DE INTERNATIONALE ALPENRIl fa. M.R.N. OOSTERVEEN S. H. MASSA NIEUWE RAATHONING VOOR DEN START DUITSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN In Wijnen een groote sorteering belegen kwaliteiten Slijterij ONGELUK BIJ DE PAARDEN SPORT Aflosbaarheid van gemeenteleeningen Onze Postvliegers onderweg Langestraat 42 - Tel. 77 f 1per pot DE BENOODIGDE VISCH even bestellen bij GLASTRA'S VISCHHANDEL loprogramma De laatste voorbe- reidingen Zondagmorgen half zeven, op de Quai des Etats TJnis, aan het einde van de Pro menade des Anglais. De zon blakert reeds fel op de boulevard en strooit gouden von ken op het blauwe water van de zee. Onder groote zonneschermen zitten de officials te wachten en te geeuwen in het vroege morgenuur. Daar verschijnen de eerste wa gens. de nummers één, twee en drie, do Nederlandsche rijders v. d. Meulen. Van Beeck Calkoen en Bakkerschut, alle op Ford V-S. Weldra komt ook Nortier en een Roemensche Ford en eenige Duiteche wa gens. De anderen zijn verstandiger geweest en zijn ondanks de indrukwekkende straf fen van diskwalificatie en zoo meer in het reglement tegen te laat komen, niet ver schenen op zulk een onmenschelijk vroeg uur. Zij hebben gelijk gehad, want het in nemen der machines kost ontzaggelijk veel tijd. Er mogen tijdens de rit slechts bitter weinig onderdeden verwisseld worden, zoo- dat alles wat los en vast aan de machines is met gele verf gew aarmerkt wordt. Do of ficials zijn het blijkbaar nog niet erover eens, op welke plaatsen zij de waarmerken zullen aanbrengen en doen dit tenslotte maar op eon 32 plaatsen zoodat de motoren onder den motorkap cr met al hun verf- klodders langzamerhand als schimmels be ginnen uit te zien. Dan moeten de papie ren, grcnsdocumenten, rijbewijzen en an dere formulieren van wagens en rijders nog geverifieerd worden, zoodat om half acht nog geen enkelo wagen ingenomen is, terwijl een steeds aangroeiende rij van rij ders in hun wagens op do boulevard 6taat te wachten. Het duurt tot half tien voordat alle Hollandsche wagens ingenomen zijn, behalve dan de D.K.W. van Cornelius, die het laatste nummer heeft en tijdens den wedstrijd dus den stoet zal sluiten. Ook Posthumus is nog niet gearriveerd, maar wordt in den loop van den dag venvacht; men weet, dat hij *s morgens om zes uur uit Parijs vertrokken is deze snelle rijder zal dus vóór den avond wel in Nice zijn. De deelnemerslijst, die alle rijders ont vangen. toont aan dat de concurrentie voor de Hollanders uiterst zwaar zal zijn. Be halve Cornelius, die met zijn D.K.W. in de klasse beneden de 1000 cc ingeschreven 6taat, behooren allo Hollanders tot de eer ste groep, de zware wagens, waar zij be roemde luxe- en racemerken als Hotchkiss, Delahaye, Lagonda en niemand minder dan Bugatti tegenover zich vinden. Daartegen moeten zij strijden met hunno goedkoope serie Fords. Uit de herinnering aan de vele overwinningen door Nederlandsche Ford- rijders in groote internationale wedstrijden op even groote concurrenten behaald, schep pen zij echter moed en vooral de leider van het gezelschap, Van Beeck Calkoen, weet door zijn onverstoorbare bedaardheid ieder met hoop en vertrouwen te vervullen. 's Middags komt het bericht, dat de weg geslagen bruggen op do Calibier niet tijdig hersteld zullen zijn en de bergproef dus niet gehouden zal worden. Dit is een zware teleurstelling voor de Hollandsche Ford rijders, die juist hier met het geweldige acceleratievermogen van deze 8 cylinder wagens, gehoopt hadden reeds dadelijk op den eersten dag een voorsprong op hunne tegenstanders te nemen. Er valt evenwel niete aan te doen en de stemming vermin dert er niet door, want nu de wagens een maal ingenomen zijn en niemand er meer aan raag komen voordat het moment van den start is aangebroken, voelt ieder zich als van een zware zorg bevrijd. 's Avonds na het diner kwam voor allen de zware tweestrijd tusschen de lokkende zomeravond en het rustbrengende bed, waarover den volgenden morgen om half vier de reveille zou geblazen worden. Om vijf uur starten de eerste wagen6, de drie Nederlandsche Fords van Van dor Meulen, Van Beeck Calkoen en Bakker Schut, ieder met een minuut tusschenruimte. op den voet gevolgd door de wagens van het De lahaye-team. En daarna volgden de ando- ro Hollanders uit de zware klasse, Davids cn Railton Terraplane het laatst om half zee, terwijl tegen acht uur pas Cornelius op D.K.W. zal starten. Mr. tP. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK. Interlaken, 8 Aug. (V.D.) Vandaag is de tweede étappe gereden van do Interna tionale Alpenrit. Deze étappe voerde van Aix les Bains naar Interlaken, een afstand van 424 kilometer. Honderd-achttien deel nemers zonder strafpunten zijn uit Aix les Bains gestart. Het traject voerde over den Kleinen St Gotthard (2180 meter), over den Grooten St. Bernhard (2472 meter) en over den Col du Pillon (1550 meter) langs zeer goede wegen omlaag naar het Rhone-dal. De vereischte gemiddelde snelheid werd door het grootste deel zelfs nog overtroffen, zoodat slechts weinig strafpunten behoef den to worden toegekend. De Nederlander P. Glerum (Amsterdam) moest echter wegens motorpech aan zijn Ford wagen opgeven. TENNIS. 'Mej. Rollin Couquerque in de finale Hamburg, 8 Augustus (V.D.). De inter nationale kampioenschappen van Duitsch- land zijn heden voortgezet, nadat gisteren \va6 gepauzeerd in verband met de teraarde bestelling van Veldmaarschalk Von Hinden burg. In het damesenkelspel is men thans de kwartfinale genaderd. Tot de acht speel stere, dio zich hiervoor plaatsten behoort onze landgenoote mej. Rollin Couquerkue, die haar tegenstandster mej. Sander wist te verslaan. In het begin had zij het niet gemakkelijk. Zij verloor den eersten set met 86. In de volgende ging het beter, en ze gevierde zij met 6—1. Tenslotte won zij de derde set met 64. De gedetailleerde resultaten van het da- mesenkel6pel luidden: Derde ronde: Mej. Aussem (Duitschland) 6l. mej. Hard- Wiek (Engeland) 63, 61. Mej. Payot (Zwitserland) sl. mej. Kappel (Duitschland) 64, 57, 6—i. Mej. Horn (Duitschland) 6l. mej. Lyle (En geland) 6—3, 6—2. Peggy Scriveiï (Engeland) sl. mevr SchnreiderPeïtz (Duitschland) 26, 64, 6—i. Mej. Ullstein (Duitschland) sl. mej. Ada- tooff (Frankrijk) 6—1, 3—6, 6—4. Mej. Dearman (Engeland) el. mevr. Schom burg (Duitschland) 6—3, 3—6, 9—7. Mej. Rollin Couquerque (Nederland) el. mej. Sander (Duitschland) 36, 61, 61. Mevr. Sperling (Duitschland) sl. mej. von Ende 6—2, 6—4. In de volgende ronde spelen nu mej. Rol lin Couquerque tegen mej. Aussem, mevr. Sperling tegen mej. Dearman, mej. Payot tegen mej. Horn cn mej. UU6tein tegen mej Seri ven. Verder werd nog een aantal partijen van de eerete ronde van het beerendubbel ge speeld. De meeste favorieten wisten zich te bandhaven. Een aantal spelers hebben reeds de derde ronde bereikt. De matches Werden door een talrijk publiek gevolgd. DUITSCHLAND—ENGELAND. Hamburg, 7 Augustus. (V.D.) Na af loop van de internationale tenniskampioen schappen van Duitschland zal op 14 en 15 Augustus a.s. te Hannover nog een lan- denwedstrijd DuitschlandEngeland wor den gespeeld. Voor Duitschland zullen uitkomen de hoeren Henkei, II Denker, Werner. Menzel eu Tuebben. Voor de damespartijen zijn aangewezen Cilly Aussem en Marie Luise Horn, terwijl nog twee andere speelsters zullen worden gekozen. De Engelsche ploeg zal beslaan uit do heeren Tuckey, Tinkler, 1-Iare en Cooper en do dames Scriven, Lyle, Hardwick en Dearman. Athletiek. BRITSCHE WERELDSPELEN. Laagste dag; drie nieuwe records. Londen, 7 Augustus. (V.D.) Het was heden de laatste dag der Britsche Wereld- spelen. De wedstrijden werden door fraai zomerweer begunstigd. Het White City Sta dion was wederom met talrijke toeschou wers gevuld. Er werden drie nieuwe Brit sche records gevestigd, een bij de heeren en twee bij de dames. De Engelschman G. L. Rampling liep de 440 yard m l:n nieu wen recordtijd van 48 sec. De Engelsche hardloopster Hiscock vestigde een nieuw record op de 220 yard met een lijd van 25 sec., welke het wereldrecord zeer nabij komt. Mejuffrouw Marjorie Clark uit Zuid-Afrika deed over de 80 yard horden 11.8 sec., hetgeen eveneens een nieuw re cord beteekent. De Engelsche loopcr A. W. Sweeney won de 220 yard in 21.9 sec. Op den mijl was de wereldrecordhouder Lovelock (Nieuw-Zeeland) niet te kloppen en hij won de race in 4 min. 12.8 sec. Dc twee mijls hindernisloop werd gewonnen door Svarsbrook (Engeland) in 10 min. 23.4 sec. De estafette over viermaal 110 yard was voor het Engelsche team in den ouden re cordtijd van 42.2 sec. Do Engelschcn zege vierden ook in de mijlsestafette (viermaal 440 yard) in den tijd van 3 min. 16 sec. De marathonloop eindigde met ccn Canadee- sche overwinning. Deze zware wedstrijd werd door Webster gewonnen in 2 uur 40 min. 36 sec. Bij de werp- cn springnummers zijn de resultaten beneden do verwachtin gen gebleven. Het hamcrwerpen werd gewonnen door Nokes (Engeland) met 48.23 Meter. Dixon (Canada) won reeds mot 60.01 Meter het nummer speerwerpen en bij het versprin gen behaalde Richardson den zego met 7.17 Meter. Het nummer verspringen dames won de Engelsche athleto Bartholomew met 5.45 Meter. Waterpolo. DE SPANJAARDEN VERLIEZEN. Frankfurt, a. M., 8 Augustus (V.D.) De Spaansche ploeg, welke deelneemt aan de Europeesche kampioenschappen te Maagdenburg, heeft deelgenomen aan een wedstrijd hier ter stede. De Spanjaarden boekten in bijna alle nummers een neder laag. Slechts het schoonspringen was voor den Spaanschen zwemmer Julia, die ge makkelijk winnaar werd. Voorts wonnen de Spanjaarden de waterpolo ontmoeting tegen een gecombineerd stedelijk zevental met 7—3. Havik 41 Tel. 292 Een meisje, dat naar oefeningen keek door een paard getrapt Woudenberg. Tijdens de oefenin gen van do Landelijke Rijvereeniging „de Valleiruiters" alhier is helaas een ernstig ongeluk voorgekomen. Een viertal kindo ren, binnen den ring op een terzijde gewor pen hindernis zittende, sloeg do verrichtin gen der ruiters gade. Op een gegeven oogenblik was een der ruiters zijn paard niet meer meester, waarna het dier in volle vaart recht op de kinderen aanliep. Deze stoven verschrikt uileen om een goed heen komen te zoeken. Een hunner echter, een dochtertje van den heer A. v. K. alhier, kwam voor het paard terecht en kreeg een der hoeven van het dier op do borst. On middellijk werd geneeskundige hulp inge roepen. Dr. Geyskes, die spoedig ter plaatse was, constateerde, dat het kind een paar ribben hhd gebroken. Aangezien blijkbaar nog meerdere inwendigo kneuzingen waren opgeloopen is het meisje naar het zieken huis „de Lichtenberg" te Amersfoort over gebracht. Momenteel is de toestand rede lijk. Het vorenstaande is wel een waar schuwing om in het vervolg geen buiten staanders binnen den ring te laten. Hilversum. Bij Kon. Besluit is be schikt op het beroep van den Raad van Hilversum tegen het besluit van Ged. Sta ten van Noord Holland, waarbij goedkeu ring is onthouden aan het besluit van den Raad dier gemeente van 21 November 1933 tot het aangaan van een geldleening groot 89.525 met de Vereeniging tot Behartiging der Belangen van' het Personeel In vaston dienst der Ned. Gist- en Spiritusfabrieken Delft. Als voorwaarde voor deze leening zou o.m. gelden, dat de vereeniging na 10 jaren gerechtigd zal zijn, het niet afgeloste gedeelte van de leening op te vorderen. Gedeputeerde Staten achtten deze voor waarde niet toelaatbaar op grond, dat de gemeente dan te allen tijde zou kunnen worden gedwongen, haar vasto schuld go- heel of gedeeltelijk af te lossen. In haar beschikking heeft do Kroon over wogen, dat het weliswaar in hot algemeen minder vvenschelijk is, dat bij een vaste gemeentelecning de geldschieter reeds na 10 jaren aflossing kan vorderen, met het voor de gemeente daaraan verbonden risico, dat dan geld tegen hooger rento moet wor den aangenomen, doch dat in het onder havige geval in deze aflossingsclausule geen voldoende aanleiding kan worden ge vonden, de leening niet goed te keuren, dat toch het gemeentebestuur aannemelijk heeft gemaakt, dat het bij den tegenwoor digen 6tand van de beleggingsmarkt niet bij machte is, langs anderen weg do voor genomen conversie tegen een zooveel lagere rente n.l. 472 in plaats van 572 te doen plaats hebben en het daaruit voortvloeien de voordeel kan geacht worden tegen do bezwaren eener aflosbaarstelling na 10 ja ren op to wegen, waarbij nog komt, dat het gemeentebestuur zich de bevoegdheid heeft voorbehouden, zijnerzijds to allen tijde tot aflossing te kunnen overgaan. De Kroon heeft op deze gronden het be sluit van Gedeputeerde Staten vernietigd en het Raadsbesluit goedgekeurd. DE GEMEENTE-ONTVANGER MET PENSIOEN. Soest. Enkelo maanden geleden heeft de Raad in meerderheid goedgunstig beslist op het verzoek van onzen gemeen teontvanger, de heer Alders, hem nog drie jaar in functie te laten na het bereiken van den 65-jarigen leeftijd, waarop hij pen sioengerechtigd was. Een der raadsleden kon zich absoluut niet met dit besluit vereenigen en bracht naar voren, dat er in dezen tijd absoluut geen aanleiding was, om het verzoek des heeren Alders in te willigen, wijl zooveel jonge krachten wachten op eon betrek king. Dit raadslid zeidc hij hoogere autoritei ten in beroep te zullen gaan van de door den raad genomen beslissing. Thans vernemen wij. dat de heer Alders tegen 1 October a.s. eervol ontslag heeft aangevraagd en ligt het voor de hand. dat de regeering geen uitzonderingen wenscht toe te laten voor den algemeen ingevoer- den regel, dat ambtenaren bij het bereiden van den pensioengerechtigden leeftijd plaats moeten maken voor jongere krach ten. Ijsvogel n Snip Peliluui 2—8 Amsterdam Boedapest Belgrado 8—8 2—S Athene 7—8 Mersamatrub Cairo 3—8 Gaza Rutbawells Bagdad Boeshir 6— 4—8 Djask Karachi 5—8 5—8 Jodpoer Allahabad 4—8 3—8 Calcutta Akyab 3—8 7—S Rangoon 2—8 8-8 Bangkok Singapore 1—8 8—8 Medan R'afnvia 1— 8—8 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 16 Augustus. WAT ETEN WIJ MORGEN! VOOR DE KOFFIETAFEL. Vischcroquetjes. Bereiding: 2 pond gekookte vi6Ch (kabel jauw, schelvisch e.d.), 250 gr. gekookte aard appelen, 4 of 5 beschuiten, peterselie, foelie, noot, 2 eieren, 100 gr. boter. Hak de visch heel fijn, voeg cr de gema len beschuit en alle andero ingrediënten bij. Kneed de massa goed dooreen en vorm er mooie glad gerolde croquetjes van. Pa neer ze en bak de croquetjes vervolgens mooi bruin cn knappend in dampend heet frituurvet. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Gestoofde paling. Aardappelen. Zure boterear- Sla. Duit6che cake. Bereiding: 7* L. melk, 500 gr. zelfrijzend bakmeel, 200 gr. boter, 300 gr. suiker, 5 drup pels citroenolie (of wat geraspte citroen schil), 1 ei, 50 gr. amandelen (naar 6tnaak 200 gr. rozijnen). Roer de boter tot room, roer er het ei door en vervolgens steeds kloppende lang zaam de melk, do 6uiker en het citroen smaakje, vervolgens strooiende de bloem cn de rozijntjes. Besmeer een cakevorm met boter, snipper er de amandelen in, doe cr vervolgens het beslag in en bak de cake in een warmen oven. UTRECHTSCHESTRAAT 40. TeL 92. ZIEKTE VAN WEIL TE WOUDENBERG. Woudenberg. In deze gemeente is een geval geconstateerd van de ziekte van Weil. Vrij zeker is dit geval een gevolg van het zwemmen in de Grift alhier. Ook bij een anderen patiënt van hier, die reeds naar een ziekenhuis te Utrecht was over gebracht werd thans dezelfde ziekte gecon stateerd. Ernstig wordt daarom gewaarschuwd te gen het baden in do Luntersche Boek, do Grift of ander daarmede in verbinding staand water. VERZOEK OM VERMINDERING VAN MARKTGELD TE BARNEVELD. B a r n e v c 1 d, 8 Aug. Ruim 1505 aan voerders ter pluimveemarkt alhier hebben aan den gemeenteraad vermindering van marktgeld gevraagd. Vooral hebben zij be zwaar tegen het hoogo tarief voor klein pluimvee, als piepkuikens en tamme dui ven, waarvoor eveneens een cent per stuk moet worden betaald, terwijl zij voor deze diertjes, bij verkoop, nauwelijks eenige centen kunnen besommen. Voorts zijn zij overtuigd, dat bij verlaging van hot markt geld, de aanvoer zoodanig zal toenemen, dat de ontvangsten voor de gemeente hier onder niet zullen lijden. Dit verzoek om verlaging wordt gesteund door de grootste pluimveehandelaren, dio gewoonlijk onze markt bezoeken. RIJWIELDIEFSTAL. B a a r n. Toen een brievenbesteller bij de Geldersche Crediet-Vereeniging zijn rij wiel deponeerde om even eenige quitanties te innen, zag hij zich bij het verlaten van het bankgebouw van zijn rijwiel beroofd. De politie heeft de zaak in handen. MOOIE GIFl. Baarn. In verband met den gehou den polo-wedstrijd kon de Korfbal- en Zwemvereeniging Wilskracht een gift van f 25.— afdragen aan dc T.B.C.-vereeniging. VRIJDAG 10 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.RJV. 10,15 Janny van Oogen draagt voor: Sofnum- mer, van Leo Ott. 10.30 V_A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot met medewerking van Sigurd M. Rascher, saxofoon. 11.15 „De Eenzame", (Frank Densink). .Voor"* dracht door Janny van Oogen. 11.30 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 12 01 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Trccp. 2.00 Rob Geraerds leest uit „Een stoombootje in den mist" van Herman do Man. 2.30 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 3.00 Gramofoonmuziek. V.A.R.A. 4.15 Gramofoonmuziek. 4.30 Voor de Kindoren. Hetty Beek vortolt: n. De dappere Wim, Mien Labberton; b. In do m\jn, A. A. C. de Vletter. 5.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 6.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7 30 De Corporatieve Staat. „Het corporatieve beginsel en het socialisme". Slot-lezing door Mr. M. van der Goes van Nater- 7.50 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 8.01 Cursus: Factoren van Godsdienstig Leven. 2de voordracht: Gehoorzaamheid. Spreker: Ds. A. Noorman. A.V.R.O. 8.30 Het Kurhaus to Schcveningcn. Het Resi dentie-orkest onder leiding van Carl Schuricht. Bruckner-programma. V.P.R.O. plm. 9.00 Cursus. Spreker Dirk Cost A.V.R.O. Vervolg Kurhaus-conccrt. V.P.R.O. Na afloop van het Kurhausconcert: Nieuwsbe richten van Vaz Dias. Porsberichten van hot Vrij zinnig Godsdienstig Persbureau, plm. 10.15 Declamatie door Jan H. Eekhoufc V.A.R.A. 11.01 Jazz-muziek (Gramofoonmuziek). 11.30 Populaire Gramofoonmuziek. Huizen, 301.5 M. K.R.O. ALGEMEEN PROGRAMMA. ,8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzcnding voor Fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en Ouden van dagen. 12.15 Lunchconcert door Harry Hill en z\|n orkest. 2.00 Gevarieerd Opera-programma. (Gramo foonmuziek). 3.00 Klavierrecital door Malka Sluzewski. 3.15 Gramofoonmuziek. 8.30 Cello-Soli door Louis Schuyor. Aan den vleugel: Malka Sluzewski. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.15 Vervolg Cello- en Klavier-recital. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Land- en tuinbouwhalfuurtjc, door Th. Arts. 5.30 Het K.R.O.-orkcst o.l.v. Marinus van 'I Woud. (Eigen graniofoon-opname). 7.15 „De beteekenis van het Spellingscorapro- mis", door A. J. Schneiders. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 l'uinconcert door do Koninklijk© Mili taire Kapel o.l.v. Kapt. Dir. C. L. Walther Boer. 9.00 Persbureau Vaz Dias. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.05 Vervolg Tuinconcert. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.36 Dc K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustcnhouwer. 11.15 Gramofoonmuziek. Brussel (Vlaamschc uitz.) 321.9 M 12.17 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door het Radiosymphonic-orkest o.l.v. Jean Kumps. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert uit Aalst m.m.v. 't fanfarecorps „Tot Heil des Volks" o.l.v. A. Schollaert, do „Vlaamsche Symphonic" o.l.v. Pro3. Liebaut. 10.20 Zang door het Vlaamsch Nationaal Ge mengd Koor van Aalst o.l.v. Jef van Lierde. 10.4511.20 Gramofoonmuziek. Brussel (Fransche uitz.) 483.9 M. 12.15 Concert door Max Alexys' orkest. 1.202.20 Gramofoonmuziek met zanginter mezzo door Christiane Berlo. 5.20 Concert door Max Alexys' orkest. 6.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Het Kwartet Kerschaevcr speelt fragmen ten uit „Faust" van Gounod. 7.15 Cellorecital door den heer dc RuisscauXi 8.20 Concert. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. D a v e n t r y, 1500 M. 12.20 Orgelconceret door Dom Gregory Murray. 12.50 Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall, I.35 Het Northern Studio-orkest ol.v, John Bridge. 2.20 Concert door dc „Professional Military Band" uit Leeds o.l.v. Ch. Smith, 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Charles Manning cn zfo'n orkest uit do Granada te Walthamstow. 4.50 Het Hotel Metropolc-orkcst o.l.v. Emilia Colombo. 6.50 Concert door Troisc cn z\jn Mandoline- orkest m.m.v. Don Carlos (tenor). 7.20 Concert uit het Eisteddfod Paviljoen. 8.20 Orgelconcert door Guy Wcitz. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.00 Lichte Fransche muziek door het B.B.C.- orkest o.l.v. J. Lewis. II.05-12.20 Dansmuziek door Harry Roy cn z\jn band. Deutschlandsendcr, 1571 M. 12.20 Concert uit Leipzig door het Leipziger Instrumentaal-kwartot. 3.35 Gramofoonmuziek. 6 00 Zang door K. Vosz (alt). Aan den vleu gel: P. G. Scholz. 7.30 Gramofoonmuziek. 9.35 Zigeunermuziek door de kapel Jcnö Far- kas m.m.v. Henrik Marnitz (tenor). Kalundborg. 1261 M. 12.20 Concert uit Rest. „Ritz" o.l.v. Arnold Nielsen. 3.20 Concert door C. Rydahl's Instrumentaal Ensemble. In de pauze zang door H. Vendelhaven. Aan den vleugel: F. Jensen. 8.20 Concert door het Radio Symphonic-orkest o.l.v. Launy Gröndahl. 9.30 Piano-recital door Svcnd Hansen. 10.40 Het Omroeporkest o.l.v. L. Gröndahl. Vcrdi-programma. 11.2012.50 Dansmuziek uit „National-Scala" o.l.v. Aage Juhl-Thomscn. Keulen, 455.9 M. 10.30 Concert door Aenno Danz, sopraan, F, Danz, bariton, H. Haasz, piano en Marga B&uml, guitaar. 12.20 Concert door „Die Fröhlichen Fünf" m. m.v. O. Immisch, cello cn E. Kirst, piano. 1-203.05 Concert door het Kamerorkest uit Bonn van de „Kampfbund für deutsche Kultur" o.l.v. E. Schrador, m.m.v. R. Malsch, viool. 4.20 Concert door het Radio-Kamerorkest o.l.v. J. Breuer. 5.35 Kamermuziek door E. Klrst, piano, L. Dau- ner, viool en O. Immisch, cello. 8.30 „Lieder, die Hörer uns cinsandtcn". Con cert samengesteld door en o.l.v. G. Kneip, m.m.v. Maria Keib, sopraan; H. Remagen, bariton; de Zes Vrooljjke Zangers; Marga Bauml, guitaar; R. Hartmann, piano; W. Jansen, accordeon en leden van het Omroeporkest. 11.2012.20 Kamermuziek door het Queling- kwartet. Parjjs (Radio Paris) 1648.4 M. 10.3511.50 Orkestconcert uit Vichy. 12.202.20 Symphonie-concert o.l.v. R. Labis. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.35 Gramofoonmuziek. 9.05 Concert door koor cn orkest o.Lv. H. Dé- fosse. 10.50 Dansmuziek door 't Locatelli-orkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7