Taxatie voor Boedelscheiding, Brand en Inbraak Sh&cm,, DE SNELTAX FEUILLETON HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct TELEF. 1354 of 743 Zaterdag 30 Juni 1934 32e Jaargang No. 305 TWEEDE BLAD DE KONINGIN TERUG Het „levende lijk" voor de rechtbank HET AFSCHEID VAN DR. VAN AALST IR. J. HENRY WILTON UIT DE STAATSCOURANT G. LENSINK EEN LOOS ALARM OP TERSCHELLING? WILLEM GROENHUIZEN Het Mysterie van het Diamanten Kruis In den namiddag is H.M. in den Haag gearriveerd 's-Gravenhage, 29 Juni. Met den sneltrein van Basel, welke om 5.19 ure in Den Haag moet aankomen doch heden met eenige minuten vertraging arriveerde, Is H.M. de Koningin uit Zwitserland hier ter stede teruggekeerd in verband met de ongesteldheid van Z.K.H. den Prins. Er was zoowel op het perron als op het Stations plein zeer veel belangstelling; de menschen stonden vele rijen dik de aankomst van 'den trein af te wachten. In de Koninklijke wachtkamer bevond zich dr. Hannema. ge neesheer-directeur van het Roode Kruis ziekenhuis en behandelend geneesheer van Z.K.H. den Prins. Nadat de Koningin den 'trein verlaten had, begaf zij zich naar de wachtkamer, waar zij zich ruim een kwar tier met dr. Hanneema onderhield, die H M. op de hoogte stelde van het verloop der on gesteldheid van den Prins. Toen H.M. de wachtkamer verliet, werd Zij zeer hartelijk 'door het publiek begroet. Per auto ging H.M. naar het paleis ten Bosch. Dr. Hanne ma keerde naar het paleis Noordeinde te rug. Nader bericht: H.M. de Koningin heeft hedenavond, na zich in het Huis ten Bosch verfrischt te hebben van de reis van Brig naar Den Haag, een bezoek gebracht aan Haar zieken gemaal in het paleis Noordeinde. H.M. de Koningin vertoefde geruimen tijd aan het ziekbed van den Prins en keerde vervolgens naar het palels Huls ten Bosch terug. De toestand van Z.K.H. was hedenavond onveranderd. VERBLIJFSVERBOD IN EEN BEPAALDE GRENSSTROOK. Roosendaal, 28 Juni. De douane autoriteiten deelen mede, dat de minister van financiën heeft bepaald, dat het voor ieder, wien bij een beteekende beschikking van een der directeuren der invoerrechten en accijnzen te Breda, Den Bosch en Maas tricht het verblijf in een strook van 500 meters breedte langs de Nederlandsch-Bel- giscbe grens is ontzegd, verboden is zich in die strook te bevinden. Voor bedoelde verblijfsontzegging komen in aanmerking: a. personen, die betrapt zijn op smokkel handel of medeplichtigheid daaraan. b. personen, die ernstig verdacht wor den van smokkelhandel of medeplichtig heid daaraan. Overtreding van het verbod wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste 1 jaar of geldboete van ten hoogste 100 gul den. De regeling treedt in werking met in gang van 1 Juli 1934. EEN ONGEWENSCHTE AMSTER DAMMER. Rotterdam, 28 Juni. De 24-jarige Amsterdamsche koopman H. W. B.. recidi vist en gedetineerd, is heden door de recht bank veroordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar en zes maanden. Verdachte had in Mei van dit jaar aan gebeld aan een woonhuis aan den Berg- singel en aan het dienstmeisje, dat hem opendeed gevraagd of mevrouw ook thuis was. Toen hij vernomen had, dat noch mevrouw, noch mijnheer thuis waren, was hij de woning binnengestapt en had het dienstmeisje bij de keel gegrepen. Dat had zich losgerukt en was naar boven gevlucht. Verdachte was haar nagegaan, had haar op de étage andermaal aangegrepen, doch toen het meisje was gaan gillen en ook een ander meisje, dat zich op de hooger gelegen verdieping bevond, was gaan schreeuwen, had verdachte zich naar boven begeven. Do meisjes hadden de vlucht genomen, een zelfs over het dak, en van de gelegenheid, dat hij alleen in het huis was, had ver dachte toen gebruik gemaakt om een gou den horloge en een rol pepermunt weg te nemen. Toen hij eenigen tijd later aange houden werd, bleek hij de gestolen voor werpen in zijn sok te hebben verborgen. 7er zeker ingszwendel gestraft Amsterdam, 29 Juni. De rechtbank al hier veroordeelde vandaag twee broers uit Amsterdam wegens poging tot oplichting, ieder tot een gevangenisstraf van een jaar en acht maanden met aftrek van twee maanden voorarrest. De jongste van de beide broers had een levensverzekering gesloten bij de R. V. S. te Rotterdam voor een bedrag van 50.000. Hij had zijn broer als begunstigde aange wezen. Deze zou dan bij zijn overlijden dit bedrag uitbetaald krijgen Het tweetal had een plan bedacht. De jongste de verze kerde reed in den avond van 1 Juli 1933 in d omgeving van Sliedrecht in een door hem gehuurde auto opzettelijk in de Mer- wede. Hij zorgde echter zich tijdig in veilig heid te stellen. De jongeman verdween naar bet buitenland. Den volgenden dag. werd de auto gevonden, doch het „lijk" was ner gens te bekennen. De oudste zoon poogde het geld bij de verzekering te innen, daarbij geheel te goeder trouw door den vader geholpen. De ouders, die geheel buiten bet oplichtersplan stonden en er ook geen voor deel van konden hebben, treurden om hun „overleden zoon". De verzekering wantrouw de het zaakje echter en betaalde niet uit. Tenslotte werd het „lijk" te Antwerpen ge arresteerd, evenals zijn broer. Ter zitting legden zij een volledige bekentenis af. Het O. M. had tegen de beide broers een gevangenisstraf van twee jaar gerequireerd. BRAND IN EEN RIJWIELZAAK Amsterdam, 29 Juni. In den afgeloo- pen nacht brak brand uit in een rijwielzaak op het van Oldenbarneveldtplein 21. Het sousterrain heeft achteruit een ruimen uitbouw die gedeeltelijk benut wordt als stalling, gedeeltelijk als magazijn voor nieuwe rijwielen en onderdeelen. De brand woedde voornamelijk in deze grootendeel9 uit hout opgetrokken uitbouw. De brand weer was met twee moterspuiten en een ladderwagen uitgerust en tastte het vuur met twee stralen aan. Niettemin brandde do geheele uitbouw af en er bleef practisch niets meer van over. Een groote partij rij wielen alsmede een aanzienlijke voorraad rijwielonderdeelen werden door het vuur vernield. De firma was tegen brandschade verzekerd. De oorzaak is onbekend. crteïibcejïaiiesfj Een drukbezochte receptie Amsterdam, 29 Juni. Van de gelegen- beid om hedenmiddag' afscheid te neinen van dr. C. J K. van Aalst, president van de Nederlandsche Handel Maatschappij is een zeer druk gebruik gemaakt Schier uit alle kringen van deze maatschappij zijn ver tegenwoordigers gekomen naar het gebouw van de Nederlandsche Handel Maatschap pij. In hoofdzaak waren het de vertegen woordigers van den handel, de scheepvaart en de industrie. Allereerst werd de scheidende president toegesproken door den heer Chr. P. van Eeghen, namens de Kamer van Koophande Nadat 6pr. zijn verontschuldigingen had aangeboden dat de voorzitter, de heer Gottf H. Crone verhinderd was, zeide 6pr. dat dr van Aalst nooit lid is geweest van de Ka mer van Koophandel, maar dat hij toch steeds van zijn belangstelling heeft doen blijken. Ge hebt steeds het beste gewild voor Amsterdam. Men i6 bet met uw in zichten vaak eens geweest, maar ook wel eens oneens. Hoe bet ook zij, allen zijn het wel daarmee eens, dat ge in den handel iemand zijt geweest van groot formaat. On danks dat ge in Hoorn zijt geboren, hebt ge u altijd volkomen Amsterdammer ge voeld. Wij hopen zoo besloot spr. u hior nog dikwijls de hand te mogen drukken. Vervolgens sprak mr. L. F. A. M. van Ogtrop namens de Javasche Bank, die dank kwam betuigen voor al hetgeen dr. van Aalst voor de koloniën heeft gedaan. Door spr. werd naar voren gebracht, dat de heer van Aal6t wel eens 6trijd heeft gevoerd te gen de Indische Circulatiebank. Die tijde lijke conflicten veroorzaakten echter hoo- gere energie, maar nooit een onaangename verstandhouding. Namens den Ondernemersraad sprak hier Ch. J. I. M. Wel ter, die er op wees, dat de scheidende president niet alleen de grooie stuwkracht is geweest voor de Handelmaat schappij, maar dat hij ook gewerkt heeft voor de economische belangen van Neder- landsch Indië. Voorts herinnerde spr. er aan, dat een van de belangrijkste scheppingen van dr. van Aal6t is geweest de Ondernemersraad Het zal den heer van Aalst zwaar hebben moeten vallen weer te zien gaan, hetgeen vroeger i6 opgebouwd. Spr. hoopt, dat bet den heer van Aalst gegeven mag zijn nog te beleven een wederopbloei van het Indi sche leven. Het geheel Dagelijksche Gemeentebestuur kwam hierna afscheid nemen. De burge meester dr. W. de Vlugt wees er op, dat toen het bekend werd, dat dr. van Aalst zijn belangrijk ambt ging neerleggen, dat de aandacht heeft getrokken van schier ge heel het land. Wij verliezen in u zeide spr. een van onze beste burgers, waarop wij 6teeds trotsch zijn geweest, al hebt ge reeds vroeger van onze stad afscheid genomen. Maar ge hebt dat toen op onnavolgbare wij ze gedaan. In u verpersonifieert zich de bur gerij van Amsterdam. Gij bezit de vrijmoe digheid, die een Amsterdammer past, maar die niet altijd wordt begrepen. Wij danken u ook namens de geheele burgerij hetgeen ge voor Amsterdam hebt gedaan. Ge neemt afscheid in een tijd, die niet rooskleurig is. Wo hopen, dat ge nog den tijd beleven moogt van wederopbloei. Dr. van Aalst dankte daarop het gemeen tebestuur voor zijn belangstelling. Ofschoon niet-Amsterdammer geboren, heeft men spr verweten, dat hij de Amsterdamsche belan gen te veel. heeft behartigd. Spr. kan niet zeggen, hoe hij het waardeert, dat het ge heele dagelijksch bestuur der gemeente i6 gekomen om afscheid van hem te nemen. Vrijdagnacht is 64 jaar oud in de Rudolf Steinerkliniek te 's-Gravenhage, waar hij sedert eenigen tijd werd ver pleegd, overleden ir. J. Henry Wilton, oud ste directeur van de scheepswerf en machi nefabriek Wilton-Fijenoord te Rotterdam. De heer Wilton is 1 October 1869 te Rot terdam geboren. Hij studeerdo te Delft waar hij 1 Juli 1893 het ingenieursdiploma behaalde. Hij wa9 zoowel wertkuigkundig als scheepsbouwkundig ingenieur. 1 April is ir. Wilton bij de Scheepswerf en machi nefabriek Wilton-Fyenoord gekomen. Sedert een paar maanden was ir. Wil ton ernstig ziek en hij heeft in dien tijd het werk aan anderen moeten overlaten. Behalve directeur van de werf Wilton- Fyenoord was ir. Wilton nog gedelegeerd commissaris van het Hoogovenbedrijf te IJmuiden en commissaris van de staalfa briek De Muinck Keizer te Utrecht en van de brandspuitenfabriek Bikkers en Zoon. Voorts was hij bestuurslid van de vereeni- ging van metaal-industrieelen en van de sociëteit De Harmonie. De regeering heeft de groote verdiensten van ir. Wilton officieel erkend, door hem te benoemen tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en tot officier in de orde van 0ranje-Na6sau. Bovendien waren hem een aantal buitenlandscho on derscheidingen verleend. De begrafenis zal Maandagmiddag ge schieden op de Ned. Herv. begraafplaats te Wassenaar. Bij K.B. is benoemd tot auditeur-militair plaatsvervanger bij den Krijgsraad voor de Landmacht voor het Rijk in Europa te 's- Hertogenbosch Mr. A. M. P. A. Bloemarts, advocaat en procureur te 's-Hertogenbosch. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de Inspecteur der directe be lastingen. enz C. A Mulder, toeegevoegd aan het Hoofd van de inspectie der directe belastingen te Amsterdam, verplaatst naar Roosendaal en toegevoegd aan het Hoofd van de inspectie der invoerrechten en ac cijnzen aldaar en in Inspecteur der directe belastingen, enz. J. R. Boonstra, toegevoegd aan het Hoofd van de inspectie der directie belastingen te Eindhoven, verplaatst naar Leeuwarden en toegevoegd aan het Hoofd van de inspectie der directe belastingen al daar. Bij K.B. is met ingang van 1 Juli 1934 be noemd tot Burgemeester der gemeente Hee renveen J. J. G. S. Falkena, met toeken ning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Schoterland. H. J. LUBBERMAN, f «c*- Op 60-jarigen leeftijd is te Den Haag over leden de inspecteur van het Staatstoezicht op krankzinnigen en krankzinnigengestich ten H. J. Lubberman. De begrafenis zal Zaterdag a.s. plaats hebben te Venray. De Goedkoopste ruimste Taxi te dezer stedo. Betrouwbare en kalme chauffeurs. Vraagt prijs voor de buitenritten. Luxe auto's te huur met en zonder chaut- four w.o. 7 pers. vanaf 7 cent per K.M. De Ondernemor, HOOGEWEG <9. Geruchten omtrent noodlanding of neerstorten van een Duitsch vliegtuig W e 6 t-T e r 6 c h e 11 i n g. 28 Juni. Don derdagavond werd te West-Terschelling be richt ontvangen van bewoners van Hoorn op Terschelling, dat te ongeveer zes uur in den namiddag een vrij groote Duitsche vlieg boot laag over Hoorn was gevlogen en even later ter hoogte van strandpaal 27 aan het Noorderstrand op eigenaardige wijze om laag was gegaan, zoodat het vermoeden be stond, dat het vliegtuig op of nabij het 6trand een noodlanding had gemaakt, mis schien zelfs wel neergestort was. Te West-Terschelling had men inderdaad te ongeveer vijf uur zwaar motor-geronk ge hoord doch tengevolge van den mi6t had men geen vliegtuig kunnen waarnemen. Te ongeveer half zes had echter een vrij groot watervliegtuig over het dorp gevlogen, waar op men duidelijk het hakenkruis had kun nen zien, zoodat men zekerheid had, dat het toestel van Duitsche nationaliteit was. Toen dan ook de mededeeling uit Hoorn kwam, achtte de kustwacht het raadzaam een onderzoek in te stellen, waartoo de op zichter van de kustverlichting, de heer W. Stobbe, vergezeld van eenige andere perso nen, tegen 9 uur vanavond vertrok. Gemak kelijk was zijn taak niet. De door de bewo ners van Hoorn aangeduide plaats ligt op een afstand van ongeveer 30 K.M. van West- Terschelling op een der meest afgelegen ge deelten van het Noorderstrand. Van West- Terschelling kan men per auto slechts ko men tot Oosterend. Vandaar loopt naar de omgeving van strandpaal 27 slechts een on berijdbaar voetpad door de duinen en langs de ku6t. Dit gedeelte van -den weg hebben, de heer Stobbe en zijn begeleiders dan ook te paard moeten afleggen. Zij hebben een groot gedeelte van het strand afgezocht, echter zonder eenig spoor van een gedaald of verongelukt vliegtuig te vinden, en tegen half twee in den nacht waren zij te West- Terschelling terug. In het dorp deden inmiddels weer andere geruchten de ronde, n.l. dat 's middags een drietal Lithausche vliegtuigen boven het eiland zouden zijn geweest, en dat het ver miste vliegtuig een dezer Lithausche machi nes zou zijn. Inmiddels heeft bij de kustwacht de mee ning postgevat, dat de bewoners van Hoorn loos alarm hebben gemaakt. Bij den mist, die in den namiddag boven het eiland en boven zee heeft gehangen, is het mogelijk, dat het verdwijnen van het vliegtuig in een laag boven zee hangende mistbank bij de bewoners den indruk heeft gewekt, dat het vliegtuig plotseling achter de duinen of in zee verdween. Beëedigd makelaar en Taxateur In Goud. Zilver en diamantwerken. Langestraat 43 AMERSFOORT Tel. 852 Zoek dé schoonheid overal, en je lult haar vinden. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. „Dat hen ik geheel met u eens. U wan delde dus in het geheim?" „Ja. En het was op één van die wande lingen, dat het kruis, dat zij droeg, los raakte en viel. Heel onhandig trapte ik er op, en beschadigde de zetting. Zij was natuurlijk wanhopig, maar ik zeide, dat ik de ketting mee zou nemen naar een Juwelier en hem zou laten maken, zonder er iemand iets naders van te vertellen. Zij vond ook, dat dat het beste was. En dus bracht ik het bij „Bij mrs. Darcy, en die werd vermoord!" viel de oude detective snel in. „Hoe weet u dat in 's hemels naam?" tfep hij. „Ik dacht, dat iemand buiten mij dat wist! Ik vertelde bet Cynthia zelfs niet!" „Dat is gemakkelijk te verklaren", zei "de koloneL „Ik zal even openhartig tegen U zijn, als u tegen mij bent geweest. Ik weet meer van U, dan U denkt. Wacht een oogen blik." De kolonel verdween in een kabinetje. Vlug veranderde hij wat aan zijn kleercn en trok een paar dunne wenkbrauwen af. die hij kort te voren over zijn eigene nad geplakt. Daarna keerde hij naar den koop man terug. „De man, dien ik in den juwelierswinkcl zag!" hijgde Grafton. ..Ik herinner mij nu. u daar gezien te hebben op den dag, dat ik naar het diamanten kruis ging zoeken". „En het niet vondzeide de detectieve. „Ik vroeg mij af, wat u zoo verontrustte, maar nu begrijp ik het In het begin dacht ik. dat u misschien iets van den moord wist „Dat verhoede God", zei de koopman ernstig en vol eerbied. „Amen", sprak de Kolonel. „U hebt mij uw geschiedenis zoo eerlijk verteld, dat ik er niet aan kon twijfelen. Daarom maakle ik mij aan U bekend. Maar U moet mijn geheim bewaren, anders kan ik U niet helpen. Ik sta in Colchester bekond a's kolonel Brentnall en ben onder dien naam in het hotel ingeschreven. Voor het oogen- blik wil ik dien naam houden. Ik volgde U hierheen om U de waarheid te zeggen, kwam ik dit kantoor een minuut of iwee voor u binnen Het was dus voor het dia manten kruis, dat U in den winkel van de vermoorde vrouw kwam?" „Ja. Toen ik het kruis beschadigd had, door er op te trappen, meende ik, dat mijn oude vriendin, mrs. Darcy. mijn geheim het best zou bewaren. Ik bracht haar bot kruis den avond, voordat zij vermoord werd. en zij beloofde, het door haar neef te zullen laten in orde maken, zonder hem te vertellen, van wie het was. en het mij in het geheim binnen een dag of zoo. te zullen terug brengen. Ik dacht, dat Cynth'a het dan weer tou kunnen dragen, zonder dat haar echtgenoot te weten kwam. Jat het ooit uit haar handen was geweest Maar de moord veranderde al mijn plan nen. Zoo gauw ik kon ging ik naar den winkel, om het krui9 te zoeken. Ik dacht, dat het misschien in een van de uitstal kasten zou zijn geborgen, of misschien ver geten ter zijde was gelegd. Eigenlijk was ik zoo wanhopig, dat ik niet wist, wat Ik er van moest denken Ik wilde aan nie mand vertellen, waar ik naar zocht, en dus hield ik mij kalm. Maar ik kon bet niet vinden. Toen was ik genoodzaakt, or Darcy naar te vragen, heimelijk natuur lijk, en zonder op de eigenares te zinspe len. Maar hij had het nooit gezien. Hij zeide. dat mrs. Darcy het hem niet had gegeven en hem ook niet had gevraagd het te herstellen. Ook was het nipf in den winkel, voorzoover hij wist, en hij had den heelen voorraad nagekeken, om de politic een lijst ervan te verschaffen, zoodat zij konden nagaan of er iets gestolen was" „En was er niets weg?" „Niets, als U het ontbreken van het diamanten kruis tenminste po fstal noemt. Want dat alleen ontbrak. En ik zou er mijn halve fortuin voor willen geven om het terug te hebben. Cynthia's echt genoot kan er elk oogenblik naar vragen, en wat voor verontschuldiging kan zij dan aanvoeren?" .Het is een netelig geval", stemde do detective toe. „ik zal zien, wat ik kan doen. Eerst dacht ik, dat U mij voor dien moord aan het werk wilde zetten. Maar aange zien ik daar al mee belast ben. om Brrcy te bevrijden, kan ik er de geheimzinnige verdwijning van het diamanten kruis wel bij nemen. Ik ben benieuwd of er eenig verband tusschen bestaat P „Ik zou niet weten, hoe dat zou kun nen! Mrs, Darcy heeft waarschijnlijk hol kruis heimelijk opgeborgen, en de winkel zou grondig onderzocht moeten worden om het te vinden. „Dat kan wel zijn! Ik moet er eens rondneuzen!" Daar werd op de deur van het kantoor geklopt. ..Binnen!" riep de kolonel. Zijn klerk overhandigde hem een tele gram. Het openscheurend, las de detecti ve een boodschap van een zijner agenten in een ver in het westen gelegen plaats. Die luidde: „Sproetige Morgan hier heden gearresteerd. Groot diamanten kruis op hem gevonden. Hebt U hem noodig?" .,Of ik hem noodig heb?" gilde de kolo nel bijna. „Dat zou ik denken! Wacht, ik zal Blake intercommunaal opbellen! Er is geen tijd voor een telegram. Ik moet telefoneeren!" En hij rende naar een privé cel in ten kamer achter de zijne, en liet Grafton aan zichzelf over. Toen hij getelefoneerd had, bleef kolo nel Ashley peinzend in de cel zitten. „Nu ben ik toch benieuwd", zeide hij. of Grafton mij de waarheid heeft verteld! Bijna iedereen zou zijn verhaal gelooven het klinkt beel oprecht en toch kan ik geen risico loopen. Ik moet je niet uit het oog verliezen, Aaron Grafton! En misschien is Larch heelemaal niet zoo slecht, als je mij wilt wijsmaken! Een afgewezen minnaar spreekt altijd kwaad van den anderen man. Neen. ik mag mij geen enkele kans laten ontsnappen! Mis schien weet je iets meer van dezen moord, dan je mij verteld hebt. Zelfs al neem Ik het laatste nieuws omtrent miin vriend den Sproetige in aanmerking. Je zoudt wel eens dubbel 6pel kunnen spelen, mr. Aaron Grafton!" HOOFDSTUK IX In staat van beschuldiging. „Nu Sproetige, ik moet nu wel de hand op je leggen! Anders zou iemand anders de schuld er van krijgen!" „Dat heb ik niet met opzet gedaan, kolo nel! Niet met opzet werkelijk niet!" „Dat kan wel zijn, maar ik moet je nu toch vasthouden! Als ik niet wist, dat die val van mij vlak voor die vrachtauto zuiver toeval wa6, zou ik zeggen dat jij dat heele tooneel in elkaar had gezet, om je uit de voeten te kunnen maken!" „Dat kon ik niet doen, kolonel!" „Ik weet het zoo niet, Sproetige, je bent een knappe jongen." „Maar ik kon dat toch niet doen! Ik was quitte, toen ik u redde. U moet dat er tegen over stellen," pleitte de misdadiger. „Dat weet ik wel, Sproetige. En daarom gaf ik je ook een kans om te ontvluchten. Maar ik dacht niet, dat het voor zooiets zou zijn geweest een moord!" „Dat was het niet, kolonel, dat was het niet! God helpe me, ik heb de oude dame nooit gezien, dood of levend! Moord? Dat is het niet geweest!" „Hoe kom je dan aan dat diamanten kruis? Antwoord!" Met een dramatisch gebaar wees kolonel Ashley naar het glinsterende sieraad, dat tusschen hem en den New Yorkschen ban diet op tafel lag. De steenen schitterden in. het electrisch licht van het hoofdbureau van politie, want daar, in die ver verwijderde 6tad in het westen, werd dit gesprek ge-i voerd, ÏWordt vervolgd)!*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5