HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcfc. DE SNELTAX TELEF. 1354 of 743 GRATIS A. v. d. WEG Langestraat 23 TEL. 217 FEUILLETON Woensdag 27 Juni 1934 32e Jaargang No. 302 TWEEDE BLAD 'N VLOTTE AVONDZITTING DE BEZUINIGINGEN OP ONZE WEERMACHT HANDELSVERDRAG MET SPANJE Onze exportprijzen boven wereldmarktpeil UIT DE STAATSCOURANT G. LENS1NK Rijwielbelasting wordt niet verhoogd PAKJE OPEKTA EEN Het Mysterie van het Diamanten Kruis EERSTE KAMER Meer vrijheid aan de spoorwegen als steun in den concurren tiestrijd De vergadering wordt des avonds te 8.30 uur geopend (voorzitter baron NV. L. de Vos van Steenwijk). Aangenomen worden zonder hoofdelijke stemming en zonder debat een viertal na turalisatie-ontwerpen; het wetsontwerp tot wijziging van artikel 13, eerste lid, en art. 24, eerste lid, van de Bankwet 1919; wijzi ging van het 10de hoofdstuk A der rijk6he- grooting voor 1934, verhooging van het 11de hoofdstuk voor 1934 (kosten verzending van telegrammen en mails aan de Indische re geering); bekrachtiging van twee door den Gouverneur-Generaal van Nederlandech- Indië, krachtens art. 93, eerste lid, der In dische staatsregeling vastgestelde ordonnan ties (inkomstenbelasting); vereeniging van de gemeenten Aengwerden en Schoterland en wijziging van de grens tusschen de ge meenten Heerenveen en Haskerland; bevor dering van samenwerking van de tramwe gen in de provincie Noord-Brabant; wijzi ging en verhooging van het 9de hoofdstuk der rijksbegrooting 1933 (leening aan de N.V. Brabantsche buurtspoorwegen en auto diensten (B.B.A.) te 's-Hertogenbosch) en naasting van eenige locaal6poorwegen. Bij het ontwerp wijziging van het spoor wegnet en van het locaalspoor- en tramweg- net merkt de heer Sm een ge (Lib.) op, dat hij liever had gezien, dat de behande ling van het wetsontwerp uitgesteld was geworden tot na de afdoening van het ont werp tot instelling van een verkeersfonds, omdat zijns inziens wel eens blijken kon, dat het aanhangige wetsontwerp niet meer noodig is. Hetgeen misschien in het belang der binnenschippers zou kunnen zijn, want 6pr. vreest van het wetsontwerp deloyale concurrentie van de spoorwegen met de scheepvaart. De heer Jansen (R.K.) wijst er op, dat het aanhangige wetsontwerp en dat tot :n- etelling van een verkeersfonds niets met elkaar gemeen hebben. Spreker meent dat de minister eventueel zal waken tegen de loyale concurrentie der spoorwegen. Spr. zal met gerustheid voor het ontwerp stem men. De minister van Waterstaat zegt, dat de hier voorgestelde wijziging van art. 31 der spoorwegnet noodig was om in den toestand van het spoorwegbedrijf verbetering te brengen. De bedoeling is op te heffen de verplich ting tot openbaarmaking van tarieven en wijziging der regeling volgens welke de spoordirectie verplicht is gelijkluidende con tracten met vervoerders af te sluiten. De binnenscheepvaart behoeft zich niet onge rust te maken over den maatregel; hij is allerminst tegen haar gericht. Een en an der dient 6lechts om met meer succes tegen het au to vrachtvervoer te kunnen concur- reeren. Xlhchten van de zijden der binnen schippers zal spreker altijd onderzoeken. De heer S m e e n g e repliceert en verzoekt aanteekening van zijn tegenstemmen, waar na het ontwerp zonder hoofdelijke stem ming wordt aangenomen. De Kamer gaat te 9.30 in de afdeelingen. DE BELEEDIGINGS AFFAIRE- ROELOFSEN. Een vonnis van 2 maanden. Rotterdam, 26 Juni. De Rottcrdam- sche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak van den Rotterdamschen slager H. Roelofsen, die terecht heeft gestaan wegens beleediging van dr. C. van Ginke' direc teur van het slachthuis te Wageningen, van oud-minister T. J. Verschuur en twee maal van dr. H. C. L. E. Berger, directeur van den Veeartsenijkundigen dienst, welke beleedigingen hebben plaat6 gevonden op verschillende vergaderingen te Rotterdam en te Gouda. De rechtbank overwoog, dat het niet aan gaat ambtenaren op zoo lichtvaardige wijze te beleedigen als verdachte gedaan heeft, die o.a. den minister heeft beschuldigd van medeplichtigheid aan landverraad. De fei ten qualificeerde de rechtbank als smaad en drie maal beleediging te beschouwen als voortgezet misdrijf. H. Roelofsen werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Een waarschuwende slem uit Noord:Brabant Namens een op 20 Juni te Eind hoven gehouden bijeenkomst van burgemeesters uit verschillende deelen van Noord-Brabant en Lim burg, hebben de burgemeesters van Maastricht, Tilburg en Weert een adres aan den ministerraad gezon den, waarin ernstige bezorgdheid wordt geuit over de vraag of van de Nederlandsclic weermacht bij de thans reeds door ingevoerde en nog te vreezen bezuinigingen bij een onverhoopt eventueel conflict wel een zoo groote en in het bijzonder preventieve kracht zal uitgaan, dat de neutraliteit van ons vaderland zal worden ontzien en geen enkel deel van ons territoir zal worden geschonden. Zij wijzen er voorts op, dat het lang niet denkbeeldig gevaar dat bij een treffen van tegen elkaar staande machten, het terrein van den strijd zal liggen op Noord-Brabant- schen en Limburgschen bodem, alleen kan worden afgewend, wanneer onze weer macht zoodanig sterk is, dat van haar een krachtige preventieve werking uitgaat. Daar om dienen, naar hun oordeel, in de eerste plaats als voorzorgsmaatregelen te worden genomen: verhooging van de weerbaarheid, do sterkte en de kracht van onze weer macht, zoomede het op hoog peil brengen en houden van haar uitrustingen en bewa peningen en het nalaten van die bezuini gingen, welke de waarde van de weer macht zouden kunnen schaden. Adressanten verzoeken de regeering alle maatregelen te nemen, die de weerkracht van ons tegenwoordige leger zoodanig zul len opvoeren, dat het door zijn preventieve werking in staat zij, eventueele gevaren van een buitenlandschen inval te voorko men en de onafhankelijkheid van land en volk te handhaven. DOOR HET PLAFOND VAN EEN KERK GEVALLEN. Tilburg, 26 Juni. Vanmiddag tegen half vier is de 19-jarige schildersknecht. F. Kruzen, wonende in de Van Goorstraat te Tilburg, die bezig was het het inzetten van een glas-in-loodraam, in de kapel van de Zusters van Liefde aan den Oudendijk, al hier. vermoedelijk doordat hij misstapte, door het plafond gevallen. In ernstigen toestand is de ongelukkige naar het St. Elisabethziekenhuis overge bracht, waar hij een uur na aankomst is overleden. Protesten in Spanje. Van dum ping met Nederlandsche kaas echter géén sprake Men schrijft ons: Naar de bladen melden is men in Spaan- sche zuivclkringcn erg verontwaardigd over hetgeen Nederland t.a.v. zijn kaas in het onlangs met Spanje afgesloten handels verdrag bereikt heeft In de Spaansche Py- reneeen, Noord-Spanje en op de Balearen heeft men protestvergaderingon georgani seerd tegen deze naar men meent voor de Spaansche zuivelb-u'eiders zoo nadeelige verdragsbepalingen Zoo zal men er bij de regeering krachtig op aandringen, dat het verdrag in zijn huidige vorm niet geaccep teerd wordt. In het bijzonder wordt er op gewezen, dat Nederland door middel van uitvoerpremies e.d. steunmiddelen ..dumpt". Men zou bij dit alles bijna gaan geloovcn, dat door het bedoelde verdrag het in de laatste jaren zoo fameuze kaasprotectionis- me in Spanje zijn einde nabij werd ge bracht. De zaak ligt als volgt. In het on langs tusschen ons land en Spanje gepara feerde handelsverdrag heeft de Spaansche regeering in ruil voor de noodigc conces sies van Nederlandschen kant. zich aan een zekere verlaging van het excessief hoo- ge kaasinvoerrecht gebonden, wel te ver staan met deze beperking, dat het aldus tot 1 goud peseta 0.48) per k.g verlaagde tarief voor een douanecontingent van l.OOü.OOO k.g. zal gelden. Dit is een hoeveel heid, bij de vaststelling waarvan men zich klaarblijkelijk uitsluitend gebaseerd heeft op den import der allerlaatste jaren. Het was echter juist deze import, die tenge volge der hoogc invoerrechten tot ongeveer een derde van die vóór 1929 ineengeschrom peld is om verbetering schreeuwde. En begrijpelijk was dan ook de teleurstelling in belanghebbende kringen in Nederland, toen men vernam dat de Spaansche regee ring haar concessie aan een hoeveelheid had gebonden, waardoor met. de eene hand werd teruggenomen, wat men met de an dere gaf. Tegen zulk een concessie loopen thans eenige kaasindustrieclcn in Spanje te hoop. Zij blijken echter en hierop willen we bijzonder de aandacht vestigen bij de keuze hunner argumenten niet erg kieskeu rig te zijn. Zij protesteeren n 1. tegen dit handelsverdrag omdat de Nederlandsche kaas door uitvoerpremies e.d. steunmidde len in Spanje zou worden „gedumpt". Blijk baar heeft men hier het oog op onze Crisis- Zuivelwet. Deze bestaat sedert Juli 1932 en is een systeem van heffingen op het ver bruik van zuivelproducten en andere spijs- vettcn. met het doel te trachten een z.g. richtprijs voor de melk te bereiken, welke de kosten der melkveehouderij in Neder land dekt. Hierbij is geen sprake van ex port beneden wereldmarktprijs. De wereld marktprijzen zelf, welke het thans in vele gevallen moet accepteeren, zijn voor Ne derland, een der weinige landen dat. zijn gouden standaard heeft gehandhaafd, al laag genoeg. Zooals reeds opgemerkt, legt de Crisis-Zuivehvet heffingen op den prijs der zuivelproducten om voor de melkvee houder een melkprijs boven wereldmarkt- peil te bereiken. Het spreekt echter vanzelf, dat deze heffing in vele gevallen bij export moet worden teruggegeven, daar anders verkoop in het buitenland onmogelijk is. Met name is dit het geval bij boter, waar mede Nederland kwantitatief op de wereld markt een zeer ondergeschikte rol speelt Onze kaas evenwel een specialiteitsarti kel is bij do internationale prijsvorming veel onafhankelijker, zoodat men hierbij niet het systeem der teruggave van de hef fing gevolgd heeft en onze kaasprijzen dus sedert Juli 1932 steeds boven het wereld marktpeil liggen, hetgeen dus juist het te genovergestelde van de door Spaansche kaasindustrieelen beweerde dumping is. Benoemd bij bevordering tot officier Oranje-Nassau Orde de referendaris bij De partement Defensie J. F. van Haastert en tot officier met de zwaarden in die Orde de reserve-luitenant-kolonel der infanterie A. Captijn. Bij K.B. is aangewezen voor een tijdvak, hetwelk eindigt 1 September 1935 in de en kelvoudige Kamer voor de behandeling v«n burgerlijke kinderzaken tevens bela6t Riet de behandeling van kinderstrafzaken van de rechtbank te Haarlem, tot plaatsvervan gend lid mr. E II. F. W. van Schaeck Ma- thon, rechter in gemeld college. Bij K.B is aan de volgende reserve offi cieren van gezondheid der tweede klasse bij de landmacht een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, t.w. dr. C.H. Lenshoek A. C M. van Haeren; J. H van Gortel, N Lofvers, N. J. L. Jansonius, E. Jongsma, R. Holtrop, H van der Upwich, H, J A van Troostenburg de Bruijn, dr. W. M. VVeste.man en J. J. L H. Neelen. Bij K.B. zijn benoemd tot reserve-officier van gezondheid der eerste klsöe dia der tweede klasse dr. A. A. P van der Kroon; dr. W. A. G van Everdingen, F. A. van Dop, J. N. C Broodman, E. O Weijtingh, G J. M. de Greef, A. C. P Treffers, P. J. IJpma, I. Spangcnthal en S. I. de Vrie6. Bij K.B. is benoemd tot reserve-officier van gezondheid der 2de klasse bij de land macht de dienstplichtig vaandrig van de le compagnie hospitaalsoldaten A. N. P. M. Verlinden, arts. Bij K.B. zijn benoemd tot reserve-off'icier- tandarts der tweede klasse de dien6tp'ich- tige sergeantentitulair van de le compagnie hospitaalsoldaten J. L. Gude, R. J. P. H. van Duiken en- J. N. van de Kla6horst, al len tandarts. Bij K.B. i6 met ingang van 1 Juli 1931 be noemd tot inspcctrice van den arbeid mej. A. J. C. M. van Oppen te Maastricht, ad- junct-inspectrice van den arbeid. Bij K.B. is te rekenen van 1 Januari 1934 benoemd tot hoofdingenieur bij den Octrooi- raad de ingenieur E. Th. Leemans, tot tech nisch ambtenaar le klasse A. L. Kooien, tot hoofdassistent bij het Bureau voor den In- dustrieelcn Eigendom de administratief ambtenaar le klasse L. J Wolthers. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen i6 dr. P. J. Waardenburg te Arnhem tot we- deropzeggens toegelaten als privaat-docent in de faculteit der Geneeskunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht om onderwijs te geven in de medische erfelijkheidsleer. IR. WELLENSTEIN ONGESTELD. Naar wij vernemen is Ir. E. P. Wellen- stein, directeur van het departement van economische zaken in Indiö, die naar men weet, sinds eenige weken hier to lande ver toeft, in verband met besprekingen met de regeering, sinds eenige dagen ongesteld. De over-drukke werkzaamheden, verbon den aan tallooze conferenties, welke de heer Wcllenstein tijdens zijn kort verblijf moest bijwonen en dit gevoegd bij een ern stige gevatte koude, hebben er toe geleid, dat de behandelende geneesheer hem eeni ge weken absolute rust heeft voorgeschre ven. In verband hiermede is het vertrek naar Indië uitgesteld. Dc Goedkoopste ruimste Taxi te dezer stede. Betrouwbare en kalme chauffeurs. Vraagt prijs voor de buitenritten. Luxe auto's te huur met en zonder chauf feur w.o. 7 pers. vanaf 7 cent per K.M. De Ondernemer, HOOGEWEG 49. Amsterdam, 26 Juni. Naar wij verne men zal de rijwielbelasting voor het nieu we belastingjaar, dat op 1 Aug. a.s. ingaat, niet zooals oorspronkelijk in het voorne men der regeering lag, tot 3 worden ver hoogd. De belasting zal ook voor het a.s. belastingjaar op 2.50 gehandhaafd blij ven. BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN. E p e, 26 Juni. Tijdens een kort, doch hevig onweer, dat hedenmiddag boven Epe woedde, is de bliksem ingeslagen in de boerderij van den landbouwer Van Egteren te Epe. Dadelijk stond de boerderij in vlammen gehuld. Door gebrek aan water stond de brand weer machteloos tegenover het vuur. De boerderij brandde tot den grond toe af. De geheele inboedel ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. HAAGSCHE RAAD OP HARING GETRACTEERD. De Haag6che raad wee» Maandagmiddag in een goede stemming ten gevolge van de onverwachte tractatie op nieuwe haring door het raadslid en Scheveningschen ree- der den heer De Niet, wiens loggers dien middag verschen voorraad hadden aange bracht, en dio den road en pers tracteerde. Het resultaat van de nieuwe haringfuif was, dat de raadsleden zoo dorstig werden, dat de thee in minder dan geen tijd was uitverkocht en vermoedelijk was dit de reden, dat de avondzitting niet doorging. JUBILEUM DIACONESSENHUIS ARNHEM. Arnhem, 26 Juni. Het Diaconessenhuis te Arnhem zal op 5 Augustus a.s. vijftig jaar bestaan, bij welke gelegenheid de ont hulling zal plaats vinden van een gedenk plaat met do beeltenis van de Bescherm vrouwe wijlen H.M. de Koningin-Moeder. Uit den grooten vriendenkring van het Diaconessenhuis te Arnhem heeft zich uit alle gezindten een comité gevormd, dat zich een tweeledig doel heeft gesteld, n.l.: de nagedachtenis van wijlen H.M. de Ko ningin-Moeder, de Beschermvrouwe van het Diaconessenhuis, te eeren door een bronzen plaquette in de hal aan te bren gen ter gelegenheid van de herdenking van het vijftigjarig bestaan op 5 Augustus 1934; en de geldmiddelen van het Diaconessen huis, die zoo zeer verbetering behoeven, te versterken met hetgeen er meer zal in komen. De handteekeningen van degenen, die aan het doel medewerken, zullen in een aan te bieden album worden vereenigd. II Tegen inlevering van een bon. Te Amersfoort bij: II Alleen het zaad, dat' in goeden grond valt, kan opkomen en vrucht dragen. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.v. R. Er bestonden maar weinig trucs, bekend aan de moderne detectives, die kolonel Ashley niet meester was waartoe behoor de de kunst om zich te vermommen niet door een onkundig aangeplakt baardje of een valschen snor, hoewel hij die wel eens gebruikte maar door eenvoudige veran deringen aan zijn gezicht en lichaam. Natuurlijk speelde de kleeding ook een rol, als het noodig was, maar daarvoor was de tijd nog niet gekomen. Hij volgde Grafton, zonder dat deze zich daarvan bewust was wat niet moeilijk is in een stad van de grootte van Colchester, en in een van haar hoofdstraten. „Ik vind, dat ik wat meer van hem te weten moet komen!" dacht de kolonel. „Ik zou wel een praatje met hem willen maken en zien, wat hij doet; maar dat kan ik nu nog niet wagen. Ik zal een tijdje voor spion moeten spelen!" Nadat de detective den man naar diens winkel en zelfs naar binnen was gevolgd, avaar hij een kleinigheidje kocht, en nadat hij mr. Grafton zijn privé-kantoor had zien binnengaan, bracht hij Darcy in de gevan genis een bezoek. „Hoe gaat het met haar, kolonel?" waren de eerste woorden van den gevangene, toen zij in dc spreekkamer waren, met een detective een paar stoelen van hen af; al leen maar onder zulke voorzorgsmaatrege len mochten de bezoekers de gevangenen 6preken. ,Hoe gaat het met Amy?" „Heel goed, sinds ik haar het laatst ge zien heb! Maar ik ben gekomen om over iets anders te spreken." „Dat begrijp ik. Deze afschuwelijke zaak! Maar zij gelooft nog steeds in mij, niet waar?" vroeg hij gretig. „Evengoed als ik." „Goddank! Ik weet niet, wat ik zou doen, als zij zich van mij afkeerde! Ik zou niet langer kunnen leven!" „Kom, kom! Word nu maar niet senti menteel!" „Ik kan cr niets aan doen, kolonel, maar zoolang Amy gelooft, dat ik deze afschuwe lijke misdaad niet begaan heb en God weet, dat ik het niet gedaan heb en zoo lang zij in mij gelooft, kan ik het uithou den. Misschien duurt het niet lang meer!" „Nu, het heeft geen nut, je met valsche hoop te vleien, Darcy. Je zult hier waar schijnlijk den heelen zomer blijven!" „Daar geef ik niet om, als mijn onschuld op het laatst maar wordt bewezen." „Ik hoop, dat we dit in orde kunnen bren gen!" „U gelooft dus in me, kolonel?" „Natuurlijk, anders zou ik me niet met jou zaak inlaten! Luister nu even! Ik wil je een paar vragen stellen. Beantwoord ze zoo kort als je kunt. Ik zal je hier zoo gauw mogelijk uithalen. Als ik niet zoo traag was geweest als een karper, had ik den rechten man hier in jouw plaats kunnen hebben!" „Wat bedoelt u, kolonel?" „Hè? Wat is er? Zei ik iets?" En de detective scheen uit een droom te ontwaken, rvant hij had zijn laatste opmer king zacht voor zich heen gemaakt. „U sprak over een karper de rechte man „O, ik dacht juist aan iets uit Walton. Let er maar niet op! Het is een slechte gewoon te, die ik in den laatsten tijd heb aange nomen, om hardop te denken. Nu terzake!" en de kolonel haalde eenige papieren uit zijn zak. Darcy keek zijn nieuwen vriend verbaasd aan. De kolonel had net gesproken alsof hij eens de kans had gehad, den „rechten man" te pakken te krijgen. Bedoelde hij daarmee den wcrkelijken moordenaar? Darcy schudde het hoofd. Hij vreesde, dat zijn zenuwen hem de baas begonnen te wor den. „Ken je Aaron Grafton?" vroeg de kolonel. „Ja zeker!" antwoordde Darcy, „iedereen in de stad kent hem als een van de voor naamste kooplieden." „Is hij den dag, dat mrs. Darcy gedood werd, in den winkel geweest?" „Dat weet ik niet meer! Er is zooveel ge beurd er waren zooveel menschen!" „Toch als ik er aan terugdenk her inner ik me niet. hem gezien te hebben." „Prachtig! Heeft hij ooit zaken met je ge- dan ik bedoel of hij ooit iets gekocht heeft „Ja zeker, dat zal hij wel gedaan hebben. Bijna ie,dereen, die iets te beteekenen in onzen winkel gedaan de een meer, de ander minder. Toch herinner ik me geen bij zonderen aankoop van Grafton." „Heeft hij wel eens zijn horlogo laten rc- pareeren?" „Ik geloof, dat ik het mij wel zou herinne ren, als ik zijn horloge had nagezien. Maar ik weet zeker, dat ik het niet gedaan heb. Hij heeft een heel mooi horloge; dat weet ik, omdat jk hem voor de étalage heb zier. staan, om het met onzen klok gelijk te zet ten „Juist! Niet anders. Kun je op een of an dere manier verklaren, dat zooveel klokken in den winkel, die toch gewoonlijk verschei dene dagen loopen, op verschillende uren zijn blijven staan in den nacht van den moord? Hoo zit dat?" Darcy zweeg een oogenblik, waarover de kolonel zich eenigszins verbaasde! Toen antwoordde hij langzaam: „Neen, dat kan ik niet verklaren. Ik weet niet, hoo dat kwam!" „Wel, dan zal ik dat alleen moeten uitvis- schcn, vermoed ik. Ik dacht, dat jij een of andere verklaring zou hebben, daar jij ver stand hebt van uurwerken. Je weet toch, dat de meeste klokken werkelijk stil stonden of liever, allemaal, behalve het horloge in de hand van je nicht?" „Ja. dat heb ik toen gemerkt. Het horloge liep!" „Dat heb je mij verteld je dacht, dat het 't kloppen van haar hart was." „O, was dat maar inderdaad het geval ge weest!" riep Darcy op wanhopigen toon. „Dan zat ik hier nu niet! Maar het is te laat, om daarover te denken!" „Weet je toevallig, wat er met dat horloge gebeurd is? Het was van een Indiër." „Ja, van Singa Phut. Ik moest het voor hem nakijken en hij zou het vroeg komen halen. Het was maar een kleinigheid, het kleine veertje was losgeraakt, denk ik, en het horloge liep heel vlug. Ik was van plan het den avond tevoren te doen, maar het licht was te zwak. Dus besloot ik, er vroeg voor op te staan, maar ik kreeg de gelegen heid niet meer. Neen, ik herinner mo niet, wat er met het horloge gebeurd is. Ik ver onderstel, dat de detectives het hebben." „De officier van justitie nam het in be slag, maar nu heeft Singa Phut het". „Hij!" riep Darcy. „Ja, hij kwam aan het gerechtshof en ver zocht, dat het hem zou worden gegeven. Hij zei, dat het een oud uurwerk was, dat al heel lang in zijn bezit was geweest. En daar het niet in verband kon staan met de mis* daad, gaven ze het hem". „Dat zal wel zoo geweest zijn. Neen, Singa Phut, heeft niets met den moord te maken gehad, daar ben ik zeker van!" „En zijn alibi is geheel in orde", zeide de kolonel. „Ik geloof, dat je mij nu alles verteld hebt, wat ik weten wilde. Je hebt toch geen enkele reden iemand te verdenken, Darcy?" „Geen sterveling God weet, dat ik ook niet graag iemand zou verdenken, al zou ik hier ook nog zoo graag uit willen komen „Had mrs. Darcy geen vijanden?" „Niet dat ik weet. Zij was een lieve vrouw. Zij moest natuurlijk ook wel vriendelijk zijn in het belang van, de zaak. Neen, zij had geen vijanden. De meeste menschen hielden van haar." „Dat heb ik ook gehoord. Nu, we zullen wel achter de waarheid komen Houd je goed (Wordt vervolgd)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5