'AMERSFOORTSCH DAGBLAD FEUILLETON De nieuwe Motor- en Rijwielwet Amersfoortsche Kunsthandel Donderdag 26 Juli 1934 33 e Jaargang No. 22 JAPANSCHE INVOER IN IN DIE STIJGT DE OVERHEID GRIJPT IN BLOEDIG DRAMA IN AMSTERDAM TWEEDE BLAD VISSCHERSSCHUIT VLIEGT UIT ELKAAR Een doode, twee gewonden Stap in de goede richting Voor een apart smaakvol CADEAU kunt U bij de altijd slagen UTRECHTSCHEWEG 36 - TELEFOON 1758 Direct over 't spoor Het Mysterie van het Diamanten Kruis Tijdelijke contingenieering van aardewerk Naar aanleiding van dc berichten omtrent de abnormale stijging van den import uit Japan heeft Aneta hieromtrent inlichtingen ingewonnen bij het departement van econo mische zaken. Inderdaad, zoo werd medegedeeld, vertoo- nen do cijfers betreffende den Japanschcn import van Juni af een duidelijke stijging. De invoer van ongebleekte katoenen stoffen trekt hierbij het meest dc aandacht. Ook verschillende andero importgoederen ver- toonen een merkbare stijging. Dit verschijn sel heeft de volle aandacht van de regee ring. Het is de bedoeling van de Nederland- sche regeering om, naar goede internatio nale gewoonte, de situatie ten aanzien van de ingevoerde hoeveelheden en ten aanzien van de markten waarin wordt deelgenomen, tijdens den duur der conferentie ongewijzigd te laten. Indien dan ook de overtuiging mocht ontstaan dat door de hierboven ge noemde feiten deze bedoeling wordt ver ijdeld, zal de regeering zich natuurlijk ver plicht zien in te grijpen. Tot haar leedwezen heeft zij zich juist beden genoopt gezien op een onderdeel de zer geheel door de overheid overziene situa tie, in te grijpen. Zij heeft n.l. heden een re- geeringsverordening vastgesteld tot tijde lijke contingenteering voor drie maanden van den invoer van aardewerk voor huis houdelijk gebruik. De onmiddellijke aanleiding hiervoor ligt in het feit, dat eenigen tijd geleden door een li-tal Japansche importeurs van aardewerk een vereeniging is opgericht met een zeer ver gaande doelstelling. Dezo vereeniging zou, in nauwe samenwerking met de in Ja pan bestaande exporteursvereeniging voor aardewerk, voor geheel Ned.-Indié den in voer van aardewerk controleeren, door al leen aan haar leden dien invoer toe te staan. Tot deze vereeniging werden enkele Chineesche firma's en vijf Europeesche fir ma's uitgenoodigd, om, naast de 14 eerst bedoelde Japansche importeurs, van de ver eeniging deel uit te maken. Op deze wijze zou de omvang van de aardewerkinvoer, de vorming van den prijs en het aandeel dat iedere firma in den invoer zou verkrijgen, uitsluitend worden bepaald door in Indic gevestigde Japansche organisaties. Tegen deze \olstrekt onaanvaardbare poging moes ten uiteraard direct maatregelen worden genomen. De inhoud van dc verordening gaat met opzet niet verder dan tot het be letten van een verstoring van den bestaan- den toestand. De beperking van de invoeren is than6 voor zoover het de groep aardwerk betreft, nog niet aan de orde. Daarom zijn de contingenten voorshands vastgesteld op 100 pet. van den ruimen aanvoer van 1933. Met deze doelstelling zal bij de toewijzing van vergunningen volop rekening worden gehouden. Aneta stelde nog de vraag of door een en ander de onderhandelingen tusschen Ned.- Indië en Japan in gevaar konden worden gebracht, waarop van de zijde van het de partement van economische zaken werd ge antwoord, dat zulks niet waarschijnlijk is te achten omdat tegen de handhaving van goede internationale gebruiken moeilijk be zwaren kunnen bestaan, terwijl het ander zijds duidelijk is dat het hier gaat om een zuiver defensieven maatregel, die dc regee ring niet mocht nalaten te nemen. De zoo juist verschenen toelichting op de crisis-aardewerkinvoerverordcning-1934 be vat een uitvoerige motiveering van dezen onaatregel, waarbij o.a. is opgemerkt dat in vei'band met het feit dat in de tegenwoor dige omstandigheden de overmatige invoer van bepaalde goederen, waardoor de econo mische belangen van Ned.-Indië zouden worden geschaad, zooveel mogelijk moet worden voorkomen het noodig is gebleken ten aanzien van een aantal artikelen do in voer op een bepaald^hoogte te fixeeren. Bovendien is de noodzakelijkheid aan den dag getreden om het hier te lande bestaan de import- en distributie-apparaat, gevormd door gevestigde imporlhuizen en de daar mede verbonden tusschen- on kleinhandel, te beschermen tegen gevaren, waarmede het voortbestaan van dit apparaat wordt bedreigd, tengevolge van de omstandigheid dat zich sedert korten tijd een nieuwe im- porthandel, deels van grootere buitenland- sche importeurs, deels van kleinere gele- genheidsimporteurs, is gaan ontwikkelen. De betreffende Regeeringsvcrordcning zegt o.m.: Gedurende drie maanden is de invoer van goederen bedoeld onder statis tieknummers 423 t.m. 435 boven 53.000 do zijn, 6tatistieknummer 43G boven 325.000 K.G. bruto, statistieknummers 437 t.m. 443 en 445 boven de 1.175.000 dozijn, statistiek nummer 444 en 446 boven de 785.000 K.G bruto, statistieknummer 447 boven 40S.000 K.G. bruto verboden. De invoer dezer hoeveelheden is slechts toegestaan onder overlegging van een ver gunning van den directeur van economische zaken. Deze vergunningen worden slechts verstrekt voor 60 pet. aan hier te lande ge vestigde en erkende importeurs dezer goe deren, die op 1 Januari 193-4 als lid waren aangesloten bij een van de vier hier te lan de gevestigde Europeesche handelsvereni gingen, of als zoodanig te beschouwen in stellingen. Voor de overige 40 pet. geschiedt de verstrekking dezer vergunningen aan an dere hier te lande gevestigde en erkende importeurs dezer goederen Verder is de mogelijkheid opengehouden om reeds verleende vergunningen, op grond van onjuiste inlichtingen, in te trekken, ter wijl tevens verder invoervergunningen uit hoofde de, krachtens de crisisinvoerordon- nantie 1933 vastgestelde Regeeringsverorde- ning, kunnen worden geweigerd. Koopman tracht, na een vrouw gewond te hebben, zich den hals af te snijden Amsterdam, 25 Juli. Op dc eerste etage van perceel Haarlemmer Houttuinen G4 heeft zich vanavond ongeveer half acht een bloedig drama afgespeeld, waaraan de 6lechte verstandhouding tusschen twee men schen, die deze etago bewonen, ten grond slag heeft gelegen. Deze menschen waren een 47-jarige koop man en een tien jaar oudere vrouw, die, of schoon niet met elkander gehuwd, reeds geruimen tijd samen woonden. Herhaalde lijk waren er heftige ruzies tusschen het tweetal, welke soms zulk een ernstig ka rakter hadden, dat de politie moest ingrij pen om ongelukken te voorkomen. Ook van avond was er weer zulk een heftige twist, dat de man, buiten zichzelf van woede, een aardappelmesje greep en de vrouw daar mede een aantal sneden over hals, handen en een der ooren toebracht. Gillend van pijn en hevig bloedend liep zij naar buiten, waar burgers en eenige agenten zich over haar ontfermden. Inmiddels had de man, in de overtuiging, dat hij zijn slachtoffer levensgevaarlijk ge wond had. zich met hetzelfde mesje den hals trachten af te snijden. Toen de politie in de kamer verscheen, waar het drama was geschied, lag hij met een diepe wonde in den hals op den grond. Dadelijk werd de Geneeskundige dienst gewaarschuwd, die den man in zorgwekkenden toestand naar het Wilhelminagasthuis vervoerde. De vrouw was inmiddels in het Binnengasthuis verbonden. Haar wonden waren niet ern stig, zoodat zij zich later op den avond weer naar huis kon begeven. Ernstige ontploffing in de haven van Ouddorp Oud dorp, 25 Juli. In de vis- schershaven van Ouddorp en Goe dereede op het Zuid-Holland6chc eiland Goedercede en Overflakkee heeft vanmiddag een ernstige ont ploffing plaats gehad aan boord van een visschersvaartuig. Van het schip is zoo goed als niets meer overgebleven De schipper, P. Kas telein en diens knecht G. de Kei zer, die zich aan boord bevonden werden zwaar gewond. Zij braken de beide bccnen en ieder een arm. Het vijfjarige dochtertje van den schipper, dat zich op den wal be vond, kreeg een stuk hout tegen het hoofd, waardoor de hersenpan van het kind werd verbrijzeld. De kleine was vrijwel op slag dood. Omtrent het ontploffingsongeluk verne men wij de volgende bijzonderheden: Om vier uur vanmiddag was de schipper P Kastelein met zijn beide knechts, G. de Keizer en J Groenendijk bezig zijn visschers schuit, een blazer, welke gemeerd was aan het havenhoofd, met zwavel te ontsmetten. Daartoe was het geheel ledige vaartuig ge heel afgedekt en met zwaveldamp gevuld. Waarschijnlijk tengevolge van het ontsnap pen van carbidgas uit de verlichtingsinstal latie, is toen plotseling een explosie ont staan. zoo hevig, dat het geheele vaartuig uit elkander vloog. Kastelein en de Keizer werden tegen het dek geslagen en bleven met gebroken beenen liggen, terwijl zij voorts ieder een gebroken arm hadden be komen en verder ernstig waren verminkt Zooals gezegd, bevond zich op den wal in de nabijheid van het schip het vijfjarige dochtertje van den schipper. Het kind kreeg een groot stuk hout tegen het hoofd en werd vrijwel op slag gedood. Twee perso nen, die zich eveneens in de nabijheid van de schhit bevonden, werden door den lucht druk meters vpr weggeslingerd. Wonder bo ven wonder zijn zij er zónder letsel afgeko men. Van de visschersboot i6 alleen het on dergedeelte intact gebleven. Wrakstukken van het. 6chip werden naar alle kanten rondgeslingerd. De mast vloog recht in de hoogte en kwam een stuk verder neer. Ver schillende aan de haven staande woningen werden zwaar gehavend, de ruiten spron gen en de daken werden vernield. De tuin tjes voor de huizen waren alle bezaaid met overblijfselen van het vaartuig. Sommige stukken hout zijn honderdvijftig meter weg geslingerd. Onmiddellijk na dc explosie kwamen van alle kanten de menschen toeloopen om hulp te bieden. Spoedig waren de geneeshceren van den Borg uit Ouddorp en Witkamp uit Goedereede ter plaatse. De gewonden zijn, nadat de eerste hulp was verleend, naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. WEER EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Hypolytuehoef, 25 Juli. Te Wester- land op Wieringcn is in den afgeloopen naoht ten gevolge van hooi broei brand ontstaan "in de boerderij van den heer P. S. Veerdig. De zoo goed als nieuwe boer derij brandde tot den grond toe af. De in boedel en een grootc partij hooi gingen verloren. Verz>kering dekt de schade. Het oordeel van den A.N.W.B. Dat de nieuwe Motor- en Rijwielwet, waarvan de inhoud dank zij de activiteit van dc „koningin der aarde'' thans reeds in milliocncn exemplaren in ons land ver spreid is, met strenger bepalingen zou ko men voor roekclooze weggebruikers, zal wel niemand verwonderd hebben, aldus schrijft ons de A.N.W.B.-Toeristenbond voor Nederland. Menigeen zal echter deson danks wel even opgekeken hebben bij het vernemen, van de mogelijkheid om rijbewij zen in bepaalde gevallen voor den tijd van tien jaren in te trekken. Wij zien in het wetsontwerp als maximum voor een verkeerevergrijp thans drie jaren ge vangenisstraf voorgesteld, wat voorzeker areon kleinigheid is! Maar aan den anderen kant is het misdrijf, waarvoor die sanctie geldt, ook heel ernstig (het bij een aanrij ding v?roorzaken van een anders dood, ter wijl dc dader van dit feit door alcohol be neveld ic*). En zoo is het met meer feiten het geval- een aanzienlijke verzwaring van dc straffen. Geen auto-vijandigheid. Als symptoom vooral öc'nten wij de mo tiveering van al deze sancties van groot be'ang, want nergens geeft het wetsont werp of de toelichting blijk van een vijan dige stemming tegenover het wegverkeer; telkens worden wij getroffen door een lo gischen gedachtcngang: de weggebruikers moeten beschermd worden tegen vcrkcers- misdadigers en dèarom moeten deze van den weg geweerd worden. Hiertegen kan in redelijkheid geen enkel bezwaar worden gemaakt, wij moeteïï" integendeel de goede bedoelingen waardeeren! Zooeven spraken wij van v.erkeers-misda- digers en inderdaad is die titel op zijn plaats, want verschillende Inbreuken op de voorschriften worden in het vervolg als misdrijven b?schouwd, waarop -uitsluitend gevangenisstraf staat. Merkwaardig in verband met dc tijdsomstandigheden is zeker het misdrijf, bedoeld in artikel 45. Hierin wordt aan het militair gezag de be voegdheid gegeven in tijd van nood (als de staa-t van oorlég of van beleg is afge kondigd) speciale regelen voor het verkeer te geven. Als nu met het oog op dreigende luchtaanvallen bijzondere voorschriften af komen inzake de autoverliohting cn men overtreedt die bepalingen, dan pleegt men een misdrijf, omdat dientengevolge de aan val meer kans op succes zou hebben. Het is wal een teeken des lijds, dat onze vreed zame Motor- cn Rijwielwet nu in een der gelijk geval voorziet. Nuttige voorschriften. Tegenover de strenge nieuwe bepalingen zijn er cok tal van regelingen voorgesteld welke zeer speciaal in het belang ven de auto-bestuurders zijn. Zoo zal in de toe komst uitdrukkelijk toegestaan zijn, dat een bloedverwant in den eersten graad van den automobilist in een civiele zaak als ge tuige optreedt, wat van zeer groot belang is, omdat het maar al te dikwijls voorkomt, dat deze alleen over naaste familieleden als getuigen beschikt. De Minister van Wa terstaat heeft een verplichte verzekering van het risico wegens wettelijke aanspra kelijkheid jegens derden niet overhaast willen invoeren, wat zeker ook al6 een voor deel besohou-wd mag worden. Overi gens staat de Regeering gelukkig niet on sympathiek tegenover dit voorschrift, dat reeds in .talrijke Europeesche landen bewe zen heeft nuttig te wefken. Een andere gunstige bepaling is de ver lenging van den geldigheidsduur der rijbe wijzen (tot 5 jaar) en de vrijstelling voor bepaalde lichte motorfietsen. In plaats van liet huidige numimerbewijs komt, zooals men weet een document, dat 6leohts voor één bepaald motorrijtuig geldig is. Hier door heelt de overheid de mogelijkheid ge schapen contrólo op den toestand uit te oefenen, waarin de auto verkeert. Dat men dit nieuwe bewijs tevens wel dienstbaar zal maken aan wegenbelasting en national i- leitsbewijs (d.i. liet bewijs van betaald in voerrecht) is een voordeel voor de wegge bruikers én voor het Rijk, omdat onregeL matige invoer (smokkelen van auto's) hier door voorkomen wordt. Tenslotte toont dc Regcering een open oog te hebben voor de moeilijkheden uit de vcrkcerspraotijk. Zij wil dc verkeersrege ling zooveel mogelijk uniform maken en in de Motor- en Rijwielwet alleen do hoofd zaken opnemen. In -Regloment en -Be schikking volgen don ae uitvoeringsmaat regelen, omdat deze laatste staatsstukken zooveel eenvoudiger bijgewerkt kunnen worden. (Voor een wetswijziging moet de geheele parlementaire motor in beweging gebracht wordan). Dat men nog geen Algc- meene Verkeerswet heeft ingevoerd is ze ker te bctrouran. Het argument, dat de voorbereiding daarvan tot een niet te tole- rceren verder uitstel zou hebben geleid, moeten wij thans erkennen, doch als men tijdig maatregelen had genomen zou het huidige ontwerp zeker een Algcmecnc Ver keerswet hebben kunnen zijn. Men vergete niet, dat de voorbereidingen vele jaren in beslag hebben genomen, waarin zonder twijfel een diepgaand overleg met lagere wetgevers had kunnen plaats hebben. In middelséén vogel in dc hand Overigens is het nuttig, dat veie bepa lingen nu ook gelden voor bestuurders van niet-motorische rij- en voertuigen, en voorts kan bij dc uitwerking van de wet nog goed werk verricht worden. Van die uitwerking hangt nog heel veel af, maar nu door het indienen van het nieuwe Motor- en Rijwielwetsontwerp een flinke stap in de goede richting gezet is. meenen wij op goede gronden te mogen verwachter*, aldus de A.N.W Bdat de ach terstand, welke in ons land onmiskenbaar bestaat, spoedig ingehaald zal worden. Al les bij elkaar genomen zien wij dus ver schillende gronden om ons te verheugen over het huidige wetsontwerp. Wij zijn dankbaar, al zijn we niet voldaan. MEVROUW DE BOER-VAN RIJK 81 JAAR Amsterdam, 23 Juli. Op Zondag, 29 Juli as. hoopt Esther de Boer-van Bijk haar 8lsten verjaardag te herdenken. Aangezien de grijze actrice dezo week een gastol vervult in „Tropenadel" en zij zoowel Zondagmiddag in do matinee als Zondagavond in de avondvoorstelling in het Centraal 1 heater moet optreden,* zal zij Zaterdagmiddag, 28 Juli, te vier uur gedurende een tea in den foyer van het Centraal Theater gaarne haar tooneel- cn andere vrienden, die haar wenschcn te felcciteercn, verwachten. Het is beter zichzelf te beheerschen, dan door anderen beheerscht te worden. Uit het Engelsch van Chester K. S. Steele door A. W. v. E.—v. R. „Nu, Singa komt dus, zeg elf uur, in den juwelierswinkel en vindt er mrs. Darcy. Zij heeft het horloge opgenomen dat .moet wel, want zij had het in haar hand Singa ziet dat en probeert, het haar af te nemen, uit angst voor wat er gebeuren kan. In de mecning, dat hij een dief is, stribbelt zij te gen, en, bang voor een dief te worden aan gezien en te worden gearresteerd, worstelt hij om het horloge in zijn bezit te krijgen en te kunnen ontsnappen. We moeten goed bedenken, dat hij een hartstochtelijke aard had cn, als vreemde ling. bang voor onze wetten, en dat hij de doodelijke werking van het gif kende. Zou hij dan niet mrs. Darcy èn met het beeld geslagen èn met den dolk gestoken kunnen hebben bij zijn pogingen om weg te komen? Dat zou den moord verklaren!" „Maar dan zou dat toch door iemand ge hoord moeten zijnzoo'n gevecht zou toch lawaai hebben gemaakt!" merkte Jack iYoung op. „Jawel, maar er komen daar omstreeks middernacht niet veel voorbijgangers. Ieder een in huis was naar bed gegaan de slaapkamers liggen ver van den winkel af. En dan is er misschien ook maar heel wei nig leven gemaakt. Ik herinner mij, dat in de Pealzaak twee sterke, krachtige mannen midden in den nacht vochten cn elkaar dooden in een winkel, die in een hoofd straat van een groote stad stond. Maar voor bijgaande trams en auto's smoorden alle ge luiden van het gevecht. Dat kan hier ook gebeurd zijn!" „Bent U van plan, dat ook aan de jury te zeggen, om Darcy vrij te krijgen?" vroeg mr. Kettridge. „Misschien wel!" was het antwoord van den kolonel. „Hoe klinkt het u in de ooren, heeren?" „Heel aannemelijk!" gaf Jack Young toe. „Maar de elcctrische draden op Darcy's, tafel dan?" „Die zijn me een raadsel, dat moet ik toe geven. Maar. hoewel Carroll denkt te kun nen bewijzen, dat zij opzettelijk waren aan gebracht, om iedereen, die op een bepaald oogenblik dc uitstalkast aanraakte, een schok te kunnen bezorgen, geloof ik toch, dat wij kunnen doen vaststellen, dat een toevallige kruising van volkomen onschade lijke draden naar Darcy's tafel met het elec- trische stadsnet de twee ongelukken heeft veroorzaakt. Dat moet ik nog eens goed overdenken. Jn elk geval weten we, hoe het zit met het horloge. En nu moeten we het eens over Harry King hebben, Jack!" „Dat is wel noodig!" was liet antwoord. „Ik zeg niet, dat hij iets van den moord afweet vooral niet, na wat u van Singa Phut hebt gezegd. Maar Harry King moet noodig in het oog worden gehouden!" „Dat ben ik met je eens! Je zegt, dat hij cn Larch een pakje diamanten bekeken hebben?" „Ja, diamanten in kleine, vierkante stuk ken wit papier gewikkeld, zooals de juwe liers gebruiken. Het leek net, of zij een dia manthandelaar beroofd hadden!" „Weet u, of er diamanten ontbreken aan den voorraad in den winkel?" vroeg de kolo nel aan mr. Kettridge. Mr. Young en ik heb ben het er al eerder over gehad, maar wij konden niets vaststellen." „Neen. Maar mrs. Darcy kan wel diaman ten gehad hebben, waar Darcy en ik niets van wisten! Dat is een punt, dat wel de moeite waard is!" „Dat vind ik ook! Blijf Harry dus nagaan, beste Jack!" „Hij hoeft op het oogenblik niet nagegaan te worden. Ilij en Larch hebben hem allebei zoo om, dat zij zich tot morgen wel rustig zullen houden!" „Nu, ga ze dan na, als ze weer boven water zijn! Het zou misschien beter zijn, weer naar de Homestead terug te gaan?" „Dat zal ik doen. Ik denk, dat de Homestead niet lang meer zal bestaan!" „Waarom niet?" „Ik hoor, dat Larch bezig is bet botel kwijt te raken. Hij zit van ond^r tot boven in de hypotheek en hij kan de rente niet betalen. Het oude huis* is naar de haaien gegaan, sinds hij begonnen is met drin ken, dobbelen en speculeeren, en sinds zijn vrouw hem verliet. Er komen geen nette menschen meer." „Dat i6 zoo," stemde de kolonel toe. ,Houd dus Harry King in het oog! Mis schien komen we door h^m iets te weten, waardoor Darcy's onschuld eerder asm het licht komt, dan door wat wij van Sing* PShut weten." „Zou Singa Phut zijn compagnon ook door dat horlogo gedood hebben, kolonel?" vroeg Jack. „Neen. Ik denk, dat zij twist kregen over het bezit van het horloge en dat Shere Ali, misschien niet aan het doodelijk gevaar denkende, of wetend, dat de tijdaanwijzer pas op eenige uren later stond, het van Singa afnam. Toen volgde de twist en werd .Shere Ali met den kandelaar vermoord. Maar die veronderstellingen zijn allemaal uit de lucht gegrepen. Wij hebben in elk geval iets zekers vastgesteld." „Ja ,en nu ga ik terug naar de Home stead,' 'merkte Jack Young lachend op. „En ik moet terug naar den winkel," zei mr. Kettridge, „ik heb nog wat te doen. Zal ik het horloge zoo maar laten liggen, kolonel?" „Ja, het kan zijn dat ik het aan de jury moet laten zien. Laat het maar liggen, zoo als het ligt, maar doe het onder glas- en leg de naald voorzichtig apart. Mi66ohien moeten we voor het gereoht ook wel een rat dooden, net als in Singa Phut's cel." „We komen er wel!" dacht kolonel Ash ley, toen zijn bezoekers vertrokken waren. „Ik heb recht op wat ontspanning!" En zijn boek opnemend, begon hij te lezen: „Als U du6 een plaats bebt gevonden, en de diepte er van hebt bepaald, ga dan naar huis en maak uw aas klaar, want döt i6 van evenveel belang als de vrucht van uw arbeid." „Is mijn aas al klaar?" dacht de kolonel. „Heb ik het bij het reohte eind of heb ik het mis? Als ik dat diamanten kruis maar eens kon zien, dat Larch, volgens Grafton, aan zijn vrouw heeft gezonden; als ik maar vvi6t, waar hij het vandaan heeft ge haald." Daar ging de telefoon. „Ja, wat i6 er?" „Een telegram voor U, kolonel!" „Breng het boven!" Toen hij het telegram had opengescheurd la6 kolonel Ashley: „Sproetige Morgan heeft alle6 bekend en stemt toe in uitle vering. Zullen wij hem opzenden?" „Hem opzenden? Dat 6prcekt vanzelf!" riep do kolonel uit en greep naar de tele foonhoorn, om een telegram te dicteercn voor de politie van Sango, het stadje in het Westen, om den Sproetige aan te hou den, tot hij over kon komen. „De Sproetige heeft dus bekend! Wel, dat ontslaat mij van alles, al redde hij dan ook mijn leven! Maar het komt ook wel op het nippertje!" HOOFDSTUK XX. In do duisternis. Na een naoht geslapen te hebben, wilde de kolonel zich gereed maken voor de reis naar het Westen, toen hij aan Darcy in de gevangenis dacht. „Ik moet hem een woordje schrijven!" dacht hij. „Neen, ik zal zijn meisje naar hem toe sturen. Dat zal hij wel prettiger vinden Hei, Shag!" riep hij. „Ja, kolonel!" „Haal een auto voor mij, Shag het kan me niet schelen, wat voor een. Ik moet naar Pompey, waar miss Mason woont. Ik wil het niet door de telefoon zeggen cn ik heb nog tijd genoeg, voordat ik weg moet near het Westen. Haal een auto!" „Ja, kolonel!" En Shag haastte zich naar beneden naar bet kantoor. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5