M fa. M.R.N. OOSTERVEEN GEMEENTERAAD VAN BAARN HUIZE BENTLEY VERKEERSONGEVALLEN TE SOEST DE VIERDAAGSCHE BEËINDIGD Langestraat 42 - Tel. 77 IETS NIEUWS. 3 soorten hagelslag in EEN bus 25 cent. Tijdsclhriftee Nieuwe Uitgaven In memoriam Prins Hendrik. De uitbreiding van de begraafplaats. De steunverlaging Ba arn. 27 Juli. In de hedenavond gehouden raadszitting heeft de Voorzit ter bij den aanvang, terwijl alle leden zich van hun zetels verhieven, do volgende rede uitgesproken: „Nauwelijks zijn eenige maanden voorbij sedert wij hier te zamen kwamen om te gedenken het overlijden van onze onver getelijke Koningin-Moeder, of opnieuw heeft de onverbiddelijke dood één uit het midden van de Koninklijke Familie weg gemaaid. Sedert het ontstellende bericht van het verscheiden van Zijne Koninklijke Hoog heid Prins Hendrik der Nederlanden be kend werd zijn weder enkele weken ver streken. Maar niettegenstaande Burge meester en Wethouders aanstonds brieven van deelneming hebben gezonden aan de Koningin, waarbij zij zich tevens den tolk maakten van de bevolking van Baarn en van Uw College, alsmede aan de Prinses, toch is het mij een behoefte, en ik ben overtuigd daarbij ook namens Uwe verga dering te spreken, nog eens op dit oogen- blik en van deze plaats, te doen blijken hoe volkomen wij ons aansluiten aan den rouw, dien de Natie ook ditmaal mede draagt met die beide Koninklijke Vrouwen, die in zulk een kort tijdsbestek tot twee maal too zoo zwaar werden beproefd. Moge God Hare Majesteit en Hare Ko ninklijke Hoogheid troosten cn sterken in deze droeve dagen." Do steunregeling. Een uitvoerige discussie ontstond ver volgens nadat het grootste deel van de agenda was afgewerkt zonder debat over het adres van den Baarnschen Be- stuurdersbond, waarin de Raad wordt uit- genoodigd, aan de regecring te verzoeken de bestaande steunregeling te handhaven. B. en W adviseeren hierop afwijzend, en het was de heer V a n C a I'm t h o u t (S.D.) die in een lange rede uiteenzette, dat de bestaande steunregeling nauwelijks in staat is, den werkloozen een mcnschwaar- dig bestaan te verzekeren, zoodat het zeker niet juist was, op dien steun nu nog te gaan korten. Voorts verdedigde bij de elschen van S.D.A.P. en N.V.V. met be trekking tot een heffing ineens op ver mogens boven 16.000.—, een crisisbelas ting op middelbare en hoogere inkomens, enz. Op deze manier, zoo zeide hij. ware het geld te verkrijgen dat thans de werk loozen moeten opbrengen. Van verschil lenden kant wees men er den heer Van Calmthout op. dat zijn redevoering eigen lijk meer op haar plaats was geweest in de Tweede Kamer dan in Raad van Baarn en overigens zag men er geen heil in om te adviseeren. Het afwijzend advies van B. en W. werd ten slotte met 10 tegen 4 stemmen aanvaard. Ook over het voorstel tot uitbreiding van do algemeeno begraafplaats in werkver schaffing kwamen de tongen los Vooral toen wethouder Van Doornik een voor stel indiende, om voorloopig alleen d9 gel den voor dit jaar. te weten f 7.000.— te voteeren cn bij do begrooting voor 1935 te beslissen over het tweede gedeelte van het werk. Toch werd ook het aldus geamen deerde voorstel van B. en W. met over- groote meerderheid van stemmen goedge keurd. Het College werd gemachtigd om uitvoe ring te geven aan de circulaire van den Minister inzake do contributie voor de zie kenfondsen van werkloozen. Aan het eind van do vergadering deed de Voorzitter nog het voorstel tot aanschaffing van een ga/ droogmachine voor de gasfabriek, een spoed eischende zaak, wilde men dit instrument ten minste nog voor den winter in ge bruik hebben. De Raad wenschte echter niet over één nacht ijs tc gaan en pas nadat diverse deskundigen, leden van de gas- commissie. do wethouder cn do voorzitter het nut van een dergelijk toestel uiteen hadden gezet, stond men aarzelend het gevraagde crediet van 7.000 toe. En daarmee kwam omstreeks half elf het einde van deze zitting. CONCOURS APOLLO. Soest. Naar men ons van welinge lichte zijde mededeelde, zullen op het te houden concours op 31 Juli, 1 en 2 Aug., uitgeschroven door de Mannenzangvereen. „Apollo" to Soest, instedo van een ver plicht en een vrij nummer, twee nummers naar keuze worden gezonden en gespeeld door de deelnemendo vereenigingen. Als gevolg hiervan zullen niet steeds dezelfde verplichte nummers gehoord worden, doch alle verschillende nummers. Het beste en mooiste dus wat de deelnemende vereeni gingen kunnen geven. Ook zij vermeld, dat in het eere-comité do volgende heeren zitting hebben geno men: Mr. G. Deketh, burgemeester; J. G. A. Batenburg, A. W. Beckeringh, A. O. Dam mers, J. S. van Duren Sr., Mr. J. H. van Doorne, A. Endendijk, M. Hornsveld, H. van Klooster, J. N. Plemper v. Balen, J. H. A. Rupert, G. H. Veenstra. Maandag 30 Juli, 's avonds 8 uur, zal de opening van bet concours door den eere voorzitter plaats hebben, waarna een con cert wordt opgegeven door „Apollo's Man nenkoor", met welwillende medewerking van Soesterbergsch Fanfarekorps „St. Jo- tcph". T.B.C.-VLUCHT. Baarn. Do Baarnsche Postduiven vereniging „de Pool" houdt ook dit jaar weder een wedvlucht met jonge duiven vanaf een station in België, ten bate voor do vereeniging tot bestrijding der tubercu lose. Nader zal nog worden bekend ge maakt van welk station deze vlucht gehou den zal worden. De duiven worden ver kocht voor één dag (de dag van de wed vlucht) a 0.35. De kooper is dus voor 1 dag eigenaar van den vogel. Het vorige jaar heeft de vereeniging een flink bedrag aan de Ver. tot Bestrijding der t.b.c. kun nen afdragen. We wcnschen „de Pool" van harte succes met dit sympathieke streven. BEWAPENING DER SOESTER POLITIE. Aanschaffing van een klewang. S o e6 t. B. cn W. schrijven aan den Raad: In verband met de in diverse gemeenten voorgekomen ernstige ongeregeldheden, die 6lechts door het ingrijpen van de gewapen de macht konden worden bedwongen. heeft de burgemeester dezer gemeente, na ge pleegd overleg met ons college, besloten de bewapening der gemeentepolitie uit te brei den. Tot voor kort waren de inspecteur en de overige ambtenaren der politie bewapend met een gummistok cn een revolver. Het behoeft geen betoog, dat bij ernstige onge regeldheden gebruikmaking van een gum mistok geen indruk zal maken, terwijl in alle gevallen niet direct van een vuurwapen gebruik kan worden gemaakt. Een vuur wapen toch dient 6lechls in uiterste nood zaak te worden gebezigd cn eerst indien alle andere middelen hebben gefaald. In verband daarmede was bewapening van de politie met een slagwapen noodzake lijk. Het meest geschikte 6lagwapen is. blij kens een rapport van den inspecteur van politie dezer gemeente, de klewang Dit wa pen is in gebruik bij het Nederlandsche le ger, de koninklijke marechaussee, de poli- tietroepen en verschillende gemeentelijke politiecorpsen Tot aanschaffing der bewapening is over gegaan onmiddellijk voor het houden van den nationalen luchtvaartdag, op welken dag aan het politietoezicht zware eischen zijn gesteld De kosten dezer bewapening, bestaande uit 14 klewangs met koppels en draagket tingen, bedragen 259.50. Aangezien op de begrooting voor den dienst 1934 6lechts een crediet van 100 is uitgetrokken, welk bedrag noodig is voor onderhoud en vernieuwing van het bestaan de materiaal, alsmede voor batterijen en zaklantaarns, stellen wij u voor een nieuw crediet van ƒ259.50 op den desbetreffenden begrootingspost beschikbaar te 6tellen. Een ontwerp-besluit tot wijziging der ge- meente-begrooting voor den dienst 1934 wordt u ter vaststelling hierbij aangeboden. RIJKSSTEUNREGELING. r Soest. Naar wij met zekerheid mee rien te weten, is door do heeren Endendijk, Do Bruin en Hornsveld een verzoek gericht aan B en W. om de rijkssteunregeling weer in werking te doen treden, zulks op grond van de omstandigheden, dat de toestand on der de arbeidersbevolking op de een of andere wijze voorziening eischt. Nu erkennen zij, dat er een bezwaar aan verbonden i6, n.l. dat zij, die minder ge neigdheid hebben om te arbeiden, daardoor elke prikkel missen om werk te zoeken. Daarom stelden die heeren ook voor, om voor dien steun arbeid te laten verrichten, onder toekenning van een toeslag van 10 van het steunbedrag, en door zeer scherpe contróle de minder goedwillenden uit te sluiten en weer voor Maatschappelijk Hulp betoon te laten werken. Op welke wijze B en W zullen trachten hierin een oplossing te vinden i6 ons nog niet bekend. Dat er echter wat geschieden moet blijkt ook wel daaruit, dat de steun, die soms uit de diaconale kassen wordt verleend, niet of bijna niet meer mogelijk is. Mogelijk, dat de eerstvolgende raadsver gadering omtrent dit verzoek wel eenig licht zal verspreiden. 31 AUGUSTUS. Geen feesten te Soesterberg. Soesterberg. Het bestuur der Oranje- vereeniging „Wilhelmina" meent er goed aan te doen, dit jaar van alle feestelijkhe den ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin te moeten afzien. Dit is ook geheel volgens den wensch van H.M. Wel is het wenschelijk, dien dag zooveel mogelijk te vlaggen. Zoo kunnen we dit maal onze aanhankelijkheid aan het huis van Oranje het best manifesteeren. In de scholen zal een en ander wel worden be sproken en duidelijk gemaakt. Op Zaterdag 25 Aug. wordt er weer een autotocht voor ouden van dagen georgani seerd. Verzamelen om 2 uur in de luit. Kop penlaan. HET NATUURBAD. Soest. Aangezien de gescheiden ba den op den Dinsdag en Vrijdagavond niet aan 't doel beantwoorden en de exploitatie van het bad in hooge male schaden, heeft het stichtingsbestuur van het Soester Na tuurbad besloten de uren, voor deze baden vastgesteld, toe te voegen aan de uren voor gemengd baden. De openstelling van het bad is thans als volgt geregeld: Op werkdagen van (>—7 uur v.m. ge mengd baden. 7S uur v.m. heeren, 8—10 v.m dames en van 10 uur v.m. tot een half uur vóór zonsondergang gemengd baden; Op Zondag van 12 uur n.m. tot een half uur vóór zonsondergang gemengd baden. VERBETERING VAN WEGEN. Soest. Op een verzoek van vele be woners van perceelen, gelegen aan de Schoolstraat en de Den Blieklaan, om deze wegen te verbeteren, stellen B. en W. den Raad voor te berichten, dat thans geen gel den beschikbaar zijn. Met de begrooting 1935 zal zoo mogelijk met dit adres reke ning worden gehouden. TcL 1807 1.50 per liter. Leusderwcg 218 ROOMIJS MOCCAIJS I 1.! VANILLE IJS VRUCHTENIJS f 150 per Uier. Specialo Thermoiicsch-verpakking. Bezorging door de geheele stad. Soest. Te omstreeks 7llz uur des avonds had op de Nieuwstraat een verkeers ongeval plaats. Daar reden een wielrijder en een luxe auto achter elkaar, toen plot seling van een erf een vrachtauto kwam gereden. Om een aanrijding daarmede te voorkomen, moesten zoowel de wielrijder als de automobiel stoppen, doch de auto kon dit niet tijdig genoeg, waardoor de wielrijder werd aangereden, die tengevolge daarvan eenige ontvellingen bekwam. Dr. Stroband alhier verleende de eerste hulp, terwijl proces-verba al werd opgemaakt. Voorts had weer een ongeval plaats ton gevolge van het onverantwoordelijk plotse ling openen van het portier van een auto, hetgeen nu bij de wet is strafbaar gesteld. Een 15-jarig meisje reed met haar rijwiel tegen het geopende portier, waardoor haar rijwiel, tengevolge van de val werd bescha digd. Zij zelf kwam er goed af, klaagde al leen over pijn in de zij. Men zij gewaar schuwd tcg endit gevaarlijk plotseling ope nen van autoportieren. Des avonds te omstreeks SJs uur reden over de Birk6traat een vrachtauto met daar achter twee luxe auto's. Toen de voorste stopte, ging de tweede daar achter stilstaan, doch de derde reed tegen het voor hem stil staande motorrijtuig op, tengevolge waar van dit tegen de vrachtauto werd gedrukt en licht beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Een zelfde ongeval als het hiervoor ver melde, had ongeveer 7 uur eveneens op de Birk6traat plaats, doch hier werd een inzit tende dame vrij ernstig gewond, doordat zij door de voorruit viel. Zij bekwam önijwon den in het gelaat en een gebroken pols cn werd ter plaatse door Dr. Rupert verbonden. Nijmegen, 27 Juli. Voor de laatste marschdag voor dc vierdaagsche versche nen vier declencmers niet aan de 6tart, zoo dat hedenmorgen 2876 deelnemers vertrok ken. De geweldige regenbuien van gister avond hadden de temperatuur opgefrischt cn de wegen stofvrij gemaakt. Het was van daag dan ook ideaal weer om te loopen. Zeiden is er een vierdaagsche geweest, waarbij het weer alle dagen zoo gunstig was. Men (rok er maar weer zoo vroeg mo gelijk op uit en de geest was nog 6leeds bij zonder goed. Er werd den gehcelen dag vol- op gezongen. Dat er onder de deelnemers nog zijn. die vier dagen loopen niet genoeg vinden, bewijst wel het feit, dat de Am- sterdarasche politie Zaterdagmorgen te voet naar Amsterdam vertrekt. Ook de Haagsche politiemannen doen iets dergelijks. Ze zijn echter heden reeds huiswaarts gegaan en de afstand dien zij anders voor de vierde dag af moesten leggen, gingen zij thans in do richting van huis. Zij hoopen morgen middag in den Haag aan te komen. Dc laatste dag heeft vijf uitvallers ge- bracht. In totaal zijn er gedurende de vier dagen 101 uitvallers, zoodat van de 2972 ge starte deelnemers cr dus 2871 hun respectis- velijke belooning in ontvangst konden ne men. Deze uitreiking der bclooningcn ge 6chiedde op het Molenveld, voor de bur gers door commissieleden en voor de mili tairen o.a. door luit. gen. jhr. Röell. Des avonds vond een groot feest plaats in de Vereeniging, waar do deelnemers tot in den nacht gezellig bijeen bleven. Corps medailles werden aan een groot aantal ver eenigingen uitgereikt. Hieronder is te noe men de Utrechtsche Turnvereeniging „De Stichtsche Tourist". En van de militairen het 1ste (40 K.M.) en het 2e (50 K.M.) batal jon regiment Genietroepen. RONDE VAN FRANKRIJK. Twintigste etappe. Speicher winnaar. La Roebelle, 26 Juli. (V.D.) Het einde van den Tour is in zicht. Heden ging liet van Bordeaux naar La Rochclie, afstand 183 K.M. Ditmaal werd de etappe door Speicher gewonnen in den tijd van 6 uur 46 min. 44 sec. Deze twintigste etappe liad, evenals de vorige, wederom een tamelijk kalm ver loop, buiten beschouwing gelaten eenige niet geheel serieus te nemen uitloop- pogingen van afzonderlijke renners, dio echter steeds weer snel werden ingehaald. Eerst in de nabijheid van den finish ging de wereldkampioen Speicher cr met grooto vaart tusschcn uit en slaagde hij er ten slotte in een voorsprong van een minuut te verkrijgen. Als eerste passeerde hij alleen den eindstreep in den tijd van 6 uur 46 min. 44 sec., gevolgd door Le Grevès, die gepoogd had hem in te loopen, doch slechts een paar honderd meter de groep van ach tervolgers voor kwam te liggen, in den tijd van 6 uur 47 min. 41 sec. Het hoofdpele- ton, dat uit vijfendertig man bestond, met aan den kop dc Belg Ghysseis, voor Renaud. Stöpel en Moiinar, maakte een tijd van 6 uur 48 min. 26 sec. Eenendertig renners werden gezamenlijk op de zevende plaats geklasseerd. Hekkensluiters waren de Ita liaan Franzil en de Spanjaard Ezquerra, die in do buurt van La Rochelle gelijktijdig bandenpech kregon en daardoor elk drie minuten erbij inschoten. VAN ONZE VEEMARKTEN. Nog enkele dagen soheiden ons van de maand Augustus; de maand welke veeltijds door den boer als de tweede Mei-maand wordt aangeduii, hiermede bedoelende dat er in deze maand evenals in de maand Mei een gunstige grasgroei is waar te nemen. Na den zeer bijzonderen weelderigen in zet van dit voorjaar werd de grasgroei ge stuit door een eerst koude met meer later in den tijd warme droogte, waardoor er vrijwel op de meeste plaatsen gebrek aan gras kwam. Met verlangen wordt er dan ook naar meerderen regenval uitgezien. Wel is er de laatste dagen in sommige streken wat meer water gevallen, toch zal er heel wat meer moeten vallen wil het tekort aan gras in de komende Augustus maand voldoende worden aangevuld om een vroegtijdig opstallen te voorkomen. We zijn reedö zoover dat de dagen zicht baar korten, met rasse schreden gaan we nu op den herfst aan, cn vrijwel kunnen we met zekerheid zeggen, dat, al kan de nazomer nog veel goed maken, de veehou derij dit jaar niet zoo'n gunstig jaar mede- maakt. De grootste melkgift is weer achter den rug en vele boeren zullen reeds nu inzien, dat de opbrengst beneden het nood zakelijke zal blijven. De melkprijs Is, hoe wel den laalsten tijd iets beter, dezen zo mer wederom beneden den richtprijs van 5 cent de Liter gebleven welke de Criei6 Zuivel Centrale ale laagsten prijs had aan genomen In verband hiermede mogen we nog wel eens opmerken, dat deze prijs ook nog niet is bereikt kunnen worden, trots dat cr een vecafslachting heeft plaats gehad. Vóór deze afslachting hebben wij reeds meerma len er op gewezen, dat er geen mindere melkproductie door zou komen, vandaar dat wij in deze afslachting geen baat za gen, alleen hoogstens een gunstige afzet voor ons minderwaardige vee. De feiten hebben onze mcening bewezen, zoo er al een mindere melkproductie zal zijn, is deze in hoofdzaak een uitvloeisel van dc lang durige droogte waardoor dc weiders slecht in 't gras zaten. Dc practijk heeft dan ook geleerd, dat de afslachting gefaald heeft, er is wel ver mindering van vee gekomen en we zijn, ge zien den minderen aanvoer van slachtvee op onze veemarkten dezen zomer, geneigd aan te nemen, dat er wel eenige inkrimping van slachtvee is gekomen. Hieruit volgt dat het doel n.l. inkrimping van melkvee niet ie bereikt, de boeren hebben vee gele verd hetgeen normaal ook niet in de melk productie zou zijn gebleven, maar ale wei- devee ons slachtvee zou hebben aangevuld. De voorraad slachtvee lijkt ons dan ook niet groot en dit zou zeker onze veehou derij ten goede komen zoo niet de heffing op het vleeech het verbruik sterk had ver minderd. De inzet deze week gaf op de gebruiks- veemarkt een toenemenden aanvoer. Te Rotterdam was echter het aanbod van melkvee nog maar kort, de handel had een flauw verloop met nauwelijks de vorige weeksprijzen. Naar een goede melkkoe was toch wat meer vraag, zcodat deze voor be vredigende prijzen geplaatst werden; beste melkkoeien worden echter maar weinig aangeboden. De slachtveemarkt vei liep de vorige week iets vlotter, de aanvoer was over 't geheel maar kort, de inzet deze week geoft weer een flauwer beeld. Te Rotterdam was vooral Dinsdag het aanbod weer wat rui mer, hetgeen direct van invloed op de prij zen was; de markt verliep niet geheel prijs houdend. Stieren waren er niet zoo voel aangeboden ale de vorige week, hier was het verloop dan ook een tikje beter met even vastere prijzen. De vette kal verenmark t welke de vorige week al een tikje vlotter verliep, heeft ook bij den inzet deze week de prijzen wel kun nen halen, de aanvoer is over 't geheel wat korter. Graskalveren worden wel meer aan geboden, de goede kwaliteit kan wel ge plaatst worden, de mindere soorten kun nen echter zeer moeilijk verkocht wordep. H. KAASOVERZICB*. Hoewel van weinig betcekenis, was toch eenige verbetering to bespeuren in den handel op kaasmarkten, deze week gehou den. Bepaald vlug kon niet genoteerd worden, maar dat zeer langzame verkoo pen bleek plaats gemaakt te hebben voor een matigen handel. Nu wéten de boeren allen, dat do handel langzaam, cn de prijs laag is. Het heeft dus weinig zin voor hen, om lang te markten. Maakte men vorigo week b.v. 21 ct. p.p. cn men kan het nu wèèr maken, terwijl de kaas iets lichter van stuk was, dan werd besloten dc kaas wat men dan zegt maar te géven, wat natuurlijk wil dat zeggen: te verkoopen! Dat een boer' een partij kaas zou weggeven, daarvan is natuurlijk nim mer sprake en vooral nu niet, in dezen tijd, nu bijna alle boeren een te kort hebben aan ontvangsten! De afwijkende soorten hadden geen kans het tot 20 ct. per pond to brengen cn èèn boer, met een auto vol losse kaas, begon met 15 ct. per pond to vragen, en verkocht voor 12J^ ct. per pond, zeker een lage prijs, Maar... alle hout is geen timmerhout. De kaashandel blijft klagen, en zouden met de kaasboeren in dat opzicht een goed geheel kunnen vormen. Ook dc handel on dervind hoe langer hoe meer de moeite enschade van dezen tijd. Belemmerin gen. storting voor heffingen bij uitvoer, koersverlies en zeer langzame betalingen, enz. enz., dit alles maakt het den koopman in kaas wei lastig! Maar... wat baat hier klagen, evenmin als bij do boeren men moet de zaken maar nemen zooals ze nu eenmaal zijn! Hopen op betere tijden, dat kan men doen, maar daar heeft men momenteel weinig aan. MENU VOOR MAANDAG Voor do koffietafel Spaansche omelette. Bereiding: 6 eieren, 1 theelepel zout, wat peper. 1 flinke ui, 2 eetlepels Delfrite sla olie (1 blokje Delfrite), 2 groote tomaten (4 kleine). Bereid van de eieren, het ztut en de pe per op dé bekende wijze een omelette (in de helft'van het vet). Laat ze op een verwarm den schotel glijden en houd ze warm. Bak in de rest van het vet vlug de fijngesnip perde ui, en de in plakjes gesneden toma ten licht bruin en vul met dit mengsel de omelette. Voor de mlddaStafc Kalfslapjes. Snijboonen. Aardappelen. Custardvla in glazen. Bereiding: Schil eenige sinaasappelen en snijd ze aan dobbelsteentjes. Bedek er den bodem van breede glazen mee (zooals men zo ook voor ijs gebruikt) en bestrooi ze flink met suiker. Maak een smakelijke custardvla en giet ze over de sinaasappelblokjes. Presenteer er vanille-wafeltjes bij. Filmliga. In het jongste nummer van Filmliga een uitgave van Nijgb en van Ditmar, Rotterdam beantwoordt IIan6 Richter do vraag „Welke zijn dc technische en ar tistieke mogelijkheden van dc specifiek Ne derlandsche film", maar Feyder'e uit spraak: „Een zoutelooze voortzetting van de negentiend' eeuwsche vaudevillo is nog geen eigen nationalen vorm van filmkunst" geeft to dien aanzien meer te denken Tine Landy wijdt aandacht aan de film „Le Grand Jeu" vaan laatstgenoemden re gisseur cn aan Fritz Lang's verfilming van Molnèr's droomvertelling „Liliom". L. J. Jordaan, die wel over buitenge wone relaties blijkt tc beschikken, geeft een uitgebreido betrouwbare levensbeschrij ving van Greta Gustaffson met een zeld zame collectie! foto's de la DÏVinc Garbo. „Libellen serie Uitgave van Bosch Kcuning, Baarn. Het idee, om in een serie boekjes uiteen-, loopende onderwerpen te laten behandelen door daartoe bevoegde personen, mag dan niet bepaald nieuw zijn, de wijze waarop de firma Bosch Keuning te Baarn hier aan uitvoering gaf met haar Libellen-série verdient zeker vermelding. Cahiers van vlot formaat, blijkbaar verschillend van kleur naar gelang den aard van het onder werp. is het een fleurig cn keurig rijtje. In afwijking van hoven omschreven bedoeling dragen de deeltjes geen algemeen karak ter, maar bewegen zij zich behoudens een enkele uitzondering op min of meer reli gieus terrein, zooals: 2 „De weg tot het geloof" een direct tot jonge menschcn gericht woord van Ds. J. C. Koningsberger. 3/4 „Rembrandt en het leven van Jezus". 3G Etsen cn teekeningen van Rembrandt met begeleidende tekst van Rendtorff. 10 „Op Kagawa's Arbeidsveld". Het Evan* gelie in een Japansch dorp, door Dr. Ir. H. G. van Beusekom. 11 „De Kinkhoorn". Verzen van jonge Christelijke dichters o.a, van Jan H. de Groot, Roel Houwink en G. Kamphuis. 12 „Leiding van God" door Ds. E. L. Sme- lik een in verband met de Buchman-bewe- ging, actueel onderwerp. 13 „Kindergebeden". Wie zich met het bidden van zijn kinderen bezig houdt vindt hier waardevolle gedachten. Het boekje geeft een verzameling kindergebeden. 17 „De zin van uw ziek-zijn". Een ge sprek met zieken door Dr. P. Stegenga. 20/21 „Discipelschap", door Leslie D'< Weathcrhead. Verder 5 „Kasten en Bergruimten". Practischë aanwijzingen van Vict. HartoghSnoc-k, die heeren architecten wel eens er harte mogen nemen. G „Heiman Dullaart". Bloemlezing uit zijn gedichten. 7/8 „Eenvoudige Leerbewerking", doofl Rick van der Heydcn. 9 Plantenleven in Indië, door Dr. L. van der Pijl. Dit boekje laat *n woord en beeld het kenmerkende zien van dc Indische plantenwereld. 16 Met Brulfteneugers op stap door den folklorist D. J. van der Ven. 18/19,,De Schoonmaak". Een een wel wat al te theoretische handleiding voor kamer- beurten en de groote schoonmaak. En lest best 14/15 „Baby's eerste levensjaar". Wenken voor de voeding en verzorging van zuige lingen door Chr. Steketee, arts. Een boekje, dat bizonder op zijn plaats is cn bovenal practischc waardo voor het leven bezit. Overigens gclooven wij wel, dat de verder verschijnende boekjes, meer in dezen geest gekozen zijn, wat van de bo venstaande niet altijd gezegd kan wordem Zij doen niet altijd even belangrijk aan.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10