DE RIJKSMIDDELEN OVER JUNI BeldanopNo.42 HUWELIJKSZWENDELAARS BERECHT ERNSTIGE HOOIBROEI VERWACHT Hebt U een Taxi of Auto noodig? NEDERLAND EN JAPAN DEZE MAAND VALT MEE HET GRONDBEZIT HUMORHOEKJE TWEE VROUWEN HET SLACHTOFFER Zware straffen tegen de verdachten geëischt Amsterdam, 17 Juli. Voor de Vacan- tiekamer der rechtbank hebben vanmiddag na elkander terecht geslaan een .TJ-jarigo handelsreiziger en een 22-jarige electro- technicus. die, ofschoon van eikaars be staan volkomen onkundig, hun leege porie monnaie tijdelijk hadden gespekt door een tweetal vertegenwoordigsters van het zwakke geslacht onder het voorwendsel dat zij zoo graag in het huwelijksbootje wilden stappen, voor een behoorlijk bedrag op te lichten. Thans denkt het tweetal, van wie laatst genoemde, als het met zijn voornemens ernst ware geweest, bigamist geworden zou zijn, in het Iluis van Bewaring over zijn zonden na Het eerst had zich de handelsreiziger te verantwoorden, die blijkens do dagvaarding een eerzame weduwe tot het slachtoffer van zijn oplichterspractijken had gemaakt, hetgeen haar op het vriendelijke bedrag van bijna 1500 was komen te staan Deze sinjeur had. in November van het vorig jaar, na kort te voren in een der dagbladen een huwelijksadvertentie te heb ben geplaatst, waarop zij door een vriendin had laten schrijven, een brief aan haar ge richt, waarin hij, geheel in strijd met de waarheid, hoog van zichzelf had opgegeven. Na o.m. ter inleiding vermeld te hebben, dat hij een 3-jarig contract uitgediend had bij een handelsonderneming met klinken den naam te Socrabaja, vijf jaren in dienst was geweest als reserve-eerste luitenant bij de verkenning, gaf hij als zijn huidige positie op een inspecteurschap bij een levensverzekeringmaatschappij te Nijme gen, mot een vast salaris van 3000.— per jaar plus provisie en tantièmes, alsmede een pensioen voor den ouden dag! Boven dien .gewaagde hij van een prachtkans om promotie te maken als leider van een bin nenkort door zijn maatschappij op te rich ten bijkantoor, zoodat het met dat al geen verwondering behoeft te baron, dat het in Januari van dit jaar. in de woning van de weduwe, tot een kennismaking kwam Zoover zijnde, liet hij zijn fantasie opnieuw werken en vertelde hij dat hij afstamde van een rijke familie, die nu arm was we gens het verloren gaan van haar geld in effecten, aan welke mcdedeelingen hij, als klap op de vuurpijl, den nieuwen leugen vastknoopte-dat hij geld van zijn maat schappij had gebruikt cn alloen, wanneer hij 200.terugbetaalde, in zijn betrek king gehandhaafd zou blijven. Do weduwe, die, naar uit haar getuigenis tegenover den president mr. Dons viel af te leiden, na de kennismaking haar trouw plannen reeds had opgegeven het huwe lijksaanzoek wees zij van dc hand bezat echter een medelijdend hart en dit werd haar noodlottig. Zij vertelde haar bezoeker dat zij eerst eens informaties wilde inwin nen door naar dc levensverzekeringmaat schappij te schrijven. Dit deed zij ook, doch de afgewezen „minnaar" wist op listige wijze den brief in handen te krijgen en schreef eigenhandig, op het papier der maatschappij, een valschelijk door hem rnet den naam van den directeur ondertee kend, het antwoord, waarin hij zichzelf als een nobel mcnsch en een first-class werk kracht kwalificeerde, die weer in zijn posi tie gehandhaafd zou worden als hij aan zijn verplichtingen voldeed... In de volle overtuiging dat er geen vuiltje aan de lucht was, leende do weduwe hem honderd gulden, terwijl haar zuster, die ook medelijdend van aard was. er nog een lapje van honderd bij deed! Deze bedragen werden, op latere tijdstippen gevolgd door nog eens 100.omdat de man voorgaf zijn pension niet te kunnen betalen; 160 wegens „achterstallige belasting" en last not least duizend gulden ais bijdrage in een denkbeeldige borgstelling maar dat wist zij helaas niet! die verdachte zou moeten 6torten om leider tc worden van het overigens denkbeeldige bijkantoor der maatschappij. Nu ziet u, aldus dc president tot de be drogen vrouw, die onder tranen haar getui genis aflegde wat een rare kostgangers er op aarde rondloopen. Als ik u was zou ik in dc toekomst maar wat voorzichtiger zijn' Verdachte, die reed. meermalen wegens oplichting on valscliheid in geschrifte is veroordeeld, gaf do feiten toe, doch meende nog te moeten opmerken, dat hij zijn slacht offer 300 van de duizend had terug gege ven. Het overige geld had hij grootend eels met vrouwen en drank verbrast. De tweede getuige, een meer bijdehande juffrouw, was ook met verdachte in relatie gekomen, doch had hem gauw zijn congé gegeven toen haar, in antwoord op een informatie bij de levensverzekeringmaat schappij, bericht was dat de persoan in kwestie bij deze onderneming een volslagen onbekende was! Zware straf geëischt. De Offj<icr van Justitie, mr. van Arkel, schetste verdachte als een geraffineerd op lichter en eischte één jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. Th. J Eskens betoogde dat de advertentie op zichzelf niet „listig lijk" is geweest, zooals verdachte ten laste is gelegd Misschien heeft meende pl. verdachte wel degelijk langs lcgalen weg in het bezit van het geld der weduwe wil len komen door haar te trouwen! Hij kreeg daartoe niet de gelegenheid omdat hij werd afgewezen. Overigens trok pl. de geraffi neerdheid, waarvan zijn cliënt beschuldigd was, in twijfel, omdat hij referenties had opgegeven, welke indien daarvan gebruik gemaakt was, vcdachte noodlottig zouden zijn geworden. Pl. drong tenslotte op cle mentie aan. Vervolgens stond dc 22-jarige clctro- lechnicus terecht, die het hart van een 19-jarige dienstbode had weten tc winnen, daarbij gebruik makend van het door hem gefantaseerde verhaal dat hij Eddy Brown heette, ingenieur bij Werkspoor was cn er een auto op na hield. President, tot het als getuige gehoorde meisje: U vond het zeker prachtig om een man met een wagen te hebben (Hilariteit) De bedragen, welke verdachte, wien in 1932 door den politierechter een voorwaar delijke gevangenisstraf van zes maanden was opgelegd, het trouwlustige meisje af handig had gemaakt ongeveer zestig gulden in totaal waren hem onk in dit geval door haar uit medelijden uitgekeerd, medelijden, dat hij had weten op te wekken door als kostbare waarheid opgedischte fantasieën, waaraan zelfs een buikoperatie te pas kwam. Ook hier achtte de officier van justitie de gepleegde feiten zeer ernstig, vooral daar verdachte een eenvoudige dienstbode tot zijn slachtoffer gemaakt had Hij eischte acht maanden genvangonis€traf De verdedigster, mejuffrouw mr C. Hoog land deed uitkomen, dat uit het over ver dachte uitgebrachte reclasseeringsrapport feitelijk te constateercn valt dat hij gees telijk niet normaal is Verdachte, die een flinke vrouw heeft, toont veel berouw over zijn daad Met deze feiten rekening hou dende drong pl er op aan dat de recht bank het nog eens met een voorwaardelijke veroordeeling probeeren zal Voor het ge val de rechtbank gevangonisstraf mocht opleggen vroeg pl do uiterste clementie. Uitspraak in beide zaken 21 Juli. Hoe men zijn maaU regelen kan nemen Nog slechts een gedeelte van den hooi oogst is binnengehaald of de perste geval len van ernstige» hooibroei worden ge meld. Erger njg ecnige boerderijen zijn tenevolge van hooibroei in vlammen opge gaan Hit i.s een. treurige waarheid, dat elk jaar kapitalen tengevolge van brand door hooibioei von* de gemeenschap verloren gaan: deels komt de schade ten laste dei Verzekerings-Maatschappijen, deels (cn dit laaiste wordt door menigeen vergeten) ten la6ie der gemeente-kassen, die bij eiken brand groote sommen aan blusschingsk06 ton moeten betalen. Hoe hoogcr gemeente lijk budget, des te zwaarder belastingaan slag. Daarom is het behalve plicht, ook ieders belang alles in het werk te stel len om rampen tengevolge van hooibroei te voorkomen. Hooi broeit nu eenmaal. Voor het ver krijgen van een goede kwaliteit is dit zelfs noodzakelijk. Ernstige hooibroei, waar door de toestand gevaarlijk wordt, bchoefl bij een kundigen cn voorziohtigen landbou wer niet voor te komen. Brand tengevolge van hooibroei wijst zeker op onvoldoende aandacht voor het binnengehaalde gewas. Enkele practiscbc wenken aan belanghebbenden. Stelt U minstens éénmaal paj dag op dc hoogtj van den toestand van uw hooi in schuur of berg. Komt de geul of dc kleur van het hooi U verdacht voor waarschuwt U dan onverwijld de brand weer in uw gemeente. Ook is liet zeer ge wenscht terstond uw Verzekering-Maat schappij, hetzij rechtstreeks, hetzij dooi middel van den agent, telegrafisch of tcle fonisch kennis te geven Op deze wijze te werk gaande is U ei zeker van, dat zoo spoedig mogelijk iemand met een hooiboor of roede ter plaatse is om het hooi te peilen. Indien de thermo incter van de hooiboor meer dan 80° Cel sius (175° Fahrenheit) aanwijst, is het de hoogste tijd den berg geheel of gedeeltelijk uit te halen, waarbij de aanwezigheid van een brandspuit (met het oog op het plotse ling vlamvatten van het uitgehaalde hooi) noodzakelijk is. Zorgt men ervoor, dat het hooi in de eerste plaats goed droog binnenkomt, dat niet in éénmaal, doch geleidelijk schuur of berg vol getast worden, dat luchtkokers worden vrijgehouden cn zout wordt bijge voegd. dan zal gevaarlijke broei tot de uit zonderingen behooren. Controleert men voorts geregeld cn draalt men niet met het zoo noodig nemen van maatregelen, zooals boven omschreven, dan kan brand met alle onaangename gevolgen daarvan, voorkomen worden. Tenslotte zij nog gewezen op den inhoud van art. 158 van het Wetboek van Stivif recht waarbij on. straf bedreigd i6 tegen hen, aan wiens schuld brand is te wijten en wel: le. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste 3 maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daar door gemeen gevaar voer goederen ont staat: 2e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden, indien daar door levensgevaar voor een ander ontstaat; 3e. gevangenisstraf of hechtenis van ten hoogste een jaar, indien het feit iemands dood tengevolge heeft. De stand van zaken met de handels- besprekingen Uit Batavia wordt geseind: Naar aanlei ding van enkele zeer onaangename uitin gen van de pers voorkomende in divprse Japansche couranten, die dezer dagen te Batavia aankwamen, vroeg Aneta het oor deel van de Nederlandsche delegatie Deze wees ei* op, dat deze persuitingen datee ren uit een periode, waarvan gehoopt wordt, dat zij thans voorbij is Dit veran dert weliswaar niets aan het afkeurens waardige dier uitingen, doch wel aan de tegenw aardige beteckenis hiervan Omtrent den tegenwoordigen stand van zaken wordt medegedeeld Na een mondelinge uiteenzetting over de beginselen in een besloten vergadering ge geven, is. voor zoover men dit thans ver mag te overzien, ccn stemming van streven naar samenwerking tusschen beide partijen ontslaan. Wat het vraagstuk in het algemeen be treft, zoo is dit wellicht als volgt in korte woorden weer te geven: Zoowel in Japan als in Ned.-Ir.dié bleek behoefte fe bestaan aan bescherming en aan een gemeenschap pelijk doen en handelen van producenten cn handelaren. In Japan geschiedde dit proces nog door allerlei al dan niet door de overheid ge steunde en al dan niet spontane organisa ties. In Ned.-Indië geschiedt het cn kan liet niet anders geschieden dan door overheids maatregelen. Sinds verleden jaar is de overheid, zoo als zij herhaaldelijk in en buiten den Volksraad deed Milken. doelbewust begon nen met een reeks beschermende maatre gelen tot instandhouding van het Ned.- Indische bedrijf, zooals dat in allerlei vorm en door personen van allerlei landaard wordt uitgeoefend. Noch het Japansch. noch het Ned.-In- disch systeem behoeven uit zichzelf onge rustheid te wekken bij de andere partij. Dc redelijke oplossing is natuurlijk dat men er in slaaet om in handelsrelaties, zoo wel wat betreft import als export, als wel wat daarmede samenhangt, zoo noodig een redelijk deel, zoowel aan het eene als aan het andere land te verzekeren. Het schijnt mogelijk te zijn om met ter- zijdolating van voorshands principieel debat, over concrete vaststelling van ieders aandeel cn andere concrete zaken le onder handelen. Het is echter duidelijk, zooals o. a. uit enkele gepubliceerde stukken is gebleken, dat de diverse standpunten nog al ver uit elkaar liggen, hetgeen, zelfs bij den goeden wil van beide zijden betoond, bij liet af bakenen van dc besprekingsbasis ecnige moeilijkheden medebrengt. DE POSTVLUCHTEN. Amsterdam, l7 Juli. A.6. Donderdag morgen 19 Juli vertrekt bet K.L.M.-vlieg- tuig de Pelikaan van Amsterdam naar Ba tavia De bemanning van dit vliegtuig zal bestaan uit de heeren W. M. C. A. Beek man (eerste bestuurder), J. van Steenber gen (tweede bestuurder), L. D. Stolk (werk tuigkundige) cn P. Pronk (radiotelegrafist). De post voor dit viicgtuig moet uiterlijk morgen-, Woensdagavond te Amsterdam zijn. CONTINGENTEERING VAN DEN KOLEN- INVOER? Volgens do Telegraaf bestaat bij de Ne derlandsche regeering het voornemen maat regelen te nemen tot contingenteering van den invoer van buitenlandsche kolen in Ne derland. Hiertoe zou men kunnen overgaan op 1 Januari 1935, daar het tegenwoordige handelsverdrag met Duitschland, dat op 31 December a.s. afloopt, voor dien tijd con tingenteering onmogelijk maakt. Het ligt in de bedoeling dat als norm zal worden genomen de invoer van buitenland sche kolen zooals die in 1933 was en dat geen meerdere hoeveelheden uit het buiten land zouden mogen worden ingevoerd. Van dit voornemen zijn de mijndirecties in ken nis gesteld. Dit heeft hen er toe bewogen hun aanvankelijk voorstel tot loonsverla ging van 10 in een verlaging van 3 te wijzigen. De vraag blijft, of de norm van 1933 voldoende zal blijken om dc welvaart in de mijnindustrie te herstellen. INTERNATIONALE SPOORWEG- CONFERENTIE. 'sGra venliage, 17 Juli. In hotel Zee- rust to Scheveningen is lieden begonnen een zitting van de „Wagenanschuss" van de „Verein Mittcleuropai6cher Eisenbahn Ver- vvaltungen", regelcndo de uitwisseling en het gebruik van liet goederenmaterieel de zer spoorwegen in internationaal verkeer. De Nederlandsche Spoorwegen zijn op de ze conferentie vertegenwoordigd door do heeren A. J. M. Vcrspyck en ir. Rovers, bei- den afdeclingschef le klasse. Namens de directie heeft do heer Verspyck de deelne mers welkom geheeten. Deze welkomstgroet werd beantwoord door dr. ir. Rcmy, Reichs- bahndirektiónsprasident uit Keuelen. Deze bijeenkomst duurt vier dagen. Het ligt in de bedoeling Woensdag de deelne mers met hun dames een tocht naar de Zuiderzeewerken te doen maken. Vrijdag gaat het gezelsohap naar het Westland. Jhr. ir. J. Róell, directeur van de Westlandsche Tram, stelt daarvoor autobussen ter be schikking. Maar zonder de nieuwe belastingen is er nog achterstand Gerekend naar het eindtotaal van de ontvangsten der Schatkist over de maand Juni aan gewone middelen buiten de op brengst der directe belastingen, valt deze maand mede. Schakelt men echter de om zet- en couponbelasting uit, om een meer juiste vergelijking te maken mot do maand Juni van het vorig jaar. dan is er nog een achterstand. Zoo heeft de Schatkist aan gewone mid delen in dc afgeloopen maand 31 190.074 ontvangen legen 26 239.115 in Juni 1933 of 4.96 milliocn meer. De omzetbelasting en de coupon-belasting, respect, opbrengende 4.89 millioen en 448.479 zijn hierin be grepen en bestonden het vorig jaar nog niet. zoodat het gezamelijk bedrag van 531 millioen, afgetrokken van het totaal, een bedrag over laat van 25.85 millioen De andere middelen hebben dus totaal bijna 4 ton minder opgebracht Het totaal der ontvangsten over het afge loopen jaar bedraagt 162.222.036 tegen 150092.178 in hetzelfde tijdvak van het vorjg jaar: een vermeerdering derhalve aantoonende van 12.13 millioen. Ook hier dient met de opbrengst van de omzetbelas ting cn couponbelasting te worden rekening gehouden, die respect, 22.84 millioen en 1.69 milliocn dus tc zamen 2-4.53 mil lioen opbrachten (welke ontvangsten verle den jaar niet bestonden), zoodat de andere middelen, die voor een vergelijking met het vorig jaar in aanmerking komen totaal 23.53 milliocn min 12.13 millioen of 11.4 millioen minder opbrachten. Het 6/12 doel der raming bedraagt 193.258.750, zoodat een vermindering der opbrengsten over het eerste half jaar valt waar te nemen van 31 millioen en van de middelen buiten de omzet- cn couponbelas ting een vermindering van 31 millioen plus 24.5 milliocn of 55.5 millioen. Dc ontvangsten over de afgeloopen maand bloven ruim 1 millioen beneden het 1/12 der raming groot 32.20 milliocn. Een analyse der cijfers over de afgeloo pen maand toont aan, dat toch nog enkele bronnen tamelijk bevredigend gewerkt heb ben. Zoo o.a. bracht het bier bijna 3 ton meer op n.I. 1.04 millioen tegen 760.077 in Juni 1933, hetgeen wellicht verband houdt met de warme Juni-maand. Wij kun nen ons niet herinneren of de maand Juni van het vorig jaar koud of schoon i6 ge weest, maar wanneer het eerste het geval mocht zijn geweest dan kwamen er allicht in Juni van het loopende jaar eenige ton nen meer in het laadje al zijn de omstan digheden zorgwekkend. Ook wijn bracht meer op n.I. 5S.109 tegen 54.607. Voorts valt een accres waar te nemen in de opbrengst van tabak met 2 ton n.I. van 2.80 millioen tot 3.00 mil lioen, waarmede het verlies van 2 ton over de maand Mei j.l. werd ingehaald. De re gistratierechten brachten ook meer op n.I. 898.852 tegen 820.190 welke toeneming er op wijst, dat er wel grooter levendigheid op dit terrein heeft plaats gehad, of dat do omgezette bedragen of gesloten contracten hoogcr zijn geweest dan het vorig jaar. Voorts violen do successierechten mede cn brachten 2.46 millioen op tegen 1.92 mil lioen in Juni 1933 of bijna 5Vs ton meer. De loodsgelden stemmen tot tevredenheid cn brachten 319.0G2 op tegen 280.610 in Juni 1933. Men heeft dat kunnen verwach ten, aangezien het eerste half jaar 6263 schepen, metende 9.081.000 tons, den Nieu wen Waterweg zijn binnen 'geloopen tegen 5606 schepen met 9.193.000 tons in hetzelfde tijdvak van het vorig jaar. Totaal brachten de loodsgelden over dat tijdperk 1.S9 mil lioen op tegen 1.71 millioen het vorig half jaar of bijna 2 ton meer. De verminderingen zijn de afgeloopen maand weder grooter in aantal. Hierbij treedt de suiker-accijns het meest op den voorgrond met een achterstand van ruim 7 ton, opbrengende 4-21 millioen tegen 4.93 millioen in Juni 1933. Hierin weer spiegelt zich voorzeker de verarming van onze bevolking, die tegenwoordig met een 6chepje suiker minder moet rekening hou den, vooral onder do steuntrekkenden cn waarbij ook anderen zich van een te groote weelde moeten onthouden bij de bereiding van suikerhoudende voedings- of genotmid delen. Een verlaging van 20 opcenten is aangekondigd, maar dit zal geen bijzonder gewicht in de schaal leggen. Het gedistilleerd is bijna 5 ton achterge bleven bij een opbrengst van 2.41 millioen tegen 2.S9 millioen in Juni 1933, hetgeen natuurlijk ook met loonsverlaging cn werk loosheid verband houdt. Voorts komt de trage ontwikkeling van het zakenleven tot uitdrukking in de zegelrechten die 1.12 millioen opbrachten tegen 1.63 millioen of 5 ton minder De invoerrechten leveren geen bijzonder verschil op en wijzen op een ontvangst van 7.21 millioen tegen 7.28 millioen. Het afgeloopen half jaar was voor dit middel zeker niet gunstig, aangezien in dit tijdperk 34.86 mill, werd opgebracht tegen 41.45 millioen in het vorig half jaar en nog bijna 3 millioen beneden do ra ming is gebleven. Het statistiekrecht houdt biermede verband en bracht de afgeloopen maand 163.437 op tegen 165.616 in Juni 1933. Ten slotte is het zout van 144.058 tot 132.238 en het geslacht van 518.007 tot 433734 achteruitgegaan. Waf de directe belastingen aangaat, ko men de aanslagen van het nieuwe belas tingjaar, beginnende 1 Mei 193-4 tot uitdruk king op het Kohier met een bedrag van 49.84 millioen, terwijl de maand Mei, toen deze aanslagen voor een klein godeelto wa ren uitgereikt, een bedrug aantoont van 42.24 milliocn. Hierbij trad de inkomsten belasting op den voorgrond met een bedrag van 27.89 millioen tegen 22.99 in Met. Het vorig jaar werd 55.04 millioen op kohier gebracht. Dc wegenbelasting bracht -6S5.162 op, waarvan 874.315 op rekening komt van de wegenbelasting cn 10.817 op de rijwielbe lasting. Het vorig jaar bracht dit middel 8963.467 op. Een adres aan H.M. de Koningin inzake beperking van het eigendomsrecht Dc vereeniging „Het Grondbezit" (insti tuut voor den privaten landelijken eigen dom) heeft ccn adres gericht aan H.M. do Koningin, in welk adres gewezen wordt op de met do uitbreiding van wetgeving en overheidsbemoeiing (ook door overheidsbe drijven) steeds toenemende beperking van het eigendomsrecht, waardoor dit recht somtijds dermate worut uitgesteld, dat er voor den Grondeigenaar weinig overblijft. Veie bepalingen hebben rechtsonzekerheid tengevolge gehad, terwijl niet zelden machtsmisbruik door lagere besturen is voorgekomen door aan de voor bepaalde handelingen vereischte overheidsvergun- ningen voorwaarden te verbinden, waardoor de eigenaar wordt gedwongen tot bepaalde concessies of prestaties (storten van pri vaatrechtelijke gelden, afstand van grond, enz.), die op wet noch vorordening berus ten. Ook ie de overheid vaak zelf grond eigenaar, heeft tegenstrijdige belangen en maakt misbruik in haar positie als rechter in eigen zaak. Erkend wordt, dat den laat- stcn tijd een beter inzicht in de verhouding van overheid tot grondeigenaar zich baan gaat breken, doch de toestand is geenszins bevredigend. In menig geval kan de eigenaar thans on redelijk zwaar worden getroffen zondér dat hem schadeloosstelling wordt verleend (o.a. het ontwerp verkeerswet tegen lintbebou wing). Immers al is eigendomsbeperking naar de letter der wet van onteigening on derscheiden, in feite kan zij deze zoo dicht naderen en zal een vermogensnadeel te weegbrengen, dat het onbillijk is, den aldus „beperkten" eigenaar zonder schadeloosstel ling te laten. Ook weet de eigenaar vaak niet tijdig, wat tegen zijn recht wordt voorbereid, o.a. door de technische overheidsdiensten, dia begrijpelijkerwijze zooveel mogelijk vrijheid van beweging voor het openbaar gezag bij de uitvoering van ontwerpen willen verze keren, waardoor gemakkelijke uitwassen van overdreven omzichtigheid of tc ver ge dreven „efficiency" ontstaan. Voorts wordt nog do aandacht gevestigd op de rechtsongelijkheid cn de benadeeling van den grondeigenaar, die ontstaat door het uitstellen op nalaten van een overheids- daad (b.v. het vorlecnen van een benoodig- de vergunning), in feite op een eigendoms beperking neerkomende. Adressante betoogt dc wonschelijkheid door do noodige wijzigingen van dc in aan merking komende wetten cn de uitvoering daarvan te bevorderen, dat aan haar boven genoemde bezwaren wordt tegemoetgeko men en geeft de wijze aan, waarop z.i. het recht van beroep van den grondeigenaar en zijn recht op verzet zou moeten zijn gere geld om voldoende waarborgen te scheppen over een onbevooroordeeld onderzoek en een toekenning van schadeloosstelling waar dit noodig is, waardoor de beperking van het eigendomsrecht tot dc volstrekte nood zakelijkheid zou kunnen worden beperkt. „Hcndrika, zou je die menschcn van dc wasscherij willen vragen om voortaan geen stijfsel meer in mijn slaapmuts te doen?" (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6