Een plechtigheid bij de Koloniale Reserve EEN DONDERSLAG BIJ HELDEREN HEMEL DE DOMINEE AAN BOORD Onze Postvliegers onderweg NIEUW HOOFDBUREAU VAN POLITIE HET VLIEGVELD TE HAAMSTEDE HUMORHOEKJE Beëedigiiig van 55 nieuwbenoemde officieren bij het Ned And. leger N ij m e g e n, 8 Aug. Bij de Koloniale Re serve had hedenmiddag de beëediging plaats van dc 55 nieuwbenoemde 2e luite nants van het Kon. Ned. Indische Leger. De troep, gekleed in groot tenue en waarbij was ingedeeld het detachement bij de Kol. Res. gedetacheerde Cadetten der Koninklijke Militaire Academie stond daar toe om twee uur opgesteld op het binnen plein van da Prins Hendrikkazerne, waar in tegenwoordigheid van familieleden en vele belangstellenden de beëeediigng ge schiedde. Do Commandant van de Koloniale Reser ve sprak de jonge luitenants toe. Hij zeide in zijn toespraak o.m.: „Gij zijt dan nu officier geworden en daarmede neemt gij, van deze stonde af, een zeer bijzondere positie in. Bij tijden, wanneer alles wat tot de weermacht in be trekking staat in discrediet schijnt te zijn, wordt daarover meermalen zeer onwelwil lend gesproken. Vele overigens brave men- schen achten in tijden van uiterlijke rust «n vrede een weermacht niet alleen over bodig, maar zalfs oen gevaar. Van appre ciatie van het vele, moeizame werk, dat in die periodes door ons wordt verricht, is geen sprake, eer het tegendeel. Maar zoo dra er een tijd van spanning aanbreekt, zoodra er dreigend gevaar voor de deur staat, vormt diezelfde weermacht het mid delpunt van alle gedachten en gesprekken, is iedere hoop en vertrouwen daarop geves tigd. Dan wordt van ons verwacht dat het Leger volkomen paraat is, dat door al die jaren van verguizing heen toch elk onder deel, ieder man afzonderlijk, ten volle voor zijn taak berekend is gemaakt. Dan komen wij, na al die jaren van onopgemerkte, stoere werkzaamheid, ineens voor het volle voetlicht te staan. Dan staan de hoogste belangen op 6pel en hangt alles af van den ernst en de toewijding waarmede wij onaf gebroken onze taak hebben vervuld. Het spreekt van zelf, dat een dergelijke positie de zwaarste eischen stelt aan eergevoel, plichtsbetrachting en zelfverloochening. Hoe vaak krijgen wij niet, min of meer sma lend, te hooren dat een speciale ontwikke ling van het eergevoel van den militair in het algemeen en van den officier in 't bij zonder uit den tijd is, dat dit voor iedereen in gelijke mate geldt. Maar dezelfde „men" is er dadelijk bij om zijn verontwaardiging uit te êpreken, wanneer een officier eens iets mocht ondernemen dat met het begrip „eer" minder goed is overeen te brengen. Dan blijkt zeer duidelijk, dat men van on6 op dit punt geen halfslachtige opvatting gedoogt. Wat een burger niet zoo heel zwaar wordt aangerekend, is dikwijls voor een officier ontoelaatbaar, vooral juist in het oog van de burgerwereld. Een goed ontwikkeld eergevoel brengt al vanzelf mede een groote mate van plichts betrachting. Nergens komt sterker uit dan in het Leger wat de plicht van het Individu kan vergen." Aan het eind van zijn rede noodigde Overste Wissema allen uit een driewerf „hoera" aan te heffen voor II. M. onze ge- eerbiedigde Koningin. Spontaan werd hieraan gevolg gegeven. Daarna werd aan do officieren van het Korps, zoomede aan de aanwezige belang stellenden, gelegenheid geboden om de nieuwbenoemden hun gelukwenschen aan te bieden. Vervolgens werd door den troep voor hen gedéfileerd, waarmede de plech tigheid was geëindigd. DE BURGERIJ ALS PLANTSOEN VERZORGSTER. Amsterdammers moeten voor den kantonrechter komen. Amsterdam, 9 Augustus. Eenige be woners van het zuidelijke deel der stad, die met leede oogen de verwildering aan schouwden van het plantsoen voor hun deur, hebben op 6 Juli zelf de hand aan de ploeg geslagen. Zij zijn met messen en scharen en rolmachines aan het werk ge gaan, in het plantsoen aan de Stadionkade nabij den Parnassusweg, als demonstratie tegen de verwaarloozing van de grasper ken in Zuid. Het naspel werd vanmorgen voor den kantonrechter opgevoerd. Drie personen hadden zich te verantwoorden, omdat zij zich hadden bevonden op een niet tot speelplaats bestemd grasveld, ge legen aan den openbaren weg de Stadion kade hoek Parnassusweg. Zij stonden dus niet wegens vernieling te recht. Twee „verdachten" vader en zoon J. waren verschenen, de derde was op reis. Het bleek dat de twee verschenen „ver dachten" pas tegen 16 Aug. waren gedag vaard. Thans werd de zaak tegen den heer W. B. bij verstek behandeld. De ambtenaar van het O.M. Mr. van der Meulen wilde gezien den achtergrond van het feit, geen straf eischen. De kanton rechter sloot zich hierbij aan JHR. E. R. VAN DER WYCK f PROCEDURES TEGEN KONINKLIJKE EN BATAAFSCHE. 's-Gravenhage, U Augustus. De bij bet Haagsche gerechtshof in hooger beroep aanhangige zaken tusschen de vereeniging voor den Effectenhandel en de Koninklijke en de Bataafsche Petroleum Mij., zijn in de zitting van heden nader aangehouden tot de rol van drie September. Zooals men weet, had de Vereeniging voor den Effectenhandel uitbetaling op goudbasis gevra gd van de vervallen cou pons van de door de Koninklijko en de Bataafsche in Amerika uitgegeven dollar- leeningen, hetgeen door deze Maatschap pijen is geweigerd. In eerste instantie heeft de rechtbank do vordering tegen de Ko ninklijke toegewezen, terwijl de vereeni ging in haar eisch tegen de Bataafsche niet ontvankelijk werd verklaard. Onze weerkundige medewerker schrijft ons: Een bericht omtrent een onweersontla ding, waargenomen bij Faenza, is onlangs in verschil lende dagbladen verschenen. Ik ontving daaromtrent de vraag hoe dit ver schijnsel te verklaren zou zijn. Een lezer maakt de opmerking, dat dit verschijnsel reeds lang bekend was en verwijst naar het boek Handelingen der Apostelen 9 3 en 4. De aangehaalde tekst is, dunkt mij. minder sprekend dan het bedoelde berioht, omdat er niet bij gezegd wordt, dat ijle he mel onbewolkt was. Overigens moet het verschijnsel wel heel zeldzaam zijn, daar men andei's de gebruikelijke zegswijze bij een onverwachte gebeurtenis niet zou heb. ben uitgedacht. Wij kunnen de moeilijkheid van een ver klaring ontgaan door aan te nemen, dat het niet een bliksemstraal is geweest te Faonza, maar een neervallende meteoor steen. Er zijn vele gevallen bekend, dat een vallende meteoorsteen als een vuurstraal werd gezien, die door op een donderslag gelijkend geluid werd gevolgd. Dc beschrij ving van het verschijnsel laat deze verkla ring wel toe. Dat in een wolkenloozc atmos feer een electrisclie ontlading zou plaats vinden, lijkt mij zeer onwaarschijnlijk. Bij een electrische ontlading moet er een la ding zijn en deze moet ergens op zitten. Dit is altijd een wolk. Men zou ook kunnen denken aan een electribch geladen zand wolk. die van eldeis is gekomen—Tenslotte blijft er nog over te onderstellen, dat tus schen een verwijderde onweersbui, die den hemel boven den waarnemer vrij liet en het bedoelde kind een ontlading heeft plaats gehad. Een dergelijk geval is een aantal jaren geleden nabij Den Haag voor gekomen. Er werd toen een gebouw getrof fen. Welke der drie verklaringen dc juiste is zou ik niet kunnen beslissen. Dr. G. AALBERSBERG. f Bekend chirurg te Den Haag. In den ouderdom van 64 jaar is over leden dr. G. Aaldersberg. chirurg-gynaeco loog. De teraardebestelling van zijn stoffe lijk overschot zal plaats vinden aanstaan den Zaterdag om half twaalf op de be graafplaats Nieuw Eik en Duinen. Do overledene, wiens grootvader en va der eveneens geneesheer waren, is te Haar lem geboren, heeft te Leiden en Amster dam gestudeerd en in 1901 het arts-examen afgelegd. Van 1901 tct 1905 is hij assistent geweest in het ziekenhuis aan den Cool- singel te Rotterdam. In laatstgenoemd jaar vond zijn promotie plaats Toen begon hij tevens de praktijk als scheepsarts bij de Rolterdamsche Lloyd en do West-Indische Mail Vervolgens was hij een steun in de praktijk van zijn vader, ook een bekend Haagsch gynaecolooog. In 1909 begaf dr. Aaldersberg zich naar Indië. waar hij tien jaren bleef en een drukke praktijk te Soe- rabaja had. In 1919 in Nederland terugge keerd. vestigde hij zich in Dep Haag. waar hij tot het laatst een praktijk uitoefende. Ook in „Bronovo" was dr. Aalderberg een bekende figuur. ONGELUK BIJ HET BADEN TE ZANDVOORT. Jongeman uit Amsterdam verdronken. Zandvoort, 9 Aug. Hedenavond te om streeks kwart over negen waren vier jon gelui bij het tentenkamp ten Zuiden van Zandvoort aan het baden, toen plotseling een hunner in de diepte verdween. Twee kameraden bemerkten het ongeval en poogden den drenkeling te grijpen, wat hun inderdaad gelukte. Toen zij op de bank wa ren gekomen, trok de strooming echter zoo geweldig, dat zij den jongeman moesten los laten en weer aan de zee prijsgeven. Leden van do Zandvoortsche Reddings brigade hebben getracht het lijk te bergen, tot dusverre echter zonder resultaat. De brigade en de politie zullen vannacht langs het strand speurtochten met groote lampen ondernemen. Verwacht wordt, dat het lijk Vrijdagmorgen bij vloed zal aan spoelen. Het slachtoffer is de 17-jarige R. uit Am sterdam. Op het Huis Archem te Ommen is op 58- jarigen leeftijd overleden jhr. Evert Rein van der Wyck, kamerheer van H.M. de Ko ningin, oud-ordonnansofficier van H.M. De overledene was gepens. majoor van het wapen der infanterie en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Voorts was de overledene begiftigd met buitenlandsche onderscheidingen. De teraardebestelling zal plaats hebben te Archem nabij het Huis op a.s. Zaterdag, des namiddags 3 uur INT. CONGRES VOOR BYZANTIJNSCHE STUDIËN. Dr. L. H. Grondijs Ned. ge- delegeerde. Bij K.B. is benoemd tot gedelegeerde van de Nederlandsche regeering bij het vierde internationale congres voor Byzantijnsche 6tudiën, dat van 9 tot 16 September 1934 te Sofia zal worden gehouden: dr. L. II. Grondijs te 's-Gravenhage. De arbeid op het hospitaal kerkschip „De Hoop" Aan boord van het H.K.S. „Dc Hoop", 4 Aug. lederen Woensdagmorgen loopt onze dominé een beetje onrustig van zijn hut naar de radio-cabine en van de radio naar zijn hut. Totdat dc marconist einde lijk het ecin geeft en het wekelijksche oogenblik is aangebroken, dat dominé per radio een toespraak houdt tot de Neder landsche visschers op de Noordzee. Deze reis heeft dominé het Onze Vader behan deld en uit de gesprekken dio hij aan boord van de verschillende loggers, die ons op zee praaiden of die in de haven werden bezocht, hield, blijkt dat dc visschers met groote aandacht de wekelijksche godsdien stige toespraken volgen. Dan, wanneer het uur gekomen is, stellen de 6chipper6 op de loggers hun mannen in de gelegenheid, naar de radio te luisteren. De visschers duiken in het „achterin" en plotseling tus schen de beslommeringen en moeilijkhe den, te midden van het zware werk van allen dag. valt deze stille aandacht voor God's woord. De kleine en meest beduimel de bijbels worden te voorschijn gehaald. Over kleine bijbels gesproken! Het Neder landsche Bijbelgenootschap stelt, door tus- schcnkom6t van den predikant van het Hospitaal-Kerkschip bijbels voor de Neder landsche visschers ter beschikking tegen een uiterst lagen prijs. En wat voor bij bels! Forsch gedrukt, goed gebonden. Een echte bijbel voor den visscherman, dien hij met zijn dikwijls niet al te zindelijke han den. lezen kan zonder gevaar, dat de band of de bladzijden scheuren. De visschers we ten dit op prijs te stellen. Haast iederen keer wanneer de dominé een schip heeft bezocht, keert hij met een verheugd gezicht terug en zegt als een echte koopman: „De zaken gingen weer goed vandaag'" En heel dikwijls komen ze, wanneer „De Hoop" in de haven ligt, aan boord en vragen met de centen in de nand om een „biebeltje van den dominé". In deze vier weken dat De Hoop" nu varende is. bezocht de dominé 56 schepen en verkocht aan bijbels en bij belgedeelten voor meer dan ƒ100 en reikte aan ongeveer S0 pakken lectuur uit. Lec tuur wil zeggen- bundels Hollandsche meest geïllustreerde tijdschriften, die door de visschers als het ware worden verslon den. Ook aan boord van „De Hoop" zelf heeft dominé nog al een en ander te doen. Ook do kerkdiensten in de haven hebben we al beschreven. Maar wel is het noodig een eigenaardige gewoonte die op „De Hoop" is ontstaan, hier even te memoreeren. Des avonds na den broodmaaltijd komt de be manning in het „Hospitaal" bijeen voor wat men zou kunnen noemen een korte „Andachtstunde". Een huiselijke gods dienstoefening, waarin de dominé dit keer de Handelingen der Apostelen behandelt. Dan klinkt over het stille water op zoo'n rustigen zomeravond, een godsdienstig ge zang uit het binnenste van het schip luid op en sterft over de golven weg. In Peterhead. liet aantal patiënten stijgt voortdurend. Op zee werden nog een tiental zieken be handeld én Donderdag vielen we met ruw weer de haven van Peterhead binnen, waar nieuw werk wachtte. Vrijdagmiddag kwam een der Holland sche schepen, die onder Poolsche vlag va ren, en die voor het grootste deel met Hol anders zijn bemand en voor een klein deel met Polen naast Dc Hoop liggen. Aan boord, in het uiterst benauwde volkslogies, lag een Pool rnet een ernstige maagaan doening. De dokter van De IIoop onder zocht hem. De havendokter uit Peterhead werd gewaarschuwd en korten tijd latei- kwam de ziekenauto voor om den patient naai het ziekenhuis van Aberdeen te ver voeren. Met grooto moeite werd hij gebonden op een brancard van den logger, op De IIoop gebracht en daarna niet zonder gevaarlijke momenten op den hoogen wal geheven. JIaa6t alle kinderen uit de havenbuurt ver zamelden zich rond de auto en niet zonder moeite maakten de verplegers een bres in den muur van nieuwsgierigen. Uiteraard is do verhouding tusschen de Poolsche en Nederlandsche bemanning moeilijk. Het voedsel dat onze Schevenin- gers gebruiken, schijnt te zwaar voor een Poolsche maag. Meerdere malen troffen we gevallen van maagstoornissen onder de Polen en een van hen moest" zelfs in het hospitaal worden opgenomen. Geleidelijk aan vielen Zaterdag de Hol landsche vi6scherijschepen de haven van Peterhead binnen. Dc dominé toog met zijn bijbeltasschen langs de schuiten en reikte postpapier uit waar het maar werd ge vraagd. 's Zondagmorgens werd kerk gehouden in het Royal Mission House to Deepsea Fisher men. Tot nog toe zijn ruim 120 patiënten be handeld, hetgeen een record mag worden genoemd! BEGRAFENIS VAN Jhr. E. R. v. d. WIJCK. Naar wij vernemen zal do heer C. S. Sixma baron van Heemstra, particulier se cretaris van H.M. do Koningin, Kamerheer i.d. van H.M. de Koningin, H.M. de Koningin vertegenwoordigen bij do begrafenis van jhr. E. R. van der Wijck, Kamerheer van H.M. de Koningin, dienstdoende bij wijlen H.M. de Koningin-Moeder, te Arnhem bij Ommen. BEROOVING TE ROTTERDAM. Rotterdam, 9 Aug. Aan de Gedempte Bierhaven alhier is vannacht de machinist van een Italiaansch stoomschip beroofd van 1200 Lire, 30 en vijf Engelsche pon den. In verband hiermede zijn aangehou den de 19-jarige T. de G. en de 29-jarige man C. S. Rijslvos. Ijsvogel A Pelikaan 9—8 2-8 2—8 Amsterdam Boedapest Belgrado Athene Mei'samairuh Cairo 3-8 Gaza Rutba wells Bagdad 4—8 Boeshir Djask GO 1 in Karachi Jodpoer Allahabad 6-8 Calcutta Akyab 7-8 Rangoon 8—8 Bangkok Singapore Medan 9—8 8—8 vO 1 CO Batavia 8-8 r Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 16 Augustus. Het officieele voorstel van B. en V7. van Rotterdam verschenen Rotterdam, 8 Augustus. Thans is het officicelo voorstel van B. cn W. aan den gemeenteraad om over te gaan tot den bouw van een nieuw hoofdbureau van poli tie verschenen. .B. en W. zeggen daarin aanvankelijk het plan bestaan heeft, om een nieuw hoofd bureau te bouwen aan de Meerit achter het Postkantoor De nieuwe hoofdcommissaris van politie, mr. L. Eintlioven, die zich da delijk na zijn optreden tot het bestudeeren vair het \raagstuk heeft gezegd, was echter tor de conclusie gekomen, dat dit terrein niet het geschiktste zou zijn, omdat er geen gelegenheid voor evenlueele uitbreiding zou bestaan. De hoofdcommissaris vestigde de aandacht op een in eigendom aan de go meente belioorend terrein, achter het Stadhuis, begrensd door ilaagscheveer, Raamstraat en het tegenwoordige hoofd bureau van politie. Bij do nadere uitwer king van het plan is de wcnschelijkheid gebleken het terrein van hel tegenwoordige hoofdbureau van politic in het nieuwe complex te b.trekken. Op dit groote terrein is een gebouw ontworpen, dat dient voor burcauruirntc en dat een binnenplaats om sluit, die dient als doorloop voor het pu bliek. Langs het Haagscheveer is een uit stekende vleugel gelegd, waarachter een tweede binnenplaats komt met garages en werkplaatsen. Een naar het westen langs het Gedempte Doelwater uitstekende vleu gel. die deze tweede binnenplaats aan de zijde van het Stadhuis geheel afschermt, ic geheel voor eventueelo uitbreiding be stemd, afgezien van de twee agentenwonin gen, dio hier gedacht zijn. Wanneer men aan liet plein achter het stadhuis het hoofd bureau van politie binnentreedt door een vestibule, komt men in een hal, waarin een trap naar do eerste of hoofdverdieping leidt, terwijl twee liften voor de verdere communicatie zorg dragen. Op den bega- nen grond zijn ondergebracht de politie- afdeeling, die uit do opheffing van de bureau Groote Paauwensteeg en Lange Torenstraat verkregen wordt, alsmede de afdeelingen van do Verkeers- en Motor- dienst. De kamers voor den hoofdcommissaris en den waarnemend hoofdcommissaris lig gen nabij de hall. Verder zijn op die ver dieping een vergaderzaal met accessoirs voorts de administratie, boekhouding cn de zeden- en kinderpolitic. Op de tweede verdieping zijn de kanto ren voor diverse commissarissen, inspec teurs en verder personeel van de justitieaf- dceling. Ook do afdecling Drankwet en die der speciale diensten worden hier gehuis vest. Op de derdo verdieping komen de Vreemdelingendienst, de medicus, de les lokalen en de magazijnen voor kleeding en uitrusting. Op dc vierde verdieping dc- fotodienst, het museum, de bibliotheek en de arrestantenafdeeling, met een dakter ras voor het luchten. Met den bouw zal een bedrag van 897.800 gemoeid zijn. B. en W. doen den gemeenteraad liet voorstel tot den bouw van het nieuwe hoofdbureau van politie te besluiten. Hoewel in verband met do tegenwoordige positie van de gemeente omtrent de financiering nog overleg ge pleegd zal moeten worden met hooger be stuur, meent het college bij voorbaat het vertrouwen te mogen uitspreken, dat ook dat bestuur in den een of anderen vorm zijn medewerking ter voorziening in don bestaanden onhoudbaren toestand zal vcr- leenen. SPRING NIET OP EEN RIJDENDE VRACHTAUTO. M i d d e 1 h ar n i s, 9 Aug. Dc 24-jarige zoon van den schipper Dupré uit Middel- harnis, die hedenmorgen op een rijdende vrachtauto wilde springen, kwam te val len en werd met een zware hersenschud ding opgenomen. Eenigen tijd later is het slachtoffer overleden. DE HEER JAN BAARS TAILLIET VERKLAARD. De heer J. A. Baars, stichter van den Alg. Ned. Fascisten Bond een van de fa& cistische partijen, die door onderlinge on- eenigheid verscheurd werden is door de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenha- ee in staat v^n faillissement verklaard. Het stationsgebouw geopend I-Iaamstcde, 8 Aug. In het wapen van Zeeland zou kunnen staan: „Ik worstel en kom dichterbij". Wilde men vroeger, en met dit vroeger wordt geen eeuw bedoeld, doch slechts vijf a tien jaar, iemand in Vlissin- gen of Zierikzeo bezoeken, dan volgde een vermoeiende reis en een nog veel ver moeiender wachten op ponten en veren. Thans is men binnen een uur van Amster dam in Haamstede, van de groate drukke stad in het kleine, schilderachtig gelegen dorp. Toen bijna vier jaar geleden, dank zij het noeste werken van vooruitstrevenden op Schouwen-Duiveland. de K. L. M. er toe overging een vliegdienst op Haamstede te openen, kon niemand vermoeden, dat bin nen zoo korten tijd een perfectioneering en uitbreiding van het vliegveld noodzakelijk zou zijn. Terwijl in 1931 460 passagiers ver voerd werden, is dit aantal nu, ondanks het feit, dat nog vijf maanden van het jaar res ten, reeds 3S76. Het vliegveld en de vlieg dienst blijken voor Haamstede geen luxe tc zijn, waar cris-iemand-aan-doet. Maar zijn tot een onmisbare verbindingsmogelijkheid geworden voor zooals een der sprekers bij de opening van het stationsgebouw op merkte de zaken drijvende boeren, bur gers cn buitenlui uit onze verre provincie. Het mooie weer droeg veel bij tot het blijde cachet van deze openingsplechtig heid. liet stationsgebouw maakt in het ge heel niet den indruk een onderdeel te zijn van het meest, gejaagde bedrijf, dat men ter wereld kent. Een landhuisje lijkt het, te midden van het heerlijke duinlandschap, waar de vuurtoren vreemder aandoet dan het wit-groenc huisje. Een lange rij spre kers gaf uiting aan de vreugde over deze nieuwe aanwinst. De heer Plesman, direc teur van de K. L. M., prees het werk van ir. Rosenburg, die het gebouw ontworpen heeft. De volgende sprekers, waarvan wij noemen jhr. Quarles van Ufford, commis saris der Koningin in Zeeland, burgemees ter Röell van Haamstede, de heer Hiff, vertegenwoordiger van den dirccteur-gene- raa van het departement van Waterstaat, de heer Kok, voorzitter van het Luchtvaart comité op Schouwen, dankton allen de K. L. M. voor het prachtige werk, dat deze leverde en nog steeds levert. Een ware bloemenhulde moest directeur Plesman in ontvangst nemen. Het hoogtepunt van den middag was zeker de onthulling van den tegel in het gebouw, de K. L. M. aangebo den, voor het Luchtvaartcomitó Schouwen- Duiveland. De ijverige persfotografen waren or de oorzaak van, dat de onthulling vier keer plaats vond. Het medeleven van de bevolking uit de streek bleek na afloop der plechtigheid duidelijk, toen alle belangstel lenden het gebouw bezichtigen mochten. Bij tientallen stroomden zij door de ruime wachtkamer, oud en jong, rijk en arm, kwa jongens en veldwachters, bewonderden en gingen zitten in de ruime, oud-Engelsche stoelen en banken, die zeer verleidelijk tot een zitje noodden. Er kan geen twijfel aan bestaan, of deze luchtvaartlijn zal velen ertoe brengen eens een vacantie op Schouwen door te brengen. HET ARBEIDSCONFLICT AAN DE NAALDENFABRIEK TE VAALS. VoOrloopig bljgelefld. Vaals, 9 Augustus. In verband met de dreigende staking aan de Eerste Neder landsche Naaldenfabriek kunnen we thans melden, dat het conflict opgelost is. Door bemiddeling van den burgemeester was de voorgestelde loonsverlaging met 10 een week uitgesteld. Ondertussclien hadden de arbeiders zich in verbinding gesteld met den Nederland- schen R.K: Metaalbewerkersbond, welke be sprekingen heeft gevoerd met de directie. Het resultaat is geweest, dat de verte genwoordigers der organisatie do directie er van heeft kunnen overtuigen, dat de loonsverlaging niet verantwoord zou zijn en het bedrijf in nog grooter moeilijkheden zou komen. De loonsverlaging is dan ook voorloopig ongedaan gemaakt, terwijl de directie zal trachten beschermende maatregelen voor het bedrijf te verkrijgen. De staking is dus door deze overeenstem ming voorkomen. Meisje, tot nieuweling „Ik zou wel eens willen weten, wat je eigenlijk met jo racket uitvoert Nieuweling „Oehnou, ik heb er in ieder geval al een paar muggen mee doodgeslagen." (Happjr Mag.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6