JUBILEUM PESIE'S BAD De aannemersbond adresseert Tentoonstelling in de Ambachtsschool REVUE VAN DE FILM ACTIEF" „DE WITTE" 1904 Ter gelegenheid van ons 30 jarig bestaan geven wij nog 2 weken reductie op de abonnementstarieven Profiteert hiervan Geeft U op als abonné 1934 Verzoek aan B. en W. om de uitvoering van werken in werkverschaffing aan aannemers op te dragen De afdeeling Amersfoort van dep Neder- landschen Aannemersbond heeft het volgen de adres aan B. en W. gezonden: Door de ongunstige economische toestan den der laatste jaren zijn ook de Nedcr- landscho aannemersbedrijven ernstig ge troffen. Het hoeft weinig betoog, dat de groote slapte, ja de stilstand, welke is ontstaan voor handel en indusrie, dat de groote geld zorgen, waarmee het Kijk en de andere openbaro lichamen hebben te kampen, in zeer sterke mate hun weerslag in het aan nemersbedrijf doen gevoelen. Tallooze aannemers zien zich door gebrek aan werk de mogelijkheid ontnomen hun bedrijf rendabel te maken, ja zelfs velen zien zich tot den ondergang gedoemd. De gevallen, waarin aannemers, die voor heen een flink bedrijf hadden, thans moeite hebben een levensonderhoud te verdienen voor hun gezin, zijn niet denkbeeldig. Is aan andere bedrijven, die in een soort gelijken noodtoestand zijn gekomen, van overheidswege steun verleend in tal van vormen, de aannemersbedrijven zijn voor een dergelijken steun tót heden niet in aan merking gekomen, en hebben tot heden daar ook niet om gevraagd. Waar zij wel om hebben gevraagd, is werk om hunne bedrijven zoo mogelijk staande te houden. Helaas is gedurende langen tijd de over heid doof geweest voor dezen roep om werk: wel worden werken van overhcids wege uitgevoerd, doch voor een groot ge deelte werden deze gebracht onder do „werkverschaffing"; waarvan het gevolg was, dat ze niet door aannemers mochten worden uitgevoerd. Langen tijd n.l. stond de Regeering op het standpunt, dat „werkverschaffingon- vereenigbaar was met uitvoering door mid del van een aannemer. Reeds te lang heeft deze toestand ge duurd, dat behalve do schaarsehte aan werk voor particulieren nu ook de overheid bij de uitvoering harer werken den aan nemer nog ter zijde stelde, waardoor de Nederlandsche aannemersstand ernstig in zijn bestaan werd bedreigd. Het verheugt ons echter er op te mogen wijzen, dat deze toestand thans is geëindigd, hetgeen moge blijken uit een rondschrijven van den volgenden inhoud, door den Mi nister van Sociale Zaken gericht tot do Inspecteurs der werkverschaffing: „Zooals U bekend is, kunnen, mits „gegeven met de noodige waarborgen, „bij do uitvoering van werken in werk I „verschaffing, dcsgewensclit particuliere „aannemers worden ingeschakeld. „Indien een gemeentebestuur daartoe „plannen heeft, dienen de voorstellen „daartoe, via mijn inspectie, aan mij te „worden ingezonden. „Voorts deel ik U nog mede, dat, wan- „neer een de uitvoering van eenig werk „verkrijgt, de arbeidsvoorwaarden e.d. „in vollen omvang het karakter van „werkverschaffing moeten blijven be- „houderi." Het is een verheugend feit, dat blijkens dit rondschrijven van den Minister niet langer de toestand bestendigd zal blijven, dat hetgeen vroeger uitsluitend door aan nemers werd verricht, in deze voor het ver krijgen van werk toch reeds zeer slechte tijden aan de aannemers wordt ontnomen. Wij hebben do vrijheid genomen dezo circulaire van den Minister van Sociale Zaken onder de aandacht van Uw College te brengen, aangezien het ons niet bekend is, of de belangrijk gewijzigde opvattingen der Regeering ten aanzien der uitvoering van werken in werkverschaffing, welke na tuurlijk voor den Nedcrlandschen aan- nemersstand van eminent belang is, ook bij alle overheidsbesturen voldoende bekend is. De Nederlandsche aannemer vraagt geen steun, hij vraagt slechts werk waar werk is, om zijn kennis, zijne ervaring en zijn thans renteloos staande machines en werk tuigen nroductief te kunnen maken. De uit bovenvermelde circulaire blijkende opvatting der Regeering heeft zulks thans mogelijk gemaakt. Wij meenen er hierbij op te mogen wij zen, dat tengevolge van hetgeen in de Ministerieele circulaire omtrent arbeidsvoor waarden wordt gemeld, do uitvoering uit een oogpunt van werkverschaffing (wat be treft dus tewerkstelling van werkloozen en de uit te betalen loonen) dezelfde blijft, ter wijl het voordeel wordt bereikt, dat deze uitvoering voor een vast bedrag zal ge schieden. Ons Hoofdbestuur vertrouwt, dat de be sturen van overheidslichamen thans de uit voering van voorkomende werken, hetzij deze moet geschieden in werkverschaffing of niet, steeds zal opdragen aan aannemers, en richt tot Uw College het dringende verzoek daartoe Uw medewerking te willen verleenen. DE VERKEERSWEEK. De actie in onze stad. Zooais we reeds meedcelcn zal volgende week in ons land een verkeersweek worden gehouden df>or het Verbond van Vereenigin- gen voor Voilig Verkeer. Ook Amersfoort zal hierbij dank zij het werk der plaatselijke voreeniging niet ten achter blijven. Do pla ten van het Verhond, die hier op vele plaat sen zijn opgehangen hebben reeds gedurende eenige wieken dc aandacht van het publiek op deze Verkeersweek gevestigd. Begin vol gende week wordt de Verkeerscourant ver spreid, terwijl aan ccn groot aantal scholen schrift-étikettcn van het Verbond zijn toege zonden. Een vriendelijke aanbieding kwam nog in van dc Directie van het filmspel De Faam om geheel gratis een openlucht bios coopvoorstelling tc geven moest do Commis sie zeer tot haar spijt voor deze aanbieding bedanken, daar geen verkeersfilms kon wor den verkregen. Op initiatief van de Federatie van Amers- foortsche Speeltuinvereenigingen zijn een viertal openbaro bijeenkomsten georgani seerd waar gesproken zal worden door ccn spreker namens dc Speeltuinorganisa.tie cn door eon namens Veilig Verkeer. Deze bijeen komsten worden gehouden op: Dinsdag 5 Juni in den speeltuin Kruiskampkwartier; op Donderdag 7 Juni op Jict Dupontplein (behoudens nadere goedkeuring) en op Vrij dag 8 Juni in den speeltuin Soesterkwarticr. Medewerking is verzocht aan dc onderafdec- lingcn van de Speeltuinvereenigingen zoo als Gymnastiek, Mondorgclclub cn Mandoli neclub. Verder zal op Woensdagmiddag hot Ver- keersexamen worden afgenomen en zal gedu- rendo eenige dagen een reclamewagen in en om Amersfoort rijden om do menschen te wijzen op de gevaren van den weg. Baron Schimmelpenninck voor de radio. Mr. A. baron Schimmelpcnninck van der Oye, voorzitter vun het Verbond van vcr- cenigingen voor Veilig Verkeer, zal a.s. Maandag van 7.00 tot 7.15 n.m. voor do A.V.R.O.-microfoon spreken over de Ver keersweek. NUTSSPAARBANK. Overzicht van Mei. Ingelegd in 6.772 posten f 679.256.58 Terugbetaald in 7000 posten - 613.542.09 Meer ingelogd dan terugbetaald - 65.714.44 Nieuwe boekjes uitgegeven 154. Afbetaalde boekjes 106. Gespaard in busjes f 2.508.87 (In het aantal nieuwe boekjes zijn be grepen 11 z.g. baby-boekjes, waarop de Spaarbank een eerste inleg van f 1 plaat ste). VERKEERSCOURANT. Van Veilig Verkeer. De Vereeniging voor Veilig Verkeer, die van 4 tot en met 9 Juni haar verkeersweek houdt, heeft haar offensief ingezet met een Verkeerscourant, waarin minister Kalff on der „Geeft Acht" allen opwekt om paraat te zijn voor dc veiligheid van den weg. Naast een paar andere artikelen, waar mee men vooral .het kind hoopt te bereiken, levert een statistiek bij vergelijking behar tigenswaardig materiaal op. De courant is gedrukt bij N.V. Drukkerij v.h. L.E. Bosch cn Zoon, Utrecht. GUNNING. Aan de firma J. W. de Vaal alhier is op- godragen het verven van militaire gebouwen en werken alhier, tc Zeist cn te Harderwijk, resp. voor 8786.865.en 1794. Een bewijs van hetgeen vaardige handen vermogen te maken Een tentoonstelling in do Ambachtsschool kan uiteraard niets anders beteekoncn dan een tentoonstelling van werkstukken van groot formaat, maar als men dc onberispe lijke afwerking van de bovendien soms niet van orginaliteit ontbloote en veelal voor de volle 100 pet. practischo meubelstukken ziet, dan is men onwillekeurig en niet zonder reden geneigd hier ook te spreken van een tentoonstelling van groolscb formaat. Deze meubelstukken zijn vervaardigd door leerlingen van dc drie klassen der Ambacht school en dienen als prijzen voor een ver loting ten bate van die school. Er zijn menschen, goede vaklieden soms, die sceptisch staan tegenover het leeren van een ambacht op school, omdat het hun in ziens te „theoretisch" georiënteerd is. Als zij echter eens een kijkje op deze tentoonstel ling zouden nemen, zouden zij zwijgen, al hoewel toegegeven dient te worden, dat het hier inderdaad feitelijk practisch werk bo- tcekent. Als men de verschil Ion de voorwer pen ziet, dan is men er van overtuigd, dat het hier een verloting met zeer begeerens- waardig prijzen betreft, de hoofdprijs is o.a. een keurig zitkamer ameublement in een voudige, maar smaakvolle uitvoering. Bizonder valt op hoe gestreefd is naar uitbuiting van bergruimte, door combinatie van meubelstukken, die voorheen afzonder lijk in onze kamers pronkten. Wij wijzen b.v. op een standaard voor een schemerlamp of bloempot, waarhij de ruimte tusschen de pooten, hoe klein ook benut is voor berg plaats voor boeken of anderszins. Tafeltjes „hoog op pooten" ontbreken om de doodeen voudige reden, dat een laatje of kas onont beerlijk is en een salonkastjc als er hier staan, met verschillende, maar hanrioniec- rendo soorten notenhout ingelegd werkelijk in een min of meer modern salonnetje thuis behoort. Do vergrooting van het tafelblad door uitschuifbare bladen, zonder dat dit ook maar eenige afbreuk aan het geheel doet, wijst eveneens in dezo richting. Vooral bij de theemoubels beteckent dit een gerief. Tenslotte bepalen wij ons nog tot do boeken rekken die niet anders dan een. sieraad aan den wand beteckent door een aantrekkelijke vordecling van staando "vlakken met leven dige paneeltjes en horizontale lijnen, waarbij ook weer de doorloopendo planken uitste kend dienst doen en vorder fraai smeedwerk ter opluistering van hot interieur. Behalve een tiental zelf gemonteerde fiet sen, zijn ook ettelijke tuinzitjes op deze ten toonstelling aanwezig waarop do schilders in spé hun bekwaamheid in het trekken van biezen en andere decoratief, soms technisch zeer lastig werk demonslreeren. Ook hier zijn onze indrukken zeer gunstig. De verf zit er glad op en de stoelen en tafels zien er vroolijk uit cn zijn aardig van model. Ver- meld zij nog, dat de tentoonstelling ook he denavond geopend is. R.K.V.V. AMERSFOORT. Morgen speelt het tweede elftal van de R.K.V.V. Amersfoort een vriendschappelijkcn wedstrijd tegen L.V.V. 2 uit Laren op het terrein van den A. B. v. L. O. aan den Lcus- derweg. Het derde elftal gaat naar de Bilt cn speelt daar tegen D.W.S.U. uit Utrecht om een wisselbeker. GEM. HANDELSSCHOLEN. Gecommitteerden bij de eind examens. Onder goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn door Burgemeester cn Wethouders van Amersfoort benoemd tot gecommitteerden bii dc a.s. eindexamens: a. der Gemeentelijke Handelsschool met 4- en 5-jarigen cUrsus. Mr. E. II. Bergsmn, Oud-Vice-Prcsidcnt van den Raad van Justitie in Nederl. Indië II. Bierman, Oud-Administrateur dei' Kon. N'ed. Petr. Mij.; Dr. B. J. van Enst, Oud-Gcneeshcer; Voor zitter der Nutsspaarbank; F. W. M. Halewijn, Oud-Administrateur der Deli-Maatschappij; A. H. Martens, Directeur der Amersfoort- sche Middenstandsbank; O. Plantcnga, Inspecteur der Registratie cn Domeinen; Ir. J. Redeker, Ingenieur bij dc Nederl. Spoorwegen; Dr. Job. II. Scheurer, Secr. der Kamer van Koophandel en Fabrieken; A. Sellemans, Directeur der Nutsspaar bank; Dr. R. Torenbeek, Emeritus-Predikant. b. der Gemeentelijke Handelsavondschool mot 3-jarigen cursus Dr. Joh. H. Scheurer, Secr. der Kamer van Koophandel en Fabrieken; Mej. A. M. van Ilamersvcld, lid van den Gemeenteraad; K. W. Meijer, Procuratiehouder bij dc N.V. Salomons Boiuvhandel en Industrie; C. van Zweeden, Procuratiehouder bij dc N.V. F, M. Iloubaer cn Co.'s Sigaren en Ciga- rillosfabriek. ZIEKENHUISVERPLEGING. Overzicht over Mei. Aantal deelnemers 31-49 (3110). Totaal verzekerden 9086 (8965) waaronder 8991 (3960) kinderen beneden 18 jaar. Aantal gevallen van opname 675 (646) n.l. in de ziekenhuizen te Amersfoort 5S5 (561), andere gemeenten 74 (70) en dc barakken voor besmettelijke ziekten 16 (15). De tusschen haakjes geplaatste cijfers zijn per 30 April. GARNIZOEN. Luitenant-kolonel H. L. van Roijen, van den staf der genie en werkzaam bij de Ve afdeeling van het departement van defen sie, wordt 16 Juli overgeplaatst naar ons garnizoen en is bestemd tot eerstaanwezend ingenieur. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt ccn publicatie inzake een ver zoek van J. den Duik om een verlof B in het perceel Oude Soesterweg 10. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 66 graden. Gevonden zijn: een paar hemden en een haarkam. Diploma. Het diploma werd behaald door Jo Koop man. EIERVEILING. Veiling van 31 Mei '34. Aanvoer pl.m. 75.000 stuks. Kleine eieren f 2.002.10; witte eieren f 2.102.50; bruine eieren f 2.353.00. De nieuwe films in City Theater en Cinema Amicitia Het programma, dat deze week in City Theater wordt gegeven, verschilt, althans wat het hoofdnummer betreft, hemelsbreed van dat der vorige weck. Zonder ook maar iets af te dingen op de kwaliteiten van oen der beide films al prefereeren wij ook „La Mutcrnellc" mot .haar pracht inhoud en su bliem spel boven „De Dictator" zouden wij willen zeggen, dat eerstgenoemde een film is voor het publiek, dat iivlerdaad een goede film, voor honderd procent kunst, ver langt. en laatstgenoemde voor hen, die niets meer wenschcn dan een leuken avond. Toch zullen degenen, die als regel meer dan mid delmatige eischen aan een film stellen, niet rioor De Dictator worden teleurgesteld, het geen voor een belangrijk zoo niet het grootste deel toe te schrijven is aan de bijzondere originaliteit van de 4 Marx Bro thel's, die .hierin de hoofdrol vervullen. Wij kunnen gerust zoggen, dat „Do Dictator" de film van de vier Marx Brothers is. Zij ma ken van deze rolprent, die, wat inhoud be treft een aaneenschakeling van onwaar schijnlijkheden en nonsensiteiten is, toch een, welke voor den zomer niet beter kan zijn en voor onzen tijd van depressie een geneesmiddel bij uitnemendheid. De Dictator heeft het op zijn geweten, da.t de grootste nurks en pessimist voor een avond zijn zorgelijke trekken verliest en de hem zoo langzamerhand vreemd geworden lach vertoont. En waarom? Omdat Groucho Marx (de dictator) zich een meester toont in het scheppen van vreemde situaties en een redenaar of beter gezegd een parodist bij uitnemendheid. Groucho is de man die alle, maar dan ook allo vormen en conventies met voeten treedt; géén uitdrukking kan gebezigd worden, hoe ernstig zij ook moge zijn of Groucho levert er een woordspeling op, die het geheel tot een parodie maakt, welke een uitbundig lachsucces veroorzaakt. En dan de mimiek van dezen zoo veelzijdig ontwikkelden kun stenaar, de fijne geest van dezen artiest! Wij denken hierbij aan de scène, waarin hij in négligé het „spiegelgevecht" levert. Ook het spel \an dc andere drie Marx Brothers, Chico, Harpo en Zoppo is zeer prijzenswaar dig, alhoewel op een niet zoo hoog peil van humor als dat van Groucho. Deze drie zijn do knappe komieken, terwijl Groucho de verfijnde parodist is mot zijn van een groo- ten geest getuigende vondsten en antwoor den, welke immer ad rem zijn. Een film, welker inhoud wij zullen verzwijgen, doch welke men moet zien om het kostelijke spel van de vier gebroeders naar waarde te kun nen schatten. Het voorprogramma brengt ons deze week behalve het Paramount- en Profilti- nieuws, dat bijzonder afwisselend is, een aardige muzikale teekenfilm, waarbij het muzikale deel door niemand minde.r dan Cab Calloway is verzorgd. Tenslotte ver melden wij nog een komische één-acter: „Het is .Lente". Cinema Amicitia. Er is een tijd geweest, dat het moeilijk, zoo niet ondoenlijk was, een bevredigende keuze te maken uit de taJlooze in ons land circuleerende films, die den echten filmken ner voor het meerendeel teleurstelden, door dat zij op alles, behalve hun intrinsieke waarde dreven. Daarop is dan vrij plotseling de tijd ge komen dat men eigenlijk nóg niet wist, welke films men op zijn programma zou zet ten om de echter meer verheugende reden, dat men geen keuze kon doen ponder dat „Wahl Qual" maakteen die tijd is onge twijfeld de tegenwoordige. Natuurlijk is vroeger menig heter lot ver dienende film het slachtoffer van do onver mijdelijke generalisatie geworden; aan den anderen kant zal nu een aantal rolprenten profiteeren van den grootcn roep die van de Engelsche, Amerikaanschc en Fransche films uitgaat. Merkwaardig is nu, dat dit niet in die mate het geval is rnet „do Blonde Engel", terwijl juist zij niet ton onrechte zou hebben mogen deelen in de algemeone lofprijzing van do Amerikaansche productie. Wij voor ons zoeken dc oorzaak in do niet al te groote toeschietelijkheid van het publiek tegenover de moraliteit van een vrouw, die zich ten koste van vijf of zes mannen „opwerkt," Of het Amersfoortsche en in het bizonder hot Amicitia bezoekend publiek de film niet daarnaar zal beoordeelen moeten wij afwach ten. Willen zij een goede, zij het geen op zienbarende, film zien dan hopen wij voor hen zelf, van niet! Barbara Stanwyck is in deze film dc vrouw, die zoo op het oog de blonde engel lijkt, maar uit den gang van zaken inner- 1 ij k een „vamp" blijkt. Innerlijk, want wij hebben immers ook onze „uiterlijke" vamps, maar Barbara Stanwyck zou men het niet aanzien, dat zij haar macht over den man niet alleen uit een zekere gcstreeldheid mis bruikt Zelfs de man, dien zij onbewust wer kelijk liefhad, zou zij geofferd hebben aan haar minachting der liefde en erkenning van een gemakkelijk leventje als hoogste ideaal, als hij niet bijna de hand??? En dat alles nadat zij er telkens en telkens weer in geslaagd is haar opeenvolgende su perieuren. van den sous-chef Jimmy tot den directeur Trenholm toe, te verteederen, zich niet bekommerend om degenen, die werke lijk voor haar lichtzinnigheid moeten boe ten. Toch drukt het hoe den stempel op deze film, die wat titel betreft speculeert op de bekende Mariene Dietrich-films: „De blon-de Venus" en de blauwe Engel". D a g e I ij k s City Theater. Vcrlooning van „Do Dicta tor." Voorstellingen 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. 8 Zondags cm 1.45. 4.—, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zaterdags en Woensdags matinéo. V/*. uur n.m. Overige dagen 615 cn 8.30 uur n.m. Museum Fléhito, Westsingel. (Uitgezon- lerd des Zondugs). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Theos. Vereeniging. Regeniesseluan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Mimrhulzen 9. R.K Leeszaal, Nieuw6traat 24. Leeszaal Handelsregister. Arnh. weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhemscbeweg 50. 18 Mei tot 3 Juni. Tentoonstellingsgebouw Sierkunst. Tentoonstelling teekeningen me vrouw Nan Letsch. 9—20 uur n.m. 19 Mei tot 3 Juni. Toonzaal Sierkunst. Tentoonstelling van werken van Chris La- nooy 9—20 uur n m. 2 Juni Ambachtschool. Tentoonstelling van to verloten werkstukken. 79 uur n.m. 3, 4 on 5 Juni. Cinema Amicitia. Vertoo ning van „De blonde engel." 4 lot 9 Juni. Verkeersweek. 5 Juni. Muziektent Plantsoen Zuid. Con cert van de Amersfoortscho Muziekvereni ging. 8 uur n.m. 6 Juni. Hotel Monopole. Jaarvergadering van de Ver. tot bevordering der Homocopa- thie. 10^ uur n.m. en in Amicitia, open baro bijeenkomst met filmvertooning. 2% uur n.m. 9 Juni. Receptie „De Stem des Volks" ter gelegenheid van haar 20 jarig bestaan. 9 en 10 Juni. Internationale School voor Wijsbegeerte. Bijeenkomsten van het Bol- l-ind Genootschap vooi Zuivere Rede. 9, 10 en 11 Juni Clubhuis Speeltuinver. Het Soesterkwartier. Bazar. 13 Juni. Café Het Boompje. Oranje-veree niging. Ledenvergadering. 8 uur n.m. 10—15 Juni. Terrein aan den Hoogland- sehen weg. Lunapark 1G Juni. 30-jarig jubileumsfcest Pesie's Bad. 21 Juni Amicitia. Ontvangst deelnemers aan de algemeene ledenvergadering Neder- l&nclscb Fabrikaat. 8 uur n.m. 22 Juni. Amicitia. Alg. Ledenvergadering N'^fl. Fabrikaat. 10 uur v.m. 1 Juli. Birkhoven Vara zomerfeest. 22 Juli. Openlucht theater Birkhoven. Zomerfeest van de plaatselijke afdeeling der S.D.A.P. B A A R N. 4 tot cn met 24 Juni. Baarnsch Lyceum- Tentoonstelling van schilderijen van A. J. Voorn. 104 uur. CHEMISCH REINIGING VERVEN ONTVLEKKEN TEL 1771 TEL 1717 BURGERLIJKE STAND. 1 Juni. Geboren: Johannes Jacobus, z. v. Camille Aimé Beckersen Johanna Jacoba Breider. Adrianus Johannes ITendrlkus, z. v. Johan nes Hendrikus van Iloeijen cn Evendina Schut, Evertje, d. v. Hendrik Arendsen en Wou- tera Neeltje Elisabeth Walter. Elisabeth Adriana Maria, d. v. Adrianus Ghristianus Wilhelmus Hillebrandus Sieg- mund en Elisabeth Henriotte Anna Maria Burgers. Afdeeling Wijnhandel. TeL 22. VRAAGT onze gerenomeerde merken: Port Constantino f 1.85 Sherry Finosecco Vermouth Cora extra vieux f 1-50 per liter. Onze nieuwe Wijnprijscourant zenden wij U gaarne op aanvraag toe. OMREKENINGSKOERSEN. Off. Not. Nlot Off. 1 Juni 2 Juni 12 uur Londen 7-491-4 7.50 Berlijn 57.29 57.67 Parijs 4 9.72% 9.74 Brussel 34.51 34.49 Zurich 48.01 48.02 Kopenhagen 33.55 33.50 Oslo 37 75 37.70 Stockholm 38.75 38.70 New York 1.47% 1.48 12.65 12,77 6.16 6.15 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE BANK. Böleening op effecten3 Voorschotten in rekening-courant t 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3