FORTMANN HEHENKAMP WERKLOOSHEIDSVOORZIENING IN 1935 INSTELLING VAN EEN FONDS welkom, vreemdeling? MARKIEZEN ZONSCHERMEN schrijfbureau voor de prinses Koningin en Prinses op reis Onze Postvliegers onderweg HUMORHOEKJE Deel van de gemeentelijke inkom: sten bestemd voor werk verschaffing en steun verleening Het vraagstuk van de dekking der ge- rneentelijke uitgaven voor werk verschaf ling in steunverleening aan werkloozen vraagt in steeds toenemende male de aan dacht van de Regeering. Bleek het over het jaar 1933 nog mogelijk uit 's Rijks kas een feedrag beschikbaar te 6tellen, hetwelk over het algemeen in staat stelde bij een ratio- neele verdeeling n.l. bij een verdeeling, welke volledig rekening hield met de be langrijkheid van deze uitgaven in verhou ding tot de draagkracht der gemeenten de lasten te dekken, voor 1934, toen het voor dit doel op de Rijksbegrooting beschikbare bedrag moest worden teruggebracht tot 46 millioen, werden de moeilijkheden aan merkelijk grooter Voor het jaar 1935 zullen de moeilijkheden voor alle daarbij betrokken partijen weder grooter zijn. Reeds kan met zekerheid wor den vastgesteld, dat de bijdrage van het Rijk in geen geval grooter dan 46 millioen kan zijn, terwijl de financieel© weerstand van de gemeenten, wier financiën door do werkloosheid zijn getroffen, weder aanmer kelijk is verzwakt. Reeds geruimen tijd houdt de Regeering zich met dit vraagstuk bezig. Zij is ervan overtuigd, dat de betrokken gemeenten met behulp van de bijdrage van het Rijk van 46 millioen niet in staat zullen zijn de lasten van de werkloosheidsvoorziening op haar gewone begrooting te dekken. Niet minder overtuigd is zij echter van het ver- derflijke van elk systeem, waaraan niet ten grondslag ligt het beginsel, dat deze lasten in het heden uit de gewone middelen ge dekt behooren te worden. Deze moeilijkheden hebben de Regeering geleid tot de overweging van een maatregef, welke uitsluitend in den ernst van den toe stand zijn rechtvaardiging vindt. Deze maatregel zou neerkomen op het bestem men van een gedeelte van het gemeentelijke belastinggebied van alle gemeenten des Rijks voor do dekking van de meergenoem de lasten. Zelfs deze noodmaatregel kan, op zichzelf genomen, do moeilijkheden niet ge heel ondervangen. Slechts indien hij ge paard zou gaan met een daadwerkelijke versobering van de huishouding van dio gemeenten, waar dit lot nu toe niet of niet voldoende plaats vond en gerekend zou mogen worden op do verlichting, welke be paalde maatregelen, als de uitvoering van het 60 millioen-plan, kan brengen, zou de verwachting mogen worden gekoesterd, dat de dekking van bedoelde lasten uit de ge wone middelen zal kunnen worden verkre gen. De Regeering bereidt thans maatregelen .voor, die in do aangeduide richting gaan. Daar het van belang is, dat de gemeente besturen van het voornemen der Regeering niet onkundig blijven, opdat zij daarmede bij het maken harer begrootingen voor 1935 rekening kunnen houdon, heeft de minister •van Binnenlandscho Zaken, onder dagtee- kening van 27 Juli een circulaire terzake aan de gemeentebesturen gericht. Circulaire aan de gemeenten- Uilsluitend met het oog op deze wensche- lijklieid, derhalve zonder op eenigerlei wijze vooruit te loopen op do besluiten, welke de Kroon in gemeen overleg met de Statcn- Gcneraal terzake zal nemen, doet de minis ter van Binnenlandsche Zaken in déze cir culaire mede namens zijn ambtgenooten van Sociale Zaken en van Financiën, medo- deeling van de regeling, welke thans in overweging is: lo. de instelling van een fonds, waarvan de inkomsten zullen worden aangewend ter tegemoetkoming aan de gemeenten in hare uitgaven terzake van de werkloosheid (Werkloosheids-subsidie-fond6) 2o. als inkomsten van het fonds zullen gelden behalve de 46 millioen, welke het Rijk beschikbaar stelt: a. 25 opcenten op de hoofdsom der Ge meentefondsbelasting volgens de l6te klasse; b. 10 opcenten op de hoofdsom der Ver mogensbelasting; c. 75 opcenten op de hoofdsom der Per soneels Belasting, in elke gemeente te hef fen volgens het tarief der wet op do Perso neel© belasting 1S96 en volgens de klasse of de klassen, waarin de gemeenten gerang schikt zijn; d. 10 van de hoofdsom der Grondbe lasting. De heffingen sub a en b vangen aan met ingang van het belastingjaar 1935—'36. De gemeentebesturen zullen er rekening mede behooren te houden dat hun bevoegdheid tot heffing van 100 opcenten op de hoofdsom der Fondsbelasting en van 50 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting met ingang van hetzelfde belastingjaar zal wor den gewijzigd in een bevoegdheid tot hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der fondsbelasl.ng en van 40 opcenten op do hoofdsom der vermogensbelasting. De heffing sub c vangt aan met het belas tingjaar 1935. De gemeentebesturen zullen alsdan met ingang van hetzelfde belasting jaar uit de personeele belasting wegens hoofdsom en opcenten geen hooger bedrag mogen heffen dan overeenstemt met 225 ten honderd van de hoofdsom der personeele belasting volgens het tarief der wet op de Personeele Belasting 1896 en volgens de klasse of de klassen, waarin de gemeenten gerangschikt zijn. In bijzondere gevallen zal aan een gemeente toestemming kunnen worden verleend van het hiervor.cn bepaal de af te wijken. De bestemming voor het in te stellen fonds van het sub d genoemde gedeelte van' de hoofdsom der grondbelasting gaat even eens in met het belastingjaar 1935. Tezelf- der tijd wordt het aandeel, dat de gemeen ten in de hoofdsom der grondbelasting ont vangen, van 75 teruggebracht tot 35 3o. Uit het fonds1 wordt een bijdrage ver leend in de uitgaven wegens kosten van steunuitkeeringen aan werkloozen en die van arbeidsloonen, betaald bij werkver schaffing aan werkloozen. Met arbeidsloonen, betaald bij werkver schaffing aan werkloozen, worden weer ge lijkgesteld de door den Minister van Sociale Zaken aangewezen uitgaven. De beperking, welke tot dusverre gold, dat alleen de uitgaven wagens kosten van steunuitkeeringen ean werkloozen, die af komstig zijn uit z.g. crisisvakken, voor bij drage in aanmerking kornen, vervalt. 4o. De sub 3 bedoelde bijdrage zal over het algemeen worden verleend in de mate, als in een bij de ministerieele circulaire ge voegde schaal is aangegeven Uiteraard zul len nog eenige punten nadere regeling be hoeven. 5o. Op de gemeente-begrooting voor 1935 behoort te worden gebracht het 1/10 ge deelte van het bedrag aan werkloosheids uitgaven, dat buiten de begrooting voor 1934 is gesteld (zg. uitgestooten bedrag), zooals dat bedrag nader definitief zal wor den vastgesteld. In dit gedeelte zal ten loste van hel fonds een bijdrage worden verleend, berekend naar hetzelfde per centage, als ingevolge het sub 4 gestelde in dc uitgaven, sub 3 bedoeld zal worden verleend. Extra-bijdrage. 6o Indien met de bijdragen sub 4 en 5 aangegeven geen evenwicht in de begroo ting kan worden verkregen, kan op de be- grootinir op een afzonderlijken post een extra-bijdrage worden geraamd. Deze extra bijdrage zal. tezamen met de bijdrage sub 4, niet meer dan 99 van de uitgaven, sub 3 aangegeven, mogen uitmaken De ex tra-bijdrage w ordt slechts verleend, indien ten genoegc van de Regeering, die zich terzake door Gedeputeerde Staten doet voorlichten, wordt aangetoond, dat inder daad dc inkomsten van de gemeente zoo hoog zijn opgevoerd, als voor de gemeente, rekening houdende met de realiteit, moge lijk is, cn dat de huishouding van de ge meente in die male versoberd is, als in de huidige omstandigheden, nu voor de dek king van de crisis-uitgaven allerwegen zware offers gebracht, moeten worden, nood zakelijk is. liet stadium, waarin dc voorbereiding van de maatregelen verkeert, mede gezien de noodzakelijke medewerking van de Sta- t en-Gen era al ten deze, laat uiteraard niet toe daaraan reeds thans onveranderlijke aanspraken tc ontleenen In Venlo op acht werkkrachten een Duitscher. Wettelijke regeling gevraagd Dc heer Hermans heeft aan den Minister van Sociale Zaken dc volgende vragen ge steld: Is den Minister bekend, dat het aantal in ons land te werk gestelde vreemdelin gen nog voortdurend toeneemt, cn heeft Z. E. kennis genomen o.a. van de rcsulta ten van een onderzoek, ingesteld in Venlo cn omgeving ,over 240 bedrijven, waaruit zou gebleken zijn, dat reeds op S werk krachten één Duitsoher voorkomt of in to taal op 4385 werkkrachten 561 Duitschcrs? Acht de Minister het niet noodzakelijk, dat, met het oog op dit verschijnsel en den stijgenden nood onder dc werkloozen, onver wijld in werking wordt gesteld de jarenlang voorbereide, eindelijk tot stand gekomen wet tot regeling van het verrichten van ar beid door vreemdelingen? Wil de Minister mededeelen, waarom soms maandenlang, ook in spoedeischende gevallenen ondanks herhaalde verzoeken, moet gewacht worden op beslissingen in zake Rijksbedragen voor productieve werk verschaffing. zoolang soms, dat goede gele genheid tot werkverschaffing verloren gaat of nieuwe werkloosheid onder reeds tc wcrkgestelden dreigt te ontstaan? Kan de Minister, zoo noodig in overleg met ambtgenooten, maal regelen treffen ,om zulke vertraging in dc toekomst te voor komen? In de Tweede Kamer werd op 2 Maart 1934 (Handelingen, bldz. 1456) door den Mi nister van Sociale Zaken medegedeeld: „Ik kan de Kamer mededeelen, dat de Minister van Economische Zaken een wets ontwerp voorbereidt niet: de voorberei ding overweegt, maar: voorbereidt met betrekking tot vreemdelingen, die een zelf standig beroep willen uitoefenen." Wil de Minister mededeelen, waarom na vier cn een halve maand die voorbereiding blijkbaar nog niet geëindigd is en wanneer dat wetsontwerp zal worden ingediend? (Deze laatste vraag is gericht tot den minister van economische zaken). GROOTE COLLECTIE NIEUWE DESSINS. Vraagt prijsopgave. LANGESTRAAT 63. TEL. 88 Vervaardigd door werkloozen 's Graven hag e, 27 Juli. Toen Prinses Juliana verleden jaar een langdurig bezoek bracht aan do gemeentelijke vakcursussen, heeft zij bij haar afscheid erin toegestemd een werkstuk van de vakcursussen te aan vaarden als blijvende herinnering aan den zorgvollen crisistijd en in het bijzonder aan het werk van de vakcursussen. Na overleg viel de keuze op een schrijfbureau. Architect Jan Wils, die ook in ander opzicht zijn be- langelooze medewerking aan de vakcursus sen verleent, maakte daarvoor een ontwerp. Het plan werd aan de cursussen verder uit gewerkt cn de arbeid werd ter hand geno men. Met buitengewone toewijding is aan dit werkstuk gearbeid en er is een meubel ontstaan, dat gezien mag worden als een model van hetgeen ook in onzen tijd voor treffelijke vakkennis nog vermag te berei ken. De aanbieding aan de Prinses rnoest aanvankelijk worden uitgesteld. Op Zater dag j.l. kon echter H K. II. nog een uurtje vrijmaken om het geschenk van de cursus sen in ontvangst te nemen. De aanbieding geschiedde door een delegatie van de vak cursussen, waartoe behalve de leiders be hoorden allen, die aan het bureau hadden medegewerkt; in de eerste plaats de meu belmaker Groen, die hiermede een meester stuk heeft geleverd. Dr. Van den Berg, chef der afdeeling Onderwijs, vergezelde de dele gatie. De aanbieding had plaats in het pa leis aan het Noordeinde. De heeren werden aan de Prinses voorgesteld door prof. Van Poelje, die in den tijd toen de opdracht aan vaard werd, nog chef van de afdeeling On derwijs der gemeente was. H. K. II. ver klaarde zich buitengewoon ingenomen met het geschenk en bewonderde dit ten zeerste. Het bureau is van gepolitoerd notenhout. Alle onderdeelen, tot zelfs de knopjes der laden, zijn aan de vakcursussen ontworpen; slechts de glazen platen, het laken en de sloten zijn handelsartikelen. De vakcursus sen hebben op deze wijze weer een door slaand bewijs geleverd van hun buitenge wone waarde voor het onderhoud en de verdere ontwikkeling der vakkennis bij de jongere werkloozen. HET GEVAARLIJKE MOSTERDGAS. Ernstig ongeval aan de Hembrug Amsterdam, 29 Juli. Hoe gevaarlijk mosterdgas is, is onlangs weer gebleken. In het laboratorium van do Artilleriein- richtingcn aan de Heinbrug. Er zouden proeven worden genomen met kleeding die vermoedelijk tegen mosterdgas bestand zijn Een der laboratorium employee's, de 25- jarige W. v. II. uit Zaandam, bracht een geringe hoeveelheid van het eene vertrek naar het andere over. Bii het passeeren van een deur sloeg deze dicht waardoor de flesch brak. De ongelukkige werd zeer ernstig door het mosterdgas gewond. On middellijk werd hij met chloorkalk behan deld. Een der personen die hulp verleende kreeg het gas aan de hand, een vinger werd aangetast en zal waarschijnlijk wor den geamputeerd. De Heer v. H. werd on middellijk naar het Ziekenhuis te Zaan dam vervoerd. AUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Inzittenden gewond. Eindhoven, 29 Juli. Hedenmiddag omstreeks half twee heeft op den Woensel- schcnstraatweg, nabij Eindhoven, een ern stig autoongeluk plaats gehad. Een auto, bestuurd door zekere v. d. Kamp, fabrikant to Sint Oedenrode, waar in mede waren gezeten, de heer V. d. Rijt en een li-jarig meisje, kwam uit de richting Eindhoven gereden. Door onbekende oor zaak 6lipte de auto en kwam tegen een langs den weg staanden boom tercecht. De bestuurder liep eenige ontvellingen op, ter wijl het meisje met den schrik vrij kwam. De heer V. d. Rijt, die aannemer is, was cr echter ernstiger aan toe. Dr. van Best, die de eerste hulp verleende, constateerde een ernstige hersenschudding en achtte overbrenging naar een ziekenhuis, in ver band met den toestand van V. d. R. niet wenschelijk. De aannemer werd voorloopig in een na bij gelegen café binnengedragen. Hij is op medisch advies desavonds naar zijn wo ning vervoerd. De auto is ernstig bescha digd. NEDERLANDSCHE PROMOTIE TE BERLIJN. Amsterdam, 28 Juli. Gister promoveer de cum laude aan de Friedrich Wilhelm Universiteit te Berlijn dr. Lodewijk Lek, ge boren te Hilversum, op een dissertatie, ge titeld: „Die Gezeiten Erscheinungen im Zui- dersee Gebiet wahrend der Zeit des Baues des Abschlusz Dammes", tot doctor in de filosofie met als hoofdvakken oceanografie en meteorologie. ZICH ZELF AANGEMELD. Roermond, 28 Juli. De 25-jarige K., die door het 's-Hertogenbossche Gerechts hof werd veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf wegens mishandeling met doodelijken afloop te Echt gepleegd en die voortvluchtig was, heeft zich Vrijdag bij de politie aangemeld. 'sGravenhagc, 2S Juli. II.M. de Ko ningin heeft heden voormiddag te kwart voor tien uur, vanuit het Paleis Huis ten Bosch, met H.K.H, Prinses Juliana cn klein gevolg per auto naar Amsterdam begeven, teneinde zich aldaar in te schepen aan boord van de Tanimba van de Maatschappij Nederland, voor de voorgenomen reis naar Noorwegen. Amsterdam, 2S Juli. Ten 1120 arri veerden II. M. de Koningin en H.K.H. prin ses Juliana met klein gevolg aan de Su- matrakada hij de établissementen van de Stoomvaart-maatschappij Nederland, om haar reis naar Noorwegen te beginnen. Met gezelschap werd hier ontvangendoor den burgemeester Dr W. de Vlugt, en den heer J. F. van Hengel, directeur van de Maatschappij Nederland. II.M. droeg een witte mantel en witte weduwekap. De Prinses was geheel in het grijs gekleed. Door de loods „Celehes' bereikte liet ge zelschap het motorschip Tanimba. Aan boord werd de ge>jagvoerder, de heer P. de Haan, aan II.M. cn dc Prinses voorge steld. De burgemeestei narn hierop afscheid waarna het koninklijk gezelschap zich naar de hutten begaf. De heer van Hengel maakt de reis tot. IJmuiden mede. Al spoedig na de komst van het hooge gezel schap werd de loopbrug ingehaald en had het vertrek plaats. De Tanimba wordt tot de grens van de gemeente begeleid door den havenmeester den heer W. N. van der Pol. In het verder gedeelte van het Noordzee kanaal w ordt het geleide overgenomen door den havendienst van IJmuiden. Morgenavond hoopt de Familie in do Ilardanger Fjord aan te komen. VERKEERSONGELUK NABIJ APELDOORN. Wielrijder gedood. Apeldoorn, 28 Juli. Hedenmiddag is te Apeldoorn op den Amcrsfoortschenstraat- weg tusschen Mi Hingen en Nieuw Millingen den 50-jarige wielrijder W. Bouwman uit Kootwijk overreden door een auto, bestuurd door den heer B. uit Gouda. Dc man was bijna onmiddellijk dood. De wielrijder kwam uit een zijlaantje van den weg. voor den automobilist aan de lin kerzijde gelegen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Apeldoor vervoerd, de fiets was geheel ver nield. De politie stelt een onderzoek in. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL IN DE MIJNEN. Lu t ter a de, 28 Juli. Gisteren heeft op de bovengrondschc werken van de Staats mijn „Maurits" een ernstig ongeval plaats gehad. Dc houwer P. W. J. J. geraakte bij het lossen van kolen bekneld tusschen de grijper van een loskraan en een wagon, die werd gelost. Zijn toestand maakte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk. Korten tijd na aankomst is hij overleden. Het slachtoffer was afkomstig uit Maastricht. ERNSTIG AUTOONGELUK. K e k drie 1, 29 Juli. Hedenavond om streeks kwart voor elf heeft op den weg tusschen Hedel cn 's Bosch een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een uit Kcrk- dricl afkomstige auto slipte bij het passee ren van een vrachtauto en kwam tegen een langs den weg staanden boon? terecht. Van de vier inzittenden werden twee ncht ge kwetst, dc 25-jarige mej. v. d. G. werd zwaar gewond. Dc chauffeur kwam met den schrik vrij. Dc wagen werd ernstig beschadigd. AUTO-BOTSING TE EDE. Ede. Zaterdagmiddag: wilde nabij Plan ken Wambuis de heer d'A. uit Wassenaar met een luxe auto een vrachtauto passee ren, terwijl juist van de andere zijde een autobus uit Beek, rijdende in de richting Ede, naderde. De heer d'A. kon een aan rijding niet meer voorkomen en reed tegen het voorwiel van deze bus. Dc luxe auto reed tegen een boom, terwijl liet wiel van de autobus afknapte, waardoor ook deze met de boomen in aanraking kwam. Mevr. d'A. bekwam ernstige snijwonden in het ge laat, terwijl ook eenige inzittenden van de autobus snijwonden bekwamen. Ook hier verleende dr. Weijer medische hulp, terwijl de commissaris van politie uit Ede en de politie uit Arnhem spoedig ter plaatse waren, om proces-verbaal van de aanrij ding op te maken. AANRIJDING TE EDE. Ede. Zaterdagmiddag had op den hoek MolenstraatTelcfoonweg een ernstige aanrijding plaats. De ongeveer twintig jarige fabrieksarbeider Vlastuin wilde dit kruispunt oversteken en zag te laat, dat van recht een vrachtauto naderde. Hij reed met zijn motor tegen het achterste deel van de vrachtauto. Zwaar aan het hoofd verwond en met een armbreuk werd hij, nadat dr. Weijer de eerste hulp verleend had, per ziekenauto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. AANRANDING. B am e veld, 28 Juli. De chef der ge meentepolitie alhier, de heer J. Penne- kamp, heeft drie ongeveer 20-jarige jonge lui aangehouden, verdacht van aanranding van een 15-jarig meisje, wonende te Zwar- tebroek, onder deze gemeente. De verdach ten, die Zaterdag gevankelijk naar Utrecht zijijn overgebracht, hebben, naar wij ver nemen, een volledige bekentenis afgelegd. Oehoe 26—7 26—7 27—7 28—7 Amsterdam Boedapest Belgrado Athene Mersamairub Cairo Gaza Rut ba we lis Bagdad Boeshir Diask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Rangkok Singapore Medan Batavia •29—7 23—7 27—7 26—7 25—7 25—7 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 2 Augustus. AANRIJDING NABIJ SCHERPENZEEL. Motorrijder licht gewond. Scherpenzeel. 28 Juli. Hedenmiddag omstreeks drie uur had do eerste aanrij ding plaats aan den ingang van den straat weg Scherpenzeel—Barneveld. Het ongeval ontstond, doordat, de autobestuurder M. A. van Barneveld. die de Marktstraat inreed, geen voorrang verleende aan den van rechts komenden motorrijder W. V. uit Zaandam, in militairen dienst te Ede. Het voorwiel van het motorrijwiel was geheel verwrongen, de auto licht beschadigd. De heer V. werd, na in het Wilhelminaziekcn- huis verbonden te zijn door arts v. Gulden, per auto naar zijn garnizoensplaats Ede vervoerd. Hij had ontvellingen aan den rechter enkel. De duopassagier bekwam geen letsel. BRAND ONTSTAAN DOOR KINDERSPEL. Hooiberg en achterhuis ver nietigd. Soest, 29 Juli. Gisteren brak brand uit in den hooiberg van den landbouwer Hin- horst aan den Nieuwenweg. Een pleeg- zoontje van 8 jaar had een hoopje hooi, dat dicht bij een berg lag, in brand gesto ken, waardoor het groote vuur is ontstaan. In een oogenblik stoncl de volle berg «n lichter laaie. De boerderij Js ver van den weg gelegen, zoodat de Vrijwillige Brand weer, die spoedig ter plaatse was, zeer lange brandslangen moest uitleggen, wat natuurlijk veel arbeid vorderde. Na den hooiberg werd ook de boerderij door het vuur aangetast, met het gevolg dat het ge- heele achterhuis uitbrandde. Het woonhuis kon door het energiek optreden van de brandweer behouden blijven, hoewel groote waterschade werd aangericht. De hooiberg was niet verzekerd, de ver dere gebouwen wel. AANBESTEDING TE SOEST. Soest. Uitslag aanbesteding verbete ring Banningstraat (weg Soestduincn Soesterberg). Amersf. Beton Mij. N.V., Amersfoort, Banningstraat 101.800, Rijwielpad Soester- berschestraat 13.800, massa 114.900. J. Brongcrsma, Gouda, 90.000 en 14.600, massa 110.S00. Geruischlooze weg N.V., Heemstede, 92.200 cn 14.650, inassa 104.100. Gcbr. Hogenbirk, Laren, 87.490, massa 97.697. Jansen. Aalten, 8G.299 en 14.500. P. J. Kraayenvcld, Haarlem, 98.700 en 13.300. J. C. Krachten, Utrecht, 10S.500, massa 127.000. J. de Kroon, Rhenen, 86.670. Gebr. Kuycr, Blaricum, 108.900 cn 13.800. massa 122.700. O. Linzel, Soest, 93.324 cn 13.812, massa 105.900. S. v. t Verlaat, Zeist, 97.200 cn ƒ11.300, maasa 111.500. C. Versteeg, Groningen, 12.000, massa 107.800. Wegenbouw Mij., N.V., Utrecht, 13.900, massa 106.545. P. C. Zanen, Haarlem, 82.900 en 13.400, massa 96.300. Strijland, Uithoorn, massa 122.900. „Ben jij die fietser die schreeuwde uit den weg idioot!, een paar honderd meters terug?" „Ik eh het spijt me erg. Ik had er geen idee van, dat die spoorwegovergang gesloten zou zijn." (Koralle)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6