Omtrek Oost*Indië NIEUWE BESSEN HET SPOORWEGONGELUK TE AMSTERDAM UIT DE STAATSCOURANT DE JAARWEDDE VAN GED. STATEN SLIJTERIJ S.H. MASSA HAVIK 41 -AMERSFOORT-TEL. 292 Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg De toestand der gewonden bevredi-- gend. Het onderzoek naar de schuldvraag Amsterdam, 6 Augustus. Het offici- eele onderzoek naar het spoorwegongeval bij het W.P. station, zal morgen worden ingesteld. Dan zullen verschillende getui gen door de spoorwegautoriteiten gehoord word en zal de schuldvraag op het ta pijt komen. Intusschen hebben wij verno men, dat de bestuurder van den Diesel- trein, die door het onveilig signaal van het W.P. vertrok, nauwelijks hot station verla ten had, of hij zag, dat het sein op de sein- brug, die ongeveer bij de Oosterparkstraat staat op onveilig stond. De wagenbestuur der heeft toen onmiddellijk gestopt en de Dieseltrein stond stil toen de van den an deren kant komenden stoomtrein hem aan reed. Aangezien deze trein geen grootere snelheid had dan 20 km, daar hij zijn einddoel naderde, was dus de schok niet groot, maar is de ravage voornamelijk ver oorzaakt doordat de Dieseltrein in de flank werd getroffen, daar hij in de bocht van den weg stond. Ook door de politie en justitie wordt een onderzoek ingesteld. De Dieselwagcn mag op bevel der politie niet vervoerd worden, zoolang het onderzoek niet is geëindigd. Bij K.B. is de heer J. M. Vaes benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Gdynia, buiten bezwaar van 's Lands schatkist. liet ressort van het vice-consulaat omvat het z.g. „Kustdistrict" (Powiat Morski). Bij K. B. is met ingang van 16 Augustus 1934 aan L. A. A. M. Loonen om gezond heidsredenen eervol ontslag verleend als commies bij de Rijksverzekeringsbank. De wnd. directeur-generaal van den Landbouw brengt ter algemeene kennis, dat de Rijkslandbouwconsulent ir. L. A. H. Peters van Washington naar Brussel is overgeplaatst en voor België werkzaam is gesteld aan Harer Majesteits gezantschap in eerstgenoemde plaats. In verband hiermede is jhr. J. van Vre- dcnburch te Cappcllon (België) niet langer werkzaam als hon. Rijkslandbouwconsulent daar te lande. Bij beschikking van den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is rnet ingang van 6 Augustus 1934 benoemd tot berichtgever van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden de heer J. Cuncn te Oss. DE TOESTAND VAN DE GRIEND- CULTUUR. Regeeringssteun mogelijk? De heer Weitkamp heeft den minister van Economische Zaken de volgende vragen ge steld: 1. 16 het den minister bekend, dat de griendcultuur annex het mandemakersbe- drijf in hoogst zorgvolle omstandigheden verkeert? 2. Zoo ja, is dan de minister bereid om, evenals voor de boomkweekerij i6 geschied, ook dezen bedrijfstak te steunen opdat al- geheele ondergang voorkomen worde? DE STAKING BIJ DE NAALDEN FABRIEK TE VAALS. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Maastricht heeft de aandacht van den minister van Economische Zaken gevestigd op de uitgebroken staking van het perso neel der N.V. Eerste Nederlandscho Naal denfabriek S. en F. Musolf, te Vaals waar door ruim 50 arbeiders ten laste der ge meenschap komen. Zij geeft als oorzaken aan: de contingenteering van de benoodig de grondstoffen; de heffing van een invoer recht van 11 pCt. op grondstoffen, de dum- pingpolitiek der buitenlandsche concurren tie, een en ander met als gevolg noodzake lijke loonsverlaging. De Kamer verzoekt maatregelen tot be scherming van de eenige Nederlandsche naaldenindustrie. LIMBURGSCHE DRAADFABRIEK STOPGEZET. Aan het personeel in vasten dienst van de N.V. Limburgsche draadwerk- en draad- vlechtwerkfabriek te Blerick is tegen 1 September ontslag uit den dienst aange zegd. Een der voornaamste oorzaken is het uitblijven van binnenlandsche orders, waar door de fabriek zich niet meer staande kan houden. De directie heeft zich tot dp regeering gewend om hulp. GECOMPLICEERDE AUTOBOTSING BIJ MUIDEN. Zaterdagmiddag reed tegen half vier een auto uit Zwolle op de Merwedekanaalfcrug bij Muiden. De bestuurder wilde uitwijken voor een defecten auto, die aan den tcant van den rijweg stond. Hoewel hij niet meer dan 30 K.M. per uur reed en niet sterk had geremd, slipte hij en botste tegen den auto aan. Hij kwam zoo te staan, dat ook een vrachtauto, die van tegengestelden kant kwam, tegen zijn auto botste. Inmidacls kwamen van beide zijden auto's, die alle remden en alle slipten. Voorts is een aantal motorrijders, die van weerszijden kwamen, over elkaar en tegen de auto's getuimeld. Men mocht nog blij zijn, dat uit den war winkel alleen een dame, die in den auto van Zwolle had gezeten, tamelijk ernstig ge wond werd. Zij is naar het burgerzickenhuis te Amsterdam vervoerd. Van de 30 automobilisten, die in totaal SU de wirwar waren betrokken er zijn 9 auto's op elkaar gereden zijn er slecht? vier licht gewond. Zij konden ter plaatse en bij artsen te Diemen en Muiden worden verbonden. Vijf motorrijders kregen lichte kneuzingen. Twee auto's werden zoodanig gehavend, dat zij ihoesten worden weggesleept. De burgemeester van Muiden zal zich met den rijkswaterstaat in verbinding stel len ten einde een onderzoek naar het weg dek in te stellen. Er zijn namelijk gisteren nog meer kleine slipgevallcn op dit gedeelte gebeurd ofschoon het niet harder geregend heeft dan dc laatste weken het geval Is ge weest. (N. R. Ct.). DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Delft, 6 Augustus. Hedenmorgen om streeks 6 uur heeft te Delft een doodelijk ongeluk plaats gehad. De 27-jarige A. Krijgsman, die heet water voor de wasch rondbrengt, reed op den Oostsingel met zijn handkar. De man werd door een ach terop komende auto, bestuurd door den 31-jarigcn A. uit Haarlemmermeer aange reden en circa 30 m meegesleurd. De man bleef ernstig gewond liggen. Hij is per po- litie-auto naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij eenige uren later is overleden. De politie heeft voor het ongeluk den wagen j en de auto in beslag genomen Er zal een commissie worden bes noemddie een voorstel ter zake in zal dienen Ged. Stalen schrijven aan de Staten van de provincie Utrecht: Aan het 6lot van onze voordracht van 5 Juni 1934, betreffende salaris-regelingen van het provinciale personeel, hebben wij enkele zinsneden gewijd aan dc regeling van de jaarwedde der leden van ons Col lege met de strekking daaromtrent een be slissing van Uwe Vergadering uit te lokken. Een formeele uitspraak is in de jongste zitting evenwel uitgebleven; alleen hebben in de vergadering van 3 Juli 1934 eenige leden, mede namens een aantal medeleden «prekende, te kennen gegeven, dat zij voor een verdere verlaging van bedoelde wedde geen termen aanwezig achtten. Slechts een van de leden uitte zich in diezelfde vergadering in anderen zin. Naar aanleiding van diens uitlating heeft het lid van ons College, de Heer G. H. J. van Spanje, in Uwe vergadering van 9 Juli 1934 namens ons College te dezer zake een verklaring afgelegd, waarvan wij den zakelijken inhoud hieronder nog eens wenschen te herhalen. De jaarwedde van de leden van het Col lege bedraagt thans 5000.verminderd met een tijdelijke korting van f320.—. wel ke korting van kracht is tot 1 Juli 1935. De door een lid uit dc voordracht van Gedeputeerde Staten getrokken conclusie, alsof zij geen vermindering van deze ver goeding wenschten, was volkomen onge grond, aangezien het College integendeel, de historische lijn ten deze volgend, de Staten volkomen vrij wilde laten. Mocht derhalve een lid der Staten in deze vergoeding wijziging wenschen te zien gebracht, dan zou de historische lijn weer gevolgd dienen te worden: hij zou dan een voorstel moeten doen tot benoeming van een Commissie uit de Staten, welke de op dracht ontvangt om voor de eerstvolgende zitting der Staten een voorstel te dezer zake in te dienen. Tot zoover bedoelde verklaring, namens ons College afgelegd. Met het oog op de samenstelling van de ontwerp-begrooting der provincie voor hot d:enstjaar 1935 zien wij ons genoodzaakt deze aangelegenheid opnieuw ter sprake te brengen. Die noodzakelijkheid vloeit hier uit voort, dat, gelijk hierboven reeds werd aangegeven, de tijdelijke korting, welke op de jaarwedde van de leden van ons Col lege wordt toegepast, op 1 Juli 1935 ein digt. Zonder nader besluit zou met ingang van dien datum derhalve de oorspronke lijke wedde herleven, hetgeen naar het ons voorkomt niet in Uwe bedoeling kan liggen. Het is daarom noodig, dat Uwe Verga dering deze zaak opnieuw beschouwt. Wij meenen derhalve goed te doen U in overweging te geven, om in de openings vergadering van de in de maand Augustus 1934 te houden buitengewone zitting van Uwe Staten te besluiten een Commissie uit Uw midden in te stellen, welke de op dracht ontvangt om voor de eerstvolgende vergadering van deze zitting een voorstel te dezer zake in te dienen. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Veenendaal, 6 Aug. In den afgeloo- pen nacht omstreeks twee uur is de kapi tale boerderij van den landbouwer J. Ap peldoorn aan den Dwarsweg onder Apel doorn tot den grond toe afgebrand. Een zoon van den landbouwer was bezig met het smeren van de melkauto, terwijl een brandend petroleumlampje aan den muur hing. Door tot nog toe onopgehelder de oorzaak viel het lampje op den grond en stond de boerderij spoedig in lichter laaie. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet viel te den ken. De te hulp gesnelde buren stelden alle pogingen in het werk de belenende schuur en drie groote hooibergen to behouden, het geen, mede door de gunstige windrichting, na eenigen tijd gelukte. Het vee was in de weide, terwijl dc kippen in de schuur be houden bleven. Do brandweer was niet aanwezig. De zoon van den landbouwer bekwam lichte brandwonden. De gebou wen waren laag, terwijl de inboedel niet verzekerd was. BUITENGEWONE ZITTING VAN DE PROVINCIALE STATEN. Benoeming van een griffier. De Commissaris der Koningin in de pro vincio Utrecht heeft de Staten in buitan- gewone zitting bijeengeroepen op Dinsdag 28 Aupustus a.s. voor de benoeming van een griffier der Staten en om een commis sie uit de Staten in te stellen voor een nadere beslissing omtrent do jaarwedden van de leden van het college van Gedep. Staten. Deze bedraagt thans 5000 gulden, verminderd met een tijdelijke koring van 320 gulden, die van kracht is tot 1 Juli 1935. Ir. WELLENSTEIN HERDACHT Plechtige zitting van den Volksraad Batavia, 6 Aug. (ANETA). In een plechtige zitting van den Volksraad nad de herdenking plaats van de nagedachtenis van den in Holland overleden directeur van het Departement van Economische Zi ken, Ir. Wellcnstein. Hierbij waren aanwezig dc dochter van den Gouverneur-Generaal, freule De Jonge, de vice-president en leden van den Raad van Ned.-Indië, alle leidende ambtenaren van het Departement van Economische Za ken, de leiders van verschillende andere de partementen, de Regeeringsgemachtigde voor Algemeene Zaken, vele andere autori teiten, alsmede vele vertegenwoordigers van handels- en bedrijfsleven en particu lieren. De voorzitter van den Volksraad sprak een herdenkingsrede uit welke door de aan wezigen staande werd aangehoord. Spreker memoreerde den overledene als een man van groote bekwaamheid, veel zijdige kennis en fijne en scherpe geest. Hij was een man die een uitgesproken liefde had voor dit land waar iiij hot grootste deel van zijn loven doorbracht en dat hij van dessa lot stad, van laag tot hoog, ken de als weinigen. Hij kende Indië zooals het eens was, zorgenvrijen voorspoedig, en zooals het thans is, zorgenvol en verarmd Dg heer De Leeuw, voorzitter van den Raad van Departementshoofden, antwoord de namens de Regeering, dat deze het be treurt, dat deze stoere werker, die met volle toewijding zijn schouders zette onder de zware taak van de leiding van het De partement van Economische Zaken, haar zoo spoedig is ontvallen. De weduwe van den overledene, die thans op weg is naar Nederland, moge troost vinden in de over tuiging dat de herinnering aan den arbeid van haar echtgenoot bij de Indische Regee ring zoowel als bij do Indische maatschap pij zal blijven voortleven. Vervolgens word de zitting als toeken van rouw voor een kwartier geschorst. DE KAARTEERING VAN NIEUW- GUINEA. Batavia, 6 Aug. (ANETA). Aneta ver neemt ten aanzien van de kaarteering van Nieuw-Guinea, dat voorloopig besloten is, dat deze met drie-motorige watervliegtui gen met con moederschip als basis het best kan worden uitgevoerd. Het werk zal eeni ge jaren in beslag nemen cn zeer hoo-ge kosten vorderen. Eerst nadat het advies van het Leger bestuur is ingewonnen zal worden beslist of deze arbeid door de Marine en het Le ger dan wol door de K. N. I. L. -M. of door een combinatie van deze drie instanties zal worden uitgevoerd. MENGELBERG TE SALZBURG. Stormachtig succes als gast. dirigent De alom befaamde „Salzburger Fest- spiele" hebben in den aanvang eenige te genslag geleden. De openingsvoorstelling werd een dag uitgesteld, omdat deze an ders juist zou samenvallen met de begra fenis van Dollfuss. Richard Strauss zou deze opvoering Beethoven's „Fidelio" leiden, doch zooals men weet, heeft hij, waarschijnlijk onder den druk der politie ke omstandigheden, op het laatste oogen- blik afgelelegrafeerd. Dc „Fidelio" stond thans onder leiding van Clement Krauss en werd een groot succes. liet eerste orkest-concert werd gediri geerd door prof. Willem Mengelberg. Hij had een programma opgesteld, waarmede zijn triomf als het ware verzekerd was: de Simfonia in Bes van Joh. Chr. Bach, de Pastorale van Beethoven en de Vijfde van Tschaikowsky. Mengelberg werd uitbundig gehuldigd cn in de buitenlandsche bladen treft men thans buitengewoon waardeeren- de critiek aan. Paul Stefan, de bekende cri ticus, roemt in de Neue Züricber Zeitung vooral de voordracht van de Pastorale, welke hij volkomen „rheinisch" noemt. Hij verklaart Mengelbergs' juiste visie op Beetr boven's muziek gedeeltelijk uit het feit, dat deze te Keulen onderricht ontvangen beeft van Wüllner, die weer een leerling was van Schindler, den intiemen vriend van Beethoven. Mengelberg is in Oostenrijk, waar hij se dert 1916 niet meer gedirigeerd bad, zeer hartelijk ontvangen en men heeft onmid dellijk onderhandelingen aangeknoopt voor een reeks concerten te Weenen. Richard Strauss schijnt zich toch niet geheel van Oostenrijk te hebben afgekeerd; hij zal midden-Augustus een orkest-concert te Salzburg dirigeeren. KAREL TEXTOR OVERLEDEN. Bekend klavier-paedagoog. Te 's-Gravcnhage is op 64-jarigen leeftijd overleden do klavier-paedagoog Karei Tex- tor, hoofdleeraar aan het Koninklijk Con servatorium. Dc heer Tcxtor is langen tijd secretaris gewocst van do K.N.T.V. cn lid van de Examen-commissie. Velen, die in den Haag een muzick-examen hebben afge legd, zullen zich den heer Tcxtor herinne ren, die de candidatcn ontving en onmid dellijk op hun gemak wist te stellen. Tcx tor was een uiterst conccntieus leeraar, die menig bekwaam pianist gevormd heeft. Van zijn leerlingen noemen wij Theo v. d. Pas en Hans Goemans. Zelf was hij een leerling van Franz Kullak. In zijn jonge jaren trad hij dikwijls op o.a. mot het Re sidentie-orkest. Het Haagsche Trio, waar van hij deel uitmaakte met Henri Hack en Charles van Isterdael, was indertijd een zeer gewaardeerd ensemble. Karei Tcxtor heeft zijn pacdagogische inzichten neerge schreven in zijn eenige jaren geleden ver schenen „Methodiek van het pianospel". Hoewel op sommige punten eenigszins ver anderd, is dit werkje zondor twijfel het beste van hetgeen in ons land over dit on derwerp verschenen is. EEN STADION-CONCERT IN 'T KLEIN. Aangespoord door het succes van het Stadion-concert, heeft do Haarlemsche Or kestvereniging het plan opgevat, iets der gelijks, hoewel natuurlijk op kleine schaal, te organiseeren. Op het voetbalterrein van de H.F.C. zal door dit orkest, in samenwer king rnet het V.A.R.A.-orkest, op 5 Septem ber een openluchtconcert gegeven worden onder leiding van Frits Schuurman, den dirigent der H.O.V. Men heeft reeds mede werking verkregen van verscheidene koren, die met orkestbegeleiding fragmenten uit werken van Haydn, Handel, Gounod, Grieg en Zweers ten gchooro zullen brengen en de gecombineerde orkesten zullen o.a. spe len de Ouverture 1812 van Tschaikowsky, welke oorspronkelijk voor de openlucht ge schreven werd. Een prijzenswaardige bijzonderheid is hierbij wel, dat het gemeentebestuur van Haarlem vrijstelling van belasting op deze „openbare vermakelijkheid" heeft verleend. DE COMEDIE FRANCAISE. Gaat filmen. Het is wel een teeken des tijds dat de oude. eerbiedwaardige Comédie Fran^aise, een van de meest traditioneele kunst-in stituten van Frankrijk, met een filmmaat schappij gaat samenwerken om de klas sieke meesterwerken van de Fransche lit teratuur op het witte doek te brengen. Reeds vroeger zoo schrijft de N.R.Ct. hadden enkele van haar sociétaires afzon derlijk voor de film gespeeld: Alexandre, Hugnette Duflos, en vooral de OEdipe Roi van Monnet-Sully liggen nog in de her innering uit den tijd der zwijgende film. Twee jaar geleden was de bewerking van Monsieur de Pourceangnac echter een te leurstelling. Thans evenwel hebben de onverschillig heid en het gebrek aan belangstelling van het publiek de Comédie Fran^aise verder in deze richting gedrongen. Antone vertelt ervan in Le Journal. Een gedeelte van het repertoire zal gedraaid worden met dezelf de spelers, die het ten tooneele brachten. Een film van Molière's Prècieuses redicu- les, onder leiding van Emile Fabre, is reeds in voorbereiding. Antoine. terecht bezorgd voor den litterair zoo hoogstaanden tekst, maar met blijkbare onervarenheid en mis- kennning van het wezen der film dringt er in zijn artikel op aarr, dezen integraal, zonder eenige bewerking of bekorting te geven, hoewel hij zelf toegeeft dat de zon der pauzes voorgedragen tekst twee uur in beslag neemt. WOESDAG 8 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VA.RA. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.30 Onze Keuken, door P. J. Kers Jr. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VA.RA. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Trio Favoriet, o.l.v. Willem Drukker. De corporatieve staat (Hl). „De katholieken en de corporatieve gedachte". Lezing door Tees Gulden Jr.. Trio Favoriet o.l.v. Willem Drukker. 12.01 Eddy Walls en zijn Ensemble. 12.45 Gramofonmuziek. 2.00 Onze serie groote meesters der toonkunst. 1.00 Eddy Walis en zijn Ensemble. 2.00 Onze serie groote meesters der Toonkunst (Gramofoonmuzick). Werken van Rimsky-Korsa- kov. 3.00 Voor de kinderen. 6.00 Populair gramofoonplaten-programma. 6.00 Adolf Bouwmeester draagt voor. 6.20 Gramofoonmuziek. IJsvog. Snip 2—8 Amsterdam Boedapest Belgrado 2-8 Athene Mersamatruh Cairo 3-8 Gazo Rutba wells 6—8 Bagdad Boeshir 4—8 Diask CO 1 Karachi 5—8 Jodpoer 4—8 Allahabad 6—8 Calcutta 3—8 Akyab Rangoon 2—8 Bangkok Singapore 1—8 Medan Batavia 1—8 r v Vertrok van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 9 Augustus. 8.50 Sportuitzcndign. De Athlctickwcdstrijdon op 6, 11 cn 12 Augustus, door W. Kamlach. 7.10 VA.RA.-orkest o.l.v. Paul Pella. 7.40 Grooto foto's met kleine kamera (IV), door Frans Dupont. „Het zoeken van ccn onderwerp. De rol van het licht. Composities". 8.03 Arbeid cn ontspanning in do Ncdorland- sche badplaatsen. Langs do kust van Schiermon nikoog tot Zceuwsch Vlaanderen. Muzik. reporta ge door Nico Boer. 9.30 Do Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst, m.m.v. Albert de Booy, zang. 10.15 Persbureau Vaz Dias en VA.RA.-Varia. 10.30 VA.RA.-orkest o.l.v. Paul Pella. 11.00 Gramofoonmuzick. 12.00 Tijdsein on sluiting. Huizen, 301.5 M. N.C.R.V. 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing. 8.15 Morgenconcort. (Gramofoonplatcn). 10.30 Morgendienst door Ds. W. J. van Otter- loo, Geref. Predikant. 11.00 Bespeling van het N.C.R.V .-orgel door S. P. Visser, organist to Hillcgom. 12.15 Orkestmuziek. (Gramofoonplaten). 12.30 Middagconcert door een kwintet, o.l.v. Piet v. d. Hurk. 2.00 Liederen-recital door Nolly Oortman- Haije, alt. Aan den vleugel: Judith van Dijk. 3.00 Lezen van Chr. lectuur. „Jongens van da straat", van Anno do Vries. 3.30 Edith Lorand-orkcst speelt. (Gramofoonmuzick). 4.00 Cramofoonplatenconccrt. 6.00 Kindcruurtjc, door J. Kooiman. Zang:; Moj. N. Evenblü; piano: Mcj. G. Koeman. 6.00 Yehudi Menuhin speelt. (gramofoonplatcn). Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, 6.30 Uitzending van het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Toelichting op de in het week blad „Do Binnenvaart" voorkomende lessen. N.C.R.V. 7.15 Gramofoonmuzick, of „Een greep uit het dagclijksch gebeuren". 7.30 Landbouwhalfuurtje. Spreker namens detf Chr. Boeren- cn Tuindersbond in Nederland: Ir. L. J. A. do Jongo. „De toestand van den Duit- schen landbouw". 8 00 Concert door het Vrijwillig Muziekcorps le Half Regiment Huznron to Amersfoort, o.l.v. Kapelmeester M. Kljjnen, afgewisseld door ccn populaire bespeling vnn het N.C.R.V.-Orgcl door Ronald Parker. 8.26 Ds. G. Kerssies, Geref. Predikant: „Tot dankbaarheid genoopt". 9.00 Spreker: Prof. Dr. A. van Veldhuizen, Onderwerp: „De Haagsche Flora op dit moment", 10.00 Persbureau Vaz Dins. 11.00 Gramofoonplatcnconcert. Brussel, 321.9 M. 12.17 Concert door Max Alcxys' orkest, 1.202.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door Max Alcxys' orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Simon Hayo (piano) speelt „Ccrdana" van. Dc Sévérac. 8.20 Kamerconcert door het kwartet „Pro N.ova." 9.20 Cabaretprogramma „De Blinkende Zonne kloppers", o.l.v. Renaat Grassin. 10.2011.20 Concert door Chas Remue en zyrt orkest. B r u s 8 e 1 (Franscho uitz.) 483.9 M. 12.15 Gramofoonmuziek. I.202.20 Concert door Max Alcxys* orkest. 6.20 Kamerconcert Hoor Robert van Tomme cn Paul Hermann. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Omroeporkest m.m.v. Mevr. Gilberte Legrand en Willy Maury. 9.05 Gramofoonmuzick. 9.20 Concert door het Omroeporkest. Daventry, 1500 M. 12.20 Orgelspel door Quentin MacLean. 1 -05 Het Western Studio-orkest o.l.v. F. Tho mas, m.m.v. E. Gomer-Lewis, mezzo-sopraan. 2.20 Concert door het Trocadero Cinema-orkest o.l.v. Alfred van Dam. 3.20 Piano-recital door E. I.ush. 3.35 Het Sted. orkest van Bournemouth o.l.v, Ethel Smyth en Sir Dan Godfrey, m.m.v. Irene Kohier, piano. 5.05 Gramofoonmuzick. 6.50 Coneert door het Pierre Mol-kwintct. 8.20 „More Picturs People", variété-program ma, samengesteld van fragmenten uit de geluids band van verschillende klankfilms. (Men hoort o.a. Greta Garbo, Mao West, Bing Crosby, P, Robeson, Sophie Tucker, c.a.) II.1012.20 Dansmuziek door Lou Preagcr en zyn Band uit Romano's Restaurant. Dcutschlandscndcr, 1571 M. 12.20 Concert uit Leipzig door het Omroep orkest o.l.v. W. Steffcn. I.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Viool-recital door B. Leszmann. Aan den vleugel: K. Potanski. 7.30 Piano-recital door Meta Hagedorn. 8.50 „Reiscandenken", vroolyke vacantieherin- neringen. Knlundborg, 1261 M. 12.20 Concert uit Rest. „Wivex" o.l.v. Chr. Höycr. 3.20 Concert door M. Hansen's orkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Operettemuziek door het Omroeporkest o.l.v. Rccsen. 10.35 Finsche muziek door hot Omroeporkest o.l.v. E. Reesen. II.2012.50 Dansmuziek uit „Lorry" o.l.v. Aago Juhl Thomson. Keulen, 455.9 M. 1-203.05 Concort door het Radio-Kamer orkest oJ.v. Breuer. 5.40 Concert door F. E. Engels, tenor, H. Haasz, piano. 7.20 Gramofoonmnziok. 9.20 Populair concert door het Omroep-kloln- orkest o.l.v. L. Eysoldt, m.m.v. Min MUnstermann* sopraan. Parijs (Radio Paris) 1648.4 M. 12.362.20 Concert door L. Goldy en z'vJn orkest. 10.50 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7