DE ONTVOERDE BROUWER NOG STEEDS ZOEK VOOR VEILIG VERKEER WAAR TWEE TWISTEN. Het gevaar van automatische teekens „ALPENJAGERS" IN ONZE STAD „Doe alles wat je kunt om mij te bevrijden" Horonto, 16 Aug. (V.D.). De familie van den ontvoerden directeur der Cana- deesche bierbrouwerijen, John Labatt, heeft nog steeds geen bericht ontvangen omtrent den ontvoerde. Do politie heeft uitgebreide opsporingsmaatregelen onder nomen en heeft ook de Koninklijke Cana- deesohe bereden politic gemobiliseerd om den ontvoerde op te sporen. Toronto, 16 Aug. (Reuter). Het door de ontvoerders van Labatt gestelde termijn voor de betaling van het losgeld was reeds gistermiddag^ verstreken, zonder dat men er in wasgeslaagd in contact met de ont voerders te komen. De familie Labatt ont ving een briefje van den ontvoerden mil- lionna-iï met de woorden: „Doe alles wat je künt om bevrijden en gehoorzaam de gegeven bevelen". Toronto, 16 Aug. (V.D.). Hugh Labalt, de broer van den ontvoerde, heeft den ge- heelen vorigen nacht wakend doorgebracht in oen hotel te Toronto, in de hoop door de ontvoerders getelefoneerd te worden ten einde met hen in onderhandeling te kun nen-- treden over het losgeld of desnoods over de wijze, waaop het als losgeld ge- ëischte bedrag van 150 duizend dollar in hun handen kon worden gesteld. In den loop van den dag bleek Hugh Labatt door de spanning en de nachtwake zoo uitgeput, dat hij zich onder medische behandeling moest stellen. 1400 OOSTENR1JKSCHE VLUCHTELIN GEN IN ZUID-SLAVIË. Belgrado, 1 Aug. (V.DUit Warasdin meldt de Pravda, dat nog steeds groepen opstandelingen uit Stiermarken en Karin- thië in Yoego Slavië aankomen. Zoo zijn er Dinsdag 58 cn Maandag 2-1 vluchtelingen in het interneoring9kamp Warasdin geko men Van de 1389 opstandelingen, die thans de Yoego Slavische grens hebben overschre den zijn er 824 in Warasdin ondergebracht. Een automatisch lichtselninstaU lat ie te Woudenberg Woudenberg. Heden is aan het kruispunt „de Poort" in de kom onzer ge meente in werking gesteld een automati sche lichtseininstallatie ter regeling van het verkeer. Ter voorlichting van het publiek meenen wij goed te doen een en ander omtrent do werking van dit systeem mede te deelen. Als men het kruispunt nadert, ziet men op eiken verkeersweg ter rechterzijde een paal met 3 lampen. Deze lampen, in verti calen stand, geven van boven naar bene den resp. rood, geel en groen licht. Na ver loop van enkele seconden verspringen deze lichten in deze volgorde: rood. geel, groen, geel, rood, enz. enz. De beteekenis der lichten is de volgende: Rood: onveilig (stoppen). Geel: opletten of gereed houden. Groen: veilig. Rood geeft aan dat de doorgang on veilig is. Staat het sein dus op rood, dan mogen voertuigen en rijwielen niet door gaan. Men moet dan halt houden vóór de z.g. „stopstreep", die dwars over de rech- terhelf van den weg is aangebracht. Ver springt nu het licht op geel. dus van rood op geel, dan moet men zich gereed hou den, want even later komt het groene licht voor en i9 de doorgang „veilig". Gaat het licht daarna weer over naar geel, dus van groen op geel, dan moet irmn vóór de stopstreep halt houden. (Is men deze streep reeds gepasseerd, dan mag men nog doorrijden). In dit geval beteekent- geel dus oplet ten, want het is cene waarschuwing, dat even later het licht op rood zal komen en dan mag men niet meer passeeren. Alzoo alleen met groen is de door tocht veilig. Wanneer elkeen de seinen in acht neemt dan mogen in de toekomst ongevallen uit gesloten worden geacht. Dé gemelde 9einen moeten worden na geleefd door bestuurders van motorrijtui gen, rijwielen, rijtuigen cn handkarren, alsmede bestuurders of geleiders van on- aangespannen trekdieren of van ander STANDARD RACING CLUB SPEELT IN DEN U. P. V. B. De Amersfoortsche Sportvereniging Standard Racing Club heeft zich thans ook aangesloten bij den Utrechtschen Pro vincialen .Voetbalbond. Zij zullen reeds in aanstaande competitie uitkomen. Het bestuur is als volgt samengesteld: G. Pol voorzitter; G. Brom Jr. Ie secre taris; O. Soetekouw 2e secretaris; G. H. Floor Jr. Ie penningm.; D. van Buuren penningm.; IT. Stomphoröt ten Jl W» Floor commissarissen. DE STANDAARD-MARSCH. Ruim 400 deelnemers. Voor de 2e Standaard-marsch, georgani seerd door Wilhelmina die, zooals bekend, morgenmiddag gelocpen wordt, bestaat een ennorme belangstelling. Reeds meer dan 400 deelnemers uit een 60-tal plaatsen schreven voor deze 30 K.M. raarscli in. Om 3 uur wordt van het Mil. Tehuis, L. Beekstraat, vertrokken met de muziek van Juliana, welk korps de deelnemers bij te rugkomst ook weer zal ophalen. In ons blad van Maandag hopen wij een verslag van dezen marsch tc kunnen plaat sen met opgave van de vereenigingen, die de wisselbekers en andore prijzen hebben bemachtigd. Tot morgenmiddag zijn de prijzen voor dezen marsch geëtaleerd bij de firma Groo tendorst, Utrechtschestraat. AMERSFOORTSCH JAARBOEKJE. Een nieuwe uitgave. Bij drukkerij S. W. Melchior alhier ie verschenen de nieuwe druk van het Amersfoortsch Jaarboekje, dat is samen gesteld door de Verecniging tot bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer, in overleg en met goedkeuring van het ge meentebestuur en de politie-autoriteiten. Dit boekje, döt in handig zakformaat is uitgegeven, is een zeer goede vraagbaak voor ieder, die iets omtrent Amersfoort wil weten .Wij zouden haast zeggen: wèt ge ook wilt weten, gij vindt het in het kort in dit boekske vermeld. Slechts een paar opmerkingen betref fende deze nieuwe uitgave: de administra tie der directe belastingen, invocrrechton en accijnzen is niet in Plantsoen Zuid, dooh Prins Hpndriklaan 5, evenals de in spectie der invoerrechten en accijnzen en het kadaster, die resp. staan vermeld als te zijn gevestigd Plantsoen West 2 en Utrechtscheweg 90. Zoo ie commandant dor IVe Divisie alhier de generaal-majoor baron van Voorst tot Voorst en niet meer de generaal-majoor TI. G. Winkel man, zooals staat aangegeven. Overigens eeri goede vraagbaak, die velen zeer goede disasten zal bewijzen. STAATSEXAMEN Na voortgezet examen slaagden nog voor diploma A mej. C. C. M. Spaander en de heeren A. G M. Haas, J. J. Ph. Valeton, H de Smcth en'G. Bcrgsma. OPENBARE LEESZAAL. Overzicht der maand Juli. Aantal uitgeleende banden 5728. Aantal bezoekers: 1933. Enkele der nieuwe aanwinsten: C. Adama van Scheltema: Verzamelde gedichten. P. Bcrgsma- Beton en gewapend beton. H. Colljn: Saevis tranquillus in undis, (toel. op het anti-revol. beginselprogram). P. A. Diepenhorst: Onze staatsinrichting. P. Einzig: De economische grondslagen van het fascisme. H. Knickerbocker: Komt "*rlog in Europa? F. Kórmendi: Erfgenamen. Jo Mandors: Cri6is. W. de Merode: Kruissonnetten. G. van Nes—Uilkens: Eerwaarde. Noordravon en Visser: Het seinen. Jü6iiio Rculing: Intermezzo met Ernst. G. Stelili: Handboek voor mikroskopie. J. J. Terwiel: Dieselmotoren voor auto mobielen Uitkomst? Hitler? Musso lini, Mussb*.. A Vlaanderen: Het lettertekenen. J. Vricnds: Met kijker, camera en loupo. H. G. Wells: De wereld in wording. L. v. d. Zanden: Kerk en nationaal- 6ocialisme. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesic's bad was hedenmorgen 66 graden. Diploma. Het diploma werd behaald door Pauko Gilissen en Mevrouw J. C. M. Platteel. HET LEDENTAL DER V.V.V. Blijkens mcdedeelingen. in Van Haselen's Woninggids heeft de V.V.V. dit jaar haar grootste ledental (550) bereikt. BURGERLIJKE STAND. 16 Augustus. Goboren: Cornelia Wilhelmina d. van Cornelis Wilhelmus Kraancn en Geertje Kentin Gijsbertus z. van Willem Christi- aan Gijtenbeek en Simonida Gijsbertse. Ondertrouwd: Eduard Herbert Hans Katsch en Paula Sittho. Pieter Hageman en Geertrui-da Alide. van Barneveld. Adrianus Lablans cn Gerritje Bast. Frederink Dirk Wismeijer on Peitronella van Booije. Abraham den Baas en Everdina Johanna Theodora Middegaal. Gehuwd: Jan Petersen en Hendrikje van de Kicft. Overleden: Gerrit Verheij oud 79 jaar. MARKTBERICHT 17 Augustus. Appelen 68; Peren 49 per H.L.; Hoendereieren 3.00-3.80Eendeneieren 2.60—3.00 per 100 stuks; Grasboter 1.70 per K.G.; Kippen 0.60—1.00; Hanen 0.75 —0.90; Jonge hanen 0.600.90; Wilde ko nijnen 0.40—0.75 per stuk; Tamme duiven 0.20—0.30 per paar; Magere varkens 13 —15; Zeugen drachtige 60—75; Biggon 7—11 per stuk. Aangevoerd waren ongeveer: 8 H.L. ap pelen; 90 H.L. peren; 20 K.G. grasboter; 175 vette varkens; 10 magere varkens; 7 zeugen drachtige. Het O.M. vindt, dat bij de aanrijding op 25 Juni onder Soesterberg geen der beide partijen vrij uit gaat Buiten de uitspraak in de zaak tegen de hotelboudster, alhier, in wier verlofslocali- teit na sluitingstijd nog vier bezoekers had den vertoefd zonder nachtverblijver te zijn en die deswege tot 20.— boete of 8 dagen hechtenis veroordeeld werd, passeerdo gis teren op het Kantongerecht een bijna on afgebroken file van auto's, die op de een of andere manier betrokken waren gewor den bij een aanrijding binnen het kanton, „de rol" en het was opmerkelijk hoe vaak het O.M., wederom voor het grootsto deol der zitting waargenomen door Mr. Zijlstra moest concludeeren, dat geen van beide partijen vrij uit ging Dit betrof niet alleen een tweetal aan rijdingen onder dc gemeente Baarn maai gold ook ton aanzien van het ernstig onge val. dat op 25 Juni op den Rijksstraatweg onder Soesterberg plaats had en waarbij de auto van een arts door een snelrijdende touring-car gerammeid werd. Deze arts had juist links af. den oprit naar de naast zijn woning gelegen garage ingeslagen, toen dc touring-car passeerde. Zijn voornemen om links af te willen slaan had de arts, naar hij verklaarde, reeds 300 tot 250 M. tevoren kenbaar gemaakt wat door den bij hem in zittendon neef beaamd word. Volgons dc niet minder pertinente verklaringen van con viertal passagiers van de autobus: een agent uit Utrecht, een veld-artillerist en de bestuurder cn eigenaar van de touringcar, zou dit echter op hot allerlaatste oogen- blik gobeurd zijn. Hoe deze geheel legen strijdige verklaringen met elkaar te rijmen? Do richtingaanwijzer werkte automatisch en nu achtte het O.M. hot best mogelijk, dat de richtingaanwijzer op die 300 M. weer ingevallen was, omdat verdachte uiterst langzaam reed. Verdachte noch diens neet hadden zich er trouwens rekenschap van gegeven, dat het pijltje uit was blijven staan, maar eerstgenoemde 6teldc daarte genover dat hij uit gewoonte na verloop van ecnigen tijd weer aantikte, zoodat het pijltje bleef uitsteken, langer dan de daar voor aangegeven K minuut. Het O.M. vond dit wel wat lang en dacht dat het maxi mum 6 A 7 seconden was. In elk geval zou dit te onderzoeken zijn, meende de verde digster Mr. J. N. Hcnket uit Utrecht. Dc touring-car was tot op 30 M. gena derd met een vaart van 72 K.M. toen de richtingsverandering werd aangegeven. Vlak daarvoor had de bestuurder geluids signalen gegeven, dat hij wilde passeeren, maar bij eon dergelijke snelheid vond het O.M. dit toch ook veel te laat. Op 20 M. had do bestuurder zoodanig geremd, dat do veldartillerist van zijn zitplaats geseho ven was en het volgende oogenblik zat do doktersauto tusschcn de turing-car en een boom bekneld. Verschillende inzittenden almede do arts en dions neef waren min of meer ernstig gewond geworden, maar gelukkig is het daarbij gebleven. Dc rem sporen van de touring-car zouden echter zeer flauw zijn geweest volgens de getuigen A décharge, waaruit volgens do verdedig ster af te loiden viel, dat niet uit alle macht geremd was. Hiertegenover stond de getuigenis van den veldartillerist, dat hij reeds voor de botsing eon schok had ge voeld. De zitplaatsen waren echter uit hun voegen gerukt door de botsing zelf. Het O.M. achtte aan beide zijden eenige schuld aanwezig, doordat niet alle voor zichtigheid in acht is genomen, maar rneen de dat verdachte de meest verantwoorde lijke voor deze hevige botsing was. Hij is roekeloos links afgeslagen door dit veel te laat te kennen tc geven, wat z.i. wel vast stond. Primair stelde hij dan ook, dat de veiligheid van het verkeer in gevaar ge bracht was, secundair, dat niet tijdig een teeken was gegeven. Hij eischte 60.of 20 dagen. Mr. Henket zette in haar pleidooi uiteen, dat de bestuurder van de touring-car veel eer getracht heeft nog voor langs to komen Zij achtte het uitgesloten, dat een uiterst voorzichtig automobilist, die de gevaren an dien weg kent, iele verzuimd heeft. Voor het overige verwees zij naar een ar rest van den IToogen Raad voor een iden tiek geval. Do kantonrechter zal over acht dagen uitspraak doen. Geslipt. De rijwijze van oen jonge monteur uit Soest, gezeten op een motorrijwiel, had de aandacht van een surveilleerende agent ge trokken cn toen de jongeman in de Utrecht schestraat bovendien slipte, had hij er het zijne van moeten hebben. Volgens hem ver keerde verdachte dermate in kennelijken staat, dat hij niot op een motor behoorde. Eenigszins ontnuchterd was verdachte door den schrik bij aankomst aan het politie bureau wederom onder invloed van den drank gekomen. En het waren maar een paar biertjes geweest, die hij op een fuifje had gedronken. Hij wa9 dan ook hoofd zakelijk geslipt door den zachten band. iTet O.M., dat in dergelijke gevallen streng op treedt, vroeg dan ook 3 dagen principale hechtenis met 6 maanden ontzegging van do rijbevoegdheid. De kantonrechter legde een zachtere straf op: 30.of 15 dagen en 1 maand geen rijbewijs. DE BURGEMEESTER TERUG. De Burgemeester heeft, van verlof terug gekeerd, zijn ambtsbezigheden hervat. MENU VOOR ZATERDAG Voor de koffietafel. Vischragout in schelpen. 25Ö gr. gekookte vischresteh, 2M d.L. melk. 20 gr. bloem, 30 gr. boter, noot, peper zout, gehakte peterselie, 1 eierdooier. Maak op de gewone wijze een sausje van de boter en bloem en giet hierop de koken de melk. Laat het sausje even doorkoken en vermeng het mot peper, zout on noot- muscaat naar smaak. Snijd de visch in klcino stukjes, roer zo door do saus on laai het geheel nog even doorkoken. Roer or tonslotto de gehakte peterselie en de eier dooier door en vul er de met boter be smeerde schelpen mee en maak ze af met wat paneermeel en een klontjo boter. Laat er in eon matig warmen oven een bruin korstje op komen. Voor do Middagtafel. Runderlappen. Slaboontjes. Aardappelen. Rijstebrij. Wentelteefjes. HET MENU VOOR ZONDAG Voor de Koffietafel. Gesneden lunchtong uit blik. Voor de Middagtafol. Lcvorsoep. Gepaneerde kalfslapjes. Snijboonen. Gestoofde peren. Aardappelen Omelotto soufflé. Bereiding leversdep: 60 gr. boter, 1 uitje, 6 kruidnagelen, 3 laurierbladeren, een Spaansch pepertje, oen worteltje, 75 gr. bloem, liter kooknat van lever, wat tomatenpuréc, stukjes lever. Smelt dc boter en fruit liet gesnipperde uitje, dc kruiden cn het stukje wortel een half uur zachtjes in de boter. Verwijder vervolgens do kruiden uit de boter cn brand hierna de bloem zachtjes bruin in do boter. Voeg vervolgens langzaam en onder voort durend roeren het lever-kooknat bij het mengsel en laat het gehoel nog 10 minuten doortrekken. Voeg er tonslotto wat tomatenpuréo bij en maakt de soep af met stukjes gekookte lever. HINDERWET. Burg. cn Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van het publiek, dat een door E. van de Wetering ingediend verzoek met bijlagen, om verguninng tot hot uitbreiden van een slagerij cn het daar n plaatsen van 4 electro-motoren, in totaal van 2l/e P.K. lot hot aandrijven van verschillende machines in het perceel, ge legen aan de Utrechtschestraat 19, op de secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Donderdak den 30 Augustus aan staande. des voormiddags to 10.45 ure ge legenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebe stuur oi van één of meer zijner leden, be zwaren tegen het u'tbreidcn van de in richting in te brengen Burg. en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van het publiek, dat een door de N.V Phoenix Brouwerij inge diend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een fabriek cn het daarin plaatsen van 5 electro-motoren in totaal van 21 P.K. voor -liet mengen cn verpaken van spijsvetten in het perceel, al hier gelegen aan do Van Persijnstraat op de secretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Donderdag den 30 Augustus' aan staande, des voormiddags to 10.30 ure ge legenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebe stuur of van één of meer zijner leden, be zwaren tegen het oprichten van da in richting in to brengen Burg. en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van het publiek, dat een door H. R. Wolfs ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het uit breiden van een bakkerij cn het daarin plaatsen van een electro-motor van 3 P.K. tot het aandrijven van eon deegmachine, in het perceel alhier gelegen aan de Zwa- nenhals6teeg 5, op de secretarie der ge meente ter visie ligt en dat op Donderdag den 30 Augustus aanstaande, des voon-t middags te 10.15 ure gelegenheid ten raad huize wordt gegeven om, ten overstaan van het gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren tegen het uit breiden van de inrichting in to brengen. Burg. en Wethouders van Amersfoort brengen ter kennis van het publiek, flat een door H. W. Th. v. d. Pavert ingediend verzoek met bijlagen, om vergunning tot het oprichten van een bakkerij en het daarin plaatsen van een electrischen oven en een electromotor van 1J4 P.K. tot het aandrijven van een arnandelmachine en een klopmolen in het perceel alhier gele gen aan de Vermeeretraat 28, op do Se cretarie der gemeente ter visie ligt en dat op Donderdag den 30 Augustus aanslaan de, des voormiddags te 10 ure gelegenheid ten Raadhuize wordt gegeven om, ten over staan van het "Gemeentebestuur of van één of meer zijner leden, bezwaren togen het oprichten va» de inrichting in te brengen. JAARVERGADERING H.V.C. Tn de gisteravond gehouden jaarvergade ring van de voetbalvereeniging H.V.C., wel ke niet voor de pers toegankelijk was, is benoemd tot penningmeester de heer Mos terd. Tot lid van de elftalcommissie werd benoemdK de heer J. van Alphen Jr. De winnaars van de Coupes des Glas ciers maken in hun bekranste Fords VsS een rondrit door de stad Op de Amersfoortschc autostrade mogen we nu haast wel zeggen even voorbij het rusthuis de Lichtenberg staan ze, de vijf victoriouzo Fords V-8, zwaar beslikt, maar overigons betrekkelijk weinig gehavend. Vijf sportieve wagentjes van het race-model even verpoozend op hun zegetocht door ons land, na glansrijk uit de zware 3000 c.M$. klasse van den internationalen Alpenrit gekomen te zijn met vier eerste cn één tweeden individueclen prijs. Vier coupes dos glaciers, een gouden medaille cn eeji overwinningsstemming brengen zo m$è,.' onze Hollandsche Ford-rijders. Onder hét lommer voor het landelijk cafe'tje loopcn of zitten zo in hun coureurspakken en al direct herkennen wij Mutsearts, Fisetté, Weber, Dr. Posthumus cn boven allen uit den leider, den heer van Bceck Calkoen. Nortier's beklimming van de Stfelvió op een wiel zonder band, dc Yocgo-Slavischo stofwolken, en de botsing van Wieleman's wagen met do Packard het onderwerp van de meeste gesprekken, waarvan wij, dot}?' het pakkend relaas dat Mr. P. IT. L. Lam berts ITurrelbrinck ons heeft gegeven van dezen bijna 2900 K.M. langen rit, reeds op de hoogte zijn. Als de heer van Beeck Calkoen in zijn wagen stapt, weten wij hem echter even 1 afzonderlijk to spreken. „Is de pech, die de Hollandsche rijders gehad hebben, grooter of kleiner geweest, dan U verwacht had?" „In het algemeen mogen wij niet onte vreden zijn, ook niet met het behaalde suc ces. De grootste tegenvaller was eigenlijk het uitvallen van v. d. Moulen op den eersten dag. waardoor het Ford-team niet. meer in tact was. Want gezien het' verder verloop van den Alpenrit zou ons den Alpenbeker zeer zeker niet ontgaan zijn! Dc teleurstelling lag op zijn gelaat te lezep. Eerst op den derden dag viel n.l. een rijder van het Delahayc-team uit cn dien puh- tenachterstand was natuurlijk niet meer in te halen. „Welke vond U den zwaarstcn dag?" „De laatste. Het parcours ZagrebMuen- chen was buitengewoon zwaar!" Dan sloegen dc motoren aan voor den intocht in Amersfoort. Zachtjes grommen ze, ondanks dat het uitersto van hun ge vergd is. Voorafgegaan door muziek maken do bekranste auto's hun laatsto wel zeèi* sterk gebogen „haarspeld" door onze stad - met het Fordbedrljf Willgo, dat deze rond-', rit op touw had gezet, als einddoel. Hiér; is de belangstelling wel het grootst énj' worden „de Alpenjagers" voor de zooveel-*' ste maal op de gevoelige plaat vereeuwigd. Dan gaat het weer verder vla Birkhovcn naar Hilversum cn Amsterdam waar de Ford-V weer op stal wordt gezet. D a g e 1 ij k s: City Theater. „Vertooning van „Mein Herz ruft nach dir." Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zaterdags en Woensdags matinée, 2.30 uur n.rn. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon- zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theoa. Verecniging, Regentesselaam lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23s, Vredesbibliotheek, Arnhemscheweg 50. 17 Aug. en 18 Aug. Speeltuinvereniging Leusderkwartier, Zomerfeest; opening 6K uur. 19, 20 en 21 Aug. Cinema Amicitia. Ver tooning van „Annetto ira Paradies." 25 Augustus. Pesie's Zwemschool. Natio nale Zwemwedstrijden van A. Z. en.-F. C. 2 uur n.m. 1 September. Markthal. Bonte avond van; de V.A.R.A. 8 uur n.m. 12—15 September. Markthal. Groote ten toonstelling van bloemen, groenten en fruit, BAARN. 1318 Aug. Prinses Julianaschool, ten toonstelling en winkelbeurs. 25 en van 8—11 uur geopend. OMREKENINGSKOERSEN, Off. Not. Niet Off." Londen Berlijn Parijs Brussel Zurich Kopenhagen Oslo Stockholm New-York Milaan Praag 16 Aug. 17 Aug, 7.42 57.70 9.72% 34.64 48.16 33.20 37.30 38.30 1-46% 12.68 6.14% 12 uur 7.42% 57.70 9.73% 34.67, 48.18 33.22% 37.35 38.35 1-46.% 12.69 6-14,% Medegedeeld door de Rotterd. Bankvereen. DE NEDERLANDSCHE BANK. Bcleening op effecten 3 Voorschotten in rekening-courant3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3