'AMERSFOQRTSCH DAGBLAD DE SNELTAX FEUILLETON UIT HET MIJNBEDRIJF HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL Woensdag 25 Juli 1934 33 e Jaargang No. 21 DE LOOPBAAN VAN EEN SPOELJONGEN TWEEDE BLAD AVONTURIER VAN DE ERGSTE SOORT EEN JUSTITIEELE PUZZLE SPOORBOOMEN NIET NEERGELATEN T©1. 1554 Tel. 743 DE REIS VAN H.M. DE KONINGIN Het Mysterie van het Diamanten Kruis C Wegens diefstal van 1000.acht maanden gevangenisstraf geëischt Rotterdam, 24 Juli. Voor de Rot- terdamsche rechtbank heeft heden terecht gestaan de 33-jarige kcllner P. J., gedeti neerd, die zich in Maart 1933 zou hebber, schuldig gemaakt aan diefstal van 1000 ten nadeele van den caféhouder A. J. Rotgans. In Februari van dat jaar was verdachte in Rotterdam gekomen en hij was naar Rotgans den restaurateur van De Kleine Kroon op het Hofplein gegaan, bij wicn hij vroeger als spoeljongen had gewerkt. Ver dachte had daar hoog opgegeven van zijn werkzaamheden in de Vereenigde Staten, waar hij bij de Olympische Spelen als journalist was opgetreden voor Nederland- scho couranten. Vol trots had hij een al bum laten zien, waarin handteekeningen voorkwamen van de grootcn dezer aardo welk album opende met eenige waardeo- rende woorden, die de tijdelijke zaakgelas tigde van Nederland in Amerika, daarin had geschreven, waarbij hij den journalist Bernard Putman welke naam verdachte had aangenomen hartelijk dank bracht voor de wijze, waarop hij den naam van Nederland in de nieuwe wereld had hoog gehouden. De vroegere patroon van verdachte, die zich wel herinnerde, dat zijn spoeljongen Fict heette, doch die diens familienaam vergeten was en dus geen argwaan toon de. dat hij zich Putman noemde, verheugde zich hartelijk in het succes van den jon geman, die zich daarbij zoo aardig voor deed, dat hij zich al spoedig in de familie kring voelde opgenomen. Den 5den Maar] was verdachte met de vrouw van Rotgans en diens zuster naar de bioscoop gegaan. Tijdens de voorstelling was hij aan de tele foon geroepen, maar to^n hij daarna niet terugkwam, kreeg do vrouw van Rotgans argwaan. Zij belde haar man op, die toen een onderzoek in de huiskamer instelde, waar hij tot de ontdekking kwam, dat uit een radiokastje een bedrag van omstreeks 1000 was verdwenen. Aangifte bij de politie volgde en geduren de eenige maanden is deze aan het zoeken naar J. alias Putman gebleven, tot zij ein delijk bericht kreeg, dat verdachte naar Amerika was uitgeweken In New York kwam cfo Amerikaansche politie, die van de Rotterdamsche een ver zoek tot aanhouding had gekregen, op het spoor van verdachte. Zij hield hem aan en in afwachting van zijn uitlevering werd hij op Ellis Island opgesloten. Verdachte wendde hier voor, dat hij tandpijn had en zoo gelukte het hem met opoffering van vier tanden, naar New York te komen Van de slappe bewaking gebruik makend, wist hij te ontsnappen en zich eenigen tijd in de New Yorksche onderwereld schuil te houden, totdat de New Yorksche politie hem weer te pakken kreeg en hem nu vei lig opborg, totdat hij met liet s.s Veendam naar Nederland kon worden overgebracht. Do president, mr. S. N. B. Halbertsma merkte op. dat verdachte zich nog aan allerlei andere dingen heeft schuldig ge maakt, die hem nu niet ten laste zijn ge legd. Nadat getuigo Rofgans zijn verklaringen omtrent de vermissing van het geld had afgelegd, heeft het O.M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischkc, requisitoir ge nomen. waarin hij een levensschets van verdachte gaf. Deze is in 1900 te Dokkum geboren. Negentien jaar oud had verdach te reeds terecht gestaan voor de gerechts hoven te Leeuwarden, Breda en Zutfen. Na het ondergaan van dezo drie vonnissen is verdachte naar Amerika gegaan, waar bij den naam van II. Bol aannam. Deze naam beviel hem echter niet en in Cuba ver wisselde hij dien voor Bernard Putman. Met deze familie had verdachte een reis gemaakt en de vele bijzonderheden, die hij omtrent den heer Putman to weten was gekomen hebben er bij geholpen in San Francisco een Nederlandsche pas op dien naam te verkrijgen. Eenmaal in het bezit van die pas, heeft verdachte allerlei rare dingen gedaan. Veel weet men er niet van, want alle verhalen komen uit de derde hand. maar vast staat toch wel. dat hij zich aan tallooze oplichtingen in de Ver eenigde Staten heeft schuldig gemaakt en dat hij daar de Nederlandsche naam in het geheel niet hoog gehouden heeft. Reke ning houdend met eenige verzachtend© om standigheden, heeft het O.M. een gevan genisstraf van 8 maanden tegen verdachte geëischt. De verdediger, mr. W. E. Boeles ha cl hij zijn gesprekken met dezen verdachte den indruk ge-kregen, dat verdachte een diep berouw heeft over wat hij Rotgans heeft aangedaan. Vijftien maanden van ge wetenswroeging, opgejaagd door de politie heeft verdachte doorgemaakt, hetgeen op zichzelf al een 6traf is geweest. Pleiter drong dan ook op een clemente straf aan. Uitspraak 31 Juli. Het drama op den O.Z. Achterburgwal Amsterdam, 21 Juli. Naar wij verne men zal dc 11-jarige M., die Zondagavond bij zijn arrestatie door twee agenten in zijn woning aan den O.Z. Achterburgwal door een schot in het hoofd werd getroffen, mor gen het Binnengasthuis verlaten Wij vernemen verder, dat bij de Justi tie twee zaken aanhangig zullen worden ge maakt; een van de beide agenten ter zake van beleediging door M. en poging lot dood slag door middel van een bloempot, die naar hun overtuiging door M. uit het ven ster is geworpen, terwijl aan den anderen kant een klacht van M. zal worden door gegeven, die een der agenten van poging tot doodslag beschuldigt, omdat hij door een revolverschot werd getroffen, zonder dat naar zijn meening tot schieten eenige noodzaak bestond. Voor de justitie is met dat al de moeilijke taak weggelegd klaarheid in deze zaak te brengen. Bij haar onderzoek ziet zij zich, wat de kwestie van den bloempot betreft, tegenover twee Verschillende lezingen ge plaatst. Volgens de eene lezing is de bloem pot door den hond van M. in een dartele bui uit het venster ges too ten; volgens de andere moet M. zelf den bloempot uit het venster geworpen hebben, daar men gezien zou hebben, dat hij zijn arm naar buiten heeft gestoken. Vandaag zijn ter plaatse, in verband met het onderzoek, eenige foto's gemaakt. LIJK OPGEHAALD. D u i v e n d r e c h t, 24 Juli. Uit de dijk- sloot gelegen aan den rijksstraatweg te Duivendrecht is het lijk opgehaald van een naar schatting 55 jarigen man. De identiteit kon nog niet met zekerheid worden vast gesteld. Ontslag van arbeiders en loons: daging op de Oranje Nassau IV Heerlen, 24 Juli. Naar wij vernemen heeft de directie van de Oranje Nassau Mijnen in verband niet aandrang uitge oefend om te komen tot een werkweek van 5 dagen, het voornemen om met ingang van 1 September 350 mijnwerkers op de Oranje Nassau Mijn IV te ontslaan. Te vens ligt het in de bedoeling om de sala rissen van de beambten met ingang van 1 Sept. a.6. met 3% (e verlagen Geen afzonderlijke loonovoreen- komst. Na gezamenlijk overleg, hebben de vier mijnwerkersorganisaties den directies van de domaniale mijnen en de Willem Sofia bericht, dat door geen der mijnwerkersbon den een afzonderlijke loono vereen komst voor een of meer mijnondernemingen kan worden aangenomen. Loonconfiict bij de mijnen. 's-G raven h age, 24 Juli. Gisteren ont ving minister Steenberghe namens den minister-president de directies van de Do maniale Mijn Maatschappij en de N.V. Steenkolen Mijn Willem Sophia, teneinde kennis te nemen van haar standpunt in het hangende loonconfiict. De regeering er kende de bijzondere moeilijkheden, waarin deze mijnen verkeeren. Nochtans verzocht minister Steenberghe namens de regeering heide mijnondernemingen op dit oogenblik genoegen te nemen met een loonsverlaging van 3 procent, gedurende 3 maanden, vanaf 1 Augustus. De directies der betreffende mijnonderne mingen verklaarden zich bereid aan dit verzoek van de regeering te voldoen. Zij wezen er echter op. dat zij. gezien de zeer ongunstige omstandigheden, waarin de mijnindustrie verkeert, binnen twee maan den het geheele vraagstuk opnieuw onder het oog zullen moeten zien. BRAND TE ENSCHEDÉ. Enschedé, 24 Juli. Hedenmorgen is brand ontc-taan in een pand aan de Lipper- kerkstraat te Enschedé, waarin een groote klompenmakerij van den heer Meynen ge vestigd is. Het geheele pand 16 in de asch gelegd. Twee machines, een groote houtvoorraad en ongeveer 1000 paar klompen werden ver nield. De helende houtzagerij bekwam brand en waterschade. Verzekering dekt gedeeltelijk de sohade. HET GESPRONGEN PRIMUS-TOESTEL. Het slachtoffer overleden. Amsterdam, 24 Juli. Zooals wij hebben medegedeeld is Zondagmiddag te Blaricum, toen daar een Amstcrdamsche familie aan het pick-nicken was het toestel waarop de maaltijd werd bereid, uit. elkaar gesprongen, waarbij een achtjarige jongen ernstige brandwonden opliep. We vernemen thans, dat het kind is overleden. FRANS GCTZE f Amsterdam, 21 Juli, In den afgeloo- >on nacht is alhier in den ouderdom van 4 jaar overleden de componist prof. Franz lótze, een bekend muziekleeraar, die vroe ger jaren de operettes dirigeerde in het Rembrandtth^atcr cn in Flora De teraardebestelling heeft plaats Don derdagmorgen tien uur op Zorgvlied. Wielrijder door sneltrein gegrepen en gedood Weert, 24 Juli. Grove onacht zaamheid van don seinwachter van blokpost 75 op de spoorlijn Weert Roermond, die verzuimd had de De Goedkoopste cn Ruimste taxi te dezer stede. Naap Uw vacantieoord, maakt dan gebruik van onze speciale Rcisauto's met kofferrekken. Zeer lage tarieven. Naar buitenland vraagt prijs. Luxe 4 cn 7 pers. auto's te huur. Betrouwbaar personeel bekend in binnen- en buitenland Do ondernemer G. LENSINK De inrichting van de Tanimbar wordt niet veranderd spoorboomen ter plaatse neer te laten, heeft het leven gekost van ccn 52-jarigen wielrijder, die op het oogenblik. dat hij den overweg, welke gelegen is in den drukken Rijksstraatweg, passeerde, werd gegrepen door den met een vaart van 60 ii 70 K.M. voarbijsuizenden sneltrein ho. S7, Amsterdam—Maas tricht. welke om 15 44 uur van het station Weert was vertrokken. Omtrent dit ernstige ongeluk, dat doet denken aan dat van denzelfden aard te Blerik. waar men ook vergeten heeft de spoorboomen te sluiten, vernemen wij, dat do dienstdoend© seinwachter. Van P. ge naamd, toen hij het 6ein voor veilig door kreeg, in de veronderstelling heeft ver keerd, dat hij do boomen had neergelaten. Toen het ongeluk gebeurde, bevond hij zich in het vlak bij den overweg gelegen sein huisje, waar hij rustig den komst van den trein had zitten afwachten Op het laatste oogenblik viel zijn bbk op den overweg en tot zijn groote ontzetting constateerde hij toen zijn verzuim Het was toen echter reeds te laat, want op hetzelfde oogenblik. toen de trein nog maar enkele meters van de plek verwijderd wa«. stak een drietal wielrijders, komende uit de richting Roer mond, do rails over. Zij reden achter el kaar cn een dame, die voorop reed. kon nog net veilig wegkomen. De achter haar rij dende fietser, de 52-jarige handelaar M. II. Trienekens uit Heithuizen, werd in de lin kerzijde door liet voorste gedeelte van de locomotief gegrepen. IIet slachtoffer werd onmiddellijk weg geslingerd en tegen het langs de spoorbaan staande hekwerk ge smakt. De dood moet onmiddellijk ziin in getreden. De machinist heeft, toon hij be merkt© wat er gebeurd was, dadelijk ge stopt. De trein was toen vijftig meter door gereden. Na eenige minuten oponthoud heeft de trein de reis voortgezet. De derde wielrijder kwam er gelukkig goed af Hij kon nog juist bijtijds van zijn fiets springen. Dokter Roebroekx was spoedig na het ongeluk tor plaatso en heeft den dood van het slachtoffer geconstateerd Het lijk is door de politie naar het St. Jansgasthuis vervoerd. Onmiddellijk na het gebeurde heeft de politie van Weert een onderzoek ingesteld. Den ovcrwegwnchter werd ccn verhoor af genomen door inspecteur Ilorck. die tevens het parket van Roermond waarschuwde en ook de spoorwegautoriteiten van een en ander in kennis heeft gesteld. De seinhuiswachter is buiten dienst ge steld in afwachting van de nader te ne men maatregelen. Zooals tp begrijpen is was de man door liet voorval geheel over stuur. Ilij was van vanochtend zc« uur in dienst en zou juist na het passeeren van den sneltrein worden afgelost. Hij is veer tig jaar oud cn is reeds twintig jaar bij de spoorwegen in dienst cn kan bogen op een blanco- strafregister. Amsterda m, 24 Juli. Naar wij ver nemen zal de „Tanimbar" van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland", aan boord van wolk schip II.M. de Koningin on H.K II Prinses Juliana zich naar Ulvik in de Hardangcr-fjord (Noorwegen) zullen bege ven. Zaterdagmiddag te 12 uur van de Java kade te Amsterdam vertrekken. Dc ..Ta nimbar" is een vrachtschip met passa- ciers-nccomodatie; het. meet S170 bruto re gister ton en behoort tot dc z.g T-klasse. Dc motor is een 8-cylinder Sulzcr-motor van 7040 P.K. De leeftijd van het schip be draagt bijna 4 jaar. Op uitdrukkelijken wensch van de Ko ningin worden aan boord voor deze reis geen veranderingen aangebracht, terwijl de gewone scheepsvoeding zal worden ge bruikt. Naar alle waarschijnlijkheid zal het doel van de reis Maandag bij daglicht wor den bereikt Zoodra de Koningin en de Prinses de „Tanimbar" met het klein ge volg. dat de reis medemaakt, zal hebben verlaten, zal het schip koers zetten naar Hamburg, waar een gedeelte van de la ding, die het nog van zijn jongste reis in de ruimen heeft, zal worden gelost In ge zelschap van eenige directeuren van do Maatschappij „Nederland" hebben vanmor gen enkele leden van de hofhouding de verschillende hutten aan boord van de ..Tanimbar" geïnspecteerd. EEN HOTELDIEF GEARRESTEERD. Tc Esmond aan Zee. Maandag is te Egmond aan Zee een Duitsclier gearresteerd, die er op uit was op kosten van de hoteliers voor badgast to spelen. Dit is hem echter ie Egmond aan Zee, dank zij de activiteit der politio en van de politie te Bergen, niet gelukt I)o burgemeester van F.gmond aan Zee werd namelijk telefonisch gewaarschuwd dooi den burgemeester van Bergen. Geen kwar tier later werd do man, wiens signalement klopte met liet door den burgemeester van Bergen telefonisch opgegevcne. te Egmond gesignaleerd en door den burgemeester per soonlijk gearresteerd. Hij legde ccn volledige bekentenis af. Ruim 2 weken had iiij gelogeerd te Bergen aan Zee in het hotel Nassau Bergen. Do directie van dit hotel werd Maandagmor gen gewaarschuwd, dat de bewuste bad gast verdwenen was met zijn bagage, ech ter zonder be>talen. Dadelijk werd do poli tio gewaarschuwd. Men vermoedde, dat de bewuste persoon langs het strand naar Eg mond aan was gegaan. De politie kon hem daar echter niet meer achterhalen. Intus- schen was ook de burgemeester van Eg mond aan Zee gewaarschuwd, met het bo venvermelde gunstige resultaat De man gaf voor. dat hij ziek en werkloos was en toch goed gehuisvest wilde zijn. Vermoed wordt, dat hij nog meer op zijn kerfstok zal hebben. De man logeerde te Bergen on der een valschen naam. Hij gaf na zijn ar restatie te kennen, dat hij niet naar Duitschland uitgeleid wilde worden. (N.R.Ct.) Wees baas over uw gedachten, anders worden de gedachten u do baas. Uit bet Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R „Toch kunnen wij het bestrijden!" merkte 'de kolonel op. „Geef mij nu uw mcening over dit horloge, mr. Kettridge. U gelooft dus niet, dat Darcy er ooit die vergiftigde naald in heeft aangebracht?" „Neen. Ik weet zeker, dat die later dan het oorspronkelijke uurwerk er in werd ge maakt. Maar dat is jaren geleden gedaan. Dat kan ik zien aan dè soort schroefjes, die er voor gebruikt zijn. Dio worden hier in het land niet gemaakt. Darcy had die nooit kunnen gebruiken, om niet te spreken over de andere deeltjes." Eenige dagen, nadat Amy Mason, niette genstaande dc ontdekking van de electri- sche draden, haar geloof in de onschuld van haar verloofde had betuigd, en er bij den detective op had aangedrongen, alles in het werk te stellen, om Darcy vrij te krijgen, had de kolonel mr. Kettridge verzocht, het Indische horloge, dat nog steeds bij hem be rustte, geheel uit elkaar te halen. Met den dood van den Indiër was zijn zaak voor Donovan en de autoriteiten afgedaan, daar Zij het voor eeu uitgemaakte zaak hielden, dat Singa Phut Sherc Ali had vermoord cn daarna met hulp van buiten, een'einde had gemaakt aan zijn loven. Als Donovan dus al aan het horlogo dacht, zei hij er toch niets van. „U denkt dus, dat het vast staat, dat Dar cy niets met het vergiftigde horloge te ma ken had?" vroeg de kolonel. „Ja," antwoordde de juwelier. „Eigenlijk geloof ik, dat Jimmic het in het geheel niet repareerde. Singa Phut bracht het hem wel, om het te laten maken, maar Jimmie was er sterk in iets te beloven cn het dan niet op tijd klaar te hebben. Dat heb ik hem meermalen zien doen, cn hij verloor op die manier verscheidene van mrs. Darcy's klan ten. Hij beloofde Singa Phut waarschijnlijk, het horloge klaar te maken, cn vergat het toen óf door zijn werken aan zijn geliefde uitvinding, de clectrische draaibank, óf door zijn twist met zijn nicht. Misschien is hij, zooals hij zegt, vroeg opgestaan, om zijn be lofte, het te zullen repareeren, te vervul len." „Maar hij deed het niet?" vroeg de kolonel. „Blijkbaar niet!" De juwelier keek door zijn vergrootglas naar het uit elkaar geno men uurwerk. „Denkt u. dat hij wist, dat het horloge een doodende eigenschap had?" ging de detecti ve voort. „Dat valt te betwijfelen! Dit is een horloge van bijzoner maaksel. Zooals ik u wees, kon de vergiftigde naald alleen maar te voor schijn komen, als dat horloge een bepaalden tijd aanwees, en die tijd werd vooruit be paald, zooals bij een wekker. Ik kan me ver gissen, maar ik geloof, dat de zaak zich zoo heeft toegedragen: Singa Phut had voor zijn eigen doelein den dit vergiftigde horloge in zijn bezit. Hij wist natuurlijk prccirs. hoe het zou werken en hoe hij het moest aanleggen, dat iemand, die het op een bepaald uur in handen zou nemen en op den rancl drukte, de uitschie tende naald in zijn vleesch zou krijgen. Het vergif in den punt veroorzaakte dan den dóód." „En een heel snellen dood!" voegde de ko lonel er bij. Getuige, wat dien armen, kleinen Chet is overkomen! Het horloge was opge wonden dat had ik zelf gedaan, want ik had niet het minste vermoeden, dat het me chaniek iets met dc vergiftige naald tc ma ken had. De hond, die er mee speelde, zoo als hij met een been gedaan zou hebben, beet op den rand, iuist op den tijd. waarop de naald in werking zou kunnen komen. Die schoot uit, prikte in zijn lip en Chet stierf." „Wist u, dat het horloge vergift bevatte?" vroeg Jack Young. „Ik vermoedde het wel, naar alles, wat er gebeurd was, en daarom waarschuwde ik Donovan, voorzicht'g te zijn. Maar zooals ik al zei, dacht ik, dat het ding werkte als een degenstok of een dolk met een veer en dat de naald mot zijn doodelijk Indisch ver gift alleen te voorschijn kwam door druk king op een bepaald deel. Geen haar op mijn hoofd dacht, dat het net als een wekker werkte!" „Inderdaad," zei mr Kettridge, „ik kan duidelijk alles onderscheiden, nu ik het hor loge uit elkaar heb genomen, en de tijdaan wijzer is heel sterk en werkt eenvoudig en doeltreffend." „U hebt er toch voor gezorgd, geen schram metje op te loopen door die naald?" vroeg de kolonel haastig. „O, natuurlijk! Die heb ik er het eerst uit gehaald. Maar gelooft U, kolonel, ongeacht, wat ik gezegd heb, dat Jimmie niet kon we ten, hoe het horloc,e werkte en dat hij er vermoedelijk niets aan gedaan had, dat hij in staat zou zijn geweest er mrs. Darcy mee te dooden?" „Neen! En toch :s het mogelijk, dat mrs. Darcy door dat horloge gedood werd!" „Hoczoo?" vroeg Jack Young hoogst ver baasd. „Ik dacht, dat haar hoofd was inge slagen en dat zij was doodgestoken!" „Die wonden had zij werkelijk. Maar daar om kon zij van te v.ren toch wel met die naald gestoken zijn0" „Ik bedoel het zóó." vervolgde de kolonel „We zullen aannemen, dat er een of andere kleinigheid aan het duivelsche horloge van Singa Phut mankeerde, en dat hij het naar den winkel van mrs. Darcy bracht, waar hij welbekend was. Darcy beloofde het ding in orde te zullen maken, maar deed het niet. of vergat het, en li^t het op zijn tafel liggen Hij dacht er 's morgens vroeg aan cn voelde zich misschien schuioig, omdat hij een deel van den nacht aan zijn electrische draai bank had besteed hij stond op, om zijn be lofte na te komen en „Vond zijn nicht dood!" viel mr. Kettridge hier in. „Dat zegt hij tenminste voegdo Jack Young er veelbetcckcncnd bij. „Daar zullen we nu niet verder op in gaan!" merkte de kolonel op. „Ik was aan een ander punt bezig. Laten we cr Darcy buiten laten cn aannemen, dat hij het horlo ge op zijn tafel ha*, laten liggen en van plan was 's morgens vroeg op te staan en het na te kijken. Wat zou nu mrs. Darcy belet hebben, in haar winkel te komen zeg, vóór middernacht, toen Darcy haar ver laten had? Zij kan het horloge op de tafel gezien hebben, het hebben opgenomen en opgewonden. Daardoor werd het doodende mechaniek in werking gesteld, cn het ver gif kan in haar hand zijn gekomen." „Maar als zij door het. vergif in het horlo ge gedood werd,merkte Young op, terwijl hij weer een rookwolk uitblies, „waarom zou iemand haar den nog op het hoofd ge slagen en gestoken hebben?" „Dat kan gebeurd zijn, even nadat zij zich met de naald in het horloge geprikt had," zei de detective, „cn voordat het vergift zijn uitwerking had gedaan. Het doodt niet oogenblikkelijk!" „Maar wie zou haar daarna geslagen of gestoken hebben?" vroeg mr. Kettridge. „Ik bedoel natuurlijk, als we Jimmie niet mee tellen. want ik geloof niet, dat hij het ge daan heeft!" „Zou het Singa Phut niet geweest kunnen zijn?" vroeg kolonel Ashlev kalm. „Singa Phut!" riepen zijn beide toehoor ders. '„Ja. Veronderstel, dat de Indiër, nadat hij zijn horloge ter reparatie bij den jongen Darcy had achtergelaten, plotseling bedacht dat hij vergeten had. er bij te zeggen, dat het niet opgewonden rnocht worden, wat een reparateur toch meestal doet na een repa ratie. Singa Phut had in het geheel geen re den, Darcy kwaad te willen doen. Hij kan best in den avond in den winkel gekomen zijn, om hem te waarschuwen, er voorzichtig mee te zijn." „Goed. laten we dat aannemen. En wat dan verder?" vroeg Jack Young. (Wordt vervolgd.)'

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5