KONINGIN EMMA HERDACHT BRANDSTICHTING IN EEN CAFE „DE JOODSCHE INVALIDE" GAAT BOUWEN DE GESTIE DER NED. VARKENSCENTRALE NOORDENWINDEN EN DROOGTE A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINRICHTING HUMORHOEKJE ♦vss*. Haar aandenken zal bij het volk in hoogste eere blijven 's-Gravenhage, 2 Aug. Door het Haagsche Comité voor Volksfeesten was hedenavond een Herdenkingsavond georga niseerd, gewijd aan de nagedachtenis van H. M. de Koningin-Moeder. De groote zaal van het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen was geheel gevuld met een groote schare belangstellenden onder wie zich bevonden de burgemeester van 's-Gravenhage de gemeente-secretaris, wet houder mr. de Vries, verschillende leden van den Gemeenteraad, de chef van de Genera- len Staf, generaal Reijnders, de chef van de Marinestaf vice-admiraal de Graaff, de gar- nizoens-commandant, kolonel Sillevis en de directeur-generaal van onderwijs, prof. van Poelje. Op het podium was een portret van de overleden Vorstinne geplaatst dat door Willy Sluiter geschilderd is en voor dezen avond welwillend was afgestaan. Bij den aavang der bijeenkomst deelde de voorzitter, de heer Quant mede, dat kapitein Walther Boer, directeur van de Koninklijke militaire kapel, die met de leiding van het muzikale gedeelte van den avond was belast, door ongesteldheid verhinderd was tegen woordig te zijn. Deze ongesteldheid is gelukkig niet van ernstigen aard, wel zal het geruimen tijd duren alvorens kapitein Boer zijn werk zaamheden zal kunnen hervatten. Het eerste gedeelte van den avond zal ge leid worden door kapelmeester van Leeuwen en het tweede gedeelte door den heer Jos Vrancke. De herdenkingavond werd geopend door het orkest, dat het volkslied van Waldeck Pyrmont ten gehoore bracht, gevolgd door het Wilhelmus, dat alle aanwezigen mede zongen. Het woord was daarna aan prof. dr. A. A. van Schelven. Spr. ving aan met te zeggen, dat het een groot voorrecht is, wanneer een volk de overheidspersonen, die het gehoor zamen moet, ook ecren kan krachtens hun karakter en persoonlijkheid. Dit is helaas niet altijd het geval. Wij Ne derlanders zijn echter wel steeds een bevoor recht volk geweest dat mag spreken van groote figuren uit onze historie, waar de heele wereld met eerbied en bewondering naar opziet. Vervolgens gaf spr. een karakterschets van Koningin Emma en wees er vooral op hoe Zij volkomen Nederlandsche was geworden en ook hoe Zij zich op den achtergrond hpeft gehouden toen Haar Dochter eenmaal het bewind in handen had genomen. Hoe vaak zien we in de geschiedenis geen andere verhoudingen. Maar daarom zal Haar aandenken ook bij het geheele Nederlandsche volk in de hoog ste eere blijven. Na de rede van prof. van Schelven zong Willem Ravelli met begeleiding van het or kest een „Gebed voor H.M. de Koningin-Moe der" van Dina Appeldoorn en het lied van een Koningsvrouwe van Arnold Spoel. OVERREDEN EN GEDOOD. Beek (L.), 3 Augustus. Hedenavond is het 6-jarig meisje van de familie Koemans te Rothem-Meersen door de auto van den heer Arnolds uit Sittard overreden en ge dood. Den chauffeur treft geen schuld. VERDRONKEN. Groningen, 3 Augustus. Hedenmid dag is de 23-jarige J. Grit, boerenknecht woonachtig te Tolbert gemeente Leek, door tot nu toe onbekende oorzaak in het diep nabij de boerderij geraakt en verdronken STAKING BIJ NAALDENFABRIEK. Te Vaals, Vaals, 3 Augustus. Aan de Eerste Ne derlandsche Naaldenfabriek zijn vandaag de arbeiders in staking gegaan. De oor zaak is een door de directie voorgestelde loonsverlaging van 10%, welke eerst op 31 Juli bekend gemaakt werd. Besprekingen anet de directie hebben geen resultaat ge had, zoodat vandaag het werk werd neer gelegd. De arbeiders hebben zich tot den burge meester der gemeente gewend, die nadere besprekingen met de directie zal houden Volgens de de arbeiders stond het loon peil reeds beneden dat der arbeiders in dezelfde industrie in Aken. Bij de staking zijn 43 manlijke cn vrou welijke arbeidnemers betrokken, waarvan slechts 5 georganiseerd zijn. ERNSTIG ONGEVAL». Heerenveen, 2 Augustus. Heden avond omstreeks half elf is de ruim 40-ja- rige manufacturenhandclaar J. Popma uit Heerenveen, door het springen van een voorband, nabij Oudeschoot in volle vaart met zijn auto tegen een boom gebotst. P. werd daarbij zwaar gewond, hij is, nadat de eerste hulp verleend was, per zieken auto naar Heerenveen overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. De auto is ge heel vernield. JUWEELEN HALSSNOER IN DE MEST. Merkwaardige vondst te Arnhem. Een inwoner van Arnhem heeft, naar de Msb. meldt, een merkwaardige vondst ge daan. Toen een zekere Br., wonende op den Paa6chberg, waar hij een winkel heeft, op zijn land, vlak echter Bronbeek werkzaam was, zag hij tusschcn de aanwezige mest wat glinsteren. Hij nam het op en spoelde het af cn het bleek en metalen halsketting te zijn, die bezet was met steentjes. B. sloeg er verder geen acht op, naim het mee naar huis, doch meende overigens dat het ccn waardeloos voorwerp was. Met tegen overgestelde bleek weldra. B. liep toeval lig een reohercheur van politie tegen het lijf, aan wicn hij het voorwerp liet zien met de vraag of het ecnige waarde had. De rechercheur herkende den ketting oogcnblikkelijk als een nog vermiste kost baarheid van een diefstal, waarnaar zelfs in Parijs- cn andere groote steden was ge zocht. Het was een gouden ketting bezet met juweelen, die destijds gestolen werd bij Baronesse van Verschuur aan den Jans- binnensingcl te Arnhem door den beken den inbreker P., die inmiddels zijn straf al uitzit voor een serie inbreken. Het blad vernam nog, dat de mest, waar in de ketting gevonden werd, op het land was gebracht door de Gemecntcrciniging, die op haar beurt deze substantie wint uit de sladsriolen. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat de inbreker het voorwerp in een of andere put heeft geworpen, toen hij meende ontdekt te zijn. Wraakneming van politieke tegenstanders Amsterdam, 3 Aug. Een ernstig geval van brandstichting heeft zich hedenavond voorgedaan in de bovenverdieping van het café Kulmbach aan de Ceintuurbaan al hier. Op de eerste verdieping van dit café is een vergaderlokaal van de N.S.B., en geregeld worden hier vergaderingen houden, gelijk ook hedenavond het geval was. Tegen het sluiten der bijeenkomst, toen juist het Wien Necrlandsch Bloed zou worden gezongen, werd men plotseling een brandlucht gewaar. Een ingesteld on derzoek bracht aan het lioht, dat op de derde en vierde verdieping in veróohillen de logeerkamers brand was ontstaan in de daar aanwezige bedden. Dikke rookwolken puilden naar buiten en in allerijl werd de brandweer gealarmeerd, welke spoedig ter plaatse was-. Door de enorme rookontwik keling was deze "genoodzaakt van maskers gebruik te maken bij het blusschingswerk Niet minder dan acht brandhaarden wer den in de logeerbedden ontdekt en boven ,dien nog twee onder gordijnen. Een brand wacht werd onwel door den verstikkenden rook en moest weggedragen worden. Na ongeveer een uur was de brandweer het vuur meester. Het staat wel vast, dat hier van brand stichting sprake is, cn dat deze euveldaad op rekening van politieke tegenstanders geschreven moet worden. Men is eohter onhandig te werk gegaan, want door het groote aantal brandhaarden heeft men het vuur door de rookontwikkeling verstikt. De politie stelt een onderzoek in. De eigenares van het café is op heurspolis verzekerd. VERDRONKEN. Den Bosch, 2 Augustus. Hedenavond omstreeks acht uur is een 14-jarige jongen in de rivier do Dommel alhier verdronken, Twee kinderen waren aan het spelen bij de rivier en poogden een in het water geraak ten bal te grijpen. Hierbij geraakten zij beiden te water. De 14-jarige J. van Balen trachtte de beide drenkelingen te redden. Hij sprong van de Wilhelminabrug af te water en wist een van hen, den 13-jarigen P. v. d. Putte, te grijpen en op het droge te brengen. De andere drenkeling was in middels reeds in de diepte verdwenen en kon slechts levensloos opgehaald worden. Het was de li-jarige J. Wageman. Gerui men tijd heeft men nog getracht de levens geesten op te wekken, doch het was te vergeefs. DE ZIEKENDELEGATIE DER V.V.S.U. Heden de reis voortgezet. Oldenzaal, 2 Aug. De ziekendelegatio naar Sovjet-Rusland welke, zooals gemeld, Jsteren door de Duitsche douane bij het overschrijden van de NederlandschDuit sche grens, is opgehouden, heeft heden de reis kunnen voortzetten, nadat de Neder landsche consuls te Berlijn en te Bentheim, alsmede de Sovjet-vertegenwoordiging te Berlijn, hun bemiddeling hadden verleend. De Duitsche douane-autoriteiten hebDen het gezelschap hun verontschuldiging aangebo den voor het gebeurde, dat aan een vergis sing moet worden toegeschreven. VERKEERSONGEVAL NABIJ NULAND. Alleen materieele schade. Rosmalen, 3 Aug. Hedenavond kwam cp den weg Den Bosch—Grave een perso nenauto. afkomstig uit Rotterdam, in de nabijheid van Nuland in botsing met een anderen wagen, afkomstig uit Zwolle. In de eerste auto zat de heer Wilson uit Rotter dam, de andere wagen werd bestuurd door den heer Rozema uit Zwolle. De wagen van den heer W. werd totaal vernield, de andere auto werd beschadigd. Persoonlijke ongevallen kwamen wonder boven wonder niet voor. De oorzaak moet gelegen zijn in liet feit, dat bij het passeeren van een derde auto dc ruimte voor de andere wagens niet voldoende was, waardoor een botsing van de twee elkaar tegemoet rijdende auto's niet meer te vermijden bleek. HET AUTO-ONGELUK TE HEERENVEEN De heer J. Popma, die nabij Heerenveen met zijn auto door het springen van een voorband ipet volle vaart tegen een boom is gereden en in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd, is kort na aankomst aldaar overleden. Uitbreiding met het vrijkomend terrein van Diamantclub Concordia In het officieel orgaan van „De Joodsche Invalide" lezen wij het volgende: Na diepgaand overleg en hoogst ernstige voorbereiding heeft het Bestuur van „De Joodsche Invalide" in zijn laatste vorgade ring als bekroning van de vele belangrijke besprekingen, besloten, het door den Archi tect Staal ontworpen project van de groote uitbreiding van het Centraal Gesticht en van de verbouwing van het bestaand ge bouw, te aanvaarden. Ruim 8 jaren na het tot stand komen van het huidige gebouw, is ons Gesticht te klein geworden, omklemmen ons zijn muren. Honderden staan buiten de poort to wachten op Uw hulp. Het Bestuur, met zorgen overladen, is er, dank zij den nooit genoeg te waardeeren Regeerings-steun door het organiseeren van loterijen en ver der dank zij de wijze, waarop het Neder landsche publick het werk heeft gesteund, in geslaagd, om de gelden te vinden, die noodig zijn voor .de verdere verbreeding van onze basis, voor een greep naar het dichtstbijliggend ideaal. Wie zich duidelijk voor oogen stelt, welk een moed er noodig is om in dozen tijd van ellende cn geldgebrek tot een derge lijk initiatief te geraken en wie beseft, wel ke zorgen het met zich breng, om later dit groote gebouw te kunnen exploiteeren, zal eerbied hebben voor ons besluit. Maandenlang heeft de Bouw-Commissie onder leiding van haar eminenten voor zitter, den vroegeren Amsterdamschen Ge meente-Secretaris, den heer J. J. Roovers, en met volledige medewerking van den bij uitstek deskundigen Stadsarchitect, ir. A, R. Hulshoff, vaak tot diep in den nacht vergaderd, om de plannen nauwkeurig te wikken cn te wegen. Het eenstemmig ad vies der Bouwcommissie luidde: „Aan vaardt dit project". Zwaar drukt de last der liefdadigheid op haar beoefenaars. Met groote moeite slechts kan men in deze tijden voldoende hulp verleenen. Des te heerlijker is de taak van degenen, die hier actief kunnen zijn. Oneindige zorgen kost het de gelden te vinden, die men behoeft, om, wat oud en gebrekkig is, te schragen. En ondanks dat, denken wij aan ons Lief dadigheidspaleis. Het ontwerp, dat U eerst daags, hopelijk reeds in het volgend num mer, zal worden getoond en onder leiding van de heeren Staal en Oesterman zal wor den uitgevoerd, mag een waar kunststuk worden genoemd. Wanneer het tot stand komt, zal het eens heeten: „Het Paleis van Weldadigheid". Maar een grootor kunst stuk zal het zijn, in dit gebouw onze ver pleegden naar wensch te verzorgen. Hoezeer ieders hulp noodig is, om dit mogelijk te maken, behoeft door ons, in dit blad, niet te worden beschreven. Iedereen zal zijn plicht doen. Liefdadig Nederland zal weten, dat men honderden menschcn in den tegenwoordigen tijd uit particulier initiatief niet kan onderhouden, indien niet giften en gaven toestroomen van ieder, die in staat is deze te verstrekken. Elke busjeshouder zal bij het offeren van zijn penningske beseffen, dat er buiten zijn gezin ellende geleden wordt, die dient te worden verzacht. Vraagt men ons, of wij luchthartig tot don bouw besloten hebben, dan antwoorden wij volmondig: „Neen"! Doch de nood dringt en geheel Nederland vraagt niet: „Bouwt gij?", maar: „Wanneer begint gij eindelijk?" Welnu, wij bouwen. Binnen luttele weken zal de Diamantclub „Concordia", grenzend aan ons Gebouw, worden gesloopt cn dan komt de eerste paal en... Uw medewerking. Moge er Gods zegen rusten op dit besluit Mogen wij bouwen in vrede cn zonder zor gen! Wij wekken U op, als van ouds, Uw plicht te doen. In stralenden gloed ven- rijst in onzen gedachtengang „Ons Paleis van Weldadigheid". Wij zullen het met Uw hulp openen. Gij zult Uw zwakken en misdeelden een gelukkigen levensavond bereiden. Gij zult Uw plicht kennen: het betrachten van wel dadigheid. Tot nu toe is er een climax in onzen ar beid geweest. Begonnen met 12 patiënten, hebben wij het thans gebracht tot 200. En verscheidene honderden smeeken om plaat sing. Deze za! alleen kunnen geschieden, indien elk Nederlander zich diep bewust is vullen, van den grooten roep, die van Nederland uitgaat, als een der be schaafdste landen der w.reld, het land van rustig overleg cn groote menschenlief- de, dat ten volle toont te beseffen, dat ook een climax aanwezig moet zijn in het of feren van zijn gave, wanneer de tijden die hulp vorderen. Bedenkend, welk een kommer duizen den onder ons vervult, moeten wij gaan tot dc grens van de mogelijkheid, om an deren te helpen. Wij hebben ervaren, dat nimmer tever geefs een beroep op U is gedaan. Dat bij de uitbreiding van ons werk de gaven zijn verveelvoudigd. Wij doen een dringend be- oep op U, om in de toekomst ons nog krachtiger te helpen dan voorheen. Het hoogst belangrijke besluit wel licht het belangrijkste uit de geschiedenis der J. I.! is gevallen: Wij gaan bouwen. „De Joodsche Invalide" rekent op Uüü „DE MAASBODE" VERBODEN VOOR VEERTIEN DAGEN Naar wij vernemen is „Dc Maasbode' met ingang van gisteren voor 14 dagen in Duitschland verboden. (Hbld-). TWEE DREIGENDE ARBEIDS CONFLICTEN. 's-G ravenhage, 3 Aug. Heden had on der leiding van den Rijksbemiddelaar, prof. Aalberse, te 's-Gravenhage een bespreking plaats met partijen, betrokken bij het drei gend conflict bij de N.V. van Thiel's schroefboutenfabriek te Helmond. De Rijksbcmiddelaar heeft aan partijen een voorstel gedaan, dat door den patroon is aanvaard en waarover dc arbeidersorga nisaties zich nog zullen beraden. Hedenmiddag had vervolgens onder leiding van den Rijksbemiddelaar prof. Aalberse, een conferentie plaats rnet par tijen, betrokken bij het dreigend conflict in het loodgietersbedrijf te Breda. Do Rijksbcmiddelaar heeft een voorstel gedaan, dat door de patroons is aanvaard cn dat door de arbeidersorganisaties bij liun leden zal worden verdedigd. Het eerste rapport uitgebracht. Van corruptie niets gebleken 's Gravenhage, 2 Aug. Gelijk iceds gemeld is heeft de commissie-Beurner haar eerste rapport over de gestie der Neder landsche Varkensccnlrale uitgebracht. Dit rapport zal aan II. M. de Koningin worden toegezonden cn kan in verband daarmede thans nog niet worden gepubliceerd. Wij meenen echter met zekerheid te we ten dat, blijkens de conclusies waartoe dc commissie gekomen is, de door sommigen in den lande gewekte indrukken, dat de Nederlandsche Varkenscentrale een cor rupt instituut zou zijn, in de resultaten van het door de commissie ingestelde onder zoek, geen enkel aanknoopingspunt vindt. Integendeel zou do commissie als haar overtuiging uitspreken, dat haar onderzoek gecnerlci twijfel rechtvaardigt aan de vol strekte eerlijkheid cn onkreukbaarheid van de leiding der Nederlandsche Varkenscen- trale en met name ook van den heer S. van Zwanenberg als directeur. De kwetsbaar heid van den heer Van Zwanenberg in voormelde functie ligt in de omstandigheid, dat hij belanghebbende is. Deze omstandig heid kan echter hem persoonlijk allerminst verweten worden, daar zij bekend was ten tijde van zijn benoeming en toen blijkbaar is afgewogen tegen zijn groote deskundig heid en commercieele bekwaamheid. In dit verband zou dc commissie voorts constatceron, dat het bestaan van coruptie in de leiding der Nederlandsche Varkens- centrale door geen enkele bona fide orga nisatie van belanghebbenden is beweerd en dat ook geen enkele desbetreffendo aan wijzing dc commissie heeft bereikt. Wel hebben organisaties cn publicisten hunner zijds volkomen begrijpelijke cn, voor zoover nu reeds kan worden vastgesteld, somtijds ook gegronde klachten over economische aangelegenheden bij de commissie inge diend cn toegelicht. De commissie heeft door een ruime in terpretatie van het begrip „ambtelijk mis bruik", hetwelk de grondslag van haar on derzoek vormt, ook deze klachten voor een deel in haar onderzoek betrokken in de overtuiging dat zij, aldus handelende, de publieke zaak nuttig zou kunnen dienen. Omtrent deze klachten zal de commissie dan ook, voor zoover zij in het bovenbe doelde rapport niet of niet volledig behan deld werden, zoodra mogelijk nader rappor teeren. POSTVLUCHTEN. De Ijsvogel is op uitreis in Athene aan gekomen. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: In een beschouwing over de droogte in Europa is, naar aanleiding van een op merking van een lezer, het een en ander gezegd over het verband tusschen de totale hoeveelheid verdampt water op de aarde cn den regenval. Daarbij is een belangrijk punt aangeroerd, namelijk het accumula- tievermogen van den dampkring ten op zichte van den waterdamp, omdat de be doelde lezer meende, dat de hoeveelheid ge vallen regen gelijk moet zijn aan de hoe veelheid verdampt water. Misschien kan men uit hetgeen ik omtrent de vochtig- hcidshuishouding in den dampkring ge zegd heb, opmaken, dat ik zou gclooven aan de mogelijkheid, dat de dampkring in staat zou zijn maar steeds waterdamp op te zamelen, zelfs meer dan de theoretisch maximale hoeveelheid. Doch dit kan nooit mijn bedoeling geweest zijn daar ik uit veeljarig praktisch onderzoek en uit bere keningen op grond van aerologische waar nemingen op verschillende plaatsen ge leerd heb, dat de dampkring nooit de maximale theoretische hoeveelheid water bevat maar steeds minder. Dit laatsto sluit echter in, dat onder den invloed van bijzondere omstandigheden het deficit alsnog zou kunnen worden opgeno men en als ik dus spreek van accumulatie van waterdamp is daarmede het opmaken van dit deficit bedoeld. Natuurlijk kan dit slechts gedurende een korten tijd. Het is dus mogelijk, dat er gedurende eeriigen tijd meer water verdampt dan neer valt en het is dus duidelijk, dat het accu- mulaticvcrmogcn van den dampkring als het ware do buffer is, die de verschillen opvangt tusschen de verdamping en den neerslag over een zekere, cn wel korte pe riode. De bedoelde lezer heeft daarom m.i. ongelijk als hij beweert, dat totale verdam ping en totale neerslag gelijk moeten zijn, wanneer hij een korte periode beschouwt (b.v. een maand) maar natuurlijk gelijk ten opzichte van een lange periode (van b.v. eenige maanden). Dezelfde lezer vraagt of de droogte in Nederland een gevolg kan zijn van de over- hcerschcnde Noordewinden. Een onderzoek to dien opzi'chte leverde een teleurstellend resultaat. Uit de offi- cieele cijfers door „De Bilt" gegeven in de Maandelijksche overzichten der weersge steldheid in Nederland, blijkt het volgende. Ik koos als vergelijkingsstation Den Hel der, waar de Noordelijke winden (N.W., N. en N.O.) ongestoord waaien, cn telde het aantal gevallen van Noordelijken wind in de natte cn zeer natte, cn daarnaast in de droge en zeer droge maanden in de periode October 1932 tot en met Juni 1934 en kwam tot liet volgende resultaat: 6 droge en 6 zeer droge maanden had den samen -406 Noordelijke winden, tegen 355 normaal. Hieruit zou de gevolgtrekking kunnen worden gemaakt, dat droogte en overnormaal aantal N.-winden samengaan. Maar in dezelfde periode hadden 3 natte cn 2 zeer natte maanden samen 206 N.- winden, tegen 182 normaal. Wel hadden we dus gedurende die pe riode teveel Noordelijke winden, waarvan ik de oorzaak niet weet, maar de cijfers ge ven geen grond om daaruit do gevolgtrek king te maken, dat de oorzaak der droogte een teveel aan N.-winden is geweest. De oorzaak der droogte moet dus dieper zit ten of ingewikkelder zijn. Ten slotte de vraag welken invloed het droog maken der Zuiderzee op het klimaat van Nederland kan hebben. Deze vraag is moeilijk te beantwoorden. Wellicht kom ik cr later op terug. (Nadruk verboden.) Bezoekt onze modern ingerichte toonzaal en 18 modelkamers waarin U de nieuwste modellen uit onze eigen fabriek kunt bezichtigen BEEKENST. LAAN 10 OPGERICHT 1909 DE TOEKOMST-ZAAK. Directeur vrijgesproken. Dc Haagsche kantonrechter heeft heden vrijgesproken den directeur van de com manditaiie vennootschap „De Toekomst', tegen wien den ambtenaar van het O.M. drie maanden heohtenis had geéischt we gens overtreding der loterijwet door het uitgeven van z.g. spaarbonnen. Dc vrij spraak is om. gegrond op do overweging, dat dc houders van een z.g. spaarslrook tegen niemand eenigerlei reoht heeft ver kregen, hetzij om mee te dingen naar, hetzij op uitkeering van een bepaald bedrag als prijs. De ambtenaar van het O.M. zal vin dit vonnis in hooger beroep gaan. TWEE MEISJES BEKNELD GERAAKT. Balk, 2 Aug. Hedenmiddag tegen vier uur zijn op den Rijksweg te Balk twee meisjes uit Langweer, die daar fietsten, bekneld geraakt tusschen een auto en een aan den rechterkant van den weg staand hek. Een der meisjes brak haar beide beenen en is naar het ziekenhuis te Sneck ver voerd, het andere meisjes werd 6lechts licht gewond cn kon na verbonden te zijn naar huis terugkeeren. „Doe hem dicht, Kees, hij werkt stekeRjk 1" ^Passing zoo aan- Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6