VPOUW €N MOD€ BLCIMENFEET JE iRyforiekvaoöomiPim MODE-TIPS VOOR ONS HUIS door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Bloemenfeetje Is gekomen Met haar wonderschoonen schat. Overal strooit zij haar bloemen In den tuin tot vlak bij 't pad! Bloemenfeetje kan veel missen! Bloemen strooit zij steeds in 't rond. W a a r wij kijken, zien we bloemen: 1 In de boomen, op den grond. Bloemenfeetje kan heusch toov'ren. Zwevend komt zij in den nacht En wij zien, als wij ontwaken, Welk een schat zij ons weer bracht! Laat ons daarom samen zingen: Bloemenfeetje, wel bedankt! O, wij hebben heel den winter Naar je komst toch zoo verlangd! Wil dus lang, lang bij ons blijven. Bloemen strooi je en 't is net, Of je met die rijke gave Alles plots in feestgloed zet! (Nadruk verboden). ik er werkelijk eentje hebben, Tante?" vroeg zij. „Ja, Els. Ik sprak met Moeder af, dat degene van jullie, die een boodschap voor haar wilde doen, bij mij een poesje mocht komen halen." „O Tante, wat dol!" riep Els. „Kies er dus maar eentje uit!" Dit laatste was nog niet zoo heel gemak kelijk. Er was een zwartje met witte sokjes, een grijsje en een zwart-met-wit. Ze waren alle drie erg lief. Maar na eenig overleggen werd Els het toch met zichzelf eens, dat zij het zwarte poesje met de witte sokjes het aller liefste vond. „Mag ik dat dan hebben, Tante?" vroeg Els. „Zeker!" Tante nam het poesje uit het mandje. Miesje keek het nog even na, maar had zooveel met haar andere kindertjes te doen, die door menschenvingers aangeraakt waren en dus heelemaal schoon gelikt moesten worden, datzij haar derde kleu ter niet miste. „Zou ze 'm later ook niet missen, Tante?" vrceg Els. „Ik denk het niet; een poes kan niet tel len," antwoordde Tante Greet. „De andere twee blijven bij haar." „Ik zal heel goed voor 't poesje zorgen!' zei Els en na het diertje voorzichtig in de boodschappentasch gestopt en de geefster hartelijk bedankt te hebben, peddelde Els weer huiswaarts, gelukkig met haar schat tig poesie. Zij gunde zich den tijd niet, onderweg nu en dan even af te stappen en naar het poesje te kijken: bovendien was ze veel te bang, dat 't kleine ding ontsnappen zou. Een luid gebel kondigde reeds van verre haar thuiskomst aan en Moeder, die wist, wat Els meebracht, stond al aan de voor deur. toen haar oudste afstapte. „O Moes, 't is een schattig poesje!" riep ze opgetogen uit Voorzichtig nam Moeder de tasch met in houd aan, terwijl Els haar fiets in huis zet te. In de kamer werd de nieuwe huisgenoot bekeken. Moeder en To vonden 't ook een schatje. „Voor voor wie is het?" vroeg de laatste. „Voor degene, die de boodschap voor mij wilde doen," antwoordde Moeder. ,,'t Is van ons samen," zei Els hartelijk en To, die den laatsten tijd zoo'n afstand tusschen haar zusje en zichzelf gevoeld had, sloeg den arm om den hals van Els en zei: „Je bent een snoes, Els!" „En nu moeten we nog een naam voor 't poesenkind bedenken," vond Moeder. „Moortje!" riep Els uit en daarmee waren Moeder en To het heelemaal eens. Moeder haalde vlug het mandje met kleedje, dat zij- al in de slaapkamer had klaargezet, Moortje werd er in gelegd en sri.o0n zich best in de nieuwe omgeving te schikken. Moedpr kwam met een schoteltje melk aandragen, dat zij op een krant op den grond zette. Wat de meisjes toen toch moesten lachen! Het poesje ging er met de pootjes in staan. Maar Moeder wist rand en drukte het poesebekje voorzichtig in de melk. Dat smaakte! Het speet Els, dat zij 't was hoog tijd! met de fiets uit moest, maar To beloof de goed op Moortje te zullen passen. Zoo werd de Woensdagmiddag, die eerst zoo naar geleken had, voor To een genot. Zij speelde zdó lang met Moortje, tot het kleine ding moe werd en in slaap viel. To ging toen vlug haar huiswerk maken, om klaar te zijn, als Moortje weer wakker werd. (Nadruk verboden). Beste Nichten en Neven, Het ifi als met Sint Nicolaas: w hebben een verrassing gekregen, maar nu allemaal- braaf of niet braaf. Het mooie weer, ja zelfs het warme weer is plots in de plaats getreden van de koude dagen, welke ons al zoo lang in een trieste stemming heb ben gehouden. De zwempakken zijn nu voor goed uit de kast! Dan is er nog een verrassing geweest: de voetbalwedstrijd in Milaan, waar onze Hollandsche jongens een nederlaag heb ben moeten lijden. Vonden jullie dat niet jammer? Ondanks alle geruchten, dat die wedstrijd overgespeeld zou moeten worden is en blijft de zaak voor deze kampioens wedstrijden verloren! Uit de briefjes heb ik gemerkt, dat jullie alweer aardig in de repetities zit. Dat is niet zoo leuk met dat warme weer, maar och. als je nu goed aan pakt. volgt er een prettige zomervacantie en dat is ook wat waard' Ik zal dan ook eindigen met julke veel succes met de re petities toe te wenschen! DE CORRESPONDENTIE Herrieschopper. Bedankt voor je gift. Dat is een interessante tocht geweest, met dat fabrieksbezoek erbij; het bezoeken van fabrieken en groote bouwwerken vind ik altijd bijzonder leerzaam. Vond je het bij Berg en Dal niet bijzonder mooi? Nou zeg, je hebt in die dagen heel wat afge fietst, maar je hebt er óók heel wat door gezien! Phlox. Je bent natuurlijk van harte welkom in onze familie. Als je zoo bang bent voor de overgang, zou ik nog maar eens extra-goed m'n best doen. misschien kan je het dan nog redden. Als je bij de pakken gaat zitten kom je niet verder! Cupido. Bedankt voor je gift. Ja, die nederlaag in Milaan is vreeselijk jam mer, maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. Laten we hopen, dat onze Oranje hemden het er volgende keer beter zullen afbrengen! Robbedoes. Bedankt voor je gift. Dat is in den regel zoo, honden en katten zijn bijzonder gauw aan hun „baas" ge hecht en dol blij als deze hen weer aan haalt. Van Nelle's merken heb ik niet meer en van do karnemelkzeepplaatjes nog maar een enkele; je boft ditmaal dus niet erg! Voor zoo'n foto houd ik me aanbevolen; ik wil zoo'n handje wel eens zien, je kunt de foto desnoods weer terug krijgen als ik haar gezien heb. Stormvogeltje. Bedankt voor je gift. Dat was dus een reuzen bof hè. dat je juist het boek kreeg, wat je zoo graag wilde hebben Ik behoef nu zeker niet te vragen of het boek naar je zin was! En hoeft de gewonnen ijsco lekker gesmaakt? Tomarish. Je bent van harte wel kom in onzen neven en nichtenkring. Hoe kom je aan dien schuilnaam, heb je dien zélf gevonden? Schrijf jè me volgende keer eens een langer briefje? Kemphaantje. Bedankt voor je gift. Dat is al een bijzonder vroeg school reisje; enfin, als het weer goed is. geeft dat niets Dat dierenpark is erg aardig; daar zul je veel aardige dingen to zien krijgen. Ben je er nog nooit geweest? Hoe gaat het met de repetities, wil het nogal lukken? Piepkuiken. Dat gerucht over dien voetbalwedstrijd is uit de lucht gegrepen; ze hebben mij er ook blij mee trachten te maken, maar toen ik het nader onderzocht bleek er helaas niets van waar te zijn. Wèl jammer hè? Egeltje. Ben je ook nog aan het Scheveningsche strand geweest; het zal daar wel kil geweest zijn, want het was in die week juist zulk naar weer. Ga je er van den zomer weer heen? Tompoes. En... hoe is het met de spinazie-oogst geweest, ie het nogal mee gevallen? Wat zul jij daarvan gesmuld hebben zeg. van je zelf gekweekto groente! Dc Van Nelle's bonnen zijn nog steeds uit verkocht, zoodat ik je wederom moet teleur stellen. Jammer, dat je de raadsels niet hebt kunnen vinden. H a r 1 e k.ij n. Ik ben ook blij en wel omdat de prijs zoo naar je zin is! Vertel je me eens wat van dat dierenpark; ik ben er al eens geweest, het was er wel aardig vond ik. Zonnestraaltje. Zoo'n bezoek aan artis is geen kleinigheid hè; daar krijg je ineens heel wat indrukken te verwerken. Ik ben er vele malen geweest en toch ga ik er steeds weer met genoegen heen. B r u i n o o g. Bedankt voor je gift. Groot gelijk, dat je van dat gerucht niets geloofd hebt. er was ook niets van aan. Hoo heb je het op de Toonkunst-uitvoering gemaakt? Flierefluiter. Bedankt voor je gift. Jammer, dat dat eene woordje je niet te binnen wilde schieten. Hoe is het met de keuring afgeloopen; zeker wel goed hè? Moet je voor de nieuwe school nog examen doen of ga je zoo, zonder meer, erheen? Cl y via. Bedankt voor je gift. Dan is het des te aardiger om erheen te gaan, als je in die streek nog nooit geweest bent. Wat zul je dan veel nieuws zien zeg, daar kun je na de vacantia een mooi verhaal over schrijven! Hoe gaat het met de repe tities. haal je nogal mooie cijfers? Nooit Gedacht. Dat vind ik nog eens aardig, dat je me nu toch nog even schrijft en dan nog wel zoo'n langen brief! Dat is inderdaad een belangrijko verbete ring in het zwembad. Ik hoop eens gauw weer te kunnen gaan zwemmen; deze week vond ik het orn te beginnen nog wel wat koud. Roodo Pimpernel. Nou, waar zou het voor jou op uitdraaien? Ik hoop op een cano, maar dat zal wel aan je zélf liggen; doe maar goed je best! Je schrift wordt er niet fraaier op, het is bijna niet meer te lezen! Postjager. Bedankt voor je gift. Je hebt vergeten het adres op de enveloppe te zetten. Wil je er voortaan aan denken dat er op moet staan voor wien do brief is? Dat is een bijzonder mooi uitstapje ge weest. Je vond het vliegveld zeker wel erg interessant hè? De oplossingen. Adem s M a 1 B e S t p 1 a T t e E n k R i s Dolf d A r m (naam) (hart) E m M a Nieuwe raadsels. (Van Robbedoes). X X X x x (groot) (been) (Dirk) (naam) II. He| oog van den meester maakt het paard vet met de woorden: Meerkoet, Am sterdam, Deventer, haag, hond, vat en pet. De prijs is deze week toegekend aan Cupido, die hem Maandag aan ons bureau kan komen afhalen. Op de kruisjeslijnen komt de naam vatt een plaatsje in Drente Op de le rij: het gevraagde woord. Op de 2e rij: een plaats in Gelderland. Op de 3e rij: een plaats in Noord-Bra bant. Op de ie rij: een plaats in Limburg. Op de 5e rij: een jongensnaam. Op de 6e rij: een verkorte meisjesnaam. Op de 7e rij: een klinker. II. Mijn geheel is een spreekwoord, dat uit 8 woorden bestaat en met 32 letters wordt geschreven. 15, 7, 4, 23, 12. is een knolgewas. 9. 2, 18, 29, 21, 5, 17 vindt men in een kachel. 27, 8. 1, 3, 32, is een groot grasperk. 22, 19, 11, 24, 31, 26 is een plaats in Noord-Holland. 16, 20, 25, 27 is een takje. 6, 28. 30, 14, 9 is iets waar we niet buiten kunnen. 13, 18, 10 is iets waar we geen waarde aan hechten. ONZE RUILHANDEL. Mevrouw M. wordt vriendelijk bedankt voor de bonnen en plaatjes welke ik van haar ontving. Mevrouw C. D., wordt eveneens vrien delijk bedankt voor haar gift; tot mijn spijt heb ik nog geen Hille's bonnen van Zuid- Holland voor haar. Misschien zal dat nog wel een poosje duren, daar ik nieuwe bons nooit in zoo grooten getale ontvang als de andere, die reeds langer in omloop zijn. Mevrouw P., kanin ruil voor haar gift een paar Verkade's plaatjes en Droste plaatjes krijgen. Herrieschopper kan in ruil voor haar gift een paar filmplaatjes komen ha len Cupido kan een paar Verkade's plaat» jes en D.E.-bonnen komen halen. Robbedoes kan een paar boekenbons en een karnemelkzeepplaatje komen halen. Stormvogeltje kan een paar Hille's bonnen, een Drosteplaatje en de laatste Sunlightbon komen halen. Kemphaantje kan een paar boeken bons, een filmplaatje en een Van Houten'8 bon (de laatste) komen halen. Tompoes kan een paar nieuwe boeken bons en een paar Kwatta-soldaatjes halen. Bruinoog kan een paar Bussinkplaat- jes, Drosteplaatjes, een nieuwe boekenhoii en een paar Hille's bonnen komen halen. Flierefluiter kan een nieuwe boe- kenbon, een paar Kwatta-soldaatjes en een filmplaatje krijgen. Postjager kan een paar Kwatta-sol daatjes en Sickesz-wapentjes komen halen. Alle bonnen en plaatjes kunnen na Maan dagmiddag 3 uur aan ons bureau worden afgehaald. OOM PIM. BLOUSES Zoo zeer zijn de blousjes de lievelingen van Madame Mode, dat we ons afvragen of ze ooit wel weer uit de gunst kunnen raken Maar in de mode is niets eeuwigdurend, en ook aan de heerschappij der charman te blouses zal wel weer een eind komen. Hetgeen niet wegneemt, dat ze op het oogenblik nog in het middelpunt de** be langstelling 6taan Zelfs de groote Parijsche concurri^rs ver waardigen zich allerliefste modellen te ontwerpen en wij vrouwen kunnen niets anders dan dankbaar zijn. Onze afbeelding toont U eenige der nieu we zomermodellen. Het meest gebruikte materiaal is organ die, taft en crêpe de chine. Volants, pils sées, strikjes en ruches vieren hoogtij Ook het kleine klokkende schootje, dat over den rok valt, is weer in eere her steld. JEANNE DE FL. GYMNASTIEK VOOR DE HUISVROUW Natuurlijk, ik hoor het U al zeggen: „Daar heb ik immers geen tijd voor, ik moet voor mijn man en kinderen zorgen! En het huishouden is zoo druk!" Och kom. Mevrouw, 1U minuutjes 's mor gens. Dan staat O er eventjes perder voor op en nieuwe energie, een goed figuur en een uitstekende gezondheid zullen de beloo ning zijn. Allereerst wijd de ramen open! Verder lichte kleeding, die niet hindert. Natuur lijk mag dat een jurk of een ochtendjapc.n zijn, Mevrouw; als hij maar lekker los zit. Stilstaan met cesloten voeten; hel ho^fd laten hangen. En nu langzaam het hoi»fd draaien, eerst naar den eenen kant, naar achteren, naar den anderen knt en weer naar voren. Vijfmaal links om en vijfmaal rechts om. Zie zoo, dat was één oefening. Een licht opspringen moet dienen om de voet- en kru'pgewrichten een beetje lenig te doen worden. Niet te veel; maar... ook niet te aarzelend! Nu laten we het bovenlichaam naar voren vallen, losjes en licht. De armen naar voren laten bengelen. Ze moeten heel los hangen in de gewrichten. De oefening mag geen pijn doen Het beenzwaaien vindt iedere vrouw een prettige oefening. Als men lang geen gymnastiek gedaan heeft, kan nen zich rustig aan een tafel vast houden. Na een paar oefeningen laat men vanzelf los. En nu zwaaien we eerst het rechterbeen vanuit de heupen omhoog, Practische meubels zijn het ideaal van iedere huisvrouw. Ze mogen niet te veel plaats innemen en moeten bovendien zoo veel mogelijk kunnen bergen. In de moder ne woning hebben we bovendien vaak meubelen noodig om iets te verbergen. Bijv. de buizen van verwarming, die niet overal onder de ramen geplaatst zijn. De beste oplossing hiervoor is een kastje, zooals onze illustratie laat zien, dat van voren met een gordijn afgesloten wordt. Dit gordijn moet van zeer dun materiaal zijn, daar het de warmte door moet laten. •Deze kastjes hebben het voordeel, dat men er iets op kan plaats. Maar ook de onder ruimte kan prachtig als bergplaats ge bruikt worden. Twee koperen stangen op niet te grooten afstand van elkaar vormen schoenenrek jes. Op deze wijze kan men meer schoe nen bergen, dan op do gebruikelijke ma nier onder in een kast. Op de planken kan men boeken plaatsen cn tijdschriften, die men graag bij de hand heeft Hebben we een zit-slaapkamer, dan kun nen deze kastjes prachtig dienst doen als bergplaats voor dingen, die we liever niet in het gezicht zetten. Onder deze dingen verstaan we de toi- letbenoodigdheden, die in een zitkamer nooit zoo aardig staan; borstels, schoenen- was, enz. Het gordijntje blijft dan gesio- ten, terwijl we het voor de boekenplanken open kunnen schuiven. Er boven op komt tenslotte een mandje fruit, een plastiekje of iets dergelijks. Zoo verricht ons kastje twee diensten: het verbergt de leelijke verwarmingsbui zen en het vormt een prachtige bergruim te. Bovendien, geschilderd in een mooi tintje, verhoogt het 't gezellige aanzien van onze kamer. MARIAN B. naar voren en naar achteren; daarna hetr zelfde met het linker. Vooral in het begin moet men zich hoe den voor overdrijving. En nu nog één oefening, die heerlijk het bloed in beweging brengt. Men springt op en slaat de armen omhoog. Na een poosje komt men tot de ontdekking, dat de oefe ning veel mooier is, als men armen en beenen naar achteren trekt. Niet te veel maar zoo, dat men den vorm krijgt van een licht gespannen boog. DINA VAN Z. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON Speciale aanbiedingen Door middel van de „speciale aanbie ding" stellen wij onze lezeressen in de ge legenheid het patroon van een aardig voorjaarsjurkje te verkrijgen tegen den prijs van 0.38 cent per stuk. Voor diegenen die nog niet weten, wat wij met deze spe ciale aanbieding bedoelen, het volgende: de patronen zijn in één maat te verkrij gen. Deze maat is die van een normaal gezet vrouwenfiguur: Bovenwijdte: 102 c.M. Taillewijdte: 82 c.M. Heupwijdte: 107 c.M. Door het al of niet aanknippen van na den kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. No. 248 keurige japon van zwarte of donkerblauwe zijde met wit satijn gegar neerd. Heel bijzonder is de drie-kwartlan- ge mouw. Benoodigd materiaal: 5 Meter zijde van 100 c.M. breedte en 75 c.M. satijn. No. 257: snoezig wandeljurkje van ge nopte zijde. Benoodigd: 5.50 Meter van 100 c.M. breed en 30 c.M. georgette voor de halsgarneering. i Beide patronen zijn tegen den prijs van 0.55 ct. per stuk 15 ct. portokosten verkrijgbaar bij de Administratie van het Amersfoortsch Dagblad, Amersfoort. De lezereseen worden vriendelijk verzocht bij bestelling van één der patronen niet alleen het verlangde nummer, maar tevens de maat, d. w. z. boven-, taille- en heup wijdte op te geven. Toezending zal geschieden na ontvangst van het bedrag, dat kan worden voldaan per postwissel, in postzegels of wel per postgiro. Gelieve naam cn adres duidelijk te ver melden; men voorkomt daardoor onnoodigi vertraging in de toezending.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 16