FRAAIE OVERWINNINGEN VAN BERGER DE AMERIKANEN GESLAGEN LOVELOCK SLAAT BONTHRON Maandag 13 Augustus 1934 AMERSFOORTSCH DAGBLAD 33 e Jaargang No. 37 NEDERLANDSCHE DAMES GEHULDIGD DE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN IN HET STADION Kusocinsky tracht in schitterende stijl zijn wereldrecord 4 Engelsche mijl te verbeteren, hetgeen niet is gelukt (Van onzen eigen verslaggever). De Amerikanen hebben in Amsterdam voor de eerste maal gedurende hun Euro- peeschc toer athlcten ontmoet, die zij als hun meerderen moesten erkennen. En het kan voor onze landgenooten daarbij een groote bevrediging zijn, dat in de sprint nummers onze deelnemers, in de eerste plaats Berger en ook de dames, een meer derheid hebben kunnen aantoonen. Vooral in de 200 M. heeft Berger een fraaie, zwaarbevochten zege weten te behalen. Be halve in de nummers waar een overwin ning op de Amerikanen onmogelijk was, hebben zij of verloren, dan wel met moeite gezegevierd. Zij hebben in ieder geval een tegenstand ontmoet, zooals hen in Europa nog niet geboden was en wij kunnen de organisatoren van dit athletiek-concours niet dankbaar genoeg zijn, dat zij ons land de plaats hebben doen zijn, waar deze wedstrijden zijn gestreden. Weliswaar zijn de fenomenale tijden niet bereikt, die deze wereldrecordhouders, men zou haast zeg gen: gewend zijn te behalen, maar dit was te wijten aan weersomstandigheden, die voor alle deelnemers evenveel moeilijkhe den veroorzaakten, zoodat er wel geen wereldrecords gebroken werden, maar de onderlinge strijd even snannend bleef als ware het het best mogelijke weer geweest. Het Stadion is niet zoo gevuld als bij een internationale voetbalwedstrijd, maar her bergt toch een voor een atletiekwedstrijd respectabel getal toeschouwers. De baan is door de morgen-regen erg vochtig en daar door voor de athlcten zwaar. Er staat een stevige wind. waarvan do athlcten na tuurlijk eveneens last hebben. Erger voor deelnemers en publiek zijn nog de regen buien, waaronder de prestaties te lijden hebben, hetgeen uit de gemaakte tijden duidelijk blijkt. Om 10 voor 2 starten de Marathonloo- pers. luide toegejuicht door het publiek. Zij maken één ronde en verdwijnen door de groote toegangspoort onder de Marathon tribune. De wedstrijden in het Stadion gaan nu beginnen. De starter lost een paar proef- schoten. De deelnemers voor de eerste nummers, 100 M. hoeren, speerwerpen en hoogspringen, komen aan den start. 100 M. hardloopen. De eerste serie 100 M. hardloopen begint met een valsche start, dan gaat het goed: eerste wordt Peacock (V. S.) 10.7, tweede Yates (Austtralic) 11 sec. en derde Boersma (Ned.) 11.2. De tweede serio brengt wederom een valsche start. Sweeney wint op zijn ge mak, Benz wordt op liet nippertje tweede. Tijden: eerste Sweeney (Eng.) 11 sec., twee de Benz (Ned.) 11.1 sec. en derde Jansen (Ned.) 11.2 sec. De derdo serie wint Berger (Ned.) 10.8 sec., tweede Theunissen (Zuid-Afrika) 11 sec., derde Osendarp (NecL) eveneens 11 sec. Als de beslissing geloopen wordt, heerscht er in het Stadion de grootste spanning. Allen weten dat als ergens een Nederlandsch succes to behalen valt, het in dit nummer zal moeien zijn. Voor deze beslissing komen aan den start in deze baan-volgorde: (1) Sweeney, Engeland, (2) Benz, Nederland, (3) Berger, Nederland, (4) Theunissen, Zuid-Afrika, (5) Peacock, Ver. Staten en (6) Yates, Australië. Berger is zeer snel weg, neemt den kop, loopt in schitterende vorm en wordt fraai eerste. Onze landgenoot is daarmede de eersto Europeaan, die den Amerikaan Peacock een nederlaag toebrengt. Doordat de loopers den wind tegen hebben, is de snelst mogelijke tijd niet gehaald. De over winning van Berger was zeer fraai, zoodat voor de overigen de strijd eigenlijk slechts om de tweede plaats ging. Eerste is dus Berger, Nederland, in 10.5 sec., tweede werd Peacock, Ver. Staten, in 10.6 sec., derde Theunissen, Zuid-Afrika, in 10.7 sec. Vier, vijf en zes werden Sweeney, Benz en Yates. 100 M. dames. De dames gaan zich dan gereed maken voor de series 100 M. hardloopen. Daaraan vooraf gaat nog een eenvoudige huldiging van de Nederlandsche dames-estafette ploeg, die zicli op de Wereldspclen voor Vrouwen zoo kranig heeCc geweerd, on danks het ongeval van Tollien Schuur man. De heer A. J. O. Strcngholt, de voor zitter van de K.N.A.U., sprak voor de mi crofoon enkele hartelijke woorden tot de dames, waarbij hij Tollien Schuurman, die too'a CToote teleurstelling moest doorma ken, er aan herinnerde hoe zij toch de eerste was geweest, die onze dames met hun succes in de estafette gelukwenschte. Voor de K.N.A.U. sloot de heer Strcngholt zich daarbij van harte aan, waarbij hij de dames eenigo bloemen aanbood. In de eersto serie wint Cor Aalten ge makkelijk in 12.8 sec., terwijl mej. de Vries met 13.2 sec. tweede werd. Derde was mej. Winter in 13.3 sec. In de tweede serie loopt een Amerikaan- sche mee. Miss Redman, die echter kans loos derde wordt. Eerste is mej. Dalmolen in 12.8 sec., op den voet gevolgd door mej. Martin in 13.1 sec. als tweede. Derde miss Radman 13.3 sec. De derde serie wordt gewonnen door mej. Doorgeest (13.5 sec.), met als tweede mej. Messmann (13.6 sec.), terwijl derde wordt mej. Koster van U. D A., eveneens in 13.6. De zes in de finale geplaatste dames leveren in de beslissing een feilen strijd. Eerst neemt mej. Doorgpest van A.D.A. don kop, maar zij moet de leiding afstaan aan de dames Aaltcn, Martin en Dalmolen. Do tijden werden ook hier ongetwijfeld bona dceld door den regen, die juist gedurende deze wedstrijd weer eens opnieuw begint. Het eindresultaat is hier: (1) mej. Aalten, T.O.V., in 12 4 sec., (2) mej. Martin, Olym- pia, in 12.8 sec., (3) mej. Dalmolen, Brun hilde, in 12 9 sec (4) mej. Messmann, A.V., (5) mej. Doorgeest, A.D.A.), (6) mej. De Vries, A.D.A. Speerwerpen. Bij het speerwerpen waren slechts drie Nederlandsche deelnemers, die het niet tot het Ned. record konden brengen. Van Meyl, de recordhouder, werd met 54 M. 75 gesla gen door v. d. Pol met 56 M. 37V2. Derde werd Collaris met 53 Af. 2SJ4. 400 M. hardloopen. Ilardin in de zesde baan neemt van den aanvang af een grooten voorsprong, die hij weet te behouden tot het einde; tusscnen hem en de anderen wordt Stoncley onbe dreigd tweede. (1) Ilardin (V.S.) 47.9 sec.; (2) Stoncley (Eng.) geen tijd opgenomen; (3) Van Rhijn (Ned.) 51 sec.; (4) Prinsen (Belgie) 54.6 sec. Van Rhijn blijft dus 2 se conden verwijderd van het op Paulen's naam staande Ned. record van 49 seconden. 800 M. hardloopen. De start gaat direct goed. Eastman (V.S.) leidt, gevolgd door Cooper (Engeland). Zij loopen ver uit, waarbij Eastman onbe dreigd eersto wordt, ver voor op Cooper, die op zijn beurt op grooten afstand ge volgd wordt door Bouman (Ncd.), dio Dop (Ncd.) voor weet te blijven. Eastman, eerste in 1 min. 53.3 en Cooper, tweede in 1 min. 56.4, blijven beiden binnen het Ned. record, dat met 1 min. 56.6 op naam van Hoogcrwerf staat. De uitslag voor dezen strijd is (1) East man in 1 min. 53.3; (2) Cooper in 1 min. 56.4; (3) Bouman in 1 min. 59.9; (4) Dop in 2 min. 013; (5) Sierhuis en (6) Tackcma. Eastman, die direct al met een felle spurt vooi was, liep in een opvallend fraaie stijl. De poging van Cooper om bij hem te komen lukte niet, zoodat de Amerikaan onbedreigd won. 1500 M. hardloopen. De deelnemers aan de 1500 M. hardloo pen komen dan aan den start. De groote deelneming van internationale sterren maakt, dat vooral voor dit nummer in alle werelddeelen de grootste belangstelling. Cornes (Eng.) leidt ver voor de anderen, die meer bijeen blijven. Cornes loopt ver uit; na één ronde komt Lóvclock (Nw. Zee land) naar voren, samen met Bonthron (Ver. Staten) gevolgd door Devuyst (België) De eerste 800 M. worden afgelegd in 2 min. 2 sec. Lovelock komt Bonthron voor en haalt Cornes in, 12 Meter op Bonthron voor. Dan loopt met grootsche spurt Lovelock uit, passeert als eerste en met een even eens fraaie spurt wordt Bonthron vóór Cor nes, die uitgeloopen is, nog tweede. De tweede nederlaag is toegebracht aan de Amerikanen. Na onze landgenoot Ber ger weet Lovelock do Amerikaansche suprematie te breken. Weliswaar behoudt Bonthron zijn wereldrecord, met den tijd van 3 min. 48.8 sec., maar Lovelock bereikt een fraaien tijd met 3 min. 53.3 sec. De uitslag is dus: (1) Lovelock, Nw. Zee land, 3 min. 53.3; (2) Bonthron, Ver. Staten, 3 min. 54.1; (3) Cornes, Eng., 3 min. 54.9; (4) Devuijst, België, 4 min. 6.6; (5) Fcenstra, Ned., 4 min. 12.7. De Belg overtreft dus nog het Neder- Berger. landsch record van 4 min. van J. Zeegers Jr. sec. op naam 200 M. hardloopen. De volgende deelnemers starten in deze baanvolgorde: (1) Yates, Australië; (2) Sweeney, Engeland; (3) Berger, Ned.; (4) Osendarp, Ned.; (5) Kane, Ver. Staten; (6) Theunissen, Zuid-Afrika. In een feilen strijd weet Berger hier zijn tweede overwinning te behalen. Ilij wordt eerste voor Sweeney en Kane, daarmede zijn capaciteiten op den korten afstand dui delijk bewijzend. Berger heeft in deze wedstrijden de hoop, die op hem gevestigd wös, waarlijk niet beschaamd. De tcekenen, die er we zen, dat hij weer geheel in vorm kwam, zijn bewaarheid en hij heeft ons land Zon dagmiddag aan twee overwinningen ge holpen, in een strijd tegen de beste athle- ten van de wereld, waarbij hij er verze kerd van kan zijn in Turijn bij de Euro- peesche kampioenschappen nog meerdere overwinningen te kupnen behalen. De uitslag van de 200 M. hardloopen luidt: 1 Berger, Nederland. 21.9 sec.; 2. Sweeney. Engeland, 22 sec.; 3 Kane, Ver. Staten, 22.2 sec.; 4. Osendarp, Nederland; 5. Theunissen, Zuid-Afrika; 6.Yales, Aus tralië. Osendarp leverde een felle strijd voor de derde plaats, waarbij hij vooral de laatste vijf n eter 6chokk«md hep. Het mocht hem niet gelukken Kano voor t« blijven. In ieder geval zullen deze wedstrijden, al heeft hij weinig succes gehad, een zeer goede les voor hem beteekenn, hetgeen onze athlctick ook weer ten goede kan komen. 110 M. horden. Op Kaan was voor liet nummer 110 M. hordenloopcn alle hoop gevestigd. De ster ke internationale bezetting van dit num mer bleek hem echter te zwaar, zoodat hij met de derde plaats- genoegen moest ne men Fn hoe fraai de Engelschman Finlay ook liep, in de ongeloofelijk goed loopende Amerikaan Beard moest ook hij op zijn beurt zijn meerdere erkennen In de eerste serie kwamen in startvolg- orde Jansz, Beintema, Finlay, Spanjcrdt en Kaan uit. behalve Finlay dus allen Neder landers. Eerste werd Finlay in 15 sec.; 2e wordt gemakkelijk Kaan, in 15.8 6ec.; 3de Jan6z in 15.9 sec.; Beintema en Spanjerdt worden vier en vijf. Na een valschen start wordt met een geweldigen voorsprong de schitterend loo pende iïeard (Ver. Staten) eerste met den bijzonderen tijd van 14.5 sec. De Nederlan ders Mesman, Schultz en Van Leeuwen bleven ver achter met resp. 16.3 en 16.4 sec. Karman en Stakraan werden beide gedis- cyjalificeerd. Voor de beslissing stellen zich in start volgorde op. 1. Beard, Ver. Staten; 2. Van Leeuwen, Nederland; 3. Kaan, Nederland; 4 Jansz, Nederland; 5 Mesman Schultz Ne derland; 6 Finlay Engeland. Van Leeuwen wa6 zoo sportief zijn gun stige tweede baan te ruilen met den Ame rikaan Beard, hetgeen den strijd in dit nummer ongetwijfeld ten goede kwam. Finlay kon echter den Amerikaan niet bij houden. Eerste werd Beard, Ver. Staten, in 14.9 sec.; tweede Finlay, Engeland, in 15.3 sec.; derde Kaan, Nederland, in 15.5 sec. Laatste drie werden Janz, Mesman Schultz .»n Van Leeuwen. De viermaal 400 M. estafette vervalt, hetgeen wel heel jammer is, daar dit een mooi wedstrijdnummer vormt, waarop ve len zich reeds verheugd hadden. Vooral de internationale deelneming zou dit tot een interessant nummer gemaakt hebben. Hoogspringen. Bij het hoogspringen was do Amerikaan Johnson verre de meerdere. Metcalfe was blijkbaar niet in vorm of zwakker. Pas toen hij 1 M 90 ging springen trok Johnson de blouse van zijn trainingspak uit en 1 M. 95 ging hij springen zonder broek. Maar daar na bracht hij het jammer genoeg ook niet verder meer; het gelukte niet de 2 M. te halen. De uitslagen van dezen strijd lui den; 1. Johnson, Ver. St., 1 M. 95; 2. Metcalfe, Australië, 1 M. 90, dan komen de drio Hol landers. tusschen wio geloot moet worden, daar allen 1 M. 80 sprongen, terwijl de Bel; do Flotow 1 M. 70 haalde. Verspringen. Doordat hij naar zijn zeggen last had van een geblesseerde enkel kon Peacocik het niet tot de prestatie brengen, die men van hem had verwacht. Hij bleef zelfs ver beneden het Nederlandsche record, dat met 7 M. 32 op naam van H. de Boer staat, en werd eerste met een sprong van 7 M. 10. Tweede werd van Welsenes met 6 M. 90 en derde Nasso met 6 M. 35.5. Hink-Stap en Sprong. De strijd in dit aantrekkelijko nummer werd gemakkelijk gewonnen door den Aus traliër Metcalfe, dio slechts Nederlanders tegenover zich vond. Hij werd eersto met 14 M. 87, daarbij ook ver beneden het Ne derlandsche record blijvend, dat op naam staat van W Peters met 15 M. 47.5. Tweedo en derdo werden Peters en van Kersen, resp. met 14 M. 57 en 13 M. 66. Kogelstooten. De geweldenaar Torrance toonde een en orme meerderheid op zijn concurrenten, waaronder zijn landgenoot Lyman. Zijn stooten gingen hoog de lucht in en droegen ver door, in verrassend contrast tot de stooten der Nederlanders. Eerst werd na tuurlijk Torrance, met do enorme afstand van 16 M. 25, bijna 2 M. meer dan het Ne derlandsche record. Lyman werd tweede met 14 M. 75, en is dus ver achter gebleven. Derdo werd de Bruyn met 13 AI. 87.5. 5000 M. en 4 Eng. mijl. Hierbij zou de snelle Pool6Che looper Kusocinsky trachten, het Poolsche record over dezen afstand, dat op zijn naam 6taat, te verbeteren cn tevens zou hij probeeren het wereldrecord over vier Engelsche mijl op zijn naarn te brengen door een aanslui ting op deze race den laatsten afstand uit te loopen. Aan den 6tart verschenen Kusocinsky (Polen); Alaréchal (België); van Rumst (België) en de Nederlanders Petit, Bakker cn Kok. De Deen Nielsen liep niet meo en werd vervangen door onzen landgenoot van Ieperen. De Pool nam dadelijk den kop. op kor- ten afstand gevolgd door v. Rumst, Kok, Alaréchal cn Bakker. Petit kwam al spoe dig naar voren en hield op de tweede plaats het tempo van Kusocinsky aardig hij. v. Rumst en Alaréchal bleven gerui- men tijd bij elkaar, het overige trio volgde op grooten afstand. De situatie werd na korten tijd zoo. dat er min of meer van drie races kon worden gesproken. Aan den kop deed Petit wanhopige pogingen om den kleinen Pool voorbij te komen. Van Rumst en Alaréchal leverden op grooten afstand daar achter een duel en Bakker, Van Icpcrcn cn Kok vormden achteraan eigenlijk een apart nummer, dat echter niet van het minste belang was. Petit houdt het tenslotte niet vol, hij moet den Pool loslaten en zakt hoe langer hoe meer af, wordt dan ook door v. Bumst en Alaré chal gepasseerd. Hij maakt den indruk uit geloopen te zijn. Bakker maakt zich van do drie laatsten los, maar ver brengt hij het ook niet en draaft nu in zijn eentje in het midden van het veld. Er barstte nu een hevige regenbui los, welke aan het geheel een ietwat troosteloozen aanblik gaf. Kuso cinsky is echter onverstoorbaar. Hij loopt in een prachtig gelijkmatig tempo, met het horlogo in de hand, om zijn eigen tijd te eon troleeren. Hij wint gemakkelijk in den tijd van 14 min. 50,4 sec; 2. v. Rumst (Bel gië) 15 min. 21,1 sec.; 3. Alaréchal (België) geen tijd opgenomen; 4. Petit (Ned.) 15 min. 56,1 sec.; 5. v. Ieperen, 6. Bakker, 7. Kok. Kusocinsky liep nu alleen door om den afstand van 4 Engelsche mijlen af to leg gen. Hij maakte hierop een tijd van 19 min. 16,3 sec. en bleef daarmede aanmerkelijk boven het wereldrecord, dat 19 min. 2,6 sec. bedraagt. Niettemin onder deze ongunstige weersomstandigheden een schitterende prestatie, waarvoor hij dan ook een luid applaus in ontvangst had te nemen. Tij dens dit nummer kwam de eerste mara- thon-looper het Stadion binnen, hoewel de poorten nog waren gesloten, daar men dezen nog niet had verwacht. Het bleek te zijn de Belg Hendrix van de Union St. Gil- loise, die den afstand had afgelegd in den fraaien tijd van 2 u. 41 min. 17 sec. Ook hij werd luide toegejuicht. Hierna was aan de beurt het nummer 4 X 100 AL estafette voor scholieren. De uitslag luidde: 1 Gem. Lyceum (Den Haag) 41,4 sec.; 2. Ie 5-jarige H. B. S. (Haarlem) 47,6 sec.; 3. II. B. S. (Hoorn), 47,7 sec.; 4. Chr. Lyceum (Haarlem); 5. Chr. Lyceum (Zeist); 6. 4e 5-jarige IT. B. S. (Amsterdam). Estafette 4 X 100 Meter dames. Het nummer 4 X 100 Meter estafette dames bracht een fraaie zege van onze na tionale ploeg, waarin mej. Schuurman was vervangen door mej. Doorgeest. Het wisselen ging vlot, behalve de eerste wis sel en met dc Amerikaansche tegenstand sters hadden de onzen weinig moeite. Dc uitslag werd: 1. Nattionalo ploeg •Doorgeest, Aalten, Martin, Dalmolen) 50,7 sec.; 2. Brünhildo (Groningen) 53,7 sec.; 3. Ada 53,9 sec.; 4. Ver. Staten (met Whorley, William, Webb cn Radman); 5. Uda (Utrecht). Estalotte 4 X 100 Meter heeren, In dit nummer werd de binnenbaan niet gebruikt. Dc strijd ging tusschen Ameri- ka, British Empire, tweo Nederlandsche ploegen en een Oostelijke ploeg. Direct na den start schoot Osendarp naar voren en geeft fraai over aan Boers ma. In de bocht is de situatie vanuit do verto niet duidelijk waarneembaar, maar op het laatste stuk zien we Berger naar voren komen met zijn Amerikaansche en Engelscho tegenstanders op do hielen. Do spanning stijgt ten top, elkeen staat van zijn zitplaats op en daverende aanmoedi gingen klinken onzen nationalen sprinter tegemoet. Indordaad slaagt hij er in do leiding te behouden en vrijwel gelijk met Hardin passeert hij den finish. De uitslag was: 1. Eerste Nederlandsche ploeg (Osen darp. Boersma, Jansen, Berger) 42,1 sec.; 2. Ver. Staten (Beard, Kane, Johnson, Har din)) 42,1 sec.: 3. British Empire (Sweeney, Finlay, Yates, Theunissen) 42,7 sec.; 4- tweedc Nederlandsche ploeg; 5. Oostelijko ploeg. De marathonloop. Aan den marathonloop, welko wederom: door hot weekblad „Het Leven" was geor ganiseerd, en welke ging over een afstand van 42,2 K.AL, waarbij precies het traject werd gevolgd, dat bij do Olympische Spe len 1928 heeft gegolden, werd door 26 loo pers deelgenomen. Winnaar werd de Belg Hendrix van do Union St. Gilloisc, die om klokslag half vijf het Stadion binnen kwam. Zijn tijd bedroeg 2 uur 41 min. 17 sec., hetgeen een buitengewone prestatie is bij zulk slecht weer. Landgenoot Mes- kens kwam ruim vijf minuten latter aan in 2 uur 50 min. 20 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch record (beteekentt Vierde was AL Lomé (D.O.S., Rotterdam) in 2 uur 56 min. 37 sec.; 5. v. d. Berg (N.I.C., Driebergen); 6. Kooy (D.O.T.O., Amersfoort); 7. L. Large (A.V.A.C., Am sterdam), die met zijn acten tasch onder den arm kwam binnen wandelen en des wege nog al hilariteit verwekte. 8. C. J* Urban (N.I.C., Driebergen); 9. A. Slinger land (Donar, Leiden). Deze loopers kwamen allen voor half zes binnen. Dc rest volgde na dien tijd. VOOR SPORTNIEUWS HET i AMERSFOORTSCH DAGBLAD WIELRENNEN Wereldkampioenschappen Zaterdag is een aanvang gemaakt met do wereldkampioenschappen wielrennen voor amateurs cn berocpsrijders. Bij de amateurs won Van Vliet de vier de serie tegen den Engelschman Horn en den Tsjech Florian. Van der Linden won de zevende serie tegen Poponöjik (Polen) en Sandtarp (Noorwegen). In do derde serie verloor Krcmers tegeen Pola (Italië). Derde was hier Ulrich (Frankrijk). In dc zesde serio verloor Leeno tegeen Alcrkens (Did.). Ook de Let Leynicks werd hier niet geplaatst. De eersten der series komen in de acht ste finale. In de voorronde voor de her kansing won Leene van Poponsjik cn Ra- mussen (Denemarken) terewijl Kremers op nieuw werd geslagen, thans door Horn. In do herkansing wist Leeno zich voor dc achtste finale to kwalificcceren. Van Vliet heeft in zijn 6cric den besten tijd van den dag gemaakt met 12,1 sec. Veel succes boekten de Italianen, doordat hun rijders Barnbagiotti, Pola, Rigoni en Mozzo hun series wonnen. Bij do beroepsrijder6 verloor Van Eg- mond de vijfde serie tegeen den Duitschcr Ehmer, hetgeen het publiek met groot ent- housiame begroette. In de tiende serie won Leeno van Pellizari, terwijl in de elfde se rie v. d. Heuvel door den Franschman Eczo werd geslagen. Zoowel Van Egmond als v. d. Heuvel herstellen zich echter in de herkansing dc eerste door een overwinning op Lazza- retti (Italië) do tweede door een overwin ning op den Zwitser Dinkelkamp. Hier hadden de Franschen veel 6ucccs, doordat Gcrardin, Alichard Eezo en Fau- clieux zich plaatsen. Richter sloeg Dinkol- kamp, Engel behaalde dc overwinning op Bergamimi, terwijl de Belg Schercns zich eveneens wist te plaatsen. Behalve Van Egmond en Leene, wisten ook Linari (Ita lië) cn Huybrechts zich in de herkansing voor do achtste finale te plaatsen. Leipzig, 12 Augustus. Zondag zijn in' de finales voor amateurs cn professionals deze wedstrijden gereden: Finale voor Amateurs: Pola (Italië) wint van Van Vliet (Hol land). Pola is dus Wereldkampioen 1934 van dfl amateurs. Van Vliet werd tweede. Finale voor Profs.: Scherens (België) wint van Richter (Duitschland). Scherens wereldkampioen Profs. Richter tweede.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 9