DE WERELDSPELEN VOOR VROUWEN GOEDE RESULTATEN VOOR NEDERLAND Int. kampioenschappen van Duitschland PIJNKIJKE VOETEN?? JOH. BOTTINGA PIJNENBURG SLAAT VAN NEK Radioprogramma 'ATHLET1EK Mej. Schuurman in den eind; strijd op de 60 M Londen, 9 Augustus. (V.D.) Hedenmor gen zijn do wereldspelen voor vrouwen in het White Citystadion te Londen aange vangen. De spelen werden plechtig geopend met een opmarsch der deelneemsters van niet minder dan 19 landen. Alle groepen droegen de nationale vlaggen, terwijl de stoet geopend werd door de bekende En- gelsche athlete Iliscock. Engeland sloot overigens de rij als gastvrouwe. Meer dan dames zullen elkaar den strijd aanbin den. Begonnen werd met do voorwedstrijden 60 Meter. Voor ons land startten in dit nummer mej. Aalten en mej. Schuurman. Cor Aalten won haar serie in den tijd van precies acht sec., terwijl Tol lien Schuur man haar serie in 7,6 sec. won. In beide se ries werden onze landgenooten op de twee de plaats gevolgd door de Duitscho dames Grieme en Kuhlmann. Mej, Schuurman. Des middags werden de halve finales op dezen afstand geloopen. Cor Aalten liep mede in de eerste demifinale doch kon zich niet onder de eerste drie aankomenden plaatsen, zoodat zij niet geklasseerd werd voor de finale, welke Zaterdag a.s. wordt geloopen. Tollien Schuurman daarentegen herhaalde haar fraaie prestatie uit de serie en won haar demifinale in den tijd van 7.G sec. voor Frl. Kuhlmann (Duitschland) en Miss Maguire (Engeland). De resultaten der beide halve finales wa ren, dat voor den eindstrijd konden worden geplaatst de athleten Walasiewick (Polen), Johson (Engeland), Burke (Zuid-Afrika), Tollien Schuurman (Nederland), Kuhlmann (Duitschland) en Maguire (Engeland). In de morgenuren was ook een aanvang gemaakt met het kogelstooten. Frl. Mauer- mayer (Duitschland) wierp den kogel niet minder dan 13.67 Meter ver en dit bleek voldoende te zijn om in de finale te win nen. Alleen do Tsjechische athlete Peka- rova wist in den eindstrijd haar prestaties nog te verbeteren. Winnares werd tenslotte mej. Mauer- niayer (Duitschland) met een worp van 13.67 Meter. 2. Mej. Fleischer (Duitschland) 12.10 Meter. 3. Mej. Pekarova (Tsjecho-Slo- wakije) 11.81 Meter. Naar bekend is kwam mej. de Koek in dit nummer niet uit, ondanks het feit, dat het oorspronkelijk in de bedoeling heeft ge legen haar te doen deelnemen. Ook in het hoogspringen is heden reeds een beslissing gevallen. Ook hier aan nam geen Nederlandsche dame deel. Des morgens waren de dames Grieme (Duitschland), Kaun (Duitschland), Milne (Engeland), Bell en Dawcs (beiden Canada), Marjorie Clark (Zuid-Afrika) en Stevens (België) allen over do 1.47 Meter gekomen. De beslissing in dit nummer had tenslotte het volgende resultaat: 1- Mej. Grieme (Duitschland) 1.54 Meter; 2. Miss Millne (Engeland) Mis6 Bell en Miss Dawes (beiden Canada), allen een hoogte van 1.52 Meter; 3. Miss Clark (Zuid Afrika). In het nummer discuswerpen wist onze landgenoote mej. Pels met beenworp van 34.99 Meter de finale te bereiken, welke eind strijd Zaterdag a.s. zal plaats vinden. Met haar komen in de finale de athleten Weiss (Poelen) met 39.19 Meter, Svedberg (Zwe den) met 38.16 Meter, Kraus (Duitschland) met 37.59 Meter, Mouermeyer (Duitschland) 35.37 Meter, Cejzik (Polen) met 35.23 Mo tor. Op het oogenblik neemt mej. Pels dus de zesde plaats in en zal nog trachten haar plaats in de finale te verbeteren. In het nummer 200 Meter hardloopen hoekte ons land nog een succesje. Mej. Mar tin won haar 6erie in den tijd van 27.3 sec. terwijl Cor Aalten tweede werd in haar serie. De beste tijd op dit nummer werd vandaag gemaakt door Miss Hiscock (En geland) met een tijd van 25.5 sec. Stèlla Walsh (Polen) maakte een tijd van 26.3 sec. De wedstrijden op dezen afstand worden Zaterdag voortgezet. De series op de 800 Meter waren zeer in teressant. Er werden er twee geloopen, en uit elke serie worden vijf loopsters in den eindstrijd geplaatst. In do eerste won de Tsjecho Koukova in 2 min. 22 sec. met een halven meter voorspronk op de Engelsche Lunn. Derde werd de Belgische athlete Souffrian; 4. Mej. Selle (Duitschland); 5. Na koemoera (Japan). In de tweede 6erie werd de Zweedsche Wretman eerste in 2 min. 23.6 sec.; 2. Miss Jones (Engeland); 3. Mevr. Radke (Duitsch land); 4. Idota (Japan); 5. Mi6S Morgan (Zuid-Afrika). Deze tien dames komen Zaterdag dus in den eindstrijd. In het nummer 80 Meter horden wa5 on6 land weer vertegenwoordigd. Mej. Ter Horst won haar serie in dit num mer in den tijd van 12.5 sec., waardoor zij zich voor de halve finale op Zaterdag plaat ste. Mej. Doorgeest werd gedi6qualificeerd, omdat zij in haar serie oorzaak was van twee valsche 6tarts. Goede tijden werden in dit nummer nog gemaakt door mej Engel- hardt (Duitschland) met 12.2 sec. De Zuid-Afrikaansche maakte den bes ten tijd van den dag n.l. precies 12 6ec. Ook de series 100 Meter en hardloopen kregen vandaag nog een beurt. Cor Aalten zag geen kans zich te plaatsen voor de vol gende ronde, maar Ben Martin werd twee de in haar serie, waardoor zij Zaterdag we derom mag starten. Tenslotte startte Nederland vandaag nog in het nummer 4 x 100 Meter. Onze dames ploeg werd tweede in haar serie achter En geland (tijd 49.1 sec.). Dit wa6 In de twee de serie. Niettemin kan Nederland Zater dag in de finale uitkomen, omdat in totaal zes ploegen hierin uitkomen. In de eerste serie werd Duitschland eer ste met een tijd van 48.6 6ec.; 2. Japan, 3. Canada. In de derde serie won Oostenrijk in 51.6 sec. voor Frankrijk. LAW NT EN NIS Mej. Rollin Couquerque ven liest. Succes in 't gemengd dubbelspel Hamburg, 9 Augustus. (V.D.) Heden werden de kwartfinales in het heeren- en damesenkelspel gespeeld. Bij de dames verloor mej. Rollin Couquerque haar wed strijd tegen Cilly Aussem in twee sets. Mej Aussem speelde uitstekend en won met 6—2, 6—3. Do drie andere kwartfinales werden ge wonnen door mevr. SperlingKrahwinkel, mej. Payot en Miss Scrrven. De eerste twee spelen in de halve finale tegen elkaar, ter wijl Miss Scrivcn uitkomt tegen Cilly Aus sem. Bij de heeren won von Cramm, de titel houder, zonder veel moeite van den En- gelschman Tucqey. Ook Quist had weinig tegenstand in Tinkler (Engeland), terwijl zich nog voorts voor de halve finales plaatsten de Amerikaan Burwell en de Ita liaan Sertorio. In het gemengd dubbelspel kwamen mej. Lindonk en Turnbull een ronde verder. Dit ging niet zonder moeite, want met 26, 7—5, 62 zegevierde het Ncderlandsch— Australische paar. De belangrijkste uitslagen luidden- Damesenkclspel. Kwartfinales: Mevr. Sperling—Krahwinkel (Deneraar ken) sl. Miss Dcarman (Engeland) met 6—1, 6-1. Mlle Payot (Zwitserland) sl. Frl. Horn (Duitschland) 6—2, 63. Cilly Aussem (Duitschland) sl. mej. Rol lin Couquerque (Nederland) met 62, 63. Peggy Scriven (Engeland) sl. Frl. Ull- stein (Duitschland) 6—2, 6—2. Heercnenkclspel. Kwartfinales: Von Cramm (Duitschland) sl. Tuckey (En geland) 60, 6—1, 6i. Quist (Australië) sl. Tinkler (Engeland) 6—2, 6-2, 8—6. Burwell (Amerika) sl. Henkei II (Duitsch land) 63, 36, 63. Sertorio (Italië) sl. GottschewskI (Duitsch land) 6-2, 6-2, 6-0. Gemengd dubbelspel. 2e ronde: Mej. Van Lindonk en Turnbull sl. mevr Bartels en Menzl 2—6, 75, 62. Frl. Hom en Denker—mej. Goldschmidt en Uhl w.o. Derde ronde: Mevr. Sperling—Krahwinkel en von Ciamm sl. mej. Merhautova en Caska met 6—0, 6-2. Frl. Carnatz en Jeanecke sl. Miss Lyle i Tinkler 79, 86, 64. Frl. Horn en Denker sl. Frl. Wedekind i Gottschewski 7—5, 61. Mile Payot en Maier sl. Frl. von Ende Pflugner en Lund 63, 108. Mile Adamoff en Quist sl. mej. Petersen i Lorenz 108, 64. Miss Dearmon en Cooper sl. Frl. Schnei der en Kuhlmann 62, 26, 64. Mej. Rollin Couquerque en Hopman tegen Frl. Horn en Denker 60, afgebroken. Frl. Aussem en Ilenkel II sl. Miss. Hard- wick en Hare 61, 63. VRAAGT INLICHTINGEN BIJ Supinator Service LANGESTRAAT 28 - TEL. 59. WIELRENNEN Halfweg, 8 Aug. Hedenavond vonden op de wielerbaan te Halfweg Internationale wedstrijden voor professionals plaats, waar aan o.m. werd deelgenomen door den Zes dagen-renner Jan Pijnenburg. Deze was wel eenigermate gehandicapt door de ver wondingen welke hij j.l. Vrijdag bij een val to Wageningen heeft opgeloopen. Deson danks wist hij na feilen strijd tc zegevieren in de omniumrace tegen Klaas van Nek Jr De uitslagen van de verschillende wed strijden luiden als volgt: Omniumwedstrijd tusschen Jan Pijnenburg cn Klaas van Nek Jr. Sprintwedstrijd over 600 Meter (3 ron den): 1. Jan Pijnenburg, lijd laatste 200 me ter 14 seconden; 2. K. van Nek Jr. Sprintwedstrijd over 600 meter (drie ron den): 1. KI. v. Nek Jr., tijd laatste 200 meter 14)4 sec.; 2. J. Pijnenburg. Tijdrit met vliegende start over twee ronden: 1. J. Pijnenburg, tijd 27sec.; 2. K van Nek Jr., 28 >6 sec. Totaal uitslag omnium-wedstrijd: 1. J Pijnenburg, 5 punten; 2. K. van Nek Jr., 4 punten. Koppelachtervolgingswedstrijd over K.M. (25 ronden) met aflossing tusschen België met de renners Maes en Goosens en Holland met de renners A. Braspenninx en J. v. d. Heiden. Gewonnen door Holland door inhalen na 2 K.M. in den tijd van 2 min. 25 sec. In dezen wedstrijd trok vooral het rijden van „Bras" de aandacht. Achtervolgingswedstrijd over 5 K.M. (25 ronden) tusschen de renners F. Slaats en J. de Wolf: 1. J. de Wolf, tijd 6 min. 50 sec. 2. F. Slaats. Koppelwedstrijd over 50 K.M. (250 ron den) met klassementen. Einduitslag: 1. J. v. d. HeidenJ. de Wolf, 12 punten, tijd 1 uur 12 min. 13 sec. 2. J. Pijnenburg—F. Slaats, 11 punten. 3. A. MaesD. Goosens (België) 5 punten 4. A. Braspenninx—J. do Reus, 0 punten. Op 1 ronde: 5. K. v. Nek Jr.H. Cuvelier, 7 punten. 6. W. MetzC. Louwen; 5 punten. Bij dezen laatstcn wedstrijd deed zich op het allerlaatste oogenblik nog een klein in cident voor. Doordat de renner Louwen 5 K.M. voor de finish kwam to vallen, kon de Reus, diö vlak achter hem reed, deze niet meer ont wijken en sloeg over don kop. Met een bloedende hoofdwonde werd hij uit de baan edragen, doch bij onderzoek bleek, dat hij er nog tamelijk goed van af is gekomen. Paarden. INTERNATIONAAL CONCOURS- HIPPEQUE TE DUBLIN. Een speciale V.D.-medewerker schrijft uit Dublin: De eerste dag van dit groote ruiterfeest, waaraan niet minder dan zeven landen deelnemen, n.l. Frankrijk, Ierland, België, Zweden, Zwitserland, Nederland en Duitsch land, werd de z.g. „Special High Jump" verreden. Dit is een concours, waarbij ge sprongen moeten worden een steenen muur van 1-20 M., een steenen muur van 1.40 M. en een aantal boomen boven elkaar ter hoogte van 1.50 M. De paarden die 0 fou ten hebben, springen over dezelfde hinder nissen, maar de boomen verhoogd tot 1.60 M. De eerste maal bleven negen paar den van de 25 foutloos hieronder. 4 Nederlandsche: Ernica, Trixie, Dan seuse Rose en Diana. Na verhooging maakten allen een kleine fout op den steenen muur, waarvan enkele losse steenen vielen. Hiervan werd alleen Diana geplaatst als 5e. De le prijs werd gewonnen door luite nant Bartillat met Welcome. 2e. Kapt. Ganshof van der Mecrsch met Hrahim. 3e. Kapt. Guitin de Vallerin met Exercice. 4e. Luit. Bizard met Trevaux. 5e. Luit. Gruter met Diana cf. Athletiek. NIEUW ZWEEDSCH RECORD DISCUSWERPEN. Stockholm, 9 Augustus. (V.D.) Op een sportfeest te Leksland heeft Harald An- desson het door hem Zondag j.l. gevestig de record discuswerpen verbeterd en ge bracht van 49.80 Meter tot 50.37 Meter. NIEUW DUITSCHE RECORD 2 K.M. HARDLOOPEN. B e r 1 ij n, 9 Augustus. (V.D.) Bij avond wedstrijden van de Olympische S.V. Hörde heeft de looper Schaumburg een nieuw Duitsch record op zijn naam gebracht op de 2000 Meter, welke afstand hij aflegde in min. 33.2 sec. DUITSCHLAND—ROEMENIË. De Dnitsche ploeg. Berlijn, 9 Augustus. (V.D.) De Duitsche Davis Cup-ploeg voor do ontmoeting tegen Roemenië van 17—19 Augustus te Berlijn bestaat uit do spelers Von Cramm, Henkei, Denker en McnzeL WAT ETEN WIJ MORGEN ZATERDAG. Voor de koffietafel. Tomaten met garnalen. Bcroiding: Snijd van de tomaten het kapje af en le pel ze voorzichtig uit. Wa6ch de gopelde garnalen, vermeng zc met mayonnaise cn vul hiermedo dc tomaten. Dek de openin gen af met mayonnaise en garneer do to maten met een truffel of gehakte peterselie. Voor do middagtafel. Gebakkert spek. Gemengde sla. Pommes frites. Karnemelksche pap. HET MENU VOOR ZONDAG Voor de Kofflotafel. Vogelnestjes. Bereiding: 300 gr. vleeschresten (b v. soepvleesch), zure uitjes, 2 eieren, zout, peper, noot, ge hakte peterselie, 6 eieren. Hak het vlecsch goed fijn met de uitjes en vermeng dit met de 2 losgeklopte eieren, wat zout, pepernoot, cn gehakte peterselie. Smelt in de koekepan wat boter. Verdeel het vlceschmeng6el in 6 porties en vorm van elke portie in de koekepan een ring. In de open ruimten breekt men voorzich tig de eieren en bakt de vogelnestjes op zacht vuur tot het uitgehold is. Dien ze op met brood. Voor de middagtafel. Groentesoep. Gebraden jonge hanen. Aardappelen. Appelmoes. Sinaasappelgelei met geslagen room. Bereiding: Va L. water, 4 d.L. sinaasappelsap, Va d.L. citroensap, 300 gr. 6uikor, 35 gr. gelatine, schil van Va citroen, schil van Va sinaasap pel. Breng het water aan de kook. Lo6 do sui ker erin op en laat de vruchtenschillen 10 min. warm erin trekken. Laat de 6troop 5 minuten doorkoken zonder deksel. Voeg er de geweekte gelatine bij, daarna van het vuur het vruchtensap. Haal de schillen eruit en laat de massa onder af en too roeren bekoelen. Spoel een puddingvorm om met eiwit en doe hierin het vocht zoodra het begint te binden. Stort de gelei als ze geheel gebonden is en dien haar op met geslagen room. JOACHIM RINGELNATZ. Zlok en behooftlg. De geestige Duitsche dichter, cabarettier cn ex-matroos Joachim Ringelnatz, wions bundels „Kuttel Daddeldu", „Allerdings" e.a., waarvan de groteske poëzie verwant is aan die van Christian Morgenstern, ook in ons land goede bekenden zijn, lijdt aan een longaandoening. Hij wordt in een zie kenhuis verpleegd en zijn vrienden en be wonderaars verspreiden een oproep om gel- delijken steun. Zij schrijven dat zij voor Ringelnatz geen aalmoes vragen maar slechts de rente van het kapitaal, dat hij in zijn lezers heoft belegd en dat die rente kan worden gestort op rekening van Her mann Mitter bij do Commerz- und Privat- bank te Leipzig met de toevoeging: „Son- derkonto Ringelnatz". ALBERT VERWET. In het Dnitsch. J. Günther schrijft in de Deutsche Allge meine Zeitung over Albert Verwey naar aanleiding van den bij den Hans Carl Ver lag te Münchcn verschenen bundel vertalin gen van diens gedichten door Rudolf Pann- witz. Vooral jonge, naar uitdrukking en in houd worstelende dichters, zoo besluit hij, mogen op Verwey gewezen worden, die zich inmiddels waarschijnlijk slechts dan geheel zal openbaren, als men deze vertalingen uitsluitend al6 tijdelijke brug tot het Neder landsche origineel zelf beschouwt. STUK VAN ANKER LARSEN. Op het nieuwe repertoire van den Ko ninklijken Schouwburg te Kopenhagen komt o.a. een stuk voor van den adviseur van den schouwburg, den schrijver Anker Larsen. Het is een moderne comedie, geti teld „Son af Zeus". VOOR HET A.S. DANSSEIZOEN. The Imperial Society of Teachers of Dan cing, de wereldorganisatie van Dansleera- ren, met haar zetel te Londen, hield dezer dagen haar 28e jaarlijksche Congres te Lon den in de Portman Rooms, Bakerstreet. Dit congres werd bezocht door de voor naamste dansleearen uit de diverse landen, lid van bovengenoemde organisatie. Het congres bedoelde de lijnen aan te ge ven, welke richtinggevend geacht kunnen worden voor het dansonderwijs in het a.s. seizoen. Het tegenwoordige dansprogramma, zoo als het door de Engelschen wordt aangege ven, omdat in hoofdzaak de Slow Foxtrot, de Quick Step, Waltz (Engelsche of Moder ne Waltz) en Tango. De Tango, zooals die voorheen door Pa rijs werd aangegeven, blijkt thans verdron gen door de Engelsche, welke in haar vorm meer beschaafd en beter opgebouwd is en internationaal toonaangevend ge noemd mag worden. Op dit congres werden verschillende va riaties ingestudeerd. ZATERDAG 11 AUGUSTUS. Hilversum, 1875 M. VA.RA. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor dc arbeiders in dc Con tinubedrijven. Carel Rijken draagt voor. De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins. „Liefde!" Hoorspollotje van El. Illlngworth, vertaald door Nol Bakkor Op to voeren door het V.A.R.A.-TooneeI o.l.v. Willem van Cappellen. 12.01 Eddy Walis en zijn Ensemble. 2.00 „Veilig Verkeer door eon nieuwe Motor en Kijwiclwct". Lezing door Mr. P. J. Mijksenaar. 2.20 Gramofoonmuziek. 8.00 Van het witto dook. Filmpraatje door M. Sluyscr. 8.15 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst met modewerking van Albert do Booy, zang. 4.00 Do Flierefluiters o.l.v. Jan van dor Horst mot medewerking van Albort do Booy, zang. 4.80 Het gebruik van melkbrood inplaats van waterbrood een algemeen belang, door S. NiJholt» voorzitter van de Propaganda-Commiasle voor het gebruik van Melkbrood. 4.46 Do Notenkrakers o.l.v. van Daaf Wins. 5.40 Lottorkundig overzicht, door A. M. de Jong. Boulo do suif (Vetbolletje), Guy do Mau passant. 6.01 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 6.45 Platen dezer maand. (Gramofoonmuziek), 7.16 Nabeschouwing over het Internationale Jeugdfeest te Luik, door Klaas Toornstra, voor zitter der A J.C.. 7.30 VA.RA.-mandolinc-ensemble o.l.v. Joh. B. Kok. 8.03 Men vraagt cn w\J draaienGrama- foonplaten waarom gevraagd is. 8.80 Do Flierefluiters o.lv. Jan van der Horst. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.30 Do Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 10.00 Persbureau Vaz Dias cn V.A.R.A.-Varia. 10.15 VA.R.A.-Orkcst o.l.v. Hugo do Groot. 11.00 Josoph Schmidt zingt, Gino Bordin cif Hawaiian-orkest spelen. Hulzen, 301.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muzickuitzending voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.15 Lunchconcert door do K.R.O .-Boy» oJ.v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Halfuurtjo voor de rijpere Jeugd. „Han denarbeid", door P. Fouwcls. I.80 Gramofoonmuziek. .00 Kinderuurtje, verzorgd door mevr. Sophie Nuwcnhuis van der Rijst cn mevr. Corrie Marrcs van den Ven. 4.00 Aansluiting gebouw „Concordia" te Loon Op Zand. Concert door do Koninkl. crk. Harmonie ..Sophia's Verconiging", dc Zangverccniging „Echo der Duinen", dc Koninklijko crk. Harmonie „Concordia". 6.30 Esperanto-nicuws door P. Hcilker. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 „Spannende Reisavonturen" door J. Baert de la Faille. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.10 Persbureau Vaz Dios. 8.15 Concert bij gelegenheid van de opening der Federatieve Muzlekwcdstryden te Nijmegen, onder auspiciën van de R.K. Muziekvereeniging Harmonie „Canisius" te Nijmegen, door het Mu ziekcorps der Steenkolenmijnen „Willem Sophia" tc Spekholzerhoide o.l.v. Jacq. Grillen. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.15 Tholen Van Lier. 9.30 De K.R.O.-Boya o.l.v. Piet Lustenhouwer. 10.15 Tholen Van Lier. 10.30 Persbureau Vaz Dias. 10.35 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. II.45 Gramofoonmuziek. B r u 8 s e 1 (Vlaamsche uitz.) 821.9 M. 12.17 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Concert door Max Alexys' orkest. 5.20 Concert door Chas Remue en zijn orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.66 Cellorccital door Gorge Pitsch, aan den vleugel: Ch. Scharrès. 8.60 „De Oorlog", oratorium van Peter Be- noit, uitgevoerd in do Sted. Feestzaal te Ant werpen. 10.50—12.20 Concert door Chas Remue en z\ja orkest. Brussel (Franscho uitz.) 483.9 M. 12.15 Concert door Max Alexys' orkest. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Concert door Max Alexys' orkest. 6.35 Zangvoordracht door Inès Maujcan. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Radio r"mphonie-orkesC o.l.v. J. Kumps. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Vervolg Symphonie-orkost. 10.2012.20 Concert door Chas Remue on z\jni orkest. Davcntry, 1500 M. I.20 Het Commodore Grand-orkcst oXv, H. Davidson. 2.20 Dansmuziek (gr.pl.V 2.50 Het Victor Olof Sextet. 3.50 Eugene Pini en zijn tango-orkest m.m.v. Diana Clare (zang) en Gustave Ferrari (tenor). 5.05 Orgelspel door Harold Ramsay. 7.05 Wclsch Intermezzo door Blodwcn Caerleon (alt). 7.20 Concert door Reginald King en zijn orkest. 8.20 Promenadeconcert uit de Queen's Hall to Londen door het B.B.C.-Symphonie-concert oJ.v, Sir Henry Wood m.m.v. Maggie Teyte (sopraan), Dennis Noble (bariton) en Irene Kohier (piano), II.0012.20 Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Hen ry Hall. Deut8chlandscnder, 1571 M. 12.20 Concert uit Breslau door het Oppcr-Si- lezische Gouw-Symphonie-orkest o.l.v. W. Mundry, 5.50 Concert door Leoni Kabella, zang en W. Jentsch, piano. I.30 Alles dreht sich", dansmuziek door Carl Woitschach cn Willi Glahé met hun orkesten. Kalundborg, 1261 M. 12.20 Concert uit Rest. „Wivcx" o.l.v. Chr. Höycr. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert door het Omroeporkest pJ.v, L. Gröndahl. 8.20 Oude Fransche dansmuziek door het Om roeporkest o.l.v. Emil Reescn. 9.20 Zang en declamatie. M.m.v. Tavs Neijen- dam (declamator), G. Hallander-Helleman (zang), en Carl Schnedler-Meyer (aan den vleugel). 10.25 Aage Oxenvad (klarinet) en Folmer Jen sen (piano). 10.45 Concert door Mandoline-kwartet. II.1612.35 Dansmuziek uit Rest. „Nimb" o.l, Jens Warny. Keulen, 455.9 M. 10.50 Concert door Jenny Artz, sopraan, El- friede Dickob, piano en H. Haasz, piano. 12.20 Orgelconcert m.m.v. Schrammcl-ensem- ble en H. Kirsch, bariton. 1.20 Concert door „Die fröhlichon Fünf'. 7.20 Dansmuziek door Leo Eysoldt en zijrt orkest. Pa rij 8 (Radio Paris) 1648.4 M. 10.3511.50 Concert uit Vichy. 12.202.20 Concert door Lucien Goldy en zijn orkest. .20 Pupuiair concert door hot „Orchestre Na tional" o.l.v. Raoul Labis, m.m.v. Renée Senac, Gina Relly en de H.H. Cambon en Lorges. 10.50 Dansmuziek door Paul Dony, en zUtf orkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7