GROOTE SPANNING AAN DE ZAAN HOLLAND-BELGIE IN EDAM WILLEM II SLAAT DE KOOGERS RONDE VAN FRANKRIJK DE NAT. WIELREN. KAMPIOENSCHAPPEN VAN EGMOND SLAAT PIJNENBURG ESTAFETTE GEWONNEN DAVIS CUP WEDSTRIJDEN De Tilburgers hebben veel aan hun keeper te danken Koog a. cl. Zaan, 15 Juli. De belangstel ling voor den laatstcn wedstrijd der karn pioenscompetitie was uit den aard der zaak bijzonder groot. Immers, mocht Willem II er in slagen te Koog a. d. Zaan van KFC t.e winnen, dan eindigden drio clubs gelijk in de kampioenscompetitie n.l. Ajax, KFC en Willem II. KFC had aan een gelijk spel voldoende om kampioen van Nederland te zijn. Men was zoo zeker van zijn zaak, dat reeds voorbereidende maatregelen waren getroffen om dit kampioenschap vanavond te vieren Helaas, het heeft niet zoo mogen zijn. Helaas, 6 ch rij ven wij, omdat door de over winning van Willem II op de Koogers de kampioenscompetitie weer met drie weken verlengd is. En eerst op 5 Augustus do be slissing kan vallen. Door niemand is een dergelijke verlenging van de kampioens competitie gewenscht, behalve dan door de respectievelijke penningmeesters misschien. Het spel van den wedstrijd van vandaag heeft in hoogcr mate teleurgesteld. In de eerste helft ging het nog wel, maar wat men in de tweede drie kwartier heeft laten zien, leek eenvoudig naar niets. Van zeisprekend kan men aanvoeren, dat de ze nuwen in deze ontmoeting een belangrijke rol hebben gespeeld. Uit speltechnisch en tactisch oogpunt maakten beide partijen fout op fout. En toch was de ontmoeting het aankijken wel waard al w.as het alleen maar om de groote spanning, die er in het veld heerschto en die van minuut tot mi nuut grooter werd. KFC heeft o.i. verdiend te winnen, omdat de ploeg voor het groot ste deel van den speeltijd een meerderheid in het veld had, waardoor als het ware Willem II in de verdediging gedrongen werd. In de tweede helft is Willem II bijna niet over de helft geweest en heeft keeper Veen practisch niets te doen gekregen. Maar doelman van der Aa des te meer. De Tilburgenaar heeft prachtige safes verricht cn het is aan hem te danken, dat Willem II tenslotte den wedstrijd uit het vuur ge sleept heeft. Onder leiding van scheidsrechter dr. van Mooreel werd om even over half drie aan gevangen, waarbij do partijen zich als volgt opstelden: K.F.C.: Doel: Veen. Achter: W. Mol cn Hille. Midden: Kaayk, Nieuwenhuyzen cn Bley. Voor: van Wcn6vccn, Bouthoorn, I. Mol, Visscher cn Kruiver. Willem II: Doel: van der Aa. Achter: Spykers cn Smulders. Midden: Horsten, de Leeuw cn van der Pool. Voor: Maas, v. d. Wouw, van Ilam, van Ierland en Möller. Een prachtig opgezette aanval in het midden levert Willem II na ruim een kwar tier spelen een doelpunt op. Zuiver ge plaatst gaat het leder van voet tot voet cn tenslotte wordt de bal naar den vrijstaan- den van Ham doorgegeven, even loopt deze door cn dan scoort do midvoor met een schuin hard schot in den hoek. onhoudbaar voor Veen. 01. Gesteund door den wind onderneemt de Willem II voorhoede ecnige gevaarlijke aanvallen. Kort samenspelend komen van der Wouw en Maas door de Koogsche ver dediging heen, Maas krijgt vlak voor doel het leder voor de voeten en met een hoog schot, dat tegen den onderkant van den lat 6tuit, 6coort de Tilburgenaar onhoudbaar. 0—2. Er zijn dan precies 31 minuten gespeeld. Twee minuten later ligt het leder achter van der Aa, als Jaap Mol uit ccn algemee- nen aanval onhoudbaar den keeper pas seert. Bij dezen aanval had van Wensveen bij zijn voorzettep den bal met de hand aangeraakt, doch dit was scheidsrechter van Moorsel ontgaan. Er ontstaan ecnige moeilijke oogcnblik- ken voor het Willem II doel, eenmaal schiet Mol met een schuiver langs het doel en ook een aantal corners leveren geen resultaat op. Het succes komt juist aan tegenoverge stelde zijde. Van der Wouw plaatst van grooten afstand hard in, Veen houdt den hal goed. maar laat het leder weer uit de handen vallen. Van Ham is ingeloopen cn heeft geen moeite den bal in doel te loo- pen. 1—3. Direct daarop is het rusten. Tweede hellt. Willem II speelt nu tegen wind in. K.F.C. zet direct een zwaar offensief in hetgeen zijn uitdrukking vindt in ecnige hoekschop pen. Willem II trouwens ziet er geen kwaad in bij gevaarlijke momenten den bal zelf over dc lijn te werken. Na 6 minuten beeft KFC reeds 6ucces. Spykers uerkt slecht weg, waardoor Bouthoorn gemakke lijk in het. bezit van den bal komt. Deze lost een schuiver, waarop van der Aa blijk baar niet verdacht is, want de Willem II keeper valt te laat uit, de bal ligt dan reeds achter hem. 3—2. Het offensief van KFC wordt door dit 6ucces nog groote, een doelpunt nog en het kampioenschap was immers binnen. De Willem II backs zijn lang zoo zeker niet meer met ingrijpen en wegwerken als voor de rust. Bij een schitterende safe van van der Aa raakt deze even onklaar, maar na eonige minuten kan hij weer verder spelen. Zoo verloopen de eerste 20 minuten met KFC voortdurend in het offensief. Drie man speton hij Willem II in de voorhoede, de rest heeft »ich op eigen helft terug getrok ken. Er is op deze manier haast geen door komen aan voor KFC. Van der Aa is de vesting, waarop alle aanvallen stranden. Geheel KFC zit hem op de huid, wat de Koogsche natuurlijk op verschillende vrije trappen komt te staan. Nog een paar mi nuten. IIoo KFC ook zwoegt, het lukt niet cn al6 van Moorsel het einde aankondigt juicht liet gchcclc Willem II elftal voor een overwinning, welke men in den grond van do zaak niet verdiend heeft. VietL étappewinnaar Cannes, 15 Juli. (V.D.) Na den rustdag van gisteren is de Ronde van Frankrijk vandaag voortgezet met de elfde etappe van Nice naar Cannes, een afstand van 126 K.M Deze etappe werd in de sprint ge wonnen door den jeugdigen Franschen ren ner Vietto voor Martano. Beiden hadden ecnige minuten voorsprong op de rest van het pelcton. Van Nice ging het traject over de Col de Nice (410 Meter) naar de hoogste top van dit traject, de Col de Braus, bijna 1000 Me ter hoog. Van hier uit ging het scherp naar beneden naar Sospcl. Daarna eon kleine stijging naar de Col de Castillon (700 Me ter) en wederom in daling naar Menton en Monto Carlo, op iets rneer dan 70 K.M. van Nice. Over de heuvels La Turbie en d'Eze ging het weer naar Nice terug, een afstand van totaal 100 K.M. De laatste 26 K.M ging hot rechtuit rechtaan via Antibes, Juan les Pins naar Cannes. Do jonge Franschman Vietto blonk ook nu bijzonder uit 43 ren ners startten te Nice na den rustdag van Zaterdag. Grootendeels ging het hierboven genoemde traject langs de kust en weder om zag de moedige Vietto kans telkenmale te ontsnappen en de bergjes het eerst to nernen. Onderscheidene malen lag hij alleen aan den kop cn alleen de Italiaan Martano zag kans op het laatste rechte eind den uit- looper te pakken te krijgen. Beiden kwamen tegelijk te Cannes aan, waar Vietto in de sprint won met wielleng- te. Vietto kreeg weer tijd vergoeding wegens het winnen van de etappe waardoor hij op den- leider in het algemeen klassement Magne niet onaanzienlijk inliep. Daar deze zelf ongeveer 3 minuten later binnen kwam dan Vietto cn Martano is de voorsprong van den Franschman op den Italiaan in het klassement nog tot slechts ongeveer 2 minuten tcruggeloopen. De bergen van (le Pyreneeën zullen hier wel dc beslissiir brengen. Mocht Vietto ook daar zoo goed klimmen als hij vandaag en in de vorige Alpenetappes heeft geclaan, dan geven w hem ook nog een goede kans op de over winning. In ieder geval is dc jeugdige crack de verrassing van deze Ronde. De uitslag was: 11e etappe Nice-Cannes 126 K.M. 1. Vietto (Frankrijk) tijd 4 uur 9 min, 7 sec. 2. Martano (Italië) 1 lengte. 3. A. Magne (Frankrijk) tijd 4 uur 12 mi nu ten 30 sec. 4. Trueba (Spanje) 1 lengte. 5. Lapebie (Frankrijk 4 uur 15 min, 26 sec. 6. Vervaecke (Belgi) in den zelfden tijd, 7. Meini lijd 4 uur 18 min. 47 sec. 8. Louviot. 9. Morel li. 10. Pa6torelli. 11. Vignoli. 12. F.zquerra, Geyer, Gotti, Canardo en S. Mac6. In het algemeen klassement heeft A. Magne nog steeds den kop met slechts ge ring verschil op Martano. Frankrijk is onbetwist één in het landen- klassement. Het algemeen kla66ement wa6 als volgt 1. A. Magne 72 uur 43 min. 5 sec. 2. Martano 72 uur 36 min. 3. Vietto 73 uur 3 min. 50 6ec. 4. Vervaecke 73 uur 9 min. 58 6cc. 5. Morelli 73 uur 10 min. 47 6ec. 6. Lapebie 73 uur 11 min. 37 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk 218 uur 48 min. 50 sec. 2. ZwitserlandSpanje 220 uur 28 min. 13 6ec. 3. Italië 220 uur 48 min. II 6ec. 4. Duitschland 222 uur 9 min. 54 sec. 5. België 227 uur 14 min. 40 sec. De regen spelbreker. Dinsdag avond voortzetting met de finales Op de Stadionbaan werd Zaterdagmid dag een aanvang gemaakt met het verrij den van dc kampioenschappen van Neder land in dc sprint De deelneming bij de amateurs was bij zonder groot. Er werd begonnen met een lü-lal series, waaruit de tweo besten naar dc tusschcnritten werden gebracht; 32 ren ners namen deel. De tusschpnrittcn acht in totaal vormden dus een tweede selectie. Telkens werd met renners gestart, de twee besten gingen over naar de achtste finales. Na de acht tusschcnritten hadden zich voor de achtste finales geplaatst Winter, Van Gel der, Ooms, Komma, Kamp, Martens, Kre- mers, Willemse, v. d. Linden, Mans, van Vliet, Muller, v. d. Vijver, Postma, B. Leene en Vaessen. De achtste finales werden in matches k deux verreden en hieruit kwamen de acht volgende kwartfinalisten: Ooms, Kamp, Kremers, Homma, van Vliet, Postma, B. Leene en A. v. d. Linden. Dc kwartfinales hadden het volgende re sultaat: lste rit: 1. Van Vliet; 2. Ooms. Tijd laatr ste 200 Meter 13 sec. 2e rit: 1. B. Leene; 2. Kamp, tijd laatste 200 Meter 13% sec. 3e rit: 1. Kremers; 2. Postma, tijd laat ste 200 Meter 13sec. 4e rit: 1. A. v. cl. Linden; 2. Homma, tijd laatste 200 Meter 13 sec. In de halve finale kwam eerst van Vliet tegen B. Leene uit. Het was een fraaie race met van Vliet aan den kop In de laatste bocht liet dc jeugdige van Vliet zich ver rassen, Leene kwam voorbij en hoe van Vliet ook spurtte, Lccne won met wiel- lengte. Tijd laatste 200 Meter 13 sec. Uit deze race bleek, dat de jeugdige Woerde naar het van zijn snelheid moet hebben, maar in tactiek schoot hij nog danig te kort Van - der Linden won gemakkelijk van Kremers in de andere halve finale, tijd laatste 200 Meter 12% sec. Zondag kwam B. Leene dus in den eind strijd uit tegen v. d. Linden in een match deux. Voor den derden prijs strijden van Vliet cn Kremers tegen elkaar. Ook bij dc onafhankelijken was dc deel name bijzonder groot. Hier 12 series, waar- an de eerst aankomenden direct in de achtsto finales kwamen, terwijl numero tweo in een der herkansingsraces werd ge plaatst. Direct in de achtste finales kwamen van Rcyen. v. d. Horst, van Rossum, Hoevens, Beukers, v. d. Leur, Engelmoer, v. d. Hei den, W. Bouquet, B. van Dijk, D. van Dijk en H. Jazet, terwijl uit de herkansingsrit- ten nog kwamen Pesch, de Wolff, van Vreeswijk en Heslinga. Dc achtste finales werden evenals bij de amateurs in matches a deux verreden, dc winnaars gingen over naar de kwart-fina les. Dit waren v. d. Horst, de Wolff, Hoe- ens, v. d. Leur, Engelmoer, Beukers, W. Bouquet en Jazet. De kwarteindstrijden der onafhankelij- ken hadden het volgende resultaat; lstc rit: 1. v. d. Horst; 2. De Wolff, tijd laatste 200 Meter 14 sec. 2o rit: 1. Jazet; 2. Engelmoer, tijd laatste 200 Meter 14 sec. 3o rit: 1. v. d. Leur; 2. W. Bouquet, tijd laatste 200 Meter 14% sec. 4e rit: 1. Beukers; 2. Hoevens, tijd laat ste 200 Meter 13 sec. De halve finales leverden een verrassing op. Jazet liet zich op de laatste 150 Meter leelijk verrassen door den tactischcn Beu kers, die hem toen hij de kans schoon zag bliksemsnel passeerde en op het laatste reehte eind achterliggend kon Jazet niet meer naast Beukers komen. Tijd laatste 200 Meter 14 sec. Dc strijd tusschen van der Leur cn v. d. Horst was een nek aan nekrace met van der Leur de sterkste. Tijd 14 sec. Beukers cn van der Leur kwamen dus Zondag tegen elkaar uit voor de finale, ter wijl Jazet cn v. d. Horst om den derden prijs rijden. De professionals-rennen. Bij de professionals kwamen slechts zes renners van de acht ingeschrevenen aan den start. Clugnct, die tegen van Egmond in zijn serie moest rijden, was niet ver schenen, terwijl Cor Wals, die in zijn serie tegen v. d. Heuvel moest uitkomen, tele grafisch wegens een val had moeten af melden. In dc eerste serie ging van Egmond dus alleen over de baan. In de tweede serie won Gerard Leene ge makkelijk van Mctz, waarbij Leene bewees, dat hij snel is ondanks het weinig uitko men in wedstrijden in dit seizoen. Van der Heuvel ging dus in de derde serie eveneens alleen over de baan, terwijl in de vierde serie Pijnenburg geen moeite bad met Sliphorst. In de eerste halve finale kwamen van Egmond en Pijnenburg tegen elkaar te rij den. Van Egmond nam den kop en steeds versnellend lag hij op 200 Meter voor de finish reeds op vol tempo. Pijnenburg slaagde er niet in hem zelfs maar op zij te komen en de Haarlemmer won met een lengte. Tijd laatste 200 Meter 12% sec., do snelste tijd van den dag. De strijd tusschen van der Heuvel en Gerard Loene was bijzonder scherp. Leene had den kop en hoe van der Heuvel ook probeerde, door tactisch rijden van Leene mocht het hem niet gelukken te passeeren. Op het laatst© rechte eind deed v. d. Heu vel nog een moedig© poging, maar Leene won met wiellengte. Tijd laatste 200 Meter 13% sec. Van Egmond en Gerard Leene kwamen dus in den eindstrijd. Pijnenburg en v. d. Heuvel rijden tegen elkaar om den derden prijs. Dinsdagavond voortzetting. Zondag, de dag waarop de finales van de Nederlandsche wielerkampioenschappen zouden worden verreden, was het weer al even florissant als Zaterdag. Uit de lood grijze lucht kletterde de regen bij vlagen neer. Af en toe klaarde de hemel wat op, doch het zou een wel wat al te riskante onderneming zijn, de wedstrijden onder deze omstandigheden te doen doorgaan, weshalve de organisatoren besloten het Dinsdagavond, acht uur, opnieuw te pro- beeren. Tot groote teleurstelling van de vele optimisten, die toch nog een reis naar het Stadion hadden gewaagd en die nog geruimen tijd voor de gesloten hekken ble ven samendrommen. j..i ZWEMMEN Waterpolostrijd met met 30 verloren Edam, 15 Juli. In dc haven van Edam, voor het Strandbad, waar een speciaal voor dit doel gebouwde tribune naar schatting ongeveer duizend belangstellenden bevatte, waaronder burgemeester Th. van Kolfscho ten, werden gisterenmiddag internationale zwemwedstrijden gehouden in verband met den landwedstrijd Nederland—België op estafette cn waterpologcbicd. Om met het belangrijkste te beginnen: de waterpolowedstrijd werd gewonnen door dc Belgen en wel met 03. Dit was verdiend, hoewel onze spelers althans een tegenpunt ook verdiend hadden. Dc landenestafette werd met bijna 10 se conden voorsprong door onze nationale ploeg gewonnen, zij het slechts op de laat ste baan van 200 Meter, toen Moor den Belg Blitz eruit zwom. Er waren banen van 50 meter uitgezet maar zooals het in den regel gaat, werden er in dit open water geen records verbeterd. De uitslagen waren: Vrije slag, nationaal 100 meter seniores (dames) 1. Mej. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 9 sec. 2. Mej. M. C. Helms (Het Y) 1 min. 14 seconden. 3. Mej. N. Mudde (O.D.Z.) 1 min. 142/5 seconden. Estafette 4 maal *200 meter vrije slag (hecren) Nederland—Belgié: 1. Nederland in 10 min. 22 4/5 sec. met de zwemmers J. Acheffer, C. van Aelst, G. Reg- tcr en B. Mooi. 2. België in 10 min. 322/5 sec. Rugslag 100 M. (Dames) seniores, natio naal: 1. Mej. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 23 4/5 s. 2. Mej. B. Martin (O.D.Z.) 1 min. 261/5 3. Mej. P. Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 27 2/5 seconden. Schoolslag, 100 M. heeren, seniores, na tioaal: 1. A. van Kalker, (D.H.K.) 1 min. 232/5 seconden. 2. H. Poerl (Het Y) 1 min. 25 3/5 sec. Rugslag 100 M. heeren seniores nationaal: 1. J. C. Schoffer (D.J.K.) 1 min. 182/5 seconden. 2. J. P. Senff (D.J.K.) 1 min. 19 sec. 3. P. Terpstra (Zw. Zuiderbad) 1 min. 22 1/5 sec. Schoolslag 200 M. dames, seniores na tionaal: 1. F. Hcssel (Het Y) 3 min. 212/5 sec. 2. J. Stroomberg (Het Y) 3 min. 22 3/5 seconden. 3. R. de Graaf (O.D.Z.) 3 min. 291/5 sec. A. Kruis 3 min. 26 sec. gediskwalificeerd. Estafette 5 maal 50 meter vrije slag dames nationaal: 1. Het Y, 2 min. 552/5 sec. met de zwem sters. N Helms, M. Vierdag, T. Wagner, W. Spangcrdt, F. Hessel. 2. Amstcrdamsche Dames Zwemclub 2 min. 55 4/5 sec. 3. Inter Nos 3 min. 20 4/5 sec. De O.D.Z. die buiten mededinging mede zwom, maak te een tijd van 2 min. 50 4/5 sec. Wisselslag estafette heeren 3 maal 50 M., nationaal: 1. D.J.K., 2 min. 42 sec. met de zwem mers J. C. Scheffer, A. van Kalker, F. Winckel. 2. Het Y 2 min. 4-43/5 sec. Wisselslag estafette dames 3 maal 50 M., nationaal: 1. O.D.Z. 2 min. 552/5 sec. met de zwem sters P. Oversloot, A. Kruis, R. Mastenbroek 2. Het Y, 2 min. 57 sec. 3. O.D.Z. II 1 min. 573/5 sec. Waterpolostrijd Nederland—België. De landenwedstrijd Nederland—Bolgic, die gisterenmiddag in de haven van Edam ge speeld werd, is door Nederland verloren. De Belgen hebben de overwinning ver diend, hoewel een tegenpunt beter de spcl- erhouding zou hebben weergegeven, maar onze schutters bloken al zeer onfortuinlijk. Nadat de volksliederen gespeeld waren, gin gen onder leiding van den Duitscher J. Hoffmann, de leider van de Duitsche Wa- terpoloplocg als scheidsrechter, de volgende zeventallen te water: Nederland: A. Veenstra, doel. G. van Zeist, A. J. Braam (aanvoerder) en van Oostrom Soede, (achter). J. Rekkers, G. J. v. d. Kamp cn J. W. Daatselaar (voor). België: Disy, doel, G. Blitz, aanvoerder; van Gfteen cn Isfc- lce, achter. Depouw, Castelevns en G. N. Blitz, voor. Do eerste kans was voor de Belgen, maar Veenstra stopte het schot. Een volgende aanval der Belgen bracht meer succes, want G. N. Blitz kwam vrij te liggen en België had de leiding mot 0—1. Toen kwam er wat meer actie in de Hol- landsche aanval, maar een schot van Rek kers werd gestopt, waarna even later de zelfde speler een opgelegde kans kreeg, maar het leder naast schoot. Steeds weor komen de Belgen aanvallend opzetten. Hun plaatsen was zeer goed en toen G. N. Blitz dc bal weer naar den vrijliggeuden Depouw speelde, kon België de leiding tot 02 vergrooten. Een schermutseling voor het Belgische doel had ten gevolg, dat van dc Kamp cn Isselee door den scheidsrechter die streng maar zeer correct optrad, het water werden uitgezonden. Nog juist voor de rust zag Daatselaar kans een vrij zeker doelpunt met een schot tegen de bovenlat te beëindigon, waarna gepauscerd wcrcl 0—2. De tweede helft begon derhalve met twee zestalion omdat de twee uitgezette spelers nog niet tot het spel konden worden toege laten. Hoewel de Belgen weer het eerst bij den bal waren, na den uitworp kreeg Daat selaar toch dc eerste kans uit een voorzet van Broom. Hoewel hij naar den vrijliggen- den Rekkers had bchooren te plaatsen, pro beerde hij hetzelf maar het schot faalde, waarmede een kans om een tegenpunt te maken verloren was. Een schot achterwaarts van G. Blitz werd door Veenstra goed gestopt, waarna een schot van van Oostrom Soede door de Bel gischen doelwachter onschadelijk gemaakt werd. In een zeer vreemde opstelling kwam tenslotte het derde Belgische doelpunt. De Belg Castelcyn was vrijgelaten en lag al leen voor het Nederlandsche doel en toen hij de bal kreeg was het Veenstra onmoge lijk om het gevaar te keeren (0—3). Wij kunnen, hoewel onze Nederlandsche spelers af on toe onfortuinlijk geweest zijn, geen optimistische klanken doen lictoren over onze nationale poloploeg. Het plaat sen vooral, laat zeer te wenschen over en wij achten de opstelling van v. d. Kamp cn Braam allerminst gelukkig gekozen. Bo vendien faalde onze voorhoede bij het schie ten. In deze vorm voorspellen wij onze polo- ploeg op de Europeescho kampioenschap pen ccn absoluut falen. Finale Eur. zone gewonnen door Australië Praag, 15 Juli. (V.D.) Onder groote be langstelling werden Zaterdag de wedstrij den in de finale van de Europeesohe zone van den Davie Cup tusschen Australië cn Tsjecho-Slowakije voortgezet met het dub belspel. Er waren ongeveer 5000 toeschou wers. Het 6pel duurde nauwelijks een uur. Crawford en Quist (Australië) sloegen Ro derick Menzel en Hecht met 64, 63, 64, zoodat de stand 21 voor Australië werd. Zondag speelde Roderick Memel (Tsjecho Slowakije) een partij alsof zijn leven er van afhing en won van Crawford. Hij was zoo vermoeid, dat hij na afloop van zijn partij in elkaar zakte. Hij had den stand nu op 2—2 gebracht De laatste partij tusschen Heoht en Mc. Grath moest dus de beslissing brengen. Nadat hij zijn eersten set verloren had, won de nog jeugdige Australiër deze por- tij. Met deze overwinning wa6 het pleit dus beslecht en was Australië du6 winnaar in de Europpeschc zone. De Australiërs zullen nu tegen de Amerikanen uit moeten ka rnen. De cijfers waren als volg.- Roderich Menzel 6l. Crawford met 6—4, 6—4, 2—6, 8—6. Mc. Grath sl. Hecht met 3-6, (>-2, 6—1, Waterpolo. HET K.N.Z.B.-PROGRAMMA. Voor de week van 16 tot en met 22 Juli zijn door de Polocjmmissie van den K. N. Z. B. de volgende wedstrijden vastgesteld: Dames: le Klasse. Amsterdam: H.D.Z. 1R.D.Z. 1 (20 Juli). Den Haag: H.Z. en P. C. 1-U.Z.C. 1 (22 Juli. Heeren: le Klasse. Utrecht: U.Z.C. 1—Maas 1 (20 Juli). Den Haag: H.Z. en P.C. 1—Zian 1 (20 Juli). Heemstede: II.P.C. 1Dolfijn 1 (18 Juli). Amsterdam: A.Z. 1—Y 1 (18 Juli). Reserve le klasse. Utrecht: U.Z.C. 2—G.Z.C. 2 (20 Juli). Den Haag: II.Z. en P.C. 2—Zian 2 (18 Juli). 2e Klasse. Utrecht: Star 1—Otter 1 (17 Juli). Utreoht: Zwemlust 1—A.Z.C. 18S2 (22 Juli). Reserve 2e klasse. Utrecht: Star 2—Otter 2 (17 Juli). Amersfoort: A.Z. en P.C. 2Star 2 (22 Juli). 3e Klasse. Bilthoven: Brandenburg 1—Wilskracht 1 (19 Juli). Bussum: Pinguins 1—de Fuut 1 (17 Juli). Hilversum: de Vest 1—Triton 1 (18 Juli). KRACHTSPORT. BELGIE—NEDERLAND. Antwerpen, 14 Juli. Vanavond heeft hier de worstel- en gowichtshefont- raoeting plaats gehad tusschen een Belgi sche en een Nederlandsche ploeg. Dc wor stelwedstrijden zijn door België gewonnen met 14 tegen 5 punten; eveneens won Bel gië in het gewichtsheffen met 3 tegen 1.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6