NIEUWE METHODEN OP ONDERWIJSGEBIED Geniet Uw vacantie met 25 JAAR OFFICIER BIJ 'T LEGER DES HEILS „Geen tijd om over teleur stellingen na te denken" u moet langer weggeman-lubbers wijerstraal hoek utrechtscheweg tel. 1880 - amersfoort „DE WITTE Belangwekkende expositie in de Int. School voor Wijs* begeerte In de Internationale School voor Wijsbe geerte aan den Doodénweg alhier wordt van 6 tot en met 12 Juli een tentoonstelling gehouden betreffende het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs en de ver anderde maatschappij, welke expositie uit gaat van het Museum voor Onderwijs en Opvoeders te Rotterdam en georganiseerd is dQor de School voor wijsbegeerte. Van deze omvangrijke tentoonstelling althans omvangrijk voor hen, die eenige in teresse hebben voor de evoluties op onder wijsgebied oeri nauwkeurige beschrijving te geven rou ons veel te ver voeren, alhoe wel zij zeer zeker recht heeft op aller be langstelling. Wij zullen ons moeten bepa len tot het geven van een impressie; welke wij gisteravond in een vrij kort bezoek van het geheel hebben gekregen. Moge deze weergave voldoende zijn om een gang naar de School voor Wijsbegeerte te maken om aldaar meer uitvoerig te aanschouwen, hetgeen hier vrij summier is aangestipt, want.de expositie biedt inderdaad belang wekkend en vaak zeer curieus materiaal. Onder de vele inzendingen, welke op deze tentoonstelling aanwezig zijn treffen wij er o.m. aan van de Pallas Atheneschool alhier en van de v. d. Huchtschool te Soest. Van de Pallas Atheneschool vallen vooral op de kaarten, welke voor de aardrijkskundeles worden gebruikt en geheel volgens eigen inzicht der leerlingen zijn vervaardigd. Opvallend hierbij is de groote plaats, welke hij deze lessen wordt ingenomen door de sociale aardrijkskunde, hetgeen vooral voor de economische kennis der leerlingen van belang is. Dit systeem leidt alleen tot de consequentie, dat ieder jaar een andere kaart gebruikt moet worden daar telken- jare de in- en uitvoercijfers veranderen. Van de v. d. Huchtschool te Soest treffen we o.m. aan klei-plastieken van Java, van Italië enz., vervaardigd op de lessen in handenarbeid. Zoo wordt dus jn de eene les materiaal vervaardigd, dat op andere les sen ten dienste van het onderwijs is. Als venzelfsprekend bevat deze tentoon stelling een groote hoeveelheid lectuur be treffende de evoluties op onderwijsgebied, zoowel van eeuwen terug als van den he- dcndaagschen tijd. Voorts geeft de tentoon stelling ons inzendingen betreffende de psychologie de jeugd, veranderd hygiënisch inzicht, toelating tot het middelbaar en voorberoidend hooger onderwijs, leerplan nen, oudervereenigingen huiswerk, oplei ding van den leeraar, toelatingseischen tot de universiteit in verschillende landen, richtlijnen en wcns'chcn van deskundigen, alsmede verschillende inzendingen uit het buitenland,waaronder oök uit Sovjet Rus land. Dit alles omvat tezamen het eerste maar niet onbelangrijkste deel dezer be langwekkende tentoonstelling. Het tweede deel laat ons zien de inzen dingen van scholen en schooltypen, bene vens inzendingen betreffende verschillende vakken. Zoo zien wij o.m. interessante re sultaten van een poging van den heer B. Merema, leeraar aan het lc gymnasium te 's-Gravcnhage, om het onderwijs in het teekenen en de kunstgeschiedenis op te bouwen op een pacdagogisch-psychologi- sche basis. Voorts wordt onze aandacht ge vraagd voor de Dalton-methode, welke door drie inzendingen wordt gedemonstreerd. Verschillende instrumenten, betrekking hebbende op het natuurkunde- en schei- kundc-ondcrwijs, zijn eveneens aanwezig. Hierbij troffen wij o.m. aan écri speciaal toestel, dat geconstrueerd is door ir. P. Schut, leeraar aan het van Oldenbarnevcld- Gyranasium alhier. Zij tenslotte nog vermeld, dat deze ten toonstelling, welke een bezoek ten volle waard is, verschillende inzendingen heeft van het Mo'ntessori-lyccum te Amsterdam en van de Vrije School. TENTOONSTELLING CENTRAAL 7e EN 8e LEERJAAR. Van de school Lange Beek straat. Over het uitsluitend intellectualistische vafi ons onderwijs is de laatste jaren heel wat te pas cn ook wel te onpas geschreven. Of er werkelijk iets door aan het cssentieele van dat onderwijs is veranderd mecnen we te mogen betwijfelen. Maar toch is cr wel iets door veranderd. We zien toch meer cn meer een streven bij verschillende scholen om te laten zien, dat naast de intellectueele vorming ook veel aandacht wordt besteed, aan de practische vorming en dat laten zien bestaat dan in het houden van ten toonstellingen van door de leerlingen ver vaardigd werk. En zoo is nu ook het Cen traal 7e en 8 leerjaar met een dergelijke tentoonstelling gekomen, welke in een drie tal lokalen van de sqhool in de Beekstraat is ingericht. De belangstelling was gister avond al vrij groot en wc kunnen ons indenken, dat niemand er vandaan is ge komen met een onbevredigd gevoel. Want wat er te zien is, is in één woord mooi en goed werk; werk, dat de toets der critiek ten volle kan doorstaan en zeker op een lijn mag gesteld worden met werk van an dere scholen, die ook tentoonstellen. Twee lokalen zijn ingericht door handwerken der meisjes. We vinden er de gewone kle dingstukken, fraaie kleedjes, niet minder mooie kussens en keurig schablone werk. Uit alles blijkt, dat voorop is gesteld, dat de kinderen dezer school hier hun eindon derwijs ontvangen en dat dus de practijk vooral in het oog moet worden gehouden. Ook de voorwerpen in het handenarbeid- lokaal geëxposeerd getuigen daarvan. Daar zijn vele gebruiksvoorwerpen, welke bij zonder keurig zijn afgewerkt en die het stempel dragen van goed en degelijk onder richt. Hier spreekt de practijk nog meer gezonde tanden. Laat deze daarom van te voren nazien en vooral: borstel ze steeds met Ivorol, de tandpasta met haar onge ëvenaard reinigimgsivermogen. Dan zullen geen zieke tanden Uw vacantie bederven. Ivorol, de Nederlandsche Tandpasta. dan bij het handwerkgedeeltc en we kun nen ons indenken, dat menig jongen bij dezen arbeid een handigheid heeft gekre gen, die hem in zijn later leven niet anders dan van veel voordeel kan zijn. TOELATINGSEXAMEN EN BEVORDE RINGEN GEMEENTELIJK GYMNASIUM. In totaal van de 155 leerlin- llngen 106 bevorderd. Na een toelatingsexamen zijn tot de eer ste klasse van het Johan van Oldenbarne- velt Gymnasium alhier, toegelaten: J. C. Bakker. H. Mooycn. G. v. Nieuwcn- huizen, P. Pels Rijcken, B. Sulzer, A. R. v. IJlzinga Veenstra, W. Gordijn, A. J. de Smit v. d. Broechc, A. M. Buitenbos, J. E. Labree, J. J. Valkenburg, G. N. Lammens, M. D. Thijs, M. A. Hendriks, J. Knoppers, Baarschers J. van Maancn, P. J. Kostense, W. J. Huygen, W. M. van der Veen, G. van Zanten. C. Tol, G. M. de Boevé, G. C. J. N. Hinderdacl, II. J. van Ileyst, W. Zijlstra, M. C. Breuning, L. C. de Jong, E. Wink, W. A. Frowcin. Zes van de 30 candidatcn moesten wor den afgewezen. Bevorderd van klasse I naar 1L Van klasse I naar klasse II zijn onvoor waardelijk bevorderd: C. E. Bientjes, B. de Boer, D. Breed veld, H. A. van den Bijtel, B. E. van Dam, G. Goedhart, M. Kluft, N. v. d. Kolk, Fr. Lulofs, G. W. Plas, J. Roo- zendaal, II. Sparnaay, R. Talsma, E. Tals- ma, .T. Tuinstra, F. v. d. Velde, A. Boerwin kel, M. Fischer, C. van Haersolte, A. Jonge- jan, M. Klaassen. A. L. K. Koop, J. Mczger, C. Valkenburg, F. Keulen. Voorwaardelijk bevorderd zijn: L. Oos- tenbrock, H. L. Weber, L. van Wijngaar den, F. van Hogendorp, C. B. Vergouwen, M. v. d. Wcrff. Van dc 47 leorlingen der eerste klasse werden er 16 niet bevorderd. Van klasse II naar klasse III. Van de 2o naar dc 3e klasse werden on voorwaardelijk bevorderd: J. J. van Ame- rom, E. v. Dijk, C. II. van den Burg, J. W. Eysink, T. II. J. Cesar, N. A. Kaan, A. W. van Diermcn, G. A. Kluft, A. Duits, C. L. dc Koff, W. v. d. Kolk, G. M. Hofland, B. van Marwijk Kooy, C. P. T. Rijper, J. C. L. M. Sclinabel, G. E. J. Snijders, J. L. Ungcr, T. A. Tielens, II. J. Wanningen, C. van Amstel, J. C. Blom. Voorwaardelijk zijn bevorderd: M. C. Kooy, P. A. C. Radix, L. I. II. E. Maas, K. L. Smit, E. L. Ruitenberg, B. Veerbeek. Van de 44 leerlingen werden cr 17 niet. bevorderd. Van klasse III naar klasse IV. Van de 3e naar dc 4e klasse werden be vorderd: II. E. Diggelen, J. Mczger, C. Ni- colaï, X. C. R. Edclenbosch, J. A. Eekhoff, J. G. Nolst Trenité, P. de Roos, G. II. Pri ma, J. van Galen Last, A. J. Schut, G. Wal- kottcn, T. W. L. van Heemstra, II. C. de Koff, A. L. E. Weber, J. Milius, A. A. van de Mersch. Van de 20 leerlingen werden er 4 niet bevorderd. Van klasse IV naar klasse V. Van de 4e naar dc 5e klasse werden be vorderd: B. H. C. Arentzen, W. II. Moll, J. G. Rinkel, M. Dobken, T. J. W. Dourna, E. de.Marecs van Swindcren, G. Nolst Treni té, E. Gerritsen, M. J. v. Hamel, G. Vellen- ga, M. T. Westendorp, F J. A. Huygen, II. Leopold, A. Viskil, F. Leischert, B. Levie cn de toehoorderes Zijlstra. Van de 21 werden 7 leerlingen terugge wezen. Van klasse V naar klasse VL Van dc 5e naar dc Go klasse werden on voorwaardelijk bevorderd: F. J. Beunke, H. van Rooy, P. de Marees van Svvinderen, H. Becht, F. Tcrlaak, J. A. Detmar, G. M. A. Eggink, W. A. L. Visser, J. Groenevclt en M. H. Nagelhout cn de toehoorderes C. M. Cremer. Voorwaardelijk werden bevorderd: II. Jansen, A. C. v. d. Poll, N. Stadig, E. E. van Voorthuizen. Van dc 20 werden 5 leerlingen niet be vorderd. In totaal werden dus van dc 155 leerlin gen 49 niet bevorderd. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL. Eindexamens. Van de vierde (laatste) groep zijn geslaagd voor diploma B: W. Badings, P. H. Bokkers, H. S. don Har- tog, W. G. J. Hoffman, M. E. van Rij, II. van Uchelen. Afgewezen twee. Totaal geëxamineerd veertig candidatcn, afgewezen drie. EXAMEN NIJVERHEIDSONDERWIJS. Aan de huishoudschool alhier zijn ge slaagd voor acte N VIII de dame6: P. A. Ooms; J. v. Bergen; J. A. Meyer. Afgewezen drie. Voor de acte N VJI zijn geslaagd: S. Kisch; A. Postma; II. R. Nijhoff, C. W. Ouwelecn; Z. J. Mulder; M. M. E. S. Pup- pendahl. Afgewezen: géén. KOSTELOOZE VACCINATIE. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat op Donder dag 12 Juli 1931 om 3 uur n.m. gelegenheid gegeven zal worden tot kostelooze inenting in het gebouw Westsingel 45. Gewenscht is trouwboekje of geboortebe wijs mede te brengen. BURGERLIJKE STAND. Overleden: Maria Roetman, oud 76 jaar, ongehuwd. Zilveren jubileum van Majoor W. J. Kolder, directeur van het Jongenshuis alhier Op Zondag 15 Juli a.s. zal majoor W. J. Kolder, directeur van het Jongenshuis van het Leger des Heils, alhier, zijn zilveren jubileum als officier van bet Leger des Heils herdenken. Majoor W. J. KOLDER. Een kwart eeuw officier van het Leger des Heils te zijn beteekent zich vijf en twintig jaar te hebben gegeven voor hen, dio geestelijken en vooral ook matcrieelcn steun noodig hebben; zich vijf en twintig jaar op onbaatzuchtige wijze tc hebben ge steld in dienst van de raenschheid. Een ar beid, welke veel teleurstellingen, maar ook veel voldoening brengt. Wanneer men, zoo als wij dat gedaan hebben, met den ma joor Kolder eens een praatje gaat maken over zijn werk, en men spreekt daar over teleurstellingen, dan komt er op liet ge moedelijke gelaat van dezen leider een glimlach, welke uitdrukking geeft aan dc gedachte: „Zie je wel, daar hèb je er al weer zoo een, die dc meaning is toegedaan, dat ons werk zoo hopeloos is". Een glimlach, die je tevens wil zeggen, dat je een verkeerden kijk op do zaak hebt, want daar volgt al direct op: „Teleurstel lingen, die hebben wij, in ons werk. even als in ieder ander werk, zéér zeker, maar... de vele beslommeringen laten ons geen tijd orn erover na te denken; wij denken alleen aan de zegeningen van onzen arbeid, en de kracht, die wij waardoor krijgen doet ons weer welgemoed verder arbeiden, ten bate van hen, die onze hulp noodig heb ben". Met die woorden is de gebccle figuur van den aanstaanden jubilaris geteekend: een voorbeeld van eenvoud, een toonbeeld van plichtsbetrachting, ccn man, die nimmer rust voor hij zijn doel bereikt heeft. Wij, die den majoor Kolder slechts een paar jaar kennen, hebben hem leeren waar deeren als de organisator, voor wien geen onoverkomenlijke bezwaren bestaan, als de man, die met zijn rijke ervaring op het ge bied van maatschappelijk werk. veel waar devolle adviezen gaf in comité's, waarin hij zitting heeft. Als lid \an dc. financieele commissie van bet Plaatselijk Crisis Comi té was bij immer op de vergaderingen te genwoordig; hij was daar steeds een van degenen, die steeds met groote belangstel ling de besprekingen volgde en daar. waar dat noodig was, mot zijn practische er varing waardevolle wenken gaf. Majoor Kolder heeft ook een zeer werkzaam aan deel in het bestuur van bet Blokkenhuis alhier. De vocdseluilrciking aan armlastige ge zinnen alhier, welke is opgezet door den vorigen directeur van bet Jongenshuis, den heer van Eeken, is door majoor Kolder krachtig voortgezet. In den afgeloopen win ter werden zelfs van December tot 15 Juni in totaal niet minder dan 17.125 porties voedsel uitgereikt, hetgeen mede dank zij de welwillendheid der militaire autoriteiten mogelijk is geweest. De carrière van rlen aanstaanden jubi laris bij bet Leger des ITeils getuigt ook van de capaciteiten van dezen officier als leider in het algemeen, maar in het bijzon der van die als leider van het jeugdwerk. De heer Kolder, die 8 jaar heilsoldaat is geweest, ontving zijn opleiding tot officier aan de Kweekschool te Amsterdam, waar hij in 1909 den rang van officier behaalde. Direct daarna volgde zijn aanstelling als sergeant aan die school, waarna bij in De cember van datzelfde jaar zijn eerste corps aanstelling kreeg en als luitenant naar den Helder werd gezonden. Na later tijdelijk in Oude Pekela werkzaam te zijn geweest, waar hij in 1910 tot kapitein werd benoemd van het evangelisalieschip, dat de veenstre- ken afvoer, werd hij overgeplaatst naar het Jongenshuis alhier, waar hij een half jaar (het eerste halfjaar na de opening) verbleef (1911). Nog in datzelfde jaar werd hij overgeplaatst naar Sneek, waar hij ka pitein van het corps werd om na een ver blijf van èen jaar wederom het vaarwel te ontvangen, daar hij werd overgeplaatst naar Groningen I. Na eerst nog weer in van uw zomervacantie kunnen genieten dan de luttele weken, welke u zijn toebedacht zorg daarom een aantal mooie kiekjes in uw be zit te hebben, welke u uw vacantie-tochtjes op nieuw doen beleven hoe u dit op de makkelijkste en goedkoopste manier kunt doen vertelt u als attractie nog steeds indien u uw filmpje bij ons laat ontwikkelen en afdrukken en vijf der acht opnamen goed zijn, een gratis 13 x 18 ver- grooting naar keuze Zutfen (e zijn werkzaam gesteld, kwam hij in Amsterdam VI, waar hij gedurende den oorlogstijd ruim drie jaar werkzaam is ge weest en zich in het bijzonder heeft be ijverd voor de huisvesting en verzorging der vluchtelingen. Nadien werd hij weder om overgeplaatst en wel naar Leeuwarden om vervolgens tc worden gedirigeerd naar Groningen II, het grootste corps der stad. .\'a nog te hebben gewerkt in het korps tc Enschede werd hij naar de Kweekschool tc Amsterdam overgeplaatst, waar hij belast werd met de opleiding der mannelijke ca detten cn tevens corpsofficicr werd van de congreszaal aan den Overtoom. Hierna heeft majoor Kolder nog gewerkt in de corpsen den Hang I, Rotterdam I, Amster dam I om daarna te worden benoemd tot districtsofficier in Limburg, waar bij een goed jaar te Treebcék gevestigd is geweest. Hierna werd bij werkzaam gesteld,op bet Divisiehoofdkwartier in Rotterdam (later in den Haag), waar hij Divisie-jongclicdon- secretaris werd. Na aldaar 2!i jaar werk zaam tc zijn geweest werd hij benoemd tot opvolger van den heer Van Eeken als directeur van bet Jongenshuis alhier, dat onder zijn leiding evenzeer vooruitgegaan is als onder die van zijn voorganger. Vorig jaar is de centrale verwarming, waarvoor de heer Van Eeken een fonds had gemaakt, aangelegd, terwijl er tevens een nieuwe badgelegenheid is gekomen. Zooals uit dezen staat van dienst wel blijkt is de heer Kolder veel werkzaam ge weest op het terrein van het corps- cn jeugdwerk; door zijn toedoen zijn er in den lande ook verschillende muziekcorpsen en padvinderscorpscn van het Leger des Heils opgericht. Als directeur van het Jongens huis is de jubilaris dus vvèl op zijn plaats Ook zijn echtgenoote, die ook vele jaren m dienst bij het Leger des Heils is geweest, als zoodanig een goede leidster voor bet werk in dit huis. Zondagmiddag 15 Juli zal cr van 3—bY uur gelegonlieid zijn den majoor Kolder met zijn zilveren jubilé ge luk tc wenschcn, terwijl Maandagavond 16 Juli een feestavond voor de jongens in bet huis zal worden gegeven. Op dien Zondag middag zullen ongetwijfold velen dezen sympathicken officier gaan gclukwenseben! Amersfoort. Zondag 8 Juli 1931. St. Jonskerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Emma Kerk. 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Nieuwe Kerk. 10 uur: Dienst. G uur: Ds. Panncbakker. Bclhelkcrk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur- Dienst. Wijkgebouw Monnikenpad 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje." 10 uur: Kinderkerk. Vrijzinnig Hervormden. Luthersche Kerk. W/: uur: Ds. Dikboom. Remonstninische Kerk. \0]4 uur: Ds. K. F. Sparnaay van Amster dam. (Extra collecte voor de Broederschap). Doopsgezinde Gemeente. 101/2 uur: Ds. Hylkema. Evangelisch Luthersche Kerk. 10}< uur: Ds. de Jongh. Vrijz. Jeugdgemeenschap Theos. Loge. Geen dienst. Geref. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. C. W. J. Teeuwen van lieerde. bl/« uur. Ds. Popmu. Geref. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Popma. byt uur: Ds. Teeuwen. Geref. Kerk in Herst. Verband. 10 uur: Preeklczcn. 4 uur: Ds. J. v. d. Woude van Hilversum. Christ. Geref. Kerk. 10 uur: Prof. G. Wisse van Apeldoorn. 6 uur: Prof. Wisse. Geref. Gemeente. Gebouw C. J. M. V. Stoovestraat. 10 uur: Godsdienstoefening. by3 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 11 Juli, 't Sluisje, 7 uur: D M. Heikoop van Utrecht. Vrije Geref. Gemeente (Muurhuizen 53). §Yi uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Maandag 9 Juli, 7 uur: de heer W. Blaak van St. Philipsland. Uud-Kath. Gemeente. ('t Zand 13). 10 uur: H. Dienst. Universeele Eeredienst (Soefi-beweging). Toonzaal Sierkunst. Geen opgave ontvangen. Vrije Kath. Kerk. (Theos. Loge, Regentesseloan 21). Geen opgave ontvangen. Leger des Heils (Langestraat 94). 10 uur; HeiligingsdieiisL 3J4 uur: Openluchtsamenkomst. 8 uur: Openbare samenkomst. Christian Science ('t Laantje 3). 10Yi uur: Hollandsche dienst. De Amersfoortsche Bergkapel. Regentesselaan 21. Geen opgave ontvangen. BUITENGEMEENTEN. Baarn en Eembrugge. 10 uur: Ds. Kievit. 6 pur: Ds. J. G. Franck van Bilthoveji. Barneveld. 9Y; uur: Ds. van Montfrans. 6 uur: Ds. van Amstel. Hoevelalion. 9Jj uur: Ds. K. v. d. Pol van Hardinxveld. GYt uur: dc lieer Van Rcenen, godsdienst onderwijzer te Vledder. Hoogland. 2 uur: Ds. Oosterhuis van Eemnes-Buiten. Lensden. 10 uur: Ds. Hofstede. Nijkerk. Geen ongave ontvangen. Scberpenzeel. Geen opgave ontvangen. Soest. Geen opgave ontvangen. Soest (Vrijz. Godsdienstigen). Ds. F. W. J. v. d. Poel, den Helder. Soesterberg. 10 uur: Ds. Tuinstra. De Vuorscbe. 10 uur: Ds. Gerritsen van Amersfoort Woudenberg. 914 uur: Ds. Klomp 6 uur: Ds. Klomp. MARKTBERICHTEN. Hoendereieren 1.90—2.S0, eendeneieren 2,25;2.50 per 100 stuks; grasboler 165 per K.G. Jonge hanen 30—GO et., tamme konijnen 0.401.75 per stuk; lamme duiven 0.20 0.30 per paar. Magere varkens 1416, zeugen drach tige 55—75, biggen f 10—12.50 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 710.000 stuks hoendereieren, 1500 stuks eendeneieren, 20 K.G. grasboter, 10 magere varkens, 2 zeu gen drachtige, 170 biggen. FRUIT- EN GROENTEN VEILING Witte druiven 50—52 q(,, druiven 3538 ct., aardbeien 1223 ct., kersen 812 et., frambozen 1423 ct., tomaten 58 cl., roode bessen 49 ct., meloenen 18—29 ct., perzi ken 5—14 ct., komkommers 46 ct., bloem kool 6—10 ct., groene kool 24 ct., rabar ber 35 ct., wortelen 3—5 ct., capucijncrs 10—13 ct., doppers 612 ct., tuinboonen 3 4 ct., snijboonen 30—36 ct., spcrciebooncn 27 —38 ct., peulen 1315 ct. Andijvie G10 ct., sla 10—17 ct., postelein 58 ct., spinazie 713 ct., sjalotten 1216 ct., seldery 611 ct., ppt-erselie 5—7 ct., bie ten 13—29 ct. EIERVEILING. Aanvoer pl.m. 60.000 stuks. Kleine eieren 1.902, witte eieren ƒ-22.40, bruine eie ren 2.20—2.70. Aldeeling Wijnhandel. Tel 22. BORDEAUX WIJNEN Graves Supérieur Chateau de Pez 1929 Chateau Monroze 1921 «f 1 1.30 f 1-30 1 1-35 OMREKENINGSKOERSEN. O». Not. Niet Oft 6 Juli 7 Juli 12 uur Londen 7.447.4434 Berlijn56 52 56.55 Parijs9.73 9.7334 Brussel 34.46 34.49 Zurich48 00 48 01 Kopenhagen 33.40 33.3234 Oslo 37.50 37.47J4 Stockholm 38 50 38 45 New-York 1.4714 1.47% Milaan 12.68 12.69 Praag6.14 6.14 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op eKecten3 Voorschotten ln rekening-courant 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3