Een riem onder het hart der S.B.A*P0 Zomerfeest in het openluchttheater „ACTIEF" EINMAL EINE GROSZE DAME SEIN LAATSTE BERICHTEN GANGSTER DILLINGER GEDOOD WAT ETEN WIJ MORGEN? Opwekkende rede van Dr. Ii\ Th. van der Waerden Ook dit jaar hoeft de plaatselijke afdee- ling der Sociaal Democratische Arbeiders partij het wel bizonder met haar Zomer feest getroffen, want was de hitte lot den aanvang bijna ondragelijk, daarna werd zij eenigszins getemperd, doordat de zon zoo nu en dan even achter de wolken schuil ging. Toch had dit, en andere omstandig heden, als een te korte opvolging van Zo merfeesten in de laatste drie weken, werk ten daartoe mee tot gevolg, dat het open luchttheater niet of nauwelijks voor de helft gevuld was. De Muziekvereeniging H. J. Hegcraath maakte nog een kleine rondgang vanaf Het Hof gevolgd door een enkele, andere groep. De voorzitter, de heer A. van Wijngaar den liet in zijn welkomstwoord uitkomen, dat de bijeenkomst in het groote theater, dat hij matig bezet vond, met alleen be schouwd moest worden als een feestviering zondor meer, maar dat zij ook geschied was omdat men aan allen iets te vertellen had over den 6ocialistischen strijd. Wij zijn hier bijeen als een grooto familie ten behoeve van de idealen onzer bewe ging. Toen wij door de opkomst van een andere beweging onder een psychose ver keerden om onze macht te laten gelden, waren onze bijeenkomsten veel grooter. Nu is die beweging, het Nationaal Socialisme voor een belangrijk gedeelte gekeerd, zoo dat wij kunnen aannemen, dat ook wij in Amersfoort krachtig de ideëen der demo cratie hebcn gehandhaafd. Er zijn dus tij den geweest, dat er allerminst aanleiding was tot een feestelijke stemming en ook nu is er landelijk veel, dat somber stemt. Wij moeten dan ook toonen, dat wij wel wat anders te doen heben dan feestvieren. Geniet wat gij genieten kunt, maar wees ook uw plaats bewust. Toont uw strijdbe- lustheid, de kracht onzer arbeidsklasse, op dat het democratisch socialisme een werke lijkheid worde. Wij hebben daarvoor nog heel wat te doen en ook de duizenden, die hier moesten zijn, hebben zich vast voorge nomen, dit te volbrengen. Trouw aan het vaandel hebben wij juist in dezen tijd noo- dig, want dan zal geen tegenstand ons 'deren. Vervolgens had een geïmproviseerd vaan- 'deldéfiló plaats en zong de Stem dc6 Volks eenige liederen. Een nummer vendel- zwaaien werd onberispelijk door zes meis jes uitgevoerd on voor de pauze werd nog het openluchtspel „Vrede" door Kunst Na Arbeid opgevoerd, waarbij eveneens te volde werd getrokken tegen de val6chelijkc voorstelling van den arbeider, als iemand, die niets wil dan dinkon en luieren en steun trekken. Het goed gespeelde stuk ein digde met ongeveer dezo strofe: i „Waakt, en maakt U 6tcrk voor het vredeswerk." Rede van Dr. Ir. Th, v, d. Waerden. Dr. Ir. Th. van der Waerden, de spreker van dezen middag, was zich bewust, dat een 6preker op een programma gewoonlijk als een vetvlek wordt beschouwd. Voortgaande, geloofde hij, dat ware er geen vakbeweging en geen S.D.A.P. ge- .weest, der arbeidersklasse alles reeds 6tuk voor stuk zou zijn ontnomen. De lasten, die op onze klasse diukken worden niet ver minderd, want bij de binnenkort voor te stellen invoerreohton zijn wij het weer, die de dupe zijn. De werkloozenstcun, dio soms niet eens in het allernoodzakelijkste voor zag, wordt verminderd, het onderwijs sterk besnoeid. Wij hebben te 6trijden op twee fronten, 'tegen verwildering der geesten rn tegen de overgebleven verdedigers van het kapita lisme, in een crisistijd, dio in 150 jaar niet zoo diepgaand, uitgebreid en langdurig is geweest. Het fascisme en Nationaal Socialisme kunnen wij volmaakt begrijpen als een ge volg van den oorlog en deze golf Ï6 ook tot ons doorgedrongen, vergemakkelijkt door do algemeene ontevredenheid van workloozon, middenstand en intcllectueelen. Zij schrij ven alles toe aan een voos parlementarisme en slaan geloof aan verdachtmakingen van Oen Zimmerman onder invloed van di.e beweging. De democratie vertoont mis 6chien fouten, maar in elk geval streeft zij naar erkenning en eerbiediging van den mensoh. Haar voordeelen kan men niet op zij zetten. iHet is een roeping, die taak in het algemeen belang te vervullen. Wat zien wij nu? De zelfwerkzaamheid 'der gemeenten en provincies wordt beknot, het vrije woord ons ontnomen, de persen der Tribune gedemonteerd, terwijl alleen vervolging der verantwoordelijke schrijvers had mogen plaats hebben. Men meende dat hot Nationaal fascisme uitkomst zou brengen, maar weet men dan niet dat Italië grootere werkloosheid kont en toonen niet de jongste gebeurtenissen in Duitschland de ware gedaante van die bon zen. Maar behalve tegen dezo verwildering hebben wij nog een front te vormon togen het kapitalisme. Haar onvermogen is wel duidelijk gebleken. Er wordt ordeloos geproduceerd, omdat men op winst uit is en niet vraagt, wat er noodig is. Ook het distributiestelsel schiet hopeloos tekort. De critiek op het kapitalis me wordt grooter en algeraeener en zelfs do Paus waarschuwt in zijn Rerum Novarum voor de dictatuur -van particuliere banken. Wij worden in onzen strijd gevolgd door menschen uit andere kampen, die voelen dat productie en distributie geregeld moeten worden in het algemeen belang. Het is geen illusie! Hij verwijst daarvoor naar de uit voering van Roosevelt'6 program in Ameri ka, dat van den rand van den economischen afgrond word afgehaald. Maar wij zijn er nog niet, want wij moeten een blijvenden terugkeer krijgen van de welvaart. Wij zullen met onzen strijd voor een nieuwe productieregeling en tegen wanorde in het distributiestelsel, vrede, geluk en welvaart brengen. In alle landen zien wij onzo krachten herstellen, zooals nu pas in Londen, waar de moerderheid weer socia listisch is. Wij gaan vol vertrouwen de toe komst tegemoet. Ter opwekking citeerde hij tenslotte Adama van Sölfeltema: „Aan het stuurrad van de wereld staan wij recht overeind." Het verdero programma werd gevuld met eenige nummers, die de muziekvereeniging H. J. Hegcraath ten gehoore bracht, A.J.C. dansen en gymnastische oefeningen van den Arbeiders Sportbond. Het zomerfeest werd bijgewoond door de heeren B. J. J. Weykamp, voorzitter en J. Reynders, secretaris van het partijgewest Utrecht der S.D.A.P. HET ONTSLAG AAN EENIGE BOVENTALLIGE LEERKRACHTEN In verband met het voorstel van B. en W. om ingaande 1 September a.6. vijf leer krachten bij het openbaar onderwijs te ont slaan, is hedenmorgen door de afdeeling Amersfoort van den Bond van Ned. Onder wijzers een adres aan den Raad gezonden, waarin met teleurstelling is gocon6tateerd dat bij de afvloeiing van deze loerkrachton geen vast 6ystoem is gevolgd, waardoor volgende meening van adressanten niet de billijkheid is botraoht. Zij dringen er derhalve bij den Raad op- aan deze afvloeiing te doen geschieden vol gens onderstaande regelen, niet per school, dooh voor de geheele gemeente: a. Zij, die dit wenschen b. Zij, die don minsten diensttijd in totaal hebben. In de memorie van toelichting deelen adressanten mede, dat het hen heeft teleur gesteld te moeten constateercn, dat op gee nerlei wijze met hun wenschen rekening is gehouden. Immers met de vermeerdering van liet aantal dienstjaren wordt de rechtspositie der betrokkenen verstevigd en meer zeker, hetgeen trouwens in do salarisrcgeling met zijn periodieke verhoogingen tot uiting komt. Door een dergelijke regeling, geba seerd op recht en billijkheid, worden alle bijkomstige factoren als ouderdom, wel stand, al of niet gehuwd zijn enz. zeer te recht uitgeschakeld. Tenslotte wordt er"op gewezen, dat een der voor ontslag voorgedragen leerkrachten aan school 4 meer dan 25 dienstjaren heeft, de onderwijzeres aan school 3 zelfs 35 dienstjaren. Uit dc benoeming van een on derwijzeres aan school 6 blijkt, dat bedoel de onderwijzeres niet in de eerste plaats voor een herbenoeming in aanmerking komt. Ook maken adressanten bezwaar te gen het feit, dat in deze vacature een wachtgelder van het vorige jaar niet in aanmerking komt. Het wil den Bond van Ned. Onderwijzers voorkomen, dat door liet gemeentebestuur bij deze ontslagkwcstio op willekeurige wijze is tewerk gegaan. RIJKS KWEEKSCHOOL. Overgangsexamen. Bevorderd tot do 2de klasse: L. v. Beek, E. M. Blanken, A. A. Coonen, J. v. d. Hart, T]i. v. Veen, M. G.- Eman, A. E. Ketelaar, J C. Ivoudijs, A. C. Meuleinbroek, A. Neute boom, G. II. Regenspurg, W. P. Teune, H. J. Top, F. M. Verlint. Niet bevorderd drie. Voorloopig toegelaten: J. J. v. Dam, C. v. d. Haar, II. E. Kok, J. Krullaars, H. M. Moerdijk, D. v. d. Neut, J. Postuma, S. J. Wijtma. Bevorderd tot do 3de klasse: E. Broescho- ten, J. v. Dijk, W. Gljefcertse, II. C. Hout- dijk, G. I. Kosten6e, A. A. Kwak, J. J. Nijen- daai, J. Rovers, F. J. Tulthof, J. Voenhof, A. T. ten Bokkel Hulnink, E. v. d. Brink, C. J. Hazendonk, T. F. v. d. Koppel, J. M. v Kwawogen, J. G. Monema, A. J. Roelofs, A. J. v. d. Velden, A. C. Verkerk. Niet be vorderd zos. Voorloopig toegelaten: E. v. Lingcn, A. B Kruithof. Bevorderd tot dc 4de klasse: H. Bennin- ga, A. Budding, A. C. A. Burgdorffcr, II. II. J. Driesscn, J. II. Haring, M. Hey, H. Klomp, II. Kroes, J. A. Renes, C. L. J. Thoo- mes, E. J. A. Broekhuizen, A. W. de Bruin, A. Doff, C. A. Fehrmann, E. P. Kostcnse, A. M. v. Kolfschoten, A. E. H. Maten, A. C. E. Mooy, N. Veonis, L F. M. Verlint, J. A. \V. Leemans, A. Wijngaard. Niet bevor derd zes. AVONDKLOKKENSPEL Woensdagavond van 89 uur brengt de beiaardier S. A. van Kalveen op den Lieve vrouwetoren het volgende programma ten gehoore. 1. Zceuwsche bocrenzang, J. W. Siep; 2. Mijn Nederland, Rich. Hol; 3. Kent ij het land; 4. Dc Ruyter. J. J. Viotta; 5. Een draaiersjongon, Rich. Hol; 6. Een liedje van do Zee, Viotta; 7. Bakmarsch; 8 Naar zee, Viotta; 9. Dc kabels los, Viotta; 10. De red dingsboot, II. W. do Groot; 11. Dc kleinste, Jos. Beltjens; 12. Onwankelbaar (Gezang). HANDELSREGISTER Bij de Kamer van Koophandel cn Fabrie kon voor de Geldersche Vallei is medodee- ling gedaan betreffende de volgende wijzi ging. Fa. G. J. van Amerongen Co., Drukke rij, v. Persijnstraat 23. Omgezet in N.V, Drukkerij v.h, G. J. van Amerongen Co. Directeuren G. J. van Amerongen cn D. J van Amerongen; Comm. Ir. A. J. Gurck, Mej. J. van Amerongen, R. II. A, Qroll Cra mer. Verbeterd berioht) PAARD HOLT MET WAGEN DE BEEK IN Bij den brug In de Arnhemsche- straat. Zaterdagmiddag had op de Varkens- markt ccn vrij onbeduidende aanrijding plaats tusschen een met paar bespannen voertuig en een luxe auto. welke echter ernstiger gevolgen had. Het paard sloeg namelijk op hol en draafde met den vvagen door de Arnhemschcstraat. De berijder kon er nog afspringen maar het paard reed met den wagen door het hek bij den brug in de beek. waar het met moeite uitgehaald kon worden. Het paard werd vrij ernstig gêwond. Vanzelfsprekend had het ongeval veel bekijks. De autorijder reed door, maar kon nog ingehaald worden, waarna proces-verbaal tegon hem werd opgemaakt. D a g e 1 ij k s: City Theater. Vcrlooning van de Jantjes Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zaterdags cn Woensdags matinée, 2.30 uur n.m. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhito, Westsingel. (Uitgezon- zondord des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos Verccniging, Regcntesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nicuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50. 22, 23 en 24 Juli. Cinema Amicitia. Ver tooning van „Studentenliefde." 12—15 September. Markthal. Groote ten- toonstelling van bloemen, groenten en fruit. 6—21 October. „Do Poth", Amorsfoortsche Kunstkring Tentoonstelling van werken van Jhr. A. W. den Beer Poortugaal. TOT 1 AUG. 15 KORTING op Chemisch reinigen. TEL. 1717 TEL, 1717 NED. VAKCENTRALE TEGEN STEUNVERLAGING Adres aan den Raad. Het Bestuur van den Bestuurdersbond Amersfoort van do Nederlandsche Vakcen trale heeft don Raad in oen schrijven te kennen gegeven, dat hot met ontsteltenis kennis heeft genomen van do met ingang van 1 Juli j.l, in werking getreden steun verlaging; dat de koopkracht der reeds steuntrek kende gezinnen voor het in werking tre den dier verlagingen reeds benedon het bestaansminimum was gelegen. dat zij daarom den Raad dringend ver zoeken bij het collego van B. en W. allen invloed aan to wenden, opdat de Regec- ring voor de gemeente Amersfoort dezo verlaging terug neemt, mede in verband met het feit, dat Amersfoort voor het Overheidspersoneel in de eerste klasse van het Bezoldigingsbesluit is gebracht, waar door Amersfoort tot een der duurste stand plaatsen uit ons land mag worden gerekend dat zij derhalve Amersfoort eveneens voor de steunverleening in de eerste klasse wenschen gebracht te zien, dat zij den raad vervolgens verzoeken een regeling te treffen met de Ziekenfonds maatschappij, opdat werkloozcn arbeiders daardoor verzekerd kunnen blijven. EXAMENS Voor het examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de handels wetenschappen is geslaagd onze stadgenoot F. Valkenburg. Te Utrecht is geslaagd voor het M.U.L.O.- examen, diploma A. de heer B. Schoole- man alhier. STAATSEXAMEN. Geslaagd voor diploma A: L. v. d. Ham, A. Rutgers, J. Th. Stakenburg, J. II. Dre- wes, W. Bordewijk, G. Linsscn, B. J. Bood, Th. d3 Brouwer, P. A. v. Ticl, II. J. Th. v. Duin, II. L. NederstLgt, T. J. W. M. v. Lin- gen, G. T. W. Herngreen, J. G. M. v. d. Sandt, P. v. d. Borg Afgewezen 8. Gosloagd voor diploma B: G. v. d. Burch, A. Schielaar, P. II. Venekanip, N. W. A. Ejjk, A. Th. M. de Meyer, mej. H. E. Daa- raon. Afgewezen 5. Het wordt wordt voortgezet met 11 can- didaten voor A cn 1 voor B. EEN MISVERSTAND Aanrijding op den Utrechtscheweg. Gisteren wilde een op den Utrechteche weg in de richting van do stad rijdende personenauto links af dc Belgcnlaan in slaan. Een uit tegenovergestelde richting komende auto, die met deze te kennen ge geven riclitingsverandering rekening hield, week naar links uit maar botste daardoor tegen den anderen auto, die geen direct go- volg gaf aan zijn voornemen. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water In Pesie's bad bedroeg hedenmorgen 70 graden. Wat achter bleet Gevonden zijn: eenige badmutsen, col liers en portomonnaies. Diploma'* Het diploma werd behaald door Hans Steenhuisen en kidora de Vries. Operettefilm in het City Theater Van drie meisjes, die drooracn „Einmal eine grosze Dame zu sein", zooals de titel luidt van de film, die nog tot Vrijdag in het City Theater vertoond wordt, krijgt de ste no typise Kitty bij een groote autozaak een kans, doordat zich tijdens de afwezigheid van den chef-verkooper tegen diens ver wachting in, een millioenairsdochter (Gretl Theimer) aandient. Zij betaalt niet alleen met een deugdelijke cheque, waarvoor Kitty hare provisie ontvangt, maar staat er even eens op dat Kitty den pas gekochte duren wagen naar Sophienbad rijdt. Nu neemt zij haar kans waar; zij geeft zich uit voor Kit ty Holm, betoovert den neef van een rijken baronmaar valt niet eerder eerder door de mand dan op het oogenblik, dat haar toch niet meer toegestaan wordt, haar vroe gere, nederige positie weer in te nemen. In- tusschen hebben ook de andere neef van den baron cn de milioenairsdochter elkaar ge vonden, wat natuurlijk niet vreemd is aan de ontmaskering van dc Hochstoplerin, die zooals altijd in de film, niet in dc gevange nis, maar in do armen van haar adellijk „slachtoffer" terecht komt. Het komt in de ze film dus ook weer op een persoonsver wisseling: het arme meisje en de rijke man hier gecomploteerd en gecompliceerd met den variant van het rijke meisje cn de broer van den rijken man. Het scenario mag dan ook niet het sterk ste deel zijn, de regisseur Gerhart Lamp recht heeft er toch nog eon vluchtige beko ring aan gegeven. De film heef geen ande re en bedoelt ook geen andere pretentie te hebben, dan louter een amusementsfilm te KATHE VON NAGY. zijn, zooals er wel beter, maar zeer zeker veel slechter zijn. Do muziek van Fransz Doelle ook be kend uit Victor en Victoria is geestig aan gebracht in do opeenvolging der beelden en charmant in het visueelo rhytmo ingescha keld, dus meer als medewerkster, dan als begeleiding. Ook de beeldovergangen vertoonen een enkele maal een ingenieuze vondst, waar van wel het beste voorbeeld is, do overgang van het door Kitty Holm in verrukking ge fluisterde „Gritfin Kitty Holm" in hot ge ronk van den motor. Vooral de rol van Ida Wüst als de barones is als steeds zeer goed DE OPVOLGER VAN DEKEN FOCE. Pastoor Hartman benoemd. Als opvolger van wijlen den H. Eerwaar de heer Deken Fock is door den Aartebis schop tot Doken in het dekenaat Amers foort benoemd de Zeer Eerwaarde heer C. Hartman, pastoor der parochie St. Francis- cus Xaverius alhier. ST. ANFRIDUSSCHOOL Van de leerlingen der jongens- en meis- jesopleidingsscholen in de Sint Anfrldus- parochie slaagden: 6 voor oen lyceum, 1 voor een gymnasium, 1 voor de tweede klas van een industrie-school. 1 voor de eerste klas van een industrie-school. 4 voor ccn handelsschool, 3 voor een II.B.S. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING Tentoonstelling. De Amersfoortsohe Kunstkring zal lor ge legenheid van den zeventigsten verjaardag van zijn vrocgeren voorzitter, Jhr. A. W. den Beer Poortugael, een ecre:tentoonstel- ling van zijn werk organiseeren van 6 tot 21 October a.s. in de stichting: „De Poth". EINDEXAMEN RIJKS H.B.S. Voor het eindexamen der R.II.B.S. alhier, afdeclimg A zijn geslaagd Mej. M. Hammcl- burg cn G. J. Aasinfc cn J. Vdcma. Afge wezen: twee. KAASMARKT AMERSFOORT. Aangevoerd waren heden aan de kaas markt te Amersfoort 52 wagens, met totaal gewicht van 13,0000 K.g. Dc prijs bedroeg 14.5018. Handel vlug. Chicago, 23 Juli. (V. D.) Van offi- cieelo zijde wordt bovestigd, dat do bcruch te gangster John Dillinger gedood is. DU linger had in oen kleine bioscoop in hot Noorden van Chicago een misdadigersfilm bokeken, toen hij bij het verlaten van de bioscoop zich plotseling gesteld zag tegen over 15 agenten der loderalo politie, die on middellijk hot vuur op hem openden en hem letterlijk met kogels doorzeefden. Een in do nabijheid staande vrouw werd door oen schot, dat Dillinger miste, zwaar ge wond. Het lijk van Dillinger schijnt door de hoeveelheid der op hem afgevuurde scholen zcor verminkt to zijn. De politie weigert journalisten bij het lijk toe te laten. Toon de federale politie vernam, dat Dillinger de bioscoop was binnengegaan, zette zij alle uitgangen af. In de nabijheid van het thea- tor bevonden zich personen, dio dit optre den vordacht vonden on do stodelijke poli tie waarschuwden, dat klaarblijkolijk een overval op de bioscoop op touw werd oezet Gelukkig werd dit misverstand spoedig op gehelderd. STRIJD IN DEN CHACO DUURT VOORT B u e n o s-A i ro s, 22 Juli. (V.D.). De oor log ln de wildernis van den Chaco is sinds gisteren van eon open terreinslrljd gewij zigd in een stellingsoorlog, gelijk dio ook in den oorlog van 191418 gestreden is. De troepen hebben zich aan beide zijden in loopgraven verschanst. De geheele week hoeft de Bolivlaansche artillerie de Para- guayscjie stellingen onder vuur gehouden, teneinde omtrekkende bewegingen te ver hinderen, terwijl de Paraguayschc troepen met ononderbroken vuur uit zwaar gescUut een dreigenden tegenaanval trachtten te verhinderen. VOOR DE KOFFIETAFEL. Tomaten met gehakt (4 personen). 8 middelmatig groote tomaten, 200 G. (2 ons) gehakt sneetje oud brood (zonder korst), wal peper, nootmuskaat en zout, 1 Maggi's bouillonblokje, 40 G. (2 afgestreken eetlepels) boter. Wasch de tomaten, 6nijd er met een scherp mes het bovenste kapje af en hol met een theelepeltje de vruchten uit; bewaar het uitgenomen gedeelte, om het later (gezeefd) door den bouillon to doen. Maak het gehakt op de bekende wijze aan met het geweekte brood, het zout en de kruiden; vorm er 8 gelijke balletjes van en vul daarmee de tomaten zóó, dat het go- hakt er met een kopje boven uitsteekt. Schik de gevulde tomaten in een vuur vasten 6choto] of in een breede pan; los het bouillonblokje op in lVa d.L. kokend water, doe er het gezeefde tomatenvocht bij en be dek met dit mengsel den bodem van pan of schotel. Lek op elke tomaat een klontje van de boter, zet den schotel in den oven (of de pan op een zacht vuur) en laat het gehakt zachtjes gaar worden (ongeveer Va uur), af en toe de vruchten bedruipende met het sausje. VCOR DE MIDDAGTAFEL. Haohc van vleeschrosten. Aardappelpurée. Jonge gestoofde bietjes. Bessenbcschuit. Bereiding: 6 beschuiten met boter besmeerd, L. eigengemaakte bes6en6ap, 100 gr. suiker, 2 eetlepels maizena. Maak de maizena aan mot wat water. Kook de bessensap om op de suiker en bind ze met de maizena. Giet de bessensap ko kend over de beschuiten, die met wat ge- snipperdo sucade zijn bestrooid. i GOUWLEIDER VAN POMMEREN AFGEZET Mtinchen, 21 Juli. (V.D.). De rijkspers- afeeling der N.S.D.A.P. maakt bekend, dat do gouwleider van Pommoren. Wilhelm Kattenstein, wegens het herhaaldelijk niet- opvolgcn van bevelen door rijkskanselier Hitler van zijn post is ontheven. Tot zijn opvolger is benoemd Franz Schwede, tot dusverre burgemeester van Koburg. DOOR DER DUITSCHE BERG- BEKLIMMMERS BEVESTIGD Londen, 21 Juli. (V.D.), Volgens een Reuter-boricht uit Simla in Britsch-Indlë wordt do dood bevestigd der drie Duitsche bergbeklimmers, ie bij hun aanval op den Nanga Parbat in een sneeuwstorm geraak ten cn sedert dien vermist werden. Verder wordt bevestigd, dat zeven dragers om het leven zijn gekomen. PRIMUSTOESTEL UIT ELKAAR GESPRONGEN. Amsterdam, 22 Juli. Toen een cchti paar vanmiddag in Blaricum aan hot pic- niccen was, is een primustoostel uit elkaar gesprongen, met het gevolg, dat een van hun kinderen ernstige brandwonden be-> kwam. Het kind werd per auto naar Am sterdam vervoerd, waar het. in het Wilhel- mina Gasthuis is opgenomen. KNAAPJE DOOR EEN AUTO OVER REDEN EN LATER OVERLEDEN. N ij ra c g e n, 22 Juli. Hedenmiddag is het twee-jarig zoontje van den heer V. op den Heyendaalschen weg to Nijmegen toen het plotseling den weg overstak, door een auto van den heer N. uit Nijmegen gegropen. Het kind kreeg een ernstige hoofdwonde on in wendige kneuzingen aan hot onderlijf. Ilct ventje werd naar het Canisiusziekenhuis overgebracht, waar het in den loop van den avond is overleden,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2