DE HITTEGOLF IN AMERIKA WEER EEN DIRECTEUR VAN P.W. WAT LOUIS DE VRIES KWELT Ernstig Verkeersongeval MARIE DRESSLERt OOST-INDIE rog ram ma De oorzaak is nog niet met zekerheid aan te geven. Ook nog ge volgen voor ons gebied? Onze weerkundige medewerker schrijft: De Vereenigde Staten werden sedert eeni- gen tijd door een buitengewone hittegolf ge teisterd. Het verschijnsel werd reeds vrij lang tevoren voorafgegaan door een buiten gewone droogte en trekt daardoor des te meer de aandacht. Het is altijd moeilijker uit Amerika dan uit Europa gegevens te krijgen over zoo'n buitengewone meteorologische gebeurtenis. De officieele weerkundige gegevens, die er over gepubliceerd worden, blijven steeds even lakoniek. Bovendien komen zij pas na ecnigen tijd hier aan, zoodat het niet moge lijk is den waren meteorologischen toestand, welke thans heerscht, anders te beoordee- len dan uit de vrij sporadische gegevens, die in de kranten voorkomen en waarvan de juistheid moeilijk is na te gaan. Nemen wij echter aan, dat do gepubliceerde tempera turen juist zijn, dan moet nog worden nage gaan of de nu voorgekomen thermometer- standen werkelijk iets buitengewoons zijn. De overige berichten over de hittegolf zijn uit den aard der zaak min of meer subjectief en het hangt er veel van af wat men in Amerika gewend is te beleven. Zoo vond ik kort geleden oen mededee- ling, dat gedurende de laatste 27 dagen de temperatuur bijna dagelijks tot 47 graden Celcius steeg. Dat moet, voor zooverre ik kon nagaan, betrekking hebben op de laatste week van Juni en dc drie eerste van Juli. In de officieele mededeelingen vind ik echter geen lioogere temperaturen dan 100106 graden Fahrenheit (37.241.0 C.), zoodat ik aanneem, dat de hoogere tempera turen niet op de juiste manier gemeten zijn. Een andere vraag is of zulke hooge tem peraturen in Amerika mogelijk zijn. Inder daad verloochent dit land zijn naam, dat er alles mogelijk is, ook in dit opzicht niet. Momenteel kan ik slechts beschikken over gegevens van Californië, die in dat opzicht wel in zooverre maatgevend zijn, dat de in de Middenstaten mogelijko temperaturen 'daar niet veel van kunnen verschillen. Chico ligt op 40 gr. N.Br., 122 gr. W.L. 5 mijlen ten Oosten van de Sacramento-rivier cn heeft in de zomermaanden elk jaar abso lute maxima van over de 100 gr. F. De absolute maximum-temperatuur in Juli 1891 was 117 gr. F. (47.5 C.). Maar zulke tempe raturen zijn daar toch uitzonderingen. Mam moth Tank, een station van de S. P. Rail way, op 33 gr. N.Br. en 115 gr. W.L., is wel een van de heetste plaatsen. Van Mei tot September komen er elk jaar maxima van tenminste 105 k 110 gr. F. voor en de hoogste maxima, die men er sedert 1878 heeft waar genomen, zijn: Mei 124, Juni 129, Juli 128, Augustus 130 en September 124, in C.-gra den dus 5151.5. Vergeleken met deze tem peraturen zijn de hierboven aangehaalde van den laatsten tijd nog vrij normaal. Bij deze zeer hooge temperaturen speelt echter de ligging van do plaats oen rol cn zal b.v. in een dal met geringe ventilatie eerder een zeer hooge temperatuur voorkomen dan op een open terrein. Verder speelt bij de gevolgen van dc hitte 'de gewoonte een rol. Hier te lande wordt een temperatuur van 35 gr. C. als zeer hoog beschouwd cn een opeenvolging van eenige dagen met zulke maxima als een periode jvan moorddadige hitte maar in een klimaat als het aangehaalde zal men er wel niet veel 'drukte van maken. Wanneer echter, zooals bij dc thans in Amerika heerschende hitte golf, honderden slachtoffers vallen gaat dc hitte hoogstwaarschijnlijk verre uit boven dc normale, waarbij wellicht nog bijzondere meteorologische factoren een rol spelen, factoren, die men nu, bij gebrek aan ge gevens daarover, niet beoordeelen kan. In verband met deze hittegolf dient nog 'te worden opgemerkt, dat reeds in Juni zeer hooge temperaturen voorkwamen, meest in de middenstaten. Daarop volgde leenige afkoeling in verband met regen en önweders, waarna de hitte met verdubbelde intensiteit terugkeerde cn in do laatste da gen een hoogtepunt bereikte. Uit de Amorikaansche weerkaarten kan men opmaken, dat dergelijke hittegolven vrijwel onder dezelfde meteorologische om standigheden optreden als bij ons, namelijk aan dc Noord- cn Oostzijde van een vlakke depressie en in een heetcn Zuidelijken lucht stroom. Veertien dagen geleden was dit in de middenstaten een vrij stationaire toe stand, hetwelk waarschijnlijk do naaste oorzaak is geweest, dat de hittegolf ditmaal zooveel slachtoffers maakt. Overigens moet men bij de beoordeeling Van een Amerikaansclic hittegolf wel in aanmerking nemen, dat wij te doen hebben met een enorm groot vasteland, waar dus de afkoelende werking von don Oceaan ge heel buitengesloten is. De meteorologische condities, waaronder 'de hittegolven in Amerika optreden, bren gen mede, dat zij een einde vinden in ge weldige onweerstormen als het zoover komt, dat een koude luchtstroom uit het hooge Noorden via de Noordwestelijke staten tot het hittogebied doordringt. Dat dit einde zoo lang op zich laat wachten, is stellig zeer kenmerkend voor het buitengewone van den toestand, en al kan men nog steeds niet de diepere oorzaak van deze ongewone meteo rologische gebeurtenis vinden, zoo kan men toch wel zeggen, dat hier iets buitenge woons aan den gang is, dat misschien met de droogte over het Noordelijke Halfrond in verband staat of een gemeenschappelijke oorzaak heeft. Men hoort nu dikwijls de vraag of deze hittegolf ook ons land zal bezoeken. Mis schien dat de sterke afkoeling dor laatste dagen deze vraag cenigszins op den achter grond heeft gedrongen. Het zou kunnen zijn, dat er weer spoedig warme dagen komen en dan zou dit de gedachte kunnen opwek ken, dat de hittegolf nu toch overgeko men is. Een afdoend antwoord zou ik niet kunnen geven. liet is best mogelijk, dat dc oorzaak, die in de Vcreenigdo Staten een meteorolo gische situatie schept, welke met groote hitte gepaard gaat, nog dezen zomer ook in Europa tot een gelijksoortigen toestand aan leiding zal geven. Men zou dan hoogstens kunnen spreken van een oorzakelijk ver band, maar dat de licete lucht eenvoudig uit Amerika naar ons zou overwaaien, is uitgesloten, omdat zij boven den Oceaan haar bijzondere warmte zou verliezen. Dat overigens wel eens depressies van Amerika den Oceaan oversteken, staat vast, maar dan behoeven zij hier niet hetzelfde weer als daarginds te brengen. Voor een hittegolf begint bovendien in ons land de gunstige tijd te verloopen. Overigens is het opmerkelijk, dat wij dezen zomer hier zeer weinig heete dagen gehad hebben, terwijl Amerika er ongewoon voel heeft. (Nadruk verboden). Voordracht van B. en W. van Soest Soest. B. en W. schrijven aan den Raad: Bij raadsbesluit van 29 Juli 1931 4e. afd. no. 1679 werd door Uwen Raad besloten het beheer van diensten „Openbare Wer ken" en „Bouw- en Woningtoezicht" ge scheiden te houden en do beide toenmaals ale opzichter in dienst zijnde ambtenaren te belasten respectievelijk met de leiding van elk dier dien6tcn. Do reden hiertoe is U bekend. Na het aftreden van den Heer G. T. van Vliet als directeur van Openbare Werken, die beide diensten onder zijne leiding had, wer den op advies van do destijds- benoemde Commissie van onderzoek, met welk ad vies ons College zioh tenslotte heeft ver- eenigd, genoemde diensten als proef ge scheiden en beide in diensa zijnde ambte naren belast ieder met de leiding van een der betrokken diensten. Deze proef werd tij bovengemeld raadsbesluit bestendigd. In onze desbetreffende voordracht van 21 Juli 1931 hadden wij immers voorgesteld de leiding van Ufcide diensten in handen te geven van respectievelijk de hoeren op- ziohtens die toen in functie waren, beiden met den titel van Technisch Ambtenaar, een en ander voor zoolang de noodzakelijk heid niet blijkt, dat in die leiding in het belang van den dienst wijziging moot worden gebracht. Uw Raad vereenigde zich met deze voordracht en belastte dan ook genoemde heeren met de leiding reep. van een dier diensten. Versohillendo omstandigheden, welke U niet geheel onbekend zijn, doch vooral de snelle groei van deze gemeente on de sa mengesteldheid der verschillende moeilijk heden en vraagstukken hieraan verbonden voor beide diensten, maken hot o.i. nood zakelijk dat Uw Raad terugkomt op zijn destijds genomen besluit en de beide dien sten „Openbare Werken" on Bouw- cn „Woningtoezicht" wederom onder de leiding van één persoon brengt. Dezo persoon moet een groote kennis en bekwaamheid bezitten cn alle de verschillende moeilijkheden, welke zioh in eene gemeente als deze voor doen, weten te beheerschon. De belooning zal dan ook dienovereenkomstig bepaald moeten worden. Wij vermeenen Uwen Raad te moeten voorstellen deze vergoeding te bepalen op 4700,— per jaar met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van 200,— tot 5300,— per jaar. Indien Uw Raad zioh met het bovenstaan de kan vereenigen verzoeken wij Uwen Raad in boginsel te besluiten de diensten „Openbare Werken" en „Bouw- en Wo ningtoezicht" te brengen onder de leiding van één persoon. Voorts verzoeken wij Uwe Raad mach tiging tot het treffen der versohillende in verband hiermede noodigc voorbereidingen, waartoe in do eerste plaats behoort de oproeping van den persoon, die mot de eenhoofdige leiding zal worden belast, legen bovengenoemde vergoeding en met den titel van Directeur van gemeentewer ken. Het ligt verder in onze bedoeling tege lijk met de voordracht tot benoeming von dat hoofd bij Uwen Raad voorstellen in te dienon verband houdende met do rcchts- fur.ctie van de tegenwoordige functiona rissen. WAAR MAG MEN IN SOEST BADEN OF ZWEMMEN? Soest. B. cn W. 6tellen den Raad voor art. 68 der Alg Politieverordening te lezen als volgt: Het is verboden in het openbaar te zwemmen, zich te baden, te ontkleeden of slechts gekleed in badcostuum of zwem broek zich te bevinden op andere plaatsen dan daartoe door B. en W. aan te wijzen plaatsen". (Wanneer B. en W. mochten bepalen, dat men alleen mag zwemmen en baden in het Natuurbad, lijkt ons deze bepaling te ver gaand. Wie goed kan zwemmen kan zich ongetwijfeld ook in de Eem heerlijk ver- frisschen en een absoluut verbod zou o. i. niet redelijk zijn.) DOODELIJK ONGELUK OP DE SPOORBAAN. Harmeien, 30 Juli. In den afgeloopen nacht is een assistent der Ned. Spoorwegen oven voorbij de splitsing der lijnen naar Utrecht, en Amsterdam, door een passeeren- den trein overreden en gedood. G. J. A. BARON VAN HARDENBROEK VAN AMMERSTOLf Zeist, 30 Juli. Hedenmiddag te twaalf uur is alhier op do Nieuwe Algemeeno Be graafplaats aan den Woudcnbergschen straatweg het stoffelijk overschot ter aarde besteld van G. J. A. baron van Harden- broek van Ammerstol, in leven gepension- neerd luit.-kolonel der cavalerie. Uit burgerlijke zoowel als uit militaire kringen bestond groote belangstelling om den overledene de laatste eer te bewijzen Wij merkten onder de vele aanwezigen o. m. op: dr. II. Th. s'Jacob, oud-commis saris der Koningin in onze provincie: mr Deketh, burgemeester van Soest, mr. van Son, oud-kantonrechter te Amersfoort, baron van Heemstra, gepensioneerd gene raal, jhr. van Wrangel auf Lindenberg uit Amersfoort, mr. Taets van Amerongen. voorts een deputatie van het 2e half regi ment huzaren, die bestond uit ritmeester Bruinier en eerste luitenant baron van Heekeren van Brandenburg en een deputa tie van het 3e halfregiment huzaren, die be stond uit kolonel Diemond cn ritmeester Benedictus, voorts den inspecteur der cava lerie, kolonel do Bruin, oud-directeur van het remonte-depot, en ritmeester de Kruijf. Jhr. ds. de Beaufort uit Zeist bad aan het graf het Onze Vader. Mr. Versveld, schoonzoon van den over ledene, dankte namens de familie de tal rijke aanwezigen voor do laatste eer den ontslapene bewezen. Aan het graf werd verder niet gespro ken. Een twaalftal bloemstukken dekte de baar. De geschiedenis van zijn schouwburg In deze kolommen is reeds eerder gecon stateerd, dat Louis de Vries wel voor goed van de plan kon verdwenen scheen. Men hoorde of zag althans niets meer van hora. Totdat hij de afgeloopen week met enkele confrères weer voor de voetlichten van den Amsterdamschen stadsschouwburg ver scheen, cn eene reprise bracht van het be kende blijspel „De Spaansche Vlieg". De vrienden en bewonderaars van den groo- ten,' tè lang gemisten, acteur waren stellig verheugd hem weder in actie te zien, maar hóé schitterend-comisch, men zou haast zeggen: shakespeariaansch, zijne creatie van den in het nauw gedreven mosterfa- brikant Klinke ook geweest is tóch schonk deze voorstelling géén algehoele voldoening. Men voelde er iets in van een noodsprong. Do Vries wilde weer naar de schminkdoos grijpen. Mij dééd het dan ook, maar niet op eene wijze, hem, den begaaf den acteur, waardig. Men had hem in breede lagen oneindig liever gezien in een werk cn in een rol van weidscher allure, cn men is blij als excuus te kunnen aan voeren, dat het zomer is en tooncelvacantie: Maar de ingewijden en niet alleen zij. want zoo langzamerhand is het een publiek geheim geworden wisten het wel: Louis de Vries zit al geruimen tijd zwaar in de zorgen, en dat drukt hem. Niet alleen als mensch, maar óók, en vooral, als kunste naar. Om den oorsprong van die misère te vinden moet men teruggaan tot den tijd, waarin de Koninklijke Vereoniging „Het Nederlandsch Tooneel" strandde. Van d&t oogenblik af is voor Louis de Vries de im passe begonnen, cn deze schijnt thans haar hoogtepunt bereikt te hebben. In aansluiting aan de circulaire, die de zer dagen rondgezonden werd. en die ten deele ook in ons blad gepubliceerd is, heeft Louis de Vries, die zoowel psychisch als physick zéér onder don indruk der plaats gevonden gebeurtenissen bleek te zijn, mij het volgende verteld: Het is zeker geen geheim, dat ik se dert tal van jaren eigenaar ben van de meeste aandeelcn der N.V. HollanUsche Schouwburg. Deze waardepapieren verte genwoordigen het kapitaal, dat ik in een leven van harden, en schier ononderbroken arbeid, niet alleen hier te lande, maar ook in onze overzeosche gewesten, bij elkaar heb kunnen sparen. Do genoemdo ven nootschap bezit den schouwburg aan de Plantage Middenlaan te Amsterdam, als mede eenige groote, en goed verhuurde, perceelen. Wij hebben steeds met do exploi tatie in gunstige omstandigheden ver keerd. Er zijn natuurlijk ups en downs ge weest de laatste vooral tijdens do ver bintenis met de vóór eenige jaren gefail leerde Koninklijke Vereeniging „Het Ne- dorlandsche Tooneel" maar over hot al gemeen mochten wij méér dan tevreden zijn. Toon dc groote verbouwing in 1930 van den Hollandschen Schouwburg door gebrek aan financieelo middelen bij de K.V. stopgezet zou moeten worden, heeft de N.V. Hollandsche Schouwburg alle verplichtingen der K.V. overgenomen cn haar bovendien een reeds betaald bedrog van veertig duizend gulden gerestitueerd. Door deze transactie liepen de kosten van de restauratie voor do N.V. tot een som van honderd en twintig duizend gulden op. Om hieraan te kunnen voldoen moest op do be zittingen van de N.V. een tweede hypotheek genomen worden. Nu is op deze hypotheek de rente steeds botaald, maar mot de af lossing bon ik in gebroke moeten blij- von, en het gevolg daarvan is geweest, dat men het mij van dót oogenblik af ver schrikkelijk lastig gemaakt heeft, en een totaal verlammendcn invloed uitoefent op al mijn ambities. Het bedrag dezer fatale hypotheek is thans geheel opeischbaar. en het spook van den exécutorialen verkoop hetgeen natuurlijk de berooving van mijn artistieke werkplaats zou beteekonen ia niet van de lucht Reeds één keer hébben de borden aangehangen! Er is, ging de Vries verder, maar één mogelijkheid om mijn rust, en daarmede mijn lust tot werken, terug te krijgen, en door delect aan stuur. DRIE GEWONDEN. Op den Rijksweg vlak bij de plaats, waar woont, reed gisterenavond uw auto. Toen u plotseling sterk moest rem men gebeurde er door een wonder - gelukkig - niets. Maar wanneer u niet onmiddellijk uw auto in orde laat brengen komt er misschien morgen zoo'n bericht als hierboven staat over in dc krant 1 die is: bevrijding van dien tweeden hypo- thecairen schuldeischer, die maar niet ar- laat mij te kwellen. Daarvoor hob ik noo- dig een bedrag van vijftig milles. Het is begrijpelijk, en ik heb mij daaromtrent ook niet dc minste illusie gemaakt, dat men in deze tijden een dergelijke som niet k fonds pordu bijéén kan krijgen. En daarom heeft de N.V. besloten eene leening van 5 uit to geven, cn wij hopen nu maar, dat dezo volteekend wordt. Het zou mij eene opluchting zijn als deze pijnlijke affaire, die mij al jaren lang martelt, mag ik wel zeggen, tot een goed einde gebracht zal worden. Dón zal ik mijn vleugels weer kunnen uitslaan cn aan de vestiging van een gezelschap kunnen den ken. 't Is jammer genoeg, dat ik de laat ste tijden zoo geremd ben geworden. Ik heb o a. eene uitnoodiging gehad om in Moscou to komen spelen, maar, gelijk men zich denken kan, de omstandigheden waren niet van dien aard, dat ik dio invitatie, hóé dölgaarne ik het ook gedaan had, kon ac- ceptecrcn HANS P. VAN DEN AARDWEG. MARIE DRESSLER. Eenige bijzonderheden uit haar merkwaardige loopbaan Marie Dreesler is op 9 November 1869 te Coburg in Canada géboren Op 14-jarigen leeftijd ging zij reeds bij het tooneel te Lindsay, waar zij zeer veel succes oogst te en imot talrijke gezelschappen op tournéo ging. Mau rice Berry-more, de vader van het be roemde film-trio uit Rasputdn en de Xoizerin, wees haar 2r op, dat haar ta lent op het terrein der comedie lag. Zij trad op in de be roemde groepen van Weber cn Fields, Fay Templeton en Lillian Ru66ell. Zij sLoot zich o.a. bij het koor van Robert Grau'e operagezelschap aan tegen een sala ris van 8 dollars per week. Hier kreeg zij haar eerste groote kans, door de rol van Katisha te vervangen in T h e Mi kado. Bij de George Baker Opera Company speelde zij do koningin in The Bohemian Girl, de dwaze vrouw in Fra Dia vol o on Barbara In Black Robinson Cru soe. Zij stond Lillian Russell bij in het Broadway tooneel in Lady Nicotine. Na met Leo Ditrichstéin in The State Party getpeeld te hebben, behaalde zij haar eerste groote succes tot dan toe als Flo Honeydcw in de musical Lady Sla vey, welke voor vier jaren in Hollywood ge presenteerd werd. e actrice speelde daar na in I-ïiggledy-Piggledy met Joe Weber en in eon all star visie van The Rivals. Na eenige omzwervingen werd zij door Mack Sennet In 1914 geëngageerd voor T i l- lie's punctared Romance, een co medie, die hij aan het verfilmen wa# met de in vergelijking mot haar nog onbekende spelers Charles Chaplin en Mabel Nor mand. Toch rokende men haar niet tot het first class materiaal cn zij verliet Holly wood weer. Terzelfder tijd schreef zij haar biogtxifie The story of an ugly duokling. Een keer kwam zij echter nog terug bij de film, en thans met een succes, dat bo ven de stoutste verwachtingen steeg. Be gonnen met comedierollcn als partnerin van Polly Moran, ging zij over op karakter- spel, dat haar spoedig lot een der meest gevierde actrices maakte. Door haar vriend Nicholas M. Sclicnck werd zij tot deze laatste poging overge haald cn inderdaad verscheen zij in 1925 In de Metro Goldwyn Mayer-studio. Na de tragle-komisohc rol van Marthy gespeeld te hebben In Anna Christie, was haar positie onder de leidende film sterren rotsvast. Haar laatste film was Christopher B ea n (ook bekend als Her ?wee thear t) waarin zij Lionel Barrymore als tegenspe ler had. Zij had gehoopt spoedig te zullen 6pelen in een filmversie van Mary Ro berts Rinehart's Tieh, doch haar sleohte gezondheidstoestand belemmerde dit. Verder vervulde zij ook oen hoofdrol in: Dinner at eight, Caugt short, Let lis be g ay, Min and Bill, Redu cing, Politics, Emma en Prospe rity: Annie van de eleeboót is de film waarin zij in onze stad het laatst op het witte doek verschenen is. DE OPLEIDING VOOR OFFICIER VAN GEZONDHEID EN MILITAIR APOTHEKER. Batavia, 30 Juli (Aneta). In de Memo rie van Antwoord op het afdeelingsverslag van den Volksraad over de begrooting van het Departement van Oorlog voor het dienstjaar 1935, wordt medegedeeld, dat de opleidingen voor officier van gezondheid en militair apotheker, na voltooiing van de studie der resp. in 1930 en 1934 laatstaan- genomen candidaten. zullen worden opge heven. In de toekomst zullen do benoodig- de krachten op de vrije arbeidsmarkt wor den ge'.ocht. SAMENVOEGING VAN REGENT SCHAPPEN. Batavia, 30 Juli (Aneta). In de Memo rie van Antwoord op hot Afdeelingsverslag van den Volksraad over de begrooting van het Departement van Binnenlandsch Be stuur voor 1935 wordt medegedeeld, dat het voornemen bestaat om zo von regent schappen op te heffen door samonvocging van do volgende 11 regentschappen: Iva- rangganjer en Keboemon, Batang en Peka- loncron, Poerwokerto cn Banjoemas, Ban-- gil en Pasoeroean, Grisee en Soerabaja, Trenggalek en Toeloengagocng, Kraksaan en Probolingg). Omtrent het tijdstip waar op deze samenvoeging zal plaats hebben, is IhanR nog nie's te zeggen. Verder ligt het In do bedoeling om do re gentschappen Kraksakn, Trcnggalek, Gri see en Bangil per 1 Januari 1935 op te hef. fen WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1934. Hilversum, 1875 M V.A.R.A. 8.00 Tudscin. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de co»- tinubedrljven. R.V.U. 11.00 Dc rechtspositie van dc vrouw. VA.R.A. 11.30 Klein-VA.R.A.-Ensomble o.l.v. Paul Du- chcnt. 12.00 T'udsein. 12.01 Eddy Walis en zijn cnsemblo. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble. I.45 Onderbreking voor verzorging van den zen der. 2.00 Van alles wat. (Gramofoonmuziek). 3.00 Voor do kinderen. 5.00 Tijdsein. 5.01 Klein-VA.R.A.-ensemble o.l.v. Paul Du- chant. 5.45 Albert de Booy zingt met pianobegeleiding van D. Pijpers. 6.00 Tijdsein. 6.01 Klcin-V.A.R.A.-enscmblc o.l.v. Paul Dn- chant. R.V.U. 6.30 Reisindrukken van China cn Japan. VA.RA. 7.00 Sportuitzending. Nabeschouwing over de Tour de France. (7.15 Morse-tijdsein). 7.20 Veel gevraagdo zangers op de zwarto schijf. 7.40 Groote foto's met kleine camera's. 8.00 Tijdsein. 8.01 Herhaling van S.O.S.-berichten. 8.03 Arbeid en ontspanning in dc Nederland- sche badplaats. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 Persbureau Vaz Dias cn VA.R.A.-varia. 10.15 Straus8-Programma door het V.A.R-A.-or- kest. (Eigen gramofoon-opnamen). II.00 Elck wat wils! (Gramofoonmuziek). 12.00 Tijdsein en sluiting. Huizon, 301.5 M. N.C.R.V. 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.16 Morgenconcert. (Gramofoonmuziek). 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert door Kinderkoor. 12.00 Politieberichten. 12.15 Leger des Heils-kwartiertje. 12.30 Bespeling N.C.R.V.-orgel door L. Blaauw. I.45 Concert door het Chr. Muziekgezelschap „Oranje". 2.30 Enkratcia-kwartiertje. 3.45 Zenderverzorging. 4.00 Concert door het Hendriks-Trio. 5.00 Kindcruurtje. 6.00 Cramofoonplaten-halfuurtje. 6.30 Uitzending van het Onderwijsfonds v. d. Scheepvaart. N.C.R.V. 6.58 Zenderoverschakeling. 7.00 Politieberichten en Persberichten Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of „Een greep uit het dagel. gebeuren". 7.30 Declamatie door J. Nobbe Jr. 8.00 Tijdsein. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.20 C. Westra Mzn. Onderw.: Hoe gaat het in Drente? 8.30 Orgelconcert uit Groote Kerk, Sneck. 9.00 E. E. Gewin: „De Godsdienstige opwekking ln Nederland in de 19de eeuw cn het revei!-ar- chief'. 9.30 Vervolg orgelconcert. 10.15 Persbureau Vaz Dias. 10.25 Gramofoonplatenconccrt. Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending. 6.35 Lezing. 6.50 Pianorecital door Yvonne van den Bcrghe. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Interview over de Bonoitfeesten. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert uit hot Casino van Vichy 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending. 7.50 Week-end kroniek. 8.20 Vervolg concert. 9.20 Causerie. 9.35 Vervolg concert. 10.20 Gramofoonmuziek. II.15 Christus Vincit, Liszt. Dcutschlandsender. 1571 M. 5.45 Piano-recital door Marg. Ansorge. 6.15 Gesprekken en muziek. 7.05 Ueber afrikanischo Volksstamme. 7 20 Hoorbericht. 8.20 Berichten v. d. draadlooze dienst. 8.30 De Saar. 9.55 Die deutschen Stamme. 10.16 Radio-kwartiertje door Ir. Nairz. 11.05 Scheepswecrbericht. 11.20 Symphonieorkest. land. Kalundborg, 1261 M. 3.20 Concert door het Omroeporkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.20 Mededeelingen voor dc Denen in het 8.201.20 Fecstuitzending van den Journalistu»* en Tooncelspelersbond.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7