NA DENDOODDESPRINSEN OPRUIMING ROUW IN HET LAND PLECHTIGE ZITTING VAN DEN HOOGEN RAAD HERDENKING IN DE EERSTE KAMER HERDENKING IN DE TWEEDE KAMER DE DEELNEMING AAN DE BEGRAFENIS HERDENKING IN DEN RAAD VOOR DE SCHEEPVAART SIERKUNST N.V. Was Frankrijk in contact met de Duitsche samen zweerders? Onthullingen van de United Press. De United Press en speciaal het Lon- densche bureau heeft, nadat het pers agentschap blijkbaar den laat9ten tijd door dc Duitsche regeering op de vingers was getikt, omdat zijn berichtgeving het kabinet-IIitlcr niet bepaald aangenaam was, een merkwaardigen draai genomen. Het heeft althans plotseling onthullingen gepubliceerd, waarop de Duitsche bladen zich als gieren hebben geworpen. En dit is te verklaren. Dc United Press toch be weert van een diplomatiek vertegenwoor diger ccner groote mogendheid te hebben gehoord, dat Frankrijk al enkele weken ge leden op dc hoogte was van een wijd-ver- takto samenzwering die generaal Von Schleicher tegen Ilitlcr op touw zou heb ben gezet. Hieraan wordt toegevoegd, dat oen Duitsch dagbladschrijver, die in de Fransche hoofdstad groote bekendheid ge niet vermoedelijk wordt hiermee dr. Ma- riaux, een Duitscher. die toevallig een Franschcn naam draagt, bedoeld de verbindingsman zou zijn geweest tusschen de rcgeering-Doumerguc cn generaal Von Schleicher, liet complot, van Von Schleicher zou, nog sloeds volgens de United Press, voor Barthou, den Franschcn minister \an buitenlandsche zaken, een aansporing zijn geweest orn ten aanzien van het vraagstuk der Duitsche bewapening alle toegeeflijk heid achterwege te laten, aangezien do da gen van Hitler's bewind zouden zijn ge teld. Aan een vertegenwoordiger cener Furopeesche mogendheid zou Barthou voorts vertrouwelijk te kennen hebben ge geven, dat er een samenzwering tegen Hitler werd gesmeed, waarvan Von Schlei cher do stuwkracht was. Dat de zaken zich inderdaad aldus hebben toegedragen, aldus dc conclusie der United Press, wordt in diplomatieke kringen des te waarschijnlij ker geacht, omdat men aannemet, dat Von Schleicher, toon deze nog rijkskanselier was, in 't geheim niet den Fransehen gene- ralen staf onderhandelingen heeft gevoerd, die al in een vergevorderd stadium ver keerden op het tijdstip, dat hij genoodzaakt werd af te treden Do Duitsche bladen maken, natuurlijk met toestemming der regeering, omdat zij op eigen houtje niets meer mogen onder nemen, uitvoerig gewag van de opzienba rende onthullingen, waaruit volgt, dat er ook de regcering-Hitler wel het. een en an der aan is gelegen om de m- inng post tc doen vatten, dat met de vreemde mogend heid, die met Von Schleicher verdachte re laties zou Hebben aangeknoopt, geen an der land dan Frankrijk kan zijn bedoeld. Uit dezen hoofde wordt door dc Duitsche bladen geconcludeerd, dat dc krasse en for- sche wijze, waarop Hitler tegen de samen zweerders optrad, dus alleszins gemoti veerd was. Van Fransche zijde, n.l. bij inondo van Francois Poncct, den Franschcn ambassadeur te Berlijn, is reeds blijkbaar tot twee koeren toe geprotesteerd tegen liet feit, dat men in Duitschland tie opvatting ingang tracht to doen vinden, dat Frank rijk ingelicht was over dc conspiratie. Vooral het gedoogen van de publicaties der onthullingen, waarmee de United Press voor den dag is gekomen, heeft in Fran sche kringen een zeer onaangenamen in druk gemaakt; Francois Poncet heeft dc medeplichtigheid van Frankrijk aan het complot legen Hitier dan ook gekenschetst als een „onzinnig bericht", als een „afzich telijke fabel". Volledigheidshalve worde meegedeeld, dat zoowel het Duitsche Nieuwsbureau to Berlijn als de Duitsche radio hebben gezorgd voor de verspreiding van het nadrukkelijke dementi van Frank rijks diplomatiekcn vertegenwoordiger, blijkbaar uit de overweging, dat er in het buitenland, vooral in Frankrijk, een al te groote ontstemming Is gewekt. Aan den anderen kant is het zeer begrijpelijk, dat de Duitsche regeering het in de hand heeft gewerkt, dat de omvang der samenzwering zoo sensationeel mogelijk werd voorge steld, aangezien de felle weervvraakmaat- regelcn, dlo hun uitdrukking vonden in tientallen cxocutics en arrestaties, voor <Je groote massa in binnen- cn buitenland, anders nog minder aanvaardbaar zouden zijn geweest. lloc dit ook zij, do Duitsche berichtge ving zelve blijft nog steeds te kort schie ten; niet alleen heeft men van Duitsche zijdo nog steeds geen heldere en overtui gende uiteenzetting gegeven van hetgeen zich heeft afgespeeld, maar ook heeft men nog altijd niet den moed getoond dc lijst der torcchtgesteldcn te publiceeren Deze politiek van verzwijgen wekt wantrouwen in liet buitenland en houdt Duitschland zelf in een angstige en gevaarlijke span ning. DOCUMENTAIRE FILM. Herinneringen aan Prins Hendrik. De Polygoon te Haarlem heeft uit haar archief een documentaire film samenge steld, waarin talrijke fragmenten uit het le ven van Z.K.H. Prins Hendrik zijn samen geval. Aan het einde is een sprekende film opname opgenomen, die destijds bij de ope ning \an het Nationale Padvinderskamp te Wassenaar is gemaakt. In een groot aantal bioscopen wordt deze film. thans reeds ver toond. Curatoren der Rijksuniversiteit te Utrecht hebben een telegram van rouwbeklag gezon den aan II.M. de Koningin en aan Prinses JuJiana. Het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Vor- bond zond brieven van rouwbeklag aan H.M. de Koningin en aan Prinses Juliana. Bij de baar van Z.K.H. den Prins doet thans een eerewacht dienst, bestaande uit 2 adjudanten in gewonen of buitengewonen dienst cn 2 hofjagers, kamerdienaars of an der personeel van dc hofhouding, dat bij Z. K. II. heeft gediend. Namens dn vereeniging van Raden van Ar beid heeft de voorzitter mr. dr. baron Wittcrt van Hoogland aan H.M. de Koningin een brief van rouwbeklag gezonden. Beperkte hofrouw. In overeenstemming met de wenschen door Z. K. II. den Prins te kenn engegeven, zal in afwijking van vroeger in acht geno men regeling omtrent den hofruuw deze aanmerkelijk beperkt worden. Van oordeel dat met het verlangen van den overledene rekening dient te worden gehouden heeft H.M. bepaald, dat met ingang van 7 Juli a.s. door het hof gedurende een maand hal ven rouw zal worden gedragen De op per ceremoniemeester van II M. zal morgen in de staatscourant de officieele bekendma king van de hofrouw doen opnemen. De inrichting van de nieuwe kerk. Wat dc inrichting van dc nieuwe kerk te Dol ft betreft komt ons nog ter oore dat het aantal zitplaatsen voor deze gelegenheid aanzienlijk vergroot is, mede in verband met een groot aantal personen, dat tot bij woning van de plechtige bijzetting zal wor den uitgenood igd. Waren er bij de vorige gelegenheid 847 plaatsen voor genoodigden beschikbaar, thans zijn er 9U7. Men heeft ook profijt ge trokken van de ervaring bij de plechtigheid in Maart j.l. opgedaan en in verband daar mee besloten dat de zitplaatsen in de kerk amphitheater-gewijze zullen worden opge bouwd Voor de genoodigden zullen er twee ingangen zijn, waardoor zij zich naar de voor hen bestemde plaatsen kunnen bege ven. De hoofdtint van de draperiecn in de kerk zal wit zijn. Voorts worden er enkele contrasteerende tinten aangebrachtt. De rouwstoet op Woensdag a.s. Wij vernemen dat de stoet op Woensdag a.s. omstreeks elf uur van het paleis Noord- einde'naar Delft zal vertrekken. De weg welke de rouwstoet zal volgen is: Noordeinde. Meulstraat, Kneuterdijk, Plaat6, Buitenhof, Hofweg, Spui Pletterij- kadc, Rijswijkschc weg, Ilaagwcg (in do gemeente Rijswijk), Hoornbrug cn nieuwe rijksweg naar Delft. Het ceremonieel zal niet voel verschillen van dat bij de plechtige teraardebestelling van II. M. de Koningin Moeder De leiding van het militaire gedeelte is in handen wan den gouverneur der Konink lijke residentie. Ook ligt het in de bedoeling dat FI. M. de Koningin, de prinses en de dames van het gevolg zich na het vertrek van de stoet van het paleis Noordeinde per auto langs den ouden Delftschen weg naar de Nieuwe Kerk zuil enbegeven teneinde al daar aanwezig te zijn voor de aankomst van de stoet. Meer vrijheid voor het verkeer. Donderdagochtend hoeft de Comm. der Koningin in Zuid-Holland Jhr. Mr. Dr. II A. van Karnebeek ten paleize een conferentie gehouden, teneinde de verkeersregeling en de verdere bijzonderhedon op den rouw stoet betrekking hebbende, met de betrok ken autoriteiten te bespreken. In verband daarmede vernemen wij. dat het verkeer moer vrijhoid zal worden toegestaan dan bij dc begrafenis van H. M. de Koningin- Moeder, Voorts zullen er meerdere wegen worden opengehouden voor het aanbrengen van be zoekers. Groothertog van Meckelenburg naar den Haag. Hedenavond zal met den D-trein van elf uur de erf-groothertog van Meckelenburg FrledrichFranz in Den Haag aankomen. De groothertog die een neef van prins Hendrik was zal ten paleize Noordeinde lo- geeren. Défilé langs hot stoffelijk over schot. Naar ons ter oore komt ligt het in de be doeling. dat er gelegenheid gegeven zal worden voor het stoffelijk overschot van Z K II den Prins te defileeren Dit zal ongeveer op dezelfde wijze plaat6 hebben als na hot overlijden van Koningin Emina De kist met het stoffelijk hulsel zal daar toe voor do geopende deuren van het paleis geplaatst worden Omtrent het tijdstip waarop het défilé zal plaats vindon, staat nog niets vast. Men is thans reeds bezig de achter-vesti bule tot chapelle ardentc in te richten. De kist zal hier geplaatst worden, ge dekt met een wit kleed. De regeling voor genoodigden. In Maart j.l. was de regeling zoo getroffen, dat dc genoodigden 2 A 3 uur voor de aan komst van den 6toct in de kerk aanwezig moesten zijn. Thans heeft men getracht ook hierin verbetering te brengen en wor den er pogingen aangewend om in het St, Annagesticht, dat ter zijde van de kerk is gelegen, een gelegenheid te maken, waar de autoriteiten, diplomaten en verdere ge- 1 noodigden zich kunnen ophouden. Het is niet onmogelijk, dat in dit gesticht buffetten zullen worden ingericht. De officieele aangifte van het overlijden. Hedenmiddag to 3 uur zal op het stad huis te 's-Gravenhago de officieele aangifte van het overlijden van Z.K.H. den Prins plaats hebben. Daartoe zullen zich de opperkamerheer, mr. W. J. baron van Lynden cn de adju dant particulier secretaris van den Prin6, luitenant-kolonel jhr. Laman Trip, naar het 6tadhuis begeven, alwaar in de kamer van den burgemeester deze plechtigheid zal plaats vinden. Herdenking In den Volksraad. Batavia, 5 Juli. (Aneta). Klokslag ne gen uur opende mr. Spit de vergadering van den Volksraad en sprak een kort woord uit. waarin hij conform het verzoek van den G.-G. den volksraad in kennis 6telde van het overlijden van Prins Hendrik: Nog 16 veröch en diep in het geheugen ge- grifd het via den aether opgewekte beeld van den droeven stoet die de Koningin-Moe der naar haar laatste rustplaats leidde, of andermaal treedt de dood, die geen erbar- ming of discreminatie kent, in ons konink lijk huis. Het milde hart van den man die oed was en menschlievend. gemoedelijk en eenvoudig, heeft opgehouden te kloppen. De naam van onzen prins zal nog langen lijd met groote eere worden genoemd. Niet door praal, doch door medeleven wist wijlen de prins-gemaal de genegenheid van het Ne- derlandsche volk te winnen. Dit getuigt van moed en zelfopoffering. Spreker toefde bij de gedachten die naar H. M. de Koningin en H.K.H. Prinses Ju liana uitgaan cn welke hij gisteren reeds namens den Volksraad een telegram zond. welke de gevoelens vertolkten Spr. Spit eindigde mot de woorden waarmede de G.-G gisteren ook het tolegram van rouw beklag heeft besloten: Opnieuw smeeken wij don Allerhoogste Uwe Majesteit en de Prinses in de uren van nieuwe en zware be- prooving bij te 6taan cn do nieuwe smart te helpen dragen. De rede van don Volksraad-voorzitter werd beantwoord door den voorzitter van den raad van departementshoofden, de di recteur van financiën de heer B. J. de Leeuw. KONINKLIJKE DANK AAN INDIE. Buitenzorg. 5 Juli (Aneta). Do G.G. ontving het volgende telegram van H.M. de Koningin: „Ontvang onzen oprechten dank voor be wijs medeleven Indic smartelijk verlies. Zeer gevoelig voor telegram (w.g.) WILHELMINA. Onder presidium van den president van do Vacantickamer van den Hoogen Raad heeft deze Kamer, waarbij zich verschillen de raadsheeren hadden aangesloten giste ren een plechtige zitting gehouden ter her denking van wijlen den Prins dor Neder landen. Daarbij waren o.a. ook tegenwoordig Mr. J. H Tclders, landsadvocaat en deken der Orde van advocaten, Jhr. Mr. W. M. de Brauw, oud-deken en onderscheidene leden van den Raad van Toezicht. Do president hield een uitvoerige rede, welke hij als volgt besloot. „De Prins zal bij one ln dankbare en eer biedige herinnering voortleven. Het vele goede, dat hij ons heeft gebracht, wij zullen het blijven gedenken. Maar voor één ding boven alles zal Nederland hem ecuwig er kentelijk zijn. Het is, omdat hij H. M. de Koningin naar alle krachten steun en bij stand heeft verleend bij Haar hooge taak inzake de opvoeding van Prinses Juliana. Het is, omdat hij in zoo hooge mate heeft bijgedragen om aan de Prinses een geluk kige, zonnige jeugd to verschaffen en haar te maken tot wat Zij is geworden. Het is, omdat hij van ganscher harte heeft meege werkt om bij Haar tot volle ontwikkeling en ontplooiing te brengen de vele voortref felijke en beminnelijke eigenschappen die Haar voor goed de harten hebben doen ver overen van het geheele Nederlandsche volk. Wat de Prins als vader voor onze Prinses is geweest, zal door Nederland nimmer worden vergeten. De procureur-generaal mr. A. Tak zeide namens de leden van dit parket zich van ganscher harte aan te sluiten bij de gevoel volle woorden, waarmede de president den overleden Prins der Nederlanden hoeft herdacht. Als vreemdeling tot ons gekomen, is hij gescheiden als een diep betreurd land genoot, bemind en geëerd door alle rangen der samenleving. Zwaar wordt ons dierbaar Vorstenhuis beproefd. Nauwelijks heeft mon zich behoorlijk re kenschap kunnen geven van den omvang van het verlies, geleden door het afsterven van H.M. dc Koningin-Moeder, of wij staan reeds weder bij de lijkbaar van Hem, die onze geëerbiedigde Koningin en Haar Ko ninklijke dochter het naast is. Moge beiden ecnige troost worden gegeven door de we tenschap, dat het Nederlandsche volk Haar rouw deelt en met Haar meevoelt in deze oogcnblikken van intense smart. Van de Dollard tot over de Schelde klinkt in deze droeve dagen luider dan ooit de bede, dat onze vereenzaamde Vorstinnen nog lang voor ons vaderland gespaard mogen blijven. Hierna voerde het woord mr. J. H. Tel- ders, als deken van de orde van advocaten, bij den Hoogen Raad om met een enkel woord de gevoelens der balie uit te druk ken. De plechtige zitting werd hierna gesloten. Vergadering van 5 Juli 1934. Geopend 12.30 uur. Voorzitter: mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk. Het overlijden van Prins Hendrik. Nadat de griffier voorlozing heeft gedaan van do koninklijke boodschap, waarin van het overlijden van Z. K. H. den Prins der Nederlanden wordt kennis gegeven, houdt de Voorzitter de volgende rede: Zijne Koninklijke Hoogheid Hendrik Wla- dimlr Albrecht Ernst Prins der Nederlan den, Hertog van Mecklenburg, is na een ziekbed van slechts luttele dagen tot hoo- ger leven opgeroepen Smartelijk, diep getroffen door het kort geleden verscheiden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder, ziet Hare Majesteit de Koningin zich plotseling haren vorstclijken gemaal ontnomen, en verliest de kroonprin ses haren beminden vader. Wèl is Godes hand zwaar op vorstenhuis en vaderland. Uit den vreemde tot ons overgekomen, heeft de hooge overledene van stonde af zijne nieuwe nationaliteit van ganscher harte omhelsd, zich een oprecht Nederlan der betoond, en de kiescbe, veelal zoo moei lijke, stelling van Prins-Gemaal met groo- tcn tact cn toewijding ingenomen. Gingen zijne belangstelling en werkzaam heid naar verschillende richtingen uit, zijne natuurlijke goedhartigheid en ongedwon genheid, gevoegd bij groote vriendelijkheid, verwierven hern do sympathie der natie. Zij treurt over het heengaan van den Prinö. Do Eerste Kamer der Staten-Generaal ziet niet innig medegevoel op naar Koningin en Kroonprinses, haar in deze nieuwe beproe ving den alleen troostenden bijstand van den Allerhoogste toebiddende. Hij zij haar eene verberging. Zijn oog zij op Haar. Deze rede werd door de regeering en door do leden der Kamer staande aangehoord. Z. h. st. wordt besloten, de koninklijke boodschap te beantwoorden mét een adres van rouwbeklag. Do Kamer gaat te 1.10 over ln de afdee- llngen voor dc benoeming eener commissie van redactie. De vergadering wordt gesloten. De Tweede Kamer heeft Donderdag een vergadering gehouden, waarin de voorzit ter jhr. tnr. Ch. J. II. Ruysy de Beerenbrouck de volgende rede heeft gehouden: Den rouw nog diep in het hart, werd het vorstelijk huis opnieuw met smart bedeeld De prin6, bemind gemaal der koningin en vader, die zoozeer den weg te vinden wist naar het hart ook van de dochter, die de koninklijke echt ons schonk, ging uit dit leven heen. Het Nederlandsche volk gevoelt den nieu wen slag in al zijn zwaarto. Het deelt als immer in het leed dat door Oranje wordt gedragen en het gedenkt met eerbied wat de Prins volbracht aan arbeid voor wat goed en edel is, arbeid die getuigt van zijn liefde tot de naasten. God weten wij, leidt het al ten goede. Die zekerheid is troost. Wij ontvingen den volgenden „oproep aan do oud-officieren van het Kon. Ned.-Indi- sche leger": Luitenant-generaal b.d. W. Boctje cn gen.-rnaj. b. d. Ch. Kiès roepen met deze de oud-officieren van het Kon. Ned.-Ind. Leger op voor deelname aan de begrafenis op Woensdag 11 Juli a.s. van wijlen Z.K.H. den Prins der Nederlanden, Luitenant-gene raal k la Suite van het K.N.I.L. Bij voorbaat verzekerd zijnde van aller instemming daarmede, hebben zij reeds na mens dc oud-officieren brieven van rouw beklag gezonden aan H.M. de Koningin cn aan H.K.H. Prinses Juliana. Verzamelpunt op den dag der begrafenis: Binnenhof 99A uur voorm. Kleeding voor hen, die in uniform verschijnen: groot tenue zonder sjerp (do Generaals met 6jerp) de sabeldrager omfloersd; voor hen die in burgerklceding komen: zwart, z.m. hoogen hoed. Actieve officieren van het K.N.I.L. die zich met verlof of gedetacheerd h.t.l. bevin den, kunnen zich desgewenscht aansluiten. Amsterdam, 6 Juli. In de hedenmid dag gehouden zitting van den Raad voor de Scheepvaart heeft do voorzitter Prof. Mr. B. M. Taverne, bij de opening van de ver gadering naar aanleiding van het overlij den van Z.K.H. Prins Hendrik, het volgen de gezegd: Opnieuw is ons Koninklijk Huis door een zwaren slag getroffen. Z.K.H. Prin6 Hen drik der Nederlanden i6 heengegaan. Namens den Raad voor de Scheepvaart moge ik hier openlijk uiting geven aan de gevoelens, welke ons bij dit zoo geheel on verwachte verscheiden bezielen. Wij kun nen met gerustheid zeggen, dat de Prins, in de 33 Jaren, gedurende welke hij in zijn tweede vaderland heeft vertoefd, de harten der Nederlanders heeft veroverd. Niet stor menderhand. Maar is het niet nog schooner, UTRECHTSCHEWEG 90a WEGENS UITBREIDING DER MEUBELAFDEELING IN ALLE AFDEELINGEN i6 hot niet veelzeggend, dat de min wellui- donde klanken, die aanvankelijk, uit voor oordeel en onbekendheid, in sommige krin gen gehoor vonden, geheel zijn verstomd? Dit is te danken aan dc goedheid zijns ka rakters, welke tenslotte alles overwint. Want eenvoud des harten en medelijden met ongelukkigen en misdeelden beheersch- ten zijn geheele wezen. Daarvoor had hij alles over, gaf hij zijn geheelen persoon. Daarvan zijn treffende voorbeelden bekend geworden. Wij hier in den Raad denken in de eerste plaats aan zijn optreden bij scheepsrampen en in zake het Reddingswezen. Daarbij wa6 hij wars van alle uiterlijk vertoon en van het zich op den voorgrond stellen. Zoo ooit, dan is hier van toepassing: Wilt gij weten, hoe iemand is, vraag het zijn onderge schikten. Ja, als zij eens zouden spreken! Porsoonlijk wa6 ik er nog onlangs getuige van, hoe de Prins zich naar een feest maaltijd had begeven, terwijl een van zijn palfreniers door een ongeval was getroffen, gedurende den maaltijd, voortdurend met het lot van den, gelukkig slechts licht ge troffene, was begaan en met waarlijk vader lijke zorg de noodige maatregelen trof. De Raad voor dc Scheepvaart brengt hier aan de nagedachtenis van den dierbaren overledene zijn eerbiedige hulde, cn neemt deel in den diepen rouw, die ons geliefd Vorstenhuis heeft getroffen. Dc Inspecteur-Generaal voor do Scheep vaart, dc heer F. Fock, sloot zich bij de woorden van den voorzitter aan. GEEN AUDIËNTIES VAN H.M. OE KONINGIN. Men verzoekt ons mede to deelen dat vóór de teraardebestelling van Z.K.H. den Prins geen audiënties door H.M. de Konin gin zullen worden verleend, noch ontvang sten door H.M. zullen plaats hebben. BETUIGINGEN VAN ROUWBEKLAG. Bij H.M. de Koningin zijn nog de volgen de telegrafische betuigingen van rouwbe klag ingekomen: van den president van Estland, Polen, Letland, Portugal, den Ko ning van Egypte, den president van Fin land, Venezuela, Griekenland, Spanje, Li- thauen, den regent van Hongarije en den Koning van Jocgo-Slaviö. Oe Octrooiraad heeft aan II.M. de Ko ningin een brief van rouwbeklag doen toekomen. De voorzitter van hot hoofdbestuur van de Nationaal Vrijzinnig Christelijke Jonge ren Groep heoft het volgende telegram ver zonden aan H.M. de Koningin: „Bij bet ver scheiden van Z.K.H. den Prins der Neder landen moge ik Uwe Majesteit do oprechte deelneming namens de Nationaal Vrijzin nig Christelijke Jongeren Groep betuigen in het leed, dat Uwe Majesteit, de Prinses en het Vaderland thans wederom getroffen hoeft". ROUWBEZOEK BIJ HR. MS. GROOTMEESTERES. In verband met het overlijden van Z.K.H. den Prins zal Mevrouw de douairière G. C. gravin van Lynden van Sandenburg, geb. barones van Nagell van Ampsen, Groot meesteres van H.M. de Koningin, Zaterdag 7 Juli a.s. des namiddags van 46 uur, ontvangen te haren huize, Lange Voor hout 13, tc Den Haag. EEN STROOM VAN BLOEMSTUKKEN. Een stroom van bloemstukken is ook gisteren ten paleize afgegeven. Wij noemen slechts enkele: van de Noord-Zuid-FIol- landsche Reddingmaatschappij, van de Orde van Vrijmetselaren; van verschilleude af- deelingen van het Roode Kruis; van een groot aantal liefdadigheidsvereenigingen, van het Algemeen Ncderlandsch Verbond; van den Sultan van Langkat, van het Ne derlandsche Gezantschap in Lissabon, als mede van dc Nederlandsche kolonie in Portugal. HET STOFFELIJK OVERSCHOT GEKIST. 's-Gravenhage, 5 Juli. Het stoffelijk overschot van den Prins is hedenmiddag gekist. Waarschijnlijk zal de kist morgen middag in de chapelle ardente, welke in dc nchtervcstibule van het paleis wordt in gericht, geplaatst worden. DE GROOTHERTOGIN VAN OLDEN BURG KOMT NIET. Do Groothertogin van Oldenburg, de zus ter van Prins Hendrik, wier komst naar Den Haag gemelcl was, is door ongesteld oe:ci verhinderd aan dit voornemen gevolg to geven. Wel wordt de zoon van den Groot* hertoging van Oldenburg voor de begrafe nis verwacht. HERDENKING VOOR DE K.R.O.- MICROFOON. Zondag, 8 Juli wijdt de K.R.O. tijdens zijn middagprogramma twee voordrachten aan de nagedachtenis van Z.K.H. Prinö Hen drik. J. F. Kenons, oud-redacteur van De Tijd en Mr. Dr. F. W. Donker Curtius, Secr. Gen. van het Nederlandsche Roodo Kruis spreken respectievelijk om 3.05 uur en 3.50 uur

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2