AMERSFOORTSCH DAGBLAD DE SNELTAX FEUILLETON HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct. Woensdag 18 Juli 1934 33 e Jaargang No. 15 EERSTE KAMER INDEXCIJFER BLIJFT DALEN SCHOENFABRIEK AFGEBRAND PORTEFEUILLE MET GROOT BEDRAG VERMIST UIT DE STAATSCOURANT Tel. 1354 Tel. 743 WARMTE EN DROOGTE Het Mysterie van het Diamanten Kruis Groot aantal wetsontwerpen aangenomen De vergadering wordt des avonds te half negen weer geopend (voorzitter de heer W. L. de Vos van Steenwijk). Zonder h.st. en zonder debat worden ach tereenvolgens de navolgende wetsontwer pen aangenomen: goedkeuring van het op 20 Februari 1933 te Genèvc tusschen Neder land en België gesloten vestigings- en ar- beidsverdrag; naturalisatie van J. F. J. An- deregg en dr. R. G. C. Belz en 39 anderen; onteigening van perceelen en zoo meer noo- dig voor en ten behoeve van het verbreeden en verbeteren van den Geestbrugweg te Rijswijk, wijziging en verhooging van het VII hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor 1933 (verschillende onderwerpen); aanvul ling en wijziging van de wetgeving betref- fendo de heffing van de invoerrechten en accijnzen; bepalingen omtrent de oprui ming van vaartuigen en andere voorwer pen; een 13-tal contingcnteeririgsontwerpen; goedkeuring van de besluiten van den gou verneur-generaal van Nederiandsch-Indië: le wijziging en aanvulling van de afdeclin- gen I, II, III. Ilia, IV, V. Va, VI en VIII der begrooting van Neder la ndsch-ndié voor 1934; 2e. intrekking van de afdeeling VII van voornoemde begrooting; 3e. vaststelling van de nieuwe afdeeling VII e )haven van Tandjong Priok) en VII (haven van Soe- rabaja) van voornoemde begrooting (12 wets ontwerpen). De vergadering wordt te 8.45 u. verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. Over Juni weer iets lager Naar de Telegraaf verneemt is hel Bu reau voor Statistiek van de gemeente Am sterdam dezer dagen gereed gekomen met de bepaling van het indexcijfer voor kosten van levensonderhoud over Juni j.l. Daaruit blijkt, dat het indexcijfer voor arbeiders 1 en voor beter gesitueerden 0.9 lager is dan in Maart 1934.1 Het jaar 1913 op 100 gesteld, is het indexcijfer over Juni voor arbeiders 139.9 en voor beter gesitueerden 134.7. De verschillende maat regelen, welke een prijs-stijgende tendens hebben, als contingcntcering, omzetbelas ting etc. hebben dus de vcrlogingstcndens niet stopgezet. LUCHTVAARTTENTOONSTELLING TE DEN HAAG EN AMSTERDAM. Groote plannen voor het najaar. Amsterdam, 17 Juli. D% Telegraaf verneemt, dat reeds vergevorderde plannen bestaan orn in hot vroege najaar een na tionale luchtvaarttentoonstelling te houden jto Den Haag en daarna te Amsterdam. Allo Ncderlandsche luchtvaartinstanties zullen daartoe haar medewerking vcrlec- nen, terwijl een verloting aan de tentoon stelling zal worden verbonden, waarvoor als eerste prijs o.a. een retourvlucht pel* K.L.M. naar Batavia wordt genoemd. Ge tracht zal worden de tentoonstelling op het Malieveld in Den Haag le houden, terwijl te Amsterdam het IJsclubtcrrein er toe be stemd moet zijn. Belangrijke inzendingen ■worden verwacht, o.a. van de K.L.M., Soes- terberg en de Marine. De organisatie gaat uit van de Koninklijke Ned, Vcreeniging voor Luchtvaart. DE EINDHOVENSCHE GEMEENTERAAD GAAT VLIEGEN. Bezichtiging van het nieuwe stadhuis te Hilversum. Op uitnoodiging der K.L.M. zal de ge meenteraad van Eindhoven op Zaterdagen 28 Juli en 4 Augustus in tweo groepen naar Schiphol heen en weer vliegen. De K.L.M. biedt daarbij een koffietafel aan. B. en W. van Eindhoven 6tellen zich voor de rest van die dagen te benutten door met de raadsleden van Schiphol een tocht per autocar naar Hilversum te maken ter be zichtiging van het nieuwe 6tadhuis aldaar, zulks in verband met do hangende stadhuis plannen te Eindhoven. Terug op Schiphol wordt daar gedineerd, waarna naar Eindhoven terug gevlogen wordt. (Msb.). Gil zen (N.B.), 17 Juli. Hedenavond om 7 uur, nadat de werkzaamheden beëindigd waren, is brand ontdekt in de N.V. Schoen fabriek J. Francois te Ryen onder de ge meente Gilze-Rijen ln een minimum van tijd stond het geheele gebouw in lichtei laaie, zoodat de brandweer van Rijen, die spoedig ter plaatse verscheen, weinig te gen de vuurzee kon uitrichten Men spande alle krachten in de belendende perceelen, huizen en een leerfabriek, door nat hou den van daken en muren, te sparen, het geen tenslotte mocht gelukken. Van de fabriek van de firma Francois is niets overgebleven. Door dezen brand zijn 30 arbeiders zonder werk gekomen De fir ma was wel tegen brand, maar niet tegen bedrijfsschade verzekerd. De geheele voorraad schoenen en alle machines zijn een prooi der vlammen ge worden. De oorzaaak van den brand is onbekend Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. TRIBUNE-OPRUIïNG. Naam vin den heer Schilp bij justitie genoemd. Naar het Handelsblad verneemt, heeft de directeur van De Tribune bij zijn verhoor door de justitie, den naam genoemd van den h.-er D. Schilp, te Amsterdam, als schrijver van een of meer van de artikelen, die aanleiding hebben gegeven tot do ver volging wegens opruiing. De heer Schilj), die voorzitter is van den Ned. Federatieven Bond van personeel in openbaren dienst, is terzake nog niet door de justitie ge hoord „NEDERLANDSCHE" FILM. De N.V. Ftlma te Amsterdam heeft het plan opgevat den roman van Johan Fabri- cius „Het meisje met den blauwen Hoed' te verfilmen. De werkzaamheden zullen 1 September in de ateliers van het studio Cinétonc te Amsterdam beginnen. Als re gisseur zal optreden Rudolf Mcincrt te Weenon, die deze week reeds in ons land aankomt. Alweer dus een Ncderlandsche film, die door een buitenlander moet worden ge maakt. Is cr dan geen enkele instantie, die haar slem hiertegen verheft? WINKELBRAND TE HENGELO. Hengelo, 17 Juli. Hedenavond is alhier door onbekende oorzaak brand uitgebro ken in con winkelpand in de Wemenstraat, waarin een zaak in elecfrische artikelen gevestigd was. Het perceel brandde geheel uit. De waterschade is zeer aanzienlijk. Al les was verzekerd. Misdaad in het spel? Amsterdam, 17 Juli. Een handelsman vermiste dezer dagen, op weg van de Kas- vcreeniging naar het Hoofdpostkantoor een zwart leeren portefeuille, welke een be drag aan bankpapier bevatte van 4440.— alsmede een notitieboekje met stempels van de betreffende firma en een recu van de Ka6vereeniging Van deze vermissing is aangifte gedaan bij de politie van het bu reau Warmoesst'-iit, c*ie een onderzoek in stelt. Men vermoeit, aangezien de vinder zich niet heeft aangemeld, dat pen misdaad in het spel is. Niet onmonelijk 16, dat de portcfeui'le aan don eigenaar is ontrold Bij K.B. is op hun verzoek een eervol ont slag uit den militairen dienst verleend aan den reserve-kapitein P R. Kouwenhovcn van liet regiment jagers; aan den reserve kapitein A. H. Wemmcrslager van het 22e regiment infanterie; aan den reserve kapi tein W. Karreman van het 7e regiment veldartillerie; aan de reserve-eerste-luilc- nants C. Baalbergcn van het 15e regiment infanterie, W. T Vogelaar van het 2e regi ment veldartillerie, Mr. A. J. W van Royen van het 5e regiment veldartillerie: A. J. P. Leemans van het 11e regiment infanterie. M. W. Neumann van het 3e regiment veld artillerie en L. J. Mol van het Korps pon tonniers en torpedisten en aan den reserve- eerste-luitenant voor speciale diensten .1. R van den Begh vart het Vrijwillig landstorm korps luchtwachtdienst. Bij K.B. zijn benoemd tot reserve-officier van gezondheid der tweede klasse bij de landmacht de dienstplichtige vaandrigs van de le compagnie hospitaalsoldaten C. F. L C. Bosch en L. Provo Kluit, heiden arts Bij beschikking van den Minister van Financiën is de ontvanger der directe be lastingen enz. P. L. Hofman verplaatst van liet kantoor Maassluis naar hét kantoor Noordwijk en de ontvanger der directe be lastingen enz. L. M. Meursing'e verplaatst van de inspectie der directe belastingen te Rotterdam naar liet kantoor Hellevoctsluis. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de inspecteur der registratie en domeinen J II. Meihuizen verplaatst van de inspectie Winschoten naar de in spectie Groningen, 2c afdeeling. BRANDWEERREORGANISATIE. TE BUSSUM VOLTOOID. Een demonstratie. Bussuni, 16 Juli. Ter demonstratie van het na de reorganisatie der vrijwillige brandweer bereikte resultaat, is heden avond op het haventerrein een groote oefe ning gehouden. Het was een oefening, zeide dc commandant, de heer Wormmeester, voor den aanvang tot dc genoodigden, waar hij, behalve dc Bussumschc autoriteiten, ook uit alle omliggende gemeenten de brandweer-commandanten en vertegenwoor digers van de gemeentebesturen tegenwoor dig waren, oin dc burgerij te toonen, dat bij de reorganisatie waar voor dc gevoteerde geiden geboden wordt. Negen machtige stralen water werden door drie motorbra.ildspuiten gegeven, ge demonstreerd werd o.m. .het vormen van een watergordijn om het overslaan van vuur te voorkomen en de brandweermanschap- pen voor al te groote hitte te behoeden Na de spuitoefening, waarbij in totaal 3500 M3 water per minuut weggespoten werd. volgden spring- en reddingsoefenin gen van groote hoogte in een vangzeil, het neerlaten van personen langs een glijtouw en het met een slachtoffer langs een touw naar beneden glijden. Tenslotte werd het blusschen van olie- en benzinebranden getoond, waarbij gebruik werd gemaakt van een heel nieuw systeem, een apparaat gekoppeld op een brandspuit- slang, dat taaie massa schuim doet toe vloeien. Een met 150 L. olie en benzine ge vulde bak, waaruit de vlammen hoog op sloegen, werd met een dikke laag schuim bedekt, welke het vuur onmiddellijk ver stikte. Dan werd het blusschen van weg vloeiende brandende olie en benzine gede monstreerd. Een oppervlakte van spoedig 40 M- in lichterlaaie was in een minimum van tijd gedoofd. Aan het eind van de oefeningen, hoeft burgemeester Dc Bordes zijn groote voldoe ning uitgesproken over do goede resultaten, verkregen door hard werken met groote animo. EEN EMMERBAGGER-INSTALLATIE. Werk voor de Ned. industrie? De raad van beheer der Gemeenschappe lijke Mijnbouwrnaatschappij Bilüton heeft besloten over le gaan tot de aanschaffing van een groote emmerbuggcr-instnllatie. Deze molen zal een capaciteit van ruim 2'/* millioen M3. per jaar hebben en daar door de grootste fin-baggermolen in Nedcr- landsch-Indië zijn. Dc raad van beheer heeft het vertrouwen, dat dit werk aan de Nedcrlandsche indus trie gegund zal kunnen worden. TWEE AUTOBOTSINGEN TE GRONINGEN. Groningen, 17 Juli. Vanmiddag zijn te Groningen bijna op hetzelfde tijdstip twee vrachtauto's legen 'n boom opgereden. Het eerste ongeval gebeurde aan het M oen diep bij Hoogkerk door liet onklaar raken van het stuur. Dc chauffeur, de 27- jaiüge D. G. uit Leek werd vrij ernstig, zijn medepassagier, de 44-jarige K. S. uit dezelf de gemeente levensgevaarlijk gewond. Bei den zijn naar het Diaconessenhuis te Gro ningen overgebracht. Het tweede ongeluk geschiedde aan den Frieschen Straatweg. Du 46-jarige R. v. d. W. uit Dokkum werd aan het hoofd ge wond. Beide vrachtauto's werden totaal vernield en hun lading, in het eene geval stukgoederen en het andere eieren, even eens. TRAGISCH EIND VAN EEN FEESTJE Student doodelijk gewond Eindhoven, IS Juli. In den afgeloopen nacht te half 2 keerde een aantal jongelui per auto van een familiefeestje huiswaarts. De 23 j. L. van Lierde uit Eindhoven, stu dent in dc medicijnen had zijn hoofd buiten het portier gestoken. Bij het nemen van een bocht reed de auto tegen ccnk lantaarn met het gevolg dat van L. rnet zijn hoofd tegen de paal sloeg en zijn halswervel brak. Hij overleed spoedig. AUTO BOTST TEGEN MOTORFIETS Twee gewonden Enschede, 18 Juli. Dinsdagmiddag heeft op den Ensehedeschc weg op de grens tusschen Haaksbergen en Enschede een ernstig ongeluk plaats gehad. Een per sonen auto bestuurd door Mej. F. uit Rot terdam reed slingerend over den weg en kwam in botsing met een motorrijder. De man liep een dubbele beenbreuk op. dc duo rijdster brak eveneens een been. De motor werd zwaar gehavend, terwijl dc auto aan de kanl beschadigd werd. Dc beide slachtoffers zijn naar hel zieken huis te Enschede vervoerd. Dc Goedkoopste en Ruimste taxi te dezer stede. Naar Uw vacantieoord, maakt dan gebruik van onze speciale Reisauto's met koflerrckken. Zeer lage tarieven. Naar buitenland vraosjt prijs. Luxe 4 en 7 pers. auto's te huur. Betrouwbaar personeel bekend in binnen- en buitenland. De ondernemer G. LENSINK. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: De twee regenachtige dagen aan het ein de der vorige week mogen bij velen den indruk gevestigd hebben, dat het met de groote droogte op een einde liep, maar deze eerste indruk zal wel spoedig uitge.wischt zijn geworden door het verder verloop van de weersgesteldheid. Het is nl. niet alleen gebleven bij kleine hoeveelheden regen op verschillendo plaatsen en bier en daar zwaardere stortregens maar, en dit is bet belangrijkste, er i6 geen weersomslag ge volgd in den zin van het intreden van een ecblon regentoestand van langen duur, die do betookenis zou hebben von het einde van de droogte. Het wil èr echter bij veel men- soben nog niet in, dat een paar regenda gen, dio de droogte even onderbreken, niet hetzelfde betcekenen als het intreden van een woerstoestan'd, waarbij de eene regen- depressie op de andere volgt. Op den lan gen duur zal echter wel blijken, dat wij nog steeds te doen hebben met een zeer bijzondere weerkundige gebeurtenis en met een abnormalen toestand van langdurige, intensieve en wijd verbreide droogte. .In dit verband is het dan ook merkwaardig, dat ook uit hei groote China berichten ko men over de gevolgen van een langdurige droogte. Enkele dagen geleden heeft ook, naar aanleiding van het verschijnsel en de vrees voor watergebrek in Engeland, een mededeeling in de kranten gestaan, waar uit bleek, dat daar dc abnormale droogte reeds ruim een jaar aan den gang Ï6. Hoe slaat het thans met den weersloe- stand in Europa? De plotselinge 6terke'stij- ging van dc temperatuur hier te lande geeft, wel aanleiding tot deze vraag. Gisteren wa6 het. de warmste dag, welke w ij dezen zomer gehad hebben. Van belang is daarbij, dat er slechts weinig neiging wa6 lot wolkenvorming, vermoedelijk ten gevolge van een sterke stijging van de temperatuur in dc hoogere luchtlagen. Het gebied van boogen druk heeft zich nu op nieuw over het grootste gedeelte van Europa uitgebreid en een depressie, die ten Noordwesten der Britsche eilanden lag. is in Noordoostelijke richting weggetrokken en levert dus geen kans op verstoring van den goeden weerstoestnnd op. Meer kans op liet veroorzaken van storingen levert eon ondiepe depressie op, die zich boven de Golf ven Biskaye ontwikkelt en mis schien kan uitgroeien tot een onweersdè- pres6ic, die later vanuit bet. Zuiden zou kunnen opkomen en dan met omveders en regen over ons land zou trekken. Dit zou een verloop van den wcerstoestand zijn zoo normaal voor den tijd van liet jaar, dat wij ook zelfs daarin nog geen einde van do droogte-periode zouden moeten zien, doch slechts een onderbreking. Als daarbij regen hoeveelheden zouden vallen, geheel vol doende om in de oosrenblikkelijke behoefte aan regen te voorzien, zouden deze toch niet in staat zijn het grooto tekort der laat ste maanden te dekken. (Nadruk verboden). Wij stootcn elkander af, omdat wij el kander niet genoeg zoeken. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. „Maar," ging de detective voort, „sinds de ontdekking van de clectrische draden, die naar Darcy's tafel loopen Jack, ik ml je zeggen, hoe het zit. Je hebt me prach tig geholpen bij die berooving van de Chat- hambank, toen de kassier ccnige draden naar het klokslot had geleid, en het vijf uur voor den tijd open had. Ik wou, dat je •ens met mij mee ging en eens naar die draden keek. Misschien zou je me een aan wijzing kunnen geven, die den twijfel, dien Ik tegen Darcy koester, zou kunnen ophef fen „Goed, kolonel, ik zal meegaan! Maar ik geloof, dat ik er nu beter aan doe. King te volgen! Hij heeft een datum afgesproken met Larch, den hotelhouder, en misschien gebeurt er dan wel wat!" „Ja, je moet nu gaan. Dio draden loopen niet weg. Kijk eens. ik zal je laten zien, hoe zij loopen," cn de kolonel maakte een schets van den juwelierswinkel, duidde de plaats van de uitstalkast aan, waaraan de ver borgen draden waren gevonden, en vertelde hoe die de jonge, vrouwelijke bediende, een schok hadden bezorgd. Jack Young bestudeerde de schets zorg vuldig en schudde het hoofd. De kolonel leunde intusschen achterover in zijn stoel en wachtte. Chet rukte en scheurde aan het zijdepapier, waarin het Indische horloge was gewikkeld. Nadat hij verscheidene vragen had ge daan cn ongeveer tien minuten op de tce- kening gestaard had. zei Jack: „Wel kolo nel, dat kan ik zoo niet zeggen! Ik zou den winkel zelf moeten zien, om er een goed idee van te krijgen. Ik wil niets kwaads zeggen van uw teekentalent, maar ik kan aan deze schets niet zien hoe de draden loopen!" „Ik neem het je niets kwalijk!" lachte de kolonel. „Ik heb het teekenpotlood nooit goed kunnen hanteeren. Maar volg Harry King nu maar. Als je meer geld noodig hebt, kom dan bij me!" voegde hij er bij den jongen man ecnige bankbiljetten over handigend. „En daarna gaan we dio dra den bekijken! Ik bon er niet zoo zeker van De kolonel werd onderbroken door de vreemde gedragingen \an Chet. Het kleine dipr scheen iets in zijn bek te hebben ge kregen, dat hem hinderde. Hij jankte cn sloeg er met de pooten naar „Kijk dien hond!" riep Jack uit, „kijk!" „God. hii heeft het Indische horlogo te pakken gekregen!" riep de detective. „Hij is er op gaan knabbelen, alsof het een been was. heeft het in den bek gekregen cn kan het er nu niet meer uit halen! Blijf daar! Raak hem niet aan!" klonk het scherpe be vel. toen Jack Young een stap vooruit deed, blijkbaar met de bedoeling het wanhopige dier te helpen. ..Wat is er, kolonel!" vroeg Jack. „We kunnen den hond toch niet zoo zien lijden, wel?" „Neen, maar daar, hij heeft het er zelf al uit gekregen!" Met geweld had de liond het horloge, dat zoo groot en van zoo'n bijzon deren vorm als het was, tusschen zijn kaken had vastgeze ten, uit zijn bek geklauwd. Het rolde op den grond en dn kolonel bukte zich om het op te rapen. Maar Jack merkte op, dat zijn chef een prop van het zijdepapier gebruik te om het uurwerk op te nemen. Het tikte niet meer „Wat is er? Bent U bang. Uw handen vuil te maken?" vroeg Jack lachend. „Nu, in zeker opzicht „Kijk eens naar den bek van den hond! Hij bloedt!" riep Jack. „Daar was ik al bang voor!" zei de kolo nel bedaard. „Kom niet in zijn buurt, Jack, want als ik mij niet vergis Beide mannen staarden naar den hond. Het kleine dier keek hen plotseling zeer vrpemd aan. Het jankte en zijn lichaam trilde, alsof het. koude rillingen had. Bloed druppelde langs dc lippen, die nu met schuim bedekt waren „De hond wordt dol!" riep Jack. „Pas op, kolonel, of „Je hoeft niet bang te zijn," was bet kalme antwoord, toen Jack zich omkeerde cn naar de deur liep. „Hij zal ncoit meer iemand kwaad dóch! O,'ik dacht het wel!" Terwijl de kolonel sprak, doorvoer den houd een huivering, hij viel omver op zijn zij, zuchtte' diep cn bleef toen heel stil lig gen. HOOFDSTUK XVI De kolonel verwondert zich. „Hoe komt dat, kolonel? Wat voor dui- velscli ding deed dal?" En met een heven- den vinger wees Jack op den dooden hond „Waardoor werd dat arme beest gedood?" „Als ik me niet sterk vergis, deed dit het!" was het antwoord, en de kolonel leg de het horloge, dal hij nog steeds zorgvul dig in het propje zijde papier hield, op de tafel. „Dat horloge zou den hond gedood heb ben? Onzin! Hij slikte liet niet dood! Ilij had het in den bek, maar hij kon het er niet uit krijgen. Dat kan hem niet gedood hebben!" „En toch denk. ik, dat het zoo is! Jack, zooals bet Shere Ali doodde en „Bedoelt U, dat dit bet was, wat mrs. Darcy doodde dit horloge9" „Ik weet bet nog niet zeker. Jack!" „Maar hoe kon dat?. Hoe kon Do bezoeker hield op met vragen, om te zien, wat de kolonel deed Deze was naar het kabinet gegaan en had er een paar rub ber handschoenen uitgehaald. Zo aantrek kend, pakte hij het horloge uit het zijdepa pier, hield het onder het lamplicht, draaide de. kast om, drukte met zijn potlood op een punt in den rand en een fijne naald schoot te voorschijn. „Kijk!" zei de kolonel tot Jack Young. „Groote God! Een helschc machine in het horloge!" „Niet precies een helsche machine, maar een vergiftigde naald. Je hebt alleen maar op den rand van de kast te drukken en ze schiet uit in dc hand, of wat er dan maar bij is. Dc arme Chet moet op de rechte plaats gebeten hebben, toen hij op het hor loge knauwde, waarmee hij speelde, alsof het een botje was. De naald schoot uit, doorboorde zijn tong of zijn lippen en het doodelijk vergif deed de rest!" „Maar kolonel, dit dit is het horloge, dat mrs. Darcy in dc hand had, toen zij dood werd gevonden!" „Ja!" was het koele antwoord. „Een hetzelfde, dat Shere Ali in de hand had, toen hij dood gevonden werd!" „Ja!" „Maar bij allebei was het hoofd verbrij zeld!" „Ja, Jack!" „Maar. groote God, kolonel! Dat kon het horloge toch niet doen! Daar is geen spra ke van!" „Natuurlijk niet! Ik heb toch ook niet gezegd, dat het horloge dat gedaan had? ïk beweer zelfs niet, dat de vergiftigde naald mrs. Darcy of Shere Ali dooddel Maar dat Chet er door gedood werd, dat is zeke-. I" „Daar hebt U gelijk in, kolonel. Arme, kleine hond!" Jack, die veel van dieren hield, keek op het slappe lichaam neer. „Zeker. Jack. Als ik bijtijds gezien had, dat hij het horloge te pakken had, zou ik geprobeerd hebben, het hem af te nemen. Maar misschien leidt dit nog tot iets goeds! In het belang van de justitie „Denkt u, dat dit kan helpen, liet geheim op te lossen?" „Dat kan wel zijn!" „Maar ik dacht, dat u zei, dat de gif naald mrs. Darcy waarschijnlijk niet go- dood heuft!" „Ik zeg niets, Jack! Misschien is het zoo cn misschien ook niet!" „Maar de slag op haar hoofd 'en da steekwond in haar zij!" (Wordt vervolgdj

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5