Kunst RIE MASTENBROEK WINT 100 M. RUG DOODELIJKE ONGELUKKEN 1-Richting-Ycrkeer „DOOD WATER" TE VENETIE UIT DE STAATSCOURANT STEEKPENNINGEN BIJ DE MARINE Een oude usance.... !a.li.R.H.00STERVEEH Longestraat 42 - Tel. 77 Zeer voordeelige aanbieding DOOZEN BONBONS 80 cent DE EUROPEESCHE ZWEM KA MP I0ENSCI1A PPEN. PUCK OVERSLOOT WERD DERDE Hongarije won den waterpolo wedstrijd tegen Duitschland met 41 Maagdenburg, 17 Aug. (V. D.) Het programma van hederioèhtend wafe niet zeer omvangrijk. Slechts werd de eerste serie van het nummer 1500 Meter vrije slag verzwomrncn en werd een tweetal water polo wedstrijden gespeeld. De 1500 Meier word gewonnen door Jean Taris, die voortdurend de leiding had, in den goeden tijd van 20 min. 12.5 sec. Twee de was de Duitscher Nüsske in 21 min. min. 33.1 sec. Vierde werd de Deen Willy Ahasverus in 23 min. 36.3 sec. Voor de finale van het waterpolo-tour- nooi werd een aparte competitie georgani seerd. In groep I strijden Hongarije, Duitschland, Zweden en België, om de eerste vier plaatsen, terwijl in groep II Frankrijk, Joego-Slavië, Spanje en Tsjecho- Slowakije de vijfde tot achtste plaats zul len bekampen. Bepaald werd, dat de in do eerste ronde gespeelde wedstrijden meege teld worden voor het klassement van den eindstrijd. In groep I vond de eerste wedstrijd plaats tusschen België en Zweden, welke in ge lijk spel 3—3 (rust 2—1) eindigde Ook de wedstrijd Tsjecho-Slowakijc— Joe go-Slavië in groep II eindigde met gelijke cijfers 22 (rust 0—2). Toen de wedstrijden des middags werden voortgezet, waren do tribunes van het Zwemstadion tot op de laatste plaats bezet. Begonnen werd met de finale 100 Meter rugzwBmmen voor dames. Onze landgenoole Rie Mastenbroek was de gelukkige. Zij veroverde den kam pioenstitel na een moeilijken strijd met de Duitsche zwemster Gisela Arendt. in den tijd van 1 min. 20.3 sec. Puck Over- sloot moest met de derde plaats genoe gen nemen. Gisela Arendt startte het bést, nam de leiding en'bereikte het eerst het keerpunt bij 50 Me lei; in T7 5 sec. Eerst bij 90 Meter slaagde Rie Mastenbroek er door een krachtige spurt in, haar tegenstandster in te halen. Op do laatste 10 Meter ontstond een vinnigen kop-aan-kop race, welke door onze landgenoote Werd gewonnen, doordat zij iets éérder aantikte. De tijd van liet Duitsche zwemstertje bedroeg 1 min. 20.4 sec., hetgeen een nieuw Duitsch record bc- teckent. Puck Overslaot lag rils derde voor de dames Harding "(Engeland), Blondeau (Frankrijk) en Andersen (Denemarken). Resultaat'. 1. Rie Mastenbroek (tijd 1 min. 20.3 sec.); 2. Gisela Arendt (Duitschland) 1 rnin 20.4 scc. (nieuw Duitsche record); 3. Puck O versloot 1 min. 22.9 sec.; 4. Harding (Engeland) 1 min. 22.9 scc.; 5. Blondeau (Frankrijk) 1 min. 23.1 sec.; G. Andersen (Denemarken) 1 min. 24.9 sec. De tweede serie van het nummer 1500 Meter vrije slag voor heeren werd gewonnen door den Italiaan Costoli (Italië) in 21 min. 25.4 sec.; 2. Wainwright (Engeland) 21 min. 38 sec.; 3. Schpn (Tsjecho-SIowakije) 22 min. 14.5 sec. Do derde sc-rlo van dit nummer werd ge wonnen door den Hongaar Lengyel in 21 min. 38.7 scc.; 2. Signori (Italië) 21 min. 42.3 sec.; 3. Joergen9en (Denemarken) 21 min. 49.8 sec (nieuw Deenscli record); 4. Doiters (Duitschland) 21 min. 55.9 sec.; 5. Navarre (Frankrijk) 22 min. 27.1 scc. Do nummers een en twee van elko serie en do snelste derdo komen in de finale. Dat zijn dus Taris. Nüsske, Costoli, Wain wright, Lengyel, Signori en als snelste der de Pataky (Hongarije). Bij dc series van het nummer 100 Meter rugzwemmen bofte onze landgenoot Sc heffer niet. Ilij werd vierdo achter de Duitscher Schwarz, Siegrist (Zwitserland) en Fern (Zweden). Dc Engclschc zwemmers waren uitstekend. Francis won de eerste en Besford de derd" serie. Do resultaten luidden: le serie: 1. Francis (Engeland) 1 min. 13.4 scc.; 2. Carlson (Noorwegen) 1 min. 13.G sec.; 3. Ilazai ((Hongarije) 1 min 15.1 scc. 2c serie: 1. Schwarz (Duitschland) 1 min. 12.9 sec.: 2. Siegrist (Zwitserland) 1 min. 13.1 sec (nieuw Zwitserschc record); 3. Fern (Zweden) 1 min. 14 sec.; 4. Scheffer 1 min. 14.4 sec. 3e serie: 1. Besford (Engeland( 1 min 11.6 sec.; 2 Küppcrs (Duitschland) 1 min. 12.7 sec.; 3. Nagv (Hongarije) 1 min. 15.5 sec 4. Heling (Tsjecho-SIowakije) 1 min. 15.9 sec.; 5. Karliczek (Polen) 1 min. 18.2 sec. In de finale komen, de nummers een en twee en als snelste derde Fern (Zweden). Het waterpolo. De waterpolo-wedstrijd Hongarije— Duitschland werd gemakkelijk door de Hongaren met 41 gewonnen. De stand met rust was 20. Het is nu wel zeker, dat Hongarije den titel zal behalen. In aansluiting op liet vorenstaande meldt men ons nog het volgende: Het nummer 100 Meter rugzwemrnen voor dames bracht aan den start Rie Masten-' broek. Puck Ovcrsloot, Gisela Arendt, Thé- rèse Blondeau. Lilly Andersen en Harding. Nadat Ric Mastenbroek iets te vroeg was afgegaan en alle zwemsters; die werden teruggeroepen, gezegd was, dat, indien zoo iets voor de tweede maal zou gebeuren, wie het dan ook mocht zijn bij tc vroeg start ten, disqualificatje zou volgen, werd op nieuw gestart. Toen ging Gisela Arendt in het oog van de onzen en ook van vele anderen, zelfs ook van vele Duitsche toe schouwers, te vroeg .af, doch do kamprech ter en de starter w-aren een-andere mëe- ning toegedaan en zij werd niet gediskwa lificeerd. Puck Oversloot. die ook bijzonder goed zwom. werd derdo met een verschil van cenigc meters in den tijd van 1 min. 22.9 sec. Zij lag gelijk met Harding en beiden maakten zij denzelfden tijd. Voor de iwccde maal ging daarop de Ne- dorlandsche driekleur aan de groote mast en aan een der beide kleine masten om hoog. De mogelijkheid bestaat nog, dat Puck Oversloot als tweede wordt geplaatst, daar protest is aangeteekend tegen het' te vroeg starten van de Duitsche zwemster, doch hierop is weinig hoop. Men krijgt den in druk. dat onze dames niet met de hoogste graad van sportiviteit en hoffelijkheid wor den behandeld. Zoo werd vanmiddag reeds begonnen met dc „Siegerehrung", zonder dat onze meisjes aanwezig waren en toen zij verschenen was de helft van het „Wil helmus" reeds gespeeld. AUTOMOBILISME Edith Frisch en Nordem om het leven gekomen Freiburg, 17 Aug. (V. D.) De Duit sche vrouwelijke courreur Edith Frisch is heden tijdens een wedstrijd, welke gehou den is als inleiding van den race om den Grooteo Bergprijs van Duitschland, start en finish te Freiburg, orn het leven geko men. Zij verongelukte met haar Opelwagcit in de nabijheid van Foehronbnch* en werd zoo ernstig gewond, dat zij spoedig over leed, F.dit-h Frisch, die hot vorige jaar met een Bugatti aan verschillende wedstrijden deelnam, o. a op den Nürburgring en aan het Ejbmccr, heeft dit jaar met succes deel genomen aan verscheidene betrnuwbaar- heidsriUen. Na den dricdaagschcn wedstrijd in don Ilarz boekte ze succes na succes en behaalde talrijke prijzen. De Inlernationalo Alpenrit volbracht zij ils cenigc vrouw en zij won den Gletscher- bekcr. Nordem omgekomen. Een tweede doodelijk ongeluk had plaats in Winterstal in de nabijheid van Kyburg. De courreur Norden uit Bolzano was aan het trainen mot zijn Alfa Romeo voor den wedstrijd om den Grooton Prijs van Duitschland en moest plotseling remmen, om een hotsing met een tegemoet komende auto te vermijden, cn sloeg niet zijn wagen driemaal over den kop. Nordem werd op slag gedood, terwijl zijn metgezel een lich te hersenschudding bekwam. LAWNTENMS. OM DEN DAVIS-BEKER. Berlijn, 17 Aug. (Vaz Dias). Op de tennisbanen van de Bcrlijnsche Tennisclub Rot-Weiss is lieden do Davis Cup ontmoe ting Duitschland—Roemenië aangevangen. De belangstelling was niet bijster groot. De beide eerste enkelspelen werden door Duitschland gewonnen. Ilcnkel bad weinig moeite om den Roemeen Arnuld Schmidt tc verslaan. Hij won in drie sets 61, 61. G0. Dc tweede partij ging tusschen von Cramm en Hamburger (Roemenië). Over eenkomstig de verwachting behaalde de Duitscher r de zege, eveneens ih drie sets 0—1, 62, 6—3. Duitschland heeft nu met 20 dc leiding. OM DEN DAVIS BEKER. ZwedenIerland. Stockholm, 16 Aug. (V. D.) Woens dag is hier ter stede de ontmoeting Zwe den—Ierland, geldende voor het Davis Cup tournooi-1935, begonnen. De stand na den eersten dag luidde 1—1. Littleton Rogers (Ierland) won van den Zweed Oesbcrg 64, 16, 63, 75. Schroder (Zweden) won van Mc Veagh (Ierland) 6—3, 6—2, $—2. Dit roode bord met witte streep beteckcnt: gesloten voor alle vor keer in deze richting Opgetogen Italiaansche pers Venetië, 17 Aug. (V.D.). De première van de Nederlandscbe film „Dood Water" •te Venetië i9 een groot artistiek succes ge worden. „Di Vcnizia'" schrijft: „Holland heeft ons met Gerard Ruttori een groot regisseur ge schonken. die ons met zijn film „Dood Wa ter" meor clan ooit te vorert van de ern stige kunstwil van deze kleine natie over tuigt. De prachtige fotografie herinnert aan de beroemdste schilderijen uit de 17de eeuw. „Dood Water" is een werk van groo te kracht, van ongewoon suggestieve ex pressie, op een gezegend uur geboren en verzorgd tot in het kleine detail Montage, rythrnc cn de dramatische effecten getui gen van een geraffineerde techniek en van een elementaire gevoeligheid. „Dood Wa ter" is een der interessantste films, zooals op do Riennale niet veel zijn vertoond. „Corriere Delia Sera" schrijft: „Het hee- lo werk is doorweven van een teere poëzie, welke duidelijk van dc zeer groote kwali teiten van den regisseur getuigt. „II Gazettino" schrijft- „Door Water" is een groote artistieke film. De fotografie heeft elko scene tot een onvergetelijk beeld gemaakt van rnenschelijke sculptuur en van een ideale schilderachtigheid van mi lieu en natuur. De prachtige heelden en diorama's die het \verk toonen van m<?n- 9chen en machines in hun zware worste ling tegen de zee in do proloog op verzen van Simnn Koster en muziek van Walter Gronostay wekten de bewondering van het publiek. Bij K.B. 'is benoemd tot Procureur-Gene raal bij het Gerechtshof te Amsterdam cn tijdelijk belast met Tlë functies van Direc teur van Politie voor het ressort van ge meld- Gerechtshof sMr. A. Baron van ha rinxma thoe Slooton, thans Advocaat-Ge neraal bij dat Gerechtshof. Bij K.B. je toegekend de aan ds Orde van Oranj^-NassaU'! verbonden Eere-metl. in zilver, aan F.. Gieken, meesterknecht hij de N.V. van Crangnburgh en LIeringa's Sa- j.elfnbriek te Leiden.,; Bij K.B. is bQijoopid tot ridder In de Ordo van Oranje-N^ssau. Dr. ii Beets to Grand-Rnpids. Bij beschikking y^n den Minister van Fi nanciën is de inspecteur der. directe belas tingen, enz. J. D. Bruining, toegevoegd aan het hoofd van ere inspectie der directe be lastingen to Groningen, le afdcejing, aan gewezen als hoofd van de inspectie der :2o afdeeling aldaar. Bij beschikking van den Minister van Financiën *s de Ontvanger der directe be lastingen enz.. J. G. Bracm verplaatst van het kantoor dor directe belastingen, invoer rechten on accijnzen to Dinxpcrlo naar het kantoor der invoerrechten en accijnzen te Glanei'brug. BIJ HET ZWEMMEN IN ZEE VERDRONKEN. 's-Gravcnhage, 17 Aug. Aan het Strand Noord is Donderdagmiddag do 39-ja- rigë A. S., wonende tc Rotterdam, die zich in zee liad begeven, in ccn kolk geraakt. In zijn gezelschap bevonden zich zijn heide dochters, oud resp. 20 cn 13 jaar cn een 39-jarige eveneens to Rotterdam wonende dame. Ook deze kwamen in levensgevaar le verkeeren. Een 3-tal burgers, het gevaar ziende begaf zich te water en slaagde er in, daarbij gebruik makende van een redlijn, het gezelschap aan den wal to brengen. Hier bleek dat S. reeds was overleden. Zijn lijk is door den Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis aan het Westcinde gebracht. Het 20-jarige meisje was bewusteloos doch kon na ongeveer drie kwartier met behulp van kunstmatige ademhaling weer worden bijgebracht. Ook zij is naar het R K. Zie kenhuis aan het Westeinde vervoerd. Do beide andere dames hadden geen letsel be komen. BE NEDERL. REISWEEK. Gedurende de door de Xcderlandsche Reisvcreeniging in samenwerking met an deren georganiseerde Nederlandscbe Reiö- week van 20 tot 27 Augustus zullen de toe gangsprijzen der Rijksmusea worden ver laagd in dien zin, dat op dagen, waarop andei's 0.25 p. p. verschuldigd is, sleoht6 0.10 zal u orden gevraagd. MOTOR BOTST OP AUTOBUS. Ernstig verkeersongeval te Gouda, Gouda, 17 Aug. Hedenavond omstreeks half acht is do autobus Oudewater—Gouda, op het kruispunt Fluvveelen SingelBurg. Martensstraat te Gouda in botsing gekomen met oen motorrijder. De motorrijder, zekere van E„ die zijn broer op de duo meevoerde, vloog met kracht tegen de autobus op en trof deze juist op het portier. Door de hevige 6chok vloog de duorijder tegen het portier op waarvan de ruiten verbrijzeld werden. Het slachtoffer liep ernstige verwondingen op aan hoofd en handen cn kreeg voorts een zware hersenschudding. Ook de bestuurder werd ernstig gewond. De beide gewonden zijn naar het Iterson- zickenhuis vervoerd. Twee sergeanls*bottelier en een korporaaUbottelier staan terecht voor het Hoog Militair Gerechtshof 'eGravenhage, 17 Aug. Het Hoog Mi" litair Gerechtshof behandelde heden in hoo- ger beroep de zaken van C. S., P. van S„ beidon sergeants-bottelier alsmede J. J„ korporaal-bottelier, allen uit Den Helder, die door den Zeekrijgsraad aldaar zijn ver oordeeld de beide eersten tot 3 maanden cn J. tot 6 weken gevangenisstraf wegens ovei treding van art. 363 W. v. S. (het als ambte naar aannemen van een gift, wetende dat zij hem gedaan wordt teneinde hem te be wegen om, in strijd met zijn plicht, in zijn bediening iets te doen of na te laden). Sub sidiair was overtreding van art. 363 ten laste gelegd. Uit het verhoor dat de president, Mr. Schepel den beklaagden afnam bleek, dat zij ten behoeve van het dienstvak waarbij zij werkzaam waren van den officier van administratie opdracht hadden inkoopen te doen bij den vischhandelaar J. Z., to Den Helder. Gebleken is dat dezo bij herhaling bij het voldoen der rekeningen door de be klaagden aan ieder hunner fooien heeft gegeven en dat het bedrag van die fooien verre boven het normale uitging. Zoo is komen vast te staan dat Z. niet alleen tien procent van het bedrag der rekening be taalde, doch bovendien nog 1 of 2 cent van elk voorwerp, dat meer dan tien cents kostte. Alles bijeen genomen kwam de fooi op ongeveer 30 van de waarde van het geleverde. Een cn ander gaf den president aanlei ding om den beklaagden wier zaken ge voegd waren, te vragen of zij niet van mee ning waren, dat dit toch, daar zij inkoopen van Rijksgeld deden, als een hoogst onge zonden toestand moest worden beschouwd, daar de kortingen niet aan de menage ten goede kwamen doch in de zakken van de beklaagden terecht kwamen. Bij monde van een der beklaagden werd hierop geant woord, dat er nooit een bepaalde afspraak met Z. was gemaakt. Men ging naar hem omdat hij do goedkoopste wa6 en er bij de controle gel.leken wa6 dat zoowel het aan- lal als de hoedanigheid van het geleverde aan de gestelde eischen voldeden. Generaal van Munnekrede. die te dezer zake naar d^ wijze van controleeren infor meerde ontving het antwoord, dat dit door den officier van administratie geschiedde ion dut deze geen, opdracht tot afdingen of anderszins had gegeven. Als getuige werd gehoofd de betrokken leverancier Z.. die behalve winkelier ook grossier is Deze verklaarde o.m. dat van het oogenblik af. dat hij de zaken van zijn voorganger had overgenomen, nu 13 jaar geleden, het steeds usance was geweest om deze fooien uit te betalen. Dit geschieddo in den Helder als regel als het leveranties voor dc Marine betrof. Gevraagd naar de roden om dergelijke hoogo fooien te geven, antwoordde getuige, dat dit op de eerste plaats geschiedde om dat de Marino groote hoeveelheden tegen dètailprijzen afnam, zonder dat de onkosten verhonden aan détail verkoop gemaakt be hoefde te worden (verpakking, bezorging, etc;) cn voorts omdat dit het cenigc middel was orn de leverantie te behouden. Getuige zoide overtuigd tc zijn. dat Indien hij het bedrag der fooien verminderde ook do ver dere leveranties achterwege zouden blijven. Het was een voortzetting van een usanco en eonigo afspraak was nimmer gemaakt. Getuide was te dezer zake door do justitie te Alkmaar gehoord, doch er waren geen termen voor een strafvervolging tegen hem gevonden. Ook na deze kwestie heeft go- tuige do leverantie aan het hospitaal on ccnige andere onderdeden der Marine be houden. De secretaris der Prot. Chr. Reclassee- ringsvereoniging uit den Ilelder. do heer Bos, gaf hot Hof eonigc nadere toelichtin gen op zijn omtrent de drie beklaagden uit gebrachte rapporten waarin tot een voor waardelijke veroórdèëling wordt, geconclu deerd. Volgons getuige bestond er voor het botteliersehnp bij do Marine juist zooveel aantrekkelijkheid omdat iedereen wist dat daaraan emolumenten verbonden waren en de fiscus in Den Helder wist bet ook, want deze hield er bij het opmaken van den aan slag wel degelijk rekening mede. Hierna was het woord aan de advocaat- fiscaal Baron Speyart van Woerden, tot het houden van het requisitoir. Requisitoir. Rekening houdend met alle omstandighe den, ook rnet de bedragen welke aan ieder hunner werden uitgekeerd achtte de advo caat-fiscaal do opgelegde straffen onjuist. Deze zijn voor elk hunner tc hoog. Spr. requireerde voor J. J. en C. S. een gelijke 6traf n.l. drie weken en voor P. van S. 6 weken gevangenisstraf. NATIONAAL LUCHTVAARTFONDS. Den 16en Augustus j.I. werd ten over staan van do notarissen Dénis en Waldorp te 'sGravenhage de oprichtingsakte verle den van de stichting „Nationaal Lucht- vaart/onds." Hierdoor is het bekende Pelikaan-comi té aan het eind9 van zijn werkzaamheden gekomen en is thans bezig te liquideeren. Hoewel to zijner tijd nadere bijzonder heden over de stichtingsakte en over de ingekomen golden zullen worden gepubli ceerd, kan thans reeds worden medege deeld, dat dank zij de bijna allerwege on dervonden medewerking een totaal bedrag van circa 100.000 kon worden bijeen ge bracht. MENU VOOR MAANDAG VOOR DE KOFFIETAFEL. Linzenkoekjes. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Met gehakt gevulde tomaten. Aardappelen. Groene kool. Turfjes met bessensap. GENERAAL-MAJOOR H. P. J. M. BAKKER, f 'sGravenhage, 17 Aug. Gisteren is hier (er stede in den ouderdom van 68 jaar overleden do gepens. goneraal-majoor II. P. J. M. Bakker. Generaal Bakker was een bekende per soonlijkheid op het gebied der 6port, in het bijzonder op dat van de schermsport. Gedu rende vele jaren was hij voorzitter van den Koninklijken Officiers Schermbond. AUTO TEGEN TOLBOOM GEREDEN. De Overschiesche tolgaarder wilde het doorrijden beletten. Donderdagmiddag reed J. g. uit Haarlem met zijn auto in matigen gang in de rich ting van Overschie. g. kende den weg niet. Bij den tol aan den Rotterdamschcn rij weg gekomen, wist hij niet dat daar tol geld betaald moet worden. De tolboom was omboog, zoodat g. geen gevaar duchtte. Dg assistent-tolgaarder g. v. d. P„ die den auto zag aankomen en vermoedde "dat de auto zonder betalen vtfilde passecren, liet op het allerlaatste oogenblik. terwijl de auto nog geen 15 metsr van den tolboom was verwijderd, den tolboom neer De be stuurder kon niet meer stoppen cn reed legen den tolboom op. die brak. waarbij de auto aan de voorzijde werd beschadigd. De tolgaarder verklaarde dat vele auto's uit Noord-Holland er een gewoonte van maken zonder betaling den tol tc passee- ren. De politic stelt een onderzoek" in. (N. R. Ct.) VERTREK VAN DEN GRIFFIER DER STATEN. Het olficieele verzoek om ont slag ingekomen. Gedeputeerde Staten van Utrecht deelen thans aan dc Provinciale Staten rnee, dat zij van den griffier, jhr. C. G. C. Quarles van Ufford. officieel hot verzoek om ont slag uit zijn functie ontvangen hebben, zulks naar aanleiding van zijn benoeming tot burgemeester van Apeldoorn. Gedeputeerden stellen aan dc Provinciale Staten voor het gevraagde ontslag met in gang van 1 September a.s. eervol te ver- leenen onder da kbetuiging voor de vele cn belangrijke diensten aan de provincie Utrecht bewezen. TWEE WIELRIJDERS ONDER EEN AUTO. Soest. Donderdag reed een chauffeur van een garage te Soesterberg op de Soes- terberg.schestraat in de richting Soester berg. Uit de Ossendamweg kwamen een paar wielrijders, de gebroeders K., wonen de aan de Bectslaan alhier. Waarschijnlijk door onvoorzichtigheid zijn ze beiden met de auto in aanraking gekomen, waardoor beiden kwamen le vallen, met bet gevolg, dat de oudste der jongens die 19 jaar is een dijbeenbreuk kreeg, terwijl ook de an dere gewond werd, maar minder ernstig. Zij zijn naar het ziekenhuis tc Amersfoort overgebracht. HET FAMILIEDRAMA TE ZEIST. De begrafenis der slachtoffers. Zeist, 17 Aug. Hedenmiddag had op do Nieuwe Begraafplaats alhier dc teraarde bestelling plaats van de slachtoffers van het familldrama aan den Koppehveg. Vooraf was ten huize van de familie van der Burgt een korte rouwdienst gehouden, die geleid werd door Ds. J. Gillebaard. Op de begraafplaats was een duizendkop pige menigto aanwezig. De politie had de gebruikelijke ordemaatregelen getroffen. Bij bet graf sprak Ds. J. Gillebaard een kort woord van troost en bemoediging tot de diep ontroerde moeder en verdere fami lieleden. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Barneveld, 17 Aug. De 29-jarige land bouwerszoon G. J. D. te Gllnd, die lichame lijk en geestelijk achterlijk is. is gisteren door een in de weide loopenden stier, toe- behoorende aan zijn broer, aangevallen en ernstig verwond. De jonge man werd door het woedende dier herhaaldelijk op de horens genomen en weggeworpen. Geluk kig werd het gevaar waarin hij verkeerde, spoedig door een drietal buren opgemerkt, die, met knuppels gewapend, aanstonds te hulp snelden en er in slagen mochten den ongelukkige, die reeds verschillende won den had bekomen, te ontzetten.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10