WAAR IS OTTO? KIMBERLEY IS DEN ONDER GANG NABIJ POLITIEKE SPANNING IN SPANJE Dr. H. E. BECHT HET KUNSTCABARET DE TOOVERBAL Een mandaatskwestie. Wordt Dnitscli-Oost-Airika een deel van 't Engelsche koloniale rijk? Hoe langer hoe meer kan men in Enge land het streven vaststellen om het man daatsgebicd Tanganyika, het vroegere Duitsch-Oast-Afrika, voorgoed in te lijven bij liet Engelsche koloniale rijk. Heeds ge durende een jaar of tien zijn zeer invloed rijke kringen bezig het mandaatsgebicd met d9 aangrenzende Britsche bezittingen Oeganda en Kenya zoo mogelijk met in begrip van Nyassaland en Rhodesia tot een groot dominion. Britscb Oost-Afrika te vereenigen. De commissie-Hilton-Young. door het Engelsche departement van kolo niën naar Oost-Afrika gezonden, heeft uit „doelmatigheidsoverwegingen'' de verecni- ging aanbevolen van althans Tanganyika met de beide Noordelijke Britsche bezittin gen tot een bestuurseenheid. Zij baseerde zich daarbij op artikel 22 van het statuut voor het mandaatsgebicd, dat den mandata ris machtigt het gebied met de aangren zende gebieden, waarover het zijn contróle en soevereiniteit uitoefent, te vereenigen tot een douane-, belasting- en bestuurseen heid, op voorwaarde echter, dat de maat regelen, welke te dien einde worden ge troffen, niet indruisclien tegen de man- daatsbcpalingen. Nadat de Duitschc minister van buiten- landsche zaken, Curtius, in 1931 te Genève krachtig verzet heeft aangeteekend tegen dergelijke pogingen, hoorde men van de zaak cenigcn tijd niets meer. De Koln. Ztg. herinnert er thans aan, dat echter sinds ongeveer een jaar de verceniging van het bestuur over 't mandaatsgebied met de aangrenzende Britsche bezittingen weer openlijk wordt -geëischt. Zoo legde enkele maanden geleden de Engelsche minister van koloniën, sir Cunliffe-Lister, nadat hij in verband met den bekenden cisch van lord Rothcrmere elke gedachte aan de te ruggave van koloniën aan Duitschland „indiscutabel" had genoemd, er den na druk op, dat het gemeenschappelijk be heer, hetwelk reeds sedert een jaar op 't gebied der posterijen, douane en publieke verkeersmiddelen in de drie koloniën Ke nya, Oeganda en Tanganyika bestaat, ze genrijk is gebleken en dat ook op andere gebieden moest worden aangestuurd op een omvangrijke samenwerking. Het jaar- lijksche rapport, dat enkele weken later ifloor het mandaatsbestuur aan de man daatscommissie van den Volkenbond werd voorgelegd, kwam tot dezelfde gevolgtrek king. In dit rapport wordt verklaard, dat het mandaatsbestuur overal nog met groo te moeilijkheden heeft te kampen, behal ve op het gebied van de posterijen en het douanebchecr, op welk terrein de vereeni- ging met het beheer der buurgebieden groote financiecle voordeelen heeft opgele verd. Ook in het Zuiden van het continent vallen reeds stemmen te beluisteren, die een verandering wenschen van het man daatskarakter der vroegere Duitschc kolo niën. Zoo sprak kort geleden te Londen de eerste minister van Zuid-Rhodesia, Hug- gins, dat het zeer wenscholijk was te ko men tot een Britsche Centraal-Afrikaan- schë federatie, waarbij z. i. alle onder En- gelsch beheer staande gebieden tusschen Soedan en Zambezi moesten worden be trokken. Het ging den Rhodesiscken staats man in de eerste plaats om de schepping van een groot, zuiver Engelsch Oost-Afri- kaansch dominion als tegenwicht tegen de toenemende economische en politieke macht der Zuid-Afrikaansche Unie, die on der den invloed der Boeren staat. Onlangs nu heeft eveneens de vereeniging van handelskamers in Oost-Afrika een me morandum opgesteld, waarin verlangd wordt, dat op de agenda van de verga dering, die de Join East African Board in October houdt, een voorstel wordt ge plaatst, waarin geëischt wordt, dat alle takken van bestuur der drio koloniën, Ke nya, Oeganda en Tanganyika, met inbe grip van het ambt van gouverneur en de constitueering van deze drie Wrritoria tot één staat. Oost-Afrika, ïullen worden vereenigd. Om rekening te houden met het mandaatskarakter van Tanganyika, is alleen de beperking voor zien, dat de drie protectoraatsgebieden in politiek opzicht zelfstandige eenheden op provincialen grondslag zullen blijven. Van Duitsche zijde is men van oordcel, dat dit streven noch vereenigbaar is met de strek king, noch met de bewoordingen van het mandaatsstatuut. Rome, 4 Aug. (Reuter.) Men tast volko men in 't duister aangaande de verblijfplaats van Franz Joseph Otto. Men vraagt zich af of hij wel in Italië is, zooals kort geleden werd gemeld. Men heeft noch te Rome, noch te Viareggio in de villa van de Bour bons, een spoor kunnen ontdekken van Franz Joseph Otto of zijn moeder. Verder is gebleken, dat bij niet bij den Italiaan- schen koning of bij Mussolini is geweest. Parijs, 4 Aug. (Reuter.) De Parijsche ëditie van de Daily Mail schrijft, dat Otto von Habsburg zich momenteel niet in Bel gië ophoudt. Het blad deelt verder mede, dat het gerucht gaat., dat hij de Oostenrijk- fiche grens heeft overschreden. DE VERMISTE DOCUMENTEN TERECHT. Londen, 4 Aug. (Reuter.) De vermiste kist documenten der admiraliteit, die on derweg van Londen naar Portsmouth ver loren was gegaan, is gevonden en aan de politie ter hand gesteld. De kist was on geopend. Londen, 3 Aug. (Reuter.) Dc Times meldt uit Pretoria: De eens welvarende stad Kimbcrley is den ondergang nabij door het instorten van de diamantmarkt. Na het rapport te hebben besproken van den econornischen adviseur der schatkist, die den toestand op de diamantvelden heeft onderzocht, heeft het kabinet besloten permanent buip te verschaffen door het oprichten van een nieuwe industrie, daar Kiraberley niet kan wachten op een opleven van den diamant handel welke, naar de deskundigen vree zen, nog wel ecnigc jaren kan uitblijven. M a d r i d, 4 Aug. (V.D.) De redacteur van EI Socialista Zugazagoita, die verantwoor delijk is voor de publicatie van een bericht omtrent een rechtsche samenzwering tegen het leven van den president, na wiens dcod de dictatuur zou worden ingesteld, is gear resteerd, doch later weer op vrije voeten gesteld. Het Katholieke dagblad El Dcbata be schuldigt de socialisten van moordplannen. Van officieels zijde wordt over deze wcuer- zijdsche beschuldiging het stilzwijgen be waard en men ziet er algemeen niet meer in dan een bewijs voor de groeiende poli tieke spanning. HET NOODWEER BOVEN MICHIGAN. Gelijk men weet, heeft Vrijdag boven Michigan een felle storm gewoed. Een meteorologische installatie op een gebouw to Flint werd door den storm weggerukt, nadat kort tevoren vandaar nog gemeld was, dat de wind een snelheid had van 105 mijl per uur. Te Flint en te Detroit zijn honderden venstorruiten gebroken. Des avonds gingen te Flint plotseling alle lich ten uit. Tal van personen zijn door val lende hoornen gewond en moesten naar de ziekenhuizen worden overgebracht, waar men met behulp van een noodverlichting do patiënten moest verbinden. STEENLAWINE OP SPOORBAAN. Milaan, 4 Aug. (Reuter). Op de spoor lijn AosaTurijn is in de nabijheid van Arnaz een steenlawine neergekomen, waar door de spoorlijn in een bocht, waar slechts weinig uitzicht was, volkomen bedolven werd onder rotsblokken, steenen en ijrond- mossa's. Enkele minuten later naderde in volle, vaart een z.g. railsauto, waarin ver scheidene personen gezeten waren. Enkele meters voor de plaats, waar de lawine was neergekomen, slaagde een landbouwer erin de aandacht der inzittenden te trekken en den wagen tot staan te brengen. Een ern stig ongeluk werd hiermede voorkomen. De lawine was veroorzaakt door den zwaren regenval der laatste dagen. ANTI-JAPANSCHE PARTIJ. Tokio protesteert in China. Tokio, 4 Aug. (Reuter). Het Japansohe departement van buitenlandsche zaken heeft den Japantchen gezant in China op dracht gegeten een proteet in te dienen tegen de oprichting van de anti-Japanschc partij door de weduwe van Soen Yat Sen. In een nota wordt verklaard, dat het beataan van een dergelijke partij den vre de in Oost-Azié in gevaar brengt. Derhalve wordt de ontbinding van deze beweging geëischt. UITWISSELING VAN POLITIEKE GEVANGENEN. Warschau, 4 Aug. (Reuter). Binnen kort zullen tusschen Polen en sovjet Rus land wederom onderhandelingen worden gevoerd over uitwisseling van politieke ge vangenen. De sovjetregeering heeft zich be reid verklaard een aantal Katholieke pries ters, die sedert verscheidene jaren in bal lingschap leven, aan Polen uit te leveren, waartegenover Polen dan een aantal wit- Russische communisten, die tot langdurige gevangenisstraffen zijn veroordeeld, naar Rusland terug zou zenden. Aangezien aan beide kanten principieele bereidwilligheid bestaat deze uitwisseling zoo spoedig mo gelijk te doen plaats vinden, zullen de on derhandelingen naar alle waarschijnlijkheid vlot en zonder moeilijkheden vcrloopen. REGEERINGSSTEUN AAN DE JAPAN- SCHE ZIJDENIJVERHEID.. Tokio, 4 Augustus (V.D.). Dc regeering heeft besloten een crediet van drie mil- lioen yen uit te trekken voor het verleenen van hulp aan dc zijdekweekers. Tevens zal hét fonds van 30 millioen yen, dat beschik baar was voor het verleenen van leeningen tegen lagere rent.e aan zijdeproducenten, worden verdubbeld. MANDSJOEKWO BREEKT MET DE SOVJETUNIE. Parijs, 4 Aug. (Reuter.) Volgens be richten uit Charbin zou de regeering van Mandsjoekwo voornemens zijn alle betrek kingen met sovjet-Rusland af te breken. BEVOLKING VAN AVIGNON TEGEN LUCHT AFWEER-MANOEUVRES. Parijs, 4 Aug. (Reuter). Volgens de communi6tisóhe Humanité heeft de bevol king van Avignon geweigerd deel te ne men aan de luohtafweer-manoeuvres. Het blad schrijft, dat het bevel tot dooven van alle lichten niet is opgevolgd en dat de burgemeester met het oog op de dreigende houding der menigte het niet heeft ge waagd de politie te doen ingrijpen. Deze om zijn uitgebreide kennis en nobel karakter algemeen geacht leeraar in den ouderdom van 55 jaar ontslapen Heden bereikte ons het bericht, dat Za terdagavond is overleden, Dr. II. E. Bocht, leeraar in de geschiedenis en aardrijkskun de aan het Van Oldenharneveldgymnasium alhier. Dit bericht zal in zeer breeden kring met groote ontsteltenis worden vernomen, daar met Dr. Becht, die den leeftijd van 55 jaar bereikte, een figuur van ons gymnasium verdwijnt, welke door zijn zeer uitgebreide kennis en zijn nobel karakter in het leerarencorps dezer school een voorname plaats bezette. Dr. Harold Edward Bccht, die 11 Maart 1879 te 's Gravenhage werd geboren, be zocht het gymnasium te Delft, waarna hij aan de Amsterdamschc universiteit in de Ncderlandscfiè taal en letterkunde ging studeeren waar hij leerling was van den bekenden Professor Brugmans. die steeds een zijner beste vrienden is gebleven. In October 1908 promoveerde hij tot doctor in de Nederlandscbe letteren. Op 1 September 1908 was hij reeds benoemd tot leeraar in de aardrijkskunde en geschiedenis aan de H.B S. met driejarige cursuè en do Hoogere Handelsschool te Vlissingen. Na vier jaar aldaar werkzaam te zijn geweest volgde zijn benoeming tot leeraar in de geschiede nis aan het gymnasium te Hengelo (1 Sep tember 1912). Óp 1 Januari 1921 werd Dr. Becht benoemd aan het gymnasium alhier, waar hij sindsdien les gaf in aardrijks kunde en geschiedenis. Do ontslapene is echter meer geweest dan een docent; hij was steeds de man, die in zijn geweldige zucht naar meer kennis, zich immer verhief boven alle* wat tot het onderwijs in den meer engen zin behoorde. Hij was degene, die immer arbeidde, vaak alles opofferde om een zich gesteld doel te bereiken, ten koste van de rust. welke ook hij met zijn krachtig lichaam niet kon ont beren. De ontwikkeling, welke Dr. Bocht bezat, was dan ook van dien aard. dat hij met evenveel recht een vooraanstaande positie in do wetenschap had kunnen bekleedcn als thans de functie van leeraar aan ons g>mnasium. De overledene bezat een ken nis van litteratuur, welke telkenmale, als men met hem ov$j: dit ondorwerp sprak weer. respect afdwopg; zijn kennis van de oude talen, hoewel niet tot zijn eigenlijk vak bchoorende, was van dien aard. dat hij zonder cenige moeilijkheid bij afwezig heid van een collega een lesuur oude talen waarnam. Zijn veelzijdige ontwikkeling heeft liera onder de leeraren, maar ook bij de autori teiten een achting doen verwerven, welke benijdenswaardig is. De liefhebberij van Dr. Bocht strekte zich niet alleen uit tot zijn hoofdvak en do daarbij behoorende bijvakken; integendeel, in zijn vrijen tijd, die, als gevolg van de diepgaande studie, welke hij van onder werpen van den meest uitecnloopenden aard maakte, tóch al zoo beperkt was, gaf hij zich nog ten volle aan dc muziek. Dr. Becht is immer de vurige strijder geweest voor invoering van muziekonder wijs op de school; zijn vlot geschreven en goed gedocumenteerde artikelen in het Weekblad voor Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs hebben daarvan bij herhaling getuigenis afgelegd. Hoe dikwijls hebben wij hem niet enthou siast gezien bij de jeugdconcerten, welke onder auspiciën van 't Nut alhier voor de leerlingen van het gymnasium en de mid delbare scholen werden gegeven. Hij heeft helaas zijn harde werken voor deze zaak niet beloond gezien op een wijze, zooals hij dat had gcwenscht. Behalve dat de ontslapene vele artikelen op dit gebied voor genoemd blad schreef, was hij ook de recensent van de aan de redactie van dit blad gezonden boeken. Ook de recensies, welke van zijn hand in dit tdijschrift verschenen, getuigden immer van een diepgaande studie. Zoo heeft Dr. Becht jaar-in-jaar-uit on vermoeid gewerkt voor zaken, welke hem lief waren, daarbij zich steeds ten volle gevend, zonder daarbij aan rust van eigen geest of lichaam te denken. Met de Kerstvacantie noopte zijn gezond heidstoestand hem tot een rustperiode, doch in den aanvang van dit jaar heeft hij toch zijn werkzaamheden weer hervat. Thans is echter wederom een inzinking gekomen, welke zijn sterk.e- lichaam niet heeft kunnen weerstaan. Het gymnasium verliest in hem een zeer knap docent; de leeraren een collega, voor wien nimmer iets te veel was en die altoos met zijn groote kennis bereid was anderen van dienst te zijn. Bij dit zoo plotselinge verscheiden past hier vooral ook een woord van waardee ring voor het werk, dat Dr. Becht in den loop der jaren voor het Amersfoort6ch Dagblad heeft verricht; de redactie van ons blad heeft in den overledene een^ uit stekend en welwillend medewerker ge'von- den, die steeds bereid was artikelen te schrijven, welke beoogden de belangen van het muziekonderwijs in het algemeen, maar vooral die van het muziekonderricht op de school, te dienen. Wij denken hierbij aan de zoovele van zijn hand in ons blad verschenen feuille tons, waarin hij de toonkunst-uitvoeringen inleidde en aan zijn uitvoerige verslagen van de jeugdconcerten. Dezo artikelen, wel ke steeds op hoogen prijs werden gesteld, niet alleen door dc vlotheid waarmede zij geschreven waren, maar bovenal ook door .de .elementair© wijze, waarop het onder werp het muziekonderwijs voor de jeugd werd behandeld, ook zij gaven blijk van de zeer uitgebreid© kennis des heeren Becht op dat gebied. Ook wij verliezen in den heer Becht een alleszins bekwaam medewerker, wiens uitstekende artikelen wij thans zullen moeten missen. Een woord van groote erkentelijkheid voor zijn mede werking aan ons blad mag op deze plaats niet verzwegen worden! De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag omstreeks 12 uur op de begraaf plaats Rusthof alhier. Optreden in het openlucht theater Birkhoven Cabaret in het openluchttheater lijkt een gevaarlijk experiment. Want meer nog dan tooncel vraagt het cabaret het directe con tact tusschen opvoerenden cn publiek, met den conférencier als trait-d'-union. In een kelder, een atelier of een intiem, rookerig zaaltje is liet Franschc cabaret geboren en opgegroeid, het hoort er thui6. En ook de geheel andere kunstvorm die Jushny en Balieff als kun6t-cabaret g€'bracht hebben cn waaroo Veterman zich eenigermate wil inspireeren. zou in de natuur wel al haar schittering verliezen. Zou zoo vroegen we ons af de eerste poging van „De Too- verbal" slagen, om cabaret over te brengen onder de felle stralen van de Augustuszon als eonige cn overdadige belichting, op een boschtooneel van overgroote afmeting, te genover de betonnen eindeloosheid van de loeschou wereru irn t e. En zie, het is gelukt. Wel verloren costu mes en decors veel van hun effect, maar het contact cn de sfeer van het cabaret kwamen aldra in deze tot het einde stijgen de uitvoering. Zoodat het in het geheel geen frase was, toen Engere tegen het slot zijn tevredenheid uitsprak over het werken in deze omgeving. Wat heeft Amersfoort een prachtig en nog veel te weinig gewaardeerd bezit in dit openlucht-theater. Het kan zich gerust meten met het bekende Valkenburgsche theater; aan den prachtigen, natuurlijken achtergrond van ons boschtooneel kan men de voorkeur geven boven de toch altijd kunstmatig aandoende Valkenburgsche grot-tooncelen; de toeschouwersruimte is comfortabel en ruim cn de ligging-tueschen de wuivende dennen waarlijk uniek. Óp een prachlige midzom'ermiddag als gisteren is' het verblijf in dit natuurtheater een ge not op zichzelf. Met bescheiden middelen i6 de opzet van „De Tooverbal" origineel. Aan beide zijden van het voordoek diende een wachthuisje als afzetting, waarvoor de muzikale bege leiding plaats nam, bestaande uit accor deon en saxofoon. Eenvoudig, maar af doende, dit tweemansorchest, dat slechts tot taak heeft de vooretelling muzikaal te onderlijnen. Karei Hartmann, de harmonica speler, componeerde verdienstelijke bege leidingen. Adolf Engers was conferencier. Hij bezit humor cn het vermogen zijn conference een improvisatie te doen schijnen en bovendien heeft hij routine in dit werk, opgedaan in de Berlijnsche cabarets. Het publiek genoot van deze samenvoegingen van de program- ma-nummere. Het programma zelf was uit sluitend van eigen bodem, behalve Veter man en Engers bestond het uit werk van Luc. Willink en Ben van Eysselsteyn. Met ,De Tooverbal" begroeten we dus een eer ste poging om te komen tot een Hollandsch cabaret cn al zijn enkele nummers nog wat „onwennig", de meerderheid was uitste kend. Luc. Willink benaderde het meest de Blaue Vogel in „Drio Honneurs". Engers schiep een knap stukje toonecl in „Tra gisch Moment" cn een geestige satyre in „Dc Lutine-Schlepper", het inslaande slot nummer, dat de Hollandsche winzucht hekelt. Een Hollandsche Leierkasten was „Pierement" van Veterman, knap gezongen door Tiny Visser. Geestig was „Straatkro niek" van Willink, waaraan de Moord van Raamsdonk niet vreemd was. Als geheel mag dit cabaret er zijn, zoowel wat de af wisseling van het repertoire betreft als de wijze waarop het door de acteurs werd ge bracht. Als er wat belangstelling komt, zal De Tooverbal een tot Jiu toe ledige plaats kunnen vervullen in on6 kunstleven het be staan van een satyrick cabaret zou bewij zen dat de Hollandsche zelfgenoegzaam heid plaats maakt voor zelfkennis. Of we het. zoo ver zullen brengen? Jntusschen heeft de Verceniging voor Vreemdelingenverkeer een stap in dc goede richting gedaan, door het optreden van de Tooverbal te steunen. We hopen dat de be langstelling grooter mag worden, zoodat ons openlucht-theater een attractie van Amersfoort gaat uitmaken. Het is het waard. V. H. DEEN In den ouderdom van 72 jaar overleden. Hoevelaken 6 Aug. Zaterdag is te Amsterdam in den ouderdom van 72 jaar overleden dc heer Mr. H. Deen, oud com missaris van de Perlak Petroleum Mij. De heer Deen was eigenaar van het buitengoed Weldam alhier. KAASMARKT AMERSFOORT. Angevoerd waren heden 43 wagens, met totaal gewicht van 10750 kg. Prijzen 14 19.50 per 50 kg. Ilandel vlug. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. PIKANTE HAVERMOUTLAPJES. Bereiding: 150 gr. havermout, 3 eierenr 1 flinke ui, peper, zout, noot, 3 eetlepels water met 1 maggi-blokje, 1 eetlepel fijn gehakte peterselie, 50 gr. boter. Klop de, eieren met het zout, do kruiden en het afgekoelde water, waarin het bouil lonblokje is opgelost en roer cr vervolgens de geweekte (l uur) havermout door. Snipper de ui cn fruit haar in de boter goudgeel. Roer ze \crvolgeus met dc gehak te peterselie door het havermoutmengsel. Bak van deze massa in boter of braadvet ronde koekjes. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Met gehakt gevulde tomaten. Spaghetti. Aardappelpuree. Fannekoeken. 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de Klasse, le Lfjst Trekking van Maandag 6 Augustus 1934 Hooge PrUzen 20.000.- 14149 5.000— 3392 f 1.500.— 8061 1.000.- 6204 14770 10424 20956 400.— 6804 10914 16914 200.- 7887 .6760 1 100.— 2679 10288 10587 33035 14084 21793 Prijzen van f35.— 262 47 56 75 95 149 190 193 297 323 432 461 477 617 631 673 724 759 857 886 907 1017 1047 1089 1131 1162 1216 1320 1338 1388 1410 1411 1478 1588 1594 1625 1665 1714 1734 1780 1847 1882 1903 1914 1960 2007 2030 2033 2121 2250 2267 2284 2361 2397 2430 2467 2479 2562 2598 2627 2635 2680 2754 2758 2763 2797 2810 2345 2846 2858 2947 2957 2967 2984 3025 3033 3034 3069 3083 3089 3116 3141 3185 3208 3218 3232 3390 3462 3484 3490 3496 3503 3546 3540 3556 3574 3618 3671 3676 3708 3713 3716 3739 3797 3809 3821 3860 3945 3947 3970 3988 4041 4115 4137 4216 4230 4369 4376 4422 4437 4442 4461 4466 4509 4511 4512 4534 4540 4558 4566 4584 4591 4593 4637 4710 4737 4797 4817 4852 4854 4880 4915 4930 4936 4963 4978 5003 5048 5153 5197 5245 5274 5282 5383 5320 5423 5426 5467 5468 5538 5595 5597 5613 562P 5654 5668 5729 5744 5793 5814 5850 5883 5918 5919 5948 5062 5970 5972 5975 6001 6012 6156 6194 6106 6223 <T39 6322 6386 6389 6408 6433 6526 6559 6567 6597 6656 6686 6701 6715 6736 6777 6783 6790 6871 6883 6947 6956 6967 7031 7039 7040 71C3 7114 7131 7132 7142 7146 7168 7180 7285 7306 7407 7420 7435 7482 7513 7518 7519 7531 7684 7699 7754 7789 7802 7824 7902 7941 7978 7987 8069 8083 8105 3106 8137 8108 8226 8256 8329 8364 8423 8464 8466 8494 8498 8517 8528 8539 8562 8590 8612 8660 8663 8724 8734 8736 8739 8784 8816 8824 8844 8866 8889 8897 8960 9042 9057 9095 9136 9215 9264 9273 9303 9305 9311 9324 9331 9386 9436 9463 9465 9498 9516 9568 9609 9643 9664 9677 9740 9CM 9844 9351 9901 9993 10047 IC 077 10132 10134 10247 10281 10320 10340 10423 10432 10464 10473 10475 10482 10628 106S7 10704 10773 10859 10909 1094 10956 10995 11025 11029 11045 11075 11099 11154 11238 11263 11268 11276 11286 11307 11312 1135- 11435 11457 11467 11495 11507 11512 11557 11592 11593 11505 11598 11601 11663 11721 11757 11765 11777 11736 11797 11803 11846 11857 11891 11930 11950 11952 11957 11968 11969 12034 12036 12096 12117 12169 12192 12220 12221 12279 12285 12422 12442 12472 12489 12495 12511 12613 12617 12619 12630 12631 12660 12662 12755 12784 12793 12819 12832 12842 12853 13094 13095 13113 13236 13249 13283 13320 13352 13362 13.366 13395 13432 13450 13471 13495 13559 13570 13588 13627 13638 13722 13755 13781 13830 13853 13933 13980 14035 14228 14261 14469 14478 14611 14637 14677 14693 14708 14751 14763 14817 14854 14908 14922 15000 15084 15147 15157 15163 15190 15?ll 15314 15315 15370 15435 15464 15487 15532 3X43 15592 15650 15698 15704 15707 15708 15762 15786 15797 15811 15813 15844 15872 15902 15919 15982 16016 16022 16031 16045 16096 16199 16271 16275 16296 16317 16326 16384 16421 16466 16468 16481 16489 16543 16673 16793 16812 16820 16857 16362 16900 16971 16990 17C32 17035 17076 17184 17224 17237 17243 17252 17310 17314 17318 17416 17419 17477 17555 17565 17573 17626 17647 17659 17687 17711 17768 17776 17788 17792 17814 17852 17890 17912 17934 17955 18060 18075 18132 18198 18217 18231 18233 18262 18313 18320 18330 18413 18431 18437 18443 18454 18466 18475 18495 18499 18541 18542 18553 18574 18671 18677 18687 18778 18821 18823 18827 18839 18900 18917 18920 18921 18927 18984 18988 19016 19017 19056 19134 19135 19177 19185 19186 19263 J9264 194C0 19648 10676 19701 19707 19709 19711 19786 19833 10840 10842 19881 19893 19911 19967 19975 19986 19987 20003 20014 20115 20123 20146 20155 20248 20292 20325 20350 20446 2045x 20524 20533 20591 20606 20609 20623 20641 20662 206Ü4 20701 20751 20325 20836 20850 20867 20874 20881 20901 20942 20960 20984 20986 20989 20995 21005 21058 21064 21104 21111 21140 21192 21193 21201 21234 21313 21319 21355 21377 21504 21514 21517 21550 21552 21583 21623 21668 21713 21735 21786 21817 21831 21872 21884 21905 21921 21963 •22011 22014 22137 22206 22258 22280 22283 22359 22380 22405 22426 22454 22468 22C12 22648 22640 22664 22713 22731 22734 22735 22750 22759 22793 22795 22801 22858 22876 22882 22909 22970 22971 23027 23136 23209 23212 23226 23259 23277 23292 23324 23330 23398 23470 23482 23485 23551 23577 23579 23725 23726 23743 23755 23791 23794 23797 23814 23905 23923 23924 23936 23955 23962 23960 23973 OMREKENINGSKOERSEN Off. Not. Niet Off. 4 Aug. 6 Aug. 12 uur Londen 7.44ft Berlijn 57.47 57.60 Parijs 9.7514 'J.7514 Brussel 34.69 34.72 Zurich 48.24 48.28 Kopenhagen 4. 33.30 33.30 O9I0 37.45 37.45 Stockholm 38.42 38.42 Vj New-York 147'/, 1.47»/, Vlilaan 12.70 12.74 Praag 1 6.15 6.1514 Medegedeeld door do Rotterd. Bankvereen- DE NEDERLANDSCHE BANK. Boleening op effecten 3 Voorschotten ia rekening-courant srj 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2