BELASTINGZAKEN NOGMAALS: DE STEUNREGELING RECLAMES TE HOOGE AANSLAG TWEEDE RADIOREDE SANEERING BOOM- KWEEKERIJ HET AMSTERDAM RIJNKANAAL DEURWAARDER IN ZWART HUIS WANNEER NIEUWE SPELLING? DE HITTE IN AMERIKA HUMORHOEKJE ACCOUNTANTS- EN ADMINISTRATIEKANTOOR A. J. DE VRIES - Telef. 1806 - Wijerssfr. 25 Gemiddeld bedraagt de verlaging 1.38. De verhoogingen loopen van 25 cent tot 4.25 's-G r a v e n h a g e, 31 Juli. Hedenavond heeft de referendaris van het Departement van Sociale Zaken, de heer W. F. van Hoe ven, inspecteur voor de steunverleening, wederom een radiorede gehouden over de herziening der steunregeling. In verband met commentaar, dat verschenen is naar aanleiding van de eerste rede, welke de heer van Hoeven voor de radio heeft ge houden en waaruit bleek, dat men op som mige punten den spreker niet juist begre pen had, terwijl hem ook is gebleken, dat ^r gemeentebesturen zijn, die de voor schriften niet goed toepassen, meende de heer van Hoeven nog eens deze zaak te moeten belichten en oventueele misver standen uit den weg te ruimen In zijn vorigo lczjng wees hij op het euvel, dat herhaaldelijk gevallen van ver lagingen van steunuitkeeringen gepubli ceerd worden, zonder de gegevens te ver melden, die voor een beoordeeline van het geval noodzakelijk zijn. Tot sprekers vol doening heeft hij geconstateerd, dat men behoudens in een enkel geval, zijn opmer king ten deze ter harte heeft genomen. De heer ran Hoeven betoogde voorts, dat er inderdaad belangrijke verlagingen zijn, maar uit zijn vorige rede bleek ook duide lijk dat niet immer steunverlaging heeft plaats gehad. Spr. handhaafde zijn bewe ring, dat van hen, die het het slechtst had den, niets is afgenomen en in verschillen de gevallen zelfs verhoogingen plaats von den. Uiteraard moet het aantal verlagingen belangrijk grooter zijn dan het aantal ge vallen. waarin men gelijk blijft, of iets meer krijgt. De opzet van de geheele her ziening toch was bezuiniging en men kan bezwaarlijk verwachten dat. als er bezui nigd moet worden, de uitkomst der herzie ning anders zou zijn. Met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, dat het tekort op de gemeen- tebegrootingen voor werkloozenzorg dit jaar 25 millioen gulden bedraaut. niette genstaande er op alle mogelijke gebieden door de betrokken gemeenten drastisch is bezuinigd en de belastingen tot het uiterste zijn opgevoerd. De gemeenten, die nood lijdend zijn en die. welke dit iaar de kosten ■van werkloozenzorg in het geheel niet of slechts gedeeltelijk konden dekken, hebben reeds het uiterste punt van bezuiniging en bclastingverhooging bereikt; zij kunnen daarom niet blijven doorgaan met bezuini gen en opschroeven van de belastingen. Het aantal gemeenten, dat de bcgrooting niet sluitend kan krijgen, zal daarbij eer toe- dan afnemen, daar de uitgaven niet noemenswaard verminderen en de inkom sten steeds meer achteruit zullen loopen. Daarbij kan geredelijk worden aangeno men, dat de kans groot is, dat het tekort van 25 millioen het volgende jaar nog grooter zou zijn, als er geen maatregelen zouden worden genomen. Spr illustreerde dit met enkele cijfers. Voor alle gemeenten in ons land tezamen wordt blijkens de ge- meentebegroolingen voor 1934 op een uit gaaf voor werkloozenzorg gerekend van 10S millioen. Van deze 10S millioen is 25 millioen niet gedekt. Dit tekort kan niet door bezuiniging op steunverleening wor den weggewerkt. De vermindering, die door de plaats gehad hebbende herziening zal worden verkregen, is veel en veel minder dan 25 millioen, zoodat zonder twijfel dit jaar er een belangrijk tekort zal overblij ven. Daarna wijdde spreker eenige woorden aan de instelling van het Werkloosheids- subsidiefonds en wees er daarbij op. dat de maatregel om alle gemeenten te doen bij dragen in de kosten van werkloozenzorg zelfs de moeilijkheden nog niet geheel zal kunnen ondervangen en dekking van de werkloosheidslasten uit de gewono midde len slechts zal kunnen worden verkregen, indien de bedoelde maatregel gepaard zou gaan met een daadwerkelijke versobering van de huishouding van die gemeenten, waar dat tot nu toe niet of niet voldoende plaats vond. Uit de mededeeling der Regecring blijkt voorts, dat liet in 1934 ontstane tekort slechts geleidelijk zal kunnen worden weggewerkt en dat verwacht wordt, dat slechts door een aantal ingrijpende maat regelen het zal gelukken de begrootingen voor 1935 sluitend tc krijgen. Wie meer en wie minder krijgt. De heer van Hoeven gaf vervolgens een overzicht van de gevallen, waarin men niet minder heeft gekregen en van die. waarin men een hoogere uitkeering ontving. In Amsterdam bedroeg de gemiddelde uitkee ring in de week voor de herziening 12,72 en na de herziening f 11,51. Een gemiddeld verschil van 1,39, over de gevallen, waar in verlaging heeft plaats gehad. Van de rond 24.000 ondersteunden in Amsterdam ontvingen er 757 een hoogere uitkeering en veranderde van 1193 ondersteunden de uit keering niet. In Rotterdam ontvingen 20.G13 van de 26.553 ondersteunden minder, 4120 hieven gelijk en 1490 kregen een ver hooging. De verlaging alleen berekend over degenen, die minder kregen, bedroeg gemiddeld 1,38. De verhoogingen in Amsterdam en Rot terdam liepen van 25 cent tot 4.25. Spr. wenschte nog eens nadrukkelijk vast te stellen, dat er niet van een alge- me e n e verlaging kan worden gesproken, omdat een aantal arbeiders hun oude uit keering hebben behouden, anderen zelfs meer kregen dan vroeger, dat er naar ge streefd is de noodzakelijke vermindering van uitgaven te verkrijgen door verminde ring van de uitkeeringen, die relatief het hoogst waren, van de uitkeeringen in de eerste plaats van de kleine gezinnen met hoogere loonen, voorts in het algemeen van de gezinnen met inkomsten van kinde ren en voor zooveel de grootere gezinnen betreft, alleen van hen, die relatief de hoogste uitkeeringen hadden. De vermindering der steunuitkeeringen is dus niet botweg met een bepaald percen lage over de geheele linie geschied, doch het beschikbare bedrag is naar de behoef ten meer gelijkmatig verdeeld. Vervolgens besprak de heer Van Hoeven nog de nieuwe schalen der maximumuit- kceringen. Uit de door hem verstrekto cij fers blijkt duidelijk, dat de verhooging van de maximum uitkeering niet uitsluitend heeft plaats gehad voor de zeer groote ge zinnon met zeer lage loonen. doch dat de groote gezinnen zelfs bij hoogere loonen verhooging van de maximumuitkecring hebben gekregen. Tenslotte vestigde spreker nog de aan dacht op de vele moeilijkheden, waarop men bij een juiste toepassing der regeling het oog moet houden Eén daarvan is de aftrek van den huurloeslag. Hierover zeide de heer van Hoeven, dat dc maxima der schalen zoowel voor gemeenten met als zonder huurtoeslag gelden. Dezo gemeen ten hebben dezelfde maximumuitkeeringen Men heeft thans niets anders te doen dan na (e gaan of bet berekende bedrag niet hooger is clan het bedrag op de schaal van maximumuitkeeringen aangegeven. Alleen als het bedrag van de schaal lager is dan het berekende bedrag, moet het bedrag van de schaal worden uitgekeerd. In alle an dere gevallen het berekende bedrag. De schaal geeft derhalve de grens aan van de uitkeeringen. ongeacht of huurtoeslag wordt toegekend of niet. Men trekko dus noch van de bedragen der school noch van het absolute maximum iets af, als geen huurtoeslag of minder dan f 2.50 huurtoe slag wordt toegekend. Spr. besloot met den wensch uit te spreken, dat het nieuwe systeem voor de verdeeling der gelden be vrediging zal schenken. Een plan tot vermindering van het surplus Xaar wij vernemen, is de minister van economische zaken, na gunstig advies van de centrale commissie van de Landbouw- crisiswet, bereid een bedrag van 250.000 uit het Landbouwcrisisfonds beschikbaar te stellen voor afkoop van producten van dc boomkwee kerij. Tot dusver werd de boomkweekerij ge steund door een crediet uit dat fonds ten bedrage van 3.500.000; daarnaast zal de zer dagen de teeltregeling in werking tre den. Teneinde het nog aanwezige surplus te erminderen, zal nu aan belanghebbenden de gelegenheid worden gegeven tot verkoop an een deel van hun overtollige producten over te gaan. Uiteraard zullen daarbij al lerlei voorwaarden worden gestold, o. a. ten aanzien van den prijs, die wordt ver goed en ten aanzien der verplichting het fgekochte niet door nieuwo aanplanting te vervangen. In plaats van over te gaan tot vernietiging van een deel der produc ten, worden nu de afkochte boorakweeke- rijproducten voor vermeerdering van na tuurschoon ter beschikking gesteld. Men hoopt de planten op verschillende plaatsen in ons land te kunnen afzetten, teneinde aldus eenige centra van natuur schoon te verkrijgen, waarvan de geheele bevolking kan profiteerén. In het bedrag van 250.000 wordt door de boomkweekers zelfs voor 20 pet. deel genomen. Een plan betreffende de afzetmogelijk heid van cle afgenomen producten zal den minister dezer dagen bereiken. Vanzelf- prekond is er hierbij rekening gehouden, at den vrijen handel in geen enkel opzicht door de regeringsmaatregelen schade zal orden berokkend. Onteigening voor het gedeelte tusschen Jutphaas en Wijk bij Duurstede Ingediend is een wetsontwerp lol erkla ring van het algemeen nut der onteigening voor aanleg van het kanaalvak van Jut phaas tot de rivier de Lek bij Wijk bij Duurstede, deel uitmakende van de wer ken tot aanleg van een scheepvaartverbin ding van Amsterdam met den Boven Rijn, Aan de toelichting wordt ontleend: Bij de wet van 27 Maart 1931 werd in artikel 1 dc aanleg bevolen van een schccpvaartkanaal van Amsterdam naai den Boven Rijn, dat gevormd zal worden door verbetering van het Mcrwedekanaal tusschen Amsterdam en Utrecht en door het maken van nieuwo kanalen tusschen Utrecht en de Lek omtrent Wijk bij Duur stede en tusschen de Lek omtrent Ravens waay en de Waal omtrent Tiel. Ingevolge art. 3 van die wet zal tot uit voering van de in art. 1 bedoelde werken niet worden overgegaan dan nadat de be langhebbenden zich hebben verbonden een derde gedeelte in de kosten van die wer ken bij te dragen. Deze bijdragen zijn thans toegezegd. Mede met het oog op de wenschelijkheid om deze werken aan de werkverruiming dienstbaar te maken, verdient het aanbe veling, dat thans met de uitvoering van de werken van aanleg van het kanaalvak tus schen het in de gemeente Jutphaas gele gen splitspunt van het hoofdkanaal en den zijtak naar de Lek bij Vreeswijk en de Lek bij Wijk bij Duurstede een aanvang worde gemaakt. Dit kanaalvak zal in het westen aansluiten aan liet kanaalgedeelte tus schen Jutphaas en Vreeswijk, en in het oosten aan de rivier dc Lek. Dc lengto van dit kanaal vak bedraagt rond 18 K.M. Het kanaal wordt met de Lek in verbin ding gebracht door middel van een schut sluis met een doorvaartwijdte van 18 M. cn een nuttige kolk lengte van 350 M. Bij de onteigening wordt gerekend op de moge lijkheid van den bouw van een tweede sluis; het is de bedoeling daartoe over te gaan, zoodra liet verkeer door de sluis, ge rekend over een periode van drie jaren, mocht toenemen tot meer dan 17.500.000 st. laadvermogen per jaar. De bestaande Noorder Lekdijk zal ter weerszijden van de voorhaven worden ver legd en aansluiten aan de schutsluis. Bij k.m. 42.900 wordt een keersluis* ge bouwd met een doorvaartwijdte van 2 X 26 M. De normale breedte van het kanaal be draagt, gemeten op bet peil van 0,40 M, N.A.P. ongeveer 65 M.; gemeten op het peil van 4,60 M. N.A.P. 40 M. Ter weerszijden van de sluis wordt'liet kanaal plaatselijk verbreed tot een voorhaven. De voorhaven aan dc Lckzijric verkrijgt een lengte van ongeveer 1250 M. Bij de onteigening zal rekening worden gehouden met dc mogelijkheid van verbree ding van het kanaal met 3-4 M. Het beoosten het kanaal gelegen gedeelte van de Houtensche wetering wordt door 'een bevaarbare bermsloot verbonden met het kanaal door de Hooge landen, terwijl laatstgenoemd kanaal door verlenging in noordelijke richting in verbinding wordt gebracht met de Ravènsche wetering. In verband met dc belangen van 's Lands de fensie wordt langs het kanaal door de Hooge Landen een kade opgeworpen, welke in Noordelijke richting wordt voortgezet tot nabij het Houtensche pad. Ten behoeve van het spoorwegverkeei wordt een dubbele spoorbrug gebouwd bij k.m. 4S,900, terwijl ter voorziening van het overige verkeer te land overbruggingen bij k.m. 42,900, 48,900, 53,500 en 59.benevens een pontveer bij k.m. 45,900 worden ge maakt. Do gemeenten, binnen welker grondge bied pereeelen bij de onteigening zijn be trokken, zijn Jutphaas, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Cothcn cn Wijk bij Duurstede, STROOBERGEN IN BRAND. Een geweldige vuurzee. Nieuwe Schans, 31 Juli. Hedenavond tegen zeven uur zijn tijdens een hevig on weer, vier stroobergen, staande bij de Stro kartonfabriek De Dollard te Nieuwe Schans in brand geraakt. Do spuiten uit Winschoten, Beerta en Driebosch werden dadelijk gealarmeerd. Evenwel viel tegen de geweldige vuurzco niets uit 'te richten. Indien de wind draait, loopt de strokar tonfabriek grot gevaar, evenals drie sche pen, die in de nabijheid van de plaats, waar de brand woedt, liggen cn niet verder kunnen, daar het water daar doodloopt. KIND DOODGEREDEN. Deventer, 31 Juli. Bij de brug aan de Worp te Deventer heeft heden een ern stig ongeval plaats gehad. Toen de heer Ekhart ter plaatse op de fiets reed. werd hij aangereden door een vrachtauto. Het ierjarig zoontje van den heer Ekhart, dat achter op de fiets zat, viel en werd op slag gedood. DOODELIJK MOTOR-ONGELUK. Den Bosch, 31 Juli. Gisteravond reed dc heer J. van der Most met zijn echtgc- noote mevr. M. Most geboren Verhoef, af komstig uit Delft, met zijn motor op den weg Den BoschGrave. Onder Nuland wilde luj een vrachtwagen, beladen mot betonnen ringen, passecren. Plotseling viel een van dc ringen in stukken op den weg, lak voor de wielen van dc motor. De motorrijder verloor de macht over het stuur en kwam te vallen, terwijl zijn vrouw ach terover van dc duo op het wegdek sloeg. De vrouw was vrijwel op slag dood. De motorrijder bekwam slechts eenige ontvel lingen. MOBILISATIE-OEFENING. Den Bosch in rep en roer. Gisteren werd Den Bosch opgeschrikt doordat alle militairen werden opgeroepen, zelfs de officieren en onder-officieren, vlie in bioscopen en cafés waren, werden opge roepen en moesten zich naar de kazerne begeven. Later bleek, dat het een mobilisatie-oefe ning was, zoodat hedenmorgen de rust in de stad was teruggekeerd. Beslaglegging le Rotterdam Rotterdam, 31 Juli. Sedert ecnigen tijd had do stichting Alg. Nederlandsche Fascisten Bond afd. Rotterdam aan den Stationsweg 41 le Roterdam een zgn. Zwart Huis in gebruik. Dit huis is gehuurd van den heer J. Frank in den tijd dat de heer Acrts nog de leider te Rotterdam was. Deze is in Mei uit de stad vertrokken. Tot alge meen gevolmachtigde werd toen benoemd de heer Pelers. Tot 1 Mei is de huur van het Zwarte Huis voldaan, maar sedert dien datum niet meer. Zooals men weet verkeert de A.N.F.B. in moeilijkheden, terwijl de algemeene leider, Jan Baars, uit den bond is getreden. Dit had te Rotterdam tot gevolg dat men de leden niet meer bijeen kon houden; contn butie werd niet meer geïnd, terwijl men geen vergaderingen meer hield, noch de propagandabladen verspreidde. Aan den gevel van het Zwarte Huis hangt nog een vergeeld exemplaar van het derde nummer van ..De Vuurslag". Verschillende leden hadden bij de richting van het Zwarte Huis allerlei voor werpen in bruikleen afgestaan, o.a. een piano, een luidspreker en meubelen. Allen trachten nu hun eigendom terug te krij gen. De eigenaar van het pand ondervond bij dc inning van de achterstallige huur groote moeilijkheden, zoodat hij tot een be slagncming door den deurwaarder moest overgaan. Er werd. zooals gebruikelijk, een bewaker aangesteld om cle inventaris te bewaken, maar deze moe6t al spoedig rap porteeren dat allerlei lieden zich aan meldden om voorwerpen die zij in bruikleen hadden gegeven uit het pand te halen. Om dit te voorkomen heeft de eigenaar de politie in den arm genomen, die het pand nu aan voer en achterzijde doet bewaken tot uitgemaakt zal zijn wie aansprakelijk is voor de huur cn do verschuldigde huur penningen zullen zijn voldaan. Datum nog niet vastgesteld Amsterdam, 30 Juli. Men weet, dat op 10 Juli de ministerraad besloten heeft algcriieene maatregelen van bestuur te bevorderen, waarbij zoo mogelijk, met ingang van 1 September a.s. de nieuwe schrijfwijze zal worden voorgeschreven voor het openbaar onderwijs het lager on derwijs daaronder ook begrepen, in de hoop en verwachting, dat het bijzonder onder wijs, waarover op dit punt de regeering geen zeggenschap liceft. het nieuwe spel lingsysteem zal volgen. De wijzigingen zullen opgenomen en na der omschreven worden met de uitvoerings bepalingen in de tc verwachten Kon. Be sluiten. De Telegraaf verneemt, dat do ontwerp besluiten thans toegezonden zijn om ad vies aan den Onderwijsraad cn den Raad van State. Wanneer de maatregelen afgc kondigd kunnen worden is thans nog niet te zeggen, wijl de adviezen nog niet ten departemente van Onderwijs ontvangen zijn. Met stelligheid is dan ook nog niet mede te dcelen. dat het nieuwe spelling-systeem voor het openbaar onderwijs reeds op 1 September een feit zal zijn. In alle geval is er vóór 15 Augustus, den datum, waarop Minister Marcliant van verlof teruggekeerd zal zijn, geen beslissing in zake vaststelling der bestuursmaatregelen te verwachten. HET BELGISCH KONINGSPAAR OP SCHIPHOL. Amsterdam, 31 Juli. Het Belgische Koningspaar Leopold van Bclgié en Ko ningin Astrid, en hun jongste zoontje Al- bert, zijn vanmiddag te half één op Schip hol aangekomen met een toestel van de Sabena. Zij zijn te 4 uur met het dienst- toestel van de K.L.M. doorgevlogen naar Malmó. De Koninklijke Familie zal haar vacantie in Zweden doorbrengen. Het bezoek was geheel onverwacht. Na dat het Koninklijk gezin in het restaurant den lunch heeft gebruikt, heeft Koning Leopold, rondgeleid door de heeron Dellaert en Thomson, de nieuwe F 36 cn enkele an dere Indiëtoestellen bezichtigd. Vooral loon de hij zeer veel belangstelling voor de F. 36. Te vier uur vertrok de koninklijke familie aan boord van de P.H.A.F.V.. de Valk, naar Malmö. Nadere gegevens Uil lieden ontvangen officieele opgaven over den weerstoestand in de Vcrcenigde Staten gedurende do week van 11 tot 17 Juli blijkt duidelijk, hoe heet het daar in dien tijd is geweest. De grootste positieve temperatuurafwij- kingen kwamen voor in den staat Kansas en bedroegen .neer dan 15 gr. F. of bijna 9 gr. C. Praktisch genomen was- over het geheele gebied der Vereenigdo Staten de temperatuur boven de normale, maar de afwijking naderde aan de uithoeken nul, zoodat we moeten aannemen, dot de oor zaak van de abnormale hitte het 6terkst in het centrum van het land werkte. Het hittegebied vertoonde een uitloopcr naar het Zuidwesten, d.i in de richting van het gedeelte van de Vcreenigde Staten, dat normaai het warmste is, n.l. de staat Nieuw Mexico. Zaer hooge gemiddelde temperatu ren kwamen voor in de vallei van de Mis souri, waar Concordia cle hoogste gemiddel de temperatuur had, nl. 94 gr. F. of bijna 35 gr. C. Columbia, Kansas City, Topeka, Wichita en Dodge City hadden allen een gemiddelde temporatuur hoven 90 gr. F. In Nieuw-Mexico had Yuma een gemid delde temperatuur van 94 gr. F. of bijna 35 gr. C. en Phoenix van 97 gr. F. of 36 F. Dc beteekenis van dezo zeer liooge tempe raturen wordt ons duidelijk, als wij beden ken, dat op de heetste dagen in Nederland cle ge-middelde temperatuur van den dag hoogst zeiden bover. 25 gr. C. uitgaat en dat temperaturen van 35 gr. C. hier slechts bij uitzondering op het midden der allerheet- stc dagen voorkomen. Een denkbeeld van de heetste uren van den dag geven de gemiddelde max. tempe raturen gedurendo de genoemde week op eenige plaatsen: Oklahoma 100 F., Columbia 103, Wichita 104, Kansas City 105, Dodge City 106 en Concordia 10S. Dit zijn dus maxima van 3842 graden Celsius. De ab solute maxima zullen natuurlijk nog hoo ger geweest zijn. Gedurende deze week wa6 meer dan de hélft der oppervlakte van de Vereenigdo Staten regenloos of bijna zonder neerslag. Alleen dc midden- cn Zuidoostelijke staten hadden matigen tot overvloedigen regen. In de droge streken werd de toestand voor de te veld staande gewassen critiek. Het verschijnsel van hitte en droogte ver- loonde zich gedurende dezen lijcl niet over Zuid-Amerika. In Argentinië was de tem peratuur deels normaal, deels1 te laag. en do neerslag deels noimaal, deels zeer over vloedig. In verband hiermede schijnt dc verkla-" ring \an de hitte en de droogte, die do Amerikaansche geoloog W. II. Ilobbs gege ven heeft, dat n.l. de radio-uitzending ver antwoordelijk moet worden gesteld voor cle 'droogte. Zeer diiwaarschijnlijk en in strijd met de gcografischö .verdééling van de droogte en:cle excessieve teperaturen. Hitte cn droogte heerschen wel over het geheele Noordelijk Halfrond, maar niet in een-aan eengesloten gebied. Vermoedelijk zou een radio-invloed over de geheele aarde merk baar moeten zijn. Er komt trouwens bij, dat intensieve radio-uitzending reeds1 plaats had voordat de droogte begon. (Nadruk verboden). MAATREGELEN TEGEN VERBODEN INVOER VAN HENNEN. De Staatscourant bevat een Kon. besluit, waarbij het crisis-vervoerbesluit 1933 van toepassing wordt verklaard op het vervoer van pluimvee. Op dit oogenblik is be houdens in uitzonderingsgevallen na ver kregen machtiging de invoer van hen nen onder zeer beperkende voorwaarden al leen toe-gestaan bij een vervoer per spoor over Eijsden. De smokkelhandel nam ech ter erootere afmetingen aan, waardoor de maatregelen van de Nederlandsche regee ring ten behoeve van de pluimveehouderij in gevaar zouden kunnen komen. Voor het vervoer van pluimvee in het zuidelijk grensgebied wordt thans een geleidehiljet vereischt, terwijl maatregelen zijn getrof fen dat noch de Nederlandsche pluimvee houders, noch de personen die op regel matige wijze pluimvee invoeren, hierdoor getroffen zullen worden. Met het afgeven van de geleidebiljetten, is belast cle Neder landsche Pluimvee-Centrale tc Beekbergen, alwaar eveneens de aanvraagformulieren hiervoor verkrijgbaar zijn. Nee maar, wat is uw jongetje gegroeid sedert ik hem den laatsten keer zag (Gutierrez).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6