MEDEDEELING BIJKANTOOR TE AMERSFOORT Oostfvlmidië YERKEERSFONDS IN DE EERSTE KAMER HET TEKORT VAN DE SPOORWEGEN REVOLUTIONAIREN EN OVERHEID Onze Postvlieger8 onderweg HEFFING OP VETTEN ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN J. LAMBRECHTS P. PIJPERSSTRAAT 10 en Oude Soesterweg 93 Radioprogramma 9 Bezwaren tegen verhooging van de wegenbelasting Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot instelling van een Verkeersfonds is ontleend: Verscheidene leden waren van oordeel, dat ten uitvoerlegging van de in dit wets ontwerp opgenomen bepalingen de zoo ge wenschte coördinatie in het verkeerswezen niet zou verwezenlijken. Ten bewijze hier van diende hun artikel 4, waarbij wordt voorgesteld de instelling eener centrale com missie tot het geven van advies met betrek king tot de ingevolge de ontworpen wets voorschriften te nemen maatregelen, en tot bijstand in de uitvoering daarvan. Deze leden zouden derhalve gaarne ver nemen, welke bevoegdheden met name de minister van waterstaat aan het ontwerp denkt te kunnen ontleenen, ten einde zon der wettelijke machtiging, de coördinatie verder dan tot een plan uit te strekken. Ook andere leden waren van oordeel, dat bij inwerkingtreding van de in dit wets ontwerp opgenomen voorschriften, coördi natie van het verkeer in het geheel niet zal zijn bereikt, dat deze daarentegen voor onbeperkten tijd zal zijn uitgesteld, in af wachting namelijk van het resultaat van den arbeid der commissie van advies. Vele leden verklaarden zich met de hier boven weergegeven beschouwingen niet te kunnen vereenigen. Zij achtten het geven van uitvoering aan de ontworpen bepalin gen wel degelijk het zetten eener schrede op den weg naar coördinatie. De leden, hier aan het woord, spraken de hoop uit, dat de regeering den grootst mo gelijken spoed zou doen betrachten bij het verzamelen van de voor de totstandkoming der coördinatie noodzakelijke gegevens. Be versterking van 's rijks middelen. Wat het tweede doel van dit wetsontwerp betreft (versterking der rijksmiddelen), zoo betoogden de leden, wier beschouwingen bij den aanvang zijn weergegeven, dat zij de samenvoeging van beide doeleinden in ééne wetsvoordracht laken. De versterking van 's rijks middelen, wel ke het onderhavige wetsontwerp- mede be oogt, wenschten deze leden als een crisis maatregel te beschouwen. Al zij toegegeven, dat de houders van automobielen zwaarder kunnen worden be last dan tot dusverre, namelijk wegens het profijt, door hen van de ten behoeve van de wegen genomen overheidsmaatregelen getrokken bij de Inwerkingtreding der ont worpen bepalingen zal evenwel het aandeel, dat zij in de verbetering der wegen bijdra gen, ongemeen groot zijn, ofschoon toch ook zeer vele anderen van die verbetering voordeel hebben. Naardien echter in de ge wisselde 6tukken alle argumenten zich sa mentrekken op het tekort, in het spoorweg bedrijf geleden, stelden de leden, hier aan het woord, de vraag, of dat tekort, hetwelk jaarlijks moet worden bijgepast, inderdaad een juist beeld geeft van hetgeen de spoor wegen den staat kosten. Wel zeer licht neemt de regeering, zoo betoogden de leden, hier aan het woord, de positie op, waarin de z.g. kleine vracht vervoerders verkeeren. Ook enkele andere leden konden zich biet onttrekken aan den indruk, dat dit wetsontwerp bedoelt, het meergenoemde te kort op do eigenaren van motorvoertuigen af te wentelen. Zij hielden zich ervan over tuigd, dat dit tekort ook op andere wijze zou kunnen worden weggewerkt, en wel door doeltreffender exploitatie van het spoorwegbedrijf. Gaarne zouden zij verne men, of de Nederlandsche spoorwegen op eenigerlei wijze aandrang op de indiening van het onderhavige wetsontwerp hebben geoefend. Vele leden verklaarden, dat zij dezen ge- dachtengang niet onderschreven, al konden ook zij niet ontkennen, dat de regeering aanleiding heeft gegeven tot do veronder stelling, dat dekking van bedoeld tekort haar boven al het andere gaat. Deze leden Waren echter van oordeel, dat dit beginsel biet aan het wetsontwerp ten grondslag kan liggen, daar huns inziens noch dat tekort, hoch zelfs het beleid der Nederlandsche Spoorwegen er mede in verband 6taan. Bij de beoordeeling van dat beleid moet, dus betoogden zij, niet uit het oog worden ver loren, dat ds spoorwegen een algemeen be lang dienen, bij de waardeering waarvan niet uitsluitend de exploitatie-uitkomsten In aanmerking mogen komen. Vele leden vestigden de aandacht op het groote belang van betere verbindingen tus- 6chen de groote steden in het westelijke gedeelte des lands. Eenige leden bepleitten staking van on derscheidene spoorwegverbindingen, welke in den loop der jaren zijn gebleken van weinig praktisch nut en in elk geval niet rendabel te zijn. Een mededeeling van den minister leidt, zoo betoogden sommige leden tot de gevolg trekking, dat het niet alleen in de bedoe ling ligt bruggeld te hofferi voor die brug gen, welke onder het systeem van versnel den bouw zullen worden gelegd, doch ook ten aanzien van die, welke reeds ten koste van het Wegenfonds zijn gebouwd, of thans gebouwd worden. Ten aanzien van de laat ste, alsmede van die, welke niet in ver sneld tempo worden gebouwd, en welker houw toch uit bet foqds wordt bekostigd waarvoor de gebruikers van den weg dus reeds hebben betaald of zullen betalen spotten deze leden zoodanige heffing niet billijk, te minder nu tevens wordt voorge steld, tot belastingverhoooing over te gaan Zij zouden een duidelijke toelichting te .dier zake van regeeringswege op boogen prijs stellen, en maakten de 6tem, welke zij ten opzichte van dit wetsontwerp zou den uitbrengen, daarvan afhankelijk. Men vestigde de aandacht op het groote belang, hetwelk het doorgaand verkeer heeft bij de tertiaire wegen, #de\vclke vol gens de berekening van een to dier zake kundigen landgenoot 6000 km. in beslag nemen. Gevraagd werd of de regeering be reid is de. totstandkoming van financiers plannen te bevorderen. Eenige leden verzochten de regeering, het zoo mogelijk daarheen te leiden, dat voor locaal verkeer bestemde autobussen worden vrijgesteld van belasting, respectievelijk dat aan de gemeenten een deel van de op brengst dier belasting worde afgedragen. De gemeenten toch hebben tengevolge van het motorverkeer aanzienlijke uitgaven te doen voor aanleg en onderhoud van straten, aan brengen van verkeerssignalen en politie toezicht. Vele leden opperden bezwaar tegen ver hooging van de autobelasting, welke zij vooral bedenkelijk achten voor de houders van omnibussen en motorvoertuigen. Wordt dit ontwerp tot wet verheven, dan zal het denzulken nog moeilijker dan thans val len, een winstgevend bedrijf te voeren. Voor al zal dit het platteland ten nadeele strek ken, daar immers het verkeer per autobus de afgelegen 6treken uit haar isolement heeft verlost. Rapport der commissies Kooien verschenen Op 26 Februari j.l. installeerde minister Van Schaik de bij Kon. besluit ingestelde Staatscommissie Kooien, welke de opdracht kreeg de noodzakelijkheid en doelmatigheid te onderzoeken van wettelijke en andere voorzieningen met betrekking tot het be- kleeden van hef lidmaatschap van de ver tegenwoordigende lichamen door personen, wier staatkundig streven kennelijk is ge richt op verandering der Staatsinstellingen met toepassing of bevordering van onwet tige middelen. De commissie werd daarbij bevoegd ver klaard aan haar aan de Koningin uit te brengen advies voorstellen toe te voegen, welke zij ter bereiking van de door haar aanbevolen maatregelen noodig of wensche- lijk zou achten. In haar dezer dagen aan de Koningin uitgebracht verslag deelt de commissie mede, dat zij zich allereerst rekenschap heeft gegeven van den toestand op het door de opdracht bestreken terrein. ZIJ is daarbij tot de overuiging gekomen dat deze inderdaad nadere voorziening eischt, aldus meldt dc Residentiebo d e. waaraan wij dit ontleenen. Bij bet diensvolgens overwegen van de raag. wat te dezen zou kunnen geschio den. heeft de commissie in drieërlei op zicht een beperking aangelegd. In de eerste plaats heeft zij zich op het standpunt gesteld, dat uit de aan haar verstrekte opdracht moet worden afgeleid, dat van haar een of meer voorstellen wor den verwacht welke gericht zijn tegen per sonen, die lid zijn van een vertegenwoor digend lichaam Het uitbrengen van een advies omtrent maatregelen tegen groepen van personen of partijen als zoodanig viel naar deze opvatting buiten do competentie der commissie, weshalve zij heeft gemeend zich daarvan te moeten onthouden. In de tweede plaats was de Commissie an oordeel, dat het niet op haar weg kon liggen in haar overwegingen te betrekken bet terrein, dat is overgelaten aan de re glementen van orde der Kamers van de Staten-Generaal. En in de derde plaats beeft do commissie zich gesteld op de basis van de bestaande Grondwet en dus gemeend voorstellen, waartoe Grondwetsherziening noodzakelijk zou zijn, achterwege te moeten laten. Twee denkbeelden. Binnen het kader van deze beperkingen heeft in de vergaderingen der commissie aantal denkbeelden het on derwerp der gedachtenwisseling uitge maakt. Na deze besprekingen is de com- iis6ie gekomen tot de slotsom, dat een tweetal gedachten voor nadere uitwerking aanmerking kwam. t.w.: a. invoering van de mogelijkheid van .ervallenverklaring van het lidmaatschap ,'an vertegenwoordigende lichamen voor de leden, die in hun werkzaamheid als zoo* danig of met gebruikmaking van hun door hun lidmaatschap geschonken macht, ge legenheid of middel een streven tot uit drukking brengen, gericht op verandering n de bestaande rechtsorde met toepassing bevordering van onwettige middelen; j. opneming in hot Wetboek van Straf recht als imperatieve bepaling van de bij- komende straf van ontzetting van het recht om te kiezen en de verkiesbaarheid bij krachtens wettelijk voorschrift uitgeschre- verkiezingen ten aanzien van leden vertegenwoordigende lichamen, die zich schuldig maken aan zekere met name te noemen misdrijven tegen de veiligheid van den staat, tegen de Koninklijke waardig heid, betreffende de uitoefening van staats plichten staatsrechten, tegen de openbare orde, en openbare gezag, enz. De uitwerking van deze denkbeelden werd opgedragen aan een 6ubcorómissie, bestaande uit den voorzitter en het lid der tjsvog. 2—8 2-8 3-8 4-8 Amsterdam Boedapest Belgrado Athene Mersamatruh Cairo Gaza Rut ha wells Bagdad Boeshlr Diask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akvab R*n*o..n Bangkok Singapore Medan Batavia 4—8 3—8 2—8 1—8 1—8 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 9 Augustus. van of commissie mr. dr. J. Donnor, terwijl de secretaris der commissie aan de subcom missie werd toegevoegd. Deze subcommissie steldo een tweetal wetsontwerpen samen, voorzien van een Meraorio van Toelichting, welke stukkon na behandeling in de plenaire commis sic aan het verslag zijn gehecht. Andere voorzieningen dan do beide hier boven bedoelde werden door de commissie óf wel als niet ver'eenigbaar met de be staande Grondwet ter zijde gesteld óf wel als minder wenschelijk of doelmatig ver worpen. Op één punt wijst de commissie evenwel nog zonder daaraan een concreet voorstel te verbinden. Do leden van vertegenwoordigende licha men die van illegaal streven verdacht kun nen worden, zijn veelal vertegenwoordigers ^an zeer kleine partijen of kiezersgroepen Een technische wijziging In do Kieswet, welke de mogelijkheid van toegang tot de vertegenwoordigende lichamen voor derge lijke kleine groepjes zou bemoeilijken, kan als bijkomstig voordeel medebrengen, dat, uit hoofde van hun staatkundig streven verdachte elementen uit de vertegenwoor digende lichamen worden geweerd. De wetsontwerpen. De bij het verslag gevoegde, door do Staatscommissie geconcopieerde wetsont werpen willen, dat de vervallenverklaring van opruiende afgevaardigden zal worden uitgesproken door de Afdeellng voor de ge schillen van bestuur van den Raad van State. Als het gaat om een Kamerlid, op aanwijzing van den Kamervoorzitter (schriftelijk, met nauwkeurige aanduiding der feiten); als het een lid van Provinciale Staten of van oen gemeenteraad betreft, op aanwijzing van den commissaris der Ko ningin. De procesgang, waarbij de „beklaagde" gelegenheid wordt gewaarborgd tot behoor lijke verdediging, wordt nauwkeurig om schreven. Leden van besturen van Waterschappen, Veenschappen e. d. vallen buiten de ont worpen. Het wetsontwerp, dat ten aanzien van een Kamerlid, Statenlid of Raadslid, die door den rechter wordt veroordeeld wegens bepaalde misdrijven. Imperatief als bijko mende straf voorschrijft het ontnemen van het actief en van het passief kiesrecht, noemt als misdrijven, welke voor het lid van een vertegenwoordigend lichaam het verlies van het recht om te kiezen en van verkiesbaarheid meebrengen, misdrijven tegen de veiligheid van den Staat, tegen de Koninklijke waardigheid, betreffende de uitoefening van staatsplichten en staats rechten, opruiing en enkele andere mis drijven tegen de openbare orde, waaronder deelneming aan een bij do wet verboden vereeniging, enkele misdrijven tegen het openbaar gezag, laster gepleegd ten aan zien van een ambtenaar gedurende of ter zake van de rechtmatige uitoefening van diens bediening en opzettelijke schending van geheimen; kortom alle ernstige mis drijven, welke om de daarin optredende miskenning van de gèmcenschapswaarden, den dader de waardigheid tot het bokleeden van, een gemeenschapsfunctie doen verbeu ren. worden ook iingtntmen door ons 's-G ravenhago, 3 Augustus. In ver band met de op 6 Augustus a.s. ingaande verlaging van de heffing op vetten, is door verschillende groepen in den handel ver zocht hen tegemoet te komen door restitu tie te verleenen van het verschil in heffing voor de hoeveelheden vet. welke zij op 6 Augustus a.s in voorraad hebben cn waar voor zij 0.352 heffing per k.g. betaalden De Crisls-Zulvel-Centrale is bereid dit te doen, volgens do hieronder voor de ver schillende groepen aangegoven regeling. Bakkerijen Bakkerijen, biscuit- en banketfabrieken en dergelijke bedrijven, welke aanspraak wenschen te maken op deze restitutie, die nen aan de Crisis-Zuivel-Centrale een ge specificeerde opgave te verstrekken van de voorraden vetten, oliën cn geraffineerde cacaoboter, welke aan het einde der be drijfsweek 30 Juli—4 Augustus 1934 in hun bedrijf aanwezig zijn. Tevons dient te worden opgegeven, door welken leverancier de bedoelde producten geleverd werden. Met betrekking tot de voorradige vetten dionl tevens te worden vermeld letter en nummer van het gelelde biljet, waarop werd ontvangen en'of serie letter on nummer der banderolles. Bedoelde opgaven zullon alsdan worden geverifieerd door een controleur der Crisis Zuivel-Centrale. Geen restitutie zal kunnen worden verleend van partijen, welke vóór het bezoek van den controleur verwerkt zijn. Slagersbedrijven. Slagersbedrijven dienen een gespecifi coerde opgave te verstrekken aan de Cri sis-Zuivel-Centrale van do op 6 Augustus a.s. voorradige hoeveelheden vet en reuzel, voorzien van banderolles Deze opgave zal alsdan door een controleur der Crisis-Zul vel-Centrale nader worden geverifieerd, Door den controleur worden over de oude banderolles nieuwe aangebracht. Het ver schil in heffing ad 0.112 per k.g. zal daar na door de Crisis-Zuivel-Centrale worden gerestitueerd. Ter bevordering eener vlotte afwikkeling wordt aangeraden de hoeveelheden vet en reuzel per 6 Augustus a.s.. voorzien van oude banderolles, zoo klein mogelijk te doen zijn. De voorradige ongebruikte banderolles kunnen aan de Crisis-Zuivel-Centrale ter inwisseling worden gezonden. Hierbij dient te worden vermold, of men in de plaats der oude banderolles nieuwe wenscht te ont vangen cn zoo Ja, welk aantal. Tevens dient hierbij te worden opgegeven, wan neer en bij wien de ter inwisseling gezon den banderolles werden gekocht. Bij ac- coordbevinding van een en ander wordt het te restitueeren bedrag door de Crisis- Zuivel-Centrale overgemaakt. Voor restitutie of inwisseling komen al leen die banderolles in aanmerking, waar van kan worden aangetoond, dat deze bij- de Crisis-Zuivel-Centrale of bij een door haar gemachtigde instelling zijn gekocht. Voor zoover van door de Crisis-Zuivel Centrale erkende bedrijven gebanderolleerd vet in kleinverpakklng werd ontvangen, verzoekt de Centrale met den leverancier een rgeling voor ruiling met vet met nieu we banderolles te treffen. De Crisis-Zuivel- Centrale zal met deze leveranciers daarom trent gaarne overleg plegen en een resti tutieregeling treffen De nieuwe banderolles kunnen reeds thans worden verstrekt. Winkelbedrijven. De Crisls-Zulvel-Centrale verzoekt den winkelbedrijven, omtrent de op 6 Augustus a.s. in deze bedrijven voorradige kleinver- pakkingen van K en k.g. vet en reuzel, voorzien van oude banderolles, met de le veranciers dezer artikelen een regeling te trachten te treffen om dezen voorraad in te ruilen tegen vet en reuzel, voorzien van nieuwe banderolles. Do Centrale zal met deze leveranciers daaromtrent gaarne overleg plegen en een restitutieregeling treffen. De Crisis-Zuivel-Centrale vestigt er de aandacht op, dat voorraadsopgaven reap, verzoeken om restitutie, welke na 12 Augus tus a.s. bij de Centrale inkomen, niet meer in behandeling kunnen worden genomen. DINSDAG 7 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. A.V.R.O. 8.01 Gramofoonmuziek. 10.01 Morgenwijding. Lezen: Lukae 8: 40—42; 49—-56. Zingen: Psalm 77 7; Vluchtheuvelzan gen 60 4. 10.15 Gramofoonmuziek. 10,30 Causerie door C. Hoeing: „Iets over het verwijderen van vlekken." 10.50 Gramofoonmuziek. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar m.m. v. Riek Broekman, alt. 12.01 Lunchconcert door „De Minstreels." 2.15 Gramofoonmuziek. 2.30 Piano-recital door Dirk van der Stam. 3.00 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Serai-populair programma. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Radio-kinderkoorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door Me vrouw Antoinette van Dijk. 6.30 „Palermo," Cabaret-Dancing, Schevenin- i :en. Het Walter Schacht Orkest. Zang door •'renco Gualteri. Ensemble Henk Stuurop met zijn vroolijke kameraden Arya Swart en Rienus de Boer. R.V.U. 6.30 De boeken van Pearl Buck. Lezing van Joh. W. Schotman, letterkundige. A.V.R.O. 7.00 Aansluiting met het Festspielhaus te Bay- reuth. Uitzending van het tweede bedrijf van Wagner's „Siegfried." Dirigent: Generalmosik- direktor Kerl Elmendorff. 8.05 Nieuwsberichten Vaz Diss. 8.10 Maria Roland, jodel met haar origineel Beierech instrumentaal trio. Zang door de Utrechtsebe Mannenzangvereeni- ging .Aurora", o.l.v. Hugo Post. 9.30 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep m.m.v. Andries Rodenburg, viool. Kl«6siek programma. 10.05 Gramofoonmuziek 10.20 Het Omroeporkest in ccn populair pro gramma. 11.00 Nieuwsberichten Vaz Dias. 11.10 „Palais de Danse," Schevcningen. Lew Simmons en zijn orkest. Huizen, 301.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door past. L. H« Ferquin. 12.15 Lunchconcert door Bcla Sarközi cn z'u'n Hongnarsch orkest van Radio Budapest. 12.46 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwcnuurtjo. a. „Het zelf maken van zomerhandschoenen" (III) door mevr. P. H. Schim v. d. Loeff Franssen v. d. Putte; b. „Zomortijd... vruchtentijd" door mevr. N. Schutte. 3.00 Opening van het Ziekentridium in do Sa cramentskerk tc Breda. Plechtig Lof met proces sie cn zegening der zieken. Door het knapen-en mannenkoor wordt onder leiding van den orga nist-directeur, André Vermeeren, gezongen. 4.00 Onze serie Hollandsche Orkesten. Het trio Cachet. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Het Trio Cachot. 5.80 Gramofoonmuziek. 6.00 „De Almitcnto, de daad van den Midden stand," door C. F. J. Verbeek. 6.15 Do K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Luatenhouwer. 7.16 Voordracht. 7.45 Middenstandskwartiertje. 8.00 Do K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Luatenhouwer. 8.30 Perabuicau Vaz Dias. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 De K.R.O.-Boys. 9.15 Voordracht door Tino Medcmn. 9.30 RichHrd Strauss-Programmn. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 Gramofoonmuziek. Brussel, 321.9 M. 12.17 Concert door Max Aloxys' orkcsi 5.20 Concert door Max Alcxys' orkest. 6.50 Concert door het Omroeporkest onder lei ding van Franz André. 8.20 Concert door het Omroeporkest onder lei ding van Franz André m.m.v. Corry Couvreur on Henk Didama, zang. 10.20 Gramofoonmuziek. Brussel, 483.9 M. 5.20 Concert door het Radio Syraphonic-orkcst o.l.v. J. Kumps. 6.50 Hoborecital door Maurice Decamp. 8.50 Concert door het Radio Symphonie-orkest 0.1.v. J. Kumps. 10.05 Zang-intcrmczzo door Mevr. Stradcl. Daventry, 1500 M. 12.20 Hot Stedelijk orkest van Whitby o. 1. van Fr. Gomcz. I.20 Orgelconcert door Thomaa Hallford. 2.05 Het Midland Studio-orkest o.l.v. F. Can- ttoll, m.m.v. E. Cross, tenor. 8.20 Het Sted. orkest van Torquay, o.l.v. E. W. Goas, m.m.v. H. Commings, bariton. 7.50 Concert door het Charlea Ernesco kwintet. 8.20 Hot Radio-Militalr-orkest o.l.v. B. W. O'Donncll m.m.v. Jean Sterling Mackinlay, zang. 10.25 Het orkest van Café Colette m.m.v. Aran- ka van Major, Leo Mussi en Dino Galvani. II.15 Dansmuziek doorade Groavenor House Band o.l.v. S. Lipton. Dcutachlandsendcr, 1571 M. 12.20 Concert uit Gleiwitz door het Kleinor- kest van het Obersileziache Landea-thcater oj.v. Èrich Peter. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Concert uit het Bellevue-Strandhotel e. 1. v. H. Andersen. 3.00 Lia Jacobsen zingt Engelscho liederen. Aan den vleugel: Folmer Jensen. 3.20 Concert uit Rest. „Wivex" o.l.v. Teddy Petersen. 11.3612.50 Dansmuziek uit „Arena" door Erik Tuxen'er orkest en het piano-Trio Cornelius-Kie- rulf-Schmit. Keulen, 455.9 M. 10.30 Concert m.m.v. Carla Weitböner aopraan. Fl. Hanlsch (viool) en E. Klrst (piano). 11.10 Pianorecital door K. Delaeit. 12.20 Concert door Omroepklelnorkest o.l.v. Eysoldt. 2.20S.05 Gramofoonmuziek. 5.45 Concert door H. Haasz (piano), R. Rhein (viool), P. Busbach (viola), R. Grote (cello) en W. Bcustcr (contrabas). 8.10 Concert o.l.v. G. Knoip, m.m.v. F. E. En gels (tenor), de Zes roolijke Zangers, R. Hart- mann (piano), de Madrigaalverceniging uit Bonn o.l.v. L. Böckeler en leden van het Omroeporkest P a r ij s, (Radio) 1648.4 M. 12.202.20 Orkestconcert o.l.v. V. Pascal. 7.05 Gramofoonmuziek. 10.50 Dansmuziek door een Orkest van Fran- ercho Kadetten. DE CONTINGENTEERING VAN AARDE WERK IN INDIE. Geen Invoer meer nlt Japan? Reuter meldt uit Tokio: Het nieuwsbureau Rengo meldt, dat de Nederlandflch-Japansche handelsconferentie te Batavia nog altijd op het doode punt staat en deelt mee, dat het Japaneche ver bond van exporteurs van aardewerk op de contingenteering van den Japanschen in voer in Nederlandsch-Indië geantwoord heeft met een verbod van uitvoer naar Ne derlandsch-Indië, welk verbod door de cheepvaartmaatechappijen wordt gesteund. De exporteurs van katoenen stukgoederen oefenen een streng toezicht uit op den uit voer van die goederen naar Nederlandsch- Indië. Baron Goh, de voorzitter van de Japan- sche vereeniging van Kamers van Koop handel heeft een telegram gezonden aan den Nederlandschen minister van buiten- landsche zaken, den gouverneur-generaal en de Kamers van Koophandel te Batavia en Soerabaja om aan te dringen op ophef fing van de invoerbeperkingen voor aar dewerk om een vlot beloop der conferentie te verzekeren. Ook zijn voor hen verboden wegen, welke uitsluitend openstaan voor motorrijtuigen en rijwielenen tenslotte: ze moeten een rem hebben.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7