Maandag 23 Juli 1934 AMERSFOORTSCH DAGBLAD' 33 e Jaargang No. 19 KAMPIOENSCHAPPEN VAN NEDERLAND DICK DE MAN WINT WIELERWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM DETOUR DE FRANCE WIE GAAN ER NAAR LUZERN? OM DE DAVIS-CUR VÓÓR. SPORTNIEUWS A HET AMERSFOORTSCH DAGBLAD 'ZWEMMEN Van Aelst verbetert Ned. record 300 M. wissel- slag Schiebrook, 21 Juli. Hedenmiddag zijn Rn het nieuwe wedstrijdenbad aan den Wil genpias te Schiebrock de wedstrijden aan gevangen om de Nat. kampioenschappen jyan den Kon. Ned. Zwem Bond. De belangstelling was den eersten dag ftiet groot, want de tribunes, welke het bad Jömgeven, en waarop plaats is voor ong. $000 toeschouwers, waren nog niet voor 1/5 gedeelte bezet. Begonnen werd mot twee series 1500 me ier vrije slag voor heeren. Dick de Man kwam hier met van der Bluijs aan den start. Hij werd winnaar met Den beteren tijd dan van Hcmsbcrgen, die Iha hem zwom. Estafette 4X90 meter vrije slag voor da mes bracht een interessante strijd R.D.Z. en D.D.Z. maar op de laatste baan zorgde Willy fden Ouden ervoor, dat de R.D.Z. met de over winning ging strijken. Hetzelfde nummer voor heeren bracht een Verrassende overwinning van D.J.K. op H.Z. pn P.C., die evenwel gehandicapt werd door het vertrek van Ingcnluyf naar Indië. Wegens ziekte kon Mej. Kastein haar ti jfel op do 200 meter schoolslag niet verdedi gen, zonder veel concurrentie werd nu mej. ÏJessel kampioen. 1 Korpershock verdedigde zijn titel op de $00 meter schoolslag voor heeren maar hij moest ditmaal zijn meerdere erkennen in Kruithof, zijn vroegeren clubgenoot. De 200 meter vrije slag voor heeren lever- Öe een verwachte overwinning op voor de recordhouder Mooi, hoewel Schcffcr zich Idappcr verdedigde. De Schoonspring-kampiocne mej. Klap wijk veroverde opnieuw den eere-titel, maar pok het springen van mej. Tliolcn mag ge prezen worden. Het laatste nummer van iden eersten dag, de 300 meter wisselag voor heeren bracht een recordverbetering. Van Aelst, die zijn concurrenten ver ach ter zich liet, noteerde een tijd van 4.25 1/5 Bec., waarmede hij zijn eigen record, dat op 4.28 4/5 sec. stond, dus verbeterde. De wedstrijden moesten wegens regen cn pnweer gedurende ccnigen tijd onderbroken Worden. Dn volledige uitslagen zijn: 1500 meter vrije slag voor heeren: 1. De Man (U.Z.C.) 23.26 4/5 sec. 2. Van Hemsbergen (Haarlem) 23.24 sec. 3. Wege- paar 23.38 3/5 sec. Estafette 5X50 meter vrije slag dames: 1. R.D.Z. 2.40 4/5 sec. 2. O.D.Z. 2.45 sec. 3. ïlot Y 2 min. 55 3/5 sec. Estafette 5X50 meter vrije slag voor hec- ïcn: 1. D.J.K. 2.25 2/5 sec. 2. H.Z. en P.C. $.27 2/5 sec. 3. Z.I.A.N. 2. m. 30 1/5 sec. 200 meter vrije slag voor dames: 1. Mej. Hessel I-Iet Y 3.13 4/5 sec. 2. mej. Huybers Het Y 3.1S 3/5 sec. 3. Mej. Kruis O.D.Z. 3.21 4/5 sec. 200 meter schoolslag voor heeren: 1. Kruithof R.Z.C. 2.56 2/5 sec. 2. Korpers hock Y.Z.C. 2.58 4/5 sec. 3. Van der Kamp ((Dolfijn) 3.03 sec. v 200 meter vrije slag voor heeren: 1. Mooi H.P.C. 2 min. 29 4/5 sec. 2. Schef- ïer D.J.K. 2.33 3/5 sec. 3. Delwel R.Z.C. 2 min. 36 sec. Schoonspringcn voor dames: 1. Mej. Klapwijk R.D.Z. 71,38 pnt. 2. Mej. Tholen H.D.Z. 65,06 pnt. 3. W. den Ouden R.D.Z. 58,64 pnt. Estafette 4X200 meter vrije slag voor hee ren: 1. H.P.C. 10 m. 37 2/5 sec. 2. Het Y 11 m. 7 2/5 sec. 3. Dolfijn 11 m. 24 3/5 sec. 300 meter wisselslag voor dames: 1. Mej. Timmermans R.D.Z. 4 m. 45 sec. 2. Mej. Wagner Het Y 4 m. 52 1/5 sec. 3. Mej. Brouwers R.D.Z. 5 m. 7 sec. 300 meter wisselslag voor heeren: 1. Van Aelst II.Z. en P.C. 4 min. 25 1/5 £ec. (Record). 2. Van der Kamp (Dolfijn) 4.35 1/5 sec. 3. Regter R.Z.C. 4 min. 47 2/5 sec. De tweede dag. Rotterdam, 22 Juli. Hedenmiddag fcijn in het nieuwe wedstrijdbad aan do Wil genpias te Schiebrock de wedstrijden om de nationale kampioenschappen van den Kon. Nederl. Zwembond voortgezet. De belang stelling was nu heel wat grooter dan Zater dag maar toch vertoonden de tribunes ledige plekken* Begonnen werd met de 100 Meter vrije Slag voor dames,die in twee series verzwom- men werd. In de eerste serie startten de idames Helms ('t Y), Willy den Ouden [(R.D.Z.y, Mastenbroek (O.D.Z.) en Timmer mans (R.D.Z.). Willy 'den Ouden had dadelijk den kop, koerdö eerst cn zwom onbedreigd, Ook, mej. Mastenbroek, die tweede werd, maak te een goeden tijd. Do andere serie, waarin slechts de dames Selbach (A.D.Z.) en Brouwers (R.D.Z.) uit kwamen, had een spannend verloop. Beiden zwommen volkomen gelijk op, totdat even voor het einde mej. Brouwers een kleinen voorsprong nam. De prijswinsters lagen alle in de eerste serie. De 100 M. vrije slag voor heeren was een prachtige strijd, waar bij den recordhouder Mooi de overwinning lang niet cadeau werd gegeven. Bij het keerpunt lag hij iets voor maar in de twee de baan had hij toch nog een aanval af te slaan van Brink, een outsider, die op dc tweede plaats beslag legde. Schcffcr van D.J.K. werd derde. Met groote belangstelling werd de 3 maal 50 M. wisselslag voor dames tegemoet ge zien, omdat bij voorbaat kon worden aan genomen, dat het tusschen R.D.Z., de record- houdster en O.D.Z. een gcduchtcn strijd zou worden. En dat werd 't ook, want dc laatste zwemsters, Mej. den Ouden en Mej. Masten broek tikten bijna gelijktijdig aan; het ver schil bedroeg slechts 1/5 sec. O.D.Z. won hetgeen als een fraaie prestatie mag wor den aangemerkt. Hetzelfde nummer heeren werd in twee series gezwommen. In de eer ste was al heel weinig strijd, daar D.J.K zich onmiddellijk aan 't hoofd plaatste en dc leiding onbedreigd behield. Meer span ning was in dc andere serie, waarin Zian en R.Z.C. een feilen strijd om de overwin ning leverden. Het was voor de jury niet gemakkelijk om vast te stellen, welke ploeg het eerst het eindpunt aantikte. Voor Zian en R.Z.C. werd dezelfde tijd genoteerd, maar laatstgenoemde werd do eerste plaats toege kend. D.J.K. had echter een snelleren tijd gemaakt, weshalve haar het kampioenschap werd toegewezen. Voor het schoonspringcn voor heeren wa ren 5 verplichte en 5 vrije sprongen voor geschreven. De kampioen Stotijn verdedigde zijn titel met succes, hij was ongetwijfeld een klasse beter dande overigen. Van de jongeren viel het goede springen van Dcnne- boom op, die eerst bij den laatsten sprong door Lotgering van dc tweede plaats werd verdrongen. Dc 100 M. rugslag voor dames was voor mej. Oversloot, maar een lichte overwin winning was het lang niet en het had niet veel gescheeld, of zij had zich in do tweede baan laten verrassen door mej. Senff. Uit de gemaakte tijden blijkt wel, dat het onder ling krachtsverschil niet groot was. In het nummer 100 Meter rugslag voor heeren werd de kampioen van het vorig jaar, Ambagtshecr, er in de eerste serie glad uitgezwommen. Scheffer, de recordhou der die in de andere serie lag, toonde zich van stonde af aan do sterkste en zwom in een zeer goeden tijd niet twee seconden verschil op zijn clubgenoot Senff, die tegen het einde lcelijk afzakte en nog groote moei te had zich van de tweede plaats te ver zekeren. De estafette 4 maal 100 M. vrije slag da mes was van alle spanning ontbloot, omdat R.D.Z. veel te sterk was; zij zwom dan ook, zooals zij wilde met een voorsprong van ongeveer een baan. In dc estafette 4 maal 100 M. vrije slag voor heeren had aanvanke lijk 't Y de leiding, maar Senff kwam in uc derde baan zoo sterk opzetten, dat D.J.K. aan den kop kwam. Zij behield niet alleen de leiding, maar ze vergrootte deze nog aanmerkelijk, zoodat zij met flinken voor sprong de overwinning behaalde. Daar Scheffer als laatste man te vroeg vertrok, werd D.J.K. evenwel gediskwalifi ceerd, waardoor H.P.C. winnaar werd. Op de 400 M. vrije slag voordames nam Mej. Mastenbroek van stonde af aan do lei ding, gevolgd door de kampioene van het vorig jaar Mej. Oversloot. Reeds na 100 M. lag mej. Mastenbroek zoo ver voor, dat zij zeker was van de overwinning. In de vol gorde kwam geen verandering meer, mej. Mastenbroek zegevierde, terwijl haar club- genoote tweede werd. De 400 M. vrije slag heeren verloor veel van zijn bekoring, doordat Mooicn dc Man verstek lieten gaan. In den beginne leek het er op, dat Licht zou winnen maar na 150 M. ging van Hcms bcrgen hem voorbij. Men verwachtte dat de ze zou winnen doch op de laatste 50 M. ver anderde de strijd plotseling geheel van ka rakter doordat v. d. Brink en Delwel naar voren kwamen cn den Haarlemmer passeer den. Het waren tenslotte deze, die op de beide eerste plaatsen beslag legden. De volledige uitslagen waren: 100 M. vrije slag dames: 1. den Ouden (R.D.Z.) 1 min 6 1/5 sec.; 2. Mastenbroek (O.D.Z.) 1.09; S.Timmer mans (R.D.Z.) 1.11. Idem heeren: 1. Mooi (H.P.C.) 1 min. 3 1/5 sec.; 2. v. d. Brink (Dolfijn) 1.04 3/5; 3. Scheffer (D.J.K.) 1.05 3/5. Estafette 3 x 50 M. wisselslag dames: 1. O.D.Z. in 1 min. 51 sec.; 2. R.D.Z. in 1.51 1/5; 3. R.D.Z. in 1.52 2/5. Idem heeren: 1. D.J.K. in 1 min. 37 1/5 sec.; 1.40 3/5; 3. ZIAN 1.40 3/5 R.Z.C. Schoonspringcn heeren: 1. Stotijn (H.Z. cn P.C.) 144,38 pnt.; 2. Lot gering (Het Y) 124,21 pnt.; 3. Dcnnebooin (A.Z. 1870) 121,59 pnt. 100 M. rugslag dames: 1. Oversloot (O.D.Z.) 1.22 4/5; 2. Senff jfA.D.Z.y 1.23 2/5; 3. Wagner (Het Y) 1.23 4/5. Idem heeren: 1. Scheffer (D.J.K.) 1.16 1/5; 2. Senff (D. J.K.) 1.18 1/5; 3. Dc Haas (ZIAN) 1.182/5. Estafette 4 x 100 M. vrije slag dames: 1. R.D.Z. in 4 min. 52 3/5 sec.; 2. O.D.Z. in 5.15 3/5; 3. R.D.Z. 2 in 5.26 2/5. Idem heeren: 1. H.P.C. in 4 min. 3S 2/5 sec.; 2. H.Z. cn P.C. in 4.3S 3/5; 3. Het Y in4.40 2/'5. De tijd van D.J.K. die gedisqualificcerd was, was 4 min. 31 sec. 400 M. vrije slag dames: 1. Mastenbroek (O.D.Z.) 5 min. 35 sec.; 2. Oversloot (O.D.Z.) 5.59 4/5; 3. Wagner (Hel Y) 6.11 2/5. Idem heeren: 1. v. d. Brink (Dolfijn) 5 min. 41 sec.; 2. Delwel (R.Z.C.) 5.46 3/5; 3. van Hemsbergen (Haarlem) 5.47 2/5. De wisselbeker uitgeloofd als vcreenigings- prijs voor die vcreeniging, welke in de esta fettenummers dc meeste punten behaalde, werd gewonnen door R.D.Z. met 20 punten 2,3 3n 4 waren O.D.Z., D.J.K. cn H.P.C., c'.k met 16 punten. Dc R.D.Z.-wissclbeker uitgeloofd voor de vereeniging, welke in allo nummers ae meeste prijzen behaalde, werd gewonnen door R.D.Z. met 35 punten. 2. O.D.Z. met 29 punten en 3. D.J.K. met 25 punten. H. Thiel wint de sprint. 'Achter. volgings- en koppelwedstrijd voor Geunis en Loos Vigneli wint de zestiende etappe Parijs, 21 Juli. (V.D.) Heden werd de zestiende etappe van de Tour de France verreden van Aix-les-Thennes naar Lu chon, een afstand van 165 K.M. Winnaar werd Vignoli in den tijd van 5 uur 26 min. 14 sec. Na deze etappe, waarin nog velo liooge bergpassen moesten worden genomen, o a. dc Col dc Port (1219 Meter), hebben de ren ners liet zwaarste gedeelte van het par cours achter den rug. Zij hadden het lieden zeer moeilijk, daar de wegen bezaaid waren met losse stcencn, terwijl hun veckudden in den weg liepen. Toch vielen bij het af dalen vele fraaie prestaties te bewonderen. Het veld bleef den grootstcn lijd bij elkaar, doch 30 K.M. voor den finish bij het beklim men van een der bergpassen ging de jonge Italiaan Vignoli er vandoor en slaagde erin zijn voorsprong tot het einde toe te bchou- dc.n Met niet minder dan ruim vier minu ten verschil passeerde hij als eerste den eindstreep in den tijd van 5 uur 26 min. 14 sec. Op hem volgdo Lapebie in 5 uur 30 min. 16 sec. Vicr-en-cen-halvo minuut later arriveerde een groep van tien man, met een tijd van 5 uur 34 min. 51 sec. Vignoli, die tot dusverre weinig op den voorgrond was getreden, is waarschijnlijk de eerste, die het klaar speelde, rnct een voorsprong van 4 min. .49 sec. te winnen. Tot nu toe bezette hij in het totaal-klasse ment de 21e plaats, zoodat hij nu aanzien lijk naar boven is geklommen. In het klas sement der tien eersten is geen wijziging gekomen. Derde aankomende was Magne. De volg orde van de overigen was4. Chyssels. 5. Morelli. 6. Macs. 7. Cazzulani. .8. Mar- tano. 9. Gcycr. 10. Verwaecke. 11. Francil. 12. Benduel. 13. De Caluwe. 14. Buse. 15. Buclili. Tonin Magne vrijwel zeker win naar door fraai rijden in de otappe van Zondag. Tarbes, 22 Juli. (V.D.) Dc Ronde van Frankrijk mag wel als beslist worden be schouwd. De tweekamp Magne-Martano is gestreden en geëindigd in het voordeel van den Franschman. De laatste verrichtte vandaag een buitengewone prestatie, door de etappe Luchon-Tarbes van slechts 91 K.M. met grootcn voorsprong te winnen. Martano kwam in een groep aan, die er 3 uur 4 min. 45 sec. over deed, de tijd van Magne bedroeg 2 uur 51 min. 46 sec.!! Met ruim 16 min. voorsprong leidt Antonin Magne nu in het algemeen klassement voor Martano, zoodat het uitgesloten raag wor den geacht, dat de overwinning der Ronde nog aan den Franschman zal ontgaan. De komende etappes zijn niet de zwaarste meer cn vooral in de vlakte zal Magno den Italiaan wel geen kans geven. Do uitslag van de 17e etappe, Luchon Tarbes, luidt: 1. A. Magne, tijd 2 uur 51 min. 46 sec. 2. Trueba, tijd 2 uur 58 min. 17 sec. 3. Sylvecr Maes, tijd 2 uur 58 min. 54 sec. 4. Vietto, tijd 2 uur 59 min. 32 sec. 5. Canardo. 6. Vervacckc. 7. Morelli. Molinar. 9. Louviot, tijd 3 uur 3 min. 39 sec. 10. De Caluwe. 11. Ezquerra, allen zelfden tijd. 12. Buchï, tijd 3'uur 4 min. 7 sec. 13. Geycr. 14. Meini, tijd 3 uur 4 min. 45 sec. 15. Lapebie. 16. Bonduel. 17. Spei- cher en nog enkele andere renners, o.m. Martano, allen zelfden tijd. In het algemeen klassement heeft Magne dus met flinken voorsprong de leiding, ter wijl Frankrijk onbedreigd aan den kop staat in het landenklassement. Maandag wordt de laatste Pyreneeën- etappe gereden, n.l. van Tarbcs^-Pau. een afstand van 172 K.M. De internationale wielerwedstrijden, wel ke gistermiddag in het Gcm. Sportpark te Hilversum werden gehouden, mochten uit sportief oogpunt bekeken uitstekend ge slaagd heeten. Het fraaie zomerweer was vermoedelijk aanleiding dat do publiek belangstelling niet zoo groot was als men er van verwacht had. Zooals dat meer voorkomt hadden ook nu de „wegblijver#' ongelijk, want het is gisteren over het heel genomen een dag geworden van goede wielersport. Op vrij wol allo nummers, zoowel in do series als in de finales werd aantrekkelijke strijd geboden cn moesten de renners zich tot het uiterste geven. liet organisecrend comité, het bestuur van de G.W.C. Do Ade laar mag cn dat niet ten onrechte met trotsch op deze. wedstrijden terugzien. liet programma ving aan met een sprint wedstrijd, waaraan niet minder dan 35 renners 'deelnamen. De „primus" van de Adelaar, II. Thiel (Laren) legde hier op fraaie wijze beslag op den eersten prijs, na tot in de laatste rondo op de derde plaats gelegen te hebben. De Utrcchtsche renper Verhoef, dio in zijn series uitmuntend ge reden bad, bezette de 4e plaats. Een 5 ronden junioren-race, verreden in 2 ritten met puntentelling, bracht een over winning voor den kleinen G. Janssen, die én door zijn grootte èn door zijn fraaie rij den een hartelijk applausje in ontvangst had to nemen. In den clubwedstrijd voor leden van do G.W.C. De Adelaar werd T. de Groot (Loosdrecht) winnaar. In zijn serie bad bij een groeten voorsprong en in de finale gelukte het hem, ondanks een niet ernstigen val, toch als eerste over de streep to gaan. Een goede prestatie! Hierna werd een afvahvedstrijd gehouden voor amateurs cn onafhankelijkcn, waarbij elke 2 ronden een renner afviel. R. Vos (Wcesp) trad hier als overwinnaar uit het strijdperk, voor de heide Utrechtsche rij ders J. Winkelman en A. Pretorius. De landen inhaal achtervolgingswedslrijd over 10 baan ronden bracht 3 koppels in de baan. Eerst reden de Hollandsche ren ners Thiel en W. Schlebaum tegen hun Duitsche confrères Vermeulen en Breuer, en wonnen na. pl.m. 20 meter te hebben ingehaald in den tijd van 5 min. 55 sec. Daarna 6trcden do Belgen met goed suc ces tegen de Duitschers, zoodat do race tusschen België en Holland de beslissing moest brengen. Het waren de beide Belgen Geunis en Loos die wonnen en dus beslag legden op den len prijs. In de laatste ronde hadden zij nog met pech te kampen, toen de ketting van Geunis bezweek, maar hun voorsprong bedroeg toen bijna een kwart baan, zoodat de jury besloot zo toch tot overwinnaars uit te roepen. In den koppelwedstrijd over 60 baanron- den (pl.m. 25 k.m.) waren onze Zuidelijke buren wederom favoriet. In dezen wed strijd dongen niet minder dan 12 koppels mede, waaronder het Utrechtsche koppel Verhoef—Fresen. Zooals reeds gezegd won nen de Belgen, doch dit geschiedde ecnigs- zins gelukkig. Het koppel ThielHiddes n.l. had tot pl.m. 4 ronden voor het einde do leiding, toen plotseling Thiel den strijd moest staken, tengevolge van een lekken band. Hiddes moest het daardoor alleen doen en bezette in het laatste klassement de vierde plaats. l)it kostte zijn koppel juist do overwinning daar Geunis en Loos, die in bet 2o klassement do tweede plaats achter hadden bezet (3 4- 8) en in het laat ste klassement de eerste, één punt meer hadden dan ThielHiddes (4 4 2) De Duitschers waren derde, vóór het kampioenskoppcl van Rotterdam P. Sui kerRaaymakcr. Do gedetailleerde uitslagen zijn: Sprint voor amateurs en onafhankelijken: le serie: 1. J. Winkelman (Utrecht); 2. G. Snijders (Amsterdam). 2e serie: 1. Geunis (België); 2. J. v. Dort (Baarn). 3e serie: 1. J. Verhoef (Utrecht); 2. H. Schlebaum (Soestdijk). 4e serie: 1. J. de Rijk (Hilversum); 2. L. Loos (België). 5e serie: 1. R. Vos (Wcesp); 2. H. Thiel (Laren). Ge serie: 1. W. Schlebaum (Soestdijk); 2. B. v. Rijn (Amsterdam). 7e serie: 1. C. Franssen (Hilversum); 2. Hiddes (Amsterdam). Demi-finale: le serie: 1. W. Schlebaum; 2. serie: 1. H. Thiel; 3e serie: 1. Verhoef; ie serie: 1. B. v. Rijn. Finale: 1. II. Thiel; 2. W. Schlebaum; 3. B. v. Rijn. Junioren-race over 5 baan-ronden, met puntentelling, le rit: 1. J. Clijnk (Bussum), 2. J. Veerman (Hil versum); 3. G. Janssen (Hilversum); 2. H. v. Ee (Bussum). Clubwedstrijd leden G.W.C. De Adelaar: lo serie, hierin werden geplaatst: T. de Groot (Loosdrecht), J. Schlebaum (Soest dijk), A. Karstens (Blaricum), C. Mulkhuy- zen (Hilversum), L. Zuetcnhorst (Nieuwer- sluis), G. Barneveld (Hilversum). 2e serie, hierin werden geplaatst: W. Knecht (Hilversum), v. d. Berg (Bussum), de Geer (Vreeland), K. Hilhorst (Hilver sum), J. Prins (Soestdijk), H. v. Asselt (Hil versum). Finale: 1. T. de Groot; 2. A. Karstens; J. Schlebaum; 4. de Geer; 5. Mulckhuy- zen; 6. G. Barneveld. Afvalwedstrijd amateurs en onafhanke lijkcn?^' 1. R. Vos (Weesp); 2. J. Winkelman (Utrecht); 3. A. Pretorius (Utrecht). Landenwedstrijd inhaal achtervolging tus schen Holland en Duitschland. 1. Holland met de renners H. Tbiel en W. Schlebaum, tijd 5 min. 45 sec. 2. Duitschland met de renners H. Ver meulen cn W. Breuer. Duitschland—België: 1. België met de renners Geunis en Loos in den tijd van 5 min. 43 3/5 sec. Holland—België: 1. Belgiö met do ren ners Bcunis en Loos in een tijd van 6 min. 1 sec. Junioren-race over 5 baanronden. 2e rit: 1. G. Jansen; 2. J. Veerman; 3. J. Clijnk en 4. II. v. Ee. Totaal uitslag voor beide ritten is: Jansen; Veerman; Clijnk en H. v. Ee. Koppelwedstrijd over 60 ronden voor amateurs cn onafhankelijkcn (3e klasse menten): 1. J. Geunis—L. Loos (België) 11 pt. 2. HiddesThiel (Holland) 10 pt. 3. II. VermeulenW. Breuer (Duitsch land) 9 pt. 4. P. Suykcr—R. Raaymakers (Rotter dam) 8 pt. De Nederlandsclie roeU ploegen gekozen Amsterdam, 22 JulL Het be, stuur van den Nederland6chen Roeibond heeft besloten do volgen* de ploegen uit te noodigen voor deelname aan de Europeesche kam pioenschappen, welke van 10—12 Augustus a.s. op de Rotsee nabij Luzern zullen plaats vinden: Aohtriemsgiek van Njord (Leiden); Vier met stuurman van Nereus, Amsterdam); Vier zonder stuurman van Laga, (Delft); Twee met stuurman van 'Argo (Wa* geningen). LAWNTENN1S 'Australië wint de eerste enkelspelen Wimbledon, 21 Juli. (V.D.) De beide eerste enkelspelen van de interzone-finale om de Daviscup tusschen Australië en Amerika zijn even zoovele verrassingen ge worden. Crawford behaalde de overwinning tegen den Amerikaan Shields met 26, 61, 62, 12—10, terwijl Mac Grath (Australië) een prachtige prestatie leverde door Wood te verslaan met 7—5, 64, 1—6, 9—7. Hoowel deze Australische overwinningen nog geenszins beslissend zijn, staat Amerika thans wel voor een zeer moeilijke taak. Het dubbelspel zal Maandag worden ge speeld. Oefenwedstrijd Engeland Japan. Eastbourne, 21 Juli. (V.D.) De beide laatste enkelspelen van den oefenwedstrijd tusschen Engeland en Japan hadden het volgende resultaat: Perry (Engeland) 6laat Yamagishi (Ja pan) 9—7, 6—1, 6—S, 7—5. Austin (Engelandy slaat Fujikura (Japan) 6_4, 6—2, 6-1. Do eindstand is du6 50 voor Engeland geworden, hetgeen wel een fraai resultaat is. Wielrennen, NEDERLANDSCHE SUCCESSEN TE ANTWERPEN. Antwerpen, 21 Juli. (V.D.) Heden heeft alhier een wielrenwedstrijd voor amateurs tusschen België en Nederland plaats gehad. Het resultaat was, dat de Nederlanders met 78 tegen 35 punten de overwinning behaalden. Gedetailleerde uitslag Ümniumwedstrijd do zes series werden alle door Nederlanders gewonnen, zoodat de stand wasNederland 12, België 6. InhaalwedstrijdDe zes Nederlanders haalden hun Belgische tegenstanders in, na 2380 meter, na 2 min. 57 sec. Puntenracc1. Martens, 12 punten; 2, Kremer, 11 pnt.; 3. Gommers, 10 pnt.; 4. Kamp, 9 pnt.: 5. Coomans, 8 pnt. (Alle Ne derland). 6. Gerwick (België), 7 pnt. 7. Alle andere Beigen plus 'de Nederlander* West- land 4 pr»*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9