De nasleep van het Nijenrode-proces ROBINSON-FABRIEK IN BRAND De acht nevenzaken in berechting Oplichting ten nadeele der Varkenscentrale Feesttent ingestort door een windstoot De rollen omgekeerd Vandaag is de A'damsche Rechtbank begonnen aan de behandeling van de strafprocessen, die nauw verband hielden met de zaak contra den heer Onnes De medeplichtigen en de heler Amsterdam. Donderdag 21 Juni. Men kent. de geschiedenis Onnes stond voor d Amsterdamscbo Rechtbank als verdachte terecht, beschuldigd van oplichting verzekeringsmaatschappij, die door hem zouden zijn bewogen tot uitkeering van d verzekeringsgelden als schadevergoedin; voor de op het kasteel „Nijenrode" gesto le.n schilderijen, welke schilderijendiefstal door den heer Onnes zélf zou zijn geënsce neerd. om zich aldus de verzekeringsgel de te zien toegekend. Men weet de historie. De heer Onnes werd in hechtenis genomen in verband met deze affaire en bleef lancer dan een jaa in voorloopigo opsluiting Tegelijk mèt hem werden op last der Amsterdamsrhe iustiti een groot getal personen gearresteerd, die bij de gefingeerde inbraak met diefstal 01 „Nijenrode" betrokken zouden ziin geweest maar welke andere personen, toen het ..pro ccs rondom Nijenrode" begon te loonen al lemaal door de Amsterdamsrhe Rechtbank op vrije voeten werden gelaten, zoodat ten slotte alléén nog maar de heer Onnes in verzekerde bewaring bleef Men zal zich de behandeling dezer recht zaak voor do Amsterdamsche Rechtbank stellig nog levendig herinneren. De officier van justitie vroeg ten slotte de veroordeeling van den heer Onnes tot jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met af tiek van acht maanden preventieve hech ten is. En de Rechtbank sprak den heer Onnes bij vervroegd vonnis, vrij van het hem ten laste gelegd, met bevel tot zijne invrijheids stelling. Van de uitspraak der Rechtbank is de officier van justitie in hooger beroep ge gaan bij het Gerechtshof te Amsterdam Vermoedelijk zal medio September de be handeling in appèl plaats vinden. Intusschen zat de Amsterdamsche Recht bank nog met de lange serie zaken, die bij het Nijenrode-proces annex waren, dc za ken. waarin alle medeplichtigen aan don diefstal op het kasteel te Kreukelen als verdachten fungeerden. Men weet vermoe delijk de namen nog wel: het waren Ko ning, die in het proces contra den heer On nes zoo'n belangrijke rol beeft gesnoeid als een der hoofdgetuigen: Witbraadt, Joan knegt. Biesing. Maag. Mees Gerritsen. Grot johan, Binsbergen en mej. Nöcgerath. De laatste werd gedurende het proces Onne' al buiten vervolging gesteld. Al deze per sonen werden in den beginne eveneens ge vangen genomen, maar herkregen van de Rechtbank hun vrijheid allemaal, ondank het verzet daartegen van den officier van justitie. Nadat dc vrijspraak des heeren Onnes was gevallen, moest natuurlijk ook een einde worden gemaakt aan dc strafzaken tegen de acht hier genoemde personen, die van medeplichtigheid (of heling) waren beschul digd. Daarom waren verschillende dier za ken geplaatst op de rol voor de zitting, die de Amsterdamsche Rechtbank heden hield De belangstelling van bet publiek voor deze zitting was groot; de tribune boven was geheel gevuld. De Rechtbank was op dezelfde wijze samengesteld als gedurende de behandeling van de zaak teg^n den heer Onnes; mr. de Vries, president, mr. van Dullemen, officier van justitie, mrs. de Gaav Fortman en Ter Maten, rechters, mr. Spanjaard, griffier. Het liep tegen half twaalf van morgen toen de Rechtbank met al deze zaken begon. In de advocatenbank werd o.m. opgemerkt mr. Muller Massis. een der advocaten van den heer Onnes. In de zaal waren ook nu weer aanwezig de heer van Zoelen, hoofdinspecteur van po- lititie en den heer Posthuma, inspecteur van de recherche te Amsterdam Koning was do eerste die terecht stond. Getuigen werden in deze zaak niet ge hoord. De officier van justitie mr. van Dulle men herinnerde aan de bekentenis door Koning indertijd afgelegd en roquireerde diens veroordecling tot 1 jaar gevangenis straf, onder aftrek der goheele preventieve hechtenis. Do officier releveerde hierbij, dat hij op een ander standpunt stond als door de Rechtbank was ingenomen en van oordeel was dat Onnes ten onrechte was vrijgesproken. Op dien grond meende de of ficier de veroordeeling van Koning te moe ten requireeren. Mr. Levenbach wilde als de verdediger van Koning eveneens diens veroordecling bepleiten. Een vrijspraak van Koning zou voor hem in wezen een veroordeeling be teekenen en een veroordeeling daarentegen een vrijspraak. Koning heeft van meet af aan volledig bekend. Pleiter kwam er te gen op, dat Koning gedurende de Onnes zaak zoo buitengewoon veel onaangenaams beeft moeten hooren aan zijn adres, zonder dat hij daartegen kon opponeeren. Koning sprak daarna zelf oenige woor den, die hij vooraf op papier had gesteld Hij zeide geen behoefte te hebben om te schermen met heilige woorden, nóch te schermen met den Naam van God. Koning protesteerde er teeen dat hij van beklaag de was gekomen in de positie van getui ge, in welke positie hij speciaal van On nes allerlei beleedigonde beschuldigingen had moeten aanhooren, allerlei misselijke verdachtmakingen, waartegen hij zich niet kon verweren. Hij hoopt dat het Gerechts hof hem in hooger beroep de satisfactie zal verleenen. die de Rechtbank hem ont houden heeft. Witbraadt was nummer twee. Ook in deze zaak geen getuigen. De officier vroeg vrijspraak voor dezen verdachte. Mr. Loeb wees er als verdediger op, dat de behandeling dezer neven-zaken méér geleek op een begrafenis dan op een rechts zaak. Als de officier van justitie in dit proces danig is teleurgesteld door de vrij opraak van Onnes, dan heeft hij het aan zijn eigen funest systeem te danken, dat hij ten slotte schaakmat is gezet, het fu nes te systeem van de splitsing dezer za ken, door den officier toegepast uit zake lijkheids-overwegingen, maar door de publieke opinie veroordeeld als strijdig met het rechtsgevoel. Wat heeft men nu be reikt? Verschillende menschen hebben tien maanden preventief gezeten; hebben daar na al het onaangename moeten ondergaan van de openbare behandeling ter terechtzit ting en nu komt als slot tafereel van al die ellende: een vrijspraak. Dat alles had voorkomen kunnen worden, als men van stonde af aan het hoofd koel had go- houden. Pleiter drong aan op ontslag van rechtsvervolging van zijn cliënt omdat deze zich niet aan een strafbaar feit had schuldig gemaakt. Mr. Loeb deed een be roep op den officier van justitie, om, wan neer al deze verdachten zich tot den offi cier zouden wenden om hulp zijnerzijds bij hun pogingen om weder tot de normale maatschappij terug te keeren, hun dezen teun door den officier niet zou worden onthouden. Daarna Maag, Binsbergen en Grotjohan. Maar Grotjohan was niet verschenen Maag en Binsbergen stonden naast el kander in de beklaagdenbank. De officier vroeg vrijspraak voor het ge- heele drietal. Mr. Fronkenhuls sloot zich als verdedi gi-r bij dit requisitoir aan. Zijn cliënten hebben inderdaad niet geweten dat alles begonnen was om de verzekeringspennin .icn van Onnes: men zal niet anders kun nen doen dan deze menschen vrij te spre- pen. De Rechtbank ging hierna in raadka mer, om te 2 uur de zitting voort te zetten met dc andere verdachten. Na de pauze verschijnen Blcsing en Mees Gerritsen, zij zitten beiden weer in gevan genschap uit onderen hoofde. Een rijks- vel 1 wachter neemt plaats tusschen hjsn beiden in. De officier van justitie releveert dat waar n deze affaire de hoofddader door de Rechtbank werd vrijgesproken van dc aan hem ten laste gelegde oplichting, nu ook deze beide personen Biesing en Mees Ger- itsen zullen moeten worden vrijgesproken van di hun ten loste gelegde medeplich tigheid. Het was tijdens de behandeling an de zaak ontra Onnes al gebleken, dat niet recht duidelijk de rol kon komen vast te staan, die Biesing en Mees Gerrit sen m de Nij mrode-zaak hebben gespeeld De officier zou daar nu niet meer verder op ingaan, omdat deze twee verdochten toch zullen dienen te worden vrijgespro ken. Daartoe strekte dan ook de eisch van den officier. Mrs. Kokoöky en Eskes sluiten zich bij dien eisch aan. Mr. Kokosky behouc't zich het recht voor straks méér te zullen zeggen met betrek king tot de geheele zaak. Dan wordt Biesing door een rijksveld wachter weggeleid cn blijft Mees Gerritsen alléén in do beklaagdenbank. Hij staat nu tereobt voor verduistering von goederen, afkomstig van den diefstal op Nijenrode. De quaestie is, dat Moes (ierritsen ervan verdacht wordt, dat hij in zijn perceel te Amsterdam de goederen op Nijenrode ge stolen in bewaring heeft genomen met de bedoeling die goederen voor een belooning van J 10.000 aan de verzekeringsmaat schappij terug te bezorgen; maar van die goederen zou Mees Gerritsen een deel heb ben achtergehouden met de bedoeling uit dai deel der goederen een particulier slaatje te slaan, tot welk doel hij de an dere jongens uit het complot heeft misleid. Deze achterhouding van een deel der goe deren werd nu aan Mees Gerritsen ten laste gelegd a's verduistering. In zijn zaak werden onderscheidene be- konde figuren uit het Nijenrode-proces getuigen gehoord Een der eerste getuigen was Maag, die ook een belangrijke rol heeft gespeel 1 m do Onncs-zaak. Toen Maag door den president der Rechtbank werd ondervraagd, gaven de antwoorden van Maag aan Mees Gerritsen aanleiding om In opgewonden toestand de raededee- linger var Maag voor onwaar te verklaren. En die houding van Mees Gerritsen werd voor Maag weer een reden om zich op Mees verschrikkelijk boos te maken. Maag: „Jij, Mees, jij bent een vuile ploert, je bent de grootste schurk die ik ooit van m'n leven heb gezien. Jij hebt de heele kliek verraden!" Maag schreeuwt dezo woorden woedend door de zaal, naar het hoofd van Mees GerrRsen. Maar dez^ laat zich ook niet on betuigd en slingert een serie scheldwoor den naar Maag Mees Gerritsen* „Weet je A'at jij bent, je bent een liederlijk kreng. Lafaard dat je bent, jij hebt er aan mee gedaan om je met je allen op Onnes te werpen en Wit braadt mee ongelukkig te maken. Groote lafbek, dat je bent!" Maag keert zich vóór het getuigenhekje geheel naar Mees Gerritsen om, als wil hij dezen te lijf gaan. Maar er staan dadelijk rijksveldwachters klaar, om de „kamera den" uit elkaar te houden. Maar de scheldpartij over en weer gaat voort. Achtereenvolgens komen als getuigen voor de verhuizer Grotjohan, Manda Nög- geralh ais de parlicu.iere secretaresse van Johankr.egt en Johonknegt zélve. Laat. in den middag was het de beurt aan Johanknegt om de bank der beschul digden binnen te gaan, hij, de particuliere détective, die frère cn compagnon was met wie .weet hoeveel politiecommissarissen in Amsterdam en met aanbevelingen van dezen in zijn zak rondliep. Johanknegt was bij dagvaarding ten laste gelegd: heling en onttrekking van goederen aan de naspo ring van politie en justitie. In deze zaak worden vier getuigen ge hoord. o.w de sex> taresse van Johanknegt, Manda Nöggïrath en de (inmiddels ge schorste) Amsterdamsche politie-agent Klaasen, die het op Nijenrode gestolen goed voor een gedeelte in zijn woning heeft ver borgen gehouden op verzoek van Johan knegt De houding van dezen politieagent in deze zaak werd door dc rechtbank scherp gecri- tiseerd. De president schorste tenslotte de verdere behandeling tot Vrijdagmiddag 2 uur. GEWELDIGE VUURZEE TE NIJMEGEN Bijna 300 arbeiders komen zonder werkmaar zij behouden hun loon Nijmegen, 21 Juni. Hedenmid dag is een felle brand uitgebroken in de Robinson Schoenfabrieken. De brand, die ontstond door het sprin gen van een vonk in afval, greep met groote snelheid om zich heen, zoodat na korten tijd een groot ge deelte van de fabriek in brand stond Men vreest, dat de geheele fabriek verloren zal gaan. De brand weer is met groot materiaal uitge rukt om het vuur te bestrijden. De brand is uitgebroken in de 6tanzerij, waar een vonk uit de 6Chou\vmachifte op een p aai. celluloid viel In een oogwen stond de geheele afdeeling in lichter laaie n voordat de brandweer ter plaatse kon zijn, üad bet vuur zich over een groot ge ieelu fabriek verspreid. De fabriek, die gelegen is aan den Groesbeekschen weg, beslaat een groote oppervlakte. Het geheele fabrieksterrein is meer dan 200 Meter lang en de fabriek h«.eft een frontbreedtc van 40 Meter Tegen 3 uur stond bet geheele fabrieksgebouw in lichter laaie. De boven erdieping was reeds geheel uitgebrand en de brandweer zal waarschijnlijk niet in 6taat zijn het vu-.r te biusscben, voordat alles, wat zien in het gebouw bevindt, door het vuur is verwx-st Tegen 4 uur was de ♦oestHixi aldus, dat van het bovengedeoit der fabriek alleen de muren nog stonden, Elk oogenblik zou het dak kunnen instor ten. Onder leiding van de Commissaris van Politie Van der Mark is de geheele omye ving van Je fabriek afgezet Van de inventaris der fabriek kon niets worden gered Alleen de papieren von het kantoor konden in veiligheid worden ge bracht Een ander gedeelte bevindt zich in Je safe en met» 'ertrcuwt, dat dezo bchou den zal blijven. Tengevolge van dezen brand zullen on geveer 300 arbeiden buiten werk komen. Nader mei It men on6i De bran 1, die vanmiddag te ongeveer twee uur is uitgebroken in de Robinson schoenfabrieken, heeft bet geheele gebou woncomplex in de eech gelegd. Da brand breidde zich zoo snel uit dat de arbeiders zich 6echts met de 'grootste moeite in veiligheid konden stellen, nadat het voornaamste van do boekhouding cn enkele meubelstukken gered waren. Het loon der arbeiders en verdere bescheiden borg men zoo goed mogelijk in do safe, die door de brandweer, welke inmiddels an twee zijden met de bestrijding was be gonnen, werd natgehouden. Het was te vier uur nog niet zeker of deze safe den brand had doorstaan Te ongeveer vijf uur was het vuur groo- tendeels gebluscht. Ontzettend heeft de brand huisgehouden. Magazijn, kantoor en fabriek zijn geheel verwoest. Aan de Mn kemjde is h >t dak ingestort, terwijl aan de achterzijde een groot deel van den muur zich begeven heeft. Binnen de muren is de De vertegenwoordiger te Brussel be- nevens een Belgisch koopman staan te Rotterdam terecht Groote partij bacon vervreemd Rotterdam, 21 Juni. In Februari van dit jaar is de politie te Rotterdam er ach ter gekomen, dat de Nederlandsche Var- kcnscenlrale was opgelicht \oor een groote partij bacon van naar ruwe schatting min stens 20.000 K.G.. die voor uitvoer was af gegeven, doch die in Nederland was ver handeld Men zal zich nog wel herinneren, dat de lager Roelofscn in een vergadering van de slagerscorporatic in oprichting, over de Handelingen van de Nederlandsche Var- kcnscenlrale heeft gesproken cn toen een half geslacht varken heeft onthuld, dal voor uitvoer was gestempeld, doch dat in de binueniandschc consumptie zou zijn ge bracht Die onthulling van het varken is oor de politie aanleiding geworden een nderzoek in te 6tellen in het pand Gaba nan de Prins Hendrikkade te Rotterdam, waar volgens mededeeling van den heer Roelofsen dergelijke halve varkens waren pgeslagc.n. Inderdaad vond de politie al- Jaar 46 halve varkens, doch het verdere onderzoek wees uit, dat hier geen sprake as van fraude bij de Nederlandsche Var kenscentrale, doch dat deze de dupe was eworden van geraffineerde oplichters. Die oplichtingen zijn mogelijk geworden door gebrek aan contróle. Wanneer een Belgische importeur Nederlandsche bacon noodig heeft, wendt hij zich. na van zijn regeering concessie voor den invoer te heb ben gekregen, tot den vertegenwoordiger an de Nederlandsche Varkenscentrale te Brussel, die zich op zijn beurt weer met de Nederlandsche Varkenscentrale te Den Haag in verbinding stelt De Varkenscon trale wij6t dan de baconfabriek uan, van welke de bacon betrokken kan worden. Vervolgens wordt de Belgische importeur gewaarschuwd door den vertegenwoordiger van de Varkenscentrale te Brussel, waarop de Belgische importeur de bacon laat halen. In den regel moest dit geschieden bij de fabriek van VVijDbergen te Boxtel, omdat de verschillende baconfabneken in Neder land op last van de Varkensccntralo hun producten naar die fabriek zenden. Wanneer de Belgische importeur de var kens aan de fabriek heeft gehaald, waarop hij de voor het binnenland geldende hef fing van 9 cent per K.G. niet behoeft te be talen, levert hij bij het passeeren van de grens en bij de zending behoorendc papie ren in bij de grensambtenaren, die ze dan opzenden aan het Centraal Bureau voor de Statistiek, voorzoover ten minste op de be treffende papieren geen terug betaling van den zoutaccijns moet geschieden Van de wetenschap, dat de Nederland sche Varkenscentrale nagenoeg geen con tróle uitoefende of de bacon, na aflevering door de fabriek ook inderdaad naar het buitenland werd uitgevoerd, hebben eenige personen, die hierin een middel zagen om geld te verdienen een handig gebruik ge maakt. Immers het voor het buitenland be stemde 6pek konden zij tegen 26 cent per K.G. koopen, weliswaar met de verplichting het dan te exporteeren. In het binnenland varieerden de prijzen van 45 tot 521/» cent per K.G Bovendien behoefden zij de hef fing van 9 cent per K.G. niet te betalen. De voor uitvoer bestemde varkens werden voorzien van een label doch deze werden dadelijk verwijderd en uit het pand Gaba te Rotterdam vonden dan de voor hot bui tenland bestemde varkens hun weg naar de binnenlandsche consumptie. In verband met deze knoeierijen zijn een aantal personen aangehouden. Behalve de vertegenwoordiger van de Nederlandsche Varkenscentrale te Brussel werd eveneens aangehouden de Belgische koopman H. C. d. E. van wicn beweerd wordt, dat hij de auctor intellectualis van het plan Is geweest Bovendien werden twee 6lagers te Ouderkerk a.d. IJsse! aangehouden, bene- i vens een chauffeur, die verschillende ritten van Boxtel naar Rotterdam met vrachten voor export bestemde bacon had gemaakt. Na het justitieel onderzoek zijn de beide slagers te Ouderkerk a.d. IJssel buiten ver volging gesteld en van een vervolging van den chauffeur i6 in het geheel geen sprake, zoodat in deze affaire alleen dc vertegen woordiger van de Nederlandsche Varkens- centraio cn de Belgische koopman v. d. E zich voor de rechtbank te verantwoorden hebben. Beiden zijn gedetineerd. Aan hen wordt heling ten laste gelegd. Zij zouden namelijk op verschillende tijdstippen in of omstreeks Augustus 1933 to zamen en in vereeniging opzettelijk uit de opbrengst van door oplichting verkregen beacon voor dool hebben getrokken, door een aandeel in de winst in ontvangst te nemen. Subsi diair wordt hun verweten, dat zij opzette lijk hoeveelheden door oplichting verkre gen bacon hebben gekocht. In de zaak van den vertegenwoordiger der Varkenscentrale, den 36-jarigen koop man A. P uit Brussel, thans gedetineerd, die verdedigd wordt door mr. C. R. C Wijckerheld Bisdom, zijn twintig getuigen gedagvaard, benevens zes van de zijde dei- verdediging; in die van den koopman H. C. v. d. E., die bijgestaan wordt door mr J. van Mastrigt zijn vijftien getuigen, die ook reeds in de zaak van P. moeten worden gehoord, gedagvaard. Na uitvoerig getuigenverhoor heeft het O. M. ten aanzien van P. een gevangenis straf geëischt van 1 jaar en tegen v. d. h. vier maanden, met aftrek van de preven tieve hechtenis. Mr. C. N. van Mastrigt, die voor v. d. F. pleitte, wees c-r op, dat v. d. E. zal moetci worden ontslagen van rechtsvervolging in verband met het feit, dat het ten laste ge legde misdrijf is gepleegd in België. PI vroeg verdachte's onmiddellijke invrii heidstelling. Na raadkamer verklaarde de rechtbanl het O. M. niet ontvankelijk in zijn eisch er. ontsloeg verd. van alle rechtsvervolging en beval zijn onmiddellijke invrijheidstelling De uitspraak in de zaak P. is bepaald op 5 Juli a s. chaos verschrikkelijk. Van het geheele com plex is niet6 meer over dan een groote ruïne, waarin slechts het grootste deel der muren en een doei van het dak zijn over gebleven. Hier en daar smeulde het vuur nog hevig na, waarbij de brandweer zich tot nablus- schen bon boóérken. De geheele voorraad, die men schatte op 50 000 paar schoenen, is vernield evenals de machinerie Het vermoeden werd uitgesproken, dat het werk eeist ove, z°s of zeven maanden her vat kan worden. Do schade, welke begrij peüjkerwijs ^eer aanzienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Aan de fabriek werkten ongeveer 260 ar beiders, van wie de meeste te Nijmegen en enkele te Groesbcek wonen. Nog seint men ons: Hedenavond tien uur was de brandweer nog bezig met dc nablussching. Toen Je brand op zijn (eist was, heeft de brand weer het vuur met 12 spuiten bestreden, doch stond desalniettemin vrijwel machte loos tegenover de vuurzee. Het interieur van de fabriek is totaal vernield. Mod raamde de schade op een paar ton. De schade door verzekering gedekt terwijl de direitic tevens tegen bedrijfs risico was verzekerd, zoodat de werkne mers hun loon met zullen derven. Naar wij vernemen zal dc" fabriek bin nen den korist mogelijken lijd in haar ouder» vorm worden opgebouwd, voorzien van de meest moderne nieuwe installaties. Duizenden zijn in den loop van den avond naar het terrein van den brand ge weest. Voor een behoorlijke afzetting werd zorggedragen Tal van kinderen onder hout bedol ven. Twee jongens bekomen bloedende hoofdwonden Enschede, 21 Juni Gisteravond is te Boekelo in de gemeente Enschede ten ge volge van een hevige windstoot, een in aan bouw zijnde groote feesttent ingestort. In de tent waren tal van kinderen aan het spo- len, die door de neerstortende stukken hout en ijzer werden getroffen. Twee jongens van 13 jaar kondon slechts met moeite wor den bevrijd Zij bleken behalve bloedende hoofdwonden, inwendige kneuzing te heb ben bekomen. Do overige kinderen werden slecht6 licht gewond Smokkelaars ontwapenen de douane Een bad, dat tot vluchten kans gaf Dezer dagen of boter: een dezer nach ten deed zich onder Rucphen een svn- sationeele smok keiaffaire voor. welke in een Wild West-film geen kwaad figuur zou maken Een belastingambtenaar trof in het hollo van den nacht een troep smokkelaars aan, die, zich ontdekt ziende, hun vrachlje achterlieten cn zich uit de voeten maakten. Al heel spoedig echter kwamen zij terug spijt van hun „verloren" vrachtje? en molesteerden zij den fiscusman, die z.ch genoodzaakt zag zijn revolver le trekken. Maar, cilacic, de revolver bevatte wel leege hulzen van de afgeschoten patronen, doch geen nieuwe patronen. Terwijl de amb tenaar nu bezig was het wapen opnieuw te laden, sloeg een der smokkelaars hem de revolver uit de hand. waarmede tevens net sein gegeven werd tot het omkeeren van de rollen. Onder bedreiging van den amb tenaar met zijn eigen wapen, namen de smokkelaars de kans waar hun eerst ach tergelaten smokkelwaar weer op te vatten om den eigen weg te vervolgen De belastingman kon dit zaakje natuur lijk niet laten zitten, integendeel had hij er. in verband met het feit. dat zijn revol- er nu gestolen was, alle belang bij, dat zoo spoedig mogelijk zou worden ingegre pen. Aangifte volgde bij de marechaussees te Sprundel, die reeds in de vroegte van den morgen zekeren v. G. als verdacht van deze handelingen te St. Willebrord ar resteerde en in de kazerne opsloot Na een vollen dag opsluiten had de man behoefte aan een opfrissching. waarom hij gelegenheid kreeg zich eens flink to was- schen, doch hij maakte van die gelegen heid tevens gebruik om de plaat te poetsen. Toen zijn afwezigheid werd opgemerkt was het ie laak pogingen om hem nog te ach terhalen of te vinden bleven zonder resul taat, totdat het Maandagavond den rijks- eldwachter te St Willebrnrdr mocht ge- iukken v. G weer te pakken te krijgen, waar hij nu weer werd ingesloten ter uit levering aan de Marechaussees te Sprun del. Natuurlijk zorgden dezen nu wel voor een eiliger bewaken, ook tijdens de verfris- schingen, zoodat het onderzoek nu rustig oortgang kon vinden, met lot resultaat Jat G. gisteren naar het Hu-s val Bewaring Breda kon worden overgebracht waar hij ter beschikking van den Officier van Jus titie is gesteld. (Msb.).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6