SIERKUNST N.V. OPRUIMING NA DEN DOOD VAN DILLINGER CRISIS VERMEDEN IN FRANKRIJK? LOCARNO VOOR HET OOSTEN MILITAIRE OPLEIDING DER JEUGD KRITIEK VAN PIERRE COT OP BARTHOU BRITSCHE MANOEUVRES IN CHINA MEDISCHE HULP IN VOLLE ZEE DE GEVAREN VAN DEN WEG WEGENS UITBREIDING RUST KEERT IN AMERIKA TERUG NIEUWE PROEVEN VAN MARCONI Weinig gunstige vooruitzicht ten ten aanzien dor vloot- conferentie. Ieder spreekt over oorlog en bewapening. liet eerste contact, tusschon de vertegen woordigers der maritieme mogendheden, dat onlangs te Londen heeft plaats gohad over de nieuwe vlootconferentie, schijnt niet veel meer te hebben opgeleverd dan de vaststelling der groote moeilijkheden, die aan een nieuw vlootverdag in den weg staan. De voornaamste moeilijkheid bestaat hierin het is de Köln. Ztg., die eraan herinnert dat Japan naar Oostcrschcn trant zijn kaarten nog niet open heeft ge legd, zoodat men nóch weet welke vermeer dering zijner tonnage het wcnscht, nóch hoe het zijn tonnage denkt te vcrdeelen. Mis schien stuurt het zelfs wel aan op een vol komen vrijheid van handelen. De Japanners hebben zich bij de Londensche besprekingen slechts door hun ambassadeur laten verte genwoordigen en willen pas bij het tweede contact, dat in October plaats zal vinden, een delegatie van marinedoskundigen zen den. Dat zij in geen geval genocgep willen nemen met een eenvoudige verlenging der bestaande verdragen, blijkt uit de verkla ring, die de opperbevelhebber der Japansche vloot te Tokio heeft afgelegd en die hierop neerkwam, dat Japan de overeenkomst van Washington in den herfst van 1934 zal op zeggen. Tegelijkertijd verneemt men, dat Japan voornemens is een politieke delegatie onder leiding van den vroegeren minister president Saito naar Washington te zenden; deze delegatie zal ook de vlootkwcstic aan de orde stellen. Daar het vlootvraagstuk in wezen een po litiek probleem is, hangt de oplossing daar van in hooge mate af van de regeling der Japansch—Amerikaanschc betrekkingen. Nog minder belangstelling dan Japan schijnt Italië aan den dag te hebben gelegd voor de Londensche besprekingen, daar men van de aanwezigheid van Italiaansche ver tegenwoordigers heelcmaal niets heeft ver nomen; in plaats daarvan heoft Italic, door het besluit twee slagschepen van elk 35000 ton te bouwen, een nieuwe moeilijkheid ge schapen, daar Engeland steeds een maxi mumgrens van 25000 ton heeft bepleit. Een zekere voorloopigc overeenstemming schijnt te Londen slechts tusschen Engeland en Frankrijk tot stand te zijn gekomen, het geen trouwens ook beantwoordt aan het innig overleg, dat den laatsten tijd (men denke aan de reis van Barthou!) tusschen beide staten plaats vindt; maar, is men ge neigd zich af to vragen, had daarvoor een vrij grootscheepsche internationale vlootbe- spreking moeten worden gearrangeerd? Als laatste is inmiddels ook do Amerikaanschc speciale afgezant, Norman Davis, uit Lon den vertrokken; voor hij zich inscheepte, heeft hij toegegeven, dat, als gevolg van de afwezigheid van Japan, ook tusschen Amerika en Engeland op vlootgebied geen diepgaande besprekingen hebben plaats ge vonden. De algemccnc indruk is dan ook, dal geen enkele der zeemogendheden ernstig van zins is de maritieme weermacht in te krimpen. Tezelfdertijd hoort men van niets anders dan van oorlog en bewapening. Ileeft maar schalk Fétain, de Fransche minister van oorlog, die tevens een militaire opleiding der jougd bepleitte, Zondag niet in een rede te St. Malo op een bijeenkomst van den bond der Fransche reserve-officieren gerept van den volgenden oorlog, die als een blik semflits zou inslaan? Heeft niet Worosjilof, do volkscommissaris (minister) van oorlog der sovjetunie einde der vorige week in een toespraak lot arbeiders te Moskou, ver klaard, dat het oorlogsgevaar zeer dreigend is, zoodat de sovjet-Russische weermacht moet worden uitgebreid? Heeft niet de En- gelschc regeering den bouw aangekondigd ecner groote luchtvloot en heeft niet de Japansche pers daarop gereageerd door te verklaren, dat de regeering te Tokio ter stond hierop moet antwoorden met over eenkomstige maatregelen? Zoo zouden wij er ook nog aan kunnen herinneren, dat de speciale luchtvaartcom missie van het Amerikaansche ministerie van oorlog een lans breekt voor den bouw ecner luchtvloot voor het leger, waarvan de minimum-vredesslerkte 2320 toestellen zou moeten bedragen. En heeft president Roose velt niet toegezegd, dat de Amerikaansche vloot binnen zeer korten tijd zal worden uitgebreid tot de maximumstcrklc, die do verdragen toestaan? In verband met liet vorenstaande hoeft het tevens zin erop te wijzen, dat blij kens een bericht uit Londen Tatarescoe, de Roemeensche premier en de Rocnieen- schc minister van financiën, te Parijs met de groote wapenfabriek Schneider-Crcuzot belangrijke besprekingen hebben gevoerd, dio hierop neerkomen, dat de Roemenen Frank rijk groote petroleumquanta zullen leveren, terwijl dc Franschen de Roemenen „geluk kig" zullen maken met enorme hoeveelhe den wapens cn munitie. Uit dit alles blijkt, dat in nagenoeg elk land liet militarisme hoogtij viert, zoodat de Genecfsche ontwapeningsconferentie zoo langzamerhand tot iets uiterst belachelijks is geworden. Er zijn er zelfs, die niet eens meer weten, dat zij nog bestaat. ONTPLOFBARE STOFFEN AANGEHOUDEN Bern, 23 Juli. (Reuter). Te St. Gallen werd een hoeveelheid ontplofbare stoffen aangehouden, welke uit Duitschland via Zwitsersch gebied naar Oostenrijk zou wor den vervoerd. Alle begeleidende personen zijn gearresteerd. GRAF ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA VERTROKKEN Friedrichehafen. 21 Juli. (V.D.). De Graf Zeppelin is vanavond te 20.10 ver trokken voor zijn vierden Zuid-Amerika- tocht van dit jaar. Aan boord bevonden zich 23 passagiers. GANDHI ALS SCHEIDSRECHTER. Calcutta, 23 Juli (V.DGandhi i6 gis teren naar Alahabad vertrokken, teneinde te trachten een conflict bij te leggen, dat is gerezen tusschen twee groepen. De Ma- hatma heeft reeds toegegeven, dat hij er niet in Is geslaagd een dergelijk conflict, waardoor de invloed von het Indische na tionale congres ten zeerste wordt ver zwakt in Bengalen, tot oplossing te bren gen. Do bekende tegenstellingen hebben zich ook voorgedaan in de Vcreenigde Pro vincies cn zijn van zoo ernstigen aard, dat Gandhi persoonlijk alles in het werk wil stellen cm scheuringen te voorkomen. New-York, 23 Juli. (V.D.) Bij het ver nemen van den dood van Dillinger her ademde Amerika. De bladen wijden ge- heele bladzijdon aan do korte maar sensa- tioneele loopbaan van den bandietenloider De autoriteiten zijn onmiddellijk een on derzoek begonnen naar de drie hoofd-mc- deplichtingcn van Dillinger. Men brengt in herinnering, dat bij het maandenlange zoeken naar Dillinger 16 po- litie-agenten zijn gedood. De buit der ban dieten bij de verschillende bankovervallen wordt geschat op ongeveer ccn kwart mil- lioen dollar. In het horloge van den bandiet heeft de politie een portret van Evelyn Frechette gevonden, die naast verscheidene andeye personen veroordeeld is wegens het verlce- nen van onderdak aan Dillinger. De vader van John Dillinger, een gezien farmer te Mooresville in den staat Indiana, vernam het bericht van den dood van zijn zoon per radio. Hij vertrok onmiddellijk naar Chicago om het lichaam van den bandiet te halen. De autoriteiten weigeren modo te deelen, hoe zij er van op de hoogte waren gekomen, dat Dillinger te Chicago vertoef de on er een bioscoop zou bezoeken. Gezien echter het zwak, dit Dillinger voor het schoone geslacht had, vermoedt men, dat een vrouw do politie van de situatie heeft verwittigd. Er was een premie van 15.000 dollar uitgeloofd voor do aanhouding van Dillinger. Parijs, 21 Juli (V.D.). Ook heden is er nog geen opheldering gekomen in den poli- tickcn toestand. Men verwacht thans, dat Doumcrgue naar Parijs zal terug keeren om het conflict te beslechten llij wordt. Dinsdag te Parijs verwacht, waar hij den ministerraad zal leiden. Waarschijnlijk wordt daar dan ccn definitieve beslissing getroffen, die dan Woensdag aan den Pre sident zou worden voorgelegd. Volgens een nader boricht verwacht men thans in politieke kringen te Parijs, dat het. gelukken zal de eenheid in het kabinet to herstellen. Geen deelneming van Finland Roval, 21 Juli (V.D.). Naar uit Mos kou wordt gemeld, heeft de Finsche regee- ring in dc gedachtenwisseling met Sovjet- Rusland verklaard, dat deelneming van Finland aan het Oostelijk Locarno niet ac tueel is, daar de vreedzame betrekkingen tusschen Rusland cn Finland door een reeks verdragen verzekerd zijn. Een verklaring van Russi sche zijde. Berlijn, 23 Juli. (V.D.) De Russische ambassadeur Tsjinschoek heeft voor zijn vertrek naar Moskou op het ministerie van buitenlandsche zaken verklaard, dat de re geering van so\jet-Rusland accoord gaat niet de uitbreiding der Locarno-garantie van sovjet-Rusland op Duitschland en de uitbreiding der Fransche garanties uit het plan voor ccn Oostelijk Locarno op Duitschland. zooals dat is voorgesteld door de Engelscho regeering en is aanvaard door Frankrijk Deze verklaring stemt overeen niet de verklaringen, die de Russische ambassa deurs te Parijs en te Londen op dit punt hebben afgelegd, tegenover de Fransche en Engelsche regeerincen „BORIS I" WENSCHT EERSTE KLAS TE REIZEN Barcelona, 22 Juli. (V.D.). De gear resteerde pretendent naar den troon van het Pyreneeënrepubliekje Andorra, die zich „koning Boris I" noemde en door de Spaan- sche autoriteiten dezer dagen is gearres teerd en naar Barcelona overgebracht, zou Zondag op transport worden gesteld naar Madrid. Hij weigerde echter derde klas te reizen en verklaarde, dat hij een chèque venvachtetc, waarvan hij zelf de reiskosten eerste klas wilde betalen, aangezien hij het reizen derde klas niet in overeenstem ming achtte met zijn stand en rang Het vervoer werd inderdaad uitgesteld, maar de chèque kwam niet, zoodat Boris Maan dagmorgen toch derde klas cn onder poli- tiegeleide naar Madrid zal moeten reizen. Een redevoering van maarschalk Pétain Parijs, 22 Juli (VD). Dc minister van oorlog Maarschalk Pétain, heeft op de bij eenkomst der nationale organisatie van reserveofficieren to St. Malo een redevoe ring uitgesproken over de taak der reservo- officicrcn. Dc eerstvolgende oorlog, aldus verklaarde Pétain, zal als een bliksemstraal losbreken. De reserveofficieren moeten zich reeds in den vrede op do zware taken voor bereiden, die hun plotseling bij het uitbre ken van een oorlog zullen worden opgelegd. Theoretische opleiding is niet voldoende, van tijd tot tijd zal men moeten deel nemen aan troepcnoefcningcn. liet moet thans ein delijk ernst worden met de militaire oplei ding van de jeugd. Scherp veroordeelde Pétain de campagne ten gunste van dienst weigering. Pétain besloot met do woorden: Wij willen den vrede van verzoening, dien 1.500.000 dooden voor ons hebben bevoch ten, in waardigheid behoeden. ii i De ontwapeningspolitiek gegispt Parijs, 21 Juli. De vroegere minister van luchtvaart Pierre. Cot, die lid is van do radicaal-socialistische partij, oefent in de Oeuvre kritiek uit op de butcnlandsche politiek van Barthou. waarin hij uiteen zet. dat de minister van buitenlandsche zaken niet zoo zeer de politick van Briand voort zet al? wel die, welke lot uiting kwam in zijn nota van April j.l. Verder zet Cot uiteen, dat Barthou ofwel niets bijzonders heeft willen zeggen, dan wel het traditio- neele verband tusschen de vorderingen der veiligheid cn die der ontwapening heeft willen opheffen. Barthou is namelijk vau meening, dat men eerst over regionale pac ten moet onrl«?rhandelen en pas daarna over ontwapening kan spreken, zoodat men zeker kan zijn wel over pacten te zullen onder handelen, maar veel minder zeker is, da< onderhandelingen over de ontwapening ge voerd kunnen worden Wij weten dus. aldus Cot, dat Barthou den geest van zijn nota van April trouw blijft. Dat is echter een poli tiek. die verschilt van de politiek van Briand, Paul Boncpur en Daladier. - r' Pe k i ng,.23 Jul i, (V. D.) Er zijn moei lijkheden gerezen in verband met manoeu vres van de Britschie troelen in het zomer- karapenient te Sjanhaikwan, waarbij zij oefeningen hebben gehouden buiten den Grooten Muur op terreinen, die zij volgens de Bo.xers-overeenkomst thans reeds 33 jaar daarvoor gebruiken. Deze terreinen zijn bijzonder geschikt voor het oefenen van troepen, doch het Japansche Kwan- toeng-leger sluit allo buitenlandsche (roe pen daarvan uit, omdat dezo terreinen deel uitmaken van Mandsjoekwo. dat Japan bij verdrag verplicht is te verdedi gen. De Britsche legatie verklaart, dat de moeilijkheden, die beperkt blijven tot hot district Sjanhaikwan, thans besproken worden en dat een minnelijke schikking spoedig verwacht wordt. Er verluidt, dat deze kwestie eveneens van belang is voor de Italiaansche, en in geringeren omvang, voor dc Fransche troepen. Tokio, 23 Juli, (V. D.) De woordvoer der van het departement van buitenland sche zaken heeft in verband met de weige ring van den Britschcn officier, die het be vel voert over het garnizoen van Tientsin, om dc Japansche autoriteiten op de hoogte te stellen van de ontworpen manoeuvres in de nabijheid van Sjanhaikwan, verklaard, dat het noodzakelijk is, dat de regeeringen van Japan en Mandsjoekwo den internatio nalen status van Mandsjoekwo verbeteren. liet schijnt, dat de Britsche commandant het oppercommando, van het Kwantoeng- leger erop heeft gewezen, dat het Boxer protocol van 1901 den buitenlandschen on- dertcokcnaars toestaat manoeuvres te hou den langs de lijn PekingMookden cn dat. aangezien Mandsjoekwo niet erkend is door Groot-Britannië, dit. recht gehandhaafd moet worden. Het Japansche departement van buiten landsche zaken ziet in, dat de mogendhe den. die Mandsjoekwo niet erkennen, het genoemde gebied beschouwen als een deel van China en zich er dus vrij voelen, bin nen de grenzen van de met China gesloten verdragen, doch wijst er op, dat wanneer incidenten ontstaan, waarbij buitenlandsche belangen betrokken zijn, in Mandsjoekwo. de mogendheden hun klachten indienen bij de autoriteiten te Tokio of Hsinking. Deze houding, aldus de woordvoerder, is met zichzelf in tegenspraak en in verband met de formcole erkenning van Mandsjoekwo door Japan en door San Salvador cn de facto-erkenning door andere mogendheden kunnen de overige mogendheden niet voortgaan het gebied te beschouwen als een deel van China. AANSLAG OP VENIZELOS? Athene, 21 Juli. (Reuter). Naar het ochtendblad Patria, een orgaan van den vroegeren premier Venizelos, verneemt, zouden vier tegenstanders van Venizelos naar Frankrijk zijn vertrokken om aldaar een aanslag te plegen op den vroegeren Griekschon premier. De Franscre politie is op de hoogte gebracht. INBESLAGNEMINGEN IN 'T SAARGEEIED Saarbruecken, 21 Juli. (V.D.). De politie heeft vanmiddag alle in het Saar- gebied voorhanden exemplaren van de Berliner Nachtausgabe. van de Tag en van de Koelnischo Zeitung in beslag genomen Nederlandsch scheepsarts redt het leven van een Engelsche machinist Londen, 22 Juli (V.D.). lieden arriveer- do to Plymouth het Ncderlandsche stoom schip „Venezuela" van de K.N.S.M., dat de voldoening mocht smaken, kort tevoren te hebben bijgedragen tot liet behoud van het leven van ccn der officieren van het Engelsche vrachtschip „Maidenhead". In den Atlantischen Oceaan ving dc „Ve nezuela" een draadloos verzoek om hulp verleening op van het te London thuis be- hoorende vrachtschip „Maidenhead", waar van de eerste machinist ziek was en in ern stigen toestand verkeerde. De „Maidenhead" vroeg een doktorsadvics en nadat de scheepsarts van dc „Venezuela", Dr. Van der Sluys, draadloos dc symptomen van de ziekte had gevraagd, seinde hij, welke me dicijnen den patient moesten worden toege diend. Het bleek later echter al spoedig, dat dc „Maidenhead" deze medicijnen niet aan boord had, waarop de beide schepen elkaar tegemoet stevenden en Dr. Van der Sluys zich aan boord liet brengen van het Engel sche vrachtschip, waar hij den eersten ma chinist persoonlijk behandelde cn de noodi- ge medicijnen alsmede verdere vcrplegings- voorschriftcn achterliet. Van Engelsche zijde wordt verklaard, dat de patient er ernstig aan toe was cn ver moedelijk hel leven dankt aan de behande ling van den Nederlandschon scheepsarts. Een aantal auto-ongelukken Madrid, 21 Juli (V.D.). Bij Hellin in de provincie Albacetc is een vrachtauto "in volle vaart in botsing gekomen met een auto, die bezet was met landarbeiders. Daarbij zijn vier personen gedood cn vier zwaar gewond. Dortmund, 22 Juli (V.D.). Toen de Aartsbisschop van Paderborn heden van eon vergadering te Dortmund terugkeerde, liep plotseling een vierjarig meisje tusschen dc Dortmundsche voorsteden Brackcr cn As- seln den rijweg over cn werd door de auto gegrepen. Het kind werd overreden cn was op slag dood. De auto kwam in een greppel naast den weg terecht. De chauffeur van den Aartsbisschop is door do politie aange houden. hoewel zijn schuld niet vaststaat. New-York, 23 Juli (Reuter). Een auto bus met 40 passagiers uit New-York, die een wedstrijd in de Sing-Sing-gevangcnis hadden bijgewoond, raakte op de thuisreis plotseling aan het slingeron, botsto tegen een houlop6lagplaats en vloog in brand. De vlammen sloegen op de opgestapelde houtmassa's over, zoodat de brandweer de grootste moeite had bij het wrak van de autobus te komen Tien menschen vonden den dood in de vlammen; 20 anderen, die brandwonden en andere kwetsuren hadden opgeloopon, wer den naar het ziekenhuis gebracht. De hout opslagplaats brandde geheel af. Dc schade wordt geschat op 150.000 dollar. LUCHTAFWEEROEFENINGEN BIJ LYON Communisten sporen aan tot sabotage. Parijs, 23 Juli. (Reuter). Met aanplak biljetten roept do communistische partij in Lyon haar aanhangers op bij de luchtaf- weermanoevres. die van 25 tot 27 Juli a.s. in do omgeving van Lyon gehouden zullen worden, de afweermaatregelen te sabotee- rcn. De arbeiders moeten het bevel „alle lichten dooven" niet nakomen, doch inte gendeel moeten zij in den nacht, dat het donker-alarm bevolen zal worden, overal waar zij kunnen, licht aansteken. FRITZ THIJSSEN BREEKT MET DE NAT.-SOC Berlijn, 23 Juli (V.D.). Naar alhier ver luidt is Fritz Thijssen, do groot-industrieel, wiens financieele rol bij de opkomst van dc nat.-soc. beweging bekend is, uil, do nat.-so- cialistische partij getreden, Mocht dit bericht, dat in verband met de economische moeilijkheden en conflicten, die hans in Duitschland heerschen, ecnigc waarschijnlijkheid krijgt, bevestigd worden, dan beteekent dat een zeer gevoelig verlies voor het huidige regime. DROOGTE IN JAPAN. Bceren komon in opstand. Tokio, 23 Juli. (V.D.) Terwijl in andere gebieden van Japan overmatig veel regen valt, lijden enkele provincies onder ontzet tende droogte. In een olaats in de provin cie Tsjinkoeoka is het tot excessen geko men door boeren, die van de autoriteiten water voor hun land eischen. Nadat zij het waterleidingsgebouw van het naburige dorp hadden verwoest, vernielden zij ook de hui zon van verscheidene ambtenaren. De po litie arresteerde 285 personen, van wie een deol zich heftig verzette met hot gevolg, dat talrijke boeren verwondingen opliepen. UTRECHTSCHEWEG 90a DER MEUBELAFDEELING IN ALLE AFDEEUNGEN De nationale garde grootendeels naar huis gezonden Minneapolis, 22 Juli. (V.D.). Terwijl in den tijd van zes dagen, dat de staking der chauffeurs nu al duurt, in 't geheel 49 stakers en 2 agenten van politie in het ziekenhuis zijn opgenomen met bij botsin gen opgeloopen kwetsuren, is thans voor het weekend een wapenstilstand afgekon digd. In verband daarmede heeft do politie geen begeleidende manschappen meer mee gegeven met de vrachtwagens, die levens middelen naar de stad vervoeren. Do goe- verneur van Minneapolis heeft een drin gend beroep gedaan op do vakvereenigings- Ieiders en do werkgevers om onmiddellijk te onderhandelen over een regeling op re delijken grondslag. De goeverncur heeft tevens de politie berispt voor het feit. dat zij gevuurd heeft op ongewapende posters. San Francisco, 22 Juli. (V.D.). Dc stakende havenarbeiders en do werkgevers hebben Zaterdag de punten van conflict aan arbitrago onderworpen. Do leiders der havenarbeiders hebben verklaard, dat zij niet konden voorspellen hoe clo onderhan delingen zouden afloopen. In verband met bet feit. dat men einde lijk tot onrl rhandelcn is overgegaan, heeft goeverneui Mcrriam bevel gegeven, dat alle nationale gardisten, op 1200 bewakings manschappen na, teruggetrokken moesten worden van do havons. De toestand in de havens i6 thans rustig. Milaan, 21 Juli. (Reuter). Senator Mar coni. do bekende uitvinder cn voorzitter van de Italiaansche academie van weten schappen. die momenteel vertoeft aan boord van zijn jacht Electra bij de Riviera voor het nemen van nieuwe radiotelegrafische proefnemingen, heeft aan een vertegen woordiger van dc Italiaansche pers ver klaard, dat zijn nieuwe proefnemingen zich voornamelijk bewegen op het gebied van de korte golven. Deze bieden het groote voordcel. dat zij niet onderhevig zijn aan 3toringon. In het bizonder bestudeert Mar coni thans de mogelijkheid van het bouwen van een toestel, dat het aan schepen bij dichten mist of in het donker mogelijk zal maken veilig te navigeeren. Een dergelijk toestel zou van groot belang zijn voor zee- en luchtvaart, vooral in do Noordelijke zeccn. De tot dusver behaalde resultaten zijn zeer bevredigend. KABINETSCRISIS IN FRANKRIJK VERMEDEN. Blum tegen een fascistisch ieglme. Parijs, 23 Juli. (Reuter). Léon Blum, de leider der Fransche socialisten, heeft Zondag na de onthulling van een buste van Jaurès een rede uitgesproken, waijrin hij o.m. sprak over de oneenigheden in het kabinet-Doumerguc. Blum eischte, dat het kabinet zou aftreden en dat nieuwe ver kiezingen zouden worden uitgeschreven. Mocht echter een fascistisch régime met Tardieu aan het hoofd aan het roer ko men, dan zou het pact der beide groote volkspartijen (socialisme cn communisme) waardevol blijken te zijn. De strijd tegen het fascistisch régimo zou in Frankrijk succes hebben, aangezien do volksmassa's vasthoudon aan de vrijheden, die zij in his torische worstelingen hebben verworven. Het fascisme is ontstaan uit de crisis van het kapitalisme. He socialisme moet ech ter in de plaats treden van het stervende kapitalisme. De herinnering aan Jaurès, die reeds in 1904 gestreden heeft voor het eenheidsfront der arbeiders en die in 1914 wanhopige pogingen heeft gedaan om den vrede in stand te houden, moet levend blijven. BUITENSPORIGHEDEN IN OOSTENRIJK DUREN VOORT. Weenen, 2 3 Juli. (Reuter). Zondag avond is in Klagenfurth een amoniet- patroon ontploft voor het politiogebouw, waardoor groote materieele schado werd veroorzaakt. Tegelijkertijd ontplofte voor het gebouw van de landregeering van Karinthié een bom. waardoor een pilaster werd beschadigd en een groot aantal ven sterruiten werden vernield. Hedenmorgen is voor l\et gebouw van het landsgerecht te Klagenfurth een bom ontploft, die even eens groote materieele schade heeft aange richt. Tezelfder tijd werd een bom gewor pen in den tuin van een pastorie. De bom ontplofte echter niet.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2