AMERSFOORTSCH DAGBLAD FEUILLETON Amersfoortsche Kunsthandel Donderdag 5 Juli 1934 33 e Jaargang No. 4 TWEEDE BLAD BEGRAFENIS Prof. Dr. H. R. RIBBIUS IN DEN RIJN VERDRONKEN OUD-GEPENSIONNEERDE MILITAIREN BARRICADES IN DE JORDAAN UIT DE STAATSCOURANT SMEEDIJZER VERGEEFSCHE VLUCHT VAN EEN GEVANGENE DE RAADSVERKIEZINGEN IN ENSCHEDE JONGE MAN MET EEN MES GESTOKEN Het Mysterie van het Diamanten Kruis Rotterdam, 4 Juli. Onder zeer groote belangstelling, vooral uit de kringen van het hooger onderwijs en de rechterlijke macht, is heden op de algemeene begraaf plaats Crooswijk ter aarde besteld het stof felijk overschot van prof. mr. dr. H. R. Ribbias, in leven gewoon hoogleeraar aan de Nederlandsche Handelshoogeschool en plaatsvervangend rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Rotterdam. Nadat de ki6t, die door eenige bloemstukken was ge dekt in de groeve was neergelaten, heeft de rector-magnificus van de Handelshooge school, prof. E. W. Boerman eenige woor den van gedachtenis gesproken, er aan her innerend, dat de overledene gedurende 16 jaren hoogleeraar aan deze hoogeschool is geweest en gedurende dien tijd zijn taak heeft vervuld op een wijze, waardoor hij senaat en besturende colleges aan zich heeft verplicht. Spreker gewaagde ook van de belangstelling die van mr. Ribbius uit ging naar zaken, die op algemeen maat schappelijk gebied liggen. Zoo was hij een gewaardeerde kracht in Armenzorg, in het Rotterdemsche Crisiscomitó, in het bestuur van de Huishoudschool en in de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Na de Paaschvacantie is prof. Ribbius zijn rustkuur begonnen tij het voortdurend verzwakken was bet optimisme, dat bij eens in staat zou zijn zijn arbeid weer op te vatten, niet geweken. Noch zijn zonnig geloof, noch de toegewijde liefde, die hem betoond zijn, hebben het verloop kunnen afwenden. Rotterdam mi6t een beminne lijke figuur en de hoogeschool en de stu denten missen een humaan hoogleeraar. De heer Thöne uit Bloemendaal heeft vervolgens eenige woorden van afscheid gesproken als vriend. Een zwager heeft namens de weduwe en de dochter dank gebracht voor de laatste eer. In de ontvangkapel was ten slotte gele genheid de familie te condoleeren Amerongen, 4 Juli. Hedenavond om streeks 8 uur begaven zich eenige jongelui naar het zwembad in den Rijn, hetwelk reeds was gesloten. Bij het zwemmen al daar is de 20-jarige Mej. E. Brevé op nood lottige wijze verdronken. De overige jonge lui hebben nog getracht haar te redden, wat bijna meerdere slachtoffers had geëischt. Na ruim 3 uur dreggen mocht men er niet in slagen het lijk op te halen. Bij den lagen waterstand is het zwemmen daar te plaatse zonder toezicht levensgevaarlijk. BRAND IN HET STATION TE NIJMEGEN. N ij m e g e n, 5 Juli. In den afgeloopen nacht werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in het stationsgebouw. De goede renloods stond in lichter laaie toen de brandweer met groot materiaal arriveerde. Het vuur werd van alle zijden aangetast, zoodat men er in 6laagde de brand te be perken tot de loods cn de daarboven ge legen opslagplaatsen voor het seinwezen. Het dak van de loods stond weldra in volle vlam en aanvankelijk liet de brand zich ernstig aanzien. Het aan de loods grenzen de postkantoor werd ontruimd. Het spoor weg-personeel kon de goederen nog bijtijds uit de loods halen, zoodat van de bestelgoe- deren niets verloren is gegaan. Dank zij het kordaat optreden van de brandweer, brand de alleen het bovengedeelte van de loods af De aneigoederendienst wordt tijdelijk onder gebracht in de 3de klasse wachtkamer. Do oorzaak van den brand is onbekend. Verze kering dekt de schade. Supplefoire begrooting in verband met de verhooging der uitkeeringen Ingediend is een suppletoirc begrootine van Defensie voor 1934. Dc toelichting zegt o.m.: Herhaalde malen is er reeds in de beide Kamers der Staten Generaal op aangedron gen. dat de regeerinng stappen zoude doen om verbetering te brengen in de financieele positie der oud-gepensionneerden. met na me in die van de gewezen militairen van zee- en landmacht. Daarbij werd in den laatsten tijd meermalen betoogd, dat deze groep van oud-landsdienaren in ongunsti ger omstandigheden verkeert dan de gewe zen burgerambtenaren, uit hoofde van het feit, dat eerstbedoelden destijds werden ge- pensionneerd naar een standenpensioen, ter wijl laatstbedoelden een pensioen ontvin gen, afhankelijk van het door hen genoten salaris. Het was geen uitzondering, dat bepleit, werd, in dezen toestand verbetering te brengen door alle pensioenen, di. naar men betoogde, krachtens vroegere pensioenwet ten aan militairen verleend, te laag zijn vastgesteld, voor een verhooging in aan merking te doen komen. Afgescheiden van andere bezwaren, aan het inslaan van dezen weg verbonden, is dit alleen reeds om deze reden onmogelijk, dat de schatkist dientengevolge nieuwe be langrijke uitgaven zou moeten doen. De regeering wenscht echter blijk te ge ven, dat zij daar, waar zulks mogelijk is, aan de nooden van oud-gepensionneerde militairen wil tegemoet komen. Een door haar ingesteld onderzoek toon de de wenschelijkhèid aan om de uitkee ringen aan de minstbedeelden onder de oud gepensionneerdo militairen eenigszins te verhoogen. Het ligt in het voornemen een regeling te treffen, waardoor zij aan pen sioen en bijslag van de Stichting, bedoeld in de wet van 26 Juni 1926 te zamen zullen mogen genieten een bedrag, gelijkstaande met 320 pet. van het hun oorspronkelijk verleende pensioen, in plaats van, zooals thans, rnet 280 pet, De beperking, toegepast bij het toeken nen van geldelijke uitkeeringen aan de z.g. mobilisatie-slachtoffers, deed op art. 110 van de loopende Defensiebegrooting een overschot ontstaan van 40.000, welk be drag aan bovengenoemde Stichting wordt overgemaakt ter nadere uitkeering aan oud-gepensionneerden van zee- en land macht. DE KLOKKEN VAN HET LEIDSCHE STADHUIS. Onze correspondent te Leiden schrijft: Bij den brand van het Leidsche stadhuis zijn enkele klokken uit den toren gespaard gebleven. Wij vernemen dat deze klokken in den toren van het nieuwe stadhuis zul len worden aangebracht. Naar men ons van zeer bevoegde zijde mededeelde is voor deze klokken aan het gemeentebestuur een bedrag van 14.000 geboden, welk aanbod B. en W. echter heb ben gemeend van de hand te moeten wijzen DE KWARTEL NAAR INDIË. Amsterdam, 5 Juli. Het K.L.M.-vlieg- tuig „De Kwartel'* is hedenochtend te 4.55 uur naar Indiè vertrekken. Aan boord bevonden zich vier passa giers Amsterdam, 5 Juli. In den afgeloo pen nacht na twaalf uur is het in de Jor- daan naar aanleiding van de steunver laging tot ernstige ongeregeldheden ge komen. De politie ontving omstreeks het middernachtelijk uur bericht, dat op de Lindegracht een relletje plaats had. Met een „overval-auto" trok men er op uit. Bij do Lindegracht gearriveerd, bleek deze over de volle breedte opengebroken te zijn. De politie werd met het werpen van groote steenen ontvangen. Toen de agenten een zijstraat ingingen, stiet men daar op barricades, die varen opgetrokken van balken, die men van een schuit had ge haald, straatsteenen, kisten cn huisraad. Het ergste was echter, dat er volkomen duisternis heerechte, daar de bc-woners alle lantaarns stuk gegooid hadden. De enkele politiebeambten konden niets uitrichten en derhalve vroegen zij aan het posthuis om versterking Van verschillende zijden kwamen toen auto's met manschappen, terwijl men er eveneens met zoeklichten op uittrok. Nu men licht had, was de kwestie iets eenvou diger geworden. Met den sabel en den gummiknuppel werd de menigte uiteen gejaagd, terwijl de barricades konden worden opgeruimd. De politie was genood zaakt enkele malen van de vuurwapens gebruik te maken, waarbij twee personen resp. in het onderbeen en in den arm wer den geraakt, terwijl een ander een sabel hauw opliep. De getroffenen werden naar het ziekenhuis vervoerd. Bij liet wegrijden van de politieauto's werd opnieuw met groote steenen gewor pen, waarbij een steen met zulk een kracht aankwam, dat van een der auto's het voorspatbord werd afgerukt. Ook in de Indische buurt, met name in de Sumatrastraat, is het na twaalf uur weer onrustig geweest. De politie moest eenige charges uitvoeren, waarbij een paar personen verwondingen opliepen. Benoemd met ingang van 15 Juli tot bur gemeester van Broekhuizen J. G. A. Rut ten; op verzoek met ingang van 10 Juli eervol ontslagen J. T. C. Koeken, als notaris te Zevenaar; bevorderd tot kapitein der mariniers de eerste luitenant der mariniers L. Langeveld bevorderd tot hoofdofficier van admini stratie 2de klasse, de officier van admini stratie 1ste klasse H. G. Gerdes, vvien eer vol ontslag uit den zeedienst is verleend; Aparte kandelaars, bureau-, wand en hanglampen in smeedijzer UTRECHTSCHEWEG 36 TELEFOON 1758 Direct over 't spoor bevorderd tot officier van administratie 1ste klasse die der 2de klasse J. K. Leijen; eervol uit den militairen dienst ontslagen de majoor D. Buys, van het 7de regiment infanterie; benoemd tot majoor bij het 17e regiment infanterie de kapitein A. T. Dufour, van het 19e regiment infanterie; benoemd tot eerste luitenant bij de S.R O.I. de 2de luitenants J. J. Wijnsouls en J Slink en bij hun tegenwoordig regiment de 2e luitenant D. C. de Vries van het le reg. Infanterie. J. C. A. Langeveld van het 17e reg infanterie en K. Timmerman van het 20e reg infanterie en voorts de tweede lui tenant op nonactiviteit, der infanterie W. Faber, J. Deknatcl. A. L. v d. Berge. II. P. Fielstra, K. H Pall en R. Baten en bij zijn tegenwoordig regiment de tweede luitenant W. C. H. van Reede van het le reg. huza ren; In een gonclel over de Amster damsche Singelgracht Amsterdam, 4 Juli. Vanmorgen om streeks kwart voor elf heeft een gevangene, die in het Tnstructiegebouw aan*de Leid- schekado wegens heling voor 6 maanden was opgesloten, kans gezien, voor korten lijd aan zijn bewakers te ontsnappen. De Telegraaf doelt daarover het volgende mede: Slechts ruim een kwartier heeft dc jonge man van zijn vrijheid kunnen genieten, want nauwelijks had hij de moeilijkste taak van zijn ontvluchtingspoging achter den rug, toen hij weer door zijn bewakers werd opgemerkt en later op de Ilobbcma- kade door een verkeersagent kon worden gegrepen. De man had vanmorgen opdracht gekre gen orn een deel van het gebouw schoon te maken en tijdens dat werk zag hii zijn kans schoon om in een onbewaakt oogenblik met behulp van een trap op een platje te klau teren. Dit platje scheidde hem echter nog een flink eind van den zwaren hoogen muur, dien hij nog over moest om buiten het gebouw te komen. En daar wachtte hem verder het brcede water van de Stad houderskade Een gewaagde sprong. Vermoedelijk hoeft de vluchteling op het platje staande, wel even geaarzeld vóórdat hij den grooten sprong van het plat naar den ringmuur durfde wagen. Immers, in dien hij zijn sprong te kort nam, zou hij van vrij groote hoogte aan de binnenzijde op de steenen terecht gekomen zijn, terwijl hij bij een te ruimen sprong aan den an deren kant op den grond zou vallen. Maar de sprong was perfect. I-Iij. kwam er precies bovenop Nauwelijks stond hij hier of de be wakers op de binnenplaats ontdekten hem en bedreigden hem met hun revolvers. Bliksemsnel liet de vluchteling zich aan den anderen kant van den muur zakken en holde vervolgens naar een gondel van „Het Lido", die toevallig aan de zijde van het Huis van Bewaring gemeerd lag. Even later dobberde op de Singelgracht een vreemdsoortige gondelier, die door zijn eigenaardig pakje de man was nog in zijn gevangeniskleding de aandacht trok van verschillende voorbijgangers en van een verkeersagent,die aan de Hobbe- makade dienst deed. De politieman rende naar het water, waar hij met de revolver in zijn hand rustig wachtte op het moment dat het booije langzaam door zijn stuur man naar de Stadhouderskade was ge boomd Hier hadden de agent en de inmiddels reeds ter plaatse, verschenen gevangenbe waarders niet de minste moeite om den man tc grijpen en over te brengen naar de plaats vanwaar hij gekomen was. Hier toonde dc kerel veel berouw over zijn vergeefsche vlucht cn voerde als ex cuus aan, dat het trapje hem in de verlei ding had gebracht... Enschedé, 4 Juli. Het resultaat van de hoden alhier, naar aanleiding van de samenvoeging van de gemeenten Enschedé en Lonneker gehouden gemeenteraadever» kiezingen was als volgt: Neutrale Iviesvereeniging Oud Lonneker, 1597 stemmen (1 zetel). Lijst Lipper, 455 stemmen (0 zetels). Vrijz. Dem. Bond, 2165 stemmen (2 ze tels) Soc. Dem. Arbeiders Partij, 9331 stemmen (11 zetels). Anti Revolutionairen 2857 stemmen (3 zo tcis) Lijst van Schaick, 294 stemmen (0 zetels) Katholiek Democratische Partij 1280 stemmen (1 zetel). R.K, Staatspartij 6389 stemmen (7 zetels). Vrijheidsbond 3163 stemmen (3 zetels). Chr. I-Iist. Unie 2337 stemmen (2 zetels) Amusementspartij 428 stemmen (0 zetels) O.S.P. 1565 stemmen (1 zetel). Communisten 3029 stemmen (3 zetels). Rev Soc. Partij 1102 stemmen (1 zetel) Chr. Dem Unie 2013 6temmen (2 zetels) Ter vergelijking dienen de resultaten dei raadsverkiezingen, in 1931 te Enschedé en le Lonneker gehouden E n e c 1. e d S.D A.P. 7032 stemmen (10 zetels). R.K Staatspartij 4211 &temmen (6 zetels). Vrijheidsbond 2S00 stemmen (4 zetels). Anti Rev 2319 stemmen (3 zetels). Chr. Hist. Unie 1981 stemmen (3 zetels), Vrijz. Dem. 1191 stemmen (2 zetels). Rev. Soc. Partij 845 stemmen (1 zetel). R.K. Volkspartij 354 stemmen (0 zetels). Communistische Partij 1135 stemmen (2 zetels). Lonneker: R.K. Staatspartij 2340 stemmen (5 zetels)' S.D A.P. 3308 stemmen (6 zetels). Lijst Lipper 1097 stemmen (2 zetels). Amusementsparlij 179 stemmen (0 zetels), Vrijz. Dem. 290 stemmen (0 zetels). Rev. Soc. P^rf-'j 90 6 tem men (0 zetels). Anti Rev. 838 stemmen (2 zetels). Comm. Partij 1176 stemmen (2 zetels). Chr. His. Unie 1C65 6temmen (2 zetels). Plattelanrlersbond 831 stemmen (2 zetels). Vrijheidsbond 531 stemmen (1 zetel). Lijst Scholten (Plattelander) 690 stem-i men (1 zetel). Zu i 1 e n, 4 Juli. Hedenavond le ongeveer half negen heeft in de Leliemanstraat alhier een steek partij plaats gehad. Op een braakliggend stuk terrein in dezö straat waren een aantal jongens aan het voetballen. Door tot nog toe vrij duistere oorzaak ontstond daarbij ruzie tusschen den 17-jarigen S. en den 14-jarigen K. Toen S. hem te lijf wilde gaan, liep de 14-jarige jongen weg om zijn 21-jarigen broer voor hulp te halen. Ondertusscben haalde S. een zakmes te voorschijn, om daarmede zijn tegenstander af te wachten. Toen deze gekomen was, ontstond er een twistgesprek, na afloop waarvan S. den 21-jarigen K. het rnes in den rug stak. De verwonding was van dien aard, dat dr. Wesly geneeskun dige hulp moest verleenen. De aanvaller vluchtte naar huis, na eerst het mes te hebben weggeworpen. Nadat de politie hem gesommeerd had op het politie bureau te komen, verscheen hij daar in ge zelschap van zijn vader. Het slachtoffer wordt in zijn woning ver* pleegd. I De politie stelt een nader onderzoek in. Het verleden eeren, voor het heden wer ken, en in de toekomst gelooven. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.v. R. 29 „Juist Shag, doe wat iL je gezegd heb! Ik ga visschen. Al vang ik niets dat hoeft niet, als ik daar eenmaal ben. Maar laat mij maar gaan visschen, als ik rustig moet nadenken! En dat moet ik nu! Maak de boei in orde, Shag!" „Ja, kolonel." Nadat hij op deze wijze een middel meen de te hebben uitgebracht, om eenige der raadsels, die met de Darcy-zaak in verband stonden, op te lossen, ging kolonel Ashlev naar het hoofdbureau van politie, om meer feiten te hooren over den moord op den Indiër. Carroli en Thong waren er, en al verwel komden zij den kolonel niet zoo hartelijk als «ij een der hunnen zouden hebben gedaan, zij betoonden hem in elk geval den eerbied, dien men verschuldigd is aan den beoefe naar van dat bijzondere vak, waarin soms geheel onverwacht begaafdheid een rol speelt. En Carroll en Thong, die nu, evenals de andere mannen op het hoofdbureau, wis ten, wie de kolonel was, zagen er niet tegen op, nog wat te leertm, al was het dan van een mededinger. Want zij wisten zeer goed. dat de kolonel hij ^et verhoor van James Darcy tegenover hen en den officier van jus titie zou staan. „Wel jongens^ wat hoor ik daar van een nieuwen moord?" vroeg kolonel Ashley, nadat hij eenige van zijn sigaren had aange boden, die de twee hoofd-bureau-ambtena ren gaarne wilden opsteken. „Den een of anderen Dago zijn de her sens ingeslagen", merkte Tbong op. ..Wij hebber, er niets mee te maken, daarom weten wij er niet veel van." „Neen? Wie behandelt het?" Pinkus en Donovan, is het niet, Car roll?" „Ja.' Carroll was te veel verdiept in de langzaam opkrinkelende rookwolkjes van zijn sigaar, om meer tc zeggen. „Wilt U hen soms spreken?" vroeg Thong vriendelijk. „Als zij hier zijn, ja." „Ik geloof dat zij juist zijn gekomen," zei Thong. terwijl hij zijn voeten met een bons van de tafel, waarop bij zo had ge legd op den grond zette. „Gaat U dat zaak je uitzoeken, kolonel?" „O neen, ik stel er alleen belang in. om dat Singa Phut ook genoemd werd bij den moord op mrs. Darcy". „Maar daar was hij even weinig bij be trokken als die kat daar, kolonel!" En Car roll wees op de kat van het hoofdbureau, die bij een radiator lag slapen, want het was koud geworden en de verwarming was aan. „Misschien niet," stemde kolonel Ashley toe. „Maar er zijn eenige toevallig gelijke omstandigheden, en als het jullie hetzelfde is, zou ik wel eens willen zien, wat ik daar van kan te weten komen." „Doe, wat u wilt, kolonel!" antwoordde Thong onnoodig edelmoedig. „Wij hebben onzen man te pakken en meer hebben wij niet noodig. Met die andere zaak hebben wij niets te maken. O, Donovan!" riep hij, toen hij een speurhond in mcnschengedaante door een der buitenkamers zag loopen. „Hier is iemand voor je!" Kameraadschappelijk maakten de kolonel en Donovan kennis met elkaar. Zij hadden elkaar reeds eerder ge zien, doch nog niet gesproken. ,Het doet mij genoegen, U te leeren ken nen, kolonel Ashley!" zei Donovan. „Ik heb heel wat over U gelezen! U hebt de Darcy- zaak in handen, heb ik gehoord?" „In zeker opzicht ja. Ik werk in het be lang van den jongen man. Maar ik hoor, dat cr weer een moord is gepleegd?" „Ja, maar die is zoo klaar, dat er voor u niets aan is. Het eenige, wat Pinkus en ik te doen hebben, is, de hand te leggen op de Dago, die het gedaan heeft en de vlucht heeft genomen. Het zal ook niet lang duren, of we hebben hem. Hij is iemand, die zich niet gemakkelijk kan verbergen, tenzij hij zich verstopt en zelfmoord pleegt, cn dat mag hij gerust doen." „1-Ioe gebeurde het? En is het waar, wat de kranten vertelden, dat hetzelfde horlo ge, dat in mrs. Darcy's hand gevonden werd. ook in de hand van den dooden man lag?" ,Ja, dat deel van het verhaal is waar, maar dat is dan ook alles. Het is alleen een toevallige gelijkenis. Singa Phut kreeg zijn horloge terug, nadat het gerecht had ge oordeeld het niet noodig te hebben als be wijsstuk. Singa had in het geheel niets met de Darcy-zaak te maken, en hij scheen er erg happig op, dat horloge terug te krijgen. Dus werd het hem teruggeven." „Maar vermoordde hij zijn compagnon werkelijk?" „Dat staat zoo vast als een paal boven water! Hij sloeg hem het hoofd in rnet een zwaren kandelaar één van een paar. Ik heb hem hier, kijk maar!" Een kabinet openend, waar hij zijn bewijsstukken voor loopig had opgeborgen, haalde Donovan er een paar zware, bronzen kandelaars uit, in den vorm van cobra's met opgezette kappen. ,Met, deze hier werd het gedaan." zei de detective van de politie, op een der kande laars wijzend, waar iets donkers en onbe hagelijks aan het eind zat. „Mijn God!" riep de kolonel uit, „juist de kandelaar, die ik wilde koopen!" „Wat? U koopen?" riep Donovan uit „Luister eens, kolonel, weet U er meer van?" en het beroepsinstinct van den detective kreeg de overhand boven zijn vriendelijk heid. „Niet het minste, evenmin als U!" was het koele antwoord. „Ik zag die kandelaars onlangs toevallig voor het raam van Singa Phut's winkel staan, en ik besloot ze te koo pen, als ik kon. Ik ben bang, dat het nu niet meer gaan zal. Maar hoe gebeurde het?" „Och. daar valt niet veel van to Vertel len!" Uit Donovans stem klonk zijn teleur stelling. „Phut ik weet niet, of dat zijn voor- of zijn achternaam is, had een com pagnon. Shere Ali. Niemand weet veel van dien Ali af, want hij kwam hier pas kort geleden. In elk geval schenen Phut en hij het samen niet te kunnen vinden. De buren hoorden hen dikwijls ruzie maken, en gis teren ging het er weer frischjes toe. Toen werd het weer stil en niemand hoorde meer iets. Toen het donker was, kwam iemand een lamp koopen. Er was geen licht in den winkel, en hij struikelde over iets, dat op den grond lag en dat was Ali's lijk met inge slagen hoofd, en deze zware kandelaar stond naast hem. Hij begon hard te schreeuwen en Pinkus en ik gingen er zoo gauw mogelijk heen, Natuurlijk was Phut verdwenen. Maar we zullen hem wel krijgen!" „Je denkt dus, dat hij het gedaan heeft?n „Vast en zeker! Wie anders?" „En het horloge was in Ali's hand?" „En of! Hij had het zoo stijf vast, dat we het er bijna niet uit konden krijgen. Zelfs zoo stijf, dat hij er zijn handpalm aan schaafde. Misschien ging de ruzie er om, aan wien het horloge toebehoorde, want de Dago's spraken in hun eigen taal en geen der buren verstond wat hij zeide." „Juist. En het horloge? heb je dat?" „Ja, dat heb ik hier. Het loopt zelfs nog. Hoort u het tikken?" En Donovan hield de deur van lut kabinet open. Van de plaats, waar vreemde jassen, hoeden en andere kleeren hingen, en van de plank, waarop een verzameling gevaarlijke wapens lag, kwam een regelmatig getik. „Dat is het horloge!" sprak de detective, er naar reikend. „Het loopt zelfs nog, ziet u wel?" cn hij hield het kolonel Ashley voor. Tot Donovans verbazing nam de kolonel het uurwerk op de vlakke hand en zoo voorzichtig, dat het Donovan de opmerking ontlokte: „U bent toch niet zoo overdreven gevoelig, wel, omdat het in de hand van een doodeti man en van een doode vrouw is ge* weest?" (Wordt vervolgd.»

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5