rAMERSFOORTSCH DAGBLAD Het „levende lijk" voor de rechtbank Bij Examens Maandag 18 Juni 1934 32e Jaargang No. 294 V erzekeringszwendel die niet lukte Sport DE B.S.A. STERRIT TONNIS" DUIVENVOER Het Mysterie van het Diamanten Kruis Een verdronkenedie in Antwerpen kippen ging fokken Geraffineerde poging tot oplichting Amsterdam, 15 Juni. Vandaag werl voor de rechtbank een geraffineerde poging tof. oplichting van een verzekeringsmant schappij behandeld Aan twee broers, jeugdige Amsterdam mers, is ten laste gelegd, dat zij gepoogd hebben om zich of een ander wederrechte lijk te bevoordpelen door tusschenknmst van hun geheel te goeder trouw zijnden vader de N V. Rotterdamsche Vcrzekerings Sociëteiten R V S, te Rotterdam te bewegen tot afgifte van een bedrag van f 50 000 De jongste van de beide broers had deze hooge levensverzekering gesloten, zijn vader als begunstigden aangewezen, later had hij dit veranderd- zijn hroer zou bij zijn overlijden de 50.000 krijgen Het tweetal had een ingenieus plan ten uitvoer gebracht De jongste verdachte, de verzekerde, reed in den avond van 1 Juli 1933 in de omge ving van Sliedrecht in een door hem ge huurde auto opzettelijk in de Merwede Hij zorgde echter, dat hij zich tijdig in veilig heid kon stellen De jonge man verdween naar het buitenland Den volgenden mor gen werd in de Merwede de auto gevonden het „lijk" van den bestuurder werd echter nergens ontdekt. Ieder was aanvankelijk in de meening, dat de jonge man jammerlijk om het leven was gekomen Onk de ouders treurden om hun gestorven zoon zij waren van het plannetje volkomen onkun dig gelaten. De eenige, die wist. dat er van een ongeluk geen sprake was. was de oudere broer. De .verdronkene" was via Rordrpcht naar Antwerpen getrokken en vandaar uit stelde hij zich in verbinding met zijn broer te Amsterdam Samen werkten zij hef nlan verder uit. De broers ontmoetten elkaar te Antwerpen en er werd overéen gekomen, dat de „verdronken" broer zich dood zon houden en dat gepoogd zou worden de ver zekeringssom te innen. De broer keerde weer naar Amsterdam terug, zonder zijn vader nader in te lichten en voerde dP onderhandelingen met de vcrzekerings maatschappij. Hij kleedde zich in rouwklecren en bracht geregeld het gesprek op zijn overleden broer. Ook diende hij zelf een aanvrage bij de verzekering in tot uitkeering, hij schrepf aan de Maatschappij een briefje, waarin hii mededeelde, geen rechten van begunstiging te zullen eischen op de poh"9 gesloten op het leven van zijn broer wanneer deze ver zekeringssom mocht worden uitbetaald aan zijn vader. De verzekeringsmaatschappij vertrouwde het zaak ie echter niet en wei gerde iedere uitbetaling. De jongste verdachte, het „levende lijk" legdp een volledige bekentenis af. Met een vaartje van -10 K.M had hij de auto in de rivier gereden. Op liet laatste nippertje was hij er afgesprongen Te vo°t was de jonge man naar Dordrecht gegaan, waar hij een trein naar Antwerpen nam Vandaar uit stuurde hij een getypt briefje naar zijn hroer. omdat hij er niet hpplpmnal zeker van was, dat de auto geheel in het water was terecht gekomen. Zijn broer had hem in Antwerpen opgezoeht en daar was het plannetje nader uitgewerkt Eenige dagen later was hij in Antwcrppn gearresteerd zijn broer was denzelfden dag in Amster dam ingerekend. De tweede verdachte zeldc aanvankelijk niet te hebben geweten, wat zijn broer van plan was. Den volgenden dag kreeg hij een getypt briefje uit Antwerpen, hij merkte, dat dit door zijn broer was geschreven hoe wel het niet met zijn naam was ondertee kend Eerst had hij zich telefonisch met zijn broer in verbinding gesteld, later wa- hij naar Antwerpen gegaan en had de comedie verder meegespeeld. De vader van de beide verdachten wordt als getuige gehoord. Pres Wanneer hoorde U. dut er levens verzekeringen door Uw zoon waren afge sloten? Getuige: Kort na het „ongeluk" wel wist ik, dat er al lang over onderhandeld was, maar van afsluiten was me niets bekend Getuige was naar de verzekering gegaan om een voorschot te vragen. Pres: Zat U zoo in geldnood? Getuige: Ja, de N.V waar ik directeur van was een reisbureau was gcfail leerd. Pres Was het Uw bedoeling een nieuwe zaak te beginnen? Getuige: Ja. dat was m'n plan! Pres" Hier of in Zwitserland? Getuige: In Nederland, Pres Weet U, dat Uw zoon naar een notaris te Velson is geweest om voorschot op de premie! Getuige: Ja, dat weet ik. het was mij on verschillig wie het voorschot gaf. Pres Hebt U met Uw zoon besproken, wat er eventueel met het uitgekeerde geld van de verzekering zou worden gedaan? Getuige: "t Is mogelijk, maar ik weet het niet precies meer. Wel was ik van plan mijn schulden te betalen. Een inspecteur van politie te Sliedrecht. als getuige gehoord, verklaart, dat hij enn uitvoerig onderzoek naar het „ongeluk" had ingesteld De ruiten van de auto waren verbrijzeld hel bleek, dat do voorruit van buiten naar binnen was ingedrukt. Uit het getuigenverhoor bleek voorts, dat het aanvankelijk de bedoeling van do ver zekerde was geweest, om het geld te doen uitkeeren aan zijn verloofde President mr Boas (tot de oudste ver dachte). Maar het me«sje van Uw broer was toch zeer gefortuneerd, don was het toch niet noodig voor Uw broer een levens verzekering af te sluiten? Verd: Daarom wilde hij juist een verze kering afsluiten, om niet achter te staan hij zijn meisje Hij had bovendien een goede betrekking, hij verdiende 200— per maanden later zon hij <n de zaak van zijn a.s. schoonvader 500 p. ra. krijgen Met verschillende getuigen wordt dan uitvoerig dp verzekeringsquestic besproken hoe deze is afgesloten, hoe hoog de premie was. wanneer deze zou worden betaald enz. De directeur van het bijkantoor van de verzekeringsmaatschappij kwam voor het hekje cn verklaard dat hij direct achter docht had gekoesterd Hij vond don langen autotocht in een gehuurde wagen vreemd temeer daar verd vertrokken was zonder geld mee te nemen Ook had getuige ge merkt, dat verd nog bij een andere Maat schappij was verzekerd. Er wordt dan gepnuseerd tot twee uur! - Na de pauze wordt het getuigenverhoor voortgezet. Een vroegere kennis van den jongsten verdachte kwam met een sentalioneel ver haal. Verd.' was vroeger met een plan bij hem gekomen om in Zwitserland een auto ongeluk in scène te zetten Zij zouden per auto de bergen ingaan en de vriend zou met een andere auto voorop rijden. Verd zou zijn wagen een helling afstu ren. zoodat de wagen in een bergstroom terecht kwam Verd. zelf zou de bergen in gaan en onder een vermomming in Zwit seriand verder leven Getuige zou dan aan gifte van het „ongeluk' moeten doen en zorgen voor het innen van do verzekerings penningen. President (rar. Boas): Vertelde hij q ook. hoe hoog hij verzekerd was? Getuige, .la. hij sprak van twee Ion on ik zou de helft krijgen Getuige was pchtor niet op het voorstel van verd ingegaan Officier ttot get.) Hebt U nooit gemerkt dat vanuit Uw huis met Antwerpen werd getelefoneerd myt Uw .verdronken" tfoon? Getuige: Later heb ik van rle telefoon een quitantie ontvangen, dat er met Antwerpen was getelefoneerd De oudste verdachte vertelt dan. dat tiet meisje van zijn „ver mgelukten" broer di reet uit Zurich, waar zij woont, naar Neder land was gekomen Verd meent, dat zij den dood van haar verloofde de beste oplossing vond want dat zii de verloving wilde af maken. President. „Maar zij is toch nog tnet U naar Sliedrecht gegaap om bloemen in het water te werpen op de plaats waar het ongeluk is gebeurd. Toen was zij toch on der den indruk? Verd- 'Ja. maar in den winkel, waar zo kochten, zei ze. nog tegen me „Zeg dat ze verlept zijn. dan kunnen we afdingen' Officier: Ze is toch flauw gevallen, of was dat een appelflauwte. Pres Was U verliefd op het meisje' van Uw broer? Verd wil daar liever niet op antwoorden Pres Er wordt in de stukken over ge sproken. Verdachte: Er staat veel m de stukken wat onjuist is, maar ik heb een groot deel van hof dossier niet mogen zien Officier' U hebt mij nooit een desbetref fend verzoek gedaan o De jongste verdachte, die liet ..ongeluk" had gehad, verklaart dal hij de heele zaak in elkaar had gezet om zijn ouders te hel pen Rat was ook de opzet geweest van zijn broer Pres* Dus het was niet de bedoeling om Uzelf te bevoordeelen? Verdachte: Absoluut niet M'n broer zou me natuurlijk later, als ik in moeilijkheden verkeerde, wel wat geld hebben gestuurd Pres Waarom bent U juist naar Slie drecht gereden? Verd" Och. ik kende dat plaatsje heele maal niet. maar ik wist. dat er een rivier was Requisitoir. Het woord is dan aan den Officier van Justitie, rnr. De Blécourt. Toen liet „ongeluk" in het rustige dorpie Sliedrecht was gebeurd, kwam weldra de familie ter plaatse, een psyohometriste kwam mee om onthullingen over de plaats te doen, waar het lijk te vinden was Bijna was er een tweede lijk geweest want de nsvehometriste kwam in trance en viol bijna in het water De helderziende zag „ergens" het vermiste lijk drijven, er werd ijverig gedregd en tehslottp bleek dat het diepbetreurde' slachtoffer rustig in do nabiiheid van Antwerppn woonde eti kippen fokte Zijn broer, die van alles op de hoogte was. vertoonde zich op straat, van top tot teen in rouwklecren gehuld Zelfs zijn corrospondentiepnpier had hij met een rouwband laten bedrukken De ver zekeringsmantschappij vertrouwde de zaak niet en weigerde uit te heialen Bij de ar restalie van de verdachten waren de onder handelingen nog gaande. Wij hebben hier te doen met een gewone verzekeringszwcndel. Het blijkt ook al uit het plan. dat hij met een vriend had besproken, waarbij hij voorstelde een ongeluk in Zwitserland in scène te zetten. Verdachte was straatarm en sloot zeer hooge verzekeringen af, waarvoor hij 200— per maand premie moest betalen. Met plan zat voor om de verzekering op te lichten. Merkwaardig is dat vroeger een auto van hem z g n. bij ongeluk is verbrand Gok raakte hij eens een hoog verzekerde koffer met inhoud kwijt Weer werd de verzeke ring aangesproken. Vast staat, dat de ouders van de ver dachten van niets wisten. Bij de reclassee ring staan beide verdachten ongunstig be kend Er zijn tegenwoordig vele en ernstige zwendelaren tegen v erzukeringsmaatschap- pijen. die dikwijls moeilijk te achterhalen zijn. Nu het bewijs tegen deze beide ver lachten geleverd is, dient een strenge straf 'e worden opgelegd. Wegens samen en in verecniging doen plegen van poging tot oplichting requireert spr. tegen beide verdachten een gevange nisstra f van twee jaar. Als verdedigers traden op Mr. 's Jacob n Mr. Clnessens Op juridische gronden pleitten zij vrijspraak, subs, drongen zij aan op clementie. De rechtbank zal 29 Juni vonnis wijzen SLACHTOFFER VAN DE WARMTE. A ii I o, IS Juni. Gisteravond is de 59- jarige landbouwer II Ilamminga, terwijl hij op liet land bezig was water voor dc koeien Ie scheppen, vermoedelijk tengevol ge van de warmte plotseling overleden. BIJ EEN REDDINGSPOGING VERDRONKEN. \Y u geiiing e n. Zondagmiddag was de lieer Westra, hoefsmid in garnizoen te Ede, niet zijn vrouw iui drie kinderen, in gezelschap van een bevriend echtpaar, eveneens met drie kinderen, in den Rijn on der Iletcrcii. tegenover het Lexcesvecr gaan zwemmen. Toen de vrouw van zijn vriend, die een redllngsgoi'(1 e 1 om had. Wat ver weg dreef, wilde haar Ie hulp komen, hoewel hij li iet kon zwemmen. Mij verdween in de diepte en verdronk. Pogingen tot redding hadden geen succes Het lijk is 20 min. Ia- Ier door de politie uit. lictoren opgehaald en naar lictoren overgebracht Een kleine tweeduizend motor rijders op Birkhoven Sportief is deze sterrit van de B. S. A. uitstekend geslaagd, want een aantal in schrijvingen van 1885 overtrof zelfs de ver wachtingen van den hoer John Moos, den hoofdvertegenwoordiger van liet B. S. A. motorrijwiel in ons land, en organisator van den sterrit. Bovendien werd aan het succes een bijzonder sympathiek karakter gege ven, doordat elke deelnemers vijftig centen in liet Nationaal Crisisfonds stortte, zoqd.it op sportieve wijze de liefdadigheid betracht werd. Jammer was het daarom, dat het einde van dezen prettige» en zonnige» dag bedorven werd toen om half vijf dc politie beslag kwam leggen op dc prijzen, omdat men meende, dat dc loterijwet overtreden werd. Oni precies één uur gingen dc deuren der garage van hotel Birkhovcn open voor de deelnemers, die al gauw kwamen, al ging liet aanvankelijk niet zoo vlot als men eerst had verwacht. Langzamerhand werd liet echter drukker en op sommige oogen- blikkcn was liet zeer druk. Dc heer Nortier loodste de rijders vriendelijk naar binnen en als ze door de garage waren kwamen ze op een schaduwrijk, kronkelend bosch paadje, waar dc deelnemerskaart ter con- tröle werd afgegeven. Dan werd geparkeerd in het boscli. Geheel Birkhovcn geleek één parkeerterrein, want ook talrijke auto's stonden tusschen de. boomen. De venters met en zonder permissie, maar meest zon der maak tea goede zaken en het ijs stond hoog genoteerd. Dc regelingscom missie had het wel druk, maar alles liep van een leien dakje. Buitengewoon moeilijk werk had dc verkeersbrigade van onze po litie, maar dank zij de schitterende rege ling, bleef zelts dc kleinste aanrijding uit. Toen om vijf uur alle deelnemers binnen waren, werd uitgezocht, wie de beschikbaar blijft mén kalm cn helder, indien men vooraf Mijuhardt's Zenuwtabletten gebruikt Koker 75 ct. Bij Apoth. cn Drogisten. gestelde prijzen zouden krijgen. Want al werden de aanwezige prijzen in beslag ge nomen, r waaronder twee gloednieuwe B S. A.-motorrijwielen - onmiddellijk werden an dere prijzen beschikbaar gesteld. De drie winnaars der motorrijwielen waren de nutu ren J. Bezem te Rotterdam, .1. Ch. v. Amstel te Apeldoorn cn P. v.d. Toorn te Muiden. Tot do cprste tien prijswinnaars behoorden verder de hecrcn W. A Drewes te Amster dam, E. Janetzky te Den Haag, A. Gubbens te Veghel, J. v.d Burg te Scheveningcn, J. G Stikvoort te Amsterdam, Ch. J. de Iler- togh en J. G. Tissen beiden te 's-Graven- hagc. R.K.V.V, AMERSFOORT Het eerste elftal der R K V.V. Amersfoort is er in geslaagd om op de door V.E.P. to Woerden uitgeschreven seriewedstrijden do gastvrouwc een 3—0 nederlaag toe to bren gen, zoodat zij op 8 Juli a.s. in dc finaio tegen II.M.S. uit Utrecht komt Amersfoort IV verloor van St. Michael met 2-1. DUIVENSPORT A.P.V. de Zwaluw Gisteren hield de postduiven vereeniging de Zwaluw een wedvlucht van Maastricht uit, welke dc volgende uitslag had. De aangewezen 10 cent werd gewonnen door .1, v.d. Hoek met no. 5. dc aangewezen 5 cent door F. Jansen met no 3. De duiven werden gelost om 8 uur. Do eerste duif werd geconstateerd 10 uur 9 min 44 sec, de laasc om 10 uur 20 min. 20 sec. J. Tiggelaven 1, 2, 11, 11; F. Jansen 3, 13; E. v.d. Brink 1; N. N. 6, 7, 9 J. v.d. Iloek 5; II. v. Keulen 8; T. Verschuur 10; G. Tuit- hof 12 T Tijncnberg 15. De uitslag van dc gisteren door de Post duiven vereeniging De Luchtpost van Pt St. Manema uit gehouden wedvlucht, afstand 370 K.M. Dc duiven werden gelost te 6 uur 40 m. met gunstig weder cn Zuid-Oosten wind. In concours SO duiven. Aankomst eerste prijswinnende duif 12 u. 22 in 54 sec. Dc laatste prijswinnende duif 1 u. 8 m. 44 sec. Aangewezen duif 10 ct. J Voenendaal met no. 2. Aangewezen duif 25 ct. N. II. Egink met no. 0. De prijzen werden behaald als volgt: N. H. Egink 1, 3, 6, 8, 13, 14, 20, 23, 29. J. Veenendaal 2. D. Hofland 4. A. P. Wolffcnbutlel 7, 15, 16. Joh. Visser 9. R. Lammens 10, 17. 26. W. v. d Belt 11, 19. M. v. d. Kuilen 12. G. Haarman 18, 2S. Ch. W. Góbel 21, 25. J. Lablans 24. Stand kampioenschap tot uit Orleans. Duif: 1. J. Lablans met 23-31 B. 4419, 107 punten. 2. H. J. Hol met 213-32-23263, 105» punten. 3. A. P. Wolffenbuttel met 23-32 B. 2311, 103° punten. •4. Ch. Baartman met 23-33 B. 8432, 101* punten. 5. Ch. W. Göbel met 23-33 B. 9004, 100» punten. Hok: 1. Ch. Baartman, 1158 punten. 2. R. Lammens. 1036 punten. 3. Ch. W Göbel, 9863 punten. •4. A. P. Wolffenbuttel, 970° punten. 5. G. Haarmans, 956° punten. 11—12 ct. per E.G. Goed Goedkoop Stofvrij. Men scheldt den tijd voor kort, ja al tc snel van gang; en elk zoekt tijdverdrijf is dan de tijd niet lang'? Uit liet Engelsch van Chester K S. Steele door A. W. v. E.—v. R James Darcy en Amy Mason waren ver loofd, hoewel slechts weinigen dit wisten, en het eenige opschudding veroorzaakte, toen Darcy het na zijn aanhouding ver telde. Ilij en Amy kenden elkaar al sinds hun jeugd en hadden toen zij klein waren, dicht bij elkaar gewoond. Niettegenstaande zijn rijkdom was mr Mason een eenvoudig man. en hoewel hij cn Amy zelf wel wisten, dat zii .emand met geld en een goede positie kon huwen, waren beide, zooals de veeboer zelf zeide, vóór een huwelijk uit liefde. En dar was het hier „Dat is een man, die James Darcy!" had Amy's vader eens gezegd, toen iemand er hem opmerkzaam op had gemaakt dat de jonge man zich noch op rijkdom noch op familie kon beroemen. „Hij is een man! Hij heeft alle familie, die hij noodig heeft. Waarvoor dient een familie, hoe dan ook, als men eenmaal volwassen is? Wat het geld betreft, ik be zit meer dan ik noodig heb en Amy heeft een eigen spaarpot. Bovendien kan Darcy zelf zijn brood verdienen, wat heel wat meer is dan een van die dansende luiaards zou kunnen zoggen, als hij er toe genood zaakt werd." Het bleek, dat de woorden over Amy. die juist vóór den moord gewisseld waren tusschen James Darcy en zijn nicht, be trekking hadden gehad op het verschil in vooruitzichten van dc twee jongelui Mrs. Darcy had, zooals James verklaarde, hem bijna uitgelachen, omdat hij er over dacht een meisje te trouwen, dat zooveel rijker was dan hij. „Wat zei u tegen haar?7 vroeg Carroll. „Ik meen uw nicht" „Ik vertelde haar, dat ik mijn vrouw heel goed kon onderhouden, hoewel niet zoo goed als zij thuis gewcn.l was. Wat voornaamheid betreft, daar geven noch miss Mason noch ik om En als alles goed gaat, ben ik in staat evenveel geld in te brengen als zij." „Wat bedoelt u met als alles goed gaat?" vroeg de detective. „Wel, als ik de electrischc draaibank kan volmaken, waarvoor ik bezig ben pa tent aan te vragen," was het antwoord „Zoo. dal is dus", wat King hoorde over een electrische draaibank?" „Dat denk ik wel Het is geen geheim Ik heb er eenigen tijd aan gewerkt, maar mijn nicht had er bezwaar tegen, dat ik mijn tijd daarmee doorbracht. Zij vond dat ik uitsluitend haar belangen moest behartigen, zelfs buiten den winkel. Ik zei haar, dal ik aan mijn eigen toekomst moest denken, en wij hadden er dikwijls woorden over. De twist van den afgeloo pen nacht was niet de eerste, hoewel er nu harde woorden vielen over mijn werk aan de draaibank. Ik had er meer tijd aan gegeven dan gewoonlijk, doordat ze bijna af is, en ik wilde ze gauw klaar hebben, om ze op een groote Oostersche juweliers bijeenkomst tc toonen" „En wat was dat ge»prek over geld?" .Wel, mrs. Darcy was mij ongeveer dui zend dollars schuldig. Ik had extra werk gedaan met het maken van halskettingen voor haar klanten, en zij had mij beloofd, dat zij mij extra zou betalen voor dc bij zondere teekeningen, die ik zelf had ont worpen, als men tevreden was. De klanten waren tevreden, en zij betaalden haar dub bel en dwars voor de sieraden. Ik verzocht haar dus, haar belofte na te komen, maar zij weigerde, zeggende, dat vele andere klanten haar nog niet betaald hadden cn dat dc* tijden slecht waren Ik had die duizend dollars noodig. om het model van mijn draaibank af tc maken cn daar over twistten wij ook. „Als ik het dus goed begrijp," somde Carroll op, „had u in den nacht, dat mrs. Darcy vermoord werd, twist mot haar over miss Mason cn over het geld en omdat u te veel tijd besteedde aan uw draaibank?" „Ja. hoewel ik niet toegeef, dat ik er te veel tijd aan besteedde; cn zeker maak ik aanspraak op het geld. dat zij nnj schul dig is! Wat miss Mason aangaat, ik zou haar naam or liever buiten lioudcn", stot terde de jonge man. „We kunnen het niet altijd hebben, zoo als we het wenschen." zei Thong droogjes. „Liep de twist erg hoog?" „Niet hooger dan anders! Ik moest wat hard praten, omdat mijn nicht een beetje doof was." „En ging u na den twist naar bed?" „Ja!" „En u zag uw nicht niet weer voor wanneer?" cn Carroll keek Darcy recht in do oogen. „Niet totdat zij dood was." „Mm. Ik denk dat het zoo genoeg is." Zij lieten den jongen man naar zijn ka mer in het hoofdbureau teruggaan. Het was geen cel nog niet hoewel liet er veel van had, alsof het daartoe zou komen, want Thong zeide lot zijn makker, toen zij naar beneden gingen: „Er bestaal tenminste een reden „Drie, als je wilt. Maar geen enkele vol doende voor een moord!' „Dat weet ik nog zoo niet. Ik hoor. dat hij driftig is uitgevallen wel niet zoo erg als Harry King, maar genoeg om hem het land te doen krijgen, toen de oude dame zoo tegen liet meisje was. Je kunt nooit weten'" „Neen, dat is zoo." Toen hij alleen was, wierp James Darcy zich in een stoel en keek mistroostig naar den somher geverfden muur. „Het is wreed! morde hij. „Het zal een vreeselijke slag voor Amy zijn! Zou zij hier na nog iets met mij tc maken willen heb ben? Wat een schande wat een schande! O, Amy! Als ik het maar wist!" en hij strekte zijn hand uit, alsof hij ze door de muren heen wilde steken. Hij verborg het hoofd in zijn armen en zat langen tijd stil en bewecgingloos. Boven in zijn hotelkamer las kolonel Ashley de geschiedenis van de moordzaak, zooals die in de Times stónd. „Dat begint belangwekkend tc worden!" peinsde hij, toen hij het verslag ten einde had gelezen. „Er zijn drie mogelijke redenen in Darcy's geval, en één in dat van King. En ik weet, dat er wel voor minder dingen moorden zijn begaan' Darcy kan zich bcleedigd heb ben geacht, doordat hij een fortuinjager werd genoemd, wat de oude dame bedoel de. veronderstel ik. of hij kan zich opge wonden hebben over het achterhouden van de duizend dollars en het schimpen op zijn draaibank De meeste uitvinders zijn iels of wat krankzinnig. Wat King betreft als dio drenken ge noeg was cn geld noodig had of van mee ning was, dat hij eenige diamanten kon krijgen zou hot wel kunnen zijn. dat Ik zou wel eens willen weten wie die vrien din van hem is? Hij durft het niet te ver tellen. uit vrees voor zijn vrouw, denk ik. Ik ben benieuwd „Och, wat maak ik me er eigenlijk druk orn! Ik ben hier gekomen om uit te rusten en te visschen, en dat zal ik doen. Ik wensch vxorloopig geen detectivewerk meer to doen! Daar!" Hij wierp de kranl achter het bed. „Ik wil het volgende verslag niet lezen! Laat me nu eens kijken, hoe mijn hengels er uit zien. Ik wil er vroeg in den morgen op uil gaan, als die verduivelde regen ten minste is opgehouden. Die vervloekte Shag! Hij hooft hel busje om den stok ingedrukt!" en met oogen, gloeiend van verontwaardi ging. keek de kolonel naar een der verbin dingen van zijn meest geliefde hengelroede. Een koperen busje was verbogen. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5