DE BEWAPENING IN DE LUCHT SIERKUNST N.V. OPRUIMING Wegens overgroote belangstelling is de INTERN. TENTOONSTELLING TE TILBURG BALDWIN IN HET LAGERHUIS HET AMERIKAANSCHE BANDITISME KONING GEORGE V JUBILEERT Competitie-indeeling 1934-1935 De vierde klassers in één afdeeling WEGENS UITBREIDING HET RUITERFEEST TE SPA verlengd tot 12 Augustus Hij verdedigt de politiek der Britsche regeering Londen, 30 Juli (V.D.). In het Lager huis heeft de oppositioneele arbeidersgroep een motie van afkeuring ingediend tegen de plannen der regeering tot versterking der luchtmacht. De plaatsvervangende premier Baldwin gaf een uiteenzetting van de beginselen, die de regeering volgt en motiveerde de voorgestelde maat regelen. De moeilijk heden voor het tot ©tand brengen van een ontwapenings- overeenkomst zijn zeer toegenomen, >#31 niet alleen door het niet deelnemen van Duitschland aan de internationale be raadslagingen, maar ook door het feit, dat de kans voor- loopig gering is dat RAxnwTM men Duitschland tol BALDWIN. terugkeer zal kun. nen bewegen, bovendien hebben de gebeur tenissen in verschillende declen van Euro pa een onbehagelijkheid veroorzaakt groo- iter dan men tot dusverre heeft gekend. In het Saargebied, in Memel en elders aldu6 Baldwin hebben verontrustende gebeurtenissen plaats gehad en de tra gische incidenten in Duitschland en ook in Oostenrijk hebben aangetoond, dat er in het buitenland een geest heerscht, die eens de taak, waarop heden onze gedachten ge richt zijn, onbereikbaar zal maken. De toe komst l» even onzeker als het onmiddel lijke verleden het was. Men kan nog niet zeggen of do vorming van het Oostelijk Locarno, dat instemming heeft gevonden bij hot Britsche parlement en de Britsche regeoring, succes zal hebben liet lot van 'dit plan moet zijn reactie hebben op den arbeid te Genève Een andere factor, die een gewichtigen invloed op de gezamen lijke problemen moet hebben, is het geluk ken of het mislukken van de vlootconfe- rentie, die het volgonde jaar zal worden gehoudon. Ingaande op het begrip „collec tieve veiligheid" verklaarde Baldwin, dat de Engelsche verdedigingsstrijdkrachten op het oogonblik zoo gering zijn, dat zij sleohts in geringe mate kunnen bijdragen tot de „collectieve veiligheid". In de laatste jaren hoeft men er naar gestreefd, de lucbtbe- ■wapening in de gehoele wereld te verster ken. Baldwin vergeleek daarna de vereter- kingen der luchtstrijdkrachten, die in de verschillende landen hebben plaats gehad. In Engeland bedraagt die versterking 42 vliegtuigen. Indien echter het nieuwe pro gramma geheel zal worden uitgevoerd be draagt het totale aantal Engelsche vlieg tuigen 1304. Frankrijk heeft in de laatste vier jaar het aantal vliegtuigen met twee tot driehonderd vermeerderd; de Fransche plannen betreffen echter nieuwe bewape ningen en reorganisaties, waarvoor een extra bedrag van 15.000.000 pond beschik baar wordt gesteld. Italië heeft weliswaar zijn luchtvloot slechts met 65 vliegtuigen versterkt, maar het bezit thans tusschen de duizend en de elfhonderd vliegtuigen en voor reorganisa tie is een bedrag van ongeveer 2% milliocn pond uitgetrokken. België heeft zijn front- sterkte met 30% verhoogd. De Vereenigde Staten hebben in de laatste vier jaar twee honderdveertig vliegtuigen bijgebouwd, bo vendien is toestemming verkregen voor een uitbreiding der marineluchtmacht met 1184 vliegtuigen. Ook Rusland versterkt zijn reeds gróote luchtmacht. De toestand in Duitschland ie moeilijk 'te beoordeelen. Het staat buiten twijfel dat daar de grootst mogelijke belangstelling voor de luchtvaart bestaat, maar de En gelsohe regeering heeft er niet aan getwij feld en heeft het steeds- erkend, dat op het oogenh.'ik waarop Duitschland zich gerech tigd gevoelt weder to bewapenen, de lucht macht een der belangrijkste punten van overweging zal zijn. Baldwin merkte verder op dat het inder- Uit Henderson in Kentucky wordt gemeld: De bandiet Nelson, die, sedert Dillinger is 'doodgeschoten, den twijfel ach tigen eeretitel heeft verworven van „staatsvijand no. 1" schijnt de leider geweest te zijn van een groep van vier roovers, die een bank te Hen derson overviel en 37.000 dollar roofde. De dieven ontkwamen in een gestolen auto. Washington, 27 Juli. Het depar tement van justitie maakt bekend, dat een lijst van 6000 gewoontemisdadigers van het gewelddadige type-Dillinger is opgesteld. De federale politie zal in den vervolge aan de op deze lijst opgenomen misdadigers bizon- dere aandacht schenken; zij zullen zoo spoedig mogelijk gestraft worden of ge dwongen worden hun misdadig optreden te etakem daad mogelijk ie, dat de collectieve veilig heid in de toekomst de veiligheidsnorm voor Europa zal zijn Er rust op Engeland een verantwoordelijkheid voor den vrede in Europa. De voorstellen der regeering zijn een belangrijke sta.p in de richting der pariteit. Zonder uitbreiding der luchtmacht zal Engeland zeker niet in staat zijn op doelmatige wijze mede te werken in een of ander systeem van collectieve veiligheid onder leiding van den Volkenbond. Het is een betreurenswaardig feit, dat de naties, die aan ontwapeningsonderhandelingen hebben deelgenomen of die trachtten tot hot nieuwe pact te komen, zelf een hou ding aannemen, die daarmede niet in over eenstemming is Baldwin zeide, dat voorzoover hij kan zien, er geen gevaar bestaat, dat de vrede in de onmiddellijke toekomst zal worden gebroken. De Engelsche regeering heeft overigens geen nieuwe verplichtingen op zioh genomen. Het is haar streven, nieu we verplichtingen te vermijden. De belang rijkste belemmering voor het afsluiten van een ontwapeningsovereenkomst ia op het oogenblik do Duitsche eisch tot herbewa pening en de Fransche weigering om daar in toe te stemmen Tenslotte merkte Bald- wind cp, dat het Engelsche volk te zeer van meening is, dat alle volken der we- reid vervuld zijn van dezelfde idealen, die Engeland koestert Dat is thans niet het geval. Onder veel bijval verklaarde Bald win, dat men nooit mag vergeten, dat se dert de luoht bedwongen is. de oude gren zen verdwenen zijn; dat men bij de ver dediging van Engeland niet meor mag den ken aan de krijtrotsen van Dover, maar aan den Rijn. Do door de opp arbeiderepartij ingedien de motie van afkeuring werd verworpen met 404 tegen 60 stemmen. 6 Mei 1935 de 25e verjaardag van zijn troonsbestijging Londen, 30 Juli. (V. D.) In het Hoo- gerhuis heeft Lord Hailsham medegedeeld, dat de koning en de koningin hun goed keuring hadden gehecht aan de plannen van den minister-president, dat de 25ste verjaardag van de troonsbestijging van Ko ning George, die valt op 6 Mei 1935, op pas sende wijze zal worden herdacht. De naam „Zilverenjubileum" is officieel voor het volgende jaar goedgekeurd. De koning heeft den wensch geuit, dat de viering op plaatselijke basis zal geschieden en dat zijn onderdanen zooveel mogelijk de ge legenheid zullen hebben in de nabijheid van hun woonplaatsen aan do. viering deel te nemen. De koning wenscht dat de viering zoo eenvoudig mogelijk zal zijn en dat alle overbodige uitgaven zullen worden vermeden. Te Londen zal de officieele viering plaats hebben van 618 Mei. De verjaardag van do troonsbestijging zal in het gehcele ver eenigde koninkrijk openbare vacantiedag zijn. De feestelijkheden zullen beginnen mot oon dankdienst in Sint Paul, waarbij de Koning en de Koningin en de an dere leden van de koninklijke familie aanwezig zullen zijn. Do lord-presi dent van do Kroon raad heeft zich in verbinding gesteld met de eerste minis ters van Canada, Australië, Nieuw- Zeeland, Zuid-Afri- ka en met den pre sident van den Ier schen Vrijstaat. Uit KONING GEORGE, de antwoorden is gebleken dat de vier eerste ministers zijn voorstel warm begroetten, rnaar in verband rnet politieke omstandigheden kan nog niet gözegd worden of do eerste ministers bij de viering aanwezig zullen kunnen zijn. De president van don Ierschcn Vrijstaat heeft medegedeeld, dat het voor den Vrij staat onder de bestaande omstandigheden niet mogelijk is do uitnoodiging to aan vaarden. Een dergelijke uitnoodiging is ook gezonden aan den premier van Rhodesia, terwijl er schikkingen worden getroffen voor de vertegenwoordiging van Indië. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN CONSTANZA, Boökare s t,- 3 0 J u 1 i. Een ernstig vliegtuigongeluk is -heden gebeurd in de haven van Constanza. Een watervliegtuig stortte van een hoogte van 250 meter neer. Twee officieren en de mecanicien werden gedood. Waterpolo. HET K.N.Z.B. PROGRAMMA, De P.C. van den K.N.Z.B. heeft voor de week van 30 Juli t.m. 5 Augustus- de navol gende competitiewedstrijden vastgesteld: le klasse. Rotterdam: Maas 1—Zian 1 (1 Aug.). Heemstede: H.P.C 1— D.J.K. 1 fl Aug.). Arasterdam: A.Z. 1870 1—Dolfijn 1 (1 Aug). Utrecht: U.Z.C. 1—L.Z.C. 1 (3 Aug.). Amsterdam: Dqifyn..J—Y 1 (3 Aug.), Reserw» le klasse. Utrecht: U.Z.C. 2-L.Z.cT 2 (3 Au?.). Góuda: G.Z.C 2--H.Z 4 P.C. 2 (5 Aug.). Den Haag: Zian 2—L Z C. 2. 2e ktasse. Hilversum: Otter 1— Zwemlust 1 (2 Aug.). 3e klasse. Baarn: Wilskracot 1—Triton 1 (31 Juli). Bilt/hoven: Brandenburg 1—Pinguins 1 (2 Aug.). Maar&sen: Fuut 1— Vest i (3 Aug.). H.V.C. in de Amsterdam sche" afdeeling onder: gebracht Enkele dagen na beëindiging van het voetbalseizoen 1933/1934 bevat de „Spkr." reeds de indeeling van afdeeling I en II. Bepalen we ons tot de Amersfoortsche clubs, dan zien wij, dat II. V. C. van de 3e klasse D overgeplaatst is naar de ,.Am- sterdamsche" afdeeling, 3e klasse C. Haar zustervereeniging „Amersfoortsche Boys" heeft haar plaats ingenomen. In deze klasse is tevens ingedeeld de andere 3e klasscr Amsvordc. De Amersfoortsche vierde klasse clubs zijn, nu Sopla de Amstcrdamsche afdeeling vaarwel heeft gezegd, allen in één klasse ondergebracht, n.l. in de 4c klasse G. IT. V. C. II, dat degradeerde naar do re serve 3e klasse, heeft een plaats gevonden in de 3e klasse F. De indecling luidt: Afdeeling I. 3e klasse C: Allen Weerbaar, D.E.C., Do- nar, H.V.C., Oosterpark, Rapidilas, Schinkel- haven, T.I.W., V.V.A., Watergraafsmeer. 3o klasse D: Amersfoortsche Boys, Ams vordc, Baarn, Bodegraven, Klinckwijk, Hol land, Utrecht, Vriendenschaar, Zeist, Z.N.C, 4e klasse G: A.P.W.C., Culemborg, E.A.C., Quick, Soest, Sopla, Voorwaarts, Woerden Brederodcs (bij loei.). Roscrvc 3c klasse F: H.V.C. 2, D.O.S. 2, Kampong 2, Voorwaarts 2, Hercules 3, Baarn 2, Donar 2, 't Gooi 3, Soest 2. Dc promotie voor het komende seizoen is voor afdeeling I als volgt geregeld: 2c klasse. De kampioenen spelen met no. laatst der le klasse een geheele compe titie orn één plaats in dc le klasse. 3e klasse. De kampioenen A en B spe len met no. laatst der 2e klasse A een ge heele competitie om één plaats in de 2« klasse. De kampioenen C en D spelen met no. laaist der 2e klasse B een geheele compe titie om één plaats in de 2e klasse. 4e klasse. De kampioen A speelt met no. laatst der 3e klasse A een geheele com petitie om één plaats in de 3c klasse. Dc kampioenen B en C spelen met no. laatst der 3e klasse B een geheele compe titie om één plaats in de 3e klasse.. De. kampioenen D en E spelen met no. laatst der 3e klasse C eon geheele compe titie om één plaats in de 3e klasse. Dc kampioenen F cn G spelen met no, laaist der 3e klasse D een geheele compe titie om twee punten in de 3e klasse. Reserve 2e klasse. Dc kampioenen spe len met no. laatst der reserve le klasse een geheele competitie om één plaats in de reserve le klasse. Reserve 3e klasse. Wordt nader vastge steld. Anarchistenscholen in Spanje. Hoe men den burgeroorlog leert. Het is bekend, dat tot het program van actie van enkele partijen sinds geruimen tijd de z.g. revolutionaire scholing behoort, hetgeen in hoofdzaak hierin tot uiting komt, dat de politieke strijd naar de straat wordt verplaatst en de geestelijke meenings strijd vervangen wordt door een geweld dadige worsteling om de macht. Tot welke toestanden zooiets leidt, toont dc situatie in het tegenwoordige Spanje, een staat, die niet hij machte is handelend op te treden cn moet toekijken hoe dc „wocl"-arbeid systematisch wordt voortgezet. Daar wordt n.l. in bizondere scholen dc burgeroorlog geleerd cn ook practisch toegepast, alles met medeweten der autoriteiten, wier han den gebonden zijn. In elk geval is hun mis schien ook niet veel gelegen aan de ver nietiging van deze broeinesten der revo lutie. Deze scholen zijn de „anarchistenscho- len", die door de C.N.T. (Confcderacion Na- cional de Trabajo) zijn opgericht en door anarchisten worden geleid. Meer dan veer tig van dergelijke scholen zijn bekend, maar haar aantal moet de honderd nog in belangrijke mate te boven gaan. Men vindt zc vooral in Catalonië, in en rondom Bar celona. liet gemiddeld aantal leerlingen is ongeveer zestig, doch er zijn ook scholen, waar af en toe meer dan 200 leerlingen on derwijs ontvangen. In naam heeft men te doen met beroeps- scholen, waarvan het doel is de arbeiders kinderen verder tc ontwikkelen in een be paald beroep. Dat was ook de bedoeling der regeering, toen men deze scholen wet telijk goedkeurde. De „stof", die er wordt behandeld, is er echter van geheel anderen aard, wanneer men een medewerker van de Neue Zürcher Zeitung mag gelooven, die aan de zaak een beschouwing wijdt: den 13- tot 14-jarigen knapen wordt eenvoudig de anarchistische wereldbeschouwing en haar practische toepassing bijgobracht. Daar leeren deze kinderen, dat do oorspron kelijke natuurtoestand het ideaal is en dat de tegenwoordige maatschappelijke orde ning slechts in het leven is geroepen om de groote massa's te onderdrukken ten gunste eener kleine bevoorrechte klasse. Zij leeren echter tevens, dat vreedzame methodes om hierin verandering "te brengen, ongeschikt zijn, want in dc natuur wordt alles door geweld bereikt; de opvoeding tot geweld dadigheid is bijgevolg de natuurlijke op voeding. Zoo zeggen de anarchisten: in den oertijd moesten de menschen sterk zijn om zich tegen de gevaren der natuur te bescher men. De wilde dieren kon men niet vrien delijk toespreken, maar men moest hen met de primitieve wapens, die ter beschik king waren, aanvallen en bestrijden. De te genwoordige maatschappij en de politie zijn volgens de anarchisten niets anders dan deze wilde dieren; men moet hen daarom aanvallen, hoe onvolkomen de wapens ook zijn, want slechts op deze wijze zal men tenslotte dc overwinning behalen. Allen nu, die meegeholpen hebben om den tcgen- woordigen toestand der maatschappij in het leven te roepen, zijn misdadigers cn moe ten hun schuld met hun leven betalen. Maar laat ons luisteren naar hotgeen één dezer professoren, vol geestdrift, vertelde over den gepreslcerden arbeid: „U heeft er hcelcmaal geen idee van, welk een grootsche generatie van anarchis ten daar bezig is zich te ontwikkelen. Deze jongens, die wij hier onderwijzen, zullen dc élitctroep der sociale revolutie zijn. Ik ben niet zeker, of wij reeds deze revolutie kun nen maken; maar wel weet ik met stellig heid, dat dit zal geschieden door de jonge generatie. Dat zijn kerels, die dood noch duivel duchten cn een volkomen, antibur gerlijke en anti-socialistische wereldbe schouwing hebben! Hun ideaal is het vrije communisme (comunisme libertario), hun trots tot de F.A.I. (Fcdcracion Anarquista Iberica) te behooren. Wij voeden hen op in de gronddenkbeelden van 't anarchisme, maar rekening houdende met de speciale, Spaansche toestanden. Dezen jongens is het volkomen duidelijk, wat onder bezit moet worden verstaan en zij kennen geen scru pules, wanneer het erop aankomt zich dat gene toe te eigenen onverschillig met welke middelen wat hun bevalt, waar mee zij slechts den primairen impuls der natuur volgen, die wil, dat men zich dat gene verschaft, hetwelk men noodig heeft om te leven of dat ons lokt en bekoort. Wij laten onzen leerlingen echter* ook een degelijke lichamelijke opleiding te beurt vallen, opdat zij sterk worden en den strijd leeren minnen. Zij oefenen zich in loopen, motor- en autorijden, alsmede ln 't schie ten met geweer en pistool. Van tijd tot tijd worden uitstapjes in de omgeving gemaakt en daar oefenen wij ons dan in 't schieten. Zoo raken. onze. jongens vertrouwd met. vuurwapens; wij hebben ook al enkele eer ste klas schutters, die geweldig met het pistool weten om to gaan. Déze jeugd zal eens de ware anarchistische generatie zijn; reeds nu weet zij niet alleen zich te ver dedigen, maar zij weet ook hoe men aan valt en zij valt goed aan en wanneer zij schiet, dan schiet zij raak". Volgens betrouwbare schattingen moet het aantal jongens, dat jaarlijks een der gelijke opleiding geniet, 800—1000 bedragen. Zooals reeds werd opgemerkt, zijn deze scholen niet illegaal; nog net op het kantje af passen zij in het raam der wet en zij geven onderwijs volgens een vast-gestelden rooster. Haar leermiddelen kan men zien liggen in den anarchistisch georiënteerden bockhandel, waar zij door iedereen kunnen worden gekocht. Voor de kosten dezer scho len komen in hoofdzaak de F.A.I. en de C. N.T., d.w.z. de onarcliistcnbond cn de vrije vakvereenigingen, op. Deze anarchisten vormen maar een klei ne minderheid, maar revoluties worden door minderheden in 't leven geroepen en dikwijls zijn maar enkele afzonderlijke ac ties noodig om de vonk in 't kruitvat te gooien, wanneer de toestand eenmaal zoo gespannen is geworden, dat explosies zijn te vreezen. Een dergclijko toestand be staat, helaas, in Spanje. De zeer veel te wenschen overlatende socialo loetanden moeten een revolutionaire minderheid wel bijna in de verleiding brengen door een coup de sociale revolutie op gang te hel pen om dc groote massa der besluiteloozen mee te slepen. Voor het zoo ver is, wordt door dc scholing \oor den opstand de si tuatie voorbereid, de bevolking in onze kerheid gebracht en geïntimideerd, regee ring en politie nerveus en munv gemaakt, autoriteit en moraal ondermijnd en de massa's aan den opstand gewenxl. Dc Spaansche arbeiders vormen een groo te massa ontevredenen cn men dient er aan toe te voegen terecht ontevredenen. Zulke menschen zijn echter maar al te gauw bereid bij een socialen ommekeer, die kans op succes heeft, achter de revolutio nairen aan le loopen. Dc arbeiders vormen een meerderheid in 't land, want in tegen stelling b.v. met den toestand in Zwitser land, bestaat er in Spanje in verband met het heerschende groot-grondbezit geen boe renbevolking, die hecht met den grond is verbonden. Naast de industrie arbeiders, rnet wie het in sociaal opzicht slecht is ge steld, bestaat in Spanje een talrijke land- arbeidersproletariaat, dat er nog veel slech ter aan toe is. UTRECHTSCHEWEG 90a DER MEUBELAFDEELING IN ALLE AFDEELINGEN Overwinningen der Hollandsclie ruiters in den landen wedstrijd Zaterdag 28 Juli vond, zooals gemeld, do groote landenwedstrijd plaats. De beste equipes van Nederland, België en Frank rijk zouden tegen elkaar kampen. Een par cours was uitgezet, dat, zooals ook de re sultaten toonden vele moeilijkheden had. Tot 6Chrik van alle equipes had men hier do zeer slechte driesprong van den lan denwedstrijd to Arasterdam overgenomen. Deze val i6, zooals zal blijken, oorzaak ge worden dat Nederland niet als eerste is geëindigd. Om ruim half drie vond een op« marech der deelnemende equipes plaats en daarop werd de eerste ronde van den lan denwedstrijd verreden. Door loting was de volgorde vastgesteld als volgt: 1. Belgié, 2. Frankrijk, 3. Nederland. De eerste ruiter, die startle, was de Belgische Capt. de la Cour en reeds dadelijk eindigde deze ruiter het parcours met nul fouten. Een prestatie die door geen andere werd geëvenaard. Daarna volgde de Fransche Luit. de Bus* nel, die een groot aantal fouten noteerde. Als eeret9 Hollandsche ruiter kwam nu Luit van Lcnnep met Danseuse Rose, die slechts vier fouten noteerde. De daarop volgende ploeg, zijnde een Belg, een Franschman en een Hollander werd uitgebeld. Voor Nederland was dit Sir Butt, die op onbegrijpelijke wijze voor den wal bleef staan, hoewel hij het daar op uitmuntende wijze door Luit van Sohaik over de zwaarste sprongen was ge reden. In de derde ploeg startte voor Ne derland Luit. Greler met Trixie. Tot ean den driesprong ging alles goed, echter bleef Trixie voor de middelste hindernis staan. Daar de afstand van 12 slechte» 7,50 M, was, was het onmogelijk om deze hindernis te springen tusschen 1 on 2 be ginnende. Luit. Greter liet toen eéti der vleugelhekjcs wegnemen om zijn aanloop te kunnen nemen en dit was voor de Fran sche chef d'équipe aanleiding om een re clame in te dionen, waarop Luit Greter werd gedisqualificeerd. Totaal had hij sleohts 11 spring- en 3 tijdfouten. Als derde Nederlandsohe ruiter startteErnicar die slechts 8 fouten noteer de. Van Frankrijs waren twee ruiters uit gebeld, waaronder niet minder dan de be roemde Tenace. Terwijl van de Belgen de Capt. Menton de Horme was uitgebeld. Ware Luit. Greter niet door dit ongelukkig toeval gedisqualificeerd, dan stond Neder land ver bovenian. Thans 6lond, ondanks het feit, dat 35 strafpunten extra genoteerd moesten worden, ons land 20 punten ach ter België. De stand na de eerste ronde was nu? België 41% fouten, Nederland 61% fouten, en Frankrijk 73% fouten. Na de eerste «mde w<;rd verreden de Prix de Greppe, een zware dressuurproef, waaraan o.rn. deelnam 1ste Luit. Carp met Bobbie, die op schitterende wijze beslag wist te leggen op den eersten prijs. Hier na volgde de tweede manche van do Prir de Nations. De Belpen reden schitterende parcoursen met 12, 8 en 20 fouten en één uitgebeld. Danseuse Rose maakte slechts 8 fouten, kwam hierdoor gelijk te staan voor de Individueele placeering met Kapt. de la Cour, die 12 fouten had. Ernlca maakte we derom 6lechts 8 fouten en Trixie 17 fouter. De Fransche equipe boekte, 16, 8 en 16 fouten en een uitgebeld. Hierdoor wer4 België één met 81% foulen, Nederland twee met 94% fouten, waaronder 35 wegens het misverstand van Luit. Greter en Frankrijk 113% fouten. Daarna werd een zestal hin dernissen verhoogd vcor de Indiyidueele placeering. Kapt. de la Cour reed met Fa-' kir 4 fouton. Danseuse Rose maakte er eveneens 4. maar in een belangrijk korte- ren tijd, waardoor zij, op sublieme wijze gereden door Luit. van Lcnnep, zeer wel verdiend den eersten prijs won. Dez9 Nederlandsche equipe, onder leiding van den Ritmeester Instructeur aan de Rijschool, Jhr. Gevaerts van Nuland, die in Dublin voor dc laatste maal in deze samen stelling de eer van ons land zal ophouden, heeft wederom getoond, dat men thans ook op de grootste buitenlandsohe springcon coursen, terdege met. ons kleine land moet rekening houden. Deze praohtie resultaten waren onmoge lijk geweest, indien niet te rechter tijd het Colenbrander Fonds was opgericht, want zoowel Ernica als Danseuse Rose zijn af komstig van dit Fords. OM DEN DAVISBEKER. Amerika wint het dubbelspeL Londen, 30 Juli. (V. D.) Het dubbel spel in de Challenge Round van het Davis- bekertournooi 1934 werd heden gewonnen door de Amerikanen Lott en Stceffen, die de Engelsche vertegenwoordigers Lee en Iluglies met 7—5, 6—0. 4—6, 9—7 sloegen. De stand na den tweeden dag is daarmede 2—1 geworden ten gunste van Engeland. Morgen worden de beide laatste partijen gespeeld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2