AMERSFOORTSCH DAGBLAD DE SIMELTAX FEUILLETON TELEF. 1354 of 743 Vrijdag 6 Juli 1934 33 e Jaargang No. 5 TWEEDE BLAD GEVAARLIJK CREDIET VERKEERSVRIJHEID HET STADION-CONCERT Boter, Kaas en Eieren Boter, Kaas en Eieren R. SCHULTEN STEUNWIJZIGING IN TWENTE „EEN STERKE LUCHT" G. LENS9NK Het Mysterie van het Diamanten Kruis De burgemeester van 's*Gra: venzande waarschuwt In het Algemeen Politieblad komt het vol- gende voor: „De Burgemeester van 's-Gravenzande geeft in overweging groote voorzichtigheid te betrachten bij het aangaan van relaties met het Nederlandsch Hypotheek-, Crediet- en Administratiekantoor, vóór 15 November 1933 gevestigd te Schiebroek, daarna tot 9 Juni 1934 aan den Noorlandscheweg 1 d te 's-Gravenzande en sedert laatstgenoemden datum aan de Chasséstraat 73, hoek Con- radkade te 's-Gravenhagc. Dit kantoor werd in naam gehouden door verschillende personen, doch in werkelijk heid wordt de zaak gedreven door Brantje Sevinga, geboren te Kollumrnerland 3 Sep tember 1902, assuradeur. Thans wordt het kantoor genoemd: C. V. Nederlandsch Hypotheek-, Crediet en Administratiekantoor, met als beheerend vennoot Klaas Nieboer, beëedigd makelaar te Nijkerk. Het kantoor houdt zich bezig met het ver- leenen van (althans het beloven) van spaar kredieten tegen een lage rente aan aan vragers, die lid moeten worden van het kantoor tegen lidmaatschapsbijdrage van f 6.— per jaar en die wanneer hun aange vraagd krediet is goedgekeurd, VA moeten storten van de aangevraagde som, als on- kostenbijdrage. Overigens worden de voorwaarden voor kredietverkrijging herhaaldelijk gewijzigd. De aanvragers worden in den waan ge bracht, dat het gevraagd krediet betrekke lijk gauw wordt verleend, doch bij onder zoek is niet gebleken, dat door het kantoor na 3 October 1933 kredieten zijn uitgekeerd. De werkwijze van het kantoor heeft tot gevolg, dat het grootste gedeelte der kre- dietaanvragers na eenigen tijd gedurende welken zij als spaarbijdrage 0.40 per aan gevraagde 100.— moeten storten, doch zich geen krediet zien toegewezen, het ge vraagde krediet opzeggen, in welk geval de bijdrage voor lidmaatschap en informatie- kosten voor hen verloren zijn. De praktijken van het kantoor worden thans door de Jus titie aan een nader onderzoek onderwor pen, voor welk doel vele bescheiden in be slag zijn genomen. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE. Bezoek aan verschillende werk verschaffingsterreinen. Woensdag heeft de minister van Sociale Zaken, Prof. Slotemaker de Bruine, een be zoek gebracht aan diverse werkverschaf- finsobjecten in het Zuiden en Zuid-Oosten van Drenthe. Allereerst heeft de minister de groote ontginning van het Landschap Drenthe, het Zwinderscheveld, bezocht. Hier kon de mi nister niet alleen het ontginningswerk bezichtigen, maar er tevens de resultaten van zien, door het goede gewas dat er groeit. Voorts was men hier in de gelegenheid den minister het tracé te laten zien van het kanaal dat gegraven zal worden van Zwin deren naar Coevorden, waardoor het werk der ontwatering van Zuid-Oost-Drenthe voltooid zal worden, aangezien dat kanaal ook als waterberging niet alleen, maar ook als afwateringskanaal dienst zal doen. Daar wegens de rouwzitting van de Sta ten Generaal de minister Donderdag niet naar Emmen kon gaan om het veenbedrijf in werking te zien, trof het gelukkig dat men hier den minister een idee kon geven van een veenbedrijf in werking. De Minister bleek veel belangstelling te hebben voor dat veenwerk. Te Witteveen werd het gezelschap rond geleid door den heer Ozinga, directeur der Grondverbeteringsmaatschappij, welke de leiding heeft bij de stichting en uitbreiding van het Witteveen, het dorp van het Land schap Drenthe, met zijn aardig kerkje en zijn Linthorst Homanschool. Tenslotte bracht de Minister een bezoek aan het Noord Sleenerzand. I-Ict laatste bezoek gold de boschwachterij te Schoonloo. Zij die het niet gemakken lijk hebben De B.B.NBond van Bedrijfsautohouders in Nederland, vestigt er de aandacht op, dat de houders van bedrijfsauto's het te genwoordig afgezien van de belastingen in velerlei vorm die zij moeten opbrengen nicl gemakkelijk hebben en dat er op de zoo gaarne nageprate bewering, als zoude de vrachtauto volledige vrijheid op den weg genieten, wel het ten en ander is af te dingen. Er bevinden zich in Nederland nog heel wat bruggen, die heelemaal niet passen in den weg, waarin zij liggen, omdat het draagvei mogen van die bruggen zoo gering is, dat vele bedrijfsauto's er met het oog op hun gewicht niet over mogen, terwijl zij in verband met hun wieldruk wel op den weg toegelaten zijn. Zoo gebeurt het dan ook herhaaldelijk, döt een bedrijfsauto,, die met zijn lading b.v 4500 K.G. weegt, opeens wordt tegengehouden bij een brug met een bord, dat laconiek mededeelt, dat motor rijtuigen met een gewicht van meer dan, zeg 4000 K.G., er niet over mogen. Tot voor betrekkelijk korten tijd hadden de bedrijfsautohouders geen last met die bruggen, want iedereen hield het er voor. dat die verbodsborden geheel uit den tijd waren. Door geen enkelen wegbeheerder werd er de hand agn gehcuden. Dat is nu opeens anders geworden. Uit alle hoeken van Nederland komen er klach ten los, dat de politio plotseling strenge naleving is gaan eischen van het welhaast vergeten verbod van passage voor motor rijtuigen boven e-?n bepaald gewicht. Men breekt er zich het hoofd over, hoe de op- 6porings-ambtenaren zoo onverwacht en zoo algemeen in actie zijn gekomen, alsof zij gehoorzamen aan een consigne van een centraal punt uit. Is het niet opvallend? En het merkwaardigste van het geval is nog, dat de hiervoor bedoelde bruggen uit hoofde van haar gering draagvermogen wél worden verboden voor motorrijtuigen boven een bepaald maximum gewicht, maar dat het verbod niet geldt voor voertuigen met levende bespanning, al is het totaal ge wicht daarvan nog zoo groot. Van vrijheid van verkeer gesproken! Naar wij vernemen zijn de cijfers van de reretle van het Stadion-Concert als volgt: Aan bruto-recette van het Stadion Con cert werd inclusief enkele giften ontvan gen een bedrag van f 34.081,94 Hiervan moet afgetrokken worden aan vermakelijkheids belasting 5.139,93 Saldo 29.542.01 Aan algemeene kosten 10.623,18 Resteert ter verdeeling 19.918.83 Gisteren werd door de financieele com missie besloten aan elk der beide muziek instellingen een bedrag ad 9000 over te maken en het restant vcrloopig in kas te houden voor het betalen van eventueel nog binnen te komen rekeningen. De afrekening werd belangeloos doorliet accountantskantoor van den heer P. Klijn- veld gecontroleerd en accoord bevonden. Toen wij klein waren speelden wij allen het spel Nu wij groot zijn, koopen wij vol vertrouwen onze BIJ V. CAMPENSTRAAT 9 TELEFOON 1736 Enschede, 4 Juli. Naar de Telegraaf verneemt heeft de minister van .sociale za ken een schrijven gericht aan do gemeen tebesturen van Twente waarin wordt mee gedeeld, dat er oen wijziging in de steun regeling moet worden toegepast en wel met ingang van 1 Juli. Men kent in de steunregeling drie categorieën gesteunden: n.l. zij, die een reglementaire uitkeering van hun organisaties ontvangen waarop de regeering geen invloed uitoefent; de cnkcl-uitgetrokkenen, in welke categorie de gehuwden en kostwinners 24 weken en de kostgangers 18 weken zijn gerang schikt; en de dubbeluitgetrokkcncn, dip een gulden minder steun ontvangen dan cnkel-uitgetrokkcnen Tot nu toe bestond de mogelijkheid dat een werklooze telkenjarc weer opnieuw eerst van zijn organisatie trok en daarna resp. uitgetrokkene en dubbel uitgetrok- kene werd. Do minister heeft in die bepa ling thans wijziging gebracht. In het ver volg mag do termijn, waarin men als uit getrokkene te boek staat, in plaats van 24 weken voor de kostwinners slechts 13 we ken duren en voor de kostgangers in plaats van IS weken slechts 9. Dat betcekcnt dus, dat het tijdperk, waarin de werklooze als eenmaal uitgetrokkene wordt aangemerkt, aanmerkelijk is ingekrompen. Bovendien is bepaald, dat een werklooze slechts eenmaal enkel-uitgotrolckcne kan zijn en dus na don gewonen termijn uit sluitend dubbcl-uitgetrokkonc blijft, zoo dat hij een gulden meer uitkeering na dien reeds gedurende een zekere periode ont vangen te hebben, niet nogmaals krijgt. Ten slotte heeft de minister nog bepaald, dat de maximum steun niet meer mag be dragen dan 19 voor enkel- en 18 voor dubbel-uilgetrokkencn. WEER EENS EEN ROOF- OVERVAL. Helmond. 5 Julk In den nacht van Dinsdag op Woensdag is de alleenwonende 75-jarige A. G. op de ?eilberg onder Deurne door twee mannen in den slaap overval len. De indringers bedreigden hun slacht offer met een mes en bonden den man aan handen en voeten. Uit een vest werd een briefje van f 25 en een van 10 gestolen Met deze buit kozen zij het hazenpad. Des morgens werd G. door buren uit zijn toe stand verlost, waarna onmiddellijk aangif te bij de politie werd gedaan. Van de daders, die door het openschui ven van een raam zijn binnengekomen, ontbreekt tot nog toe elk spoor. NOTARIS J. ZWAMEORN f Aan de gevolgen van een hem een dezer dagen overkomen ongeluk is te Zutphen gisteravond overleden de heer J. Zwam- born, notaris aldaar. De overledene werd in 1913 te Heemse tot notaris benoemd, wel ke standplaats hij in 1928 voor Zutphen verwisselde. Hij was bestuurslid van het Christelijk Lyceum te Zutphen cn van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk onderwijs. Bovendien was hij directeur van een rusthuis voor verpleegsters tc Lochem. Onzo weerkundige medewerker schrijft ons: Onder de talrijke vragen, die uit den lezerskring komen naar aanleiding van mijn beschouwingen over het weer, is de volgende zeker van belang voor vele lezers, de vraag namelijk hoe het te verklaren is, dat vaak bij zware bewolking cn dreigende lucht geen regen of onweer van beteckenis volgt, terwijl anders de minste wolk regen veroorzaakt en dat soms, als er een korte onweersbui is geweest, de lucht zich on middellijk herstelt. De lezer wijst in dit verband op de veel gehoorde uitdrukking; „een 6lerke lucht In hetzelfde verband zou ik willen wij zen op de uitdrukking: „de lucht kan geen warmte verdragen." De vraag kan, dunkt mij, niet in het al gemeen beantwoord worden. Inderdaad kan men dikwijls opmerken, dat de hevigheid van den regen en van het onweer niet in verhouding staan tot het aanzien van de bewolking en ook, dat het weer na regen- of onweersbuien ongelijk snel opklaart. Verreweg de meeste gevallen zullen op zichzelf moeten worden beoordeeld Enkele gevallen zou »k hier wel kunnen noemen Het is b.v. mogelijk, dat een zware bui van betrekkelijk geringe uitgebreidheid langs ons heen trekt, zoodat wij slechts een uit- loopcr krijgen Het geval ziet er dan zeer dreigend uit, elders is de bui zwaar, maar bij ons niet Opkomende buien, waarop do zon schijnt, zien er gewoonlijk dreigender uit dan zij werkelijk zijn. Kleine zomor- warmtc-onwèdcrs bestaan gewoonlijk uit zware en donkere wolkenmassa's, waarin echter weinig actie is. Daar deze vaak ge heel op zichzelf slaan in een omgeving van mooi weer, klaart het weer na hun voorbij trekken spoedig op Toch worden alle gevallen hiermede niet gedekt. Zondra er sprake is van een lang durige periode, waarin het niettegenstaan de echte regenwecr-tc estanden. zooals in de laatste maanden, elechts weinig regent, moet er een andere corznak zijn. Wij moe ten in de eerste plaats in aanmerking ne men, dat de vorming van neerslag de twee de phase is in liet condensatie proces in den dampkring. Wolken kunnen zich gemakke lijk genoog vormen, schiint het. want wij zien ze ook als de atmosfeer droog is Neer- slagvorming echter schijnt alleen mogelijk te zijn bij een hoog vochtigheidsgehaltc der lucht on bij krachtig werkende oorzaken van condensatie, dus bij sterk opwaarts be wegende luchtstroomen Als dus de actie niet sterk is en het vochtgehalte niet hoog, kunnen zich nog wel wolken vormen, maar liet komt niet tot neerslag of tot slechts geringen neerslag. In den laatsten tijd is de atmosfeer boven Nederland droger dan normaal, waaruit de geringe regenval dus wel te verklaren zal zijn. Als dus de condensatie-lendens gering is, hebben wij te doen met een „sterke lucht". Naast deze omstandigheden speelt de vertikale tgmperatuurgradient een belang rijke rol. Als de temperatuur van beneden naar boven meer afneemt dan ongeveer 5.5 graden C. per 100 Meter, komt het gemak kelijker tot sterk opstijgende luchtstroomen dus tot regen en onweer dan bij een klei ner temperatuurverval. In het eerste geval kan de lucht z.g. geen warmte verdragen, d.w.z. wanneer het beneden maar even wal warmer wordt en dus de gradient toeneemt ontstaan buien of cnweders In het laatste geval is de lucht sterk, omdat de tempera- De Goedkoopste ruimste Taxi te Uezei siedo. Betrouwbare en kalme chauffeurs. Vraagt prijs voor de buitenritten. Luxe auto's te huur met en zonder chauf feur w.o. 7 pers vanaf 7 cent pci K.M. Do Ondernemer. HOOGEWEG 49. tuur der onderste luchtlagen nog heel wat stijgen kan voordat de temperatuurgradient zoo groot wordt, dat het, stabiele evenwicht tusschcn hoogerc en lagere luchtlagen wordt verbroken (Nadruk verboden). ZWARE STRAFFEN GEÉISCHT TEGEN INBREKERS. Rotterdam, 5 Juli. Met O. M., waar genomen door mr. J. C. V. Meischke, heeft heden een gevangenisstraf van vier jaren geöischt tegen ieder der verdachten E. v. d. K., 51 jaar, schoenmaker, W. M., 45 jaar, los werkman en F. v. d. B., 33 jaar, scheeps bouwer, allen recidivist en gedetineerd, die bekenden zich in den nacht van 6 op 7 Mei te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van 29 rollen kleedingstof uit het maga zijn van de firma H. Hijmans aan het Groo te Kerkplein. Uit het verhoor der verdach ten bleek, dat M. zich reeds op Zaterdag avond 5 Mei toegang verschaft had tot het aangrenzende pand van een Loodgieters- en Fittersbedrijf, Later had ook v. d. B. zich bij hem gevoegd. Met behulp van werktui gen, die zij aldaar vonden, hadden zij een gat gemaakt in den vloer van den zolder, die gelegen was boven het magaziin Door een gat in de zoldering waren zij in het magazijn gekomen. Zondagavond was ook v. d. K. in het pand gelaten. De gestolen rollen kleedingstof waren vervoerd met een auto, die de hoeren in den gang van de Vischmarkt hadden neergezet. Het O. M. nam bij hot stollon van zijn eisch in aanmerking, dat v. d. K. ongeveer zijn halve leven in de gevangenis heeft doorgebracht, M. heeft het met dertien ver oordeel ingen gebracht tot een zeventien jarig verblijf in de gevangenis en v. d. B. heeft reeds zeven jaren gevangenisstraf ondergaan. De verdedigers mr. G. de Rakker. J. ter Horst en II. van Traa hebben op demon tere straffen aangedrongen. MOTORRIJDER RIJDT OP AUTO. Nieuwe Tonge, 5 Juli. Hedenavond heeft op den provincialen weg te Nieuwe Tonge een ernstig ongeval plaats gehad. De motorrijder Troost uit Middeiharnis kwarn met zijn motorrijwiel in botsing met een personenauto, bestuurd door den heer G. Buth uit Sommelsdijk. Met een ernstige hersenschudding werd T. opgenomen en naar het ziekenhuis te Dirksland overge bracht. Men vreest voor zijn leven. De heer Buth bekwam geen letsel. Beide motorrijn tuigen werden zwaar gehavend. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Heerlen, 5 Juli. Op den spoorweg tus schcn Sitlard en Gcleen is hedenmorgen de vijftigjarige mijnwerker F. v. K. door den trein gegrepen en op slag gedood. De man was ongehuwd. Dankbaarheid is een bloemke, dat in weinig hoven bloeit. GEZELLE. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. „In het geheel niet, wa6 het antwoord. „Maar het is een feit, dat die Indiërs dik wijls de dragers van pestbacillen zijn, zie je, en dat is erg besmettelijk! Het is natuur lijk mogelijk, dat noch Shere Ali, noch Sin- ga Phut die bacillen bii zich hebben gehad, maar ik ben een beetje kieskeurig, wanneer het op zulk soort besmettelijke ziekten aan komt, en ik zou mij niet graag aan dat hor loge schrammen!" „U schrammen? Aan een horloge?" en Donovans stem klonk spottend. ,Ja. Er kunnen scherpe kanten aan zitten. En ik heb genoeg gelezen over bacillen, om er het gevaar van te kennen. Ik zou je aan raden, voorzichtig te zijn!" „Haha!" lachte Donovan kort „Daar maal ik niet om! Het horloge heeft niets met de zaak te maken, behalve, dat zij er missr'.ien over twistten." Kolonel Ashley zei niets meer. Hij bekeek het horloge nauwkeurig en bleef het daar bij nog steeds op de palm van zijn hand houden, zoo voorzichtig, alsof het inderdaad vol bacteriën zat, waarbij de minste aanra king met een schrammetje den dood ten gevolge kon hebben. „Een buitengewoon horloge!" zei de kolo nel eindelijk. „Als je er niets tegen hebt, zou ik het graag eens onderzoeken." „U kunt het niet medenemen," zei Dono van. „Ik kan het noodig hebben als bewijs stuk, als we mr. Puth, of hoe hij dan ook heet te pakken hebben". „O neen, ik zou er niet aan denken, het raee te nemen! Ik zal het hier bekijken. Het lijkt een heel oud uurwerk een van de allereerste, die er gemaakt werden, kleiner dan de zoogenaamde Neurenberger eieren, geloof ik. Een interessante studie over horloges, Donovan! Heb je er wel eens aan gedaan?" Terwijl de kolonel sprak, bekeek hij het uurwerk van den Indiër onder een vergrootglas, dat hij uit zijn zak had ge haald. „Wat? Een studie maken van horloges? Wclneen! Ik heb hier al genoeg te doen!" „Ja," ging de kolonel peinzend voort. „Dal is een horloge uit de oude doos. De aller eerste horloges, Donovan, waren in werke lijkheid kleine klokken, en sommigen le ken zooveel op klokken, dat hun eigenaars ze aan hun gordel moesten hangen, in plaats van zo in den zak te kunnen dragen. Dat was in de vijftiende eeuw." „Vóór de „Big Wind" in Ierland," veron derstelde Thong met een knikje naar zijn Ierschen makker. „Zoo ongeveer," lachte de kolonel. „Maar alle gekheid op oen 6tokje, dit is werkelijk een kunstwerk .Het zou mij niets verwon deren als het gemaakt was in den tijd van koningin Elisabeth, hoewel het sindsdien gerepareerd is en meer nieuwerwetsch ge maakt. Er is waarschijnlijk een nieuw uur werk in gedaan. Koningin Elisabeth was dol op horloges cn klokken en haar vrienden, die dit wisten, gaven haar prachtexempla ren ten geschenke. Enkele der horloges uit haar tijd waren in den vorm van kruizen, beurzen, boekjes en zelfs schedels gemaakt." „Jammer, dat dit niet zoo gemaakt is als een schedel." vond Caroll, „als je be denkt, dat het hier al twee moorden heeft meegemaakt, en niemand weet, hoeveel er gens anders!" „.luist," zei do kolonel, terwijl hij voort ging, zijn vergrootglas over de oppervlakte van het nog tikkende horloge heen en weer te bewegen. En een nauwkeuriger opmerker zou hebben gezien, dat hij niet met zijn vingers aan liet uurwerk kwam. maar er met de punt van een potlood in peu terde en het hier cn daar aanraakte. „Buitengewoon interessant!" merkte de kolonel op, het horloge aan Donovan over handigend, en het daarbij nog steeds op de palm van zijn hand latende rusten. „Buitengewoon interessant! En Donovan, neem den raad van een vriend aan en ga niet te zorgeloos met dat horloge om!" „Te zorgeloos?" vroeg de detective ver baasd. „Ja. Zorg, dat je. er je niet aan 6chramt, wat. je er ook mee doet!" „Waarom niet? Niet, dat het gebeuren zal, want ik heb nog nooit gehoord, dat je jc aan een horloge kon schrammen, maar waarom niet?" „Eenvoudig, omdat dit horloge Maar op dat oogenblik stak de portier van het politiebureau zijn hoofd in „Scot land Yard", looals de agenten het heilige der heiligen noemden, waar de detec tives hun kamers hadden, en riep: „Donovan 1" „Hallo!" antwoordde deze. „I-Iier is iemand voor je." „Goed ik kom. Excuseer mij," mom pelde hij tot den kolonel. „Ik ben over een paar minuten terug." Maar hij was nog eerder terug met een gezicht, stralend van opgewondenheid. „Wat i6 er?" vroeg Carroll. „Singha Phut!" antwoordde Donovan hij gend. „Een vriend van mij gaf mij zoonet een wenk, waar ik hem kan vinden. Ik zie U later nog wel!" En zich overtuigend, dat zijn dolk en zijn revolver in zijn zak ken 6taken, ging D movan ijlings heen, ge volgd door den kolonel, wiens hand zich licht over het tikkende horloge had ge sloten, dat ongemerkt met hem de deur uit kwam. Later op den avond 6liep Singa Phut, een zwijgende, inelkaar gekrompen, wat zielige figuur, in een cel op het hoofd bureau. Donovan had hem op aanwijzing van een spion gearresteerd en juichte daarover. Met Shag op een behoorlijken afstand op den achtergrond en met Jay Kenneth als gast, zat kolonel Ashley op den oever van een beekje te visschen, hij had tenminste een hengel in de hand, om hem te helpen bij zijn gedachten Na zijn bezoek aan het hoofdbureau en zijn terugkeer in het hotel had hij Ken neth opgebeld en met hem afgesproken, een rustigen dag met hem door te brengen in de weide bij het beekje „Ik zou graag ever Darcy's zaak met u 6preken," had de kolonel gezegd. En zij hadden samen gepraat, nagedacht, en nog eens gepraat, en nu waren zij een poosje stil. „Hoe staat hot met de kans hem welto-< lijk vrij te krijgen, als we van een negatief standpunt uitgaan?" vroeg de kolonel „Ik bedoel, Kenneth, als wij den officier van justitie verzoeken de aanklacht te moti- veeren, hetgeen hij alleen kan doen door bewijs door reductie, en dan onzen man op het hart drukken, alles te ontkennen en alles te vertellen van dien nacht, van het wonderlijk gevoel, dat hij kreeg, van de mogelijkheid van chloroform, en dan ge tuigenis af te laten leggen wat betreft zijn goed karakter enz. wat zijn dan onze kansen?' „Het zijn allemaal maar veronderstellin gen, kolonel, maar ik zou zeggen, dat wij vijftig procent kans hebben. Hoogstens zou hij vrijgesproken worden wegens gebrek aan bewijs, maar dat willen hij noch ik. En u „Ik evenmin! Maar ik wilde welen, waar we aan toe zijn. Nu weet ik het. Wij moe ten bewijzen, dat James Darcy werkelijk onschuldig is, door vast te stellen, dat ie mand anders zijn nicht vermoord heeft." „Precies. En zou dat kunnen?" „Ja, en ik zal hot doen. Maar eerst moet ik nog wat meer zien op te lossen. Nu wil ik nadenken. Neemt U mij niet kwalijk, dat ik net doe, of ik hengel. Ik vang mis-« schien wel wat. Inderdaad heb ik een ge voel, alsof ik mijn visoh op het droge zal halen. En misschien hebt U wel andere problemen, die U kunt oplossen, door hier op Uw gemak aan den kant van het beek je te gaan liggen O, er gaat niets boven de wijsheid van mijn vriend Izaak Wal ton! Ik kan hem U aanbevelen in plaats van Blackstone!" (Wordt vervolgd), j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5