HOLLANDERS IN DE ALPENRIT DE ELFDE OLYMPISCHE SPELEN WILLY DEN OUDEN WORDT EERSTE MEDEDEELING LANGE VIERDE DAG OP VOOR 1936 ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN J. LAMBRECHTS P. PIJPERSSTRAAT 10 en Oude Soesterweg 93 stoffige wegen veroor: zaken oponthoud (6de bericht). Vierde dag. St. Moritz—Venetië De vierde dag is een ware pechdag voor de Hollanders geworden, waar zij zich ech ter moedig doorheen geworsteld hebben. Het begon al bij den start, toen het koppel Posthumus—Van der Mark niet gewekt werden. Bij de weinige nachtrust, die de rijders genieten, is een dergelijke vergeet achtigheid fataal. Meer dan een half uur te laat kwamen zij aan de startplaats, alle nummers uit hun omgeving en ver daar achter waren reeds vertrokken en nu wachtte hun de taak om al deze' wagens op de nauwe Zwitsersche wegen, die boven dien door den regen gevaarlijk glad waren, in te halen. Het is hun gelukt, maar hoe hebben zij hun Ford daarvoor do sporen moeten geven! Elkander afwisselend aan het stuur joegen zij door de bochten, tel kens haalden zij wagens, dio voor hen la gen in en tenslotte is het hun gelukt, zij kwamen aan de eerste controle nog bin nen hun tijd, zij bleven zonder strafpun- ten een waarlijk wonderbaarlijke pres tatie, wanneer men bedenkt, dat daartus- schen nog de snelheidsproef op den Stelvio lag, waarvoor zij hun Ford toch nog eenigs zins moesten sparen. Zij hebben alles op alles gezet en zij zijn er gekomen, waar mede zij een prachtprestatie hebben ge leverd. De Stelvio is Europa's hoogste bergpas, 2800 meter hoog en 18 K.M. lang, langs een weg, die met ontelbare haarspeldbochten naar boven loopt. Deze berg moe6t bestegen worden met een voor iedere klasse vastge steld gemiddelde, dat voor de zware klasse, waarin allo Hollanders, behalve Cornelius, medereden, 40 K.M. per uur bedroeg. Cor nelius had pech en liep 40 strafpunten op, maar alle andere Hollandei's kwamen ver beneden hun tijd boven, behalve Nortier, die 9 strafpunten kreeg endaarmede de mooiste prestatie, niet alleen van allo Hollanders, maar van alle 118 deelnemers, die nog in den strijd waren, leverde. Zie hier wat hem overkomen is: 6 K.M. na den start kreeg hij een lekken achterband, 12 K.M. naar de top lagen voor den boeg en hij waagde het er op om door te rijden. Hobbelend sprong de wagen over den weg. slingerend sleurde hij doch de bochten, na enkele kilometers was de band totaal ge rumoerd en vloog in stukken van den velg af, maar Nortier reed door op den velg. „Een Fordwiel houdt het waarschijnlijk nog wel" was het eenige wat hii zeide toen de wagen met een oorverdoovend lawaai over den weg begon te springen als een dolle goit. Daar kwamen FissettcWcber aan, voor wie nog plaats gemaakt moest worden om op don smallen weg don slin gerenden wagen voorbij te schieten, een Engelsch koppel loeide ook om plaats ruimte en ging voorbij en zoo naderde langzaam de top van den Stelvio waar honderden toeschouwers, waaronder de di recteur van de Nederlandsche Fordfabriek, do heer Both, naar het wonderlijke schouw spel stonden to staren van een wagen, dio in een oorverscheurend spektakel sprin gend en zwaaiend naar den top toedanste. Toen tenslotte de top bereikt was, werd vliegensvlug van wiel verwisseld en het wiol zonder band, waarvan de velg aan alle kanten gedeukt en gebut6t was als trophee achter aan den wagen gehangen, waar het verder den geheelen dag de be wonderende belangstelling van alle mede rijders en officials trok. Tot zelfs aan de controle te Padua en aan de finish te Ve netië, tot waar het gerucht van den Stel- vioklim op een wiel zonder band reeds door gedrongen was, stonden de niouwsgiorigen de aankomst van Nortier's Ford af te wachten. Na den Stelvio lag Italië, het paradijs voor alle wedstrijdrijders voor de deelne mers open. Met welk een enthousiasme, ge paard aan een gracieu6e discipline die niets 6troefs of afstootelijks heeft, werden de rijders daar begroet. In alle steden en dorpen was de weg volkomen vrij. met een honderd kilometervaart konden de wagens door do straten razen, men wist het, iedere bocht was vrij, uit geen enkele zijstraat kon een wagen, een fietser of wat dan ook schieten. Op de bergpassen stonden de te gemoetkomende auto's stil, de zwaro auto bussen en vrachtwagens kropen naar den uitersten rand van den weg en overal waai de deelnemers voorbijkwamen, juichten de voorbijgangers op de wegen en de langs de straten geschaarde menigte in steden en dorpen hen toe en vuurden hen aan om sneller te gaan. En als er dan een vrou welijke deelneemster aan liet stuur ver scheen, dan klaterde de geestdrift door de straten, dan klapten de vrouwen en wier pen de mannen met bloemen. Alle logeer gasten in de vele pensions op de Costa Lun- ga en Rollo pas zaten op de terrassen en holden naar den rand van den weg. zoo dra in de verte een wagen verscheen om te juichen en te wuiven. Zoo slingerde de weg zien voor do rijders uit over bergen en over passen, vele kilometers hoog om dan weer af te dalen naar de vallei, voort durend onder een brandende zon. temidden van een onafgebroken feestroes der bevol king, die aanstekelijk werkte op de rijders sn hen alle moeilijkheden licht deed tellen. Zij vergaten bijna hoe zwaar deze weg eigenlijk was, een afstand van 617 K.M. hijna voortdurend over bergen met slechts af en toe een klein stukje vlakke weg. Na Padua lag het bergland achter den mg en liepen de laatste 41 K.M. naar het eindpunt in Venetië over een autostrade, .waar yoor den tweeden ipaal dien dag de wagens zwaar op proef gesteld werden in een snelheidsproef over 10 K.M. met een zeer hoog gemiddelde, dat bij do zware klasse 110 K.M. per uur bedroeg. Hier -vie len velo strafpunten, maar allo Hollanders voldeden glansrijk, do meeste Hollandsche wagens kwamen ver boven de geèischtc 6iielheid uit en reden den proef met een gemiddelde van tusschcn de 120 en 124 K.M. per uur. Zoo tegen een uur of zeven 's avonds ar riveerden de eerste deelnemers in Venetië en werden per gondel naar hun hotel ge bracht, waar zij ongeveer 8 uur aanko men. De laatste uit de klasse der lichte wagens moesten de snelheidsproef op de verlichte autostrade in het donker afleg gen en waren tegen middernacht in hun hotel. De ontevredenheid over een derge lijke organisatie was algemeen. Men liet den rijders het beloofde land zien, niet van uit do verte, neen van vlakbij, maar zij mochten het niet ingaan. Een korte wan deling door de straten en het St. Marco- plein en dat was alles. Door de kanalen gleden de gondels in ten schemerlicht, over het water klonk guitaarmuziek en zang or> de terrassen der café's genoten honderden van de zwoele Venetiaansche avondsfeer, dio heel Venetië baadde in een mijmerroes van droomgclukmaar do rijders moes ten naar bed om den volgenden morgen om 3 uur op te staan. Van do wedstrijdorganisatie is het een groote psychologische fout geweest de rou te tot Venetië uit. to strekken. Men had verstandiger gedaan dien dag in Padua te beëindigen. Vijido dag. VenetiëZagreb. Drie uur in den nacht, een zwoele Vene tiaansche nacht. Nu hangt de stilte over de stad, waar overdag en 's avonds de feestroes onafgebroken opklatcrt. Nortier en ik staan voor het open raam van onze slaapkamer reeds half gekleed en kijken uit over het stille water van het Canale Grande, waarover zich het licht van een enkele lantaarn droomt. Het is heel stil en heel donker buiten, maar op het water onderscheiden wij een vage figuur, die langzaam voorschuift. Een gondel glijdt voorbij, guitaarmuziek tokkelt haast on merkbaar bij het neuriën van een vrouwen stem, dio ijl wegzweeft over het water. Dan verdwijnt de gondel onhoorbaar om een hoek van het kanaal en gemelijk klee- den wij ons verder aan. Eenige minuten later zijn wij in de hall van het hotel, waar de Duitsche wedstrijd Official ons begroet met „Heil Hitier. Frisch auf meine Herren, das fröhliche Rennen fangt wieder an." Waarom men dezen vijfden dag eigenlijk in hot programma opgenomen heeft? Waar om ons te slepen van Venetië naar Zagreb, langs een route die geen enkele moeilijk heid biedt? Wij hebben nu reeds twee al penritten meegemaakt, de eerste georgani seerd door de Italiaansclie. de tweede door de Fransche Automobielclub. De organisa tie van dezen Alpenrit is mustergiltig maar is gespeend van alle elegance. Het pro gramma is volgestopt als een Frankfurter worst met allo mogelijke automobilistischo prestaties, die op zichzelf waardevol zijn, maar die niet in eenzelfde kader passen. De geheele wedstrijd brengt icdercn dag doorslaande bewijzen van het kolossale or ganisatievermogen der wedstrijdcommissic, maar de belangen der deelnemers zijn to taal uit het oog verloren. Inderdaad het is een kunststuk van organisatie om een rit met zooveel deelnemers door zes ver schillende landen te voeren op een wijze, dat alles klopt en nergens iets hapert. Maar daarvoor mooten dio ruim honderd wagens, die gekomen zijn om hun krachten te meten in een zwaren strijd door de hoog ste bergen van Europa, dan ook oen gehee len dag zoek brengen op een 447 K.M. route voor toeristen, dio geen enkele moeilijkheid biedt. Do weg van Venetic naar Zagreb, 250 K.M. lang is een autostrade, die voert door schitterende natuur, langs die onvergetelijk mooio kust der Adriatische Zee. waaraan Triest en Fiume liggen. Nu Fiume gaat de weg het tamme You- go-Slavische bergland in, over breede, nog al kronkelende wegen, die over lage bergen voeren. Het wegdek is slecht, de banden hebben in de vier voorgaande dagen veel geleden, zoodat tal van deelnemors lekke banden kregen. Nortier had er zelfs twee Toen korten tijd na het verwisselen van wiel Nortier voor een gesloten spoorweg overgang kwam, waar reed9 meerdere deel nemers stonden te wachton, liopen Davids on Habnit allo wagens af om do bestuur ders te verzoeken aan Mortier den voor rang te geven, zoodra de boomen open gin gen, opdat hij zijn verloren tijd zou kunnen inhalen. En er was geen enkele die niet aan dit verzoek voldeed. Om deze geste op zijn volle waarde te kunnen schatten moei men do wolken stof gezien hebben, die een wagen op de Yoego Slavische wegep opwerpt. Het is een besliste onmogelijkheid om daar een ander te passeeren en een rijder, die door een of ander ongeval its achter geraakt hangt onherroepelijk van de welwillendheid zijner concurrenten af om weer op zijn plaats volgens startnummer te komen. Het koppol Van Beeck CalkoenVan Wamelcn liep daardoor zelf 12 strafpunten op. Zij waren achter geraakt door een klein defect, dat spoedig hersteld was, maar in middels waren verscheidene deelnemers gc- passeord. dio niet bemerkten, dat er een wagen achter hen was. dio verloren tijd moest inhalen. In do dorpch, waar de stra ten natgespoten waren, ging het nog maar daarbuiten hingen de stofwolken als een ondoordringbaar gordijn van honderden meters ver achter lederen wagen. Bij aankomst in Zagreb wachtte den deel nemers nog een onaangename verrassing. Bij de Yougo Slavische douaneformaliteiten behoort ook hot aangeven van al hot geld, dat ieder reiziger bij zich heeft. Een deel nemer aan eon Alpenrit, die door zes ver schillende landen gaat, heeft natuurlijk veel verschillende deviozen bij zich, waar van opgave verstrekt moest worden aan: één enkelen functionaris. Urenlang hebben daar de deelnemers met brandend dorstige kolen van het Yougo Slavische stof staan wachten totdat het hun beurt was om aan do douaneformaliteiten to voldoen. En daarna eindelijk konden zij hun hotel op zoeken, dat de voorste nummers den vol genden morgen om half vier weer moesten verlaten, teneinde om 4 uur te kunnen starten. MR. P. H. L. LAMBERTS HURRELBR1XCK. „De Athletiek is de moeder van alle sport", zegt Mr. Kan De Olympische Spelen geven om do vier jaar een duidelijk beeld van hetgeen in dn verschillende landen op sportgebied door toegewijde beoefening tot stand is gebracht en bereikt. Juist in deze tijden is het con tact, dat de sport brengt, van het grootste belang cm den gee„st van goede kameraad schap tusschen de volkeren te behouden. Deze gedachten hebben mr. A. baron Schirnmelpeninck van der Oye, de voorzitter van het Nederland9ch Olym pisch Comité, er toe gebracht enkele inlei dende woorden te schrijven voor een boekje, ..Op voor 1936", dat \vor$j^uilgegeven onder de auspiciën van het Ned. Olympisch Co mité door de Pers- on PYopnganda-com- missie van de K.N.A.U. Het heilzame werk, vooral in deze tijden, dat door en voor de Olympische Spelen wordL verricht, is van het grootste belang voor de sportiviteit en goede kameraadschap van de volkeren. De oud-minister mr. J. B. Kan schrijft al9 eerste een beschouwing over de waardo van de athletiek. waarin hij nadrukkelijk ver klaart dat deze geen hulpsport, maar de moeder van alle sport Is. Hetzelfde wordt wel eens gezegd van de wiskunde, die dan beschouwd wordt als een hulpwetenschap, onder moer orn het logisch donken te prik kelen. Maar evengoed al9 de wiskunde de moeder van allo wetenschappen blijkt te zijn, evenzeer i9 de athletiek de moeder van allo sporten. Men kan in de andere sporton nimmer den top bereiken zonder een ge oefend athleet to zijn. Zoodat mr. Kan con cludeert: „Do athletiek is een sport op zichzelf, nuttig en bezwaarlijk zonder weerga, maar bovendien vormt zij den onmisbaren scha kol in don keten, die den beginner verbindt met den man der hoogste regionon. Waro Diogenes op zoek geweest naar den sport- mensch, allicht zou hij zijn lantaarn ge doofd hebben, toen hij den athleet ont moettc." In een uitvoerig artikel vertelt do voor zitter van de K.N.A.U., do heer A. J. G. Strengholt, het oen en ander over de ge schiedenis van do Olympische Spelen, waar uit blijkt, (Jat de athletiek wel de alleroud ste sport is, en indertijd een der belang rijkste onderdeelen van do Grieksche Olym pische Spelen. Nu nog bestaat het program ma van do moderne Olympische vijfkamp uit vrijwel dezelfde nummers als de Griek sche. En behalve het worstelen prijken de nummers, waaruit deze vijfkamp bestaat, ook op het oogonblik op de programma's van onzo athletiek-wedstrijdon. De athletiok als hulpsport heeft de aan dacht van jhr. G. Bosch van Draken- stel n, de secretaris van do Ned. Wielren Unie. In oen artikeltje „Wielrennen en Athletiek" verklaart hij, dat hot niet bo zwaarlijk is voor de wielrenners, 's winters aan athletiek to doen, mits zij in het voor jaar zich dan ook weer uitsluitend aan de wielertraining wijdon. Hij zal dan zijn lichaam aanmerkelijk versterkt vinden en op zijn fiets ook weer eerder in conditie zijn dan wanneer hij de wintertijd niet zoo sportief heeft doorgebracht. Wel moet hij er bij die athletiek-beoefening aan denkon om ZWEMMEN Maagdenburg, 14 Augustus. Heden morgen werd aan het schoon6pringen deel genomen door onze landgenoot Stotijn, dio ernstige concurrenten had in eene Tsjech, twee Duitöchers en een Franschman. Bij de verplichte zwemmer, bezette hij de achtste plaats. Bij de vrije sprongen wist hij goed op te halen en eindigde als vijfde. Do uitslag van dezen wedstrijd luidt: (1) Esser, Duiitschland, 135.74 punten. (2) Mahraun, Duitschland, 129.53 punten. (3) Leihert, Tsjecho-Slowakije 129.28 punten, (i) Paussard Frankrijk 123.24 punten. (5) Sto tijn, Nederland, 111,80 punten. Maagdenburg, 14 Aug. (Vas Dias). Zooals te verwachten was, heeft Willy den Ouden de finale van het nummer 100 Meter vrije slag voor dames gewonnen. Tweede werd Rie Mastenbroek. Do volgende plaat sen bezetten Gisela Arendt (Duitschland), Renée Blondeau (Frankrijk), Irma Schra- mek (Tsjecho-Slowakije) en Hilde Salbert (Duitschland). Gestart werd In de volgorde: den Ouden. Blondeau, Schramek, Mastenbroek. Arendt en Salbert. Het startpistool functioneerde niet goed, zoodat voor de tweede maal moest worden gestart. Willy den Ouden nam dadelijk de lei ding en bereikte het eerst het keerpunt bij 50 Meter in den tijd van 29.8 sec., voor Gisela Arendt en Rie Mastenbroek, die bei den de eerste helft van de baan in 31.4 sec. aflegden. Willy den Ouden zwom de race alleen en won gemakkelijk in den tijd van 1 min. 7.1 sec. Rie Mastenbroek slaagde erin Gisela Arendt van de tweede plaats te verdringen; haar tijd bedroeg 1 min. 8.1 sec. Gedetailleerde uitslag: 1. .Wiily den Ouden 1 min. 7.1 sec. 2. Rie Mastenbroek 1 min. 8.1 sec. 3. Gisela Arendt (Duitschland) 1 min. 10.3 sec. 4. Renée Blondeau (Frankrijk) 1 min. 10.9 sec. 5. Irma Schramek (Tsjecho-Slowakije) 1 min. 12.2 sec. 6. Ililde Salbert (Duitschland) 1 min. 12.9 sec. Na dit nummer ging aan de hoofdmast de Nederlandsche driekleur omhoog, even zoo aan de linker mast. De volksliederen werden door het publiek staande aange hoord. Het klassement voor den Europa Beker. Het klassement voor den Europa Beker, waarvoor alleen de heerennummers gelden, luidt op het oogenblik als volgt: 1. Duitschland 34 punten; 2. Hongarije 13 punten; 3. Tsjecho-Slowakije 5 punten; 4. Nederland 4i/t punt; 5. Frankrijk 3 punten; 6. Zweden 2% punt; 7. en 8. Italië cn Polen elk 1 punt. Mooi vijfde op de 400 Meter vrije slag heeren. Maagdenburg, 14 Aug. (V. D.) In de vierde serie van het nummer 400 Meter vrije slag voor heeren startte onze land genoot Mooi. Hij had zeer sterke tegen standers, n.l. Deiters (Duitschland), Angyel (Hongarije), Costoli (Italië) en Leivers (Groot-Brittannië). Laatstgenoemde had op de eerste 100 Meter de leiding, doch moest deze daarna afstaan aan den Hongaar, die daarna steeds voor bleef, nadat hij reeds eenigen strijd gevoerd had tegen den Ita liaan Costoli. De Duitscher en de En- gelschman zakten langzamerhand af, ter wijl onze landgenoot reeds van meet af niet mee kon komen en als laatste ver achter aan kwam. Angyel (Hongarije) won in 5 min. 13.4 sec., voor Costoli (Italië) in 5 min. 16.2 sec., Deiters (Duitschland) in 5 min. 19.5 sec en Leiver (Engeland). De tijd van Mooi was 5 min. 40.4 sea. De eerste serie van dit nummer werd gewonnen door den Italiaan Signori, die van het begin af de leiding had, in den tijd van 5 min. 20J2 sec., 2. Diener (Frankrijk) in 5 min. 22.6 sec.; 3. Schön (Tsjecho-Slo wakije) in 5 min. 29.8 sec. De tweede serie bracht eenige afwisse ling. In den aanvang had de Duitscher Rüssko de leiding, doch later ontwikkelde zich een zware strijd tusschen dezen ën den Hongaar Lenguel. De Hongaar wist zijn eerste plaats te handhaven en won in 5 min. 14 sec.; 2. RÜ9ske (Duittschland) in 5 min. 14.4 sec; 3. Jörgensen (Denemarken) in 5 min. 14.6 sec. De derde serie bracht de Europeesohe recordhouder, de Franschman Jean Taris aan den start. Reeds direct was hij een groot stuk op zijn tegenstanders voor en hij was niet meer in te halen. Hij won zeer gemakkelijk in 5 min. 3.2 sec.; 2. Wain- wright (Groot-Brittannië) in 5 min. 23.6 siec.; 3. Ahaswerus (Denemarken) in 5 min. 29.8 9ec. Estafotte 4 X 200 Mater vrije slag. De loting voor do series van het num mer estafetto 4 X 200 Meter vrije slag had de sterkste teams, Hongarije en Duitsch land, in een serie eamengebracht. Er ont wikkelt zich een interessante strijd, die tenslotte gemakkelijk door de Hongaren werd gewonnen In den tijd van 9 min. 32.9 sec.; 2. Duitschland in 9 min. 34.6 sec.; .3. Engeland In 10 min. 3.2 sec.; 4. Polen (ver achter). De drie eerstaankomenden komen in de finale. De tweede serie was voor Frankrijk in 9 min. 51.6 sec., voor Italië in 9 min. 55.3 sec. en Denemarken in 9 min. 56.7 sec. Niet geklasseerd voor den eindstrijd Spanje, dat in 10 min. 21.4 sec, als vierde eindigde. Het middagprogramma werd besloten met de waterpolo-wedstrijden. De resulta ten luidden: Duitschland—Spanje 6—1 (2—1) reeds 's morgens gespeeld). Hongarije—Joego-Slavië 8—1 (0—1). Frankrijk—België 4—2 (0—1). Zweden—Tsjecho-Slowakije 6—0 (2—0). Door de zege van Frankrijk is de kans voor de Nederlanders om niet op de laatste plaats te eindigen grooter geworden. Dit zal reeds het geval zijn, wanneer zij gelijk spelen tegen de Belgen. conzljdighoid in de oefeningen te vermijden. Jhr. Bosch van Drakonstcin betreurt het dat zoo velo sportbeoefenaren zich zoo erg specialisocren. Hij zou het liefst wat men nu sport noemt willen splitsen In sport en spel. Onder sport zou hij dan rangschikken n 1 los waar het op pure snelheid aankomt, /.oools zwemmen, hardloopen, wielrennen en raceroeien. Bij do wedstrijden zou hij clan de oorste prijzen willen geven aan de genen die de beste gemiddelde prestaties leverden. En als een soort uitgebreide Olympische vijfkamp zou hij dan eon prijs voor hot al-róünd sportmanschap willen geven aan degeen die In zwommen, hard loopen, wielrijdcn en racerooien door elkaar genomen het mooist resultaat bereikt. Wij kunnen niet anders dan deze donk- beelden van den heer Bosch van Draken- stein zeer aanbevelenswaardig noemen; al leen voor het zoover is, als het ooit zoo ver komt, zullen wij allen heel veel jaren ouder zijn! Zwemmen en zwemsporL I-Iot zwemmen vindt een warm verdediger in den heer C. F. K a 1e n b a c h, den voor zitter van den Kon. Ned. Zwem Bond. Hij begint met do belangrijke opmerking, dat togenwoordig wel iedereen zich verzoend zal hebben mot het „maatschappelijk ver schijnsel" Sport. Spel immers is sport ge worden en sport lichamelijke opvoeding; daarom draagt elke sportbond bij aan den opbouw van eon zelfbewust geslacht dat in staat is om met kracht den strijd om het bestaan to voeren. Athletiek'Js ontegenzeggelijk do meest natuurlijke sport, daar elk kind uit zichzelf leert loopen, springen cn werpen. Maar, zegt de heer Kallenbach, de meost nuttige en noodlge sport is zwemmen. Bij de oude Grie ken leerde iedereen zwemmen en gold het als een schande, indien men van iemand zei: Hij kan lozen noch zwemmen. Marde strijd heeft de K.N.Z.B. gevoerd om in Nederland het getal der ongelukklgon die den verdrinkingsdood sterven doordat zij niet kunnen zwemmen, te doen vermin* deren. Ook uit het oogpunt van volksge* zondheid is het zwemmen van het aller* grootste belang. Wanneer op den weg van het verplichte onderwijs van zwemmen op de scholen met kracht wordt voortgegaan* kan men verwachten dat het zwemmen, een volksbelang in ons waterrijke landje, do algemeene beoefening zal verkrijgen, die het zoo noodig heeft. Op het oogenblik is reeds voor het verplichte zwemonderwijs zeer veel bereikt. Maar ook uit een ander oogpunt, van zuiver sportieve zijde bezien, is het zwera^ men van het grootste belang. Wanneer men waterpolo speelt, bemerkt men dat als bijna geen andere sportieve bezigheid, deze sport alle spieren en spiertjes in beweging doet komen. Nu eens vangen, positie kiezen en schieten, terwijl men boven water moet blijven, dan weer zoo snol mogelijk op een bal toeschieten, onafgebroken zwemmen, soms vele kilometers in een wedstrijd, dat maakt het waterpolo tot een sport moeilijk al9 weinig andere. In een volgend artikel zullen wij enkele andero schrijvers aan het woord doen ko men, die dit boekje „Op voor 1936" tot een der belangwekkendste overzichten maken, die dit seizoen over sport in ons land het licht hebben gezien. Wij vertrouwen dat velen het zullen aanschaffen; men zal er de uitzending van onze sportvertegenwoor- digers naar Berlijn mee steunen. En op een waardige vertegenwoordiging op de elfde Olympische Spelen zal ongetwijfeld ieder Nederlandsch sportliefhebber prijs stellen.! worden ook aangenomen door ons

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7