TRAINING VOOR BERLIJN 1936 H. M. Koene Jzn. HET TRAININGS- FONDS Massa's Schillen Massa's Voorburg Massa's Advocaa Woninginrichting en Kunstnijverheid .Torenstraat no.l hoek Planïsoen-West MEJ. SCHUURMAN UITGESCHAKELD SLECHTE BAAN TE LEIPZIG DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN ARGO-TWEE FINALIST HUIZE BENTLEY DE A.N.W.B. BIJEEN De Europeesche kampioen schappen te Turijn EES 'AT H LET I EK Enkele mededeelingen van den K.N.A.U.-voorzitier A. J. G. Strengholt Voor de awletiek beteekent de buitenge woon belangrijke inschrijving voor de wedstrijden, die morgen in het Stadion te Amsterdam gehouden zullen worden, een zeer bijzondero propaganda. De talrijke we reldrecordhouders plaatsen door hun sa menkomst de athletiek in het middelpunt van do belangstelling van sportief Neder land. En terecht, want het is zéér te be treuren, dat de athletiek in ons land nog niet een zeer veel grootere belangstelling en beoefening trekt, dan op het oogenblik het geval is. De kern aller sporten is zon der eenigen twijfel de athletiek, die nood zakelijk beoefend moet worden door allen die het op hun eigen gebied tot een top prestatie willen brengen, maar die boven dien toch ook zeker tot de mooi? spor ten gerekend mag worden en het ten volle verdient dat er belangrijk meer aandacht aan geschonken wordt. Waar Amsterdam gedurende deze dogen rond den twaalfden Augustus het centrum ie, hoe tijdelijk ook, van do geheele man nelijke athletiek-wereld, hebben wij, na een bozoek aan het Stadion, waar de Nieuw- Zeelandscho wereldrecordhouder Lovclock trainde, ons ook nog tot den heer A. J. G Strengholt, voorzitter van de K.N.A.U.. ge wend om over verschillende voor de athletiek belangrijke vraagstukken zijn oordeel in te winnen. liet is niet aan twijfel onderhevig dat zoowel het K.N.A.U.-bestuur als de commissie tot organisatie van het jaar lijksch Internationaal Athletiek Concours groot voordeel trekken van den energiekeu arbeid van den K.N.A.U.-voorzitter. Wan neer van dit Zondag a.s. te houden con cours voor de propaganda van de athletiek ln ons land een gunstige werking uit zal gaan, zooals te verwachten is, dan is dit voor een groot gedeelte ook een succes voor het Unie-bestuur, dat zich voor do verbete ring van het peil zoowel als voor de ver breiding van de athletiek-beoefcning bijzon der veel moeite getroost. Er is dan ook een achterstand in te ha len. Wanneer men bedenkt flat de voetbal en athletiek-beoefening in ons land tegelij kertijd begonnen zijn, bij de oprichting van den „Nederlandscho Voetbal- en Athletiek- Bond" in 1899, en dan vergelijkt de door deze sporten afzonderlijk bereikte resulta ten, dan zal men moeten toegeven, dat er hard gewerkt zal moeten worden om de athletiek de plaats te doen toekomen, die deze mooie, gezonde en belangrijke sport zoo ten volle verdient. Zooals gezegd, er wordt door de K.N.A.U. hard gewerkt, vooral ook voor een goede vertegenwoordiging op de Olympische Sp len 1936, waarvan wij nog slechts één vol athletiek-seizoen verwijderd zijn. De heer Strengholt is vol goeden moed dat met al ler energieke medewerking een goede ploeg afgevaardigd zal kunnen worden. Wij brachten in herinnering, dat ook de financieele zijde, die o.a. besproken is dit jaar op de jaarvergadering van de K.N.A.U., welbewuste verzorging vorciscbt. Op deze vergadering is voor het trainings fonds gecollocteord, welke collecte 117 63 opbracht. Wij stelden de vraag of aan dit bedrag nog belangrijko sommen zijn toe gevoegd. Aan het trainingsfonds, deelde de heer Strengholt mede, is in den loop van dit seizoon een 2500 toegevoegd, waarvan echter weer afgegaan is voor de uit het fonds bestreden uitgaven voor training. Vooropgesteld moet worden, dat bet nu be- reikto bedrag volstrekt onvoldoende is. In de eerste plaats zal de training, die in 1935 zoo energiek mogelijk ter hand geno men zal moeten worden, natuurlijk veel geld kosten, maar dan moeten ook nog de kosten van de afvaardiging naar Berlijn bestreden kunnen worden. Wij hebben met opbrengsten van wedstrijden en op vele andere manieren een bedrag bijeen weten te brengen, dat weliswaar veel hoop wekt, maar dat, het is reeds gezegd, nog lang niet voldoende is. Hoe zuinig wij ook zijn, een uitgebreid internationaal programma, zoo als wij dit seizoen meomaken, beteekent al tijd extra uitgaven. Zijn wij in staat extra uitgaven, die voor onze athletcn bezoeken aan Londen en Turijn mogelijk maken, te doen zonder de speciale training voor de uitzending naar Berlijn in gevaar te bren gen, dan kan door de opgedane ervaring weer een veel beter resultaat onzer deelne mers tegemoet gezien worden. Met den grootsten dank voor het tot nu too reeds De drie onovertrefbare»: HAVIK 41 TELEFOON 292 door zeer velen gedane belangrijke werk blijven wij er dan ook op hameren: steunt ons trainingsfonds, op dat Nederland op waardige wijze bij de komende Olympische Spelen athletisch vertegen woordigd zal z ij n. Met de overtuiging dat door liet centrale bestuur van de K.N.A.U. voor de belangen van onze athletiek nauwlettend gewaakt A. J. G. STRENGHOLT. wordt, dankten wij den beer Strengholt voor zijn inlichtingen. Moge het gelukken langs den ingeslagen weg de athletiek op de plaats te brengen, dio deze tak van sport ten volle toekomt een plaats, die zij in andere landen reeds bezit, maar zich in ons land nog verwerven moet. ZWEEFVLIEGEN. HET EERSTE NEDERLANDSCHE TWEE PERSOONS-ZWEEFVLIEGTUIG. Aankomst op 19 Auguslus a.s. te Arnhem. Zooals men reeds van verschillende zijden heeft vernomen, is het eerste Hollandsche en het grootste Europccsche tweepersoons- zweefvliegtuig, ontworpen door den Hollan der Hoekstra cn medegebouwd door den ingenieur Oyens, beiden te Amsterdam, de zer dagen gereed gekomen. Het zal op Zondag 19 Augustus achter een motorvliegtuig gekoppeld worden en tegen ongeveer half tw«e uur starten van Schip hol te Amsterdam en vandaar zijn vlucht naar Arnhem gaan ondernemen. Het motor vliegtuig zal worden bestuurd door den in structeur van de Nationale Luchtvaartschool te Amsterdam, den heer Sluyter, terwijl het motorloos toestel zal worden bestuurd door den instructeur van de Arnhemsche Zweef- club, den heer Reumerman. Het spreekt vanzelf dat men in Arnhem deze gelegenheid niet ongemerkt zal laten voorbij gaan. Er zijn bereids plannen ge maakt om dien middag een zoo feestelijk mogelijk aanzien te geven. Van het vertrek der toestellen vau Schip hol af, zal er een reportage worden gege ven, waardoor de bezoekers van het terrein geregeld op de hoogte zullen worden gesteld van de bevindingen der toestellen, die zul len vliegen via Amsterdam, Bussum, Soes- terberg, Ede en Arnhem. Ongeveer drie uur worden de toestellen te Terlct verwacht. Op twee duizend meter hoogtezal het zweef vliegtuig van het motortoestel worden afge koppeld. Het motorvliegtuig zal terstond landen, terwijl het zweefvliegtuig nog eeni gen tijd in de lucht zal blijven voor het ge ven van enkele demonstraties. Terstond na de landing van het toestel zullen door den voorzitter der A. Z. C. den ontwerper en den medobouwer van het nieuwe toestel worden gehuldigd. Daarna heeft de plech- tigo doop van het tweepersoons zweefvlieg tuig plaats. Vervolgens zal de voorzitter der A. Z. C. een korte inleiding houden over het onderwerp „Zweefvliegen" en dan zullen door de verschillende toestellen, welke op het terrein aanwezig zullen- zijn, natuur lijk ook met het nieuwe! demonstraties worden gegeven onder andere van dc ver schillende starten. ATHLETIEK Fen spiertje in het dijbeen geblesseerd Londen, 10 Aug (V.D.) Vandaag is komen vast te staan, dat Tollien Schuur man onmogelijk Zaterdag aan de wedstrij den der Wcreld-Vrouwenspelen kan deel nemen, wegens een blessure, welko zij gis teren heeft opgeloopen. Wij hadden heden een onderhoud mot onze landgenoote cn zij deelde ons dadelijk mede, dat zij zeer teleurgesteld is door dit ongeval. Zij is ondei zocht door een genees heer. maar deze achtte haar niet in slaat aan de verdere wedstrijden deel te nemen, zoodat zij is uitgeschakels en dus haar goede kans op het kampioenschap over 60 M. niet kan verdeditren. Maar hoe is het echter gebeurd? vroe gen wij. Het was in de halve finale op de 60 M toen ik tegon Kuhlman en Maguire liep. aldus vertelde Mej. Schuurman, dat ik on geveer 10 M. voor de finish plotseling een vreesclijke pijn in mijn dijbeen voelde. La ter bleek, .dat een dijspiertje geblesseerd was Ik werd nog op het terrein onder zocht, maar de dokter copstateerde helaas, dat deze blessure in geen géval voor Zater dag zou zijn genezen, zoodat ik van het deelnomen van alle andere wedstrijden moe6t afzien. Mijn plaats in de finale op de 60 M zal worden ingenomen door Me juffrouw Doorgeest. Onze estafette is na tuurlijk ook verzwakt, aldus besloot Mej. Schuurman haar mededeelingen. U begrijpt wat een teleurstelling dit voor mij moet zijn. Mej. Schuurman--zal, zoo vernamen wij nog nader, tot en met Zaterdag volledige rust houden, waarna; zij met de andere athletcn naar Nederland zal terugkeeren. WIELRENNEN Vol hobbels en scherpe punten Daarop wereldkampioen schappen Leipzig, 10 Aug. (V. D.) Gisteren hadden wij gelegenheid de Hollandsche renners, die hier reeds eenige dagen zijn, bij het Irainen, aan het werk te zien. De stemming is bizonder goed en dat kan ook niet anders, dank zij de prettige leiding van den heer Swaab de Boer. Ook dc ver zorgers, Guss Schilling en Bontekoe, zijn goed over hun renners te spreken. Zonder uitzondering zijn do ren ners teleurgesteld over den toe stand van de baan. De Lcipziger baan is zeer oud, de outillage pri mitief en slecht. Niet alleen onze landgenooten zijn ontevreden, maar de Belgen en zelfs de Duitschers kunnen niet begrijpen hoe het mogelijk is de wereldkampioen schappen op zoo'n baan te laten verrijden. Vanmiddag konden wij dan ook een paar flinke valpar- tijtjes zien. Na tien oefenrondjes zijn de toch reeds zwaardere trai ningsbanden doorgesleten. De haan zit vol hobbels en scherpe punten. Iedereen is van oordeel, dat men met verrassingen rekening moet houden. Het traject voor den wegwedstrijd is beter. Wel liggen er veel bochten in, maar dezo zijn niet erg gevaarlijk. Het grootsto gedeelte van den weg loopt door een bosch, wat aangenaam is, aangezien het op het oogenblik tamelijk warm is. De wegrenners zijn over het traject, dat zij reeds meerdere malen aflegden zeer te vreden. Men krijgt heelemaal niet den indruk, dat hier Zaterdag de wereldkampioen schappen aanvangen. Wil men een beetje voor den dag komen, dan moet er in de laatste uren nog becl wat gebeuren. We zagen een man met een verfpot rondloo pen, waarbij bet wel in de bedoeling zal liggen de vervelooze en verwaarloosde boel nog een kleurtje tc geven. Voor dc pers wordt een barak je als tclefoongelegen beid ingericht. liet is goed, dat men ons dat verteld heeft, we zouden er uit ons zelf niet zoo zijn opgekomen, om do een voudige reden dat er nog geen toestel of iets te vinden is, dat het doel zou kunnen verraden. WATERPOLO EUROPEESCH KAMPIOENSCHAP TE MAAGDENBURG. Voor de loting van het te Maagdenburg te spelen Europeesche kampioenschap wattrpolo zijn de ploegen in twee groepen ingedeeld. Elke groep speelt een halve competitie. In groep I spelen: Hongarije, Belgie, Ne derland, Jocgo-Slavic en Frankrijk. In groep II: Duitschland, Italic, Tsjccho-Slo- wakije, Spanje en Zweden. ROEIEN Gering succes voor de Neder: landsche deelnemers Luzern, 10 Augustus (V.D.). Hedenmid dag orn twee uur zijn op de Rothsee, onder begunstiging van mooi, zonnig weer, de Europeeschfi rocikampioenschappen aange vangen met de voorwedstrijden. Van de vier deelnemende Nederland6che ploegen, heeft alleen de Argo-twec-met- stuurman zich in de finale weten tc plaat sen. De ploeg werd tweede achter Italië, cn voor België en Spanje. De Nereusvier ein digde op de vierde plaats, achter Hongarije, Joogo-Slavié en Duitschland en voor Belgie cn Spanje. De Laga vier-zonder-stuurman werd derde achter Duitschland en Honga rije en voor Polen. De Njord-acht arriveer de als vierde achter Italië, Denemarken en Frankrijk en voor België en Spanje. Vier met stuurman. Begonnen werd met het nummer vier met stuurman, waarin startten: 1. Hongarije, 2. Nederland, 3. Duitschland, 4, België, 5. Span je, 6. Joego-Slavië. De groote verrassing van deze eerste heat wa6, dat de favoriete Duitsche ploeg in den eindspurt werd geslagen. Joegoslavië nam dadelijk na het vertrek de leiding en had hij 1000 Meter een voor sprong van een boot lengte voor onze Ne- reus-vier en Duitschland, die boord-aan- boord roeiden en een vinnigen kamp lever den. Bij 1500 Meter lag Joego-Slavië twee bootlengten voor op Duitschland. Op korten afstand volgden Nederland en Hongarije. Na de 1750 Meter zetten de Hongaren een schitterende eindspurt in. De Nederlandscho vier kon het tempo niet volgen en zakte af Op de laatste honderd Meter 6laagde de Hongaarsche ploeg erin Joegoslavië, dat nog steeds aan den kop lag, voorbij te roeien en als eer6te de finish te bereiken. De uitslag was: 1. Hongarije 7 min. 2.6 sec.; 2. Joegoslavië 7 min. 3.2 sec.; 3. Dultsch land 7 min. 3.6 6ec.; 4. Nederland 7 min. 16.4 soc.5. België 7 min. IS sec.; 6. Spanje 7 min 42.4 sec. De tweede heat van dit nummer werd ge wonnen door Italië in 6 min. 55.6 sec.; 2. en 3. Zwitserland en Frankrijk 7 min. 1.4 sec.; 4. Polen 7 min. 12.8 sec., 5. Tsjecho-Slowa- kije 7 min. 14.4 sec. Daarna volgde het nummer Skiff: le heat- 1 Zwitserland 7 min. 42 sec.; 2. Polen 7 min. 49.6 sec. 2e beat: 1. Duitschland 7 min. 42.6 sec.; 2. Frankrijk 7 min. 54.6 sec. Twee met stuurman. De uitslag van de eerste heat van het nummer twec-met-6tuurman luidde: 1. Hon garije 8 min. 5 sec.; 2. Frankrijk 8 min. 7 sec.; 3. Polen 8 min. 17.8 sec.; 4. Zwitser land 8 min. 20 sec. De tweede heat ging tu6echcn: 1. België, 2. Spanje, 3. Nederland, 4. Italië. Na 250 Meter logen Nederland en Italië bo.ord-aan-boord, met België en Spanje een bootlengte daarachter. Bij 500 Meter had de Argo-twee de leiding. De ploeg moest ech ter hard vechten om de voorsprong te be houden. Steeds spurtten de Italianen bij Inmiddels was het verschil met België en Spanje reeds vier bootlengten geworden. De vinnigo strijd tusschen de Italianen en on ze ploeg werd eindelijk in het nadeel der onzen beslecht en nam Italië de leiding Toch duurdo dit niet lang, want bij 1000 Meter spurtten de Wageningers weer bij en lagen zij tot 1500 Meter vrijwel gelijk met de Italiaansche boot. Toen gingen de Ita lianen er echter in geweldig tempo vandoor om tenslotte do race met een voorsprong van twee bootlengten te winnen. In den eindspurt werd Spanje door Bel gië ingehaaïd. De uitslag luidde: 1. Italië S min. 19.6 sec.; 2. Nederland 8 min. 26.8 sec.; 3. Bel gië S min. 432 sec.; 4. Spanje 8 min. 45 6cc. /ior zonder stuurman. Daarna kwam aan de beurt het nummer vier zonder 6tuurman. De uitslag van de eerste heat luidde: - 1. Zwitserland 6 min. 41 sec.; 2. Italië 6 min. 42 sec.: 3. Frankrijk 6 min. 43.2 sec.; 4. Joego-Slavië 6 min. 51.2 6cc. In de tweede heat roeiden legen elkaar: 1. Hongarije, 2. Nederland, 3. Duitschland, 4. Polen. De Hongaren waren het snelste van start, gevolgd dojr Polen, Nederland en Duitsch land. Zoo bleef de positie tot bij 500 Meter. Toen kwamen de Duit€chers naar voren en bij 750 Meter hadden zij reeds met een halve bootlengte voorsprong dc leiding voor Hongarije, dat ernstig door Nederland werd bedreigd. Tot 1250 Meter kwam er in deze verhouding geen verandering. Neder land spurtte daarna wat bij. Dc Duitsche boot lag echter onbedreigd vooraan, zoodat een Duitsche zege zeker was Hongarije had het niet gemakkelijk tegen de Nederland- schc ploeg, maar bij 1S00 meter hadden de onzen niets meer in te brengen en moesten zij met de derde plaats genoegen nemen De uitslag was: 1. Duitschland 6 min. 41.8 sec.; 2. Hongarije 6 min. 49.8 sec.; 3. Neder land 6 min. 54 sec.; 4. Polen 7 min. 1 sec. do Achtriemsgieken. achtriemsgiekcn Daarna verschenen aan den start. De eerste heat ging tusschen: 1. Dene marken; 2. Italië; 3. België; 4. Spanje; 5. Frankrijk; 6. Nederland. Het wa6 een prachtig gezicht deze zes booten tegelijk van start to zien gaan. Dc Italianen namen direct de leiding, doch de Njordploeg liep goed door en slaagde er bij 250 Meter in, goed bij te komen. Bij 500 Meter liepen de Denen in en veroverden zij de tweede plaats voor de onzen en Frank rijk. De voorsprong van de Italianen op do Denen was 6lechts gering. Tot bij 1000 Me ter roeide Nederland op de derde plants. Daarna zakten de Leidenaren tot de vijfde plaats af. Bij 1500 Meter lag Italië een boot- lengte voor Denemarken, op korten afstand volgden Frankrijk en Nederland. Bij 1800 Meter zetten Italic en Denemarken gelijk tijdig de eindspurt in, welke in het voor deel van de Italianen werd beslist. Frank rijk veroverde de derde plaats cn Neder land kwam nog wat naar voren en eindigde als vierde. De uitslag luidde: 1. Italië 6 min. 12.6 6ec.; 2. Denemarken 6 min. 15.6 6ec.; 3. Frankrijk min. 25.2 6ec.; 4. Nederland 6 min. 314 6ec.; 5. België 6 min. 34.6 sec.; 4. Spanje 6 min. 41.6 sec. De tweede beat van dit nummer werd ge wonnen door Hongarije in 6 min. 10.4 6ec.; Zwitserland 6 min. 12.2 sec.; 3. Duitsch land 6 min. 14 sec.; 4. Joego-Slavië .6 min. 17 sec.; 5. Tsjecho-Slowakije 6 min. 21.6 sec De nummers een en twee van eiken heat komen in de finale. Leusdcrwcg 218 ROOMIJS MOCCAIJS 1.50 per liter. Tel 1807 i 1.51 VANILLE IJS VRUCHTENIJS 1 1.50 per litor. Speciale Thermoflcsch-verpakking. Bezorging door de geheele stad. Een en ander uit het jaarverslag Zwolle, 11 Aug. Heden is tc Zwolle de jaarlijkscbe algemeene vergadering aange vangen van den A.N.W.B. Toeristenbond voor Nederland, welko bijeenkomst geleid werd door den voorzitter, den heer Edo J. Bergsma te Arnhem. Na een kort openingswoord van den voor zitter werd in behandeling genomen het 51e jaarverslag van den A.N.W.B., uitgebracht door het dagclijksch bestuur. In het jaar verslag wordt de jubileumviering slechts kort vermeld, welko herdenking dank zij een degelijke voorbereiding, dank zij gun stig weer cn dank zij het medeleven en meedoen van heel het volk, bizonder ge slaagd is. Na het memoreeern van de jubileumda- gen en het feit, dat mede in verband met het 50-jarigo jubileum, ook nog do honderd duizend leden kon worden gepasseerd, worden in de tweede plaats waardeerende regel6 geschreven over den heer G. A. Pos, dio dit jaar door den dood uit het A. N. W. B.-werk werd weggerukt. Uitvoerig wor den nogmaals de talrijke verdiensten van Pos gememoreerd Het internationaal verkeer der A.N.W.B.- leden bleef zich ondanks beperkingen en belemmeringen in stijgende lijn ontwikke len. Ook over deze aangelegenheden wor den duidelijke statistieken in het jaarver slag gepubliceerd, waarbij ook gold de bizonder sterke ötijging wat betreft do bui- tcnlandsche reisinÜchtingen. zoowel wat be treft het auto-toerismc, het motor-, het rijwiel-, het wandel- cn watertoerisme. Na tuurlijk worden deze verschillende onder deden in het jaarverslag niet vergeten en aan het wandeltocrisme, het watertoerisme, het ijstoerisme, het ruitertoerisme, het luchttoerismc worden apparte hoofdstukjes gewijd. Uitvoerig wordt in het. jaarverslag het vruchtbaar cn opbouwend werk gememo reerd der wegencommissie A. N. W. B. K. N. A. C. en zeker is het voor een belang rijk deel aan deze commissie te danken dat betere weg- cn verkccrstoestanden ook dit jaar konden worden verkregen. Aan het verkeer in liet algemeen worden talrijke pagina's gewijd, speciaal ook wat betreft de uitbreiding cn verbetering van het vegwij- zer-systeem. In zeer waardeerende woorden wordt her innerd -aan -het afscheid van jhr. Jan Foith als hoofd-iedacteur van „De Kampioen". Veel cijfermateriaal staat in het jaarver slag vermeld betreffende de bondsinstcliih- gen in binnen- cn buitenland, waarbij blijkt, dat b.v. Jiet aantal bondshotcls' in het buitenland zeer sterk is gestegen. In het. jaarverslag staan tenslotte nog uitvoerige mededeelingen omtrent de in wendige organisatie, wat betreft hét. dage- lijkscb en liet algemeen bestuur e.d. Aan het slot worden de leden opgewekt dc taak, die door onverstandig bezuini gingsbeleid in vele opzichten bedreigd wordt, ook in de volgende jaren to vol brengen. ATHLETIEK De training van de Nederland: sche vertegenwoordigers in vollen gang Amsterdam, 10 Aug. De training van do „grosplocg" der Nederlandscho cracks is op het oogenblik in volle gang. In verschil lende plaatsen van ons land zijn de trai ners van de Putte, Korver, Van der Mey, Kossak, Van den Berge druk bezig de athle tcn in de fijne knepen van de athletiek te onderrichten. Op het oogenblik staat nog niet vast, wie uitverkoren zullen worden de Nederland scho kleuren bij de Europeesche Athletiek- kampiocnschappcn te Turijn te verdedigen. Echter zal uiterlijk 20 Augustus het defini tieve team worden samengesteld. Zooals men weet, heeft do Ficlal, de Ita- ilaansche Athletiek Unie, aan vier Holland sche athletcn vrij reizen en vorblijf aange boden; doch het ligt in de bedoeling van de Unielciding zooveel mogelijk athletcn, als de financiën toestaan, uit te zenden. Daarbij ziin echter zekere beperkingen in acht te nemen. Voor verschillende num mers zijn n.l. door dc internationale fede ratie (de I.A.A.F.) minimum-eischen ge stold. Deze zijn voor hoogspringen 1.80 M.» verspringen 6.80 M., polstokhoogspringen 3.60 M., liink-stap-sprong 13.60 M., kogel- stooten li M., discuswerpen 43 M., en speer werpen 58 M. Aan deze minimumeischen moeten dc deelnemers voldoen, willen zij bet recht hebben deel to nemen aan de piironiiike wedsP-'^on. In z.g. „voorronden" wordt dit uitgemaakt. Zooals men ziet, zijn alleen op de spring- en werpnummers mi nimum-eischen gesteld. Dit geschiedde, om dat deze nummers zeer tijdroovend zijn. Op het speerwerpen na zijn er op alle spring- en werpnummers Nederlandsche athletcn te vinden, die aan de minimum eischen voldoen. Echter beteekent dit na tuurlijk niet, dat zij allen uitgezonden zub len worden. Criterium voor de uitzending is n.l. de redelijke kans op een plaats in do finale. Wie dit zullen zijn, wordt bin nenkort, doch uiterlijk 20 Augustus, uitge maakt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10