AMERSFOORTSCH DAGBLAD auto met paarden te Water Amersfoortsche Kunsthandel FEUILLETON DE FREGATVOGEL Donderdag 9 Augustus 1934 33 e Jaargang No. 34 TWEEDE BLAD HET SPOORWEGONGEVAL TE AMSTERDAM Een taaie motorrijder De Nederlandsche rondvlucht FELLE BOERDERIJBRAND TE LANDSMEER EEN EN VEERTIG SCHOLEN OPGEHEVEN UIT DE STAATSCOURANT ZEER APARTE DECORS Een oproep der politie Amsterdam, 8 Aug. Het onderzoek 'dat op last van de justitie door de politie wordt ingesteld naar de oorzaak van bet ernstige spoorwegongeluk, dat Zondag morgen bij het W. P.-station is geschied, vindt intensief voortgang. Zooals is mede gedeeld, is vlak voor het tijdstip van het vertrek van het W.P.-station van den Dic- seltrcin, die zoo zwaar werd gehavend, op het eerste perron een dame even in gesprek geweest met den fungeerenden stationchef, d. w. z. met een ambtenaar, die den vertrek stok in een der handen hield. De moge lijkheid bestaat, dat deze functionaris tij dens het gesprek een gebaar met deze stok heeft gemaakt, dat door den bestuurder van den Dieseltrein als het sein van vertrek kan zijn opgevat. Uiteraard is aan de poli tie veel gelegen te welen, hoe zich een en ander kan hebben toegedragen en het is daarom, dat de waarnemend commissaris van het bureau Linnncusstraat. de dame in kwestie het gesprok kan nok door een heer zijn gevoerd \erzoekt zich tot het geven van inlichtingen ten spoedigste te vervoegen aan genoemd politie-bureau. Rijdt nog 3 K.M. ver met een gebroken been Halfweg, 8 Aug. Gisteravond is op den rijksstraatweg ter hoogte van de Vinken- brug alhier, de heer R. Ha are uit Amster dam op een motor gezeten tegen een stil staande luxe auto opgereden waarbij hij zijn rechterbeen op twee plaatsen brak. .Wonderlijk genoeg viel de heer H. niet van den motor, doch reed hevig bloedend door, naar bet op ongeveer 3 K.M. gelegen dorp Halfweg. Hier werd hem de eerste hulp verleend. De luxe auto is door de politie in beslag genomen. De heer H i6 overgebracht naar een ziekenhuis te Haarlem. De man had geen oogenblik het bewust zijn verloren. HET GOUD VAN DE LUTINE. De groote toren wordt ge plaatst. Amsterdam, 8 Augustus. Naar wij ver nemen heeft de heer Beckers, die, naar aicn weet in overleg met concessionarissen te Amsterdam een nieuwe, zeer sterke toren heeft doen bouwen in verband met het aan de oppervlakte brengen van de Lutine-schat opdracht gekregen dezen toren, welke des tijds naar Terschelling was getransporteerd onmiddellijk ter plaatse, waar het wra* is gezonken, op te 6tellen. Hiermede zal dus aan het oorspronkelij ke plan uitvoering worden gegeven. De plaatsing zal hoogstwaarschijnlijk aan het einde van deze week of in het begin van de volgende geschieden. MISBRUIK VAN GASTVRIJHEID. De schoorsteen van de steenfabriek Stra ling te Oude Pekela moest gerepareerd pareerd worden. Nu de reparatie verricht is, blijkt, dat Duitsche werklieden een blij vende herinnering hebben achtergelaten. Ze hebben n.l. op den schoorsteen ecu haken kruis van cement aangebracht. (Vad.). VREEMDELINGEN DIE EEN ZELFSTAN DIG BEROEP UITOEFENEN. Op vragen van den heer Hermans in ver band met de voorbereiding van een wets ontwerp met betrekking tot vreemdelingen die een zelfstandig beroep willen uitoefenen heeft de heer Steenberghe, minister van Economische Zaken het volgende geant woord: Bij de voorbereiding van bet door den ambtsvoorganger van den ondergeteenen-.le in uitzicht gestelde ontwerp eener we-ieiij- ke regeling met betrekking- tot vreemde lingen, die een zelfstandig beroep willen uit oefenen, doen zich verschillende moeilijk heden voor, verband houdende met door Nederland aangegane internationale ver plichtingen op het gebied van "06t.ging Ondergeteekende is thans zoekende naar een oplossing in deze moeilijkheden. H:j ver trouwt ter zake binnenkort tot een beslis sing (e kunnen komen. AJeer dan 60 vliegtuigen nemen er aan deel Volgens de voorloopige opgaven en aan meldingen zullen aan de Nederlandsche rondvlucht 1931 op 24 en 25 Augustus a.s meer dan 60 vliegtuigen deelnemen w o. 10 machines van de luchtvaart afdeeling. 3 machines van den Marine luchtvaartdienst, 12 machines van de Nat. Luchtvaart Schoo: cn veel toestellen van Nederlandsche en buiteijlandêche sportvliegers. De K.L.M. zal uitkomen met zes machi nes van verschillend type Ter vergelijking moge dienen, dat het totaal aantal vlieg tuigen verleden jaar 35 bedroeg. Landsmeer, 8 Aug. lieden lo om streeks 3 uur brak brand uit in de gro ne boerderij van den heer P. Tessel in de Broe- kermeer onder de gemeente Landsmeer Waarschijnlijk is de brand ontstaan duur hooibroei. Omtrent den boerderijbrand kan ntder worden gemeld, dat van het gebouw tegtn half vier nog slechts een gloeiende puinhoop over was. De inboedel en de landbouwge reedschappen, alsmede 100.000 K.G, noot werden een prooi der vlammen. De scuadc wordt door verzekering gedekt. De oorzaak vap den brand is het warm loopen van den motor, waarmede men aan het hooihijschen was. Andere huizen liepen geen gevaar daar de boerderij alleen stond De veehou der, zijn vrouw en zijn tien kinderen, wa ren, toen de brand uitbrak, afwezig De brand i6 te ongeveer kwart over twee be gonnen. De nablussching vorderde den ge- heèlcn avond en nacht. HET FAILLISSEMENT „ATALANTA". De uitspraak aangehouden. Amsterdam, 8 Augustus. Het ge rechtshof zou morgen 9 Augustus, arrest wijzen in het ingestelde liooger beroep in zake het faillissement van de N.V. „Atalan ta", de drukkerij, waar de Tribune werd gedrukt. Naar wij vernemen zal deze uitspraak voor onbepaalden tijd worden aangehou den, de behandeling zal Vrijdag 10 Augus tus worden voortgezet. Op verzoek van mr. Steneker, die voor den Raad van Arbeid de faillissement-aan vrage heeft ingediend, zal alsdan mr. P. S. Gerbrandy, hoogleeraar aan de Vrije Uni versiteit in het handelsrecht en burgerlijk procesrecht, een schriftelijk advies uit brengen. De Raad van Amsterdam neemt het besluit van Ged. Staten voor kennisgeving aan Amsterdam, 8 Aug. De gemeente raad kwam op dezen Augustusdag nog bij een naar aanleiding van het besluit dat Ged. Staten, tegen de beslissing van den Raad, om 41 openbare scholen op te hef fen. Van deze gelegenheid werd tevens ge bruik gemaakt ccnige andere besluiten te nemen. Zoo werd goedgekeurd om bij de Kroon voorziening te vragen van de be slissing van Ged. Staten, waarbij de goed keuring aan bet raadsbesluit tot aankoop in het belang van de volkshuisvesting van dé boerenhofstede Reigersbosch is onthou den. Hierop kwam aan de orde hel besluit van •Ged. Staten lot sluiting van 41 openbare scholen. De beer De Miranda hield een zeer uit voerig betoog, waarin spreker zeide dat Ged Staten gehandeld hebben met een snelheid een betere zaak waardig In dat besluit van Ged. Staten wordt precies be paald hetgeen B. en W. wenschen. B. en \V. hebben dus verkregen, hetgeen zij beoog den. Door Ged. Staten is toegepast art. 22, derde lid, van de L.O.wet, waar hun het recht wordt gegeven op te dragen scholen te sluiten. Dit is thans gebeurd om finao- cieelen noodzaak. Spreker zet uiteen dat de begrooting daardoor toch niet meer sluit- Zoover is het thans reeds gekomen met Amsterdam dat het College van B. en W. met behulp van Ged. Staten doorzet het geen het college van den Raad niet kan gedaan krijgen. Bovendien behoort aan Ged Staten in Januari een staat te worden overgelegd van bet aantal openbare scho len. Kan daar nu maar ten allen tijde wor den ingegrepen? Ten slotte wijst spreker er op dat door dit besluit weer velen tot werkloosheid worden gedoemd terwijl aan den anderen kant allerlei pogingen worden aangewend om de werkloosheid te bestrij den. Spreker zou zich niet verantwoord achten als hij niet'voorstelde van dit be sluit van Ged. Staten in beroep te gaan bij de Kroon. De heer Weis? zegt dat er bezuinigd moei worden, hetgeen beteekent: afbreken wat men vroeger heeft opgebouwd. Waarom zou men dus ook niet op onderwijsgebied be zuinigen De Raad heeft dat niet gewild, maar de bezuiniging wordt nu opgelegd door Ged Staten. Spreker meent ten slotte dat meegaan met het voorstel om in hooger beroep te gaan niet ah'ders beteekent dan verscherpen van den toestand. Prof. Woltjer hield hierop een lang be toog waarin hij uiteenzette dat Ged. Staten een voortdurende controle moeten houden; ook op onderwijsgebied. liet opgeven van een slaat in bet begin van liet jaar is een formeele zaak. Ged. Staten hebben het recht ten allen tijde in te grijpen. Spreker is er van overtuigd dat Ged. Staten nauw keurig toezien in dezen tijd op de gestie van de groote steden en wetende dat we hier niet ver afstaan van een financieel bankroet was het niét te verwonderen dat Ged. Staten een dergelijk besluit hebben genomen. Spr. verwacht van een beroep op do Kroon niets. De opheffing van on- noodige scholen en het verhoogen van leer lingen per klasse zijn voorschriften van de Regeering. De heer Wijnkoop zet uiteen, dat hij voor het voorstel van de soc. democraten zal stemmen, maar op geheel andere gronden, omdat dergelijke besluiten aanleiding moe ten geven tot verzet. Wat bet aantal leer lingen per klas betreft meent spr. dat deze besluiten in het vervolg weer bij den Raad behooren cn niet bij B. en W. In dien geest doet spreker een voorstel. Door mevrouw Koek-Mulder wordt even als in do vorige zitting uiteen gezet dat de onheffing der scholen een financieele kwestie is. De heer Cohen (V.D.) zegt te zullen stem men tegen het voorstel der soc. democra ten. De wethouder van Onderwijs. Dr. Vos, is van oordcel dat Ged. Staten hun besluit wettig en zeer loyaal hebben genomen. Wanneer Amsterdam zich nog eenige luxe zou kunnen veroorlooven zouden Ged Staten dit besluit niet hebben genomen Spreker vraagt wat er moet gebeuren, als men niet mee wil ca an met de voorstellen van B. en W. Moeten de belastingen ver hoogd worden; moeten de vverkloozen nog minder uitkeering krijgen, moeten de loo- nen nog lager worden? vraagt spr. Daar over heeft de lieer De Miranda niet ge sproken. Spr. zet uiteen dat B. en W. geen besluiten nemen tegen de raadsmeerdcr- heid in. Spreker raadt aan de voorstellen, die uit den Raad zijn gekomen niet aan te nemen. Bij de nu volgende replieken zegt de heer De Miranda dat het beter zou zijn het Hooger Onderwijs op te heffen dan te raken aan het onderwijs van het volkskind. Wethouder Vos zet nogmaals uiteen dat deze voorstellen, om het aantal leerlingen per klasse te verhoogen gedurende een paar jaar wellicht, de minst schadelijke zijn. Het voorstel van den heer De Miranda komt in stemming. Het wordt verworpen met 17 tegen 14 stemmen Het besluit-van Ged. Staten wordt daar na voor kennisgeving aangenomen Aan een groot aantal onderwijzers cn onderwijzeressen wordt ten slotte eervol ontslag verleend wegéns opheffing van hun betrekking. De soe. democraten cn commu nisten verzochten aanteckening als hadden zij tegen gestemd. De vergadering wordt gesloten WEER EENS EEN HUURSTAKING TE AMSTERDAM. Amsterdam, 8 Aug Wederom is in de Marco Polostraat een huurstaking uit gebroken in woningen van een huiseige naar, n.l. de bouw-mij A.D.A. Ongeveer 30 bewoners weigeren huur te betalen. Den werkloozen echter wordt de huur afge houden van den steun en rechtstreeks aan den eigenaar uitbetaald. Bij de buursta- kers zijn twee gemeente-werklieden, een werkzaam bij de gemeentetram en een bij de gasfabriek. Bij de gemeente zal beslag op hun loon worden gelegd. Vandaag zul len beslagen worden gelegd op de inboe dels van de huurstakers. Het aantal stakers tot ze* ventien verminderd. Door „Eigendomsrecht" werden de bewo ners aangeschreven, dat er strenge maatre gelen zouden worden genomen. Het aantal stakers verminderde tot zeventien. De be woners wenschtcn 1.50 minder huur te betalen, of zooals het „Werkloozen Strijd- comité West" het in een getypte brief aan de buurtbewoners noemt: „Wat de Colijnre- geering afneemt betalen wij minder aan buur". Vanmiddag is er door een deurwaarder beslag op dc inboedels van de huurstakers gelegd. Enkele gewoners weigerden den deurwaarder toe te laten, deze riep de as sistentie in van commissaris II. J. W. Pij per en hoofdinspecteur S. M. Modderman Een ijkele maal was het noodig de deur open te breken. De stemming in de straat was tamelijk rumoerig, doch door tactisch optreden behoefde niet krachtdadig te wor den opgetreden. Ook een overvalauto van de politie was aanwezig, een gedeelte van dc Marco Polostraat was afgezet. KIND AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN. Amsterdam, 8 Aug. Hedenmorgen is ene 1-jarig meisje, dat een pan kokende andijvie van een aanrecht had getrokken, waardoor de inhoud over haar lichaampje kwam en zij ernstige brandwonden op'iep, korten tijd later aan de gevolgen overleden H.M. DE KONINGIN IN NOORWEGEN. Naar wij uit goede bron vernemen maakt H.M. de Koningin vanuit Ulvik verschillen de tochtjes per boot of per auto, o.a. naar Odda, eveneens aan de Hardangerfjord. Zeven dieren verdronken D a 11 s e n, 8 Augustus. Doordat bij het passeeren de vlotbrug kantelde is te Leme- lerveld, onder deze gemeente, vanmiddag te omstreeks vier uur, een tractor met aanhangwagen, waarin zich acht paarden bevonden, in het water van het Deventer- sclie Kanaal geraakt. De veehandelaar Van Wegel uit Ilaltum, die met twee andere personen in de cabine gezeten was, kon, evenals deze, met moeite worden gered. Men slaagde erin nog één paard levend op den wal te krijgen. l)e zeven andere dieren zijn jammerlijk verdronken. Het verkeer ter plaatse was hedenavond geheel ge stremd. Met behulp van een kraanwagen heeft men den wagen en de kadavers uit het water gehaald. De brug hoopte men spoedig te kunnen herstellen. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de Inspecteur <!er directe be lastingen. enz. V. Sniekers. toegevoegd aan het Hoofd van de inspectie der directe be lastingen te Amsterdam, verplaatst naar Arnhem en toegevoegd aan het Hoofd van do inspectie der directe belastingen, le af deeling. aldaar. Bij K.B. zijn benoemd: in de provincie Zuid-Holland: tot dijkgraaf van den polder De Oude Korendijk c.aC. van Schouwen te Goudswaard; met ingang van 1 Augustus 1934 tot dijk graaf van het hoogheemraadschap van Putten A. L. B. Leeuwenburg te Geervliet; met ingang van 1 Autruslus 1934 tot hoog heemraad van het hoogheemraadschap van Putten. P. Bouwen Rzn., te Geervliet; met ingang van 1 Augustus 1934 tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van Delfland. Jhr. ir. J. A. Quarles van Uffnrd. lo 's-Gravcnhage; met ingang van 1 Augustus 1934 tot hoogheemraad van het hoogheemraadschap van Voorne, H. Noordermecr, te Ouden hoorn tot heemraad van den Bokkepolder. J- van Huizen, te Goedereede,: tot heemraad van den polder De Oude Korendijk c.a. II. Boer, te Goudswaard, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden: tot heemraad van den polder Nieuw- Be.verland on Nieuw-Piersbil. J D. Kluif- hooft. te Nieuw-Beyerland; tot heemraad van den polder Met Nieu- weland van Heinenoord, genaamd ..De Bos- schen", L P. de Bruin, to Ileinenoord; in de provincie Noord-Brabant: tot heemraad van het waterschap De Zuid JTollandsche Polder, A. den Dekker, te Gorinchom. VAN EEN LADDER GEVALLEN. Amsterdam, 8 Aug. Op een bouw werk in do Kerkstraat no. 60 is hedenmid dag een werkman van een ladder gevallen cn met een bekkenfractuur naar het Bin nengasthuis vervoerd. Nieuwe collectie Eugelsche thee-, ontbijt-, en eetserviezen Gebakstellen, kop en schotels, enz. UTRECHTSCHEWEG 36 TELEFOON 1758 Direct over 't spoor Wees streng tegen U zelf, wees mild je gens anderen. door GEORGE OWEN BAXTER naar den Amerikaanschen roman bewerkt door J. M. P. »»In het geheel niet, maar bij zulk een leven heeft men veel vrijen tijd. Weet u, .wat de meeste mannen doodt?" j,Wat dan?" ..Acht uur per dag op een kantoor zitten, ïiog twee uur om te komen en te gaan, nog •enige uren niets doen of wat onzin uit te rusten; dat zijn twaalf van de vierentwintig uur. U ziet, zij hebben niet Veel tijd over om te leven." „Daar heb ik nooit aan gedacht," gaf miss Asprey toe. „Terwijl elk moment van mijn leven aan mij behoort, behalve wanneer ik door de Wet word vervolgd." „Is dat vaak voorgekomen?" „Een dozijn maal of zoo." „U hebt vaak voor vervolging moeten kluchten! hebt u zelf wel eens vervolgd?" „Heel veel." «Waarom?" „Dm mijn eigen wet ten uitvoer te leg gen." nHoezoo?" I nCbKoonlgk smeris" ik alleen* maar au en dan moet men hulp nemen. En bijna altijd tracht de helper u in het eind te bedrie gen." „Werkelijk?" „Natuurlijk; en dan moet men op pad gaan om zijn eigen deel op te eischen." „Dat zal wel bijzonder moeilijk zijn." „Zeker, dat is het, waarom ik bijvoor beeld naar Indië ging." „Wel," zeide het meisje tenslotte, „ik denk, dat het .wel gaan zal. Ik bedoel, dat ik u zou willen vragen om een 6poor voor mij te zoeken." Hij had geen tijd om te antwoorden, want er werd snel cn haastig op de deur geklopt en de kruk werd ongeduldig heen cn weer gerukt, alsof iemand in de gang was, die het recht bad binnen gelaten te worden. „Dat is moeder," zeide bet meisje. De fregatvogel was al reeds achter het gordijn gesprongen. „Neen, dat liever niet," zeide zij. „Ik wil liever, dat u deze moeilijkheid dadelijk onder de oogen ziet, als u er niets op tegen hebt." Hij keek baar vastberaden aan. „Goed," zeide hij toen. Daarop ging zij naar de deur om open te doen. HOOFDSTUK V. Mevrouw Asprey stormde de kamer bin nen; zü was juist het tegenovergestelde van baar dochter, die noch lang. noch kort, noch dik, noch slank was, terwijl haar moeder beslist klein was. Zij had het hoofd en den nek van een meisje, behalve wan neer het licht op de rimpels viel, die haar twee-en-veertig jaren verrieden, maar de rest »as y.eel te zwaar, zoodat zij iujg4o en met horten en stooten sprak na bet trap pen klimmen. Op baar hijgenden boezem schitterde een collier cn juweelen glinsterden, als zij haar handen bewoog. „Louise!" riep zij buiten adem uit. „heb je ooit zoo iets gehoord? Heb je het ooit kunnen denken, kunnen droomen? Ze kwamen zoo maar ons huis binnen! Zij bel den zelfs in het geheel niet aan! Ik zal neef Edgar zeggen, dat hij eenvoudig eenvoudig heb je ooit zooits gehoord, Louise?" „Meneer Chalmers," begon haar dochter. „Die dat wezen!" riep mevrouw As prey uit. „Die die onmogelijke vent! Alsof iemand jn ons huis zou durven ko men behalve dat teugellooze rapaille zelf, dat „Maar er is toch nog iemand gekomen/' zeide het meisje. „Louise!" „Ja!" „Dat kan niet. Hoe weet je dat? Hoe zou hij hebben kunnen binnen komen?" „Wilt u beloven, dat u niet zult gillen?" „Ja, ja, ja!" „Hij kwam mijn kamer binnen." „Ah!" gilde de moeder, dadelijk haar woord brekend. „Louise! Meen je dat? Hier? In deze kamer? Hoe vreeselijk! Wat heb je wel gedaan? Heb je gegild? Ben je flauw gevallen? Heeft hij iets weggeno men? Kind, waar is je juweelenkistje?" „Ik weet het niet," zeide Louise. „Je weet het niet?" „'Neen, maar hier is de persoon in kwes tie!" Mevrouw Asprey wendde zich om; haar dochter bleef .dicht naast haar staan, zoo dat zij in staat was zich aan den 6terken jongen schouder van haar dochter vast te houden. „Goede hemel! Goede hemel! Goede he mel!" riep mevrouw Asprey. „Wat moeten we doen, Louise, wat moeten we doen? Moeten wij onze handen opsteken? Gaat hij schieten?" Beneden sloeg een deur dicht. „Daar is neef Edgar," zeide Louise, „zoudt u hem niet binnen roepen?" „Ik durf mij niet le bewegen," kermde mevrouw Asprey. „Hij zal ons niets doen," zeide haar doch ter. „Maar het zou beter zijn als u neef Edgar zoudt roepen." Met oogen en mond wijd open ging me vrouw Asprey zijdelings naar dc deur en toen zij er dicht genoeg bij was, strompelde zij naar buiten, balf springend, half val lend. Haar gegil klonk over de gang, de trap af, terwijl zij aldoor riep: „Neef Edgar, neef Edgar!" „Het 6pijt mij", zeide Louise, „maar er was geen betere manier om haar te ont moeten. Het zou in elk geval een 6chok voor haar geweest zijn, hoe ik het ook zou hebben voorbereid. U zult neef Edgar eh wel andei-6 vinden." Zij zeide dit met een beteekenisvolle pau ze achter den naam, maar wat die pauze beteekende, kon de fregatvogel niet uitma ken. Hij werd een beetje nerveus onder zijn koel uiterlijk, want het kwam hem voor dat het gegil van mevrouw Asprey luid ge noeg was om de geheele buurt op stelten te zetten. Weldra konden zij haar klagende, hijgen de en kakelende stem weer hooren, terwijl een diepe, sonore basstem trachtte haar s.e- rust te stellen* „Wel, wel, wel, wij zullen eens zien, wij zuilen eens zien. Lieve nicht Olivetta, laat dat maar aan mij over; mijn schouders zijn breed genoeg om grootere lasten te dragen dan deze, denk ik." „O, Edgar", riep mevrouw Asprey in een opwelling van dankbaarheid en opluchting uit, „hoe zou ik zonder jou kunnen leven?" Zij kwamen de kamer binnen en Geraldi zag een grooten. bleeken, kaalgeschoren man, niet dik genoeg om last te hebben van zijn gewicht, maar dik genoeg om geen rimpels te vertoonen. Hij had een klein rose vlekje op beide onderkaken en wanneer hij zich opwond of ontroerd werd, werden die vlekjes kleiner en kleiner of duidelijker in grootte cn kleur. Zijn oogen waren nogal klein en scherp, maar dat kon zoo geleken hebben door do volheid van zijn gezicht. Niets trok echter meer de aandacht van Geraldi, dan zijn handen; zij waren verba zend groot en erg wit en week, zoodat, wan neer Edgar Asprey zijn handen ineen sloeg, zooals hij vaak onder het spreken deed, het Geraldi voorkwam, alsof de vingers geen beenderen hadden. „En dit is de man!" zeide neef Edgar, toen zij binnen kwamen. „Ga niet te dicht bij hem, lieve Edgar", smeekte mevrouw Asprey. Neef Edgar lette weinig op dezen uitroep. „Een heel jonge man nog", ging hij voort. „Een bijzondpr jonge man. Wat is je naam, jongraen6ch?" „James Geraldi", zeido de fregatvogel met bizondere slaperige oogen. (Wordt yervolgd)«

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 5