fa. M. R. N. 00STERVEEH Tijdschriftee H. M. Koene Jzn. RUITERFESTIJN OP HOUTRUST Woninginrichting en Kunstnijverheid Torenstraat nO.1 hoek Plantsoen-West EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAP OM DEN DAVISBEKER INTERNATIONALE TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN Nieuwe Uitgavee MENU VOOR MAANDAG Langestraat 42 - Tel. 77 Eiken dag versch gebrande PINDA's 10 ct. per pond Vanwege de vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij 's-G raven h age, 3 Aug. Op Houtrust is vandaag begonnen het 326te concours hippique van de Vereeniging tot Bevorde ring der Paardenfokkerij in Nederland. Vanochtend hadden de gebruikelijke voor keuringen plaats en werden geschiktheids- proeven voor rijpaarden gehouden. Op een vroeg middaguur 1 uur vin gen de wedstrijden aan. Met het oog op de steeds grooter wordende deelneming had men het aanvangsuur vergeleken bij an ders, vervroegd. Ook ten aanzien van het programma had een wijziging plaats. Het springconcours, dat anders aan het slot van den dag gehouden wordt, werd nu in tweeën gereden. Het programma opende met het eerste gedeelte van dit concours, dat 20 deelnemers in het veld bracht. Deze wedstrijden behoorden bij die van den zil veren beker der K.N.I.V., terwijl verder als prijs beschikbaar was een groote zilveren medaille, die nog door nu wijlen Prins Hendrik was uitgeloofd. De uitslagen volgen hier: Springconcours voor paarden, die nog geen 200 gewonnen hebben (le gedeelte). Ie prijs: (zilv. med. van wijlen Z.K.H. den Prins): Dakota, bereden door den heer Bal- legooyen; 2c prijs: Sunday, bereden door ritmeester de Kruyff; 3e prijs: Bob V, bereden door Frau dr. L. Dreij 4e prijs: Oranje Boven, bereden door mej. Pauptit; 5e prijs: \Vel6blüte, bereden door Frau dr. L. Dreij. Concours eenspannen, in Nederland ge boren. le prijs, (gr. zilv. med. van H.M. de Ko ningin): Non parcil, eig. Gcbr. v. d. Haar, Zeist; 2o prijs: P. C. C. v. d. Touw, met Mohr; 3e prij6: A. D. v. Gaaien, Den Haag, met Roland; 4e prij6: P. C. C. v. d. Touw, Den Haag, met Astrid. Het springconcours, de jachtrit en do voorkeuring jachtpaarden vormden één ge heel in den 6trijd om den beker der K. N. I. V. Hiervan verkreeg „Dakota" den beker. .Tweede werd „Bruchman", 3e „Espoir", 4e „Marquis". Concours Eenspannen (Open klasse). De eerste prijs werd behaald door A. v. d. Koppel uit Zeist met Broompark Gay Boy; de tweede prijs door Gebr. v. d. Ilaar uit Zeist met Winmoor King en de derde prijs eveneens door de Gebr. v. d. Haar met Hawaian minister. De vierde prijs behaalde de heer H. F. Butman uit Heemstede met Bingley Victor. De medaille, aangeboden door de verzeke ring maatschappij „Groningen" verkregen de gebr. Hazenberg uit Oisterhout met Leonard. De uitslag van de geschiktheidsproef voor rijpaarden is als volgt: A. Licht gewicht. 1ste prijs Oranjo Ma nége, Scheveningen, met Peussenjager; 2e prijs luitenant W. van Reede, Amersfoort, met Shamrock; 3e prijs luitenant Pahud de Mortanges, Amersfoort, met. Madel wie Du en 4e prijs mej. Wierix, Scheveningen, met Ramons. B. Zwaar gewicht. lslc prijs J. A. Blok, Scheveningen, met Nórdland König; 2e prijs luitenant Pahud de Mortagnes, Amersfoort, met Marquis; 3e prijs II. Hertz berger, Rotterdam, met Boefje en 4e prijs mr. J. van Duyvendijk, Scheveningen, met Romi. De eerste prijs voor A en B. bestaande uit een pastelschilderij, aangeboden door mej. M. de Meyier, werd behaald door J. A. Blok, Scheveningen, met Nórdland König, gereden door Klein. Concours tweespannen. Eerste prijs A. v. d. Koppel, Zeist, Broompark Gay Boy en Broompark Merry Girl; tweede prijs Gebr. v. d. Haar, Zeist, Hawaian Minister cn Winmecr King; derde prijs II. F. Bultman, Heemstede, met Bingley Cictor en Nordelph Leopard; vierde prijs P. C. C. v. d. Touw uit Den Haag, met Hadden Philippine en Nordelph I e^^rd. De zilveren medaille, aangeboden door de „Assumij" van 1896 werd behaald door den heer H. F. Bultman met Bingleij Vic tor en Tudor Emperer. In den loop van den middag kwamen op Houtrust de burgemeester der residentie, rnr. de Monchy. generaal-majoor Reynders, chef van den gcneralen staf en generaal- majoor Fabius. inspecteur van de cavalerie, het concours bijwonen. De eerste dag werd besloten met een springconcours, waaraan door 35 paarden werd deelgenomen. De vijf beste springers waren achtereenvolgens N. Uytendaal, Bre da met Formidable, die be9lag legde op de zilveren medaille, geschonken door wijlen Z. K. H. den Prins, 2. kapitein J. N. Breu- nesc, Den Haag, met Fratelle; 3. D. H. Pasman, Scheveningen met White Bear; 4. A. B. H. Vlielander, Numansdorp, met Wapi en 5. K. Ilensen, Scheveningen, met Bally Hooly. ZWEMMEN De Nederlandsche afvaardiging naar Maagdenburg Voor de van 12 t/m. 19 Augustus te Maag denburg te verzwemmen Europeesche kam pioenschappen zullen de volgende zw#m- sters en zwemmers onze kleuren in het buitenland verdedigen. 100 Meter vrije slag dames: W. den Ouden (R.D.Z.) en R. Mastenbroek (O.D.Z.). 100 Meter rugslag dames: R. Masten broek (O.D.Z.) en P. Oversloot (O.D.Z.). 400 Meter vrije slag dames: W. den Ouden (R.D.Z.) en R. Mastenbroek (O.D.Z.). 200 Meter schoolslag dames: J. Kastein (H.D.Z.) en F. Hessel (IJ). 4 X 100 Meter estafette vrije slag: W. den Ouden (R.D.Z.), A. Timmermans (R.D.Z.), R. Mastenbroek (O.D.Z.) en J. Selbach (A.D.Z.). Schoonspringen dames: G. Klapwijk (R.D.Z.). 100 Meter vrije slag heeren: S. L. Mooi (H.P.C.) en J. C. Scheffer (D.J.K.). 100 Meter rugslag heeren: J. C. Scheffer (D.J.K.). 400 Meter vrije slag heeren: S. L. Mooi (H.P.C.) en J. C. Scheffer (D.J.K.). Schoonspringen heeren: J. Stotyn (HZ. en P.C.). De waterpolocommissie heeft de navol gende spelers aangewezen om te Doorn ge durende een 6-tal dagen gezamenlijk te oefenen: A. H. Veenstra (IJ), H. Rijnstra (H.Z. P.C.), C. G. van Aelst (H.Z. P.C.), J. Elzinga (L.Z.C.), J. van Oostrom Soedo (IJ.), M. Schat (U.ZC), J. W. van Daatselaar (U.Z.C.), L. Schrieder (II.Z. P.C.), J. Reekers (H.Z. P.CJ. G. v. d. Kamp (Dolfijn) en W. F. v. d Bosch (IJ.). Te Maagdenburg zal eerst de samenstel ling van het poloteam geschieden. Het Nederlandsche gezelschap vertrekt op 10 Augustus uit Amsterdam C.S. 11.34, uit Rotterdam D.P. 10.42. Zekerheid oihtrcnt het medegaan van mej. Kastein is er niet, daar zij haar me dicus nog moet raa'dplegen. Mocht zij ver hinderd zijn, dan zal haar plaats worden ingenomen door mej. Huybers (IJ). Scheveningen, 3 Aug. De resultaten van den eersten dag der ontmoeting Neder landMonaco voor de tweede rondo van het voortournooi om den Davisbeker van 1935 luidden: Knottenbelt (Nederland) 6l. Landau (Mo naco) 26, 62, 57, 86, 75. Timmer (Nederland) 6l. Gallepe (Monaco) 5—7. 6-2, 6—3, 6-4. Stand 20 voor Nederland. Spanje wenscht niet te spelen. Zagreb, 3 Aug. (V.D.) Oorspronkelijk zou vandaag alhier de ontmoeting tusschen Joegoslavië en Spanjo aanvangen voor de tweede ronde van het Davisbekertournooi 1935. Er waren reeds datamoeilijkheden ontstaan en reeds was er sprake van, dat de wedstrijd zou worden uitgesteld tot de volgende week. Van de zijde van den Spaan sehen bond is thans bericht ontvangen, dat men van spelen afziet, zoodat Joegoslavië dus direct in de derde ronde komt cn wel tegen de winnaar van de ontmoeting Hon garije—Noorwegen. HongarijeNoorwegen. Boedapest, 3 Aug. (V.D.) Voor de tweede ronde van het voortournooi om den Davisbeker 1935 komt Hongarije dit week einde tegen Noorwegen uit. De resultaten van den eersten dag waren: Straub (Hongarije) si. Smith (Noorwegen) 5—7, 5—7, 6—1, 6—4, 6-2. De partij Gabrovitz (Hongarije) tegen Haanes (Noorwegen) werd bij den stand 62, 62, 911 in het voordeel van den Hongaar, afgebroken wegens invallende duisternis.' De stand is dus 1—0 voor Hongarije. EsthlandPolen 02. Tallin, 3 Aug. (V.D.) Voor de tweede ronde van het Davisbekertournooi 1935 be gon alhier de wedstrijd Esthland—Polen. Tloczynski (Polen) el. Pukk (Esthland) 61, 64, 63. Tarlowski (Polen) sl. Lasne (Esthland) 6—2, 6—4, 2—6, 6—4. Stand na den eersten dag 20 voor Po len. HONGAARSCHE ZWEMKAMPIOEN. SCHAPPEN. Boedapest, 3 Aug. (V.D.) De Hongaar- sche kampioenschappen op de 400 M. vrije slag en in het schoonspringen, beide voor heeren, zijn hier ter stede gehouden. Op de 400 M. werd het kampioenschap behaald door Lengyel in 5 min. 9.8 sec. voor Szabados cn Grof. Bij het schoonspringen werd Vajda winnaar met 109.20 punten voor Hody cn Lenhardt, Mej. Rollin Couquerque en mej. van Lindonk nemen deel Hamburg, 2 Augustus. (V.D.) Zaterdag 4 Augustus beginnen te Hamburg de inter nationale kampioenschappen van Duitsch- land, waaraan ook door twee Nederland sche speelsters mej. Rollin Couquerque cn mej. van Lindonk zal worden deelgenomen. In het damesenkelspel zijn de volgende acht speelsters geplaatst: mevr. Sperling— Krahwinkel, Mile Adamoff, mej. Payot, Frl. Horn, mej. Rollin Couquerque, Cilly Aussem. mej. Jedryejowska (Polen) en Miss Peggy Schrivcn (Engeland). Mej. Rollin Couquerque komt in de eerste ronde uit tegen de Duitsche Frl. Morczek. Waar schijnlijk zal zij het wel eenige ronden ver brengen, totdat zij uitkomt tegen Cilly Aus sem in do kwart finale. In de bovenste helft komt mej. van Lin donk in de tweede rondo uit tegen mevr. Schomburgk, en onze tweede speelster heeft hier al direct een zware tegenpartij. Mocht onze landgenoote dezen wedstrijd winnen, dan ontmoet zij in de volgende rondo mile Adamoff. PAARDENSPORT. FREIHERR VON LANGEN OVERLEDEN. Berlijn, 3 Aug. )V.D.) De bekende ruiter Freiherr von Langen, die bij de Military te Doeberitz bij een val met zijn paard Irene ernstig werd gewond, is Donderdagavond in het St. Jozef Ziekenhuis te Pot6dam aan FREIHERR VON LANGEN. de gevolgen zijner verwondingen overleden. Een bijzonder tragische omstandigheid is, dat het ongeluk juist op den 46sten ver jaardag van den ruiter plaats had. Zijn grootste 6ucces heeft Freiherr von Langen geboekt op de Olympische Spelen te Am sterdam, waar hij op „Draufganger" de dressuurproef heeft gewonnen. AFGHANISTAN OP OLYMPISCHE SPELEN. Berlijn, 2 Aug. (V.D.) Afghanistan heeft zich aangemeld voor deelneming aan de Olympische Spelen van 1936. Het zal een 6terke ploeg afvaardigen. Bakvisch af, door Stins van Idserda. Uitg. Da Tijdstroom Lochem. Zeven meisjes hebben eindexamen ge daan, haar wegen gaan nu uit elkaar maar na een iaar zullen ze weer samenkomen voor een vacantietocht langs jeugdherber gen om te zien, of za nu werkelijk slecht bij elkaar zullen possen, zooals een van haar voorspeld heeft. Een is er al verloofd en laat verstek gaan. De zes anderen star ten werkelijk ondanks een bijna verloofd zijn cn een financieele strop, die door de anderen wordt opgelost. Na wel wat lang dradig gepraat begint do reis cn nu wordt het verhaal veel beter. Enthousiast zijn de jeugdherbergen beschreven en het ver keer met andere trekkers in Oldenbroek schrikken wo wel even van den „kinder toon" maar in hoofdzaak is de tocht ver dienstelijk geschetst. Hoe Micp het ergst vervreemd is van de anderen, geen 'moei lijkheden in het leven heeft en 6teeds een vroolijk leventje leidt, terwijl de anderen door haar moeilijkheden tot elkaar komen, dat al is gevlochten in de belevenissen op de reis en wel op een wijze, welke het boek tot een aangenaam geheel maakt. De illustraties zijn niet liet beste van dit bock. Kort overzicht van „Mijn biedsysteem" door Ely Cul- bert6on. Uitg. v. Holkema en Warendorf, Amsterdam. Mr. F. W. Goudsmit heeft met de verta ling van dit handige boekje een goed werk gedaan, waarvan menig bridger profijt kan trekken. Heel beknopt wordt Culbertson's biedsysteem aangegeven en wij kunnen on3 voorstellen, dat iemand, die het spel goed beheerscht er veel in zal vinden, dat hem \an nut kan zijn bij het bieden. Wie vol komen uit zijn spel wil halen, wat er in zit, bestudeere dit overzicht ernstig en hij zal bij toepassing er van bemerken, dat zijn spel veel aan waarde heeft gewonnen. De klappergewijze uitvoering maakt het ieder gemakkelijk direct op te slaan wat hij bij een bepaald hod noodig heeft Het Berg-Konloginnetje door Ems I. II. van Soest. Uitg. i Gcbr. Kluitman, Alkmaar. Het Bergkoninginnetje is Myra de Wil- mers, die op de theeonderneming Bariloko op een der hoogste hellingen van den Goenoeng Biroe haar domein heeft. Zij kent geen grooter genoegen dan rond te dwalen op de onderneming, gezellig omgaand met de cmployé's die de dochter van den ad ministrateur gaarne mogen. Het leven is er niet eentonig cn wordt nog opgevroo- lijkt door eenige jongelui, die er komen lo- geeren, waarbij Lenny van Zomeren het volmaakte meisje is, dat door haar rustige verzekerdheid in al haar doen en laten een voorbeeld voor allen is. Lcuik weet do schrijfster het al weer te geven en al lezen de geniet men mede van dat heerlijke le ventje in welks middenpunt Myra een be langwekkende figuur is. Voor oudere meis jes een verhaal om van te genieten en waaruit voor menig modern juffertje wel wat te leeren valt. Woonwagens door Ivans. Uitg. A. W. Bruna cn Zn'a U.M. Utrecht. Na zijn ontslag als leeraar voert de bo- hemiennatuur van Dr. Löring hem op een zwerftocht langs den Rijn. Een toevallige ontmoeting met Maria Elisabeth Gahrlos brengt hem bij de woonwagenbewoners Grosbein en Altkirch, die een poppenspel vertoonen, waarin ook dat meisje mee werkt. Meer dan gewone belangstelling voor de mooie Maria drijft hem er toe zich met het lot van Frau Altkirch, Maria's Moeder in te laten. Löring komt in een minder aangename positie als kort na een onderhoud met hem Frau Altkirch ver moord wordt. Maar gelukkig weet een han dig politicman spoedig het geheim op te lossen en Löring gaat vrij uit en krijgt de mooie Maria tot vrouw. Het eerste gedeelte, vrij wel alleen be schrijvend is wat droog, maar later komt de schrijver meer op het hem liggende ter rein van het detective verhaal en dan is hij op zijn best. En nu door Truus Eygcnhuyeen. Uitg. G. B. v. Goor Zn's U.M. Den Haag. Een leuk troepje kinderen van die school van meneer Voogt, die zoo aardig met hen weet om te gaan. Ook na schooltijd inte resseert hij zich voor zijn leerlingen en menig tooneelstukje heeft hij met hen in gestudeerd en opgevoerd. Maar nu willen zo wel eens iets anders en wel een operette. Dan moeten ze echter een piano hebben en Hansje Marsveld opport het idee, dat allen vreugde bezorgt, behalve haar zelf. Zij zullen een bazar en een verloting hou den. Hansje verkoopt heel wat lootjes, maar zij neemt van de opbrengst een gul den af om haar broer Kees in staat te stellen een voetbalwedstrijd bij te wonen. Do zekerheid, dat zo wel spoedig de gulden er weer bij zou kunnen doen, kwam niet uit, vandaar voortdurende angst, dat het gemerkt zou worden. Dit vlot geschreven verhaal laat zich prettig leven en het zal dan ook zeker wel in den smaak vallen bij de jeugd. Do zeven zusters, door Edgar Wallace. Uitg. A. W. Bruna en Zn's U.M. Utrecht. In een viertal verhalen komt Wallace ons de buitengewone talenten demonstree- ren van Mr. J. G. Reeder van het parket van den ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie. Dezo wordt wel voor zeer lastige gevallen geplaatst maar zijn ongeëvenaarde speurzin weet ook de moeilijkste zaken te ontwarren, zoodat hij voor het parket een kracht van bijzondere beteekenis is. En Wallace weet de avontuurlijke gebeurtenis sen wel zoo te stellen, dat er veel span ning in de verhalen komt en de liefhebber van sensatie volkomen bevrediging vindt. H. Gaart jens: „Op zoek naar Oermenschen". Uitgave J. J. Romen cn Zonen te Roer mond. Missionarissen en soortgelijke bewonde renswaardige mensohen, die van het ker stenen der heidensche volksstammen hun levenswerk maken, hebben door den om gang met deze natuurvolken ontegenzeg gelijk veel uit hun latere jeugd behouden, waartoe in den regel een oneohuldige vrij moedigheid om de dingen te zeggen zoo als ze zijn, behoort. Daarbij bobben zij iets ongekunstelds, iets waars, iets primi tiefs en dikwijls een ongekende levensblij heid over zich, dat zich openbaart in hun gezonde, dus van alle kwezelarij bevrijde schrijfwijze. Als een missionaris als II. Geurtjens bo vendien zijn ervaringen en daaraan vast geknoopte vrome ge-daohtcn in een sappig en toch dikwijls pittig Zuid-Nederlandsch neerschrijft, is het niet te verwonderen, dat zijn eerste boek „Onder de Ivaja-Kaja's van Zuid-Nieuw-Guinea" gezien de pers- beoordeelingen een warme ontvangst werd bereid. De mogelijkheid is daarom niet uitgeslo ten dat dit succes te veel aanleiding is geweest om een tweede boek: „Op zoek naar Oermenschen" eveneens bij J. J. Ro men cn Zonen te Roermond-^Maaseik to doen verschijnen, dat weliswaar evenals het eerste de niet te onderschatten ver dienste heeft, dat het een tip van den sluier over het ten onzent vrijwel geen bekendheid genietend donker Zuidelijk deel van Nederlandsoh Nieuw-Guinea op- lioht. Dit zou althans verklaren, waarom al de belangrijke, ja, buitengewoon belang- rijke feiten, die Pater Geurtjens ons 1e verteiien heeft, niet altijd belangwek kende feiten zijn geworden dóór hun be schrijving. Het komt ons voor, dat bij zijn eerste boek de drang óm te schrijven groo ter was. Evenwel, wij mogen er Pater Geurtjens dankbaar voor zijn, dat hij al zijn bevindingen, opgedaan bij zijn toch ten door het land van koppensnellers, pa- VOOR DE KOFFIETAFEL. Tomaten gevuld met kaas. Bereiding: 750 gr. tomaten, 100 gr. ge raspte kaas, 50 gr. boter, 2 eetlepels (afge streken) bloem, 1 dL. melk. Maak een sausje van 25 gr. boter, 1 lepe bloem en do melk. Voeg bij dit 6ausje d gcrosplo kaa6. Roer alles goed dooreen Vul met dit mengsel de voorzichtig uitge holde tomaten. Plaats ze in een vuurvast schoteltje met rondom wat stukjes boter en iaat ze in een matig warmen oven eet poosje smoren. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Biefstuk. Pronksnijbooncn. Aardappelen Haagsche l Bereiding: 4 eiwitten, 75 gr. suiker, 1 li monadeglas bessensap (zelfgemaakt var roode bessen), 150 gr. halve maantjes. Sla de eiwitten stijf. Voeg er de suiker bij en blijf zoolang in dezelfde richting kloppen, tot men het eiwit snijden kan Voeg er vervolgens druppelsgewijs cr steeds kloppend de bessensap bij. Giet do massa in een glazen vlaschaal en steek ei rondom halve maantjes in. ■- Electrische Koffie- en Pindabranderij Natuur on mensch K. Scheringa beziet in het jongste num mer van het bij de Drukkerij-Utgeverij „D( Hofstad" verschijnen maandblad „Natuur er Mensch" het ctliervraagstuk van den con creten kant, Dr. A. Schierbeck zet zijn In dische reisherinneringen voort. Dr. J. Post ma beschouwt de beteckcning van punt ladingen in biologisch opzicht. J. C. Aider: die der aardolie-industrie en Drs. W. var Tongeren behandelt de ontwikkeling var de gcochemie in den laatsten tiid. In df vele. kortere bijdragen wordt ook nog eer beroep gedaan op amateur-fotografen vooi het Meteorologisch Instituut te do Bilt blik semfoto's to maken. Schoevers' Talenrevui Schoevers Talenrevue brengt deze maanc maar liefst 6 verhalen in do moderne taler en buitendien film- en tooneelnieuws, eer rake beschouwing van Ernst Groenevel over den humoristischen roman en een idee dat A. J. Richel sipalfilmers aan do hanc doet om hun product een „opening" te ge ven. radij6vogels tussohen de Lorent- en Wil- demansrivier, het gebied begrensd dooi het Engelsch Guinea en Prinses Marianna- straat, en Digoel en tenslotte op het Frede- rik Hendrik eiland, heeft neergelegd in dit rijkelijk geïllustreerde boek. Vooral dt latere gedeelten onttrekken zich aan d« vertragende reisbeschrijving zonder meer van het begin en het is ook hier, dat de te vlot geworden hand plaats maakt voor eer levendiger verteltrant. Wandelkaarf Bij van de Vcn's Boekhandel to Baarr en N. Mur Jr., Lage Vuursche, is versche nen de nieuwste wandelkaart voor de bosch rijke streek tusshen Soestduinen, Hilver sum, Baarn en Maartensdijk, Waar zelfs degenen, die er goed thuis zijn nog wel eens verdwalen, beteekent deze uit gave vooral voor den vreemdeling een uit komst. De Levende Di-aren der Wereld De elfde aflevering van de Levende Die ren der Wereld uitgave Elsevier, Amster dam, geeft ons allereerst een reeks bijzon derheden omtrent het leven van de schar* relaars, ijsvogels, neushoornvogels en hop pen, voorts brengt zij ons, eveneens rijke- lijk van illustraties voorzien, gegeven! over de bijonelers, momst6, todi's, muie' vogels en soeroekoe's, over do toekans, ho- ningwijzers, jakamar's, bucco's, over de roestvogels, lecuwerikken, meczen, honing' eters; en verwa.nte geslaohten, om tenslotte een beschouwing te geven over de klauwie< ren. lijsters, zwaluwen, liervogels, schreeuw» vogels en kapvogels. Deze aflevering bevat o.m. een pagina welke in kleurendruk geïllustreerd is. Gooisch Buitenleven. Het geïllustreerde maandblad Gooisch Buitenleven van A. J. Herwig te Bussu/m, geeft ons in de Augustus-aflevering een ar tikel van Jan P. Strijbos onder den titel? „Trekken het Schelpengruis", waarin hij het bontbekpleviertjc nader beschouwt; voorts schrijft hotulanus Schoonderbeek over het plantenleven in de Rotterdam6Che- Diergaarde, terwijl J. H. Meyer het heeft over de nieuwe kleuren van de duizend» 6choonen. Tuinbaas Kruimer heeft het over groenteteelt en meer in het bijzonder over herfst- en wintergroenten, G. van Blanken" 6teijn schrijft over -het orchideeën kwee» ken in de vensterbank, terwijl voorts nog verschillende kleinere bijdragon den goed verzorgden inhoud van dit maandblad completeeren.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10