WILLEM GROENHUIZEN AMERSFOORTSCH DAGBLAD GEMEENTELIJKE ZWEMBADEN FEUILLETON HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Zaterdag 2 Juni 1S34 32 e Jaargang No. 281 EXPLOITATIE DOOR DEN R.B. v. L.O. Beëedigd Makelaar in Goud- Zilver- en Diamantwerken CIJFERS INZAKE DE WERKLOOSHEID EEN VREEMDE 0KTER UIT DE STAATSCOURANT Het Mysterie van het Diamanten Kruis RAAD VAN ROTTERDAM Wijziging schoolgeldregeling M.O. Motie de Zeeuw tot aanhouding, in verband met de financieele positie der gemeente verworpen Rot t e r d a m, 31 Mei. In de lieden gehou den zitting van den gemeenteraad is zonder hoofdelijke stemming besloten in te gaan on de aanbieding van de N.V. Rotterdamsche Verzekcring-Societeit voor het verstrekken op eenvoudige schuldbekentenis van een geldleening, groot ƒ1.500.000 tegen een rente van 4% en een koers, die B. en W. aan nemelijk achten. De aflossing dezer leening zal geschieden in 30 golijke jaarlijksche ter mijnen: vervroegde, geheele of gedeeltelijke aflossing zal de eerste 5 jaren niet kunnen plaats vinden. Het voorstel om de exploitatio van de ge meentelijke zwembaden door den Rotterdam- schen Bond van Lichamelijke Opvoeding te doen geschieden ondervond bestrijding van de zijde der sociaal-democraten. Het vorig jaar heeft die exploitatie ondanks het feit, dat de baden een halve maand vroeger ge sloten werden, een aanmerkelijk grooter te kort opgeleverd, dan geraamd werd. De fi nancieele moeilijkheden zijn er oorzaak van geworden, dat men dit jaar van gemeente lijke exploitatie wilde afzien en wilde trach ten het beheer der baden te verpachten Dit voornemen is gestrand op het gebrek aan gegadigden, die een eenigszins redelijken pachtprijs wilden betalen en reeds was het gevaar groot, dat de zwembaden dezen zo mer gesloten zouden moeten blijven, toen de Rotterdamsche Bond voor Lichamelijke Op voeding met een alleszins aannemelijk aan bod kwam, dat inhield dat de Bond de ex ploitatie ter hand zou nemen en een even tueel voordeelig overschot ten bate van de gemeente zou komen, terwijl wanneer de ex ploitatie met een tekort zou sluitend dat te kort voor rekening van den Bond zou komen. Het verzet van de sociaal-democraten de hecren Dijk en Rotmans hebben bij dit voor stel het woord gevoerd ging tegen de loonsvoorwaarden die de Bond voor het bad personeel stelde en welke neerkomen op een loon van ƒ25 voor een badvrouw of knecht en voor ƒ26.50 voor diegene die met de lei ding is belast De besprekingen liepen zelfs uit in een motie, doch nadat wethouder De Jong (a.-r.) verklaard had, dat aanneming van die motie tot gevolg zou hebben, dat de zwembaden dezen zomer gesloten zouden blijven heeft de raad met 25 tegen 18 stern men deze motie verworpen en daarna het voorstel van B. en W. aangenomen. Alvorens de raad een aanvang maakt met de behandeling van het voorstel tot wijzi ging van de schoolgeldregeling voor M.O. en Gymnasium hebben discussies plaats ge had over een door den heer De Zeeuw, S.D. A.P., ingediende motie, waarin deze den raad, gezien de onderhandelingen tusschen het college van B. en W. en Gedeputeerde Staten, die leiden moeten tot een dekkings plan voor het tekort van 13 millioen op de begrooting 1934, overwegende, dat het niet mogelijk lijkt tot een behoorlijk resul taat in deze onderhandelingen to komen, zonder wijziging in de verhouding tusschen de kosten, die het rijk en de gemeente bij dragen voor den dienst van Maatschappe lijk Hulpbetoon, terwijl ook de maatregelen ter dekking van het door eventueel nog blij vende tekort in onderling verhand behooren te worden gezien, aan het collego laat ver zoeken geen voorstellen te doen, die gevolg zijn van dit overleg, voordat het overleg tot een einde is gebracht en de daaruit voort vloeiende voorstellen in onderling verhand bezien kunnen worden en laat besluiten om de reeds ingediende voorstellen betreffende bezuiniging bij het onderwijs voorloopig aan te houden. De hecj De Zeeuw trad in een uitvoerige beschouwing, waaruit zijn meening bleek, dat het onbillijk moet worden geacht, dat de gemeente op een 6 a7 millioen na ten volle wordt belast met de zorg van de workloo- zen. Volgens dezen spreker zou het niet meer dan billijk zijn, dat Rotterdam aan die kosten niet meer bijdroeg dan 5 mil lioen. Hij herinnerde ook aan de opvatting van andere raadsleden, die bij de eerste maatregelen, welke uitvloeisel waren van de bemoeiing door hooger bestuur met Rotter dam, hadden gewaarschuwd, dat het zou kunnen gebeuren, dat de raad zou moeten weigeren die te aanvaarden. Wat men op het oogenblik doet is elk uur een paplepel, en zoo wil men de raad het geheel stel van maatregelen laten aanvaarden. Spr. wensch- te in elk geval het geheele complex van maatregelen te weten. Hij waarschuwde er voor, dat, wat men thans doet, tot gevolg zal hebben dat in Rotterdam een totale ver arming plaats heeft, zoodat de weg, die het college op het oogenblik bewandelt, moet leiden tot schade van de vitale belangen vnn Rotterdam. De voorzitter heeft er aan herinnerd, dat men thans midden in de onderhandelingen met Gedeputeerde Staten zit en dat er alle aanleiding is om met het nemen van maat regelen die tot saneering der gemeentelijkf financien zullen meehelpen, te wachten tot na afloop van die onderhandelingen. Ging men den weg, dien de heer De Zeeuw wijst, dan zou daarvoor de positie van de gemeen te bij de onderhandelingen niet versterkt worden. Wethouder Nivard (r.-k.) heeft gewezen op den plicht van het college om zooveel mo gelijk mee tc werken om tot saneering te komen. Willen de maatregelen ten opzichte van het M.O. en van de boventallige onder ijzers nog dit jaar effect hebben, dan moeten ze thans aangenomen worden. Aanvaardde de raad de motie van den heer De Zeeuw dan zou hij een uitdagende houding tegenover hooger bestuur aannemen. Het doorzetten thans zou de gemeente sterker doen staan bij de afwijzing van al te ver gaande maat regelen. Op de toelichting der motie van den heer De Zeeuw volgde alleen een rede van den heer Reuderink (c.-p.) De motie is ten slotte met 18 stemmen vóór (S.D.A.P., Van Burink, Meurs en Reuderink) en 23 stemmen tegen verworpen. De Raad is daarna tot Vrijdag uiteenge gaan. DORDTSCHE PETROLEUM-MAATIJ. Naar wij vernemen is door den raad van commissarissen van de Dordtsche Petro leum Industrie Mij. N.V. besloten, op de nlgemeene vergadering van aandeelhouders voor te stellen, over het boekjaar 1933 een Jividend uit te keeren cp de preferente aan deelen van 7 (als vorig jaar) en op de ge wone aandeelen 5.4 (vorig jaar 5% LANGESTRAAT 43 TEL. 852 GEVESTIGD 1884 Daling in twee weken van 0.2 pet. De Directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 7 tot en met 12 Mei 1934 het aantal leden van inge volgo het Werkloosheidsbesluit 1917 ge subsidieerde vereenigingen bedroeg 587.000 waarvan 85.300 landarbeiders. In de maan den Mei tot cn met November worden geen Regevens aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvan geri. De werkloosheid onder de overige 501 700 verzekerden bedroeg in genoemde periode 251 pet. In de vorige verslagperiode (23 tot en met 28 Anril) bedroeg do werkloosheid onder de 5.80 000 verzekerden 23.5 pet. Indien echter do landarbeiders ook in die periode builen beschouwing waren gebleven, zou het per rentage zijn geweest 25 3 In vergelijking hiermede is de werkloosheid In den doop van twee weken gedaald met 0 2 pet. Bij 1062 organen der openbare arheidsbe middeling stonden op 12 Mei 1934 in totaal 322 499 werkzoekenden ingeschreven, waar onder 308 1.32 mannen. Hiervan waren werk loos 299.806 personen, waaronder 289 935 mannen Op 28 April 1931 bedroeg het to taal aanlal ingeschrevenen hij een onge veer gelijk aanlal organen 331 791. Hiervan waren werkloos 308 769 personen. Het aan tal ingeschreven werkzoekenden in sedert 28 April 1934 gedaald met 92U2, het aantal werkloo7en met 8963. Blijkens een op 1 April 1934 ingesteld on derzoek naar rle leeftijden van de werkloo ze arbeiders, stonden op dien datum in 316 gemeenten met 5000 cn meer inwoners in geschreven: 8317 mannen jonger dan 18 jaar. 50.979 mannen van 1825 jaar. 220.384 mannen van 26 jaar en ouder. HONDERD VIJF EN VEERTIG MILLIOEN. De opbrengst van het „ge neraal pardon" te Amster- dam. Leverde in Den Haag het „generaal par don", dat minister Oud had uitgevaardigd, een totaal van ongeveer honderd millioen gulden aan verzwegen vermogen, Amster dam spant in deze verre de kroon, zoo meldt de M s b. De hoofdinspecteur der directe belastin gen, de heer J. Koldenhof, heeft ons het resultaat medegedeeld van de aangifte van verzwegen vermogens en inkomens. Het re sultaat van dit generaal-pardon is als olgt: vermogen per 1 Mei 1931/32 nagevor derd 56.786.002, idem per 1 Mei 1932/33 47.491.949, idem per 1 Mei 1933/34 41.559.024, totaal 145.836.975. Inkomen per 1 Mei 1931/32 nagevorderd 4.075.155, idem per 1 Mei 1932/33 3.808.388, idem per 1 Mei 1933/34 2.921 036, totaal 10.804.579. De opbrengst voor de belasting is: 1931/32 643.051, 1932/33 625.034, 1933/34 515.926, totaal 1.784.011. De heer Koldenhof deelde nog zijn in drukken mede over deze geheele affaire. Naar zijn meening is de aangifte van ver zwegen vermogens en belasting tegengeval len. Volgens hem zou dit bedrag veel en veel hooger moeten zijn geweest en het is wel eigenaardig, dat slechts enkele groote vermogens zijn aangegeven en het groote bedrag van 145 millioen hoofdzakelijk be staat uu vermogens tusschen 15.000 en 20.000. Daarnaast zijn nog een groot aan tal kleinere bedragen aangegeven, die niet onder de vermogensbelasting vallen en waarvan de rente zoo gering is, dat deze niet onder de inkomstenbelasting valt. De kleinste post was een stukje van 100, dat 3 pet. rente opleverde. In werkelijkheid conferencier in een Lunapark te Geleen Rotterdam, 31 Mei. -Een gevangenis traf van 1 jaar met last tot gevangenne tmng bij het wijzen van het vonnis, heeft het Ü.M. waargenomen door mr. E. D. H Schutter heden geeischt tegen den 34-jari gen J A uit Den Haag, die zich aan ecnige gevallen van oplichting bad schuldig ge maakt. Verdachte had in December van het vo rig juar eenige lezingen gehouden in Tivoli omtrent de geneeswijze door middel van Radium Chemie van St. Joachim6thal in Tsjccho Slowakije. Iiij deed het daar voor komen alsof hij een dokter was cn las een zeer geleerd beloog voor, dat hem door den vertegenwoordiger van St. Joachimsthal was verstrekt. De bezoekers konden zich in die vergadering opgeven als zij een persoon lijk bezoek wcnschten. Eenige personen hadden aan die uitnoodiging gevolg ge geven cn zoo verscheen A. bij enkele van lie menschcn, op welke tochten, die per juto werden gemaakt hij door een ander vergezeld was. dien hij uitgaf voor zijn as istent. Zelf stelde hij zich voor als dr. A Bij dp uiteenzetting van de kwalen, waar aan deze menschcn leden, zette A een ge leerd gezicht, schermde met eenige Latijn sche benamingen, om vervolgens de radi um-compressen of het gebruik van radium- bekers voor te schrijven. De prijs van die apperaten was nogal hoog. maar een beta ling in overleg met den kooper was moge lijk. zoodat de dokter genoegen nam met 10 van de koopsom, die dan vooruit be taald moe6t worden. In de twee gevallen die voor de rechtbank behandeld werden hadden de personen de apparaten niet geac cepteerd. omdat bereids een waarschuwing in de bladen tegen dezen wonderdokter was verschenen. Voor de rechtbank gaf verdachto de fei ten toe. Het bleek, dat reeds vroeger de Amsterdamsche politie tegen verdachte had gewaarschuwd wegens zijn kwakzalvers praktijken. Op het oogenblik is verdachte conferencier in een Lunapark te Geleen. een betrekking, waarin hij ongetwijfeld minder gevaarlijk is. Een reclassceringsrapport geeft een uit voerig relaas van verdachte's bewogen le ven en komt tot de conclusie, dat het toe- zlch over een dergelijk persoon niet kan worden aanvaard. Het O.M. grondde zijn vordering tot ge- angenneming bij het vonnis op het gevaar dat deze verdachte beteekent voor allerlei goedgeloovige menschen. De rechtbank bepaalde de uitspraak op Juni. Op verzoek met 1 Juni eervol ontslagen G. Walma van der Molen als burgemeester van Klaaswaal. Benoemd bij tiet departement van Defensio tot hoofdcommies in vasten dienst J. J. Scholten. Benoemd bij het dienstvak der militaire administratie tot reserve-kapitein bij zijn tegenwoordig regiment de reserve eerste- luitenant der militaire administratie J. Dokkurn, van het 13e regiment infanterie. Bij K. B. is benoemd tot kantonrechter plaatsvervanger in het kanton Neuzen mr. G. Tichelman, advocaat en procureur, wo nende te Neuzen. Bij K. B is op haar verzoek aan me vrouw O. A. H. J. M. baronesse van Dordt tot MedJer, geboren baronesse de lleusch do Bombrouck en mevrouw E. W. Lijberse, ge boren Magendans, eervol ontslag verleend als lid van den Voogdijraad te Arnhem, jn- der dankbetuiging voor de als zoodanig'bc- wezen diensten Bij K. B is op zijn verzoek aan mr. C. M. F. Kneepkens eervol ontslag verleend ais lid van het College van Regenten over do gevangenis to Winschoten, onder dankbetui ging voor de in die betrekking bewezen diensten. Bij K. B. zijn bij het departement van Onderwijs, Kunsten cn Wetenschappen be noemd tot hoofdcommies W C. Monnn en D. C. van Mólsen, beiden thans commies. Bij K.B. is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Naseau dr. J. Irwin Brown, predikant van de Schot6che ge meente te Rotterdam. Bij K.B. is benoemt tot kantonrechter te Rotterdam mr. E. Polak, advocaat en procureur te 's-Gravenhago en kanton rechterplaatsvervanger in het kanton •Gravenhage. Bij K.B zijn benoemd tot substituut- griffier bij de arrondissements rechtbank te: a. Arnhem, mr. W. U. Hazelhoff Roelf- sema, thans griffier bij het kantongerecht te Tiel; b. Utrecht, mr. E. M. C. B. Fran- quinct, gewezen griffier bij het voorma lige kantongerecht tc Gulpen; c. Breda, mr. E. F. Panhuy6en, gewezen griffier bij het voormalige kantongerecht te Schoon hoven. Bij K.B is benoemd tot rechter in de Ar- rondissements-Rechtbank to Middelburg mr. C. E. Muller, substituut griffier bij de Arronrlissements-rechtbank te Amsterdam Bij K.B. is benoemd tot rechter plaats vervanger in de arrondissementsrecht bank te Alkmaar mr. F. A. Josephus Jitta advocaat, wonende te Alkmaar Bij K B. is toegekend de aan do Orde van Oranje-Nassau verbonden eere me daille in brons aan: mej M. E. Koestroo, meid huishoudster bij den heer J. W. II. Hamilton of Silvertonhill, te 's-Graven- hage. Bij K.B. is toegekend de aan de Orde van 0ranje-Nas6au verbonden eere me daille, in brons aan mej. M Monster, in dienst bij de familie van Vliet te Rotter dam. Bij K.B. is met ingang van 1 September 1934 aan mr. J. A. M. van Oorschot op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Steenwijk. Bij beschikking van den minister van Financiën is de Accountant der directe be lastingen H. Marten6, hoofd van het bu reau van den accountantsdienst te Leeu warden verplaatst naar Rotterdam en toe gevoegd aan het hoofd van hot le bu reau van den accountantsdienst aldaar Bij beschikking van den minister van Financiën is met ingang van 1 Juni 1934: eervol ontslag verleend aan Joh. J. Moret to 's-Gravenhage uit zijne betrekking van tijdelijk voorzitter van de Commissie van Toezicht op dit Rijksinkoopbureau cn be noemd tot lid en voorzitter van de Com missie van Toezicht op het Rijksinkoop bureau: mr. J. Woltman, oud-secretaris generaal van het Departement van Defen- Ovenvin het kwade door het goede. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. HOOFDSTUK I. Het tikkende horloge Slechts één geluid verbrak de haast tastbare stilte in den juwelierswinkel op dien noodlottigen morgen in April. Dat ge luid was het tikken van het horloee in de band van de doode vrouw. Buiten kletterde de regen. Geen hevige plasregen, die lustig op de parapluies neer stortte en gezwollen, riviertjes vormde in de goten, vanwaar zij naar de riolen 6troomde, een hoop s'okies, bladeren en vuil met zich meevoerend. Geen van wind en stormvlagen vergezeld gaande regen, die iemand verheugd binnenshuis zou hou den bij een vroolijk vuur, met een pijp en een boek. Het was een motregen; een drui lerige regen, die door een flauw windje nu hier-, dan daarheen werd geblazen: als of geen der beide elementen zich veel om zijn taak bekommerde, namelijk het volko men doorweeken van d&t deel van hef heelal in het bijzonder, dat de omgeving van Colchester vormde, en het op zijn ge mak deed. Bij den ongelijken strijd had de zon reeds gauw haar poging opgegeven, door de loodgrijze wolken heen te dringen en had haar stralen op andere plaatsen gericht op bedrijvige steden, op lachende dorpjes en boerderijen. Boven, rondom, beneden, aan alle kanten omhulde de regen Col Chester, het door en door van water door trekkend, er ln fijne straaltjes op neer plonzend, het besprenkelend, het bijna ver bergend in nevel en mist als een voch tig kil dek. Vroege, krantenjongens slopen door de gladde straten en beproefden hun nattige koopwaar er voor te beschermen, louter vloeipapier te worden. Het gebel der enke le trams, die de vroege zwoegers naar hun werk moesten brengen, klonk als door een deken van mist. Het hoefgetrappel der paarden voor de melkwagens klonk ge dempt en het gerinkel der flesschen scheen van verreweg te komen, als over een woelig meer. Huiverend, in zwijgend protest, stapte James Darcy uit zijn warme bed en kleed de zich aan. Het gemopper werd een luid gemor, toen hij op zijn pantoffels door den gang boven den juwelierswinkel liep, en langs de privé-trap naar beneden ging. naar het winkelgedeelte. Het electrisch licht tegenover do massie ve brandkast scheen naar hem te staren als bet lodderig oog van een dronkaard, die, na den nacht in vroolijk gezelschap te hebben doorgebracht, zich op onver klaarbare wijze in -de grauwe ochtend schemering op zijn eigen deurstoep vindt. „Het regent", mompelde James Darcy. terwijl hij zich uitstrekte om de lamp bo ven de kleine tafel aan te steken, waar hij de kostbare steenen in zeldzame en prachtige gouden en platina voorwerpen zette. „Regen en kou! Ik wou dat de verwar ming aan was!" De mist scheen van buiten in den juwe lierswinkel te zijn binnengedrongen. Hij warrelde om do glinsterende uitstalkasten, teruggekaatst door bet geslepen glas, dan ste weg van de zilveren bekers, brak in de lichtpuntjes van de tanden der vorken, werd tot breede vlekken op de lemmetten der messen, en zocht zich wellicht een weg door de spleten in de brandkast, waar hij de diamanten, de robijnen, de saffieren, de aquamaryns, de parels, de jade- en bloed- steenen in een witten nevel hulde. De bloedsteenen Vreemd, dat James Darcy daaraan dacht, terwijl hij naar den regen buiten keek; het voortdurende getik op de ruiten hoorde en de nevel- en mist wolken binnen en buiten den winkel zag dwarrelen. Vreemd en Toen hij op het op den vloer liggende lichaam staarde dat een afschuwelijke roode vlek als een vroolijk lint in het wit te haar had dacht hij eerst, dat het zwakke, aanhoudende geluid, dat de ka mer scheen te vullen, het geklop was van haar hart. Doch toen hij, van vrees ver vuld, goed toeluisterde, hoorde hij, dat het 't tikken was van het horloge in do hand van de doode vrouw. James Darcy wreef zich de oogen uit, alsof hij er den nevel uit wilde verdrijven. Hij wreef ze nog eens, hij bewoog zijn hand voor zijn gelaat, alsof er spinneweb- ben voor hingen hij voelde naar zijn ooren, die geen deel van hemzelf schenen uit te maken. „Tik-tik l Tik-tik! Tik-tik" Het geluid scheen harder te worden. Het was niet haar hart! „Hallo! Laat iemand hier komen! Ame lia, wat is er gebeurd? Sallie! Sallic Page! Word wakker! Hallo! Zij is dood! Ver moord! Er is een moord gepleegd. Ik moet do politie hebben!" James Darcy moest dwars door do ka mer loopen om do deur naar de straat te bereiken en te openen, teneinde anderen te hulp te roepen dan de doove keukenmeid, die nog niet naar beneden was gekomen. De meid van rnrs. Darcy was den vorigen avond uitgegaan en zou niet voor den mid dag terug zijn. Het was nog te vroeg voor do winkel bedienden. En toch voelde Darcy er be hoefte aan. iemand bij zich te hebben. Den winkel door te loopen naar de voor deur beleekcnde over het lichaam heen te stappen dat vreemd gekromd lichaam met het witte, omhoog geheven gelaat en de kleine roode vlek op de plaats, waar de zilveren kam uit het witte haar was ge vallen. Daarom veranderde Darcy van plan hij rende naar de zijdeur, morrelde aan het slot, vloog terug naar het portaal en stormde naar buiten in den motregen, ter wijl de mist, toen hij er doorheen drong, achter hem aan slierde als lange einden wit lint. „Hallo! Hallo!" riep Darcy luide in den regen en mist van de stille, behalve door hemzelf, nog geheel verlaten straat. Het glimmende asfalt, de blinkende tramrails, de donkere en vochtige huizen schenen zijn woorden te weerkaatsen. „Hallo! Hallo! Politie!" riep James Dar cy. „Er is iemand vermoord!" „Vermoord!" weerkaatste de mist. Hierna was het stil en Darcy keek do straat af. Niemand geen enkel voertuig was te zien. Niemand keek uit do winkels en huizen naast of tegenover den juwe lierswinkel. Toen zwaaide een ratelende melkwagen den hoek om, gevolgd door een tweede. „Hallo! Hallo! Gij daar!" riep Darcy heesch. „Wat is er aan de hand?" vroeg de eer ste man, terwijl hij met een vaL ijzerdraad gevlochten, met flesschen gevulde mand in de band. van zijn voertuig sprong. „Iemand is gewond gedood een bloedverwante van mij! Ik moet bet de po litie meedeelcn. Het is in dien juweliers- winkel", en hij wees er naar terug, want hij was de straat een eindje argeloopen. „O, ik zie het! Darcy's winkel! Go zegt dat ze dood is?" „Ik vrees het!" „Een ongeluk?" „Ik weet het niet, het komt mij eerder voor, vermoord!" De melkboer floot, zette zijn verzameling flesschen in den wagen terug en snelue met Darcy naar den winkel. De andere man bracht zijn voertuig tot staan en volg de. „Waar is zij?" fluisterde Cesey, zoodra hij zijn concurrent, Tremlain, had inge haald. „Op den grond, precies in het midden tusschen de uitstalkasten", antwoorde Darcy eveneens fluisterend. Het scheen er zoo bij te behooren. „Daar kijk!" Hij wees met een beven- den vinger, (Wordt vervolgd.)'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5