NADENDOODDESPRINSEN AMERSFOORTSCH DAGBLAD' Zaterdag 7 Juli 1934 33 e Jaargang No. 6 PRINS HENDRIK EN DE LANDBOUW VERWACHTE BUITENLANDSCHE VORSTEN VERVROEGDE UITVAART MILITA IR EERBETOON BIJ DE UITVAART EEREFRONT VAN OFFICIEREN EN ONDEROFFICIEREN DAGORDER AAN DE LANDMACHT ADRES VAN ROUWBEKLAG Naar wij van den luit.-gen., gouverneur der Koninklijke Residentie vernemen, zal er, naar de aanwijzingen van den minister van defensie, namens de Koninklijke Ma rine en de Koninklijke Nederlandsche land macht een krans aan het paleis Noordeinde worden aangeboden door den commandant der Marine in don Helder, vergezeld van hunne adjudanten en van eenp onderoffi cier en een mindere, resp. van de Kon. Landmacht en van de Kon. Marine. Aan alle, tot de bovengenoemde gedeel ten der weermacht behoorenden, zal de gelegenheid worden gegeven een bijdrage tot dit doel te schenken. In verband daarmede kunnen onder volle waardeering van eventueel ten deze be staande voornemens en bedoelingen het aanbieden van kransen of bloemstukken door afzonderlijke corpsen, vereenigingen of personen, de weermacht betreffende, in deze algemeenc hulde begrepen worden ge acht en kan mitsdien van een eventueel ten deze bestaand voornemen worden afgezien Défilé voor de kist. Thans wordt officieel medegedeeld dat er op Maandag en Dinsdag a.s. een défilé voor de kist met het stoffelijk overschot van Prins Hendrik zal plaats hebben Hertogin van Mecklenburg in den Haag. Hedenochtend is om 11 uur aan het S.S. station aangekomen de Hertogin van Meck lenburg, echtgenoot© van Hertog Adolf. De Prinses, die omstreeks half elf in het pa leis Noordcinde kwam, begaf zich met. den hertog naar het station om haar tante te begroeten. Inmiddels was ook de Koningin ten pa- Ieize Noordeinde aangekomen en ontving aldaar de hertogin. Burgemeesters langs den weg Naar wij vernemen zal ook ditmaal langs 'den weg, welke de begrafenisstoet op Woensdag a.s. zal-nemen, een groot aantal burgemeesters van Nederlandsche gemeen ten zich opstellen om den overledene de laatste eer te bewijzen. De organisatie hier van berust in handen van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten. Do plaats, waar do burgemeesters zich Zullen opstellen, is nog niet vastgesteld. Kerkdienst in den Haag. Voor den kerkdienst, welke hedenavond in de Groote Kerk zal worden gehouden, ter herdenking van het overlijden van den Prins der Nederlanden, zijn o.m. genoodigd alle ministers, leden van den Raad van State, den Hoogen Raad, het Hoog Militair Gerechtshof, de voorzitters der beide Ka mers der Staten Generaal, het hoofdbe stuur en andere heeren van het Nederland sche Roode Kruis, de commandant van het veldleger, de gouverneur der residentie, de chefs van de Marinestaf en dor generale staf, de commandant der Kon. Marine, bur gemeester en wethouders, benevens de se cretaris der gpmeente 's-Gravenhage, de voorzitter en de secretaris van de Synode der Ned. Ilerv. Kerk, liet Prov. Kerkbe stuur, de gezant van Zuid-Afrika, de Duit- sche gezant, de predikant der Deutsch Evangelische Gemeente, de voorzitter en de secretaris van den Radioraad, leden van den Kcrkeraad, kerkvoogden en notabelen. Woensdag wordt alleen de begrafenis uitgezonden. Naar wij vernemen, hebben de omroep verenigingen van den minister van bin- nenlandsche zaken mededeeling ontvangen, dat op Woensdag 11 Juli a.s. alleen de plechtigheden bij de begrafenis van prins Hendrik mogen worden uitgezonden en dat de omroepverenigingen het verdere gedeel te van den dag moetèn zwijgen. De cbapelle ardentc. Naar ons (er oore komt zal do chapclle ardente, welke in de achtervestibule van bet paleis wordt ingericht, morgenochtend gereed komen. De inrichting zal sober, doch stijlvol zijn. De groote schilderijen, welke de wanden sieren zijn weggenomen. Alles zal in een witte tint worden gehouden. De doorgangen worden eveneens door witte draperieën bedekt en de groote lusters met wit omhangen. De kist met het stoffelijk hulsel van den Prins zal in bet midden on der de groote luster worden geplaatst. In de chapclle zullen voorts alle kransen en bloemstukken, welke tot dusver in de bil jartzaal zijn gelegd, rond de baar gerang schikt worden. Een eenvoudige versiering van groen zal worden aangebracht. Ook bij de inrichting van deze chapclle is getracht zooveel mo gelijk rekening te houden met den wensch van den Prins, welke hij reeds jaren gele iden geuit had. Groothertog Friedrlch ver laat den Haag. De erfgrootherlog Friedrich Franz van Mecklenburg, die gisteravond in Den Haag is aangekomen en ten paleize heeft over nacht, heeft hedenochtend om'elf uur de residentie weer verlaten. De Groothertog is per auto naar Rotter dam vertrokken om zich aldaar in te sche pen met bestemming Zuid-Afrika om daar eenige groote reizen te maken. Na door de Koningin ontvangen te zijn. werd de groot hertog uitgeleide gedaan door den hof maarschalk Baron do Smeth. Hertog Adolf .vergezeld hem naar Rotterdam, Donderdag hield de Senaat der Latul- bouwhoogeschool een rouwzitting naar aan leiding van het overlijden van Z.K.H. Prins llcndrik. Dc Rector-Magnificus, prof. dr. J. A. Ho ning, hield ecu rede, waarin hij o.a. zeide: Den 7den Februari 1901 had het huwelijk met Hare Majesteit dc Koningin plaats en begon de moeilijke taak van den Pnns-Gc- maal, die, zooals Prof. Brugmans in het licht stelde, staatsrechterlijk nauwelijks be staat, in de grondwet hier genoemd worclt. Wanneer men daarbij bedenkt, dat de rc- geerende Vorstin zich in het begin reeds als een krachtige persoonlijkheid deed ken nen, is het duidelijk, dat Zijne Koninklijke Hoogheid zich een levenstaak heeft moeten scheppen geheel buiten bcstunrs- en staat kundige bemoeienissen, vrijwel uitsluitend op maatschappelijk terrein. Talrijk vooral waren de gelegenheden, dat hij llarc Majesteit de Koningin op dit gebied vertegenwoordigde en zóó was liet, dat dc Prins den Oden Maart 191S op bet geboorteuur der Landbouwhoogescliool aan wezig was, zooals Hij ook acht jaren later bij het halve-ceuw-feest voor Wageningen op den herdenkingsdag van dc stichting van het landbouwonderwijs wederom Hare Majesteit vertegenwoordigde. Tot de collega's, die nicer dan anderen dc gelegenheid kregen Zijne Koninklijke Hoogheid tc ontmoeten behoorden de bosch- bouwhooglcerarcn voor wier vak de Prins groolo belangstelling toonde als Bescherm heer der Nederlandsche Boschbouwvereeni- ging, waarvan Hij meermalen de vergade ringen bezocht en voor welke Hij ook wel eens als gastheer hij een bezoek aan do bos- schen bij .,Het LooM optrad. Zijn belangstelling voor den landbouw bleek uit dc betrekkingen tot dc Koninklijke Centrale Nederlandsche Landbouwverccni- ging cn als bewijs, van die voor weten schap moge in herinnering gebracht wor den, dat Zijne Koninklijke Hoogheid protec tor van de Ilollandsch Maatschappij van Wetenschappen was. Evenals er over de Koningin-Moeder vele verhalen rondgaan, gedeeltelijk stellig waar gebeurd, gedeeltelijk verdicht, is dat ook 't geval bij Prins Hendrik der Nederlanden Enkele ervan zijn gemoedelijk, zot als som mige over Karei V. die met groot gemak onder eenvoudige nienschcn kon verkeoren. Andere hebben betrekking op do verhouding tot Zijn Dochter cn de aard dier verhalen doet vermoeden, dat Prinses Juliana in don Vader ook een goeden kameraad zag. Daar voor zullen velen hem dankbaar blijven. Verwacht wordt dat de volgende buiten- landsche vorstelijke personen aan de be grafenis van Z. K. H. den Prins zullen deel nemen: Hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg. Hertogin Adolf Friedrich van Mecklenburg, de Groothertog van Mecklenburg, de Groot hertogin van Mecklenburg, de Erfgroother- tog van Oldenburg, de Erfgroothertogin van Oldenburg, do Vorst van Bentheim en Steinfurt, de Vorst van Wied. de Erfprins van Wied, de Vorstin van Erbach-Schoen- berg, Prins Wilhelm Ernst van Erbach- Schoenberg, Prins Karei van België, Graaf van Vlaanderen, de Earl of Athlone, dc Vorst en Rijngraaf van Salrn Horstmar (vertegenwoordiger van Z. K. II Prins Os car van Pruisen, als Herrenmeister van de Johannieter-Orde), Prins Felix van Luxem burg, Hertog Chrisliaan Lodewijk van Mecklenburg. HOE PRINS HENDRIK DEN DOOD BESCHOUWDE. Geen ramp, maar een bevrijding voor den geest. Jhr. mr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga schrijft aan het Vaderland: „Toen ik las dat, overeenkomstig hot ver langen van wijlen Z. K. H. den Prins der Nederlanden, geen zwarte maar witte dek- kleeden voor den lijkwagen en de paarden bij Zijn uitvaart zullen worden gebruikt en ook door het Ilof geen rouwkleedij zal wor den toegepast, kwam mij een ernstig ge sprek in de gedachten, dat ik met den Prins had betreffende Zijn condoleanticbe- zoek bij Koningin Elisabeth van België we gens het overlijden van Koning Albert. Prins Hendrik deelde mij mede, hoe hij erin geslaagd was de geheel terneergesla gen Vorstin, die er onder gebukt ging tal van vorstelijke en andere belangstellende personen uit het buitenland te moeten ont vangen, te bemoedigen en op te beuren. Niet treurende, maar met opgeriehten hoofde en met een zekere blijmoedigheid moest de Vorstin deze personen tegemoet tredpn, meende de Prins. Immers het ster ven was voor den mensch geen ramp. het was niets anders dan de scheiding van het lichaam en den geest, die daardoor van .vele zorgen werd bevrijd. Prins Hendrik lichtte dit nog nader toe en ik bewonderde den adel zijner gedach ten, die zich bewogen geheel op de basis der Platonische wijsbegeerte. Wellicht zullen velen het bovenstaande, dat een blik werpt op het nobele gemoeds leven van den Prins, met belangstelling vernemen.'' Officieel wordt thans medegedeeld, dat liet uur van vertrek van den Koninklijken rouwstoet vervroegd is. De stoet zal om kwart vóór tien van het paleis Noordeinde afrijden. De Gouverneur der Koninklijke Residen tie heeft een algemecne order uitgevaar digd ter regeling van het militair eerbe toon bij de plechtige teraardebestelling van het stoffelijk overschot van Z. K. II. den Prins der Nederlanden op 11 Juli a.s. Ingevolge de daaromtrent door cn na mens II. M de Koningin gegeven bevelen wordt bepaald, dat aan dc plechtigheid deelnemen dc onderstaande (roepen: a. een detachement van honderd man van hot Regiment Grenadiers en hel mu ziekkorps van het 1e regiment Infanterie voor een cerewachl bij het Koninklijk Po lcis in het Noordcinde; 1). voor het afzetten van het Noordeinde, de Heulstraat pn den Kneuterdijk de de tachementen van de verschillende leger korpsen. Het geheel staat onder commando van den commandant der brigade Grenadiers en Jagers. Deze voert tevens het comman do over de niet ingedeelde officieren cn on derofficieren. Wat het militaire gcdecltp van den stoet betreft, levens volgorde in den stoet, is het volgende bepaald: lo. een detachement Koninklijke Mare chaussee te paard met omfloersten standaard en standaardvlag ter sterkte van 16 ruiters. 2o. de algemecne troepencommandant Generaal-Majoor J. van Andel met zijn staf. 3o. de Koninklijke Militaire Kapel. 4o. de Commandant van het 2e Regiment Huzaren, kolonel A. Diemont. commandant van het voorste militaire gedeelte van den stoet met zijn adjudant. 5o. een bataljon infanterie 4 compag- nien. 6o. 2 eskadrons huzaren te paard met omfloersten standaard. 7o. de rouwstoet van het Koninklijk Huis. So. Luitenant-kolonel Haitsma Muiier, commandant van het achterste militaire gedeelte van den stoet met zijn adjudant. 9. Een bataljon marinetroepen met tam boers en pijpers. - - 10. Een compagnie van de Koloniale Re serve. 11. het muziekkorps van het 5e Regiment Infanterie. 12. Een bataljon infanterie 5. 4 compag- niön. 13. Twee batterijen veldartillerie, iedere batterij, bestaande uit vier vuurmonden. 14. Een detachement militaire poli tie troepen te paard. Voor het militair eerbetoon te Delft is het volgende vastgesteld: Algemeen commandant van de te Delft optredende troepen is luitenant-kolonel J. J. van Santen." Bij de Nieuwe Kerk bevindt zich een eere- wacht van het korps mariniers met de marine-kapel. In de Nieuwe Kerk is bij den ingang van den grafkelder een eerewacht opgesteld, bestaande uit S adelborsten en 8 cadetten. Voor het afzetten te Delft worden aange wezen mariniers, adelborsten, cadetten, de tachementen van de scholen voor reserve officieren cn politielrocpen. Zoowel te 's-Gravenhage als te Delft zul len batterijen worden opgesteld, welke mi- nuutschoten zullen afgeven van 9.45 uur tot het einde van de plechtigheid te Delft. In aansluiting op het reeds gemelde om trent de regeling van het militair eerbetoon bij de plechtige begrafenis van het stoffe lijk overschot van Z. K. II. Prins Hendrik, kan nog worden medegedeeld, dat de Gou verneur der Residentie als tenue voor de aan de plechtigheid deelnemende troepen heeft vastgesteld: zonder overjas cn met model decoratiën. Alle onbereden troepen hebben voorts de bajonet opgeplant. De troepen, welke te 's-Gravcnhago voor de afzetting zijn aangewezen, zullen te half negen hun npstellingsplaatsen innemen. Ook de eere-wacht staat te half negen op gesteld. De troepen, ingedeeld in den stoet, zullen te kwart over negen voor den af- marsch gereed staan. De Gouverneur der Residentie besluit zijn order als volgt: Ik vertrouw er uiteraard op, dat alle of ficieren, onderofficieren en mindere mili tairen het als een groote en blijvende eer zullen beschouwen, aan de plechtigheid te mogen deelnemen, zoodat zij evenals zulks op 27 Maart j.l. het geval is geweest door houding cn tenue zullen uitblinken. De korpscommandanten zullen hun troe pen met nadruk hierop wijzen. PROF. OBBINK HOUDT OOK THANS DE UITVAARTREDE. Naar ons ter oore komt, zal de rouw dienst in de Nieuwe Kerk te Delft geleid worden door den Hofprediker, professor dr. H. Th. Obbink, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Het muzikale gedeelte zal ook ditmaal verzorgd worden door dr. Joh. Wagenaar, directeur van het Kon. Conservatorium voor Muziek te 's-Gravenhage. Het ligt in de bedoeling, dat koorzang ditmaal aan de plechtigheid bijzondere wijding zal bijzet ten. LEGERROUW. Naar wij vernemen zal van af heden, 7 Juli, door het leger gedurende een maand de rouw worden aangenomen, bestaande uit het dragen van een zwarten rouwband aan den linker bovenarm. Derhalve zullen de officieren de hun door H. M. verleende ordctcekcncn niet met crópe omhuld dragen. Bij de begrafenis van het stoffelijk over schot van Z. K. H. Prins Hendrik zal op een nader door den Garnizoenscomman dant te 's-Gravenhage aan te geven plaats een eere-front worden gevormd, bestaande uit beroeps- en reserve-officieren der Ko ninklijke Landmacht en der Koninklijke Marine, officieren van het Kon. Ned.-Indi sche Leger met verlof hier te lande, en on derofficieren der Koninklijke Landmacht en der Koninklijke Marine. Officieren en onderofficieren, die aan de vorming van het eere-front wenschen deel te nemen, zullen uiterlijk te 830 moeten verzamelen op onderstaande plaatsen: beroepsofficieren K. L. en K. M cn offi cieren K. N. I L.: Tournooiveld vóór de Twentsclie Bank; reserve-officieren en onderofficieren: Lange Voorbout nabij monument. Het tenue is voor de deelnemers der Ko ninklijke landmacht vastgesteld als volgt: dagelijkse!) tenue (grijs) met model-deco- ralics, wandelsabel (officieren en adjudan ten-onderofficieren), en witte handschoe nen, officieren met rouwband. De afmarsch van de verzamelplaatsen naar de punten van opstelling geschiedt onder de algemecne leiding van den kolo nel .1. II. Fruyn van Hertog, commandant van de Brigade Grenadiers cn Jagers naar de aanwijzingen van don Garnizoenscom mandant. De oud-officieren van het Kon Ned. Ind. Leger zullen een eee-front vormen op de plaats ter weerszijden van het standbeeld van Joh. de Witt. Verzamelen op het Bin nenhof te 8.00 uur. BETUIGINGEN VAN DEELNEMING. 's-Gravenhage, 6 Juli. Aan het Paleis Noordcinde zijn heden palmtakken be zorgd: le. van het hoofdbestuur van het Algemeen Nederlandse!) Verbond, 2e. van bet bestuur der afdeeling Aruba van het Algemeen Nederlandse!) Verbond. De alge mecne voorzitter de heer P. J. de Kanter beeft namens het A. N. V. gisteren ook door teekcnlng in de registers van rouw beklag van zijn deelneming getuigt. Bij gelegenheid van het overlijden van Z. K. H. den Prins heeft het bestuur van den Bond van Ambtenaren bij Departemen ten van Algemeen Bestuur en Ilooge Col leges van Staat een schrijven van rouwbe klag aan H. M. de Koningin verzonden. Namens de Vereeniging „Ernst, Nut. Ont spanning" (E. N. O.) is ten paleize Noord cinde een krans bezorgd met een lint, waarop de woorden „Van de Vereeniging Ernst, Nut, Ontspanning (E. N. O.) aan haar Beschermheer. De heer R. Zuyderhoff, voorzitter der Alg. Rekenkamer, alg. voorzitter der Kon. Ver. „Oost en West", tevens voorzitter van het Verbond van koloniale vereenigingen, mocht in die laatste hoedanigheid twee te legrafische betuigingen van deelneming bij het overlijden van den Prins ontvangen, t. w.: le. van den heer Eduard Gay, presi dent de la Fédération francais des Colo- niaux et anciens Coloniaux te Parijs, en 2c. van de heeren Arnold, president, en Ryck- mans, secretaire de l'Association coloniale Beige, te Brussel. Namens de Commissarissen van de Ko ningin in de Provincies heeft do Minister van Staat, Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, gisteren een krans ten pa leize neergelegd. 's-G r a v e n h a g e, 6 Juli. Namens de Ko ninklijke Vereeniging van Gepensionneerde Officieren van het Nederlandsche leger heb ben heden de voorzitter, luitenant-generaal Muller Massis. de ondervoorzitter gen.-maj. Leclercq en de commissaris van het be stuur kol. Mazel ten paleize Noordeinde een krans bezorgd. Onder meer werden Vrijdagmiddag nog kransen ten paleize afgegeven namens ae Nederlandsche Alpenvcreeniging, namens de leden van de Hofhouding van wijlen de Koningin-Moeder, namens Pangeran Adi- pati Ario en namens de vereeniging van oud-leerligen van het Gymnasium, waar ook de Prins onderwijs heeft ontvangen. Door het Bestuur van de Kon. Ned. Brandweervereniging, van welke vereeni- ing Z.K.H. de Prins der Nederlanden be schermheer was, werd een adres van rouw beklag aan H.M. de Koningin gezonden. INTERNATIONALE ROODE KRUIS. HULDE. Namens de Ligue des Sociétés de la Croix Rouge zal Mr. Dr. F. Donker Curliu6, secre taris-generaal van het Nederlandsche Roo de Kruis, in zijn hoedanigheid van Gou verneur van de Ligue, een krans neerleg gen aan de baar van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden. Mr. F. Donker Curtius zal de Ligue te vens hij de plechtig© hijzetting van het fr-toffelijk overschot te Delft vertegenwoor digen. Naar wij van den Commandant van het Veldleger vernemen, is do hieronder vol gende uitnoodiging aan de onderdeden der Koninklijke Landmacht verzonden: „Aan allen, dio deel uitmaken van de Koninklijke Landmacht". Evenals zulks geschied is bij het verschei den van Hare Majesteit dc Koningin-Moe der, zal ook thans eene deputatie namens de Koninklijke Marine en de Koninklijke Nederlandsche Landmacht een zilveren krans leggen bij het stoffelijk hulsel van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden. Degenen, aan wie bij de voorgaande ge legenheid de zorg hiervoor was opgedragen, zijn zeer getroffen geweest door het zich in groote mildheid uitende medeleven van de militairen van Zee- en Landmacht, waar door zelfs aan de door wijlen de Koningin- Moeder nagelaten Stichting een tot dank stemmend bedrag kon ten goede komen. Ik houd mij er van overtuigd, dat nu ons vereerd Koninklijk Huis weder zoo ernstig is bezocht, in uwer aller harten in niot mindere mate dc behoefte leven zal, van uwe aanhankelijkheid blijk to geven, thans aan de baar van den hooggéëcrden Gemaal onzer Koningin, ons ook als Vlag- cn Opper- officier van Vloot en Leger zoo na gestaan hebbende. Evenals ten vorigen male zou ik het be drag willen stellen op 0.10 met de bedoe ling om hetgeen uwe genegenheid ineer zou willen afzonderen, ten goede te doen komen aan de instelling, welke in het bij zonder als een der levenstaken van den Hoogen Ontslapene te beschouwen was: „Het Nederlandsche Roode Kruis". Ik zal het op prijs stellen, indien de com mandanten van Korpsen, Chefs van Slaven, dienstvakken, inrichtingen, enz. hunne me dewerking willen verlecnen, de gelden op gelijke wijze als den vorigen keer te stor ten, thans op de girorekening nummer 103106 van den Comptabele van het Hoofd kwartier van het Veldleger cn daarbij we der te doen vermelden: le. Naam en onderdeel, inrichting, enz. 2e. „Lauwerkrans Weermacht". 3. Aantal van hen, die een bijdrage schonken. De Commandant der Marine richt een gelijksoortig schrijven tot allen, die van de Koninklijke Marine deel uitmaken, terwijl ik in de dagbladen nog een oproep tot de Reserve-Officieren hoop te richten. Een herinneringsphoto zal t.z.t. aan allen, dio bijgedragen hebben, worden uitgereikt. EERSTE KAMER Vergadering van 6 Juli 1934. Geopend elf uur. Voorzitter: Mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk. HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK. Do Voorzitter deelt mede dat benoemd zijn tot leden der Commissio van Redactie voor het Ontwerp-adres van Rouwbeklag, de heeren Janssen, Fock, ter Haar, Janssen, de Limpens cn Van Lanschot. De Kamer gaat in de afdcelingen het' onderzoek van het Ontwerp-Adres. Na heropening van de openbare vergade ring doet de voorzitter voorlezing van het Ontwerp-Adres, dat luidt als volgt: ,Met groote ontroering heeft de Eerste Kamer der Staten-Generaal kennis genomen van het zoo plotseling verscheiden van zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Neder landen, Hertog van Mecklenburg. Van heeler harte deelt de Kamer in do smart, welke Hare Majesteit en Hare Ko ninklijke Hoogheid de Kroonprinccs ver vult. De Kamer bidt Uwer Majesteit in deze diepe droefheid Godes onmisbaren bijstand toe." Het wordt zonder debat en z.h.s.t vastge steld. De vergadering wordt te 11.20 uur geslo ten. HERTOG ADOLF TE DELFT. Delft, G Juli. In den loop van den dag hebben een bezoek gebracht aan de Nieuwe Kerk. te Delft jhr. mr. dr. H. A. van Ivarne- beek, Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, Baron Bentinck, opperstalmeesteï van H. M de Koningin, terwijl om 5 uur Hertog Adolf van Mecklenburg, de broede® van wijlen Prins Hendrik de werkzaam heden in oogenschouvv kwam nemen. Her-' tog Adolf werd rondgeleid door den burge meester van Delft, mr. G. van Baren. DE REGISTERS VAN ROUWBEKLAG. Aangezien de vestibule van het Paleis in het Noordeinde wordt ingericht tot cha- pelle ardente. zullen vanaf heden de regis ters van rouwbeklag ter teekening liggen, n het gebouw van de Thesaurie van H. M. de Koningin, Noordeinde 70, tot uiterlijk 6 uur des namiddags. SLUITING DER DEPARTEMENTEN. De departementen van Algemeen Bestuur en de Rijksdiensten zullen a.s. Woensdag gesloten zijn. ROUWBEKLAG VAN PRESIDENT ROOSEVELT. H.M. de Koningin heeft een telegram van rouwbeklag van president Roosevelt ont-. vangen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9