I ZEEPEN A. v. d. WEG Langestraat 23 TEL. 21 Zaterdag 30 Juni 1934 32e Jaargang No. 305 DERDE BLAD EEN REGELING VOOR PEULVRUCHTEN HILVERSUMS SECRETARIS GAAT HEEN HET GROENE KRUIS TE BAARN Voordeelige lichtbedrijven te Hilversum GEMEENTERAAD VAN NAARDEN POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW" Men zal zich moeten aansluiten bij de Ned. Graancentrale of bij de Prov. Landbouw Crisis Organisatie Den Haag, 29 Juni. De Regeerings commissaris voor den steun aan akkerbouw en veeteelt maakt bekend dat omstreeks half Juli op grond van de Landbouw-Crisiswet 1933 de reeds vroeger door den Minister van Economische Zaken aangekondigde re geling zal worden getroffen ten aanzien van de peulvruchten. Onder peulvruchten wor den verstaan alle soorten peulvruchten, zoowel in ongedorschten als in gedorschten, niet verwerkten of bewerkten staat, met uit zondering van sojahoonen en lupinen, met dien verstande-, dat onder peulvruchten mede zijn begrepen spliterwten, uitschoon- sel, maalsel en piksel van peulvruchten, erwten en boonenmeel. Die regeling zal onder meer inhouden dat een ieder, die peulvruchten in voorraad heeft in een lotaal-hoeveelheid van 500 K.G of meer uiterlijk 21 Juli a.s. aangeslo ten moet zijn. voor zoover betreft handela ren bij de Nederlandsche Graancentrale, voor zoover betreft landbouwers bij de Pro vinciale Landbouw-Crisis-organisatie. Het op dien datum niet aangesloten zijn zal strafbaar zijn ingevolge de bepalingen van de Landbouw-Crisiswet 1933. Wat betreft landbouwers, die reeds bij de Provinciale Landbouw-Crisis-Organisatie zijn aangesloten, is bij reglement van die organisatie, zooals de Minister van Econo mische Zaken dat heden heeft vastgesteld, bepaald, dat hij, die peulvruchten in voor raad heeft, in een tolaal-hoeveelheid van 500 K.G. of meer, verplicht is vóór 9 Juli 1934 bij de Provinciale Landbouw-Crisis- Organisatie op te geven zijn voorraden van de verschillende soorten peulvruchten. Wat betreft landbouwers, die eventueel nog niet mochten aangesloten zijn bij de Provinciale Landbouw-Crisis-Organisatie en die peulvruchten in voorraad hebben in een lotaal-hoeveelheid van 500 K.G. of meer, deze moeten zich zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 9 Juli a.s. opgeven bij de Provinciale Landbouw-Crisis-Organisatie, onder vermelding van hun voprraden. van de verschillende soorten peulvruchten. On- midcllijk na ontvangst van deze mededee- ling en opgave zal de Provinciale Landbouw Crisis-Organisaie aan de betrokkenen een formulier voor aanvrage tot toelating als aangeslotene bij de Provinciale Landbouw- Crisis-Organisatie toezenden, welk formu lier vóór 14 Juli as. volledig, eigenhandig en naar waarheid ingevuld, aan de Provin ciale Landbouw-Crisis-Organisatie moet worden toegezonden in de zich daarbij be vindende enveloppe. Wat betreft handelaren, dio reeds zijn aangesloten bij de Nederlandsche Graan centrale. is bij reglement van die Centrale, zoooals de Minister van Economische Za ken dat heden heeft vastgesteld, bepaald, dat hij die peulvruchten in voorraad heeft, in een totaal hoeveelheid van 500 K.G. of meer, verplicht is vóór 9 Juli 1934 bij de Nederlandsche Graancentrale op te geven zijn voorraden van de verschillende soorten peulvruchten. Wat betreft handelaren, die eventueel nog niet mochten aangesloten zijn bij de Nederlandsche Graancentrale en die peul vruchten in voorraad hebben in een totaal- lioeveelheid van 500 K.G. of meer. deze moeten zich zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk vóór 9 Juli a.s. opgeven bij de Ne derlandsche Graancentrale, onder vermel ding van hun voorraden van de verschil lende soorten peulvruchten. Onmiddellijk na ontvangst van deze mcdedceling en op gave zal de Nederlandsche Graancentrale aan de betrokkenen een formulier voor aanvrage tot toelating als aangeslotene bij de Nederlandsche Graancentrale toezenden, welk formulier vóór 14 Juli a.s. volledig, eigenhandig en naar waarheid ingevuld, aan de Nederlandsche Graancentrale moet worden toegezonden in de zich daarbij be vindende enveloppe. HET AFSCHEID VAN DEN BURGEMEESTER VAN APELDOORN. Mr. W. Roosmale Nepveu heeft Donder dag afscheid genomen als burgemeester van Apeldoorn. De heer D. Gosker spak in de raadsver gadering als wethouder van sociale zaken namens de wethouders en den secretaris Hij wees er op, dat de burgemeester thans afscheid gaat nemen van een werk, waar aan hij al zijn gaven en krachten had ge schonken. „Gij zijt altijd uw weg gegaan in eenvoud" zoo sprak de wethouder „en met een bescheidenheid die soms overhelde lot teruggetrokkenheid. Dank zij uw per soon on leiding was er in het college van B. en W. steeds een ernstig streven naar samenwerking en eenheid. Gij hebt de le den van bet college nooit behandeld als ondergeschikten, doch als medebestuurders, en hun onbeperkte bewegingsvrijheid gela ten, mits het a gemeen belang werd ge diend, de eenheid bewaard en den bloei der gemeente bevorderd. Gij hebt de botsende meeningen weter te beheerschen en te lei den tot bloei van Apeldoorn. Onder uw leiding is Apeldoorn van een vergeten dorp een gemeente van beteeke- nis geworden. Het college zegt u dank voor alles wat gij voor de gemeente zijt ge weest. De heer G. J. Beumer sprak als oudste namens de leden van den raad. De raad en de gemeente wilden u nog gaarne als eer sten burger in hun midden houden. De raad dankt u hartelijk, aldus spr., voor alles wat gij in uw 24-jarig ambt van burgemeester voor do gemeente en den raad zijt geweest". Gij verstond als magistraat de kunst uw gemoed in lijdzaamheid te bezitten. Spre ker haalde in het kort nog enkele voorval len aan uit de 24-jarige ambtsvervulling van den burgemeester. De raad telde bij zijn installatie 21 leden (nu 33). De ge meente telde toen pl.m. 36.000 inwoners, nu bijkans G5.000. Apeldoorn deeft in de laatste 25 jaren, wat maatschappelijke en sociale toestanden betreft, een groote vlucht gemaakt. Als aandenken bood 6prcker mr. W. Roosmale Nepveu namens den raad een fraai gebonden album met foto's betrek king hebbende op Apeldoorn en zijn be stuur over die gemeente. MOEDER DE VROUW OP INSPECTIE. Gaar man had het vergeten. Deze week was er inspectie voor de mili tairen te Kerkrade. De oud-gedienden moesten met hun wapenrusting ter keuring komen of nog alles netjes in orde was. •Tegen één uur ontbrak nog een der op geroepen oud-landverdedigers op het appèl. Wat te doen? Met vriendelijke medewer king van den lokaalhouder werd zijn huis telefonisch opgeroepen: Moeder de vrouw antwoordt, dat haar man het vergeten heeft en vraagt of zij ter inspectie mocht komen. Accoord! tegen half twee verschijnt 's mans gedienstige wederhelft, gewapend met een waschmand. waarin de uitrusting van haar vergeetachtigcn man. Alles werd na onderzoek in orde bevonden en de vrouw verdween weer met de waschmand de deur uit... (Standaard.) HET LEIDSCHE STADHUIS VRAAGSTUK. In een voordracht van B. en W. van Lei den aan den Raad, stellen zij den Gemeen teraad voor architect C. J. Blaauw defini tief opdracht tot den bouw van een nieuw stadhuis te verstrekken. Het stadhuisvraagstuk zal op 9 en 10 Juli bij den Raad in behandeling komen. In verband met het bereiken van den 65'jarigen leeftijd Hilversum, 28 Juni. De heer J. Kar- dux. secretaris dezer gemeente, heeft in verband met het bereiken van den 65-jari- gen leeftijd besloten in den loop van dit jaar ontslag te nemen; hij zal den gemeen tedienst per 1 Januari a.s. verlaten. De heer Kardux begon zijn loopbaan op 1 Juli 18S5 als volontair op de gemeente secretarie van Sommelsdijk. Hierna was hij achtereenvolgens ambtenaar te Mijdrecht, Oostvoorne, Middelburg en Deventer. Op 1 Juni 189S werd hij benoemd tot se cretaris der gemeente Opsterland, welke functie hij tot 30 Juni 1900 bckleeddo. Vervolgens was hij tot 1 Juli 1903 com mies op de provinciale griffie van Fries land, alwaar hij op laatstgenoemden datum tot hoofdcommies benoemd werd. Tenslotte kwam de heer Kardux op 3 April 1917 als gemeentesecretaris naar zijn tegenwoordige woonplaats. Men zal zich herinneren, dat naar wij berichtten de regeering de groote ver diensten van dezen ambtenaar nog kortge leden erkende door hem ter gelegenheid van de in verband met. het 50-jarig bestaan van het Ilartman's Tijdschrift alhier gehou den réunie, te benoemen tot Officier in de orde van Oranje Nassau. Ofschoon wij t.z.t ongetwijfeld nog gele genheid zullen hebben op den persoon van den heer Kardux terug te komen, moge hier reeds gaarne gememoreerd worden, dat hij bij zijn vertrek zeer zeker een leegte zal doen ontstaan, in meer dan een opzicht, Niet alleen toch heeft de secretaris zich bij allen die met hem in aanraking kwamen, doen kennen als een zeer deskundig man, doch ook als een beminnelijk en hulpvaar dig mensch. K. v. K. VOOR GOOILAND. Hilversum. In de Donderdagmiddag gehouden zitting van de K. v. K. voor Gooi land werd besloten 1000 ter beschikking van cle Districts Crisiscomité's te stellen. De Kamer zal zich voorts tot de Nederl. Spoorwegen wenden met het verzoek de Dieseltreinen niet langer via Abcoude, doch langs de route Amsterdam—HiLvere-urn— Utrecht te laten loopen. NED. HERV. KERK HOOGLAND. Hoogland, 29 Juni. Ds. W. C. Posthu mus Meijes, thans te Rotterdam heeft het beroep naar onze gemeente aanvaard. Opening van een magazijn voor verplegingsartikelen Baarn. Donderdagmiddag ten huize van den secretaris der afdoeling Baarn van het Groene Kruis, de heer A. Baerken, Heems kerk'aan 20. het magazijn van verplegings artikelen officieel geopend. Behalve het bestuur der afdeeling, waren ook aanwezig de heer Ad. ter Cock, voor zitter van de Provinciale Utrechtscue Ver- eeniging ,dr. K. O. Welffcr te Achttienho ven en mevrouw Plantenga, leidster van de afdeeling Huisverzorging to Amersfoort. De Voorzitter van de plaatselijke afdee ling, de heer J. van den Brink, heette de aanwezigen welkom en bracht dank aan do ingezetenen dezer gemeente, die de be noodigde geiden voor* dit doel hebben be schikbaar gesteld Spreker zeide, dat deze artikelen kosteloos door de leden der af deeling gebruikt kunnen worden Hij bracht speciaal ook dank aan de fa milie Baerken. die voor den aankoop der artikelen heeft zorg gedragen en die het magazijn in haar eigen huis heeft inge richt De afdeeling stelt deze daad op bij zonder hoogen prijs; het is toch waarlijk niet gering, dat men zich verbindt thuis te blijven voor de uitleening der artikelen. Op eiken werkdag van 10—12 uur en van 24 uur zijn de bcnoodigdheden verkrijg baar: in spoedgevallen ook op andere uren en ook des nachts en des Zondags Maandag a.s. zal met de uitleening een aanvang gemaakt kunnen worden en zal het magazijn voor de leden ter bezichti ging open zijn van 2—4 uur des middags. Met den wensch. dat dit huis spoedig te klein moge blijken en de afdeeling zal moe ten uitzien naar een eigen gebouw, geeft deze spreker het woord aan den heer Ad. ter Cock. Deze memoreerde, dat hij met den secre taris der Provinciale afdeeling. dr. Frima te Amersfoort, destijds een bezoek gebracht had bij het bestuur der vereeniging voor Ziekenverzorging, dat desgevraagd mede deelde, dat het zich niet kon belasten met het organiseeren van cursussen en lezin gen Het Hoofdbestuur aarzelde dan ook niet een afdeeling Baarn op te richten. En nu overleg met genoemd bestuur niet mogelijk is, wordt thans de tweede stap gedaan in de goede richting, dat is de in richting van dit magazijn. Spreker brengt dank aan de afdeeling voor de betoonde activiteit en draait daarop de sleutel om in de deur, die toegang geeft tot het magazijn. In een keurig ingerichte kamer worden daar aangetroffen al(e denkbare artikelen, van de thermometer af tot het jubileum ledikant toe. En mochten soms gevraagde artikelen niet aanwezig zijn. binnen 24 uren heeft het magazijn- er de beschikking over en worden deze bijgekocht. Dr, Welffer bracht aan de afdeeling hul de voor de degelijkheid der aanwezige ar tikelen en voor de keurige inrichting van dit magazijn. En een onvoordeelig radiobedrijf Hilversum, 29 Juni. De gemeentelijke lichtbedrijven hebben over het vorige jaar wederom ruime winsten gegeven. De baten en lasten bedragen resp. 934.703.17 en 670.880.49 wat het gasbedrijf betreft en ƒ1.073.307.33 en ƒ813.312.16 wat bet electri- citeitsbedrijf aangaat. Het eerstgenoemde bedrijf heeft derhalve ƒ263.823.68 winst op geleverd, het tweede 259.965.17. De baten en lasten van de radio-centrale (waarover slrak6 meer) hebben beide ƒ95.147.50 be dragen; hierbij zij opgemerkt, dat het bruto batige saldo overeenkomstig den opzet van het bedrijf geheel is gebruikt voor afschrijvingen. Na aftrek van de op de gemeente-begrooting voor 1933 geraamde winstuitkeeringen uit het gas- en electri- citeitsbedrijf, resp. ad ƒ210.300 en 167.500 bedraagt het restant-winstsaldo ƒ53.522.63 en ƒ92.465.17. Het college stelt voor van het winst6aldo der gasfabriek ƒ10.000 te voegen aan het onderhoudsfonds voor de ovens (dit fonds is per 1 Januari '34 nog slechts 4794.84 groot), terwijl dan de restant-winstsaldi in de gemeentekas waren te 6torten ten bate van den dienst 1933. Hoe geheel anders zijn echter de uit komsten van het radio-distributiebedrijf, een bedrijf dat sinds 11 November 1930 van gemeentewege geëxploiteerd wordt! In het betreffende voorstel merkten B. en W. destijds op, dat het in de bedoeling lag de kosten, verbonden aan de overneming van het bestaande net in vijf jaar af te schrij ven en tevens in dienzelfden tijd het be staande net te wijzigen en de nieuwe cen trale in te richten, zulks in dier voege dat de kapitaalsuitgaven van het bedrijf uit de exploitatie zouden kunnen worden be streden. De verwachting dat aan het einde van het volgende jaar (1935) het geheele leidingsnet vernieuwd en in ondergrond- schen kabel zou zijn uitgevoerd, zonder dat meer kapitaal in het bedrijf zou be hoeven te worden gestoken dan het bij de overneming van het net verleende crediet van G0.000, blijkt thans niet in vervul ling te gaan. De inrichting van de nieuwe centrale vorderde een uitgaaf van ruim 22.000; met de inrichting tot het doorge ven van een derde programma was rond SI Eau de Cologne 4711. Eau de Coty. Eau de Cologne Boldoot. 19.000 gemoeid. Voorts komt hierbij o.m. do omstandigheid dat, tengevolge van de tijdsomstandigheden van een onevenredig groot aantal aansluitingen geen gebruik meer wordt gemaakt. Bedroeg b.v. het aan tal betalende abonné's op 31 December j.l. 4232, het aantal ongebruikte aansluitingen was terzelfder tijd niet minder dan 1393. Het nDg bcnoodigde kapitaal om het ge heele net der centrale in kabel uit te voe ren bedraagt naar globale berekening 140 000. waarvan ongeveer 20.000 per jaar zal kunnen verwerkt. Wordt tot voortzetting der werkzaamheden besloten, hetgeen om meerdere redenen aanbeveling verdient (zoowel uit een oogpunt van werk verruiming als met het oog op de wensche- lijkheid om het bovcngrondsche net zoo veel mogelijk op korten termijn te doen verdwijnen) dan zal thans een crediet van 20.000 zijn te verleenen, terwijl voor 1935 een zelfde bedrag zal zijn te verstrekken In afwijking van den oorspronkelijken opzet zal dan aan hot einde van 1935 een schuld van veertigduizend gulden op het bedrijf rusten. Na ar den. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering is als nieuw lid becedigd de heer J. II. van Lamoen (R.K.) Bij het aan de orde stellen van het ver slag van het G.E.B. werd de opmerking ge maakt, dat slechts één vaste werkman daarbij in dienst was en de werkzaamhe den moesten worden uitgevoerd door werk- loozen. B. en W. antwoordden, dat door do om standigheden niet tot aanstelling van werk lieden kon worden overgegaan. Van de diensten van werkloozen werd gebruik ge maakt tegen het volle loon, evenwel niet langer per week dan tot het steunbedrag verdiend was. liet voorstel van B. en W. om tot intrek king der tijdelijke korting voor het ge- meenlepersoneel over te gaan, en als tijde lijke compensatie voor de met 1 Juli in te voeren pensioenaftrek van 10 tot 1 Ja nuari 1935 een toeslag te geven van 3/4 vond eenige bestrijding. In het georgani seerd overleg kon de tijdelijkheid van dezen toeslag niet besproken zijn. Het voorstel van B. en W. werd evenwel, aangenomen, met dien verstande, dat bij de a.s. begrooting het geven van toeslag opnieuw onder dë oogen zal worden gezien. Tot lid der commissie voor werkloozen- zorg in de vacature-Steenman werd na her stemming met den heer Ilcslenfeld be noemd do heer van Lamoen; tot lid van de commissie voor georganiseerd overleg de heer Heslcnfeld. Bij de rondvraag bracht de heer Zelden- rijk den uiterst gevaarlijken toestand van de brug in den Amsterdamschen straatweg in bespreking. De voorzitter zei hierop de genie gewe zen te hebben. Het vervangen van verrotte vloerdeelen zou echter moeten wachten op een zending Indisch hout. Duurt dit te lang dan zal het gemeentebestuur zich tot de regeering wenden. Mevrow Adelaar uitte de klacht, dat de Zuiderzee niet meer bereikt kan worden door het publiek; zij vond het plaatsen van hekken ergerlijk. De voorzitter zei, dat de naaste weg naar zee langs fort Ronduit niet bruikbaar was, omdat Stad en Lande geen toestemming gaf voor het passeeren der meentgronden. Tegen het plaatsen der hekken was niets te doen, het bezoek aan het IJssclmcer zou z.i. toch achteruit gaan door de vervuiling wegens het niet meer voorkomen van eb en vloed. Als nagekomen voorstel werd nog aan de orde gesteld de verkoop van grond aan de Muiderwaart voor 3550. Op dezen grond, welke in erfpacht was uitgegeven, heeft de onlangs afgebroken laatste molen gestaan. B. en W. hadden zich met de vereeniging „De Hollandsche molen" in verbinding ge steld voor het behoud, waarvoor de ge meente zich wel een offer wilde getroosten. Deze vereeniging was daarop echter niet ingegaan. Aan den heer Mayer (S.D.A.P.) werd met 6 tegen 5 stemmen toegestaan te interpel- leeren over aan werkloozen toegediende staffen. In een uitvoerig betoog verweet in- terpcllant B. en W. straffen te hebben toe gepast zonder den belanghebbende te hoo- ren. Uit het antwoord bleek, dat B. en W. juist zeer clement waren geweest, want als een geval waarin 70 aan steun ten on rechte was genoten door de politie was on derzocht, zou het een justitiezaak gewor den zijn. Voortaan evenwel zullen B. en W. de politie dergelijke gevallen in onderzoek geven. TRAMKRUISING TE HUIS TER HEIDE. Huis ter Heide. In den Rijksweg Amersfoort—Utrecht is nabij het station Huis ter Heide een voor het verkeer gevaar lijke tramkruising, omdat de ten noorden van dezen weg gelegen trambaan a'daar plotseling zuidwaarts afbuigt, waarop ter plaatse onbekende automobilisten niet ver dacht zijn. De A.N.W.B. en de K.N A.C. heb ben aan den Inspecteur Gc-neraal der Spoor- en Tramwegen verzocht het aanbrengen van lichtsignalen of waarschuwingsborden van het gebruikelijk* model (met locomo- tiefteeken) te willen bevorderen. Liefdadigheidsvlucht ten bate der T.B.C.'bestrijding Soest. De ingezetenen van Soest en om streken zullen zich herinneren, dat door bovengenoemde vereeniging van postduiven- liefhebbers verleden jaar een dergelijke vlucht is georganiseerd. Deze vlucht is toon buitengewoon goed geslaagd, zoowel finan cieel als wat de vliegresultaten der duiven betroffen. Een fiksch bedrag kon aan de heeren doktoren van de algemeene vereeni ging tot bestrijding van de T.B.C. te Soest worden afgedragen. De ontvangst der gel den en de uitreiking der prijzen had toen door dr. Rupert plaats. Zooals bekend is wordt deze vlucht w.b, de financieelc overschotten gehouden ten bate van de t.b.c.-lijders van alle gezindten Door de vereeniging de Zwaluw zijn de volgende heeren gekozen in het bestuur van de wedvlucht: Voorzitter II. Broekhuis, Mendelssohnlaan 14, Soestdijk; secr.-penn. J Pot, Gallenkampweg Pelsweg 4. Soest; commissarissen* H. Rijkscn, D Elzenaar, W. Priem, H. v. Sitter, H. Schaap. Een eere-comité, tevens comité van aan beveling, wordt dezer dagen nader bekend gemaakt. De wijze waarop zoo'n vlucht ingericht wordt willen wij hieronder voor belangstel lenden nader uiteenzetten. Ten eerste de vraag: Hoe komt men aan do gelden? De gelden komen: a. uit dona ties; b. is elke aan do wedvlucht (waarover nader) deelnemende duif middels een vas ten aluminium voetring van een burgerlij ken stand voorzien. Deze ring heeft het dier ongeveer tien dagen na de geboorte aan den poot gekregen en kan door het toenmalige groeien van den poot er niet meer af. Elke ring heeft een geregistreerd nummer. De ongeveer 300 deelnemende postduiven wor den nu wat hun ringnummer betreft tegen 25 cent per stuk ter beschikking gesteld van een ieder die aan de financiën van de vlucht wil bijdragen. De duiven worden nu gebracht per spoor en onder deskundig convooi naar Neufville, een plaatsje ten Zuiden van Brussel. Op 12 Augustus a.s. worden zij daar losge laten en zullen zij nu probeeren wie van hen het eerste in Soest is teruggekeerd. Zulks wordt op de hokken van de eigena ren-liefhebbers middels automatische con troleklokken geconstateerd. Hiervoor zijn een groot aantal luxe prijzen beschikbaar gesteld, evenals verleden jaar, door dona ties van particulieren en van de daarvoor in Soest wegens haar liefdadigheid zoo be kend staande handeldrijvende middenstand. Dit is dus punt c. van do inkomende finan ciën. Terwijl de duiven op reis naar Neufville zijn en vandaar terugvliegen naar hun hok ken te Soest, wordt te Soest een speldjes dag gehouden, door verkoop langs de hui zen en op straat. Evenals vorig jaar hoopt het uitvoerend comité weer op de hulp en deelname daaraan door vele lieftallige meisjes, die dezen verkoop op onweer staanbare wijze weten te pousseeren. De controle op de financiën, de verantwoor ding daarvan en de uitreiking aan de Alg. Comm. tot Bestr. van de T. B. C. heeft met toezicht en verantwoording aan de plaatse- lijko politie plaats. De uitreiking der prijzen geschiedt op een officieelen avond, nader bekend te maken. Wie verhinderd is krijgt zijn prijs thuis be zorgd. Zij, die belang stellen in het verloop van een wedvlucht, wordt gaarne gelegenheid gegeven daarvan kennis te nemen. Men melde zich slechts bij het bestuur van de P. V. de Zwaluw (eenige leden boven reeds vermeld) en gaarne wil men u op een Zon dag zoo'n vlucht in haar eind en op een Vrijdagavond of Donderdagavond in haar begin eens laten zien. GEVAARLIJKE KRUISING BIJ SOESTDIJK Soestdijk. Naar aanleiding van een verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. om verkeerstrepen te doen aanbrengen van uit de a6 van den Rijksweg Amsterdam— Amersfoort bij Soestdijk naar den provin cialen weg Bilthoven heeft de wegbeheerder thans medegedeeld, dat aan dit verzoek zal worden voldaan en dat een vernieuwing van den weg ter plaatse wordt opgenomen in een in bewerking zijnd plan voor ver betering van dit weggedeelte. AFSCHEID INSPECTEUR VAN »T HOF Hilversum, 28 Juni. Heden heeft do heer A. J. J. van 't Hof, inspecteur van politie, die per 1 Juli benoemd is tot com missaris van politie te Maastricht, officieel afscheid van het corps alhier genomen. De scheidende ambtenaar werd met zijn familie op het bureau ontvangen met het zingen van het Wilhelmus. De commissa ris, de heer van Beusekom. voerde als eer ste spreker het woord; vervolgens sprak de burgemeester, do heer Lambooy. Namens het corps werd den heer van 't Hof een Perzisch tapijt en namens de inspecteurs een bureaulamp aangeboden. De heer van Beusekom overhandigde als persoonlijke geschenken een sigarenkoker en een por tefeuille. Tenslotte heeft de heer van 't Hof allen zijn besten dank betuigd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9