DE RONDE VAN ITALIË RUGBY WAS ER NIETS BIJ fa. M. R. K. OOSTERVEEM STRENGE MAAR WEL WILLENDE OFFICIALS Een onvergetelijke start BOKSPARTIJEN IN HET VELD MENU VOOR MAANDAG Langestraat 42 - Tel. 77 Exquisvan Beukelaar voor 95 cent per doos Italiaansche feestdrift voor de vier eenzame Hollandsche rijders Dc inlevering der machines geschiedde op het dak van supergarage, een reusach tig gebouw van do A.P.C., een gigantische garage, zooals er misschien de Italianen zeggen „stellig" geen tweede in Europa bestaat. Een oprit voert langs negen ver diepingen, waar de boxes zich rij aan rij om den oprit cirkelen naar het platte dak, terwijl een andero weg naar beneden voert, zoodat cle stijgende cn dalende auto's elkan- de niet ontmoeten. Ruim 700 boxes bevat deze reusachtige garage. Wanneer de wa gens gekeurd waren en geconstateerd dat zij strikt aan alle cischen van seriewagens voldeden en daarna de papieren der rijders in ordo bevonden waren werden de wagens in een box gesloten, waarvan de sleutel aan het wedstrijdcomité werd afgegeven. Daar enboven werd nog iedere box verzegeld. Drie dagen duurde het inleveren der 202 machines, den laatsten dag was de kleine klasse waarin behalve een paar Engelschen uitsluitend Italianen meedongen, aan de beurt. Ook de twee Hollandsche Fords, die eigenlijk Donderdg reeds ingeleverd moes ten worden hadden uitstel tot Vrijdag ge kregen, evenals dc Ford van den Ruemeen- schen Kolonel Berlesco, die ook oponthoud bad gehad en pas Donderdagnacht in Roma was aangekomen. Van VVecnen af was Ber- iesco in een stuk doorgereden, hij zag er met zijn stoppelbaard als een boschjesman uit, maar zijn eeuwig goed humeur had hij toch niet verloren. Uiterst secuur, maar ordelijk vlug ge schiedde de controle der machines en de papieren der rijders, dio één voor één langs den oprit 't dak op kwamen rijden. Slechts één moment werden de werkzaamheden voor een oogenblik onderbroken, toen man nen te voet het dak opkwamen, terwijl hun wagen door een 1 .iliaanschen monteur van do garage naar boven werd gereden. liet waren prachtig uitgedoste mannen in een zwart uniform met blikken knoopen en een zwarten zeilpet op het hoofd. Om den arm droegen zij een vurig rooden band rapt een hakenkruis er op. leder droeg een dolk in den gordel en een van hen een stalen bril, terwijl op beider gelaat de bewustheid van hun eigen waarde troonde. Toen zij zich aan den ingang van het dak vertoonden staak ten alle werkzaamheden, do controleurs staarden met groote oogen terwijl zij pen en papier in de hand lieten hangen, de monteurs hielden op met verzegelen der on derdeden en alles zweeg, tot zelfs bet vroolijkc groepje zwarthemden, dat lustig met elkaar stond te babbelen zweeg. Plecht statig schreden de beide prachtmanncr» in de rondom hen heerschende stilte voort, tot aan dc tafel der controleurs; daar sloegen zij de hakke.i tegen elkaar, staken de armen schuinrec oruit naar boven en maakten zich toen bekend als deelnemers die hun wagen kwamen inleveren. Toen werd het voor een oogenblik nog stiller dan zoo even en op ieders gelaat stond de teleurstelling geschreven: is dat nu alles? De controleurs glimlachten met dien Ita- liaanschen glimlach vol charme, waarvan men nooit weet of het lichte spot dan wel vriendelijke welwillendheid is en begonnen de papieren na te zien. En de papieren wa ren niet in orde, er werd over gedelibereerd en ten slotte kwam toch alles weer terecht, net als bij gewone menschen, zooals Jacques van der Meulen, wiens wagen door van Abbe in elkaar gereden en wiens koppelge- noot Wild daarbij gewond was geraakt, zoo dat hij met een anderen wagen en een an deren koppelgenoot van der Mark den strijd in moest gaan. Het was een hope- looze verwarring waar geen touw aan vast te knoopen was. In het Fransch en in het Duitsch en in het Engelsch trachtte men dit van der Meulen aan het verstand te brengen maar Jacques begreep niets en zei maar steeds door dat het toch lieusch goed was. Totdat een der controleurs in het Ita- liaansch tot. zijn collega's zei: „De man be grijpt het best maar hij wil het niet be grijpen en wij moeten hem toch helpen, wij kunnen hem niet laten staan". Dit Ita- liaansch scheen Jacques op eens opperbest te verstaan, want een breeden glimlach van voldoening verscheen op zijn gezicht cn allen lachten en vijf minuten daarna was de zaak in orde. .Ta, ik heb het reeds in een vorig artikel gezegd de welwillendheid der Officials kent hier geen grenzen, zij zijn uiterst streng op hoofdzaken maar als zij in bij zaken de deelnemers ter wille kunnen zijn dan wringen zij zich in kronkels om hen voort te helpen. Des avonds om elf uur moesten alle deel nemers weer in de garage zijn om hunne wagens te .halen. Dat gaf een geweldige drukte op de Piazza Verdi. Van alle kanten kwamen zij in taxi's aanrijden, maar verder dan de ingang van het plein kwamen zij niet. Daar stond een jongmensch met een fiets die met wilde gebaren aan de taxi chauffeurs kenbaar maakte, dat zij niet ver der mochten. Waarom vertelde hij er niet bij, hij schreeuwde en gesticuleerde slechts als een zenuwzieke slagersjongen. Politie agenten kwamen er bij, chauffeurs stapten met dreigende gebaren en boozo woorden van hun zitplaats, maar tenslotte deed nie mand iets die zenuwlijder soheen een machtig persoon te zijn en alle rijders stap ten uit hun taxi's en sjouwden met koffers, thermosflesschen en dekens beladen al zuch tend over het breede plein naar de garage. Zelfs van der Meulen scheen in te zien, dat hier geen niet begrijpen baatte en torste met berusting zijn vracht over het plein. In de garage werden een voor een de 202 boxes ontzegeld achter welks ijzeren tralies de wa gens als wilde dieren to wachten stonden om losgelaten to worden. Prachtig waren de vijf vuurroode Alfa Romeo's van den stal Ferrari, die uit hunne ijzeren kooien los gelaten achter elkaar met hun brandende koplampen als vurige oogon dooi de half- duistemis van den nauwen kronkelenden afrit naar beneden draafdo. Heel achteraan ■kwamen de twee Hollandsche Fonds, die de laatste nummers hadden. Welk een verrassing voor onze vier Hol landers toen zij uit de duistere garage .het hel verlichte plein op kwamen rijden waar het stampvol menschen stond, plotseling be groet te worden met een daverend applaus en „Evviva Olnnda", dat van alle kanten los barstte. Ja, onze twee eenzame Hollandsche koppels tusschen al die deelnemers zijn hier populair in Rome en daar is reden toe. Men stelt het hier op zoo hoogen prijs, die drie Hollandsche wagens, die van zoo heel ver komen om den strijd met de beroemdste coureurs aan te binden, die mensehen uit het Noorden, die tezamen een Fordteam gc- vormd hebben om tezamen hunne kansen te vendedigen. De kranten hebben er over ge schreven cn de kranten hebben ook bericht van het ongeluk, dat aan van Abbe overko men is, zoodat het team reeds uit elkaar lag voordat de strijd een aanvang nam. Men be wondert hier de energie van onze landge- nooten, die ondanks alles doorzetten, van Jacqes van der Meulen en van der Mark. die een nieuw koppel vormen, met een vreemden wagen en op het laatste moment nog met een Fransch koppel opnieuw een Fordteam wisten samen te stellen. Dit alles weet het publiek, dat de bladen leest en het heeft ook gelezen dc vertaling van artikelen die in Hollandsche bladen over Italië en Italiaansche coureurs ge schreven, die in verscheidene Italiaansche bladen opgenomen zijn. Vandaar dat onze Hollandsche wagens hier overal door offi cials zoowel als door het publiek met een duidelijk merkbare sympathie begroet wor den. En hoe spontaan wisten Posthumus en Ehrcns daarenboven nog dc hun gebrachte sympathie der zoo gemakkelijk ontvlam bare Italianen te vermeerderen door het applaus zoo geheel natuurlijk te beantwoor den met den Romeinschen groet Het was een mooi moment, die Italiaansche geest drift voor onze vier eenzame Hollandsche rijders, die den langen stoet dei* ruim 200 wagens sloten. Het was een lange weg door de stad naar de startplaats. Politie op motorrijwielen begeleidden den stoet maar verder waren er geen bijzondere ordemaatregelen geno men. Het voorbeeldig gedisciplineerde Ita liaansche volk, dat langs den gehcelen weg in dikke rijen geschaard stond, zorgde zelf voor de orde. Een oogenblik toen Posthumus even achter geraakt was wees de kilometer teller 85 aan toen hij door de menigte stoof en er was geen moment gevaar. Op do Piazza Vcnezia voor het Palace Ve- nezia, vanwaar Mussolini zijn land be stuurt, werden de wagens opgesteld. Toen dc laatste wagen het plein was opgereden werd het volk toegelaten en in een oogen blik waren de wagens verdwenen onder de woelige zee van duizenden en tienduizen den, die het reusachtige plein vulden. Slechts hier en daar stak de kap van een gesloten wagen boven de woelende rnen- schenzee uit Zij zaten op de treeplanken, zij hingen tegen do spatborden maar geen scherm kwam op de wagens, glen deuk in een spatbord of carrosserie. Zoo voorbeeldig is de orde onder het Italiaansche publiek, zelfs in zijn uitbundigste geestdrift. De Piazza Venezia is misschien Rome's meest historische plek, in de schaduwen van het Colosseum en Forum Romanum, be- heerscht door het monumentale mannieren mausoleum waar de onbekende soldaat rust en geflankeerd door het in lijnen van sobere schoonheid opgetrokken renaissance Palaz zo Venezia, waar de Duce denkt en werkt voor zijn volk. Naar dit donkere, door geen enkel venster verlichte gebouw, richtten zich de oogen van al die tienduizenden, omdat daar aan de bekende bal con venster Mussolini zou ver schijnen om de hulde der rijders voor hun vertrek en van zijn volk in ontvagnst te nemen. Maar het paleis bleef somber, geen licht vertoonde zich achter de vensters, dat de komst van den Duce aankondigde. Te gen 1 uur in den nacht begon het volk on geduldig te worden, stemmen verhieven zich en riepen om den Duce, de auto's lieten hun claxons loeien, sirenen huilden boven alles uit, zelfs boven het geschreeuw en ge klap der menigte, waarover zoeklichten hun schijnsel wierpen naar het Palazzo,, naar het venster waar de Duce werd verwacht. Het werd een orgie van klanken en kleuren, een orgie waarin niets oneerbiedigs lag, het was de ontzagwekkende kreet van een volk, dat zijn aanhankelijkheid aan zijn leider uit schreeuwde onder den starre befonkelden hemel van een Romeinschen nacht. Maar het Pallazo bleef zwijgen, de Duce vertoonde zich niet en zonder morren ver droeg het volk zijn teleurstelling. De offi cials gaven aan de auto's het teeken tot vertrek, achter de wagens stroomde het plein vau menschen leeg en toen dc twee Hollandsche wagens als laatsten voorbij het Palazzo trokken wierp slechts de maan haai* stralen over het verlaten plein, dat zooeven nog geklotst had van een loeiende menschenzee onder het felle schijnsel der zoeklichten. De mise en scene der Italianen is altijd bewonderenswaardig. In de schaduw van dc hooge muren van liet Colosseum had de start voor den geweldigen strijd der zes duizend kilometer plaats. Alle duizenden van de Piazza Venezia schenen naar hier gekomen te zijn. Ook de zoeklichten waren meegekomen, die telkens hun schijnsel wier pen over de opgestelde wagens, over de me nigte, om dan een oogenblik de sombere muren van het Collosseum uit dc duisternis te doen oprijzen, waarna de lichtbundels verder draaiden en de pijnboomen langs het Forum kleurden met een paarsen gloed. In deze phantastische nachtsfeer gaf de Her tog van Spoleto om 2 uur precies het sein van vertrek aan den eersten wagen, waarna telkens een ander vertrok met tusschen- poozen van een halve minuut. Om 3.4S ver trok Posthumus-Ehrens en even daarna van der Meulen-van der Mark. De Ronde van Italië was begonnen, de rijders snelden naar het Zuiden naar Sicilië toe. Mr. P. LAMBERTS HURRELBRINCK. ONZE VOETBALLERS ZIJN TERUG. Geen hartelijke ontvangst Rotterdam, 31 Mei. Vanavond om negen uur zijn met de „Rlieingold" de Rot- terdamsche spelers Lagendaal, Van Heel, Veute en Van Male uit Italië gekomen. Deze thuiskomst is voor hen niet onverdeeld prettig geweest. De politie wist niet, dat de voetballers zouden arrivcercn en had geen enkelen maatregel genomen. Het publiek daarentegen had een radiobericht opgevan gen, hoe laat de Rheingold uit Arnhem zou vertrekken cn had uitgerekend, op welk tijdstip deze trein in Rotterdam zou kun nen zijn. Tegen het tijdstip, dat de Italiaansche (rein binnenrolde, bevonden zich op het perron enkele honderden personen, hoofd zakelijk familieden. kennissen en clubge- nooten. Deze bereidden den reizigers een hartelijke ontvangst. Doch buiten het sta tion wachtten duizenden menschen. Toen de leden van het Nedcrlandsch elftal naar buiten kwamen, was hier de stemming niet gelijk aan die op het perron Een groot deel der toeschouwers juichte de spelers toe, doch een ander deel floot en joelde. Een oogenblik deinsden do voet ballers terug en verlieten het stationsge bouw niet. Do politie, die inmiddels gewaarschuwd was, probeerde met zachton drang de me- nigto te verspreiden. Lagendaal, dio door zijn verloofde werd afgehaald, kon zijn taxi pas bereiken, nadat de polilie-agenten. drei gende met den gummistok, een pad naar de auto hadden vrijgemaakt. Ook de andere spelers slaagden er daarna in, hun taxi's te bereiken. Het gezelschap begaf zich naar Tivoli, Coolsingel. Daar verzamelde zich opnieuw voor het terras een zeer groote menigte, die iets van de terugkeerendo Rotterdammers trachtte te zien. Nu slaagde de politic er echter in. de monsrhenmassa in beweging te krijgen' en te houden en omstreeks half tien was de rust weergekeerd (Voorwaarts). VOETBAL. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN K.N.V.B. Zondag 3 Juni. Promotieconïpetitie 3c klasse. BesliSsmgswedsüriju. Utrecht: U.V.V.Vriendenschaar. Promoticcompetitie reserve 3e klasse. .Amersfoort: H.V.C. il—W.M.S. II. AfdeelLng II. Promotiecompetitie 2c klasse. Rotterdam: Overmaas—R.F.C. 2e klasse B. Vlaardingen: V.D.L.—O.D.S. Gouda: GoudaFortuna. Afdeeling IV. Promotiecompetitie 2e klasse. Tegelen: TegelenJuliana. Breda: De Baronie—Middelburg. OM DEN K.N.VJ3.-BEKER. Den Haag: QuickFeyenoord. Velsen: V.S.V.Stormvogels. Bleyerheide: BleyerheideN.A.C. UIT DEN U.P.V.B. Het wedstrijdprogramma voor Zondag 3 Juni. Om het kampioenschap U.P.V.B. Brode rod esSoest 2. Reserve 4 klasse F. Amsvorde 4Amerongen 2. Wissel prij s weds tirij den. 2e voorronde. SoesterbergElinkwijk 2. Kwart-finale. Vreeswijk—U.S.C. Zilveren Dom-wedstrijdcn. Demi-finale. B.F.C.D.O.S. (Sportleven). DE FRANSCHE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN. P a r ij s, 1 Juni (V.D.). In het Roland Garros stadion zijn dc demi-finale9 ge speeld van de Fransche tenniskampioen schappen. Hierbij werd in het dubbelspel onze landgenoote mej. Rollin Couquerque, die speelde met mej. Tbomas geslagen door het duo HenretinAndrus met 06, 6-4, 6-4. Do verdere resultaten luidden als volgt: Dames enkelspel. Peggy Scriven (Enge land) slaat Cilly Au6sem (Duit6chland) 7—5, 6-2. Heeren enkelspel: von Cramm (Duitsch- land) sl. de Stefanie (Italië) 36, 6i, 61 3—6, 6—2. Helen Jacobs (V.S.) si. Simone Mathieu (Frankrijk) 62, 6—2. Heeren enkelspel: Crawford (Australië) sl. Bou6sus 63, 2—6, 7—5, 64. Gemengd dubbelspel: RosanbertBoro- tra (Frankrijk) sl. Betty Nuthall en Hug hes (Engeland) 6—2, (>-8, 8—6. ITALIË—SPANJE Tal van spelers weggedragen, maar Italië heeft ge: wonnenI Florence (per telefoon). Het leed is geleden. I11 een wedstrijd, die maar zelden op een dragelijk peil stond heeft Italië be den Spanje in de tweede ronde uitgescha keld. Na het verslag van gisteren is het duidelijk, dat de wedstrijd ook thans on der geweldige spanning werd gespeeld en dat cr van voetbal dus geen sprake was. Na enkele minuten spelens was de links back van Spanje dusdanig gekraakt, dat hij het veld uitgedragen werd en al kwam hij voor de rust nog terug, zijn medespelen was een dramatische comedie en men kan derhalve gerust zeggen, dat Spanje gedu rende den geheclen wedstrijd met 10 man heeft gespeeld, afgezien dan nog van do andere spelers, die van lijd tot tijd dc are na verlieten. Het eenige doelpunt van Italië kwam in de negende minuut, waarin Orsi een per fecte corner nam er waren in dien kor ten tijd reeds 10 hoekschoppen op het Spaansche doel genomen! welke in een dubieus doelpunt werd omgezet en er ont stond een geweldige kloppartij tusschen Spaansche en Italiaansche spelers, waar bij de Spaansche centervoor een hoofdrol vervulde, en waarbij verschillende spelers het veld verlieten. De arbiter, de Zwitser Mercet, die kalm optrad, kon niet anders doen dan de woede laten uitrazert en na eenige minuten trad de i*U6t weder in. waarna het 6pel werd voortgezet. Bij een vrije schop tegen Spanje kort daarna be gon de herrie opnieuw en wij kunnen op dit moment niet begrijpen, dat ondanks dezo heftige tooneelen, waarbij ook het publiek betrokken werd, de wedstrijd nou werd uitgespeeld. Immers een en ander voltrok zich geheel in het eerste kwartier Daarna ging het echter raerkwaardie rustiger, de omstandigheden natuurlijk in aanmerking genomen. Orsi loste een paar kanjers op het Spaansche doel, maar de keeper hield er alles uit. Deze keeper was een nieuweling, omdat nota bene! Zamorra nog niet goed genoeg was ge weest en dus vervangen. Ook deze snaak was fabelachtig goed, maar hij kreeg ten slotte minder te doen dan zijn voorgan ger, zoodat wij over zijn spel niet voldoen de kunnen oordeelcn, doch reeds voor den wedstrijd verklaarden alle Spaansche journalisten, dat dc doelman van vandaag nog beter was dan Zamorra Hoe is het mogelijk'? Trouwens niet minder dan 8 spelers hadden hun plaats moeten inrui men voor versche krachten. Wij zullen het niet wagen een beeld geven van het spelverloop, want het was niet anders dan natrappen, vasthouden en haken en zoo ging het den geheelen wed strijd door De scheidsrechter leidde goed, maar feilloos was hij niet. Ook was hij per tinent Italiaanscli georiënteerd Slechts een volmaakt scheidsrechter zou een waar borg zijn geweest voor de 6trikste neutra* liteit tegenover Italië. Wij kunnen den Zwitserschen arbiter overigens zijn op vattingen haast 1 iet kwalijk nemen, want als Italië nie; gewonnen had, was de na righeid niet te ivcrzien geweest. Hiermede is het sportief fiasco voldoende aange toond. In de tweede helft speelden de Spanjaar den veel beter en een buitenspel doelpunt was er bet gevolg van. Toen echter de Spaansche linksback Quincoces, die ook thans weer een niet te overtreffen partij voetbal speelde, 10 minuten buiten de lij* nen lag bij te komen, wa6 de Spaansche goal meermalen in gevaar. Hierna volg de nog een relletje in het middenveld, waarbij een kleine vechtpartij ontstond. Een half uur voor het einde werd de Spaansche linksback voor goed het veld afgedragen en hij werd luide toegejuicht voor zijn moedig volhouden. Ondanks deze verzwakking oefenden de Spanjaarden druk uit op het Italiaansche doel. In de laatste minuten was Italië weer 6terker, doch juist aan den anderen, kant ontstond een doelpunt. Doch ook dit maal werd het Spaansche doelpunt ongel dig verklaard. Mercet had juist voor een of andere overtreding gefloten... Weder om heftige protesten der Spanjaarden, druk gesticuleerden de beide ploegen, zwaar werd er over en weer gedebatteerd. Tenslotte mochten do Spanjaarden een vrijen trap nemen, welke echter tegen de haag van Italiaansche 6pelers aankwam en kon worden weggewerkt. Dat was het slot van een opwindenden strijd. Op neu traal terrein zou de uitslag wel eens an ders hebben kunnen luiden. Waterpolo. DE COMPETITIE-INDEELING GEWIJZIGD. Forel (dames) in dc 2e klas K.N.Z.B. Dè tweede klasse A beeft een wijziging ondergaan. Zooals wij reeds eerder publi ceerden, waren in deze afdeeling onderge bracht. A.Z. en P.C., Star. Zwemlust, de Ot ter en Neptunus. De Polocommissie van den K.N.Z.B. heeft Neptunus (Zaandam) uit deze afdeeling teruggenomen cn ingedeeld in de Haarlemsche afdeeling, terwijl aan de Utrechtsche 2e klasse is toegevoegd het Arnhemsche A.Z.C. 1882. A.Z.C. 1S82 speelde het vorig jaar in de kring ArnhemNijmegen en bezette in dc le klasse B do tweede plaats met slechts 3 punten achter de Rijn met 7 punten. Het bcteekent voor deze Arnhemsche club dan ook een belangrijke promotie, maar of zij daar plezier van zullen hebben, dient te .vorden afgewacht Ook in de tweede klasse Dames is nog een wijziging aangebracht. Forel uit Woer den is van de kring Utrecht naar de 2e klasse K.N.Z.B. gepromoveerd. Voor dc Woerdensche dames een aardige promotie VOETBAL. H. V. C. II—W. M. S. II. De reserve ploeg van H.V.C. speelt morgen op het sportterrein Birkhoven voor de pro motie en degradatie-competitie reserve 3e klasse tegen liet tweede team van W.M.S. uit Amsterdam. De opstelling van het H.V.C. team luidt: Dekkers. Aarts, Van Zanten. Pieper, Welter, Sleeking. Polderman, v. d. Pol, Kok, v. d. Brink, Wassink. Na afloop van dezen wedstrijd'spelen de H.V.C.-veteranen een wedstrijd tegen het personeel van het Haarlomsch DagblacL De H.V.C. veteranen verschijnen in do volgende formatie: Brits. Van Doorn, Scheerder. Kluvers, Floor, De Kort. v. Alphen, Valbracht, F. v. d. Pol, J. v. d. Pol, Winterswijk. Scheidsrechter is de heer Joh. van Dijk huizen. De Haarlemmers hebben voor deze ont moeting een medaille beschikbaar gesteld. ATHLETIEK AMERSF. ATHLETIEK VEREENIGING. Een ploeg van de Amersfoortsche Athle- tiek Vereeniging (A.V.V.) zal deelnemen aan de competitie van den U.P.A.B. VOOR DE KOFFIETAFEL. Macaronieschoteltje met ham en kaas. J VOOR DE MIDDAGTAFEL. Rijst met rundvleesch. Tomatensaus. Sunmaid-surprises. Breiding hoofdschotel: 400 gr runderlap jes, 1 blikje tomatenpuree, 2 flinke uien, 40 gr fijne tapioca (snelkokend), zout, peper, 1 eetlepel bloem, 300 gr rijst, 9/{ 1 water, 50 gr boter of vet. Kook de rijst op de gewone wijze droog cn gaar. Snijd het vleesch in vierkante blokjes, snipper de uien. Maak het vet in een braadpan warm, doe hierin het vleesch met de uien, strooi er zout en peper over heen en laat alles bruin worden. Strooi de bloem en de tapioca er over, voeg er het water bij en blijf roeren totdat het weer aan den kook is. Doe de deksel op de pan en laat alles tezimen een uur 6toomen. Voeg er vervolgens de tomatenpuree bij en laat het gerecht daarna nog een half uur op een klem pitje staan. Dien de vleeschmassa op op een ver warmden schotel in een rond van rijst. Bereiding toespijs: Sun raaid surprises. 8 plakjes cake, Vx 1 slagroom, 100 gram sun maid rozijnen, 1 lepel citroensap, 50 gram suiker, een tikje zout, vanillesuiker, 1 ba naan, 1 appel, wat gehakte okkernoten. We wellen de rozijnen op, laten ze daar-, na uitlekken cn diogen ze met een doek na. De banaan en de appel worden arm zeer kleine stukjes gehakt of gesneden mi met de rozijnen, de citroensap en 35 gr suiker dooreen gemengd, waarna wij met de rest van de 6uiker de room stijf kloppen en met de vruchten vermengen. De 6needjes cake hebben we op een ge- bak6chaal gelegd en hierop wordt de room verdeeld waarna er enkele gehakte okker noten over heen worden gestrooid.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10