Verregaande vergeetachtigheid Agenda Lorrie op spoorweg laten staan De nalatigheid door 't kanton gerecht veroordeeld OP EEN GROEP MILITAIREN INGEREDEN Maximum-straf geeischt r TI5 U GARAGE MOTORHUIS Iets uit de historie DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN HET GRONDBEDRIJF Locomotief er door ontspoord onder Woudenberg Een metselaar cn zijn maat baddon de spoorwegenwet ernstig overtreden on trachtten gisteren voor het Kantongerecht zooveel mogelijk do schuld op hun buns te schuiven. Het was „do baas'' voor en na; de baas had dit on de baa9 had dot. maar de feiten wezen wei anders uit. En die wa ren de volgende. De baas had aan de spoorlijn Utrocht— Arnhem onder Woudenberg een put te met selen, waarvoor eon onderdeel op het sta tion, aldaar op 25 Mei werd afgeladen. Dit was te zwaar om hetzij per kruiwagen, hetzij per fiets vervoerd te worden naar de put, welke bij een nabijgelegen blok post gemaakt werd. onder aan den spoordijk. De halte-chef had hun geadviseerd voor dit doel gebruik to maken ^van de lorrie, waarvoor zij zich dan maar haddpn te wen den tot den ploegbaas. Van kwart voor drie tot kwart voor vier was de lijn vrij, zoodat zij dan ruim den tijd hadden voor het transport. Toen de beide verdachten dan ook even later langs kwamon gereden, had de halte- chef in de meening verkeerd, dat zij zich voör hot gebruik van de lorrie met „Weg en werken" (den ploegbaas) hadden ver staan, want de lorrie behoorde vast te lig gen aan een ketting. Dit bleek later echter verzuimd te zijn, hetgeen hij niet kon we ten. Hij had ook een persoon genoemd, die hen verder zou -helpen, zooals dit voorge schreven is, maar ook hier hadden beide verdachten zich niet aan gestoord. Dit wus de oorzaak, dat zij zonder do voorgeschre ven roode vlag op de baan reden. Immers de halte-chef had redelijkerwijs mogen ver wachten, dat do door hem genoemde per soon daarvoor zou zorgen. Bij de blokpost aangekomen, hadden bei de verdachten de lorrie op de rails laten staan. De metselaar had voor zijn baas moeten metselen, zijn maat had bij eon andere blokpost een boodschap moeten doen „Dacht jullie baas er dan niet aan, om die lorrio er af to laten halen" vroeg de kantonrechter en op het ontkennend ant woord voegde hij er aan toe: „Dan heeft die ook geen hersons". Kortom, het had er meer van weg, dat het wagentje totaal vergoten was. zoodat de vischtrein, dio om plus minus vier uur naderde, op hot hovenstel was gereden, want de metselaar had de wielen nog op het nippertje er af weten te halen. De lo comotief was wel ontspoord, maar het mocht oen geluk heeten, dat er geen groo- tere ongelukken zijn gebeurd door hun verregaande nonchalance. Géén der ver dachten had een horloge bij zich gehad en de metselaar verklaarde zelfs op dezelfde lijn teruggekeerd te zijn. als hij klaar was geweest! Van al die dingen was hij ook niet op de hoogte en volgens hem had hij de toestemming gekregen om met de lorrie te rijden. Dit had hij tegen den baas ver teld en de baas had 's middags tegen hen gezegd „Zet alles maar klaar!" en de baas had hen aan het werk gezet en de baas... Maar de kantonrechter meende toch wel de schuldigen bij hun kladden te hebben. Was hun artikel 165 door schuld ver oorzaken vaji gevaar op den spoorweg' ten lasto gelegd, zij zouden voor do arron dissementsrechtsbank verschenen zijn. Trouwens, het kantongerecht vond het toch vreemd, dit geval te moeten berechten. Voor het zonder toestemming der bevoeg de instantie rijden op de rails vroeg de ambtenaar van het O.M., Mr. Zijlstra, voor ieder der beide verdachten 40.— of 10 da gen; voor het zonder de voorgeschreven roode vlag rijden bovendien voor ieder 60 of 15 dagen, uitgaande van het standpunt dat do wet in dit speciale, zeldzame geval ook op niet-personeel dor N.S. van toepas sing is. De kantonrechter veroordeelde ieder der verdachten voor ieder der feiten tot 25 of 12 dagen. Hij rookte toch..,, in „Niet Rooken". Een reiziger had op 12 April op het sta tion, alhier, geen plaats meer kunnen krij gen in een rookcoupé, waarom hij tenslotte in „Niet rooken" was gestapt. Ondanks de aanwezigheid van andere reizigers had hij het noodig gevonden een sigaret voor den dag te halen. Een der hee- ren, die juist omdat hij niet tegen rook kon, in dat compartement was gaan zitten, maakte hem attent op het bekende, emaille bordje. Verdachte liad desondanks lekker toch zijn sigaret opgestoken. Eerst nadat hij haar volgens getuige voor de helft opgerookt had, had hij haar uit het raam goworpen. Verdachte: „Het was niet voor do helft". Kantonrechter: „Nu voor drie kwart dan!" Hij vond gedrag van verdachte hoogst hinderlijk voor zijn medereizigers. En wat zelden gebeurde, hij verhoogde den eisch van 5.tot 6.of 2 dagen. Een dure sigaret! Zijn eerste verbaal. De spoorwegen hadden het leeuwenaan deel in de vele zaakjes. Zoo had ook iemand bij den veiligheidsdienst der spoor wegen zijn eerste verbaal opgemaakt in al de jaren, dat hij al op zijn post, onder den rook van onze stad, stond. Niet ver van hem vandaan was een par- ticulioro overweg, waarvan het publiek de hokken zelf moest sluiten. Maar och, als jo do mênschcn telkens en telkens maar woer achterop moet zitten omdat zij ze niet sluiten, nou En dan die kinderen kunnen ze niet open maken. Daarom maakto je nooit een verbaal op. Maar ja verdachte was er met zijn vrachtauto aangekomen, had wel even op zijn teeken gestopt, maar was toch nog vóór den trein overgewipt. Dat was hem te bar geweest. Dat hij zich zelf er aan waag de, moest hij weten, maar om het andere mênschcn te doen... nee, dat ging niet op. Verdachte word dan ook bij verstek con form den eisch veroordeeld tot 15.— of 6 dagon, terwijl hij zolf op de tribune stond te luisteren naar de beschouwing van den verbalisant. De Maamscbe wegenkwestie. In de Maarnsche wegenkwestie is de ver oordeeling gevolgd, die noodig was om in hoogore instanties uitgemaakt te worden. Vergeetachtigheid van een lo gementhoudster. Een logementhoudster alhier had in den nacht van 21 April iemand geherbergd, wiens naam zij niet in het register had in gevuld Bovendien had zij vergeten de lijst bij de politie in te leveren, wat de gemeen telijke verordening voorschrijft. Het O.M. vroog voor beide feiten 5 of 2 dagen. Het werd tweemaal 2 of 1 dag. Dat muisje kon nog wel eens een staartje hebben.... Iemand had, terwijl hij reeds bij het Ne derlnndsche leger was ingelijfd, in burger gekleed een overtreding begaan. Het kan tongerccht was nu onbevoegd, maar bij militaire gerechtsinstanties kon men er nu wel eens achter komen, dat hij toen niet in uniform gekleed was. Automobilist voor het Am sterdamsche Gerechts: hof Op 15 September van het vorige jaar de duisternis was reeds gevallen had op den IHrechtschén weg. ongeveer ter liooute van het Rijks Opvoedingsgesticht, een ern stig verkeersongeluk plaats. De bou\\ kundige .1 J. m t II uit Soes terberg reed met zijn auto op een groep rustende militairen in. Verschillende sol daten werden min of meer ernstig gewond een van hen liep een schedelbreuk op en een gebroken been, later is de man over lederi. Het bleek, dat een der soldaten optlrachi had, zich achter de troep te bevinden met eon roode lantaarn, de automobilist had het waarschuwende licht echter niet gezien De automobilist rook volgens het verbaal van den agent, die het eerste onderzoek instelde, naar sterken drank. Wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld veroordeelde de rechtbank te Utrecht den bouwkundige op 19 December tot zes maanden gevangenis straf, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar Uit het getuigenverhoor, gisteren voor het Amsterdamsche Gerechtshof gehouden, bleek dat verdachte snel had gereden en dat hij kort tevoren drank had gebruikt. De procureur-generaal mr Daron van Harfnxma thoe Slooten was van meening dat het vonnis van de reehlbank in zijn geheel diende te worden bevestigd. Verd. reed met groote snelheid, gezien de slechte verlichting van zijn auto De mi litairen waren voorzien van roode lantaarns aan de achterzijde van den troep Blijkbaar heeft verd. niet voldoende acht op den weg zeslagen: ook had hij drank eebruikt. wat de reactie-snelheid aanmerkelijk vermin dert. In verband met deze feiten requireerde spr de maximumstraf op het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld gesteld, n 1. een gevangouisstraf van zes maanden met Intrpkking van het rijbewijs voor den tijd van één jaar. De verdediger mr. van Woelderen pleitte vrijspraak, subs drong hij aan op clementie De weg ter plaatse was zeer slechl verliehl en verd had slechts zeer weinig gedron ken. zoodat dit op het ongeluk geen invloed had Uitvoerig besprak pl. de persoonlijke omstandigheden van verd en de moeilijk heden, waarmee hij te kampen heeft gehad Arrest 28 Juni. AANHOUDING Gisteren is alhier eon 17-jarige jongen uit Huizura (Fr.) aangehouden, die een rij wiel had ontvreemd. De knaap had heimo lijk de ouderlijke woning verlaten en had onderweg een rijwiel ontvreemd, waarmede hij verder op stap was gegaan. Hij is ingesloten en lor beschikking van den commissaris van politie gesteld. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van liet water in Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 69 graden. Gevonden zijn: 1 huissleutel, ecnige zwemabonnementen, 1 meisjesmuts, 1 bad muts en een paar badschocnen, welke aan de kassa terug te bekomen zijn. Het diploma werd behaald door Mej. P Zweers. Tentoonstelling ter eere van het 25:jarig beslaan De heer W. van Beek, eigenaar van Garage „Motorhuis", Kamp 36, hoopt mor gen den dag to herdenken waarop hij 25 jaren werkzaam is in het rijwiel-, motor- eii automobiel vak. Aan don Lage weg werd in 1909 in den moest primitieven vorm begon nen. Allereerst werden fietsen en motorfiet sen verkocht. De gebrekkige ligging dor zaak en werkplaots was oorzaak, dat, ook al omdat de rij wiel vorkoop steeds toenam on reeds in dit eerste Jaar 40 rijwielen wor den verkocht, er naar een beter pand moest worden uitgozicn. In 1911 opende de heer van Beek op do Kamp 73, maar nog hot- zelfdo jaar bleek uitbreiding noodzakelijk en word er wederom verhuisd naar het grooto perceel Kerkstraat 4, waar rijwielen cn motoren verkocht werden. De auto stond nog in haar kinderschoenen; het bezit van een motor was al een bijzondere luxe De oorlog legde door het gebrek aan ben zino het bedrijf vrijwel stil. in deze periode hac' de heer r n Beek veel succes met het aanleggen van carbid-lnstallaties voor ver lichting. Alle Amersfoortsehe café's werden door hem hiervan voorzien. In 1917—1918 kon de handel zich weer vrijer bewegen. Van dien tijd af voerde de heer van Beok het bekende „Indian" motor- agentnur. Geweldig vc-el is hierin verkocht, daar de motorfiets het nog ver van de auto won. Dc opleving kwam echter snel en nu bleek de zaak weer te klein. Zoo zien wij in 1920 Garage Motorhuis verschijnen in perceel Langostraat 112, dat inmiddels geheel voor hot bedrijf ver. bomvd was. De automobielen verdrongen meer en meer dc motoren. Een garage werd bijge bouwd van 240 Ma mot uitgang in de Muurhuizen, zoodat Garage „Motorhuis die toen speciaal Fiat en Studebaker ver tegenwoordigde, dacht voor de eerste 20 jaar ruimte genoeg te hebben. Maar deze berekening faalde gebcel; spoe dig tracl weer nijpend gebrek aan ruimte in. Auto's \erkoopcn bracht tevens mee stal ling en service aan de klanten leveren. Ge volg meer ruimte, moderne werkplaatsen, showroom, e.a. Van Gcnd cn Loos kocht de peroeelon aan de Langestraat en in Februari 1932 werd «ic fraaie garage op de Kamp 36 geopend. De ruimte is tweemaal zoo groot als in de Langestraat en toch ondanks dc moeilijke tijdendc geschiedenis herhaalt Zich, dit kerngezonde bedrijf gedreven door vader en twee zoons, overweegt alweer uitbreiding Nu is er feest en terecht. De klanten en het publiek kennen en mogen van Beek, de selfmade man. Fiets en moter zijn reeds ve:- dwenen, maar nog zijn er stadgenooten, die van Beok vol trotsch liun rijwiel tooncn, dat zij voor 25 jaar bij hem kochten. Morgén wordt de jubileum-expositie ge opend van de merken thans door het Motor buis vertegenwoordigd, n.l. de Dodge cn Renault, luxe en vrachtauto's. Groot is het verschil van voorheen en thans, toon auto's met 1 cylinder met vrijwel dagelijksclie reparatie, nu rijdt u GO k 70.000 K.M. zonder storing van ccnige beteekenis. Talrijk zullen de gplukwensclien en bloemstukken zijn, welke Garage Motorhuis morgen in ontvangst krijgt te nemen. Wederom zijn eenige giften binnen: gekomen. Er zijn nog 14 dagen om Uw gave te schenkenI Voor do autotocht voor Amersfoortsehe ouden van dagen, welke op Zaterdagmid dag 30 Juni a.s. wordt gehouden, zijn nog de volgende giften binnengekomen: H. v. V. 1.- D. C. - 2.50 F. C. K. - 2.50 N. N K 2.30 Heor A. e 2.50 Mevrouw M. - 1.— Voripe verantwoordinu - 10.83 Totaal 22.88 Giften, hetzij groot of klein, zullen zeer welkom zijn. ZIJ worden aan ons bureau gaarne in ontvangst genomen. EXAMENS. De heer E. W. van Straten, alhier, is ge slaagd voor het eindexamen van dc Chris telijke Kweekschool Rehoboth tc Utrecht. De heer A. H. Schmitz, alhier, is te 's-Gravenhage geslaagd voor het Vxamen gemeente-financiën van de Ned. verceni ging voor Gemeentebelangen. Voor gemeente-administratie is eveneens geslaagd S. Reeling Brouwer. Te Nijmegen is geslaagd aan het Cani- siuscollege, afdeoling gymnasium voor B de heer N. van Wayenburg. Voorstel van B. en W. om eenige grondenter waarde van 410.031.50uit het bedrijf te nemen B. en W. dcolen don Raad mede: Nadat bil Koninklijk besluit van 11 Mei 1927 was uitgemaakt, dat tengevolge van do bepalingen der toenmalige Verordening belreffcurin liet gemeentelijk grondbedrijf niet was toe te laten, dat niet tot bouwter rein bestemde gronden in het gemeentelijk grondbedrijf bleven opgenomen, werd bij laadsbesluit van 29 September 1927 besloten, te rekenen niet ingang van 1 Januari 1926 uit het grondbedrijf terug te nemen dc voor plantsoen bestemde gronden ter gezamen lijke grootte van 123 H.A. 73 A. on 70 c„A Bij de thans in gevorderden staat van voorbereiding zijnde herziening van hot uit breidingsplan wordt algemeen dc wcnsche- lijkhoid gevoeld wijziging tc brengen in de niet voor bebouwing bestemde terreinen, ii? hoofdzaak hierop neerkomende, enkele mooie uitzichten op den Berg to behouden. Daar naast achten wij het noodzakelijk dc indeo- ling der gronden te wijzigen door het ma kon van klcincro bouwterreinen, omdat in den loop der jaren is gchlekcn waartoe de tijdsomstandigheden in sterke mate heb ben medegewerkt dat do ontworpen groo te terreinen vrijwel onverkoopbaar zijn, al thans niet verkoopbaar tegen een behoorlij ken prijs, waarvan echter het gevolg zo' zijn, dat bij de le houwen perceclcn kleinere tuinen worden aangelegd. Zoowel bet een al: het andere brengt de noodzakelijkheid mede ruime terrein on onbebouwd to laten in verband met een en ander zijn bij de in voorbereiding zijnde herziening van het uit bieidingsplan de niet voor bebouwing he stemde gronden zooveel mogelijk gccentra liseerd, waardoor een zoo groot mogelijk nuttig effect wordt verkregen. Rij het maken van het ontvvcrp-plan is dus rekening houdondo mot do voor het grond bedrijf gunstige ervaring op Borg-Noord uitgegaan van de gedachte, dat liet grond bedrijf kleinere terreinen noodig heeft, lat bij dichtere bebouwing uitzichten zou den vervallen, dat het, om uitzichten te behouden, gevvenscht is als liet ware de bii de huizen geprojecteerde tuinen bijeen te voeeen en de vrijkomende grond zoodanig 'm groepeeren, dat zij met elkander kunnen vormen stronken grond van onbebouwde terreinen, dio geschikt zijn voor wandel plaatsen en tevens zoodanig gelegen, dat zij mooie uitzichten vrij laten. Uitvoering van deze op zichzelf goede ge dachte. zou voor het grondbedrijf een zeer gowcnschte oplossing geven. Verkregen zou den worden kleinere bouwterreinen, die be Ier verkoopbaar zijn en per vierkante Meter meer kunnen opbrengen dan bij groote ter rein en mogelijk is. Naar het bestaande uitbreidingsplan kun oen op het in de wijziging opgenomen ge deeltc worden gebouwd: 182 woningen gemiddeld op 1300 M2 torrein: 72 woningen gemiddeld op 2046 M2. terrein; 341 woningen gemiddeld op 2055 M2. terrein; Het ontwerp geeft aan: 225 woningen gemiddeld op 840 Mö. terrein; 110 woningen gemiddeld op 1444 M2. terrein: 423 woningen gemiddeld op 1510 M2. terrein I-Iet behoeft o.i. geen nadere toelichting dat de verkoopbaarheid bij de indeeling vol gens liet ontwerp heeft gewonnen en de me- terprijs gunstig zal worden beïnvloed, zoo dat de wijziging voor het grondbedrijf in alle opzichten gewensoht cn noodzakelijk is. Normaal genomen zou deze wijziging als zijnde in het belang van de exploitatie van liet bedrijf kunnen worden vastge steld. De moeilijkheid is echter, dat volgens de Verordcnng betreffende het gemeentelijk grondbedrijf de meerdere, niet voor bebou wing bestemde, gronden uit het bedrijf moe ten worden genomen en na schatting, dooi de gemeente moeten worden betaald. Terwijl dus de voordeden ten bate van het grondbedrijf komen, zal de gemeente in den vorm van rente en aflossing hare bo grooting met uitgaven bezwaard zien. In verband hiermede hebben wij op 14 Mei 1934 een onderhoud gehad met een Commis sio uit Gedeputeerde Stalen, waarbij ons is gebleken, dat het College de wenscholijk heid van het bovenomschreven© wel voelt dooh bezwaar moet maken om, in afwijking van do bepalingen der Verordening, de las ten bij voortduring op rekening van hot Grondbedrijf te leggen. In de overtuiginr erhter. dat in dezen tijd de gemoentefinan- ciën de meerdere last bezwaarlijk zullen kunnen dragen, zou men zich kunnen ver- ennigen met een crisismaatregel in dien zin, dat het Grondbedrijf, zoolang een winstre serve van grondv,erkoopon aanwezig is en dc gemeentefinanciën de betaling! van de voor i"et bovenomschreven doel verschuldigde ren te en aflossing niet toelaten, aan dc ge meente eene vergoeding hiervoor zal uit keeren. Van jaar tot jaar zal over deze ver goeding een beslissing moeten worden ge nomen. Het wil ons voorkomen, dat het belang van het grondbedrijf de aanvaarding van dc hiervoor gegeven oplossing eischt, weshalve wij IJ in overweging geven hiertoe te be sluiten. Dc wijziging van het uitbreidingsplan brengt mede, dat een deel der in 1926 uit het grondbedrijf genomen, niet tot bouwter rein bestemde, gronden weder in bet bedrijf moet worden teruggebracht en daartegen over een ander, grooter, deel gronden uil het. bedrijf moeten worden overgebracht naar den gewonen dienst. De geschatte waar de van de in le brengen gronden bedraagt 251.155.40, de geschatte waarde van de uil te nemen gronden 410.031,50, zoodat dooi de gemeente aan het grondbedrijf zal moe ten worden betaald 158.876,10. Voor de in 1926 uitgenomen gronden is de aflossing der aangegane geldlcening gesteld ,op 40 jaren. Teneinde een gelijke aflossing voor ullo niet tot bouwterrein bestemde gronden to waarborgen, geven wij in ovor- woging hot bovenstaand bedrag in 32 jaren af te lóssen, tc weten een bodrag van 3870,10 ter afronding op 31 December 1934 en vervolgens gedurende 31 jaren, tolken* op 31 December oen bedrag van 5000. De last op don gewonen dienst der gemeente druk kon do zal, indien do overgang per 1 Juli 1KH tot stand wordt gebracht voor 1934 bedragen 4%% van 158.876,10 over l/o jaar of 3376,12 aan rente cn 3876,10 aan af lossing, in totaal 7252,22, terwijl die last \an 1934 zal bedragen 6587,50 aan rento cn 5000.— aan aflossing, in totaal 11587.50. Overeenkomstig het hiervoor omschrovo- no zal dan tcgonovor dezo last op den ge wonen dienst der gemeente in ontvangst kunnen worden geraamd als: Vergoeding van het Grondbedrijf wegens door de gemeente verschuldigde rente en af lossing van in 1934 overgenomen gronden bestemd voor blijvend bósch en plantsoen, in 1034 7252.22 en in 1935 11587,50. Voor volgende jaren zal dan telkens over dezo vergoeding opnieuw een hoêllssing moelon worden genomen. Tot dokking van de ka pitaalsuitgaaf ad 158.876,10 zouden wij wil len bestemmen een deel van het Fonds we gens overdracht van het gemeentelijk elec- tricitcitsbodrijf, waarvoor 'n rento van K\\% per jaar aan dat fonds kan vergoed wor den cn de aflossing kan worden geregeld, zooals hiervoor is "omschreven. Da g e 1 ij k s: City Theater. Vertooning van „Ik ken jo niet, en hou toch van jo." Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. s Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zaterdags en Woensdags matinée, 2.30 uur n.m. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhite, Westsingck (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thoo9. Vereeniging, Rcgentessclaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en itlnhliotheok. Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Vrcdesbibliothcck, Arnhomschcwcg 50. 16—25 Juni. Terrein aan den Hoogland- «ehun weg. Lunapark 10 Juni 30 jarig jjbileumsfeest Pesie'a Rad 16 Juni. Julianaplein Start wandeltocht A. B. v. L. O. 2'/e uur n.m 17. 18 en 19 Junk Cinema Amicitia. Ver tooning van „De onzichtbare man 18, 19 en 20 Juni. Markthal. Automobiel tentoonstelling. 21 Juni Amicitia. Ontvangst deelnemers nan de algemeene led( nvergndering Neder- ir-ndsch Fabrikaat. H uur n.m 22 Juni Amicitia. A<g. Ledenvergadering Ned. Fabrikaat. 10 uur v.ra. SOESTERBERG. 14 Juli. Groote luchtdemonstratie ten bate van het Pelikaan Comité 25 uur n.m. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). DENKT ALTIJD AAN HET DRUKKE VERKEER! Geachte Redactie Nauwelijks ls de Verkeersweek voorbij of Zondag wordt aan Birkhoven een verkeers agent aangereden (gelukkig goed afgcl«x>- pen); Woensdagmorgen een verkeersonge val met doodelijken afloop. Wegens uitstedigheid van den voorzitter van de Vereeniging voor Veilig Verkeer, wil ik als zijn plaatsvervanger op do oor zaak van dit laatste ongeval even de aan dacht vestigen. Vermoedelijk met groote snelheid, kwam de betrokken wielrijder rijden via een particuliere uitrit vanaf een erf. Voor automobilisten is dit een noodza kelijkheid, dagelijks zien wc echter wielrij ders hetzelfde doen, alleen om enkelo oogen- blikken tijd te winnen. Het is toch meestal zoo gevaarlijk vanaf een particulier erf den rijweg op to rijden. Waarom niet liever met de fiets aan de hand op den rijweg te komen, zich daar rustig overtuigd van het aankomend ver keer en dan op de fiets gesprongen! Doel van dit ingezonden stukje is slechts, om ook na de verkeersweek het rijdend publiek toe te roepen. Denkt toch ieder oogenblik aan de Verkeersveiligheid' D. P. VAN ROOIJEN OMREKENINGSKOERSEN. Off Not Niet Off. 14 jun 15 Jun Jz'uur Londen /.43% 45% Rprlljn 5605 56 10 Parijs y 739.74 Brussel 34.46 34.47 Zurich 47 90 47 93 Kopenhagen 33.30 33.30 Oslo 37 50 37 45 Stockholm 38.50 33 45 New York 147% 147% Milaan 1270 12.74 Praag 6.17 6.16 Medegedeeld door de Rolterd Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op effecten3 Voorschotten in rekening courant 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3