HET KUNSTCABARET DE TOOVERBAL Eduard Veterman vertelt Het Wonder van Amersfoort Het Wonder van Amersfoort GAS VERSTIKKING REVUE VAN DE FILM ACTIEF" „DE WITTE" BORDEAUX WIJNEN Vijf verklaringen voor een goeden naam Dezer dagen heeft een medewerker van De Telegraaf een interview gehad met Ed. Veterman, den leider van het kunstcabaret De Tooverbal, dat morgenmiddag in het openluchttheater Birkhoven alhier een vooretelling komt geven. Wij laten hieronder volgen wat Eduard Veterman alzoo over zijn cabaret heeft ver teld. Waarom, vraagt do interviewer aan Eduard Veterman, heet het „De Tooverbal"? Ten eer6te omdat het een goede naam is, wat hieruit blijkt, dat men vraagt waar om het zoo heet, zegt Veterman. Ten tweede omdat de programma's zoo afwisselend zul len zijn als het aldus genaamde suikergoed afwisselend van kleur is in don mond van den jeugdigen tooverballensnopper, ten der de omdat men, gelijk de kristalkijker in zijn glazen tooverbal, de meest fantastische dingen zal zien geschieden in onzen Too verbal, ten vierde omdat wij van alles wil len laten zien en hooren over wat er zich op onzo oude wereld, die ook tooverbal te noemen i6, afspeelt, ten vijfde... Moet er nog een ten vijfde zijn? De conferencier moet ook wat te ver tellen overhouden... Die. houdt genoeg over, dat is Adolf Engers! Houdt u genoeg over? vraagt de inter viewer aan Adolf Engers. Zal wel gaan, zegt de conferencier. Ik heb nog de Berlijnsche cabaretervaring. Ik heb o.a. meegewerkt aan de openingsvoor stellingen van het bekende cabaret „Gros- senwahn" op den Kurfürstendamm, was later bij Rosa Valetti in „Die Rampe", in „Die Wilde Bühne" met Hesterberg en Ik opende met Szökc Szakall het öoulevard- Theatcr in de Tauenzienstraese. waar we twee jaar achtereen met 6ucces optraden. De vorm van cabaret, zooals het Tooneel- gildc dien nu brengen gaah i6 het eerste gevonden door Stanislauski en later o.a. voortgezet in Reinhardt's „Schall und Rauch". Het Hollandsche cabaret i6 eigen lijk altijd meer persoonlijke prestatie ge weest, indertijd van Pi6uisse en thans, bij voorbeeld, nog van Jan van Riemsdijk. Wat wij brengen willen is een meer algemeen programma, waarbij regie, decor en ensem ble een groote rol spelen En do muziek? Twee musici, zegt Veterman. Maar eigenlijk vier en twintig. Dat zit zoo: ze zijn respectievelijk 1.91 M. en 1.93 M. groot. Men kan dus zeggen dat ze voor twee tel len. Twee maal twee is vier. En ze 6pelen ieder voor zes. Zes maal vier..., Het décor? Het decor is licht, omdat wij veel rei zen zullen. Twee schildwachthuisjes van die ouderwetschc grenadiersschilder huisjes met mooie 6trepen, rood en wit. Een voordoek: een zwart gordijn als achter grond en daarvoor bijvoorbeeld de Stier van Potter, dc Lutinetoren, een pierement,... Hoezoo de Stier van Potter? Al6 zetstuk en omdat er een nummer is waarin hij optreedt, 't Zij dan dat niet Potter, maar ik dezen Stier van Potter ge schilderd heb, omdat hij zijn tong moest kunnen roeren waarom, dat zal wel blij ken. Wat de Stier van Potter zegt komt voor rekening van Luc. Willink Het is een van onze idealen, dat er thans eens jonge auteurs loskomen cn ons goede Nederland- 6ohe cabaretteksten schrijven. Ik hoop zeer dat ze deze kans gebruiken. We hebben thans o.a. de Lutine-Schlepper" van En gers, „De Vrijheid" van Ben van Eyssel- stein, „In Holland staat een Huis" van Luc. Willink, cn een paar producten van mij. Genoeg voor een paar programma's. Met de 6pelende medewerkers, Engere, Piet Rienks, B. (Haagman6, Ceesje Spennhoff, Maryke van Toorn, Tiny Visser, Hélène Vink en Gaétav Cropp staat het zoo, dat ze niet al len in het eerste programma zijn; wij zul len vaak wisselen van nummers en mede werkers. Men weet, dat begin October het Tooneel- gildo mot zijn eerste groote opvoering komt. De „Oedipus", met Loui6 de Vries, mevr. Chrispijn als Joca6tc cn Engers als Therc- eias, in den Stadsschouwburg. Maar voor Augustus en September leek het ons beter om, in stee van met een blijspclletje te ko men, met een goed kunstcabaret den boer op te gaan. En vooral: met een Hollandsch cabaret. 't Is amusementswerk, hier en daar een tiikje serieuzer cn men heeft ons in dc provincie bij voorbaat goed ontvangen. Wel licht zijn wij in September in Amsterdam. De namen kent u, onzo muziek wordt verzorgd door Karei Hartmann, cn de kwa de tongen die zeggen dat er niets van het Tooneelgilde terecht komt, bewijzen, dat wij in Holland iets nieuws probeeren. Niet- waar? En verder draagt ons kantoor het huis nummer 13. Wat wil men meer?" Kij vestigen er hier tenslotte nog even de aandacht op, dat de loketten aan het open luchttheater morgenmiddag te half twee geopend zullen zijn voor kaartverkoop. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Aanvragen van werkgevers Boven de 18 jaar: 4 dagmeisjes, 3 dienstboden, 1 meid huis- ,1 houdster, 7 sigarenmakers Knakwerkers. Beneden de 18 jaar: 2 kappersbedienden, 2 loopjongens, 3 fa- brieksjongens, 3 dagmeisjes. Aanbiedingen van werkzoekenden. Boven de 18 jaar: 1 accountant, 7 arbeiders zeepfabr., 2 autogeenlasschers, 4 automonteurs, 1 ban- derolleerdcr, 2 banket- en broodbakkers, 2 banketbakkers, 13 bankwerkers, 1 beeld houwer, 6 behangers-stoffeerders, 9 beton- vlechters, 2 betonwerkers, 7 boekdrukkers, 6 boekhouders, 2 bouwk. opzichters, 3 broodbakkers, 24 chauffeurs, 2 chocolade werkers, 4 colporteurs, 1 costuumnaaistcr, 2 dagmeisjes. 2 dienstboden, 29 clcctriciens 4 eleclr. lasschers, 1 cmballcur, 3 expeditie knechten, 28 fabrieksarbeiders, 3 fabrieks meisjes, 1 forceur, 1 framebouwer, 3 fra- mevijlers, 1 granict-schuurder, 92 grond werkers, 26 havenarbeiders, 2 hoefsmeden, 1 houtdraaier, 1 houtfraiser, 3 huishoud sters, 1 huisknecht, 3 hulp i.d. huishou ding, 1 hulpvakarbeiders (Tijp.), 1 incas seerder, 4 inpakkers, 3 instrumentmakers, 15 kantoorbedienden (mann.), 1 glazenwas- scher, 1 betontimmerman, 2 meetarbeiders, 1 ringerplakkcr, 1 pikeur, 4 kellncrs, 2 ke telmakers. 1 keukenmeisje, 2 kinderjuf frouwen, 7 kleermakers, 1 klinker, 1 koet sier, 1 koperslager. 4 kruideniersbedienden 1 kuiper, 1 lederbewerker, 1 leeraar, 12 let terzetters, 5 loodgieters, 2 loopknechts, 13G losse arbeiders, 4 machinale houtbewer kers, 7 machinebankwerkers, 1 machinist, 12 magazijnknechts, 2 magazijnmeesters, 3 mctaaldraaicrs, 1 metaalschavcr, me- taalslijpers, B metaaLlampers, 55 metse laars 2 mcubolbeitsers, 21 meubelmakers, 2 meubelstoffeerders, 1 onderwijzer, 61 op perlieden, 3 pakhuisknechten, 1 pettenma ker, 4 plaatwerkers, 1 portier, 1 pijplegger, 7 reizigers, 2 rijwielherstellers, 5 rijwiel lakkers, 8 rijwiclmonteurs, 1 preparateur, 6 lijnkoekpersers, 1 caatinebcdiende, 1 Ac quisiteur, 1 cellist, 4 scheerders (textiel), 62 huisschilders, 5 schoenmakers, 9 siga renmakers, 7 smeden, 11 slagers, 4 soldecr- ders, 2 spoorwegarbeiders, 1 steenhouwer, 4 steno-typisten, 3 stokers, 11 straatma kers, 12 straatmakers-handl. 30 stucadoors, 1 stuurman, 1 suikerwerker, 3 tabaksbe werkers, 1 meubeltcekcnaar, 4 bouwk. tce- kenaars, 1 werktuigk. teekenaar, 6 textiel arbeiders, 103 timmerlieden, 1 fabr. timmer man, 11 tuinlieden, 1 uitvoerder, 7 vcldar- bciders, 2 venters, 3 vcrfmalers, 3 ververs, 14 verwarming-monteurs, 2 viltbewerkers, 13 voegers, 9 voerlieden, 2 wafelbakkcrs, 1 waker, 2 waschkneclits. 3 werkmeesters, 13 werkvrouwen, 52 wevers, 3 winkelbedien den, 4 winkeljuffrouwen, 1 zadelmaker, 1 zandblazer, 1 borstelmaker, 1 lijstenmaker. 1 mijnwerker, 1 chcf-sigarcnfabrick, 1 rc- clameteekenaar. Beneden de IS jaar: 2 automonteurs, 1 bankwerker, 2 electri- ciens, 6 fabricksjongens, 1 gas- en water- fitter, 6 kantoorbedienden (mann.), 5 idem (vrouw.), 1 kappersbediende, 1 kruideniers bediende, 1 loodgieter, 6 losse arbeiders, 1 machine-bankwerker, 3 metselaars. 2 meu belmakers, 1 monteur, 1 opperman, 6 rij wielherstellers, 1 rijwiellakker, 2 smeden, 2 tabakstrippers, 4 timmerlieden, 1 win kelbediende, 3 winkeljuffrouwen. Voor aanvragen om werkkrachten door patroons, woonachtig buiten de gemeente, raadplege men de opgave op de stads-aan- plakplaatsen. STAATSEXAMEN. Geslaagd voor diploma B. na voortgezet examen de heer W. F. Stenfert Krocse. L. NIEWEG Utrechtschestraat 38 Tel. 1S25 t/o HCck's Lunchroom. EDISON BELL GRAMOFOONPLATEH ALBERT DE BOOY zingt: Kun je fluiten Johanna Onbekende Vrouw Sarie Marijs De Blonde Katrijn Wat de Wereld speelt Alle 1.— per stuk. Alte Kamera dan marsch en Vlieger marsch 0.90. „HOT OF THE WEEK" Keuze uit 58 nummers kunnen wij U nu lev®ron voor 15 cent per stuk. Gramofconnaalden Pick'ups Kcffergramofoons. L. NIEWEG. Zeven jarig meisje het slachtoffer In den afgeloopen nacht lieeft in een per ceel een geval van gasveretikking plaats gehad, dat aan een zevenjarig meisje het leven heeft gekost. De vrouw des huizes werd te ongeveer half drie wakker, doordat een eigenaardige lucht in de woning hing. Bij onderzoek bleek, dat de gasslang in dc keuken lek was. Het ongeluk wilde, dat wèl dc kraan aan liet gascomfoor, doch niet die hij de gasleiding was afgesloten, zoodat het gas vrij kon wegstroomen. Dc familie had oen zevenjarig nichtje Reina Renes uit Zaandijk gelogeerd. De slaapkamer van het meisje was naast de woonkamer, die open stond en in directe verbinding met de keu ken was. liet gas is via de woonkamer in het slaapvertrek van het meisje gedrongen, waardoor het kind aan gasverstikking is overleden Pogingen om dc levensgeesten nog op te wekken hebben helaas niet racer mogen baten. EXAMENS Voor het voor de Eerste Nederlandsohc Mode Vakschool Vercèniging gehouden examen voor leerares coupeuse is geslaagd mej. R. J. R:ijnders alhier; voor coupeuse is geslaagd mevrouw M. J. de Boom do Witte alhier Te 'sGravenhoge is- geslaagd voor het examen Nijverheidsonderwijs akte N k, de heer A. Goud alhier CITY JEUGD-BIOSCOOP. De diicctic van het City Theater organi seert op a.s. Maandag- en Dinsdagmiddag cenige kindervoorstellingen. Als hoofdfilm wordt vertoond het prachtige sprookje Doornroosje de schoone slaapster. Voor verdere bizonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. HEEFT U AL EEN RIJWIELPLAATJE? Gisteren zijn zeven personen bekeurd we gens het niet hebben van een rijwielbclas- tingmerk. Wij schrijven 4 \ugu6tus; het wordt nu toch wel tijd zoo iels op zijn rij wiel te hebben! ZIJ, DIE HET NOOIT LEEREN.... Rechts houden schijnt moeilijk te zijn. Ondanks de vele ongelukken tengevolge van het niet' reclils houden, ondanks de vele waarschuwingen en ondanks de pro cessen-verbaal van jiolitievvege, zijn er nog steeds automobilisten, die mccnen, dat zij wèl link6 in een bocht mogen rijden. Dat zij hierdoor zichzelf, maar vooral ook an deren in een ernstig gevaar brengen, schij nen deze weggebruikers niet te willen be grijpen. De politie ziet cr gelukkig 6treng op toe. Gisteren zijn tenminste weer 9 auto mobilisten bekeurd wegens het links rijden in don bocht. Laten we hopen, dat zij het nu wèl loeren I BEDRIJFSLEVEN. Luxo Brood, en Banketbak kerij van G. v. Renselaar. Heden is de nieuwe luxe brood- cn ban ketbakkerij van den heer G. van Ronselaar in het pand Leusder weg 123, tegenover de Edisonstraat, officieel geopend. Gisteren was het gcheele bedrijf, dat van de nieuw ste machines Is voorzién, te bezichtigen, van welke gelegenheid door zeer velen ge bruik is gemaakt. Door de moderne inrich ting, welke als vanzelf een hygiënische be handeling met zich meebrengt, alsmede door de verzorging van de artikelen door vakkundig personeel, wordt hier een pro duct verkregen, dat cr wezen mag. Deze winkel is wederom een mooie nieuwe scha kel tusschen den ketting van winkels, welke zich langs den Lcusderwcg bevindt. De belangstelling bij de opening was ook vrij groot. BURGERLIJKE STAND. 3 Augustus. Geboren: Cornelis. z. van Lbele de Vries cn Lolkjc Bouina; Geertje Ilcndrika Clasi- na Maria, d. van Jan Berend Gcrardus Rut gers en Clasina Petronella Blickcndaal. Overleden: Alida Wilhelmina Hanegraaf, oud 10 jaar; Cornelia Wilhelmina Smit, oud 7 jaar. TEMPERATUUR VAN HET WATER. Dc .temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 67 graden Diploma's. Het diploma werd behaald door Alb. Ok- huysen, Frits Weysohedé, Ilcndrikus Tie- rnen van Urk, Alb. van Urk, Alb. Offereins, mej. Batenburg, P. W. Stoutihamer en L. C. W. Mees. De nieuwe film in City Theater en Cinema Amicitia Wij hebben reeds verschillende leuke, frissohe, vroolijke films gehad. Wij denken daarbij o.a. aan de Privó-Secretaresse, aan de film van Anny Ondra, aan Maurice Che valier, e.a., doch de rolprent, welke deze week in City Theater dc lens passeert, zal stellig ieder verrassen. „Popje" is de film, welke bij uitstek geschikt is voor dezen vacantietijd, den tijd, waarin ieder naar een theater zoekt, om honderd procent ont spanning te krijgen, om een luchtig, opge wekt programma te zien. Welnu, dat geeft deze week City Theater. „Popje", met Her mann Thimig en Franciska Gaal in de hoofdrollen, is een aaneenschakeling van de meest komische scènes, welke zich in hot bijzonder kenmerken door kostelijken humor en uitstekend spel, vooral van Franciska Gaal als het .Popje", dat op geraffineerde wijze deze rol weet te spelon en op nog geraffineerder wijze het hart van den jongen Dr. Werner weet in te palmen. Het is een bijzonder aardige geschiede nis, welke in deze film uitgebeeld wordt De moeder van Popje ontvangt uit Wce- nen 'bericht, dat haar dochter Lucie Carell, do beroemde ohansonnièrc, naar Parijs komt, juist als zij met haar vriend, dr. Lohnan. zit te soupeeren. Nu moet zij hem vertellen dat zij een „dochtertje" heeft en 'laat daarbij een jeugdfoto van Csibi zien, waar het kind met een 6trik in het haar op staat. Hier is het begin van een reeks van de mec6t komische verwikke lingen. Dr. Lohnan brengt voor haar een autoped mee, cn Csi'bi komt met korte rok jes cn een groote strik in het haar binnen, om direct na de verwarring, welke daar door ontstaat, weer te verdwijnen en een sigaret te gaan rooken. Dr. Werner, een vriend van dr. Lohnan, ziet dit en trekt haar verontwaardigd de sigaret uit den mond. Ook uit deze ontmoeting komen vele dolle situaties voert. Csibi, die ken- nèlijk dr. Werner het hof maakt, wordt door deze steeds' als een klein meisje be schouwd; zij speelt hierbij op voortreffe lijke wijze de rol aan „enfant terrible", om toch maar blijken van haar gevoelens te kunnen geven, dooh dr. Werner, die door baar in zeer moeilijke situaties ge bracht wordt, komt pas tot andere inzich ten door zijn butler, die hem vertelt en aan de hand van een foto aantoont, dat Lucie Carell en Csibi dezelfde personen zijn. Toen draaide do kinderlijke behande ling plotseling om, waardoor beide tevre den waren. Een film vol jolijt, die waard is ook in dozen tijd des jaars volle zalen to hebben Het bijprogramma geeft ons het Para mount wereldnieuws, het Profiltiniouws. dat ons o.m. dc vlieg demons tralies van den Nat. Luchtvaartdag, den polowedstrijd Ne derlandBelgië en de Europeesohe tennis kampioenschappen laat zien; voorts bevat het bijprogram een teohni-colour-teeken- film „De ark van Noacli", benevens een aardige één-acter: „Truc om Truc". Cinema Amicitia. „Spionnen ^an het werk" is de titel van het hoofdnummer dat Zondag-, Maandag en Dinsdagavond in Cinema Amicitia draait. De titel geeft ons reeds een klein idee van do soort van deze film: spannend en emotievol. Wanneer wij daar dan nog bij vertellen, dat de spionnagegesöliiede- më, welke in deze film verwerkt is, da teert uit de voorgeschiedenis van den wereldoorlog, n.l. in 1912 en 1915, geeft dat aan het geheel een grootere sensatie. Zoo als met iedere film is het ook met deze: de vrouw komt in het geding. Liefde en plioht komen tegenover elkaar te staan, doch in dit geval zegeviert de plioht ten koste van de liefde Er is dus een# géén „ha/ppy end". Do geschiedenis verplaatst zich naar 1912, toen spionnage en contra-spionnage, 'ter voorbereiding van den wereldoorlog hoogtij vierden. Te Wecneri was toen mar kiezin Marcella Galdi een der spionnen, BRIGITTE HELM, KARL LUDWIG DIEHL. in wier gezelschap Michael von Homberg veel gezien werd; van deze gelegenheid maakt een Ilaliaansclie spion, no. 77, te gen wien de Oostenrijksche geheime dienst verdenkingen heeft, gebruik om zich te dekken. Van de gelegenheid, dat Michael van Homberg wordt gearresteerd maken Marcella Galdi en no. 77 gebruik om naar Rome te vluchten. Drie jaar later meldt Von Homberg zich bij den Oostenrijkschen spionnagedienst aan; men wil hem een kan6 geven zijn goeden naam te herstel len en geeft hem de opdraoht 110. 77 in Rome -te ontmaskeren. Het gelukt hem no. 77 te vinden en hem dood te schieten. Wanneer Von Homberg met een vliegma- ohine wil vluchten komt Marcella het vliegveld opstormen en roept hem te arresteeren. Het lukt Von Homburg niet haar over te halen mee te vluchten; nu ontziet hij haar, die vóór de machine slaat niet en start. Hij wordt onder geweervuur genomen, doch ziet kans zonder gekwetst te worden Oostenrijksch gebied te berei ken. 'De hoofdrollen worden hier vervuld door Brigitte Helm en Karl Ludwig Diehl. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen ter kennis van het publiek, dat een door II. Jörg ingediend verzoek mot bijlagen, om vergunning tot het op richten van een constructiowerkplaats en het daarin plaatsen van 5 clcclromotoren in totaal van 12 P.K. tot het aandrijven van verschillende machines in het perceel, alhier gelegen aan het Ilocvclakensche Voetpad 2 op de secretario der gemeente ter visie ligt en dat op Vrijdag, den 17 Augus tus aanstaande, des voormiddags te 10.15 ure gelegenheid ten Baadhuizo wordt go- geven, om, ten overstaan van het Gemeen tebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de in richting in tc brengen. Burgemeester en Wethouders van Amers foort brengen tor kennis van het publiek, dat een door P. II. Bos ingediend verzoek mot bijlagen, om vergunning tot het op richten van een ijsfabriok en het daarin plaatsen van een electromotor van 3 P.K. tot het aandrijven van een ijsmachine in het perceel, alhier gelegen aan do Vij ver 18, op dc secretario der gemeente ter visie ligt cn dat op Vrijdag, den 17 Augus tus aanstaande, des voormiddags to 10 ure gelegenheid ten Raadhuizc wordt go- geven, om, ten overstaan van het Gemeen tebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het oprichten van de in richting in tc brengen. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Veiling van 3 Augustus. Druiven 23—26 ct., tomaten 34 ct., frambozen 1419 ct., roodo besacn 711 ct.., meloenen 2330 ct., perziken 412 ct., kruideniereperen 814 ct., Yellow 1017 ct., capucijncre 1113 ct., doppers 1522 ct., pronkers 610 ct.,. enijbooncn 1623 ct. spcrcieboonen 9—20 cent, postelein 68 ct., augurken 12—15 ct,, komkommer^ 34 ct., bloemkool 12—24 ct. EIERVEILING. Veiling van 2 Aug. Aanvoer pl. m. 50.000 stuks. Kleino eieren ƒ2.602.80; witte eieren 2.803.30; bruine eieren ƒ3.003.50. CHEMISCH REINIGING VERVEN ONTVLEKKEN TEL. 1717 ff TEL. 1717 D a g e 1 ij k s: City Theater. Verooning van „Popje." Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. s Zaterdags en Woensdags matinée, 2.30 uur n.m. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon- zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theoa Vereeniging, Regentesselaan. Iederon dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nleuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. .Vredcsbibliotheek, Arnhemscheweg 50. 5, 6 en 7 Augustus. Cinema Amicitia, vertooning van „Spionnen aan 't werk." 5 Augustus. Openluchttheater Birkhoven. Nederlandschc Tooneelgilde. Kunst-Cabaret „de Tooverbal." 2% uur n.m. 14 Augustus. Muziektent Plantsoen Zuid, Concert der Amersfoortsche Muziekvereni ging. 8 uur. 12—15 September. Markthal. Groote ten toonstelling van bloemen, groenten en fruit. 6—21 October. „De Poth". Amersfoortsche Kunstkring Tentoonstelling van werken van Jhr. A. W. den Beer Poortugaal. 6 en 7 October. Int. School voor Wijsbe geerte. Conferentie Ver. v. Vrouwenbclan- gen en gelijk Staatsburgerschap. 20 October. Amicitia. A.D.V.E.N.D.O.-op- voering van „Vlammen." ZEIST. 8 Aug. Figi. Opvoering van de revue „Dat doet de deur dicht." 8 uur n.m. Afdoellng WijnhandeL TeL 22. Graves Supérieur Chateau de Fez 1929 Chateau Monroze 1924 1.30 1.30 1.35 r:"BEKENlNGSKOERSEN Off. Not. Niet Oft 3 Aug. 4 Aug. 12 uur Londen i 7.44% -.43% Berlijn 57.30 57.47 Parijs 9.74% 9.75% Brussel 34.70 34.69 Zurich 43.23 48.24 Kopenhagen 33.35 33.30 37.47 37.45 Stockholm 38.45 38.42 New-York 1.47% 1-47% 12.70 12.70 6.16 6.15 Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE BANS. Releening op effecten3 Voorschotten in rekening-courant ,3$

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3