AMERSFOORTSCH .DAGBLAD FEUILLETON Maandag 11 Juni 1934 32 e Jaargang No. 288 NUDE VACANTIEDAGENIN 'TZICHTKOMEN! TWEEDE BLAD HEVIGE AUTOBOTSING BIJ NIEUWERSLUIS MOTORRIJDER TEGEN AUTO GEREDEN Het Mysterie van het Diamanten Kruis WAT ZULLEN WIJ KUNNEN DOEN? Een beknopte uiteenzetting van de plannen der Nederl. Spoorwegen, die o.a. ééndaagsche rondrei zen organiseeren, afwissen lend per trein, per auto en per boot Naar Texel, of als gij wilt, naar Aken naderen snel! Juni schiet alweer op, liet /.ul Juli zijn eer wij het beseffen. Wat zal het worden? Het zal in vele gezinnen wel zijn: dit laar geen buitenlandsche tournee's, geen bergtochten, geen Zwitsersche reizen; in veie gezinnen zal liet waarschijnlijk luiden: dit jaar geen buitenhuisje huren voor een week of wat, geen pension bespn ken op de Veluwe of aan de Noordzee, geen woningwisseling aangaan voor het Gooi. O, natuurlijk: er zijn altoos zeldzaam ge ïukkigen, die zich altijd kunnen bewegen zooals zij willen en voor wie nooit „ona standigheden" blijken te bestaan. Men- schen, die gesprekken over moeilijke tijden zwijgend aanhooren en, desgevraagd, met een fijn-glimlachje antwoorden dat ze liet „nog niet precies weten". Deze bijzonder bevoorrechten zitten dezen zomer vermoe delijk in Constantinoppl, of varen Noorsche fjorden in en uit natuurlijk: uitzonde ringen zijn er ten allen tijde geweest er zullen zich dezen zomer óók weer wel open baren, als onze internationale treinen wor den bestormd en onzo internationale boot lijnen zijn volgeboekt. Maar de talrijke menigte, die niet met een bekofferde auto naar het station rijdt en niet juichend onbekende verten tege moet snelt in haar vele gezinnen be raamt men voor de komende vacantieda- gen uitstapjes, die zich bepalen tot een dag, 's morgens uit en 's avonds weer thuis, trips, die niet zoo geweldig veel behoeven te kosten en juist daarom tijdens de va- cantie-maand wel eens kunnen worden herhaald, wat de vreugde des huizes toch nog tot groote hoogten kan opvoeren. Deze menigte is talrijker dan gij u voor stelt. Leg uw oor maar eens te luisteren. Wij zijn onwillekeurig geneigd het ge zin naast ons te waardeeren op dezelfde sterkte als waarin wij zélf leven cn voor dat andere gezin dezelfde omstandigheden aan te nemen als waarin wij gelukkig zijn. Maar dat is vooral in den tcgenwoordigen tijd een gevaarlijk iets. Als w ij bezig zijn met een bespreking die via Lindeman of Lisonne loopt, staat onze buurman misschien het aanplakbiljet te bestudeeren van de Spoorwegen, waarop een goedkoope trein geannonceerd wordt. En wanneer wij al dagen vooruit de eerste week onzer vacantie uitpalen ergens in Luxemburg en de tweede week uitstippelen in Bretagne, of wel voor den gelieelen duur van den vacantietijd een optrekje huren op een onzer eilanden die door de Noordzee worden omspoeld, wordt in de zelfde straat cnkcic deuren verder gerekend wat gedu rende de schoolvacantie van de kinderen mogelijk zal kunnen zijn, een dagje er op uit naar het Geldersche, een tocht mis schien met dc boot van Amsterdam naar Harderwijk, en als het mogelijk Blijkt dan nog een derde uitgang waarvoor je mis schien vandaag of morgen wel eens een goed denkbeeld vinden kan in de krant, of op 'n reclameplaat in de stad. Dezo omstandigheid hebben de Spoorwe gen er toe gebracht, dit jaar bijzonder gelend op te treden. Er is blijkbaar een zeer breede categorie in den lande, die ver langend uitziet naar goedkoope uitstapjes, s morgens desnoods héél vroeg den trein cp en 's avonds als het moet, laat thuis, dat hindert niet, als er maar een dag volop genot te beleven is. En in die richting ver der werkend, zijn de Spoorwegen op de ge dachte komen om dit jaar eens 'n proef te nernen met goedkoope treinen naar oor den, waarheen men vroeger die treinen niet projecteerde; en men heeft dien dag reizen nog een nieuwe attractie gegeven, door ze op alle mogelijke manieren te com binecrcn met andere middelen van ver voer, waardoor voor de reizigers een wel kome afwisseling ontstaat cn men niet in den morgen urenlang in een trein behoeft to zitten, met het vooruitzicht dat men in den namiddag of avond opnieuw dezelfde lange treinreis zal behoeven af te leggen huiswaarts. De directie van de Spoorwegen heeft deze week op een te Scheveningeri gehouden conferentie een uiteenzetting ge geven van dc plannen, die zij voor het aan staande seizoen heeft ontworpen, wetende, dat juist dit jaar groote vraag zal zijn naar goedkoope trips, die dan vooral zul len kunnen slagen, als aan die trips de grootst mogelijke charme wordt gegeven, en men er zich niet toe bepaalt de men- schon bij vele honderden in een trein te zetten, naar een willekeurig punt in den lande vanwaar men die honderden in don avond weer terugvoert, naar huis toe. Maal ais aan deze uitstapjes leiding wordt ge geven, in dezen zin, dat men den reizigers behulpzaam is om den dag zoo fleurig mo gelijk door te brengen, dien dag zoo rijk mogelijk aan indeeling te maken, en de kosten van zoo'n dag zoo laag te houden, dat er practisch voor niemand een bezwaar tot deelname behoeft te bestaan, dan v hoogt men voor de menschen het reisgenot, dan geeft men hun geestelijke ontspanning voor slechts enkele guldens, en schenkt men waarlijk vacanlie-gcnoegen aan dege nen, die hun zomerverlof ingaan onder de leuze: „Eenige keeren een uitstapje zal il< mij kunnen veroorloven, en daar zal ik dan ook van zien te maken, wat er van te maken i s. De Spoorwegen hebben zich, toen het vaststond, welke richting rnen voor dit zomer-seizoen zou inslaan, samenwerking gezocht en het spreekt van zelf: ook ge vonden met tal van vereenigingen voor vreemdelingenverkeer in den lande, net exploitanten van andere vervoersmiddelen, met inrichtingen in verschillende plaatsen dje door vreemdelingen plegen te worden bèzocht, teneinde door dezo samenwerking te komen tot tariefsverlagingen voor hen, die op déze wijze een dag willen uitgaan. Laten wij een voorbeeld noemen van een der vele trips, die de Spoorwegen op hun programma hebben gezet. Er gaat een goed koope trein naar Den Helder; deze .rein stopt te Alkmaar, om daar gelegenheid te bieden tot het bezoeken van de beroemde kaasmarkt. Na aankomst in Den Helder heeft men direct aansluiting op de bont naar Jcxe\ (verlaagd tarief). Op Texel kan men een rondrit maken ever het eiland (verlaagd tarief). Het verblijf op Text:' duurt negen volle uren, een prachtgelegen heid dus, om iets van dit mooie eiland te z:en. Een ander oorbeeld. Er gaat een goed koope trein naar Enkhuizen; gelegenheid om dit Zuiderzee stadje door te wandelen; dan vertrek per boot naar Urk; bezichti ging van dit eiland, waar men anders na tuurlijk nooit komt; dan verder per boot naar Amsterdam; en vandaar per trein ie- rug naar huis. Een derde voorbeeld. Per trein naar Enk huizen; vandaar per boot over de Zuider zee naar Harderwijk; van Harderwijk per trein terug naar huis. Deze reizen worden op dezelfde dagen ook gemaakt in omge- keerdo richting, zoodat het materiaal der Spoorwegen niet ledig behoeft terug te rij- den, maar eenvoudig wacht op do aan komst van reizigers die den tocht in tegen gestelde richting maken. Men kan laatst-omschreven reis bijv. ook aldus af leggen: per trein naar Harderwijk, vandaar per boot naar Kampen en Urk, met Enk huizen als eindpunt van de bootreis, om dan vandaar per trein naar de plaats van inwoning terug te keeren. Wij noemden nu maar enkele mogelijk heden van gecombineerde reizen per goed koope reisgelegenheid. Dc Spoorwegen gaan intusschen nog veel verder. Wie bijvoor beeld met een goedkoopen trein naar Lim burg gaat, kan vanuit Maastricht een auto tocht maken door de schitterende heuvel terreinen in de richting Aken. Per spoor naar Arnhem en Nijmegen en vandaar een auto-tocht naar Cleve en Wesel. Per spoor naar Utrecht en dan per autobus het heeic Sticht door. Per trein naar Bussum, dan mot de tram naar Huizen, verder per booi naar Volendam en Marken. Per spoor naar Breda en vandaar-uit tochten door hot Mastboseh. Treinen naar Zeeland, met een ganschen dag verblijf aan het Vlissingschc strand. Per trein naar Twénthe en vanuit Almelo per reiswagen naar Bcntheim. Men wil wel eens zeggen dat de Spoor te laat zich aanpast aan veranderde om standigheden, maar dit verwijt kan men den laatsten tijd moeilijk volhouden. De Diesel treinen loopen nog nergens ter wc reld maar de Nederlander rijdt er al mee, of hij nooit anders gekend heeft. En ten aanzien van deze goedkoopere zomer reizen. ten volle berekend op de financieeie draagkracht van menschen die hun genoe gens moeten binden aan bepaalde grenzen, zal men al evenzeer moeten toestemmen dat de Spoor zich beijvert om ook op dit terrein het publiek belang te dienen. Aan alle stalionslokettcn is voor een luttel be drag een handig boekske verkrijgbaar waarin alle gegevens aangaande de extra treinen zijn bijeengebracht en welk boekt' den kooper in staat stelt zich volledig te oriènteeren met betrekking tot de mooiste punten des lands, steden zoowel als dor pon, die in den regel het meeste vreemde lingen bezoek trekken. Wie voornemens is gebruik te maken van de extra treinen der Spoorwegen met gecombineerde reismog üjkheden, raadplege vooraf dit boekje: hij kan zich dan op de hoogte stellen van wat er aan bezienswaardigs te vinden is langs Ie route die hij zich voói-stelt te bereizen, wat d i t, groote voordeel met zich mede brengt, dat de reiziger overal weet waar hij aan denken moet, wéét wat hij vóoril niet verzuimen mag, waardoor hij z'n da; beter benut en het genoegen van z'n reis zéér belangrijk verhoogt. Hij beleeft tien maal méér dan Uegeen die van niets wc-t 'en overal waar hij komt eigenlijk niet goed beseft wat hij er doen zal of n'iet,„doen zal. Ilem gaat de tijd voorbij, voor niet de helft naar waarde besteed. Het hier bc doelde boekje draagt den titel: „Uitstapjes door Nederland". In Juli, 'Augustus cn September zullen niet minder dan 128 extra goedkoope trei nen loopen. Dc bedoeling dezer treinen is hier voor den belangstellenden lezer nu wel voldoende toegelicht. Voor vereenigings besturen, schoolbesturen en jeugd-organi- saties, die met kinderen op reis willen gaan voor één dag, is ook nog iets nieuws op het programma gezet, z.g. „standaard reizen". Dit zijn reizen voor gezelschappen kin deren t.m. 17 jaar, per spoor van alle sta tions naar Amersfoort, Amsterdam, Apel doorn, Arnhem, Breda, den Haag, Haarlem Nijmegen, Hhencn cn Rotterdam. De biljet ten zijn niet alleen geldig voor de spoor- eis, doch tevens voor tram- en autobus- ritten, rondvaart per boot door havens, grachten, voor entrée in dierentuinen, vlieg veld, terwijl in vele gevallen een consump tie inbegrepen is. Ook kan voor een gids gezorgd worden. Aan de geleiders der kin deren wordt op ruime schaal vrij vervoer en entrée verleend. Wil men zoo'n tocht maken, dan behoeft men dezo slechts 1 week vooraf aan het station van vertrek aan te vragen cn dc spoorwegen doen de rest. Men behoeft straks, als de vacanties in het land zijn, dus licusch niet verlegen te staan. Wie gebonden is aan „kleine reizen' maar die dagen toch zoo graag zou willen maken tot feestdagen, die rijk zijn aan her inncringen, hij wete, dat do Spoorwegen hem een keus kunnen vóórleggcn, die ver moedelijk wel niemand onbevredigd zul laten. Gij .kunt naar dc grootste steden, gij kunt naar zee en gij kunt naar de Bra- bantsche vennen; gij kunt sporen, per auto rijden, of varen. Het spoorkaartje van uw extratrein geeft u eveneens goedkoop ver voer op al die andere middelen van ver keer, die gij wcnscht in te lasschen op uw tocht en wanneer gij het boekje raadpleegt dat u zoo juist werd aanbevolen, kunt gij nu reeds uw vacanticplannen op papier zetten, want dat boekje geeft alle data aan, waarop de 128 extra treinen met of zonder rondreizen, in verschillende richtingen zul len vertrekken. Wij zijn verheugd deze interessante in lichtingen te kunnen verstrekken aan de stellig vele honderden onzer lezers, die net waardeeren bij de nadering hunner vacin liedagen op dc hoogte te worden gebracht van nieuwe mogelijkheden, waarvan zij en hunne gezinnen zullen kunnen profiteered, cn die hen, als het werk weer wordt her vat, tot het getuigenis zullen kunnen bren gen: wij hebben er onvergetelijko dagm aan te danken. Nieuwcrsluis. Zondagmiddag te omstreeks twee uur heeft op den rijks straatweg tusschen Breukelen en Nieuwer- sluis een auto-aanrijding plaats gehad, die, behoudens inatcricele schade, wonder bo ven wonder zonder persoonlijke ongeluk ken is afgcloopen. Een auto komende van uit de richting Amsterdam, kwam ter hoog te van de villa „Rio-Verde" in botsing met een luxe race-auto komende vanuit dc richting Utrecht cn bestuurd door den heer Duinsteo uit Maarssen. Een tweetal fiet sers rijdende in dc richting Utrecht gaven een teeken aan de van de richting Amster dam komende auto. De automobilist pas seerde echter de wielrijders. Op dit moment naderde vanuit Utrecht de race-auto. Een botsing was onvermijdelijk en beide voer tuigen botsten met kracht tegen elkaar. De luxe auto vanuit Amsterdam bleef op den rijksstraatweg staan, race-auto echter reed eerst tegen een boom staande langs den berm van den rijksstraatweg aan, kan telde en bleef precies'op den berm boven dc sloot hangen. Dé heer Duinstce werd. tengevolge der botsing uit den wagen go- ilingerd en kwam in een moddersloot 'té-' echt. Zwemmende bercikï'c' hij weder 'cféil wal en het mag een wonder boeten dat hij met lichte kwetsuren cn ontvellingen zoo goed van dit ongeluk afkwam. Dc passa giers van de vanuit Amsterdam komende auto waren zeer geschrokken en moesten een woning worden binnengebracht. De heer Duinstee werd later voorzien van droge klecren cn werd door mevr. Ingen- hous van het Motel De Kampioen verbon den. De gemeente-politic de Jong maakte van een cn ander proces-verbaal op. De vanuit Amsterdam komende auto werd van voren zwaar beschadigd en moest werden weggesleept. De race-auto werd to taal vernield en moest met een takelwagen worden weggehaald. ENGELSCK PLEZIERJACHT GESTRAND EN WEER VLOT. Hoek van Holland, 10 Juni Heden morgen is het Engelschc pleizierjacht Oceana bij de Zuiderpier gestrand. Het vaartuig is later zonder assistentie vlot ge komen en is opgevaren naar Rotterdam. Dc sleepboot „Kijkduin" was uitgevaren om hulp te verleenen, doch men behoefde hiervan geen gebruik te maken. ZOMER-ZONDAG. Bruin-gebrande nikker-hoofden Zaten lieden op kantoor 't Bruin-proces liet zich verklaren: Daar was 't gister Zondag voor! Alles was er uit gevlogen Naar de bosschen of het strand, Menschen werden vluchtelingen Links en rechts in Nederland. Op dc motor, in de auto. Mies ging er snel vandoor; Fietsend, loopend, treinend, bussend, 't Was er gister Zondag voor! De natuur gaf ons haar zegen In den vorm van zonneschijn. Die te lang zich had verscholen Achter 't hemelsche gordijn. Dankbaar is er weer genoten Van natuur in volle pracht; Pa verzuchtte: „Dat een Zondag Eéns per weck maar wordt gebracht Avonds toog dc schare huiswaarts. Denkond aan genot en vreugd; Een zon-Zondag, die den kènners Langer dan dien Zondag heugt. Bruin-gebrande nikker-hoofden Zaten heden op hun kruk.... Zomerzondagzonnestralen Drukten zoiner-zonne-druk! PHILIA. Twee personen aan hunne verwondingen overleden Heemstede, 10 Juni. Hedenmorgen omstreeks twaalf uur heeft op den Iiee- renweg, nabij den hoek van de Oprinsen- laan .te Heemstede, een ernstige aanrijding plkats.gehad,.waarbij een militair werd ge dood en één persoon zwaar werd gewond. Uit de richting Den Haag naderde om streeks dien tijd een motorfietsrijder, zeke re H. J. B-, wonende te Laren (bij Lochem), Op tl?'duo van den nmtor was een tot nu toe onbekend gebleven militair gezeten. Toen dc motorfietsrijder nabij den hoek van 'dc-Oprhisenlann was gekomen, nader de' uit dc tegenovergestelde richting Cen- auto, bestuurd door den heer A. F. A. Ei,- uit Amsterdam. Door onbekende ooi-zaak vloog de motor in snelle vaart tegen do auto. Zoowel de motorrijder als do duo passagier werden legen den grond ge smakt. De motroijder bekwam zeer ernsti ge verwondingen aan het hoofd en aan beide beenen, zoodat bij in hoogst zorg- werkenden toestand naar het Diaconessen- huis te Haarlem moest worden vervoerd. De militair is enkele minuten na het ongeval overleden. Zijn stoffelijk overschot is naar het lijkenhuisje le Heemstede overgebracht. De motor werd totaal vernield. De auto werd slechts licht beschadigd. De chauffeur van den auto bleef onge deerd. Heemstede, 10 Juni. Omtrent het nader worden gemeld, dat ook het tweede slachtoffer de 3S-jarige H. J. Bats uit La ren (Geld.) aan de bekomen verwondingen is overleden. Het andere slachtoffer bleek te zijn de 22-jarige Sj. Groenveld uit Haarlem, die in garnizoen was te Leiden en die den motor rijder gevraagd had een eind te mogen meerijden. Eenzaamheid is voor den geest, wat diëet is voor het lichaam. Maeterlinck. Uit het Engclsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. B. „Heb je er Pearl's naam in gegraveerd Darcy, oude jongen?" vroeg King weer met dikke tong, zijn droge, heete lippen likkend. „Neen", antwoordde d3 juwelier met lui de stem. Toen scheen Harry King zich voor liet eerst bewust te worden, lat »-r iets haper de op de plaats, waar hij was binnenge komen. Hij wendde zien om en zag het lichaam van de verm-)Jr1o vrouw, dal door de mannen van tiet hjkenhuisjc naar buiten werd gedragen Hij sprong terug, alsof iemand hem een Sjig had gegevm. „Is zij is zij dood?" hijgde hij. „Dood! Mrs. Darcy?" „Het ziet er wel naar uil", zeide CarroH koeltjes. „Je doet beter, hier maar even te gaan zitten, Harry", vervolgde hij, en leidde den waggelenden jongen man naar de achter kamer. HOOFDSTUK III De hengelaar De lange, krijgshaftige man, die op een stoel midden in het conversatie-comparti ment van de expres naar Colchester zat, herlas aandachtig liet volgende: „En als gij naar baars vischt met een wïlvischjc, dat ge in het leven wilt hou den, is het het beste, dat ge uw haak door zijn rugvin of door zijn bovenlip slaat en dat ge hem dan op de halve diepte of iets lager op en neer laat zwemmen, en hem met een kurk, die heel klein moet zijn, op die diepte houdt; dc manier, om baars te visschen met een kleinen kikvorsen „Ahaaa Do langgerekte uitroep getuigde van het genot, dat hij bij voorbaat had, en in de oogen van den krijgshaftigen reiziger ver scheen een zachte, vriendelijke uitdruk king, alsof hij in gedachten over door zon beschenen weilanden onder een blauwen met schapenwolkjes bedekten hemel, een glinsterend beekje zag, waar een zacht ta pijt van groen gras was, onder de scha duw van een eerbiedwaardigen eik, waar onder hij lui kon liggen luisteren naar den wind, die door de pas ontloken bladeren ruischte. „Ahaaa!" „Excuus mijnheer, maar ik „Wat?!" Met een ruk ging do krijgshaftige man stijf rechtop zitten, terwijl de zachte uit drukking uit zijn oogen verdween. „New-Yorksche kranten!" „Ik wil geen New-Yorksche kranten heb ben, geen een!" Na even opgekeken te hebben van zijn groene boek, zocht hij, waar hij gebleven was; een zweem van een glimlach speelde om zijn mond. „Chicago-kranten dan! Do nieuwste?" moet ge Uw haak door de huid van zijn poot steken in het bovenste ge deelte; en ten slotte zal ik U „Ik heb ook wel boeiender lectuur, mijn lieer, als U dat liever wilt!" klonk weer do stom van den krantenjongen, die naast den stoel van den krijgshaftigen man was blijven staan en hem weer stoorde in het leven van het groene boekje. „Ik heb een nieuw detective-verhaal!" „Luister eens, als jo ine weer durft te storen, terwijl ik mijn Izaak Walton zit te lozen, laat ik je den trein uitgooien! Bij God, dat zal ik, al moest ik het zelf doen!" Met een klap als een pistoolschot sloeg de krijgshaftige reiziger het groene boek tegen den palm van zijn hand, waardoor een oude dame, die in een stoel aan den anderen kant van den doorgang zat te sla pen, met schrik ontwaakte. „Zijn we er al? Is dit Colchester?" vroeg zij, zich oprichtend, en met een scheef- staanden hoed zeer verbaasd om zich heen kijkend. Met een ontsteld gezicht sloop do krantenjongen weg. „Ik bied IJ mijD oprechte verontschuldi gingen aan, mevrouw", zeide de lange man, die de opschudding veroorzaakt had. Zijn groene boekje in dc hand houdend, stond hij op en boog. „Het spijt mij zeer, dat ik U verschrikt heb. Maar die onuitstaanbare kwajongen had de buitengewone brutaliteit, zich aan mij op te dringen, terwijl ik aan het lezen was, en rlaarom verloor ik mijn geduld. Het spijt mij, maar ..U hebt hem toch niet geslagen?" vroeg de oude damo verwijtend. -v „Neon mevrouw. l-Ioewcl dat volkomen gerechtvaardigd zou zijn geweest van mijn kant, heb ik alleen maar iets tegen hern gezegd. Ik ging wat ruw met dit boek om en daardoor ontwaakte U." „Dus zijn wc nog niet in Colchester?" „Neen mevrouw, liet is nog een klein eindje verder. Als U het mij toestaat, wil ik U rnet genoegen waarschuwen, als we er zijn. En als U niemand hebt, die U met Uw bagage kan helpen, het is rcgenach tig weer, dus „O, dank U, mijnheer, maar Jabez komt mij halen. Ik moet gedut hebben, en toen ik dat leven hoorde „Wat ik zeer betreur, mevrouw", viel do krijgshaftige reiziger haar met een her nieuwde buiging in de rede. De oude dame was tevreden gesteld. Do lange man boog weer, nam opnieuw plaats en probeerde verder tb lezen, doch liij was blijkbaar zoo in de war gebracht, dat hij niet meer in zijn vroegere stem ming kon komen. „Stel je voor! Wat een idee!" mompelde hij tegen liet raam, waarlangs dc regen druppels nu onmachtig kletterden, als ver stoord. dat zij niet binnengelaten werden in de warmte cn het licht van den wagon. Want de duisternis was ingevallen en liet electriscbe licht was aangestoken in den Pullman-trein, waar het er nu heel gezel lig uitzag, in tegenstelling met de kille en modderige streek, waar de trein doorheen reed. Wat moet er van de wereld worden, als een man niet eens kan lezen wat hij wil, zonder door een willekeurig nietig ventje te worden gestoord met Shag! Shag, zeg ik!" ging hij voort, zijn stem van een gefluister verheffend tot een luiden com mando-toon. „Kellner, zend mijn knecht hierheen! Waar is die deugniet van een Shag!" „Ja kolonel! Hier ben ik, kolonel!" en een neger met een schilderachtigen bos wit kroeshaar schuifelde te voorschijn uit de verblijfplaats van de kcllners, waar hij genoegelijk had zitten babbelen met een zwarten knecht „Wat is er van uw dienst, kolonel?" „Ik verlang vrede en rust, Shag, dat verlang ik! Tweemaal heb ik geprobeerd mijn boek ongestoord te lezen, en die on uitstaanbare treinjongen, die deugniet, die waarschijnlijk geen mierenei van een stuk je kaas kan onderscheiden, heeft me ver veeld met boeken en kranten. Hij behoor de te weten, dat ik gezworen heb, twee we ken lang geen oog in een krant te slaan, en wat boeken betreft Kolonel Robert Lee Ashley 6loot zijn. boek. waarop in gouden letters de vvoor- den: „Waltons volmaakte hengelaar" ston den. en lachte zacht, waardoor do rimpels van zijn gelaat en om zijn oogen verdwe nen „Shag", vroeg de kolonel, nog steeds lachend, „wat denk je, dat die stomme rik voor duivclscho stoutmoedigheid had, mii een boek aan te.willen smeren?" „Ik heb er niet het minste idee van, kó« lonel „Hij bood mij een detective-verhaal aan. Shas!" „O, goeie genade, kolonel! Het is toch niet waar?!" ..Zoknr Shag! Een detective-verhaalP „O, lieve help!" {Wordt vervolgdju

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5