De Elfde Olympische spelen MEDEDEELING BIJKANTOOR TE AMERSFOORT DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN Op voor 1936 EEN BELASTING OP HET LOON Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg ADVERTENTIËN ABONNEMENTEN J. LAMBRECHTS P. PÜPERSSTRAAT 10 en Oude Soesterweg 93 ZWEMMEN Rie Mastenbroek en Puck Overshot winnen hun series 100 M. rugslag. Nederland verliest het waterpolo van Frankrijk met 42. Maagdenburg, 16 Aug. Vandaag werden op de Europeesche zwcmkampioen schappen verwerkt de nummers 9choon- springen voor dames. Kampioene werd de de Duitsche zwemster Olga Jensch Jor dan. Onze landgenoolo Truus Klapwijk, die ook aan dit nummer deelnam werd zesde van de zeven deelneemsters. Het verloop van de wedstrijden was zeer span nend, daar bij de verplichte sprongen de Engelsche zwemster Larsen de leiding had, die zij echter bij de vrije sprongen weer rooest afstaan aan haar Duitsche concur rente. Er waren drie verplichte en drie vrije sprongen. De totaal uitslag luidt: 1. (Europeesch kampioene) Olga Jensch Jordan met 74.78 punten. 2. Miss Larsen (Engeland) 68.10. 8. Annie Kopp (Duitschland) 65.56. 4. Villiger (Zwitserland) 53.67. 5. Inge Kragh (Denemarken) 53.58 6. Truus Klapwijk (Nederland) 49.12. 7. Foniyo (Hongarije) 46.16. Maagdenburg, 16 Aug. (V. D.) Des middags vond de finale van de 400 Meter vrije slag voor heeren plaats. Finale 400 Meter vrije slag heeren. Aan den start verschenen: Nüsske (Duitschland), Costoli, Signori (beiden Italië), Taris (Frankrijk), Wainwright (Gr.- Brittannië) en Angyel (Hongarije). Zooals te verwachten was werd dit num mer gewonnen door den recordhouder Jean Taris. Van begin tot het einde was hij vóór en werd geen oogenblik bedreigd. Hij won met groot verschil in 4 min. 55.5 sec. Zijn tusschentijden bedroegen resp. 1 min. 0.7 sec., 2 min. 23.5 sec. en 3 min. 40.5 sec. Om de tweede en derde plaats werd hard gestreden tusschen de beide Italianen. Costoli werd tenslotte met eenige meters verschil tweede. Resultaat: 1. Taris (Frankrijk) 4 min. 55.5 sec.; 2. Costoli (Italië) 5 min. 7.5 sec.; 3. Signori (Italië) 5 min. 11.9 sec.; 4. Wainwright (Gr. Brittannië) 5 min. 17.3 sec.; 5. Nüsske (Duitschland) 5 min. 18.5 sec.; 6. Angyel (Hongarije) 5 min. 21 sec. Series 100 Meter rug dames. Hierna was de beurt aan de dames. In de eerste serie van het nummer 100 Meter rug startte Rie Mastenbroek tegen Thérèse Blondeau (Frankr.), Harding (Gr. Br.)) en de kleine Duitsche zwemster Gisela Arendt. Zij lag reeds direct voor en won gemakkelijk in 1 min. 20.5 sec. Zij had in deze serie niet haar uiterste gegeven en haar krachten voor den eind strijd gespaard. Het is dan geenszins uit gesloten, dat zij het wereldrecord op haar naam zal brengen. Harding en Blondeau streden hard om de tweede plaats, die tenslotte door de Engelsche werd bezet. Resultaat: 1. R. Mastenbroek 1 min. 20.5 sec.; 2. Harding (Gr.-Br.) 1 min. 22.4 sec.; 3. Blondeau (Fr.) 1 min. 22.5 sec.; 4. Arendt (Duitschland) 1 min. 23.1 sec. De tweede serie bracht Puck Over- sloot aan den start. Ook zij won gemak kelijk en wel in den tijd van 1 min. 22.6 sec. Het zwemmen van onze beide landge- nooten was een lust om te zien en ontlok te dan ook een hartelijk applaus. Het be looft een mooie eindstrijd te worden, waar bij door ons land wel de beide eerstp plaatsen zullen worden bezet Het resultaat van de tweede serie was: 1. P. Oversloot 1 min. 22.6 sec.; 2. Andersen (Denemarken) 1 min. 24.8 sec.; 3. Davies (Gr.-Br.) )1 min. 25.3 sec.; 4. Stolte (Duitschland) 1 min. 25.7 sec. Nederland—Frankrijk waterpolo. Ons zevental speelde vanmiddag tegen Frankrijk en doordat het dezen wedstrijd met 42 verloor, is ons land thans bij het waterpolo uitgeschakeld. Het Nederlandsche poloteam kwam van middag in een andere samenstelling in het water en wel met: Rijpstra (doel), Van Aelst, van Oostrom Soede, Schat, van der Kamp, Schrieder en Van Daatselaar. Het laten meospelen van Van der Kamp was wel een groote verbetering, doch er ont brak toch nog veel bij de onzen. Op het gebied van polo .moeten zij nog heel wat leeren. Van Aelst bleek op het laatst geheel to zijn uitgespeeld, wat wel zeer fataal was voor onze ploeg. Onze jongens gingen direct tot den aanval over en reeds vrij spoedig bezorgde Schrieder met een fraai schot den onzen de leiding (10). De Fran- schen maakten echter kort daarop door Diener gelijk (1—1). Het spel werd toen «enigszins ruw en dit had tot gevolg, dat «erst van Oostrom Soede en zijn man en daarna Van der Kamp en zijn man uit het wator werden gestuurd. Gedoelpunt werd er niet meer en de eerste helft ging dan °ok met gelijken stand in. Kort na de rust werd het door een schot van Bul teel 12, doordat de onzen niet voldoende opletten en de Franschen onge dekt lieten liggen. Even later maakte Phi- Kpoff er 13 van. Zij kregen even later een vrije worp te nomen, doch een doel punt ontstond hieruit niet, terwijl kort daarop een mooi schot van Schrieder mis lukte. Het was toen weer Diener, die er 1—4 van maakte. Het is jammer, dat er nog niet voldoende bij de Hollanders wordt samengespeeld, waardoor vele kansen ver loren gaan. Nadat een Franschman uit het water was gestuurd en Van der Kamp den bal kreeg toegespeeld, loste deze een hard schot, doch het leder bleef vlak voor doel liggen. Schrieder zag dit echter en wist nog juist in te stompen, daarmede den stand op 42 brengende. Hiermede kwam tevens het einde van de ontmoeting. De overige waterpolo-wedstrijden had den tot resultaat: BelgiëJoego-Slavië 30 (10). Tsjecho-SlowakijcItalië 7—3 (31). SpanjeZweden 35 (1—2). Het klassement om den Europa-Beker luidt thans: 1. Duitschland 52 punten; 2. Hongarije 40 punten; 3. Italië 24 punten; 4. Frankrijk 22 punten. Het landenklassement der dames om den Bredius-Beker luidt op het oogenblik: 1. Duitschland 45 punten; 2. Neder land 23/i punt; 3. Engeland 11 punten. In het waterpolo-tournooi hebben zich in de hoofdrondo geplaatst: Zweden, Duitsch land, Hongarije en België. Deze ploegen spelen om de eerste, tweede, derde en vier de plaats. Allo overige teams spelen om de vijfde en zesde plaats. Een interessant overzicht van de sportbeoefening in Nederland In het interessante boekje „Op voor 1936" komen ook verschillende artikelen voor over sporten, die niet op het program der Olympische Spelen voorkomen, zooals korf bal, hockey, cricket, honkbal, biljarten en andere takken van sport. Over „the King of Games" vinden wij een belangwekkend artikel van den heer A. M. J. do B e u s redacteur van „Cricket." Cricket, schrijft hij, is een woord dat ons doet denken aan schoone zomerdagen, waarbij men zich verlustigt in het sierlijk beweeg van witto figuren in het groene, kortgeschoren grasveld. „Cricket is een spel, eigen aan den En- gelschen volksaard, waarin groote welda dige rust afwisselt met zeer onverwachte momenten van adembeklemmende span ning, dio zoowel spelers als toeschouwers aangrijpt, maar waarin de diepste harts tochten schuil gaan onder een behecrsch- ten vorm." Met deze zinsnede is ongetwijfeld de grootste bekoring, die van cricket uitgaat, onder woorden gebracht; voor de spelers is dit van het meeste belang, dat hoe de spanning ook stijgen moge, de wil om te winnen blijft binnen de grenzen, die de sportiviteit stelt aan de sport-beoefenaars. Het valt niet te ontkennen, dat de wil om hoe dan ook e winnen, leidt tot verruwing van do sport. En dat dit bij cricket niet voor komt, ja bijna niet voor kan komen, is een der sterkste argumenten voor het beoefenen van deze sport. In een korte uiteenzetting tracht dan de schrijver de spelregels voor de lozers, die met deze sport niet goed bekend zijn, eenigszins begrijpelijk te maken, waarin hij onzes inziens zeer wel geslaagd is. Over hockey vinden wij een artikel van de hand van Jhr. L. J. Quarles van Ufford, den secretaris van den Ned. Hockey- en Bandy-Bond. In ons land is hockey vrij plotseling populair geworden, doordat bij de Olympische Spelen in 1928 te Amsterdam ons Nederlandsche elftal in den eindstrijd kwam tegen de sterke Britsch-Indiërs. Hockey vereischt een groote snelheid en een flink uithoudings vermogen. Toch is het ook voor meisjes zeer goed te spelen en bij vrouwelijk Nederland wordt dan ook het hockeyen steeds meer populair. In de laatste jaren is het aantal hockeyers en hockeysters zeker van duizend tot het tienvoudige daarvan toegenomen. Veel heeft daartoe nog bijgedragen dat de Britsch- Indiërs, nadat zij ook de Olympische Spe len van 1932 in Los Angeles gewonnen hadden, nog een bezoek aan Nederland hebben gebracht. Voor de verbreiding van een sport, het blijkt ook hier, is interna tionaal contact en dan liefst met eenig nationaal succes zeer nuttig. Men kan in ieder geval verwachten, dat do beoefe ning van het hockeyen in ons land nog wel belangrijk zal toenemen. Het tennissen. In een artikel van den heer J. J. B. J. S w a a nbestuurslid van den Ned. Lawn- tennis Bond, vinden wij eenige interes santo opmerkingen over de tennissport. De heer Swaan vraagt zich af wat toch het eigenaardig-aantrekkelijke is, dat er van tennis uitgaat. Zeker niet het zien van het spel, dat wekt integendeel bij hen, die het nog niet beoefenen, gewoonlijk geen verlangen daartoe. Wie het spel niet kent, begrijpt er meestentijds maar heel weinig van. Als kijkspel zonder meer biedt het niets bilzonders. En toch gaat er aantrek kelijkheid van uit. Heusch niet, zooals sommigen smalend beweren, omdat het een „chique" sport is. Wel moet natuurlijk onmiddellijk erkend worden, dat door de hooge en kostbare eischen, die er gesteld worden, zooals voor materiaal, baan e.d., het aantal beoefenaren niet zoo groot is, als het zou zijn wanneer men deze sport met minder kosten kon beoefenen. Maar de poovere schijn van chique of selecte sport is naar de meening van den heer Swaan toch niet in staat om aan een tak van sport zooveel levende en levendige aantrekkelijkheid te geven. Die aantrekkelijkheid is immers daarin gelegen, dat het een spel is met wisselendo kansen, een spel, dat strijd geeft. Ook ech ter de aantrekkelijkheid van een moeilijke techniek, hetgeen den beginner blijkt, wan neer hij eindelijk eens een paar drives lang en zuiver over het net slaat, of den wed strijdspeler, wanneer hij met beheersching van verschillende slagen een overwinning kan boeken of een eervolle nederlaag lijdt. Maar niet alleen in het streven naar be heersching van die moeilijke techniek ligt het aantrekkelijke, ook in de eischen, die de techniek stelt. Tennis is een spel, waar in de geest werkzaam moet zijn, juist om dat het een spel is, een strijd tusschen twee tegenstanders. En het moeilijke van het spel wekt de ambitie, waarbij slechts een gering succes toch reeds bevrediging schenkt. Zoo trekt tennis aan door den aard van het spel zelf. De schijn van chic, de sug gestie die van groote wedstrijden uitgaat, zij mogen uiterlijk invloed hebben en als zoodanig aantrekkelijkheid aankweeken, tennis heeft alle elementen in zich van een zuivere, niooie sport. En dat beteokent alles Wij hebben eenigszins uitvoerig den heer Swaan aan het woord gelaten, daar zijn enthousiaste en goed geargumenteerde ver dediging tegen sommige aanmerkingen, die men op de tennissport maakt, zeer zeker verdient gelezen to worden. Het tennis, dat „fit" houdt, is een sport, die beoefening ten volle waard is. Het is verheugend op to merken, dat ook inderdaad een steeds grooter aantal spelers zich aan deze sport gaat wijden. In een laatste artike' zullen wij nog andere in „Op voor 1936" gepropageerde sporten bespreken; wij willen echter op eon kleine omissie wijzen golf wordt niet ge noemd. Dit is echter een sport die. hoewel niet door een zoo groot aantal liefhebbers beoefend als de meeste andere sporten, toch ten volle de aandacht waard is, vooral waar onze Nederlandsche golfers bij de bosten van het vastoland kunnen gerangschikt worden. Overigens is er voor het boekje niets dan lof. WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE LEIPZIG. Do wedstrijden der stayers. Geen Nederlandsche successen. Leipzig. 16 Aug. (V.D.) Hedenavond vonden alhier de demi-finales plaats der stayerö over een afstand van 100 K.M. Er waren ongeveer 20.000 toeschouwers. De uitslag der eerste serie was* 1. Metze in 1 uur 31 min. 33.6 sec 2. Prieto op 850 M. 3. Ronsse op 1040 M. 4. L e d d y op 1600 M. Paillard gaf op. De uitslag der tweede serie luidde. 1. Lacquchaye in 1 uur 26 min 23 sec. 2. Severgnini op 600 M. 3. Krewer op 625 M. 4. Suter op 1200 M. 5. S n o e k op 2750 M. De eerste drie van iedere 6erie komen in de finale. Ontwerp-ordonnantie bij den Volksraad ingediend Batavia, 16 Aug. (Aneta). Bij de be spreking van de begrooting van het Depar- temeent van Financien over het dienstjaar 1935 deelt de Regecringsgemacbtigde voor Financien, de heer De Leeuw, hoofd van het Departement mede, dat de belasting voor Diesel-motoren vermoedelijk iets min der zwaar zal uitvallen als deze in de voor stellen van de Wegverkeers-commissie zijn ontworpen. De motie van den heer Loa Sek Hie waar. bij de Regeering wordt uitgenoodigd het principe van concordantie van het onder wijs prijs te geven, wordt ingetrokken, na dat de Regeering had verklaard dat het ad vies van de algemeene onderwijscommissie zal worden afgewacht. De motie van den heer Ir. Fournier, in zake het toestaan van de vrije keuze van voertaal voor de drie laagste klasse van gesuibsidieerde bijzondere scholen, wordt na debat met 24 6temmen voor en 16 stem men tegen aangenomen. Loonbelasting. Bij den Volksraad is een ontwerp-ordon- Qantie op de loonbelasting Ingediend, waar bij vier procent belasting wordt geheven van loonen, door werkgevers aan binnen Ned.-Indie wonende werknemers verschul digd of uitgekeerd. Werkgevers wier totale loonstaat over een week minder bedraagt dan 2/2 gulden zijn vrijgesteld. Voorts is vrijstelling verleend voor loo- nen uitgekeerd bij den Inlandschen land bouw, loonen uitgekeerd aan Zelfbestuurs- onderhoorigen, benevens loonen uitgekeerd aan een viertal andero groepen, o.a. mili tairen bij Land- en Zeemacht ondev den rang van sergeant. Onder loon wordt verstaan loon uitge keerd in geld of in verhandelbare goederen. Deze belasting zal moeten worden vol daan door middel van het plakken van zegels op loonlijsten. De belasting is verschuldigd door werk gevers die echter bevoegd zijn 4 van het loon in te houden. Niet-naleving van deze bepalingen kan gestraft worden door bij vordering waarbij het te-min betaalde met het dubbele van het verschuldigde kan worden verhoogd. Indien echter do hoofdinspectie van Finan cien hiertoe geen aanleiding ziet, kan ont duiking gestraft worden met een geld boete van len hoogste 25 maal het te-min betaalde recht. De ordonnantie treedt met ingang van 1 Januari 1935 in werking. In de Memorie van Toelichting op deze ontwerp-ordonnantie wordt nog verklaard dat do loonen door deze loonbelasting ge troffen niet zullen worden betrokken in de inkomstenbelasting voorzoover het gohoele zuivere inkomen minder bedraagt dan f 900.-. De aanslagen in de inkomstenbelasting (inclusief opcenten) over de netto-inko mens boven dit bedrag zullen worden ver minderd met 4 van dat deel der in komsten dat reeds door do loonbelasting is getroffen. Waar uitdrukkelijk bepaald is, dat do loonbelasting zal worden gehevon over loonen, uitgekeerd in geld of verhandel bare goederen, zijn derhalve vrijgesteld: vrije kost cn inwoning, vrije geneeskundige behandeling, vrij vervoer, vrije dienstklee- ding, vrije voedselverstrekking, etc., hoe wel daaraan het karakter van loon eigen lijk niet kan worden ontzegd. Verloftracteraenten en wachtgelden val len onder deze nieuwe belasting; pensioen- nen niet, evenmin als stortingen in pen sioenfondsen. Buiten de belasting vallen voorts die categorie van werkgevers die wegens te ge ringe ontwikkeling niet in staat kunnen worden geacht de loonadministratie bij te houden, aangezien controle door de fiscus hier toch onmogelijk zou zijn. In verband met de reeds genoemde mo gelijkheid tot compensatie van loon- en in komstenbelasting is tevens ingediend een ontwerp-ordonnantie tot herziening van de ordonnantie 1932 voor de inkomstenbelas ting. Tenslotte is een ontwerp-ordonnantie in gediend waarbij bepaald wordt dat met in gang van 1 Januari 1935 op aanslagen van de inkomstenbelasting 50 opcenten zullen worden geheven. De begrooting van het depar- tement van Onderwijs. Bij de stemming over de begrooting van het Departement van Onderwijs voor het dienstjaar 1935, memoreerde de heer Soe- roso bij de motivecring van zijn tegen stemmen, dat nog steeds onzekerheid be staat op het onderwijsgebied. Slechts in dien tien millioen guldens meer gevoteerd zou zijn, zou spreker met de Regeering kunnen meegaan. Hij zal thans, met de heeren Wirjopranoto en Dwidjosewojo, te gen deze begrooting stemmen. De heer Iskandar di Nata zegt de be zuiniging op de begrooting van onderwijs zoo zeer te betreuren, dat het hem moei lijk valt daarvoor zijn stem uit te brengen. Spreker heeft echter vertrouwen in den nieuwen leider van het Departement van Onderwijs en zal daarom met de meerder heid van de nationale fractie, voor stem men. Vervolgens wordt de Begrooting van Onderwijs met 42 stemmen voor een 3 stemmen tegen aangenomen. DE NED.-INDISCHE ARTSENSCHOOL Bandoeng, 16 Aug. (Aneta). Naar bet „A.I.D. De Preangerbode" meldt, bepaalde de Gouverneur-Generaal dat ook de ver- lecning van onderscheidingen voor Inlan ders, welke "gewoonlijk op 31 Augustus valt, tot een lateren datum zal worden ver schoven. Zaterdag. Ruizen, 301,5 M. K. R. O. 8.009.1G Morgenconcert. 10.0010.30 Gramofoonmuziek. 10.3011.00 Muziekuitzending voor fabrieken. 11.0011.30 Gramofoonmuziek. 11.80—12.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.00 Tijdsein. 12.0112.15 Politieberichten. 12.151.45 Lunchconcert. 1.15 Berichten van den Ncderlandschen Postduivenhoudersbond. 1.452.00 Verzorging van den zender. 2.002.30 Halfaurtje voor de rijpere jeugd. 2.30—3.00 Gramofoonmuziek. 3.004.00 Kinderuurtje. 4.004.15 Gramofoonmuziek. 4.154.30 „Ncstbouw en broedverzorging in Aquaria" 4.305.00 Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 5.005.30 Gramofoonmuziek. 5.306.20 Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 6.206.45 Journalistiek weekoverzicht. 6.457.00 Orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 7.007.15 Gramofoonmuziek. 7.157.35 „Ons drinkwater". 7.358.30 Gramofoonmuziek. 8.308.35 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. Rijstvtg. Snip Oehoe 9—8 16-8 Amsterdam Boedapest G8 Belgrado Athene Mersamatruh Cairo 10—8 Gaza Rut ba wel ls Bagdad 11—8 Boes hi r Diask Karachi M to 1 00 Jodpoer Allahabad 18—8 Calcutta Akyab Rangoon 14—8 Rangkok 16—8 15—8 Singapore Modan 15—8 16-8 Batavia 15—8 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 23 Augustus. 8.35—9.00 De Kru-Boys o. 1. v. Plet Lusten* houwer. 9.009.15 Dc 4 Goosscnucns. 9.159.30 ,/t Jaar gaat weer kantelen". 9.30—10.00 Do Kro-Boys o. 1. v. Piet Lusten* houwer. 10.00—10.15 Dc 4 Goosscnsens. 10.1510.30 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lusten* houwer. 10.30—10.35 Persbureau Vaz Dias. 10.35—11.00 Do Kro-Boys o. 1. v. Piet Luston* houwer. 11.0012.00 Gramofoonmuzie1' Hilversum, 1875 M. V. A. R. A. 8.00 Tijdsein. 8.01 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor do arbeiders in dc con tinubedrijven. 12.00 Tijdsein. 12.01 Eddy Walls en zijn ensemble. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble. I.15 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.00 Dc Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. 3.00 „Het Internationale congres tegen het al* coholismc". 3.20 Dc Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.00 Tudsein. 4.01 Klcin-Ensemblc. 5.00 „De doode neger". 5.15 Orgelspel door Cor Stcyn. 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.00 Tijdsein. 6.01 Platen der maand. (Gramofoonmuziek). 6.30 De Fltercfluitcrs o. 1. v. Jan van der Horst. 7.30 Uitzending vanuit „Musis Sacrum" te Arnhem. 8.15 Men vraagt! en wy draaien 8.30 „Twintig millioen aanbidsters". 9.30 Orkest o. 1. v. Hugo do Groot. 10.01 Persbureau Vaz Dias. 10.15 Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. II.00 Vroolijke Gramofoonmuziek. 12.00 Tijdsein en sluiting. Brussel, 321,9 M. Vlaamsche uitzending. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Letterkundige causerie. 6.50 Concert door Salonorkest. 7.50 Berichten. Filmkroniek. 8.20 Concert uit Antwerpen. 8.60 Optreden van het Vlaamsch tooneel. 9.20 Vervolg koorconccrt. 10.20—12.20 Berichten. Dansmuziek. Brussel, 483,9 M. Fransche uitzending. 6.35 Concert door het Omroeporkest. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Wetenschappelijke kroniek. 9.05 Gramofoonmuziek. 9.20 Concert uit de Kurzaal van Ostcnde. 10.3012.20 Berichten. Dansmuziek. r'. Davcntry, 1500 M. 3.50 Gramofoonmuziek. 4.35 Verslag motorraces. 4.50 Verslag testmatch EngelandAustralië. 5.00 Verslag der motorraces. 5.45 Kinderuur. 6.45 Verslag testmatch EngelandAustralië. 7.10 Zang. 7.10 Concert door orkest. Promenadeconcert door orkest o. 1. v. Sir Hen* ry Wood. 10.00 Berichten. 10.20 Gramofoonmuziek. 10.50 Voordracht. 10.5512.20 Het Casani-Club-orkest. Dcutschlandsender, 1571 M. 6.20 Wckelijksch sportovcrzicht. 7.00 Programma-nieuws. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.05 Dc Europeesche Zwemkampioenschappen te Maagdenburg 8.30 Gevarieerd programma m. m. v. solisten| koren en orkesten. 10.35 Do laatste ronden van het wiolcrkara* pioenschap. 11.05 Vervolg van de bonte avond. Kalundborg, 1261 M. 7.20 Mcdedeelingcn voor de Denen in het Bui* tenland. 8.20 Trio voor piano, viool en cello in A gr. t, van Ildebrando Pizzetti. 8.40 Dansmuziek voor de oudere generatie. Radio Parijs, 1648,4 M. 7.05 Gramofoonplatcn. 7.35 Berichten. 8.20 „L'amour masqué", operette van Messager, worden ook aangenomen door ons

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7