Nota wisseling met Engeland HOUDT DIT IN DE GATEN... DE SNELTAX FEUILLETON 33 e Jaargang No. 20 Dinsdag 24 Juli 1934 TWEEDE BLAD ONTKLEURDE PETROLEUM HANDELSRELATIES HET ONDERWERP DE HEFFING OP OLIËN Tel. 13.54 Tel. 743 HET ESKADER TE KOPENHAGEN OOK VOOR DE VATEN Het Mysterie van het Diamanten Kruis Een verklz Een status quo ingaande 1 Augustus a.s. No. 1. Sir John Simon aan jhr. R. do Marecs vanSwinderen. Mijnheer, Ik heb de eer le verwijzen naar de be sprekingen, welke zoo juist hebben plaats gevonden tussehen vertegenwoordigers van Zijner Majestejts Regeering in het Ver- eenigd Koningrijk Groot-Bri tannic en Noord-Ierland en vertegenwoordigers van de Nederlandsche Regeering betreffende de handelsbetrekkingen tussehen beide landen Daar het niet mogelijk is gebleken thans een volledige handelsovereenkomst tus sehen boide Regceringen te sluiten, is overeengekomen de volgende regelingen te treffen tot instelling van een tijdelijkcn modus vivendi tussehen beide Regeeringen inzake bepaalde aangelegenheden, welke onderwerp van bespreking hebben uitge maakt: 1. In verband met de contingenteering in Nederland verzekert de Nederlandsche regeering voor invoer uit het Vereenigd Koninkrijk van 1 Augustus 1034 af te zul len toewijzen het volle aandeel in alle contingenten, zooals deze thans zijn vast gesteld of later mochten worden gewijzigd of ingesteld ten aanzien van elke soort goederen overeenkomstig de verhouding van den invoer van Britsche goederen tot het totaal van den invoer uit het buiten land van de betreffende goederen geduren de do basisperiode. 2. In verband met de beperking van den invoer van Nederlandsche goederen in het Verecnigd Koninkrijk verzekert de Brit sche regecring van haar zijde met ingang van 1 Augustus 193i te zullen toewijzen het volle aandeel in alle contingenten, zoo als dez© thans zijn vastgesteld of later mochten worden gewijzigd of ingesteld ten aanzien van elke soort goederen overeen komstig de verhouding van den invoer van Nederlandsche goederen tot het totaal van den invoer uit niet-Britsch© landen 3. Voor het geval een derde land buiten het Britsche rijk van het geheel of een gedeelte van zijn toegewezen contingent in Nederland of in het Vereenigd Koninkrijk zou afstand doen of dit zou verliezen en indien nochlans het globale contingent zou worden gehouden op de oorspronkelijke hoogte, zal het Vereenigd Koninkrijk resp. Nederland aanspraak kunnen maken op een aandeel van het ongebruikte contin gent. berekend overeenkomstig bet bepaal de in paragraaf 1 resp. 2 De Britsche regeering en de Nederland sche regeering komen overeen elkander mede te dcelen het bedrag van elk globaal contingent voor den invoer In het Ver ecnigd Koninkrijk van Nederlandsche goe deren resp. den invoer in Nederland van Britsche goederen, alsmede tezelfder tijd het aandeel, dat aan het andere land in die contingenten is toegekend. Het is wel verstaan, dat de uidrukking „globaal con- tigent beteekent een hoeveelheid goederen van elke soort of groep, ten aanzien waar van een contingenteering geldt, welke theoretisch uit alle vreemdo landen ten invoer kan worden toegelaten, indien al deze landen gezamenlijk in de gelegenheid zijn hun volle aandeel to importeeren. 4. Gedurende de contingentceringsperio- de zal zooveel mogelijk de volledige uit- puttinge van de toegewezen contingenten worden bevorderd. 5. Onverminderd andere regelingen ter zake. betrekking hebbende op bepaalde wa ren, welke zijn of in de toekomst mochten worden getroffen tussehen beide regeerin gen, zullen gedeelten van aan het Ver. Koninkrijk, respectievelijk aan Nederland, toegewezen contingenten, welke onbenut blijven aan het einde van elke contingen- tceringsperiode. worden overgeschreven naar de volgende contingentceringsperiode, doch de overschrijving zal niet langer gel dend zijn dan binnen perioden van een jaar. Elke regecring verbindt zich, de andere regeering zonder verwijl aan het einde van elke contingenteeringsperiode mede tp dee- lon de grootte van gedeelten van contin genten, toegewezen aan liet andere land, welke op deze wijze onbenut blijven. 6. Beide regeeringen zullen behoorlijk rekening houden met de seizoeninvloeden bij den invoer van bepaalde soorten goe deren, hetzij deze aangelegenheid zich mocht voordoen in verband met de perio dieke vaststelling van contingenten, hetzij met de vcrleening van invoervergunningen. 7. Ten aanzien van de administratie van de contingenten zal aan elk der beide lan den, indien in elk geval een verzoek ter zake tot de regecring van het andere land wordt gericht, onder dezelfde voorwaarden en voorbehouden de meest gunstige behan deling worden verleend, welke aan eenig ander land terzake van dezelfde voort brengselen wordt toegekend. 8 Invoervergunningen zullen waar noo dig, ter beschikking worden gesteld van de handelaren, welke niet gedurende de basis periode invoerden. Teneinde evenwel zoo veel mogelijk de handhaving van «le be staande handelsbetrekkingen te verzeke ren. zal in beginsel de voorrang worden ye- geven aan die handelaren, welke geduren de de basisjaren invoerden, en op zich ne men «leze wijze van invoer voort te zetten. 9. De Nederlandsche regeering is bereid, regelingen te treffen, welke Nederlandsche importeurs in staat zullen stellen hun in voervergunningen over te dragen aan in Nederland gevestigde agenten. 10. Ingaande 1 Augustus 1934 nernemen beide regecrncen haar vrijheid van han delen voor wat betreft douanerechten op invoer artikelen, onverminderd evenwel de bepalingen van de reeds tussehen beide landen geldende verdragen en overeenkom sten. 11 De delegaties, welke de jongste be sprekingen hebben gevoerd, zullen in stand blijven voor verdere besprekingen over aangelegenheden, welke voor een van beide regeeringen van belang zijn. 12. Deze overeenkomst zal van kracht blijven lot na verloop van drie maanden te rekenen van den dag. waarop een van beide regeeringen zal hebben kennis gege ven van haar voornemen lot beëindiging van de overeenkomst. Ik heb de eer voor te stellen, dat deze nota en uw antwoord daarop zullen wor- •den beschouwd als vormende de overeen komst van kracht zal worden op 1 Augus tus 1934. No. 2. Jhr. R. de Marecs van Swinderen aan Sir John Simon. Londen, 20 Juli 1934. Mijnheer, Ik heb de eer dè ontvangst te bevesti gen van Uwer Excellenties nota van heden, welke luidt als volgt: (Volgt tekst van nota No. 1). Ik heb de eer Uwer Excellentie mede te deelen, dat de Nederlandsche regeering in stemt met de hierboven vermeldo overeen komst. 's-Gra ven h age, 23 Juli. Zouals reeds door een kort bericht in de bladen en per radio-omroep is medegedeeld, zijn met in gang van Zondag 22 Juli alle oliën belast. Bij kennisneming van de beschikking, die lieden in de Staatscourant wordt gepubli ceerd zal echter blijken, dat er verschillen de oliën zijn uitgezonderd. Onbelast blij ven n.I.: 1. Medicinale ricinusolie; 2. Medicinale levertraan; 3. Ruwe lijnolie, mils niet gehard, on geacht ot zij rauw of gekookt is en of zij al dan niet vermengd zijn of gemengd is met andere stoffen dan vetten en oliën; i Aetherische oliën Alle oliën, die voor de consumptie afge leverd worden, zijn dus belast, ook geraffi ncerde lijnolie. Het vervoeren, verkoopen en afleveren van oliën is lof fi Augustus nog geheel vrij roet uitzondering voor zoover dit geschiedt door don producent Ook do import is thans reeds belast. Ten aanzien van de voorraden oliën gel don de volgende bepalingen: tot een nader te bepalen daturn zijn niet belastbaar voor raden olie. a van 10 liter of minder voor eigen huis houdelijk gebruik; b van 50 liter of minder voor café's, restaurants, hotels en daarmee gelijk te stellen inrichtingen; C. van 10 liter of minder per elke 6 iri wonende personen voor inrichtingen, stich tingen enz d van 350 k.g of minder voor olieverwer- kende bedrijven, oljehandelaren. grossiers en winkelbedrijven Oiichandelaren ou grossiers worden in hun eigen belang aangeraden zich vóór 1 Augustus te laten inschrijven bij de Crisis Zuivel Centrale, teneinde geen moeilijkhe den te ondervinden in hun bedrijf nó. 6 Augustus a.s. Tenslotte is nog bepaald, dal ieder, die op 22 Juli 1934 meer dan 350 kg olie in zijn bezit, beeft, daarvan voor 28 Juli 1934 a.s. opgave moet doen aan de Crisis Zui ve^ Centrale, onder opgave van de hoeveel heid en de opslagplaats. Tevens is een wijziging gebracht met be trekking tot de cacaoboter. Tot dusverre was alle cacaoboter vrij van heffing, voor zoover zij niet voor een of andere bewer king smeerbaar was geworden of verwerkt tot een emulsie. Geraffineerde cacaoboter was derhalve ook onbelast. De vele bezwa ren, die daartegen nog zeer onlangs zijn aangevoerd hebben er ten slotte toe ge leid, om ook de geraffineerde cacaoboter te belasten. Vrij van heffing is derhalve thans alleen nog de cacaoboter in ruwen staat, ten ein de echter chocoladefabrieken enz. in haar bedrijf niet te bemoeilijken, bestaat voor die bedrijven de mogelijkheid, onder nader door de crtéis-zuivel centrale te stellen voorwaarden, de geraffineerde cacaoboter onbelast le ontvangen. Voor zoover de bedoelde bedrijven nog niet bij de centrale zijn ingeschreven wordt in hun eigen belang aangeraden, zich tot dc centrale te wenden. van de betrokkenen De heer II. Th. Löhnis, directeur van de Overijsselsche Benzine- en Oliehandel (O.B. O.H.) schrijft: De wet van 5 Augustus 1933 (Stbl. 419) verbiedt het vermengen van benzine met petroleum en op de meest uitdrukkelijke wijze en zonder eenig voorbehoud verklaar ik, dat door mijn zaken sedert het inwer kingtreden van genoemde wet geen liter benzine gemengd door zijn zaak is afge leverd. De O.B.O.H. en de G.B.H. beschikken in de provincies Overijssel en Gelderland over een zestigtal eigen depólpompen en leve ren daarnaast aan honderden afnemers rechtstreeks hetzij in vaten of in tank auto's Het is dus zeer eenvoudig voor be lastingambtenaren of justitie om de kwa liteit van onze benzine vast te stellen en w ij hebben dan ook heden de betrokken instanties uitdrukkelijk hierom verzocht onder overlegging van een volledige lijst van adressen. Wat is er in Zwolle gebeurd? Het is niet algemeen bekend, dat het mo gelijk is een benzinemotor door het gebrui ken van een speciale carburateur op ge zuiverde petroleum le laten loopen Daar voor is het gewenscht, dat de petroleum naar mogelijkheid ontvet wordt en het is op zoek naar een geschikt ontvettingsmid- dol dat wij proeven met fijngemalen bleek- aarde hebben aangezet met de bedoeling met deze ontvette petroleum eerst zelf uit voerige proeven te nemen om deze bij het slagen hiervan eventueel als motorpetro- leum in den handel te brengen. De wel verbiedt geenszins het verbruik van zuivere petroleum in moforen en onge twijfeld zou voor een goed artikel bij een prijsverschil van circa 5 cent per liter een belangrijke afzet bij groole transportonder nemers en dergelijken gevonden kunnen worden. Dat het ontvettingsmiddel ook ontblee- kend werkte, was voor ons oen nadeel, dat echter t.z.t door nieuwe toevoeging van kleurstof opgeheven kon worden. Nadat deze proeven eenigen tijd aan den gang waren, hebben belastingambtenaren, die blijkbaar van meening waren dat on geoorloofde vermenging van benzine mpt petroleum plaats vond. een onderzoek in gesteld. de vaten waarin de proeven plaats vonden, verzegeld en twee er van ten on derzoek meegenomen nadat gemeenschap pelijk door de ambtenaren en mij monsters eruit genomen en verzegeld waren Tevens hebben zij monsters genomen van de aanwezige voorraden benzine en ook van de partijen, welke voor aflevering gereed stonden, welk onderzoek zal uitwij zen, dat de kwaliteit hiervan onberispe lijk is. Het Handelsblad heeft zich naar aanlei ding vaij deze mededëelihg nog gewend tot de ambtenaren der accijnzen to Zwolle. Dezen handhaven echter ten volle hun ver klaringen, die naar hun oordeel, volkomen juist zijn weergegeven in het (door ons ge citeerde) artikel in dit blad. INVAL BIJ DE O.S.P. Enkele bescheiden in beslag genomen, Amsterdam, 23 Juli. Hedenochtend heeft de Officier van Justitie, Mr. van Thiel, vergezeld van den Rechter-Commis- saris Mr. Smits en den Inspecteur van Politie, den heer Valke uit Rotterdam, een huiszoeking verricht in het kantoorgebouw- van de O.S.P. aan de Reguliersgracht al hier. Zooals men weet zijn in Rotterdam ver volgingen ingesteld tegen eenige bestuurs leden van de afdecling Rotterdam der O.S.P. De huiszoeking had plaats om meerder bewijsmateriaal bijeen le brengen. Verschillende bescheiden werden in beslag genomen. De Goedkoopste en Ruimste taxi te dezer stede. Naar Uw vacantieoord, maakt dan gebruik van onze speciale Relsauto's met kofferrekken. Zeer lage tarieven. Naar buitenland vraagt prijs. Luxe 4 en 7 pers. auto's te huur. Betrouwbaar personeel bekend in binnen- en buitenland. De ondernemer G. LENSINK. Den Helder, 23 Juli Een eskader watervliegtuigen bestaande uit de G 2, G 4 en G 6, is hedenmorgen vroeg van Den Hel der gestart met bestemming Kopenhagen. De Minister van Defensie, Mr. Deckers, bevindt zich aan boord van een der watervliegtui gen. Om S.45 uur hedenmorgen kwam het eska der te Ebsjerg aan om benzine in te nemen. Kopenhagen, 23 Juli. Het Neder landsche eskader is hedenmiddag te 14.15 uur hier ter stede aangekomen. Dg watervliegtuigen G 2, G 4 en G 6 aan boord waarvan zich Minister Deckers en zijn adjudant Luitenant ter zee le klasse J. E A. Post Uiterweer bevinden, welke heden morgen van het vliegveld De Mok op Texel zijn gestart, zijn te 11.40 uur van Esbjerg vertrokken, waarna zij regelrecht naar Ko penhagen vlogen. ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE HALSTEREN. Vader gaat zijn a.s. schoon zoon te lijf. Bergen op Zoom, 23 Juli. Ten liuize van P. in de gemeente Halsteren, heeft vanmiddag een ernstige vechtpartij plaats gehad, tussehen den heer des hui zes cn zijn aanstaanden schoonzoon, den 20-jarigen van V.. die eveneens te Halste ren woonachtig is. Do vechtpartij ontstond naar aanleiding van de verkeering tussehen van V. en de dochter van P De ruzie liep zoo hoog, dut de vader van het meisje van V, met een broodmes op straat te lijf ging en hem verschillende diepe steken in hoofd, handen en armen toebracht De ge troffene zag kans met zijn rijwiel te ont vluchten en reed naar Dr. Potter te Ber gen op Zoom. Voor de deur van den ge neesheer zakte hij tengevolge van het vele bloedverlies m elkaar. Nadat Dr. Potter de eerste geneeskun dige hulp had verleend, werd van V. naar het gasthuis overgebracht, waar hij ter ver pleging werd opgenomen Zijn toestand is ernstig, doch hij verkeert niet in levens gevaar. De marechaussee stelt een onder zoek in. SABOTAGE AAN BOORD VAN H.M.'S „NAUTILUS". Machine warmgeloopen. Den Helder, 23 Juli. Zondagmorgen j.l. rezen er vermoedens, dat men aan boord van H.M.'s „Nautilus", welk schip in den loop van dien dag, volgens het vastgestelde reisprogram, naar de Noordzee zou vertrek ken, ter uiloefening van het toezicht op de visscherij. door verontreiniging van dc smeer olie had getracht de hoofdmachine onklaar te maken. Het schip is Zondagmorgen naar zee vertrokken maar moest na korten tijd lerugkeeren wegens het warmloopcn van de hoofdmachine. Het is in de haven van Nieu- wediep gesleept, waarna men met dc her stelling is begonnen. Een uitgebreid onderzoek naar de gepleeg- do sabotage wordt ingesteld. Rinso Hoe meer men doet voor anderen, hoe meer men doet voor zich zelf. Uit het Engelsch van Chester K. S, Steele door A. YV. v. E.—v. R. „Wel, Darcy, het kan zijn, dat je de waarheid spreekt!" Uit de stem van den kolonel viel niet op te maken wat hij er zelf van dacht. „Maar ik moet je er op wij zen, dat dit een gewichtig punt is bij je verhoor, en dat nu, het ziet er slecht voor je uit!" „Dat begrijp ik, kolonel! Maar ik heb even weinig schuld aan den dood van mijn nicht als Carroll of u! Ik heb ook niet het minste vermoeden, wie haar gedood kan hebben. Mijn Gód, wat voor reden zou ik toch gehad hebben!" En hij wendde zich om en begon heen en weer te loopen. „Ik zal doen, wat ik kan!" zei de kolonel. „Maar ik moet zeggen, dat het er slecht uitziet! Heb je nooit geweten, dat door het drukken op den knop op je werktafel, iemand, die bij de uitstalkast stond, een 6chok kan krijgen?" „Geen haar op mijn hoofd! De draden moeten verlegd zijn, sinds ik ze gebruikte!" „Dat zullen we onderzoeken. En het stil staan van de klokken? Had jou leiding dat kunnen veroorzaken.?." „Neen. Wel zou een sterke electrische stroom onder zekere omstandigheden klok ken aan den gang of tot stilstand kunnen brengen, maar dan zouden ze niet allemaal op verschillende uren hebben stil gestaan!" „Misschien niet. Nu. ik zal zien, wat ik doen kan. Carroll en Thong zullen dit wel uitbuiten! Wij moeten er tegenin gaan!" „Och, vind er toch iets op, kolonel! Ik was zoo vol hoop, en nu De jonge man kon van ontroering bijna niet praten. „Amy miss Mason hoe vat zij dit op?" stotterde hij. „Ik geloof, dat zij er nog niets van weet! Het. stond niet in dc ochtendbladen, maar vanavond zullen de kranten het wel opge nomen hebben." „Ik wou, dat U haar opzocht en het haar uitlegde. Ik ik zou het nipt kunnen ver dragen als zij het vertrouwen in mij ver loor!" „Ik zal het doen, en dan zal ik het haar van clen besten kant laten bekijken!" „En uzelf, kolonel? U gelooft toch niet, dat ik schuldig ben na deze nieuwe ont dekking?" „Als dat zoo was, zou ik je zaak niet lan ger willen behandelen, mr. Darcy!" was het antwoord. „Maar dat neemt niet weg, dat er nog het een en ander valt op te helderen. Ik leg nu den bestaanden twijfel in je voor deel uit." „Dan zal Amy dat misschien ook doen!" Het duurde niet lang, of de kolonel ver nam Amy's meening. Kort na het verschij nen der avondbladen werd de detective, die na zijn bezoek aan de gevangeni^naar zijn hotel was teruggekeerd, door miss Mason opgebeld. ,Ik was toevallig in de stad, om te winke len," zeide zij, en haar opwinding klonk dui delijk in haar stem door, „toen ik dat vree sdij ke bericht las over die arme Sallie Page. Bestaat er gevaar voor haar leven, kolonel?" „Ik geloof van niet!" „Gelukkig! Mag ik even bij u komen? Ik heb u iets gewichtigs te zeggen." Een poosje later waren dc kolonel en Amy in gesprek. Het bleeke gelaat van het meisje verried duidelijk haar verdriet. „Zeg mij eerlijk", smeekte zij, „ziet het er hierdoor niet nog slechter uit voor mr. Darcy?" „Ja, mis9 Mason, dat is zoo, ik zal het maar ronduit zeggen. De Officier van Justi tie moet aantoonen dat de draden, waarin van uit Darcy's tafel stroom kon geleid wor den, zóódanig waren aangelegd, dat zijn nicht, of iemand anders, die do hand op de uitstalkast legde, er door getroffen moest worden En zij zullen ongetwijfeld aanvoe ren, dat hij dat plan bedacht had met dc be doeling, haar bewusteloos te maken, en dat hij er gebruik van maakte, óf in een vlaag van drift, met het doel, haar te dooden, voor zijn vermeende grieven, óf, omdat hij een berooving op het oog had. Ik stel het expres zoo erg voor, dat U zich op het erg ste kunt voorbereiden." „Dat stel ik zeer op prijs, en ik dank u wel. Het ziet er dus slecht voor hem uit?" „Ja." „En hoe houdt hij zich er onder?" „Heel goed. Hij maakt zich het meest on gerust over U. Ik besef volkomen, dat dit uw vriendschap zeer op de proef stelt, miss Mason! En zoowel uw en uws vaders trouw als „O, over vader hoeft U zich niet bezorgd te maken! Die zweert bij Jimmy en zegt, dat hij weet, dat Jimmie onschuldig ist" „En uzelf? Hoe doorstaat u het beroep op uw trouw?" Amy Mason ging rechtop zitten. Zij zag er nu uit als het beeld van de verpersoon lijkte vrouwelijke schoonheid. Zij wierp don detective een blik toe, die hem in de mili taire houding bracht. Toen sprak zij: „Denkt U soms, dat ik het in trouw afleg tegen mijn vader? O neen, kolonel Ashley!" Zoo doorstond Amy Mason de proef. HOOFDSTUK XIX De bekentenis van den Sproetige „Wel." merkte Jack Young op, terwijl hij aandachtig de opwaarts krinkelende rook van zijn sigaar volgde in de hotelkamer van den kolonel „onze taak ligt scherp omlijnd vóór ons!" Dat vind ik ook!" stemde mr. Kettridge in. Hij zat voor een tafeltje, waarop deelen van een horloge verspreid lagen. Mr. Kot tridge had een juweliersvergrootglas in tiet oog geklemd, wat hem een eenigszins be lachelijk voorkomen gaf, toen hij van de raadjes, veertjes cn palletjes, die voor hem lagen, naar kolonel Ashley opkeek. De detective, die één vinger bij een be paalde plaats in een zeker groen boekje hield, merkte op: „Er valt maar één ding te doen heeren, en dat is „Op staanden voet lot arrestatie over te gaan!" riep Young uit. „Anders ontsnapt hij ons nog, zoo dronken als hij is!" „Neen, daar is nog tijd genoeg voor!" wierp kolonel tegen. „Ik wou zeggen, dat we maar één ding tegelijk kunnen doen, anders raken we in de war!" „Dat zijn we nu al. geloof ik." zei Young. „Ja, of liever bij U komen, miss Mason?" „Neen, ik kom liever in het hotel, als U mij in de convcrsatiezaal wilt ontvangen. Daar kunnen we om dezen tijd ongestoord spreken." „Op mijn woord, ik kan maar niet uitvin den, wie den moord gepleegd heeft, en de eenige reden, waarom ik zei, dat we Ilarry King moesten arresteeren, is, dat er iets tus sehen hem en Larch gaande is. Die diaman ten, die King probeerde te verkoopen, kun nen wel bij de partij behooren, die mrs. Dar cy bezat, en waarover zij nooit iets gezegd bad. Als King ze gestolen heeft, kan het best zijn, dat hij de oude dame vermoord heeft, en dan moest hij worden opgesloten inplaats van Darcy!" „Als hij het gedaan heeft ja," gaf de kolonel toe, „maar dat heb ik niet gezegd! Ik heb ook niet gezegd, dat Larch het deed! Ik weet er niets van! Het is een feit, dat King en Lareh den laatsten lijd heel dik met elkaar zijn geweest, en dat Larch de borg tocht voor Harry betaald heef, bewijst, dat er meer dan louter goedheid achter steekt. En, zooals je zei, Jack, als King of Larch eenige losse diamanten verkocht hebben, lijkt het er op, of er iets niet in orde is. Maar wij mogen geen fout maken!" „Als we nu niet tusschcnbeide komen, zit Jimmie Darcy zoo vast aan de misdaad, dat u hem nooit vrij kunt spreken!" zei mr. Kettridge, terwijl hij een tangetje tussehen de horlogedeelen stak. „Nu Carroll en Thong van die electrische draden afweten, denken zij, dat zij alle bewijzen hebben, die zij noo- dig hebben, en ik vrees, dat de officier van justitie het met hen eens is!" (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5