Tijdschriften I AUTO-ONGELUK VAN GOERING RITUEELE MOORDEN DE DOOD VAN PRINS GONZALO ONDERAARDSCH SMOKKEL BEDRIJF! BELGISCHE ACTIVITEIT Nieuw financieel schandaal in Frankrijk ABD EL KRIM NAAR DE FRANSCHE ZONE TERUG? WAT ETEN WIJ MORGEN? De beweging der Basken in Spanje. De eerste Spaansche republiek i6 inder tijd vooral gestruikeld over de moeilijkhe den en ob6iakels, haar door de regionalis- tische stroomingen in verschillende provin cies in den weg gelegd, liet huidige regiem ondervindt deze zwarigheden in weinig minder mate. De Cortes, waarin de socialisten een over wegende plaats innemen, zijn zeer ver ge gaan in het verleenen van autonomie aan onderscheidene gebieden. Niet alleen is de deur opengelaten voor de doorvoering van een bepaald federalisme, maar aan Cata lonia is niet minder dan een soort zelfbe stuur gewaarborgd. Het is er echter verre van dat „tout le monde et sen père" door deze vrijgevige houding tevredengesteld zou zijn. De poli tiek van het huidige bewind om op deze vrije basis tot een werkelijke vereeniging te komen van de zeer uitcenloopendo ge zindheden en groepsmentaliteitcn is aller minst geslaagd. In den tijd van de monar chie voerden de traditionalistische cn reli gieuze krachten, die in de gewesten leef den tot een hechten trouw aan het koning schap ondanks allo uitmiddelpuntige ver langens, maar diezelfde krachten leiden, naar 't schijnt, nu juist van de centrale re geering af. En hoe meer do parlementaire meerderheid, steunend op de radicalen van het type Lerroux, de agrariërs cn de Ka tiholieke actie uiteenviel, hoemeer de regio nalistische stroomingen aan beteekenis en dreiging hebben gewonnen. Deze stroomingen vinden in het land der Basken, een volk dat altijd een apart type heeft vertegenwoordigd cn prat gaat op een eigen geschiedenis, wel hun meest acutcn en gevaarlijken uitingsvorm. liet conflict, dat op het oogenblik gaande Is cn dat al geleid heeft tot arrestaties van verschillende ongehoorzame burgemeesters vindt zijn oorsprong in het volgende. Arti kei 10 van de republikcinsche gronduet be paalt, dat de gewesten worden gevormd door groepen van gemeenten, ondergeschikt aan een wet, die hun wijze van besturen regelt, hun belastingen cn de verkiezing van de leden van liet besturend lichaam. Deze wet heeft echter tot dusver gefaald; de gemeentebesturen van het Baskiöche land weigeren hr' crezag van do provinci ale afgevaardigden te erkennen, onder voorwendsel dat dezo direct aangewezen zijn door de centrale regeering en dus geen enkele waarborg leveren ten opzichte van de regionale cischeu. Sedert eeuwen bestaat een overeenkomst op grond waarvan de economische betrekkingen tusschen den Staat en het Baskenland zijn 2eregeld. De Basken beweren nu dat deze oude regeling ln het gedrang komt, cn dat het noodig is, wil men haar beveiligen, een groot lichaam in het leven te roepen waarin vertegen woordigers zitting hebben uit de provincies Bi6cayc, Guipuzcoa en d' Ala va. De regec- ring in Madrid heeft zich categorisch tegen de verkiezing van dit lichaam verzet, want zij vreest en niet zonder reden wellicht dat het interprovinciale comité zich niet zal bepalen tot kwesties van louter econo rnischen aard, maar nok zuiver Baskischc politiek zal gaan voeren. De voornaamste gemeentebesturen heb ben zich aan dit verbod niet gestoord en 'de verkiezingen toch doorgezet. De commis sarissen van het gouvernement hebben ge poogd de vergaderingen van de gemeente raden te beletten, maar het is hun niet ge lukt de onwillige gemeentebesturen tot an dcre gedachten te' brengen. Zoogezicn krij gen deze verkiezingen een verontrustend karakter. De regeering heeft dan ook niet geaarzeld in te grijpen cn verschillende burgemeesters gearresteerd, met het gevolg o.a. dat de bevolking te Bilbao dreigt met een algemecne staking in de overheids diensten. De regeering in Madrid blijft onder dit alles tot dusver kalm, maar dat zij zich in grijpend met deze delicato aangelegenheid zal moeten bezighouden staat vast. liet is in dit verband opmerkelijk dat er bekende republikeinen zijn die de regeering verwij len dat zij door haar hardhandig optreden 'juist een separatistischcn beweging onder de Basken uitlokt. Het kabinet- Samper dat steunt op de gematigde elementen moei voor dergelijke verwijten uiteraard zeer ge voelig zijn. De minister--president en andere inzittenden van zijn auto gewond Ober Salzberg, 15 Augustus. Do Pruisische minister-president Goering heeft Dinsdagavond om 7 uur op weg van Miinchen naar Berchtesgaden. in de buurt van Bad Aibling een auto-ongeluk ge had. Daarbij liep Goering een kwetsure op aan de rechterzijde van den rug, alsmede lichte 6nij- wonden in het gezicht, en aan de knieën. Ook de overige inzittenden van de auto werden licht gewond. Het auto-ongeluk had plaats, toen uit de tegenovergestelde richting een vrachtauto kwam en tegelijkertijd een tweede auto, die op dat oogenblik tegen de verkeersregels in den vrachtwagen probeerde in le halen Daardoor werd de weg geblokkeerd en was het onmogelijk uit te wijken. Goering, dio sterk rechts hield, trachtte tusschen de beide auto's door te rijden, maar door den smallen weg lukte dat niet, waardoor zijn wagen met volle vaart tegen de vrachtauto opreed. De linkerkant van Goering's auto werd geheel vernield. De gewonden zijn naar het ziekenhuis te Ro senbeim overgebracht. De doktoren kon den vaststellen, dat er geen reden was tot bijzondere bezorgdheid Nadat zij eenigo uren in hot ziekenhuis hadden doorgebracht, konden de reizigers hun tocht naar Goering's landhuis voort zetten. Hitler, die te Berchtesgaden vertoefde, kwam Goering le één uur bezoeken. NACHTBEBAKENING VAN DE LUCHT LIJN PARIJS—LONDEN. Londen, 13 Aug. (V. D.) Het geheele traject van dc luchtlijn Londen—Parijs is thans voorzien van nachtverlichting. Dezer dagen zijn juist door het Britsche minis terie van luchtvaart drio nieuwe draailich- tcn op hooge punten in liet Zuid-Oosten van Engeland, nabij Edenbridge, Tunbridge Wells en Ashbndge. aangebracht. In totaal is het 225 mijl lange traject thans bebakend met 25 lichten, waarvan veertien draai- lichten cn zeven néon-mistlichten, die een rood licht uitstralen en ook bij nevel op vrij grooten afstand zichtbaar zijn. De ove rige lichtbakens zijn vuurtorens \oor de scheepvaart, die tevens voor de luchtvaart zijn ingericht. Zij bevatten oen installatie die het licht automatisch ontsteekt wan neer de intensiteit van het daglicht af neemt tot onder een bepaalde grcn6. Vijf luipaard-menschen ter dood veroordeeld Brussel, 14 Aug. (V. D) Te Stanleyville in den Belgischen Congo 6tonden voor de rechtbank een 20-tal leden van de secte der Anioto's terecht, die van een veertigtal moorden beschuldigd werden. De leden van deze 6ectie; die een religieus karakter draagt, zijn inlanders die, gehuld in huiden van luipaarden, waarom de andere inlan ders hen dan ook met bijgeloovige vrees „luipaard-menschen" noemen, moorden be gaan die een zeker ritueel karakter zouden dragen. Vijf hunner werden ter dood ver oordeeld en vijftien tot gevangenisstraffen en dwangarbeid varicerend van 20 jaar tot levenslang. De wielrijder die aanleiding was tot het ongeluk verklaart onschuldig te zijn Londen, 13 Aug. (Reuter). De secretaris van Alfonso XIII, ex-koning van Spanje, heeft Reutei medegedeeld, dat de vierde zoon van Alfonso XIII, Gonzalo, met wien de koning in Oostenrijk reisde, is overle den aan een ziekte, welke hij heeft opge- loopcn bij het auto-ongeluk. De prin6 was 19 jaar. Klagenfurth, 14 Aug. (Reuter). De familie en het personeel van den ex-koning Alfonso van Spanje te Pórtschach is in diepen róuw over den dood van Prins Gon zalo. Het lichaam van den prins is naar de residentie van ex-koning Alfonso go- bracht en daar opgebaard Omtrent de be grafenis is nog geen definitief besluit ge nomen. De wielrijder, die aanleiding wa6 tot het verongelukken van den prins, verklaarde aan de politie, dat hij de pnnselijko auto eerst zag toen déze dichtbij was, het vol gende oogenblik werd hij tegen den grond geworpen en verloor het bewustzijn. De wielrijder wiens naam Freiherr von Neu mann is, verklaarde, dat hij niet verant woordelijk is voor het ongeluk. UITBREIDING POLITIEMACHT IN HET SAARGEBIED? Een brief van dr. Knox aan den Volkenbond Genève, li Aug. De president van de regecringscornmissie van het Saargebicd Dr. Knox heeft op 3 Augustus j.I. een eerst heden gepubliceerden brief aan den Secre taris generaal van den Volkenbond gericht, waarin hij o.a. verklaart, dat de toestand het Saargebicd zich nog voortdurend toe spil6t ten gevolge van de propaganda van de Rijkszenders uit Duitschland cn van het Duitsche Front in het Saargebied, waarvan bij de jongste huiszoeking gebleken is dat het contact heeft, zoowel met Duit6che in stanties, als met verschillende groepen in het Saargebied zelf. De politiemacht in het Saargebied is onvoldoende gebleken en hoewel de regeering6commissie pogingen heeft gedaan om uit de Saarbevolking zelf de voor uitbreiding van het politiecorps noodige krachten te recruteercn en dezo pogingen zal voortzetten, stuiten zij op groote moeilijkheden en zijn pracli6Ch on mogelijk gebleken. Dr. Knox verwacht der halve dat het noodig zal zijn politiekrach- ten voor het Saargebied uit andere landen te recruteeren, waarvoor hem het meest geschikt lijken de staten die lid zijn van den volkenbond, waar de Duitsche taal wordt gesproken. Hij verzoekt den Volkenbondsraad ten slotte zoo spoedig mogelijk zich tot de in aanmerking komende staten te wenden met het verzoek, een dergelijke recrutee- ring mogelijk te willen maken. Middeleeuwsche gangen •'n Aken Hulp aan industrieaan beleggers en aan werkloozen Brussel, 14 Aug. (Reuter). De Bel gische minister van buitenlandsche zaken, Jaspar, deelde aan persvertegenwoordigers mede, dat de kabinetsraad zich Zaterdog zal uitspreken over een reeks ontwerpen, welka zijn opgesteld door de uit het kabi net gevormde beperkte commissie. Het doel der voorstellen is, hulp te bie den aan de industrie en de beleggers door belastingverlaging, reorganisatie der ban ken, en uitbreiding van het crediet, ten einde de economische activiteit van het land aan te moedigen en de werkloozen weer in het bedrijfsleven te doen opnemen. DE ZILVERPOLITIEK VAN AMERIKA. Washington, 14 Aug. (Reuter). In aansluiting op een onderhoud tusschen president Roosevelt cn Morgenthau, den minister van financien, deelde deze aan vertegenwoordigers van de pers den in houd mede van een brief van Roosevelt d.d. 14 Juni, waarin den minister opdracht werd gegeven certificaten uit te geven te gen al het zilver, dat zich in het bezit van de schatkist bevond, en niet reeds als dek king diende van uitstaande certificaten. Genoemd schrijven hield niets anders in dan hetgeen door de schatkist werd me§- gede<»ld. Naar reed6 gemeld, is voor 62 millioen cunoe6 zilver der schatkist een bedrag aan certificaten uitgegeven, geba seerd op de legale monetaire waarde van 1.29 per ounce fijn. Morgenthau herhaal de nog eens, dat het zilver, dat door de regeering zou worden overgenomen en ge kocht krachtens de zilver-nationalisatie- wet, gebruikt wordt tot valuta op basis van den aankoopprijs ten minste voor het oogenblik. GROOT SOCIALISTISCH SUCCES. Bombay, 14 Aug. (V.D.). Bij de verkie zingen voor het provinciaal bestuur in het district Bombay van het Al-Indische Con gres werden van de zestien socialistische caniidaten acht gekozen, wat als een groot socialistisch succes beschouwd kan wor den. Parijs, 14 Aug. (Reuter). Tc Vitry le Francois is ccn groot financieel schandaal ontdekt, waarin een groote landbouw- cn industrie-onderneming is betrokken. De onderneming welke zich voornamelijk be lastte met den in- en verkoop van graan heeft plotseling haar betalingen moeten staken. Het passief zou 15 millioen francs bedragen. Tal van credietinstellingen cn handelaars zijn voor millioenen benadeeld. KERKDIEVEN DRUKKEN OP DEN VERKEERDEN KNOP... Pa rij 6, 14 Aug. (V.D.) Gisternacht deed dekking van de zich te Lorient een incident voor, waardoor een geheele wijk in opschudding werd ge bracht. Kerkdieven hadden zich toegang tot de kerk geforceerd en na eenige zoeken een electrische schakelaar gevonden, waar mee zij dachten licht te kunnen maken Nauwelijks hadden zij echter op den knop gedrukt of allo kerkklokken begonnen te luiden, want de schakelaar bediende het electrisch gedreven klokkenspel. De ge alarmeerde bewoners haastten zich naar de kerk en zagen nog juist de ontstelde in brekers, dio haastig do beenen hadden ge nomen en in het duister konden ontkomen. DE OVERVAL OP DE RAVAG VOOR DEN KRIJGSRAAD We en en, 14 Aug Voor het militaire gerechtshof te Weenen begon heden het proces tegen de 15 jiationaal-socialisten, die op 25 Juli j.I. het omroepgobouw van de Ravag te Wecnen binnendrongen. De mees- to beklaagden zijn 25 26 jaar oud. Slechts de politic-inspecteur en de brigadier zijn ouder en gehuwd. Do beklaagden worden beschuldigd van hoogverraad en de beklaagde Paul boven dien van moord aangezien hij het schot heeft gelost, waardoor dc employé van de Ravag, Hcinrich Czcrmak werd gedood. Verscheidene beklaagden dragen nog de 6poren van de verwondingen, die zij bij den strijd om het Ravaggebouw opliepen. De procureur-generaal schetste den gang ran zaken tijdens den overval. Bijna allen hebben in het bondöleger gediend, sommi gen zelfs tot voor eenige maanden. Zij arri veerden den 25stcn voor het Ravaggebouw in een auto en overrompelden den voor de deur op post staanden politieman. De politie beambte Flucli, die op ecnigen afstand voor het ministerie van finaucicn stond, wilde zijn collega te hulp komen en liep naar het Ravaggebouw, doch werd door ccn schot doodelijk getroffen. Dit 6chot 6chijnt te zijn gelost door den nationaal-socialist Schreck, die zelf later tijdens het gevecht gevallen Toen loste de beklaagde Paul twee re volverschoten. Het eerste 6Chot trof den chauffeur van do Ravag, Czermak, in de borst, die onmiddellijk dood was. Nadat de overrompeling geslaagd \va6, drongen de nationaal-socialisten het ge bouw binnen naar de zendstudio, waar beklaagde Domes den omroeper van den Ravag, Theodor Ehrenberger, onder bedrei ging met een revolver dwong voor de microfoon het bericht van het aftreden van de regeering Dollfuss uit te spreken. Aken, 14 Aug. (V.D.) Het douane-bureau te Aken is er wederom in geslaagd een groote smokkelaffaire op het spoor te ko men. Reeds geruimen tijd had men waar genomen dat regelmatig een uit Nederland komende auto naar een bepaalde garage eed, waar do wagen klaarblijkelijk werd Igeladen. In do garage werden echter nooit smokkelwaren gevonden. Bij een nauwkeurige huiszoeking in de garage ontdekte men echter een gang, dio op een diepte van 20 k 25 Meter onder den grond doorliep en uitkwam in een gewelf onder een huis. dat ongeveer 50 Meter van de garage verwijderd was. Bij nader onder zoek vond men verscheidene onderaardsche gangen, die afkomstig zijn van middel oeuwsche vestingwerken. De smokkelaars gebruiken dezo gangen om hun smokkel waren op (c slaan. Men vond er o.a. 2100 k.g. koffie en 200 pond thee. Do smokke laar en zijn medeplichtigen werden ge arresleerd. VERBOD VAN LINKSCHE BLADEN IN HET SAARGEBIED. Saerbrïicken, 14 Aug. (V.D.). De so cialifclische „Volksstimme" en haar kop blad „Das Neunkircher Echo" zijn voor vijf dagen verboden wegens ontoelaatbare uitlatingen ten aanzien van Adolf Hitler en he, Duitsche Front. Een onlangs verschenen mijnwerkers blad „Der Deutsche Kumpel' 16 wegens berichtgeving over een zoogenaamd voorge nomen aanslag in het Saargebied en eeni ge andere artikelen voor zes maanden ver boden. DE VERBANNEN DR. ARTHUR BERNAR DUS WEER IN TRIOMF ONTVANGEN, Rio de Janeiro, 14 Aug. (V.D.) Een groote menigte had zich gisteren verza meld bij een der aanlegsteigers in de ha ven van Rio de Janeiro ter verwelkoming van Dr. Arthur Bernardus oud-president van Brazilië van 1922 tot 1926. die in 1932 was verbannen, doch thans, nu het con stitutioneele regime is hersteld, naar Bra zilië mocht terugkeeren. Hij werd in triomf naar zijn >vonlng gebracht De Berggids, Cornelis Tromp vervolgt in het Augustus, nummer van dit bij de drukkerij W. Gaade te Delft verschijnend tijdschrift, gewijd aan allo takken van bergsport, zijn be schrijving van do Zwitsers,elfe Vierduizen- ders met die om Saas Feo „de parel van het Wallis". E. M. Petri vertelt wat bij het bergklimmen „Eene Sotterniio" beteekent, terwijl J. II. E. IIcssels ons in kennis brengt met de Koningin der Dolomieten, de Marmolata cn wel de Zuidwand daar- an. Dit nummer brengt tevens uitvoerig nieuws uit Zwitserland. „Von Hindenburg", uitgave Bosch en Keuning, Baarn. Bij Bosch en Keuning te Baarn is ver schenen in de libellen-serie een biografie van den ontslapen Duitschen Rijkspresi dent Von Hindenburg. Mr. C. J. van Sluys, redacteur buitenland van het Handelsblad, geeft in een betrekkelijk kort bestek van ruim 30 pagina's een goed overzicht van het zoo vruchtbare leven van den beroem den veldmaarschalk, die immer op de bre« gestaan heeft voor de belangen van het vaderland. De vlotte wijze waarop allen hier in het kort gestipuleerd is maakt het lezen van de overigens zoo droge stor van biografieën tot een genoegen. Ook deze „libel" zal vermoedelijk door zeer velen ge vangen worden. „Niet zóó maar zó", uitga ve Bosch en Keuning, Baarn De libellen-serie van Bosch cn Keuning te Baarn is vervolgens uitgebreid met een libel", die ons de nieuwe spellingregels komt thuis brengen in zeer bevattelijken vorm. K. Heeroma, doctorandus in de Ne- derlandsche letteren, heeft in even geesti- gen als satirischen stijl uiteengezet welke onnoodige moeilijkheden do oude spelling aan geleerden zoowel als aan leeken in den weg heeft gelegd en blaast een lof-fanfare op Minister Marchant, die thans vele spel- lingsmoeilijkhedcn uit den weg heeft ge ruimd. Vele, doch niet alle, zooals de schrij ver opmerkt. Dezo libel is ook van illustra ties voorzien, kantteekeningen. welke het bestaande moeten ridiculiseeren. Geen won der. dat men voor deze illustraties Ton van Tast heeft uitgekozen! Ze zijn dan ook zeer geslaagd. Het boekio is inderdaad een han dige wegwijzer in den dwaaltuin van ons moeilijke Nederlandsch. dat zeer binnen kort wat eenvoudiger zal worden. Handleiding van de nieuwe spelling. Uitgave Kosmos Amsterdam. Par ij 6, 14 Aug. (V.D.). In verschillende kringen doen geruchten de ronde, dat de regeering voornemens zou zijn den vroe- eren leider van de Marokkaansche op standelingen Abd el Krim binnenkort ver lof te geven naar de Fransche zóne in Marokko terug te kceren. Nu Abd el Krira 8 jau* in verbanning heeft geleefd cn ge heel onder den invloed is gekomen van de Fransche beschaving, verwacht men een gunstigen invloed van zijn aanwezigheid in de nieuw gepacificeerde deelen van Marokko. Er zouden reeds besprekingen hieiovcr worden gevoerd tusschen den Franschen resident en den hoogen com missaris van Marokko. BEKEND SPAANSCH STIERENVECHTER OVERLEDEN. Madrid, 14 Aug. (V.D.). Een der be kendste Spaansche stierenvechters, Ignacio Sanchez Mejias, die na een ru6t van vijf jaar korten tijd geleden weer in de arena terugkeerde, werd Zaterdag tijdens een stierergevecht te Manzanares vrij ernstig gewond. Hij had weinig vertrouwen in de hem behandelende plaatselijke geneeshce- ren en drong er op aan, naar Madrid te worden vervoerd, waar operatief zou wor den ingegrepen. Inmiddels kreeg hij echter een infectie, met het gevolg, dat hij korten tijd na aankomst te Madrid is overleden. DRIE DOODEN BIJ BOSCHBRAND. Spokane, 14 Aug. (Reuter). Drie leden van de veiligheidsbrigade zijn bij de bestrij ding van een boschbrand bij Spokane in den staat Washington door het vuur inge sloten en levend verbrand. GANDHI NA DE VASTEN. Bombay, 14 Aug. (Reuter). Na zijn vas ten heeft Gandhi zich gewijd aan religieuze overpeinzing en aan het leren van den bijbel. Hij is in de vastenweek zeven pond afgevallen en gevoelt zich zoo onwel, dat hij nog niet het woord tot zijn volgelingen heeft kunnen richten. Ook bij de Uitgevers Mij. Kosmos te Am sterdam is een handleiding voor de nieuwe spelling van het Nederlandsch verschenen, welke samengesteld is door Dr. J. J- B. El- zinga cn Dr. A. J. de Jong. Deze uitgave, welke vrij uitgebreid is, behandelt zoowel de veranderde als de niet veranderde spellingregels. Achtereenvol gens beschouwen de schrijvers de klinkers en tweeklanken, medeklinkers, verklein woorden, het geslacht, den verlengden vorm van bijvoeglijke woorden, meervoudsvor ming. de genitief, samenstellingen, trappen van vergelijking, werkwoordsvormen, pro nomina cn de spelling van woorden, welke uit andere talen zijn overgenomen. De uit voerige wijze waarop dit boekje alles be handelt gaat o.i. ten koste van de over zichtelijkheid, welke bii een materie als deze toch ook een zeer voorname factor is. VOOR DE KOFFIETAFEL, Kcascroquet jcs. Bereiding: Maak van gesmolten kaas met wat zeer fijn gehakte peterselie, ge weekt brood, zout en peper, langwerpige croquetjes, haal ze door paneermeel en bak ze in boter of olie. Schik ze op een goed verwarmde schaal en garneer den schotel met krulpeterselie en augurkjes. Dien de croquetjes zeer heet op. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Runderlappen. Aardappelen. Gestoofde bieten. Vermicelli-6ohoteltje. Bereiding: Een liter melk, 140 gr. vermi celli, 80 gr. suiker, 30 gr. boter, 50 gr. amandelen, 2 eieren. Kook de vermicelli gaar in de melk, voeg er de suiker, de eidooiers, de gehakte amandelen, de boter en ten laatste het stijfgeklopte eiwit aan toe. Smeer een vuurvast schoteltje in met boter, doe de massa daarin over en laat het gerecht in een oven goudgeel bakken. GROOTE BRAND IN LOCOMOTIEF- FABRIEK BIJ POTSDAM. B e r 1 ij n. 14 Aug. Hedenmorgen is op het terrein van de locomotief-fabriek 0ren6tein en Koppel te Nowawes bij Potsdam een groote braad uitgebroken. Een nachtwaker ontdekte tegen vijf uur vlammen in de ko persmederij en waarschuwde de brandweer. Toen deze arriveerde had de brand reeds een grooten omvang aangenomen. Ook de brandweren van Potsdam en Neubabel6- berg namen aan het blusschingswerk deel, zoodat men na eenige urcD erin slaagde het vuur tot enkele afdeelingcn te beper ken, waardoor het bedrijf niet onderbroken behoeft te worden. De aangerichte schade bedraagt ongeveer 80.000 Mark*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2