DE GEWIJZIGDE WINKELSLUITINGSWET HANDIGE ZEEVAARDERS DE WERKLOOSHEID IN NED. INDIE Onderwijsdebat in den Volksraad STALEN SLAAPKAMERS (Lague en verchroomd) Toonzaal 200 M- 18 Modelkamers A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINRICHTING HUMORHOEKJE Een brief van denf Minister van Economische Zaken aan de ge: meentebestureii, waarin wordt uiteengezet op welke wijze de aangegeven wijziging in praktijk dient te worden gebracht De minister van Economische Zaken heeft een brief gericht tot do geraeentcbe sturen, waarin hij meldt, dat het wetsont werp tot wijziging van do Winkelsluitings wet 1930 door de Koningin is goedgekeur 1 en derhalve thans kracht van wet heeft verkregen. In verband daarmee meent de minister goed te doen, de aandacht van de gemeentebesturen op het volgende te ves tigen: Ingevolge het bepaalde in de artikelen 4 en 5 van genoemde wijzigingswet, is de mogelijkheid geopend, om van het tijdstip af, waarop deze wet in werking treedt, na melijk (behoudens voor wat betreft het be paalde in het 2de en 3de lid van art. 5) twee maanden na den dag, volgende op dien van haar afkondiging, ten aanzien van vijf ca tegorieën winkels, een regeling toepassing te doen vinden, waarbij de bestaande ver koopgelegenheid op Zondag eenigermatti wordt verruimd, resp. een dergelijk© ver- koopgelcgcnheid in het leven wordt geroe pen. Bedoeldo regeling zal slechts dan toepas 6ing kunnen vinden, indien en voor zoover de gemeenteraad verklaard heeft van oor deel te zijn, dat de tegenwoordige buiten gewone omstandigheden daartoe aanlei ding geven. Deze verklaring zal moeten zijn afgelegd binnen het. bovengenoemde tijdvak van tweo maanden, voorafgaande aan het tijd stip van inwerkingtreding van do gewij zigde wet; na dit tijdstip zal het niet meer mogelijk zijn de in art. 4 der Wijzigings wet opgenomen regeling van toepassing te verklaren De verklaring zal voorts moe ien inhouden opgave, ten aanzien van wel ke der in artikel 4 der wet bedoelde catego rieën winkels de aldaar bedoelde regeling van toepassing zal zijn. Een verklaring zal, ingevolge art. 5 3de lid, der wet, door don gemeenteraad slechts kunnen worden af gelegd, nadat belanghebbenden uit het be trokken bedrijf ter zake zijn gehoord. In de eerste plaats zullen dit uiteraard zijn do winkeliers uit het betrokken bedrijf, voor zoover de belangen van dezen inder daad rechtstreeks met de al of niet verrui ming gemoeid zijn. Zulks beteckent, dat daaronder niet vallen die winkeliers, ten aanzien van wie de regeling van art. 4 der Wijzigingswet praktisch geen betcekenis zal hebben uit hoofde van het feit, dat voor hen op grond van plaatselijke bijzondere omstandigheden thans reeds voor het ge- heele jaar een afwijkende regeling voor den Zondag geldt, welke verder gaat dan die, welke het genoemde wetsartikel inhoudt Zij die slechts voor een gedeelte des jaars van een dergelijke afwijkende regeling pro- fiteeren, zullen derhalve wel als belang hebbenden zijn aan te merken, aangezien de verruiming van artikel 4 voor hen voor het ovcrigo deel van het jaar betcekenis kan hebben. Het zal, meent de minister, aanbeveling verdienen om, zoo mogelijk met de betrokken winkeliers contact te zoeken, b.v. door informatie ter plaatse. Mochten hiertegen overwegende practische bezwaren blijken te bestaan, dan zouden, na voorafgaande aankondiging ter secre tarie of elders in de gemeente lijsten ter teekening kunnen worden ncdergelegd, waarop zij zich voor of tegen de verruiming kunnen verklaren. Voorts zal, voor zoover noodig, nog het oordeel van plaatselijke organisaties van winkeliers uit de betrokken branche, zoo mede dat van de Kamers van Koophandel en Fabrieken, onder welker gebied de ga meente behoort, kunnen wordn ingewon nen. Ook meent de minister to moeten wij zen op het belang, dat er, in verband met de concurrentictocslanden tusschen winke liers in aangrenzende gemeenten, in ge legen kan zijn om, alvorens een beslissing tc nemen, in daartoe leidende gevallen met de besturen van die gemeenten contact te zoeken. Voorts dient er de aandacht op tc wor den gevestigd, dat ook het winkelpersoneel als belanghebbende moet worden be schouwd. In hoeverre er aanleiding bestaat ook aan dit personeel uit de betrokken branche eenigen invloed op den gang van zaken toe te kennen, zal volgens den minis ter afhangen van de vraag of daarin in eenigszins beteekenende mate bedienden werkzaam zijn. Wellicht kunnen de per- soneelsorgansaties volgens den minister in voorkomende gevallen inlichtingen geven omtrent wat men in de kringen dezer be dienden zou wenschen. De nadruk wordt er hierbij nog eens op gelegd, dat liet de bedoeling is, dat toepas sing van de hierboven besproken regeling van art. 4 der Wijzigingswet alleen dan plaats vindt, indien de noodzakelijkheid daarvan voor de winkeliers inderdaad dui delijk gebleken is; deze noodzakelijkheid dient naar zijn mccning slechts als vast staand tc worden beschouwd, indien de overtuiging is verkregen, dat ecn behoor lijke meerderheid der geraadpleegde win keliers voor de toepassing der regeling is. Van ecn verklaring als bedoeld, dient mededeeling aan den minister te worden gedaan, hetgeen kan geschieden door het toezenden van een afschrift van de verkla ring in duplo. Hierbij zou de minister gaarne tevens wenschen te ontvangen ge gevens omtrent het resultaat van het hooren der belanghebbenden en de wijze waarop dit resultaat werd verkregen. Zou in ecn thans van kracht zijnde plaatselijke verordening op grond van art. 9, 1ste lid, der Winkelsluitingswet, ten aanzien van tabakswinkels en slijterijen zijn opgenomen (en dit geldt dus ook ten aanzien van die gemeenten, waar b.v. alle winkels op Zondag, gedurende eenige uren opengesteld zijn), dan zal, indien de bij zondere regeling van art. 4 der Wijzigings wet van toepassing verklaard wordt, bij hernieuwdo vaststelling der verordening ingevolge het bepaalde in art. 2 der Wijzi gingswet, bedoelde afwijking volgens de be paling van art. 5, 4de lid der wet t.z.t. moe ten worden teruggebracht tot openstelling gedurende ten hoogste twee achtereenvol gende uren, liggende tusschen 3 uur v.iru en 8 uur n.m. Wellicht verdient het in dit geval de voorkeur, de nieuwe afwijking van art. 4 lidl onder d der Winkelsluitinkswet, zoo als deze bepaling ingevolge art. 4, 1ste lid, der Wijzigingswet is gewijzigd, en niet meer van art. 2, onder a der Winkelslui tingswet. Overigens vestigt de minister er de aan dacht op, dat bij het vervallen van de rege ling van art. 4 dor Wijzigingswet, de voor de inwerkingtreding van die regeling be staan hebbende toestand voor wat de thans van kracht zijnde afwijkingen betreft, weder zal kunnen worden hersteld, indien de plaatselijke bijzondere omstandigheden daartoe alsdan aanleiding geven. Ingevolge art. 2 van de Wet tot wijzigin; der Winkelsluitinkswet zullen thans van kracht zijnde plaatselijke verordeningen, als bedoeld in art. G en art. 9. Isle lid der Winkelsluitingswet ophouden te gelden uiterlijk na verloop van zes maanden na het tijdstip van inwerkingtreding der Wijzi gingswet, welk tijdstip is bepaald op twee maanden na den dag, volgende op dien van afkondiging dezer wet. Bij eventuecle her nieuwdo vaststelling zal alsdan rekening moeten worden gehouden met de gewijzig de redactie der Winkelsluitinkswet. Op enkele punten wordt hierbij de aan dacht gevestigd 1. Het verdient aanbeveling na te gaan of cn in hoeverre aan de thans in de win kelsluitingsverordeningen opgenomen af wijkingen nog behoefte bestaat; zou dit niet meer het geval zijn en ten deze een zekere aanpassing aan de norm der net zijn te constateeren, dan dient uiteraard de hernieuwde vaststelling van die al wij kingen achterwege te blijven. 2. Aan de door den minister ter zake van de redactie van bestaande winkclslui- tingsverordeningen gemaakte opmerkingen ware, voor zoover zulks niet eerder is ge schicd, bij die gelegenheid gevolg te geven 3 In sommige verordeningen komt ten aanzien van alle winkels of van ecn of meer bepaalde groepen daarvan een afwij king voor, waarbij deze winkels op Zondag gedurende eenige uren tusschen 9 uur v.m en 8 uur n.m. geopend mogen zijn. Het ontmoet bij den minister geen be zwaar, indien ten deze aansluiting wordt gezocht aan de gewijzigde regeling van art. 4, 1ste lid. der Winkelsluitingswet, zocdat bedoelde uren van openstelling tusschen 8 uur v.m. en 8 uur n.m. mogen liggen. 4. In verband met de wijziging van liet lstc lid, van art. 9 der wet, waardoor is komen vast te staan, dat de beoordeeling van dc bijzondere omstandigheden aan den gemeenteraad is, kan desgewcnscht de ver melding dezer omstandigheden in de ver ordening of in een considerans achterwege blijven. Ten slotte wordt er nog op gewezen, dat dc aan Joodsclie winkeliers ingevolge art. 5 der Wet te vcrleenen vergunning in den vervolge betrekking zal hebben zoowel op den Zondag als op de dagen, verband hou dende met de Joodscho feestdagen. Het verdient, naar het den minister voor komt, aanbeveling, uit de formuleering van een dergelijke vergunnng te doen blijken, dat de winkeliers in kwestie, verplicht zijn. ten aanzien van hun winkel zoowel de rege ling van liet eerste las die van het tweede lid van art. 5 der Winkelsluitingswet toe tc passen. TWEE BROERS VERDRONKEN. Gisteravond zijn nabij Schoonhoven in de Lek onder de gemeente Bergambacht, bij het baden verdronken de broers Jilles cn Arie Verwaal, uit Bergambacht, in de nabijheid van de tweede krib, een plaats, waar regelmatig gezwommen wordt. Geen van beiden kon goed zwemmen. Toen de li-jarige Arie zicli, omdat het laag water was, buiten den kop van de krib begaf, werd hij plotseling door den stroom mee getrokken. Op zijn hulpgeroep begaf zich dc 19-jarige broer eveneens te water, doch tjpoedig werd ook licm de stroom te mach tig Voordat zij ecn toegestoken stok kon den grijpen, verdwenen beiden in de diep te. Men i6 onmiddellijk met dreggen be gonnen. Oin half elf gisteravond slaagde men er in een der slachtoffers boven te brengen. EXTRA TREIN NAAR BELGIE Amsterdam, 7 Aug. Naar wij verne men laten de Nederlandsclie Spoorwegen in samenwerking met do Belgische op Woensdag 15 Augustus a s. een goedkoopen trein 2e en 3c klasse rijden van Amster dam C.S., Haarlem, Leiden. Den Haag HSM, Delft, Schiedam, en Rotterdam D.P. naar Antwerpen en Brussel en terug. Inlichtingen zijn aan bovengenoemde stations verkrijgbaar. Dit extra reizigers- vervoer berust op wederkoerigheid. Op Zondag, 2 September a.s. loopt een goed- koope trein uit België naar Amsterdam. WIELRIJDER IN HET WATER GEREDEN. Rotterdam, 8 Aug. De 18-jarige jon geman L. van Boere, wonende in de Bosch polderstraat te Rotterdam is vanavond op den Ruigeplaatweg met zijn fiets te water geraakt. Daar hij niet kon zwemmen, zonk hij onmiddellijk. Omstanders waarschuwden de politie, die onmiddellijk begon te dreggen. Toen men den drdenkeling had opge haald bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingol overgebracht» EEN NIET TOEGELATEN FILM. Geen leerschool voor de mis daad! De Centrale Commissie voor de Filmkeu ring heeft niet toegelaten de ter keurin aangeboden film „Onkruid van de straat", welke film betrekking heeft op de praktij ken van autodieven. Aangezien in deze film tal van trucs worden gedemonstreerd, o.a. hoe men auto's moet 6telen en wordt aangegeven, hoe men het beöt do gestolen auto's onherkenbaar kan maken, heeft men haar beschouwd als een leerschool voor de misdaad cn als zoodanig afgewezen. Engelsche klacht over concurrentie van Nederlandsche schepen in de Engelsche kustvaart Men meldt ons uit Londen d.d. 8 Aug.: De Times bevat een artikel over de kleine motor-kustvaartuigen van het in Engeland nog weinig voorkomend model, dat men al daar aanduidt met den naarn van Holland sche barken. Volgens den schrijver vindt men deze schepen niet alleen op den ge- heelen Thamcsmond tot Londonbridgo toe, doch eveneens op de MeGway en in ver schillende andere havens. De meestal wit geschilderde schepen zien er helder en goed uit en hebben ecn hoog achterschip, waar gewoonlijk de reddingboot is opgehangen Niemand, aldus de Times, heeft bezwaar legen deze Nederlandsche schepen zoolang zij diensten onderhouden tusschen Enge land en het continent, doch anders gaat men cr in scheepvaartskringen over den ken, wanneer deze schepen lading vervoe ren van de eene naar do andero Engelsche haven. Zij vervoeren voornamelijk stce- nen, steenkool en andere soortgelijke la dingen en zouden dit doen tegen een tarief, dat ongeveer sixpence beneden de geldende Engelsche vrachttarieven blijft. Zij kunnen dat voornamelijk doen door de lagere kos ten. waarmee ze werken, en deze lagere kosten danken zij aan de efficiency, die aan boord heerscht. Het hooge achterschip wijst er al op, dat de verblijven voor de bemanning comfortabel zijn. De stuurman en de dekmatrozen weten meestal iets van do machines en combineeren dat met ecni go kennis van de navigatie. In het stuur huis vindt men handles, waarmee do ma chines bediend kunnen worden, zoodat de man aan het stuur tevens de machines kan regelen. Eon Brilsch reeder kwam zoo onder den indruk van de efficiency van deze schepen, dat hij cr ook een wilde laten bouwen, doch het ministerie van handel verklaarde, dat hij zoowel twee machinisten als stuur lieden aan boord moest hebben. Hierdoor was onmiddellijk de mogelijkheid om on der gelijke omstandigheden niet do Neder landsche schepen tc concurreercn verke ken. De schrijver oefent kritiek op de inge wikkelde voorschriften voor de Engelsche scheepvaart, waardoor den Engelschen ree ders mogelijkheden worden ontnomen, die tengevolge hebben, dat zij machteloos staan tegenover de buitenlandsche concurrentie, die slechts succes heeft, door de grootere vrijheid, op dit gebied, aan boord der Ne derlandsche schepen en door den practi- schcn bouw van het bedoeldo type. DISSONANTEN IN EEN MONDACCORDEONCLUB. En nog wel oen concours op komst... Amsterdam, 8 Augustus. Ook in een mondaccordeonvercen. is het niet altijd pais en vree. In de Indische buurt bestaat ecn dergelijke vereeniging met den naam „Oost-Indic" waarvan vele jongens en meisjes lid zijn. Op zekeren dag ontstond er ruzie in bet bestuur. De dirigent en zijn vrouw, die als penningmeesteresse optrad, moesten wij ken. Zij zetten echter „de zaak op den ouden voet voort" en gaven zich uit „voor het herboren Oost-Indië". De instrumenten, die onder berusting van dc penningmees teresse waren, weigerde zij aan het oude bestuur af te geven. Het oude bestuur nu eischte vandaag in kort geding afgifte van de instrumenten. Mr. Tb. J. Eskens, optredende voor eischer, bepleitte de rechten van het oude bestuur en verzocht den president te beve len, dat de instrumenten zouden worden afgegeven, in afwachting van het vonnis in de procedure in hoofdzaak, die reeds aan hangig is gemaakt. Mr. J. L. Bakhuysen-Scliuld, trad voor de penningmeesteresse op. PI. voerde o.m. aan, dat niet het oude bestuur, doch de kinde ren recht hebben op de instrumenten. Zijn cliënte wil ze daar gaarne aan afgeven. Voorts betoogde pl., dat de penningmees teresse en haar man de oude vereeniging hebben voortgezet. Zijn cliënte kon niet ter zitting aanwezig zijn, daar zij van den strijd in de accordeonvereniging zenuw ziek is geworden. Zondag a.s. zal op Kattenburg een con cours worden gehouden, voor dien moet de zaak dus beslecht zijn. De president zal Donderdag 9 Augustus vonnis wijzen. WIELRIJDSTERS GERAKEN ONDER EEN AUTOBUS. Overschie, 8 Aug. Hedenmorgen heeft op den nieuwen rijksweg onder Overechie een vrij ern6tig ongeluk plaats gehad. Doordat een b®s van de H.T.M. een zijstraat inreed, werden twee daar fiet sende dames, die uit tegenovergestelde richting kwamen, aangereden. Een van hen mej. Bastiaanse, werd in zorgwekkenden toestand opgenomen. Haar zuster kreeg liohte verwondingen. De beide dames zijn naar het Eudokia gasthuis te Rotterdam vervoerd. De autobus is door de politie in beslag genomen!- j Cijfers over 1933 Batavia, 8 Aug. (Aneta). Het jaarver slag van het Centraal Werkloozencomité over liet jaar 1933 vermeldt do volgende gegevens: In den loop van het jaar is het aantal gesteunde werkloozen op Java met G2 pro cent gestegen. Het totaal uitgekeerde be drag aan steun bedroeg in het verslagjaar ruim ƒ825.000. Uit een vergelijking van het aantal steun trekkers, onder lien die bij Arbeidsbeurzen zijn ingeschreven, blijkt dat het aantal werkloozen, die niet in staat zijn in eigen onderhoud te voorzien, is toegenomen. Om aan dit, ook thans nog voortdurend accres het hoofd te bieden, zullen maatre gelen als onder meer opzending naar Hol land en overheveling van onvolwaardige werkkrachten naar Armenzorg, krachtig ter hand worden genomen. Ten aanzien van het aantal werkloozen, opgenomen iri pensions en tuindorpen van de A.M.V.J., kan worden opgemerkt, dat uit de cijfers is gebleken, dat thans de grens van opname-capaciteit ongeveer be reikt is. In het verslagjaar zijn 107 personen voor rekening van het Centraal Comité naar Holland gezonden. Verder zonden di\erse plaatselijke co mités in liet jaar 1933 34 mannen, 15 vrou wen cn 38 kinderen naar Nicuw-Guinea. De kolonisatie naar Nieuw-Gulnea. In het verslag wordt ten aanzien van het zenden van werkloozen naar Nieuw-Guinea het volgende opgemerkt: Het resultaat van onze financieele lulp aan werkloozen, ai6 kolonisten naar Nieuw-Guinea gezonden, i6 tot dusver niet van dien aard, dat daar- a&n een grooter uitbreiding kan wor den gegeven. Eerst wanneer de Nicuw-Guinea-ko- lonisatie op een hechter basis ie ge vestigd, zuilen werkloozen ginds, met een redelijke kans op succes, daar een nieuw bestaan kunnen vinden. De konlnkliike hulp. In het verslag wordt verder met dank baarheid ge.vag gemaakt van de hulp door H.M. de Koningin geboden, om de netto-opbreng6t van de tentoonstelling van schilderijen door Haar vervaardigd, aan het Comité af te dragen. Door het verleenen van extra giften op 31 Augustus- 1.1., welke giften uit deze bij drager worden bekostigd, zijn verscheide ne» zoodanig getroffen, dat zij rechtstreeks hun dank aan II.M. de Koningin richtten. Hulp van ondernemers. Door stortingen van do zijde van de on dernemers, waarmede in Juli 1933 een aan vang werd gemaakt, trad een sterke ver betering van de kaspositie in, waardoor men 1933 met ecn niet onaanzienlijk sal do kon besluiten. De vooruitzichten voor 1934 zijn echter zorgelijk. Het totaal der uitgaven voor de geheelc steunorganisatie bedroeg reeds eind 1933 ruim ƒ118.000 'smaands. Voor 1934 moet gerekend worden op ecn totaal-uitgaven-cijfer van anderhalf mil- Üoen (waarbij het suikerfonds buiten be schouwing wordt gelalen) tegen een ra ming van één millioen over 1933. De volgende ontvangsten voor 1934 zijn geraamd: ƒ400.000 van den Ned.-Indisclien Onder- nemersbond. ƒ200.000 uit een loterij. 100.000 uit subsidies, zoodat nog een bedrag van ƒ800.000 uit particuliere bijdra gen zal moeten worden gevonden. OVERGAVE MARINECOMMANDO SOERABAJA Soerabaja, 8 Aug. (Aneta). Heden, droeg kapitein ter zee Olivier op het bu reau van het Marinecommandement to Soerabaja het commando over de marine- etablissementen over aan den kapitein ter zee Jolles. Even later had aan boord van de „Java" de overgave van het eskadercommando door kapitein ter zee Scalongne aan kolo nel Olivier plaats. Batavia, 8 Augustus (Anela). In een redevoering, die vier uren duurde, heeft de Regeeringsgcmachtigde voor Onderwijs en Eeredienst, de wnd.-directeur van het Departement» Dr. A. D A. De Kat Ange- lino, de ondervvijsklacliten uit den Volks raad beantwoord. Deze eerste redevoering van den heer De Kat Angelino als Regeeringsgemachtigde werd beantwoord met langdurig applaus van Inlandsche zijde. De heer Do Kat Angelino garandeerde dat de Hollandsch-Inlandsche school, ook onder de nieuwe omstandigheden, een aan sluiting bij hoogere opleiding zal waarbor gen. Dc concordantie voor de Hollandsch-In landsche scholen en voor het geheele on derwijs blijft gehandhaafd. Concordantie, zoo zegt spreker, is noodzaak, hangt sa men met wereldverhoudingcn, tijdgeest en eischcn des tijds en men kan hier beter spreken over „twintigste eeuwsche eischcn" instede van over concordantie. Het loslaten van de concordantie zou te vens een stopzetting van de indianisatie beduiden. Spreker verklaart dat de Regeering met voldoening lieeft geconstateerd, dat het corps onderwijzers, ondanks de belang rijke salarisvermindering, met groote toe wijding zijn taak blijft verrichten. De terugstellingen van onderwijzers in het bezit van de hoofdacte ligt in den aard van den tijd. Tegen overgangsmaatregelen heeft de Regeering ernstige bezwaren, doch zij is bereid de financieele gevolgen van do terugstellingen op 1 September a.s. te doen ingaan om den overgang eenigszins te verzachten. Op het gebied van onderwijs, zoo ver volgt spreker, bevindt de Regeering zich thans in de positie van ecn kapitein dio tot rantsocneering moet overgaan en daar toe overleg pleegt met dc opvarenden. (Langdurig applaus!. HINDENBURG-HERDENKING. Batavia, 8 Aug. (Aneta). Op verschil lende plaatsen in Ned.-Indië is het ver scheiden van President Von Hindenburg herdacht. Zoo had ondermeer te Batavia ecn rouwdienst plaats in de Portugeescho Buitenkerk, waarbij de vice-president van den Raad van Ned.-Indië, de heer Meyer Ranneft, namens den Gouverneur-Gene raal tegenwoordig was DE NIEUWE STATISTIEK ORDONNANTIE. Batavia, 8 Aug. (Aneta). Het College van Gedelegeerden van den Volksraad kwam in een speciale vergadering bijeen ter afdoening van de nieuwe statistiekor donnantie. De heer Hart diende ecn amendement in, strekkende tot de instelling van een commissie van advies, welk amendement, evenals de ontwerpordonnantie zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. DIRECTEUR N.I. HANDELSBANK NAAR HOLLAND. Batavia, 8 Aug. (Aneta). Dc Pelikaan is van Batavia vertrokken met als passa gier aan boord, met bestemming voor Am sterdam, de heer G. J. Jóbsis, directeur van de Ned.-Indischc Handelsbank voor Ned.-Indië. Verder zijn 11 passagiers voor tusschcn- trajecten geboekt. BEEKENST. LAAN 10 OPGERICHT 1909 EEN MOTIE TOT VERHOOGING VAN DE VOLKSWELVAART. Batavia, 8 Aug. (Aneta). Bij den Volksraad is een motie ingediend, door den lieer Koesoemo Oetoyo, waarbij de Re geering wordt uitgcnoodïgd, een commis sie in het leven te roepen ter bestudcering van maatregelen, welke uiteindelijk kun nen voeren tot verhooging van den wel vaart van de groote massa der bevolking, voornamelijk voor die van Inbeemschen landaard. In deze motie wordt aangevoerd, "dat een verschuiving van productiemogelijkheden zal leiden tot omvorming van de econo mische structuur dezer landen met hier aan gepaard gaande een gewijzigde verdee ling van het dalende nationaal inkomen. HET MEEISCH CONGRES TE NANKING. Buitenzorg, 8 Aug. (Aneta). Als af gevaardigden voor het Medisch Congres, van 1 tot 15 October a.s. te Nanking te houden, zijn door de Ned.-Indische Regee ring aangewezen Prof. Dr. C. D. de Lan gen, Prof. Dr. E. W. Walch, Prof. Dr. A. W. Mulock Houwer, Dr. O. Deggeler, wnd.- inspecteur van het Ziekenhuiswezen en Dr. Kwa Tjoan Sioe. particulier genees heer» „Belde U meneer „Eno ja, Hendrik. Mijn parapluis alsjeblieft" (London Opinion).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6