DE ONLUSTEN IN DE HOOFDSTAD Zaterdag en Zondag vrij rustig Onze Postvliegers onderweg PRACTISCH ECONOMISCH ONDERZOEK CHLOORBLEEKLOOG HUMORHOEKJE De Tribune gemuilkorfd. Thans in totaal zes dooden te betreuren Zaterdag was bet in bet brandpunt van de Jordaan rustig. Do markt op de Lin- dengracbt werd druk bezocht door de vrouwen uit de buurt. Kinderen speelden op straat en natuurlijk werd overal druk gesproken over het gebeurde. Het zag er dus overal rustig uit, maar natuurlijk werd or overal gepatrouilleerd. Dikwijls reden militaire wagens, waarop politie en militaire politie gezeten waren, in snellen gang door de nauwe straten. In do middaguren is de toestand weer eenigszins veranderd. In de Tuinstraat, waar wellicht eenige oogenblikken geen patrouille was geweest, zag men weer kans versperringen te ma ken. Bij de komst van de militaire macht viel een steen naar beneden, hetgeen aan leiding was om handclond op te treden. Schoten weerklonken, een man werd ge troffen en bij een later afgegeven salvo werd ook een meisje gewond. In de Madelievenstraat verscheen plotse ling op een der daken een stok, waaraan een roode vlag was gebonden. Een der marechaussees nam zijn karabijn en na twee schoten tuimelden stok en vlag om laag. In den laten middag is nog op een onbe woond buis waarbinnen de laatste dagen alles was vernield, een roode vlag ge plaatst. Een pantserauto van de rijdende artillerie uit Arnhem was weldra ter plaatse. Door de bemanning werd de vlag naar beneden gebaald. Arrestaties. Tot nu toe waren bij deze oproerige be wegingen zoo goed als geen arrestaties ge maakt De politie-agenten hadden even wel goed opgelet en Zaterdagmiddag zijn drie militaire auto's, waarbij politie was ingedeeld, er op uitgetrokken om belha mels te arresteeren. Een groot aantal werd met do wagens meegenomen en naar het bureau Raampoort gebracht waar thans de cellen vol zitten met verzetplegers. In den laten namiddag was het voor zoover wo konden nagaan, weer rustig in do Jordaan. In de Kinkerbuurt. In de omgeving van de Kinkerstraat heb ben Zaterdagmiddag ook wanordelijkheden plaats gehad. Er werd met steenen uit op gebroken straten naar de politie gegooid. Met de vuurwapenen word aan dit opko mend verzet eon einde gemaakt. In de aan grenzende Lootsstraat werd daardoor een vrouw door een kogel getroffen. Haar toe stand moet niet van ernstigen aard zijn. In den vooravond. Tc acht uur Zaterdagavond liet bet zich aanzien dat er, door do samenwerking van de politie met de militaire macht, welke zich over de hoofdstad heeft verspreid, de schrik bij do onruststokers is ingekomen. In de blocraenbuurt van Amsterdam-Noord, waar zich Vrijdagavond en ook Zaterdag morgen tooneelen hebben afgespeeld, welke aan een volslagen oproer grensden, was bet op genoemd tijdstip rustig, terwijl ook uit de anderen stadsdeslcn, waar het Vrij dag heet is toegegaan, de Jordaan inbe grepen, geen alarmeerendo berichten bin nenkwamen. Een ongunstige uitzondering maakte de Indische buurt, waar in den vooravond een aantal straatlantaarns weer met stee nen werden bekogeld. Ook hier waren de woelingen echter niet van ernstigen aard. Actie teSen tramwagens. In den loop van den avond zijn pogingen gedaan de tram te doen dcrailleeren in de v. d. Duinstraat en in de v. Limburg Sty- rumstraat. De politie was er dadelijk bij om erger te voorkomen. Ook in de van Beuningcnstraat werden stocnen op de tramrails gelegd en voerde de politie daarom ccnige charges uit. In de Tollensstraat, hoek Jac. v. Lcnnep- straat, werd op do politie geschoten. De politie werd ook gewaarschuwd, dat de verzetplegers daar in het bezit waren van allerlei projectielen cn zelfs van bijtende vloeistoffen. Om kwart over elf kwam bericht, dat in de v. Lennepstraat een winkel van Wijn- bergh was geplunderd. Inval van de justitie bij De Tribune. Zaterdagmiddag omstreeks drie uur ver schenen er plotseling politie en militairen op den Amstel, die aldaar het gedeelte af zetten, waar do bureaux van het commu nistisch dagblad Do Tribune zijn gevestigd. Dc officier van justitie, mr. van Thiol, ver gezeld van politie, ging het gebouw bin nen voor het doen van een huiszoeking. In een politic-auto werden pakken papier ge laden on later ook doelen van do persen, waardoor het onmogelijk zal zUn, dat dit blad kan verschijnen. Er werd. voor zoo ver was na te gaan, niemand in hechtenis genomen. De huiszoeking nam eenige uren in beslag. Mr. J. A. van Thiel deelde later aan de pers mede, dat de inval is geschied naar aanleiding van opruiende en ophitsende stukken in dit blad. Toen do inval ge- schioddo, was juist de oplaag voor Zater dag afgedrukt. Deze oplaag is geheel in beslag genomen, alsmede een groot aantal andere stukken. Ook zijn de vitale deelen van de persen, waarop dc courant gedrukt wordt, uit, de machines genomen. Ten slotte is een wacht van dc militaire politie voor het gebouw geplaatst. Nie mand mag naar binnen in verband met do beslaglegging. Oplaaiend verzet. Een ongunstige uilzondering in den naar omstandigheden zoo rustigen Zaterdag avond vormden do Indische buurt cn later ook het Spaarndammerkwarticr. waar agenten cn militairen verschillende malen tegen onruststokers moesten optreden. Er werd meermalen van de vuurwapenen ge bruik gemaakt. In de Polanenstraat, de Houtrijkstraat, do Assendolftstraat cn omgeving werd het plaveisel weer op dezelfde punten als vo rige avonden opgebroken. Wat do Indische buurt betreft, moesten vooral dc straatlantaarns het ontgelden. Ivori na middersacht is de G.G.D. uitge rukt naar de Bataviastraat, waar ten ge volge van geloste schoten enkele personen gewond waren. De waakzaamheid van po litie cn militairen verslapt geen oogenblik. Ook in de andere stadsdeelcn blijft men op alle mogelijke gebeurtenissen voorbe reid. Ilct bureau Spaarndammerstraat heeft to middernacht versterking gekregen van een extra-detachement militaire politie. Een doode in de Indische buurt. Wat de Indische buurt betreft, is er in de Bataviastraat en in de Sumatraótraat na middernacht uit hot publiek op do po litie geschoten. Deze heeft het vuur beant woord, met het noodlottig gevolg, dat in dc Bataviastraat een kleermaker, die zich in zijn woning bevond, doodclijk werd go- troffen, terwijl in de Soembawaslraat een man een schot in do kin kreeg. Het lijk van eerstgenoemde is niet ver voerd. Dc gewonde is naar het Tosselscha- de ziekenhuis overgebracht. De onruststo kers zijn na dat krachtdadig optreden, naar alle kanten weggevlucht. Wat de overige stadsdeelcn betreft, is in dc van Limburg Stirumstraat, hoek van Beuningenstraat, bij de firma Wijnberg, een viertal ruiten ingegooid. Agenten cn mili tairen hebben plundering van den winkel voorkomen. In dc Jordaan was het na 12 uur ook niet geheel en al rustig. O.a. is hier de Ma delievenstraat door het gepeupel in het donker gezet. Aan den overkant van het IJ is in de Latyrusstraat, uit een woning, een viertal schoten op vertegenwoordigers der militaire politie gelost. Deze heeft het vuur beant woord. Of daarbij persopen gewond zijn, kon men ons niet mcdedecjen. Tegen 2 uur zag het er naar uit, dat de rust was terug gekeerd. Geheime radio-zender. Amsterdam, 7 Juli. Naar wij ver nemen heeft een radio-amateur te Breda een bericht opgevangen, dat beginnende met de woorden: „Hier Rood Amsterdam" modedeelingen inhield over do ongeregeld heden in de hoofdstad. Het bericht werd gedurende een half uur vijf a zesmaal her haald en gaf den indruk, dat het op een gramofoonplaat was opgenomen. De radio-amateur heeft van zijn bevin dingen mededeeling gedaan aan de Breda- 6che politie, die zich met de centrale re cherche te Amsterdam in verbinding heeft gesteld. Wij vernamen voorts, dat van laatstgenoemde zijde contact gezocht is met P.T.T., teneinde licht in deze zaak te bren gen Wij vernemen nader, dat ambtenaren van P. T. T. hebben kunnen nagaan, dat dit be richt afkomstig moet zijn geweest van een clandestiene zender, welke zich in de buurt van genoemde gemeente moet bevinden De zender beschikte over een zeer zwakke energie. Het vermoeden heeft bestaan, dat in het gebouw van het dagblad De Tribune te Amsterdam een zender opgesteld ie ge- weest. Bepaalde onderdeelen, die daar ge vonden zijn, wezen aanvankelijk in deze richting. Uit het nadere onderzoek is echter ge bleken, dat hiervan geen sprake was, en dat de onderdeelen afkomstig waren van een groot ontvangtoestel. De toestand op Zondagmorgen. Dc hoofdstad is, met haar militaire be zetting van honderden manschappen, be staande uit soldaten, marechaussee, mili taire politic, huzaren, grenadiers en jagers, met haar actief dienstdoende burgcrwach- ters. haar eigen groote politiekorps en gan- scbo uitrusting van oorlogsmateriaal bin nen haar grenzen, de 1ste ochtend van de nieuwe week ingegaan met een tempera tuur van 70 graden in de schaduw. Ofschoon van de meeste „fronten" ryst gemeld werd. kon helaas nog niet gezegd worden, dat de orde zich blijvend in Am sterdam'gevestigd had. Zoo was het aan de overzijde van het IJ wederom in de Bloemenbuurt met haar groote complexen van grootendeels door werkloozen bewoon de gemeente-woningen, dat zich symptomen van nieuw verzet tegen het gezag voorde den. Te negen uur werden in de Hortensia straat en in de Sneeuwbalstraat de in de nachtelijke uren door het gemeenteperso- neel gedichte 6traten weer door ongure elenjentcn opgebroken cn hadden de daar patrouillcerendc agenten en militaire man schappen enkele malen een bombardement met steenen te verduren. Het verscherpte toezjcht in deze wijken, gepaard gaande met het verbod van open ramen en samen scholingen. voorkwam echter dat er ern stige incidenten piaats vonden. Van den order van den Burgemeester dat er niet meer gesommeerd zou worden, doch in geval van daadwerkelijk verzet onmid dellijk zou worden geschoten, blijkt over het algemeen een goede preventieve wer king uit te gaan. Vanuit het Westelijk stadsdeel bleven in de morgenuren alarmeerende bericht uit en ook in Oost kon de toestand naar omstan digheden rustig genoemd worden. Op de Eilanden heeft zich oen incident voorge daan, doordat op do Kattenburgergracht, bijna vlak voor het politiebureau op een daar patrouilleerendc marinier vanuit een auto is geschoten gelukkig zonder dat hij daarbij is geraakt. Daar juist op dit oogenblik de kerk uitging, durfde de marinier uit vrees, dat hij een of meer onschuldigen zou raken, niet terug te schieten. Alles ging zoo gauw in zijn werk, dat het nummer van de auto niet meer kon worden opgenomen. Te twaalf uur werd op de Eilanden h^t pa- troullleeren door militairen gestaakt. Ook in de Jordaan ziju in de morgenuren gee?» ongeregeldheden van ernstigen aard voor gevallen. Algemeen© ontspanning in den toestand. Het verdere verloop van den Zoudav kenmerkte zich, wat den middag betrefi, door rust en orde in vrijwel alle staJsdee len. Er is uiteraard een ontspanning :n den algemeenen toestand ingetreden het geen tot gevolg heeft gehad, dat van het patrouilleeren door militairen in de slra ten grootendeels kon worden afgezien Niettemin blijft het militair apparaat zich gereed houden om bij de minste ve- andering in ongunstigen zin weer op hot appèl te zijn. In de Bloemenbuurt van Amsterdam Noord blijven vooral in de omgeving van Hnzelaarstraat en Sneeuwbalstraat een aan tal oproerige elementen actief door het op breken van het plaveisel op tal van pun ten Bij een winkelier in de Hortensiastraat werd een winkelruit Ingesmeten. Zooals steeds in deze buurt het geval is. zochten de onruststokers bij het hooren van een politieauto of motor, door tuintjes en straatjes naar alle kanten een goed heen komen. Tn de Spaarndammerbuurt bleef de po- litio met dubbele posten patrouilleeren, ter wijl het ondcrgrondsche reservoir met af sluiters van de gemeente waterleidingen aan hot Nassauplein onder militaire bewa king bleef. Aan het van Hoogendorpplein heeft het gepeupel getracht een winkel van „De Unie" leeg te plunderen. De politie cn mi litairen grepen in. waarbij een schietpartij ontstond, welke tot gevolg had. dat een der belhamels door een schot in het hoofd werd getroffen. De Geneeskundige dienst heeft hem naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Er zijn verschillende arrestaties verricht. Voorts is er nog een man naar het O.L. Vrouwegasthuis vorvoerd die In do Bali- straat door een schot in do knie werd ge troffen. Zondagavond te zeven uur kon het rap port over den toestand in de verschillende stadsdeelen worden samengevat in de woor den: „Alles rustig". De ongeregeldheden hebben tot nu toe aan zes personen het leven gekost, terwijl, voor zoover wij konden nagaan, ongeveer zevenentwintig in flet ziekenhuis zijn opge nomen. Van enkele;hunner is de toestand nog ernstig'. Tal van- patiënten zijn bovendien in de gasthuizen behandeld zonder dat zij opge nomen behoefden te worden. Het aantal ar restaties is vrij aanzienlijk; het mecrendeel der gearresteerden zal ter beschikking van de justitie worden gesteld. In den vooravond nieuwe onlusten op Wittenburg. Dc avond, die eenige verkoeling bracht na den warmen dag, heeft al klinkt het paradoxaal de gemoederen van de be volking op Wittenburg weer zoodanig ver hit, dat de politie mot de vuurwapenen heeft moeten optreden. Te ruim kwart over zeven moest een troep onruststokers uit elkaar gehaald worden, welke bezig was met het opbreken van de straat. Ook wer den er eenige belhamels gesignaleerd, die in lantaarnpalen waren geklommen om de straat bij voorbaat van verlichting te ver steken. Bij de charges, welko door de agen ten ondernomen werden, werd van de re volvers gebruik gemaakt, met het noodlot tige gevolg dat een vrouw door een schot in den buik werd getroffen. Zij is naar het Binnengasthuis vervoerd. In verband met het weder opleven van het verzet heeft het bureau Kattenburg weer versterking gekregen van dertig ma riniers. In de overige stadsdeelen was bet Zon dagavond te half tien naar omstandighe den rustig, alleen in de Kinkel-straat moest de politie eenige charges uilvocren tegen groepen onruststokers, die daar het pla veisel trachtten op le breken. Onrustige Zondagavond op Wittenburg. Wittenburg bleef Zondagavond een on gunstige uitzondering vormen op den vrij rustigen toestand. In de Groote Wlttenbur- gerstraot werden barricades van meer dan een meter hoog opgeworpen; op één daar van was een roode vlag met witten hamer en sikkel geheschen. Lantaarns waren om getrokken of stuk gegooid. De politie cn mariniers, later versterkt door marechaus sees, hielden streng de hand aan het con signe ..ramen dicht en in de huizen blij ven". Daarbij werd gebruik gemaakt van karabijn en revolver. In de andere dcelcn van dc eilanden bleef het rustig. Do ongeregeldheden op de eilanden duur den nog tot ongeveer 12 uur voort Toen kwamen Kattenburg en Oostenburg vrijwel tot rust, doch op Wittenburg bleef het ver zet nog in vnj ernstigen vorm voortduren. Teneinde een verdere actie onmogelijk te roaken en het verzet te isoleeren, word dooi de politie beslóten Wittenburg te blokkceren. Alle toegangswegen werden door de poli tie, geassisteerd door mariniers, afgesloten; niemand mocht er uit of werd toegelaten. Wie zich op straat vertoonde, werd dadelijk onder vuur genomen. Er zijn echter zoo goed als geen schoten gevallen, daar de bevolking het in dit geval raadzamer oordeelde bin nen tc blijven. 5—7 5-7 7—7 8—7 Amsterdam Boedapest Belgrado Athene Mersamairuh Cairo Gaza Rutbawells Bagdad Boeshir Djask 8—7 Karachi Jodpoer 7—7 Allahabad Calcutta 6—7 Akyab Rangoon Bangkok 5—7 Singapore 4-7 Medan Batavia 4—7 Vertrek van bet eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 12 Juli. In het overige deel der stad bleef het rustig. Op sommige posten zijn nog militaire bezettingen, doch in de meeste gevallen zijn deze teruggetrokken en wordt het ver scherpte toezicht uitsluitend door de politie gehouden. Een uitzondering vormt bet Noorden, waar politie nog met de militaire politie patrouilleert. In den loop van den avond werd mede gedeeld dat in een drietal huizen in de Jordaan wapens en munitie opgeslagen waren, doch bij een huiszoeking werd niets ontdekt. De vrouw, dio vroeg in den avond cf Wittenburg door een schot in de buik wertl gewond, is het eenige slachtoffer dat door den Geneeskundigen Dienst is behandeld. Contact Commissie ingesteld De brandende economische vraagstukken van onzen tijd en in het bijzonder de wan verhouding tusschen de nog steeds verbe terende productiemogelijkheden eenerzijds en de afnemende mogelijkheid het verbruik daarmee in overeenstemming te brengen an derzijds, hebben velen, groepen zoowel als personen, gebracht tot het zoeken van een oplossing. Daarbij is steeds meer gebleken hoe vol strekt onvoldoende dc inzichten zijn in de economische verhoudingen en de factoren die de ontwikkeling daarvan bepalen. De overweging, dat onderzoek en studie op dit punt ten sterkste dient te worden bevorderd en dat, om dit doel te bereiken, samenwerking van velen noodig is, heeft ertoe geleid dat door de Vereeniging voor Bedrijfseconomie, de Nieuw-Economische Groep, Het Nederlandsch Technocratisch Verbond en de Bond voor Vrije Economie, het initiatief is genomen tot instelling van een „Contact-Commissie voor Practiscb Eco nomisch onderzoek, waarin voorloopig heb ben zitting genomen de heeren C. F. Sixma, Ir. H. L. Copljn, Ing. J. H. Bernhard, L. Ernst cn W. Hörmann. Dc Contact Commissie is gedacht als een coördineerond orgaan, dat tot taak heeft het noodige verband te brengen tusschen allo vereenigingen. lichamen en personen, die in eenlgerlei opzich aan het bovenbedoelde plan wjllen medewerken. Het ligt in do bedoeling dc contact com missie uit te breiden met vertegenwoordi gers van andere groepen en adviseerende le den. Degenen, die zich daartoe geroepen voelon, gelieven zich om nadere inlichtingen te wenden tot het voorloopig secretariaat der C.-C. Prins Hondrikkade 20/21 (Gebouw Mer- curius), Amsterdam C. INBRAAK EN ARRESTATIE. Zaterdag heeft de politic te 's-Graven- liage Ier beschikking gesteld van den offi cier van justitie P. J. S., die reeds een reeks van vonnissen terzake van diefstal met braak achter den rug heeft, J.l. Octo ber werd hij voorwaardelijk in vrijheid ge steld; hij had toen een gevangenisstraf van 6 jaar. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j 1. verschafte hij zich door in klimming door een raampje toegang tot een pand aan do Laan van Mecrdervoort hoek de Ruyterstraat, in welk pand ver schillende kantoren zijn gevestigd. Achtervolgd door den concierge en eeni ge toegeschoten burgers cn agenten, werd hij in de Hugo de Grootstraat gegrepen. Het bleek S. te zijn, die in het bezit was van een scherp dolkmes en bovendien kans had gezien tijdens zijn vlucht zonder dat dit bemerkt werd een partij inbre kerswerktuigen weg te werpen. ACHTER EEN AUTO GEKROPEN. E-én-jarig kindje overreden en gedood. Te Ovezande heeft een ongeluk met doo delijken afloop plaats gehad. Een kindje van ruim een jaar was spelende achter een stilstaande auto gekropen. De chauffeur dio even later wilde vertrekken, had dit niet gezien, zoodat het bij het achteruit rij den van dc auto (wat noodig was om te kunnen keeren) werd overreden en onmid dellijk gedood. Een adres gericht aan de T weede Kamer Door do N.V. Franken-Dondere Vereenig- de Aniline Fabrieken, Tilburg, is een adres gericht aan do Tweede Kamer der Staten- Generaal, waarin erop gewezen wordt, dot in tegenstelling met chloorkalk chloor- bleekloog na invoer niet weder uitgevoerd is. Do verbruikstoename hier te lando is echter in verhouding veel grooter dan do toenamo van den import, aangezien zeer vele binnenlandsahe verbruikers van chloor kalk zijn overgegaan tot het verbruik van chloorbleekloog. Van chloorbleekloog is er echter in Nederland slechts één producent, t.w. N.V. Koninklijke Nederlandsche Zout- industrie te Boekelo, die reeds plus minus 14 dagen voor de uitvaardiging van dit wetsontwerp haar prijs met 40 verhoog de. Dat een prijsverhooging van 40 als thans ingevoerd cioor de N.V. Koninklijke Nederlandsche Zoutindu6trie door niets is gemotiveerd, blijkt niet alleen uit de voor dezen tijd abnormaal hooge winsten dezer industrie, maar ook uit de eenvoudige tech nische beschouwing, dat uit 100 Kg. zout inet 20 k.W-h. ongeveer 400 Kg. chloor bleekloog worden vervaardigd. Voordat de verhooging met 40 intrad, werd deze hoeveelheid verkocht af fabriek Boekelo voor een gemiddelden prijs van ƒ10. Stel len we den kostprijs van 100 Kg. zout op ongevicr ƒ1 en één k.W.h. op nagenoeg 5 ct., dan behoeft het zeker geen betoog, dat de oude prijs nog voldoende winstmarge liet. Het blijkt dus, dat de contlngenteering van chloorbleekloog in geen enkel ver* band staat met de crisis. Adressanten vertrouwen, dat het voren staande voldoende aanleiding moge zijn voor de leden der Kamer hunne medewer king te verleenen, opdat het artikel chloor bleekloog uit het wetsontwerp regelende den invoer van calcium-hypochloriet enz., worde geschrapt, alvorens het ontwerp tót wet wordt verbeven. TRAGISCH EINDE VAN EEN VACANTIE-TOCHTJE. Auto tegen een boom gevlogen, Tusschen Reuver cn BeJfeld hoeft Zater dagavond omstreeks negen uur op den Rijksweg aldaar een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxo auto, afkomstig uit Bloemen- daal, waarin gezeten was de familie Gott- mcr, vloog met groote vaart tegen een boom langs den weg. Van de vier inzitten- don, vader, moeder on twee zoons, die ge zamenlijk een vacantieuitstapje maakten, werd de moeder, de 55 jarige mevr. Gott- raer-Hertmann op slag gedood, terwijl een der zoons, die chauffeerde, vrij ernstig werd gewond. De vader en de andere zoon kwamen er met lichte verwondingon af De gewonden, zoomede het lijk, werden naar het R. K. ziekenhuis te Venlo overgebracht. Dc juiste toedracht van het ongeval kon nog niet worden vastgesteld. Daar de verongelukte auto naar de lin kerzijde van den weg vloog, had nog een botsing plaats met een andere auto, afkom stig uit Venlo. Deze laatste wagon werd wel zwaar beschadigd, doch de beide in zittenden liepen slechts onbeduidende schrammen op. GEEN NIEUWE STEUNVERLAGING. Den Haag, 6 Juli. In enkele bladen komt een bericht voor aangaande een „nieuwo" verlaging van den 6teun. Het blijkt ons, dat dit bericht geheel on juist is. Behalve de brieven, die eindo Juni aan de betrokken gemeentebesturen zijn gericht over de nieuwe regeling, zijn geen berichten uitgegaan. Het misverstand is waarschijnlijk ontstaan, doordat aan de ge meenten in Twenthe, waar reeds vroeger de nieuwe tarieven en percenten zijn inge voerd, dezer dagen mededeeling is gedaan van de overige wijzigingen, die met 1 Juli voor alle gemeenten en dus ook voor die in Twenthe gelden zullen. Van een „nieuwe" regeling is derhalve geen sprake AANGEHOUDEN WEGENS OPRUIING. Groningen, 8 Juli. In verband met het verspreiden van pamfletten is de voor zitter van het Werkloozen Strijd Comité, de 34-jarigo II. B. aangehouden wegens op ruiing. Zaterdag waren reeds de vice-voor- zitter C. M. en do leider en propagandist der C.P.H. do 35-jarige L. v. d. V. aange houden. Dit is de laatste keer, Sir James. Morgen is mijn jongen jarig. (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6