KAMPIOENSCHAPPEN TE LEIPZIG KAERS WIINT TEAM VOOR TURIJN EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN DAVIS CUP 1935 COURSES TE DUINDIGT WEGKAMPIOENSCHAPPEN MEJ. DE GROOT WINT DE VOLKSRAAD 100 K.M. stayerswedstrijd gewonnen door Met ze Leipzig, 18 Aug. (V. D.) De baan van 12,800 Meter moest 12 maal gereden wor den. De Hollanders zalen vooraan en na de zevende ronde waren Peilenaers en Snoeyers definitief aan den kop in het hoofdpeleton Snoeyers voorkwam dat het hoofdpeleton wegliep. Krijgsman had in de tweede ronde ketlingpech, kreeg achterstand en moest in de negende ronde opgeven. Vanaf de achtste ronde waren de Belg André, de Franschman Neforge, de En gelschman Holland en Peilenaers aan den kop. Het hoofdpeleton volgde op G00 Meter. Aan het slot van de twaalfde ronde kwam er een felle spurt en in een fraaie eindspurt ging Peilenaers met een wiellengte voor Neforge over de eindstreep. Hij legde het traject af in 2 uur 43 min. 2.6 sec. en behaalde daarmee het wereld kampioenschap op den weg; tweede was Neforge, derde André, vierde Holland. Peilenaers, die 20 jaar oud is, was zeer gelukkig en riep „Leve Brabant" voor de microfoon. Leipzig, 18 Aug. (V.D.) De wegwed strijd voor professionals, die heden in het kader van de wereldkampioenschappen js verreden, heeft een Belgische overwinning opgeleverd. Het was Kaers. die in den eindspurt het eerst over de streep wist te gaan. Het parcours ging over 225.000 K.M., ge reden in 24 ronden. Tot in de vierde ronde bleef hot peleton gesloten. Afwisselend na men Valentijn en Van Oers den kop. In de vierde rondo demarreeren Bulla (Oosten rijk), Danholt (Denemarken). Olmo (Italië) Bergamlschi (Italië), Louviot (Frankrijk), die een voorsprong van 150 M. nemen, doch aan het eind van de ronde is het veld weer bijeen. Na de zesde ronde is de gemiddelde snelheid 39.300 K.M. Tijdens de zevende ronde blijft alles bijeen. In do achtste ron de doet Beving (Luxemburg) een poging om uit te loopen en hij weet een voorsprong van 150 M. te verkrijgen In de negende rondo heeft Geyer (Duitschland) banden- pech. doch hij haalt zijn achterstand spoe dig in. Brunoeau (België) geeft op. In de tiende ronde liepen Louviot (Fr.) Ivraus (Luzemburg), Geyer (Duitschland). Van Oers en Valentijn (Nederland) en Olmo (Italië) uit. In de elfde ronde vallen Van Oers en Olmo 100 Meter terug De gemid delde sneldheid bedraagt tot. dan toe 38..8G0 K.M. Gedurende deze ronde vergroot de spits haar voorsprong tot meer dan één minuut. Bij het ingaan van de 12do ron do zit Valentijn aan don kop. Er vormt zich een tweede groep met Van der Ruit Het veld wordt uiteen getrokken. Gedu rende het geheele rennen komt de Hon gaar Istencs een paar kilometer achter aan en geeft tenslotte op.Van de 13de ronde tot aan het einde vindt er bijna geen verandering plaats. In de zeventiende ron de heeft Louviot bandenpech en geeft in de volgende ronde op. Hermansen (Dene marken) geeft ook op. In de achttiende ronde moet Lapebie (Frankrijk) opgeven wegens bandenpech. In de twintigste ron de zijn nog zeventien rijders in den wed strijd. w.o. drie Nederlanders, die regelma tig den kop nernen, liet gemiddelde na de 21ste ronde is 37.520 K.M. In de 22ste ronde valt Olmo Italië) 300 M. terug, Magne (Frankrijk) bereikt gedurende deze ronde alleen een voorsprong van 150 M. Even na het ingaan van de 23ste ronde bedroeg deze voorsprong 300 M, Canarbo (Spanje) demarreert en heeft bij het ingaan van de laatste ronde circa 100 M. voorsprong. Kort voor den eindspurt komt Stöpel 'Duitschland) te vallen. 1. Kaers (België). 2. Guerra (Italië). 3 Danneels (België). 4. Hüschke (Duitschland). 5. Van der Ruit (Nederland: 6. Egliz (Zwitserland). 7. Krau6 (Luxemburg). 8. Van Oers (Nederland). 9. Gilgen (Zwitserland). 10. Canardo (Spanje). 11. Valentijn (Nederland). Mclze winnaar van de 100 K.M. voor prol.-stayers. Leipzig, 19 Aug. (V.D.) De wereld kampioenschappen wielrennen zijn heden Insloten met de finale van het nummer 100 K.M. achter grooto motoren voor pro fessionals. De volgorde na den start was: 1. Ronsse (Gelgiö) achter E. Pasquier. 2. Severgnini (Italië) achter A. Pasquier 3.. Prieto (Spanje) achter Schadbrodt. 4. Kre- vjer (Duitschland) achter Eilenberger. 5. I asquehave (Frankrijk) achter Bessen en t Metze (Duitschland) achter Saldo. Direct worden Lacquehaye. Krewer en T-rleto van hun plaatsen verdrongen door Metze. die op de derde plaats komt. Metze stat in de acht en dertigste ronde Ronsse voorbij, die even tevoren ook door Severg nini gepasseerd was. De eerste dertig K.M. worden afgelegd in 25 min. en 50 sec. In da 73ste ronde passeert Severgnini Lacque haye. Hij laafMctze echter niet voorbij. In d80ste ronde probeert Ronsse Metze te passeeren, doch hij. wordt afgewezen. Prie to doet een aanval op Ronsse. deze verde digt zich. probeert Metze te paseeeren. doch zwemt". De 50 K.M. werden afgelegd in 43 min. 38% sec. Als 110 ronden zijn ver reden zit Metze nog altijd dicht achter Lacquehaye. Prieto rijdt Metze voorhij, die een kleine inzinking vertoont. Krewer komt geweldig opzetten, passeert Ronsse en Metze. strandt op Prieto en komt te „zwem men". Nu passeert Metze Prieto in 117de ronde. Dc stand is na 130 ronden: 1. Severgnini 2. Metze; 3. Prieto; 4. Krewer; 5. Ronsse en opp een ronde 6. Lacquehaye. In de 125ste ronde passeert Lacquehaye Severgnini en Prieto worden echter in de 132ste ronde weer door allen gepasseerd. In de 133ste ronde passeert. Metze Severgnini en haalt Lacquehaye Metze in. De stand na 110 ronden luidt: 1. Metze; 2, Severgnini. 3. Ronsse, 4. Prieto, 5. Krewer, 6. Lacquehaye. In de 150ste ronde wordt Lacquehaye door allen gepasseerd. Deze stapt af en geeft op. In de 157ste rondo wordt Prieto door Metze gelapt. Ook Severgnini onderneemt een aqnval. Hij wordt echter door Prieto afgewezen. Ronsse is uitgevochten en hij wordt, binnendoor door Krewer gepasseerd, waardoor hij komt te „zwemmen". In de 175ste ronde passeert Krewer den Italiaan en ook den Spanjaard en geeft Metze Se vergnini den eersten lap. Drie ronden later wordt ook Prieto door hem gepasseerd. Dc strijd is nu beslist ATHLET1EK De vertegenwoordigende ploeg samengesteld In een Zondag, na afloop van dc wed strijden om dc Nederlandsche kampioen schappen gehouden gecombineerde verga dering van het bestuur en de nationale technische commissie der K.N.A.U., is de afvaardiging bekrachtigd van de ploeg voor de Europecsche kampioenschappen, zooals deze door dc N.T.C. was vastgesteld. Als gevolg hiervan zullen worden inge schreven Ch. Borger (A.V. 1923) 100 cn 200 Meter; M. B. Osendarp (De Trekvogels) 100 en 200 Meter; \V. Kaan (H A.V. Haarlem) 110 M. horden; W. Peters (P.E.C.) Zwolle, hink- stap-sprong. Voor de 4 X 100 Meter estafette wordt de volgende ploeg afgevaardigd Qsondarp (Dc Trekvogels); Bocrsma (AiA.C.); Jansen (V. cn L.) en Berger (A.V. 1923. Resorvi W. Peters (P.E.C., Voor het geval laatstgenoemde niet in Turijn kan uitkomen, zal Bcnz (A.V. 1923)" als reserve de tour meemaken. Voorts bestaat do mogelijkheid, dat De Bruyn (Olympia, Den Haag) op kogolstoo- ten en discuswerpen en Petit (Avon, Heer ten) op do 500 Meter zullen uitkomen. Dc K.N.A.U. besloot de daartoe van vereeni- gingszijdc ondernomen pogingen te steunen. De hoeren H. S. van der Mey, lid der N.T.C. cn Kossack zullen dc ploeg resp. nis leider en coach vergezellen, terwijl ook Drs. W. F. van Leeuwen, secretaris-pen ningmeester der K.N.A.U., zich bij het ge zelschap zal aansluiten. KANOSPORT Kopenhagen, IS Aug. (V.D.) Vandaag zijn op den Oeresund bij Kopenhagen dc Europecsche kano-kampioenschappen be gonnen. De uitslagen luiden Kano voor twee personen (10 K.M.): 1. Licbrecht en Schorn, 46 min. 16.2 sec. 2. Zahn en Kleiber, 46 min. 56.2 sec. Beide winnende kano's werden door Duitsehers bestuurd. Vouwboot voor twee personen over 10 K.M. 1. Horn en Ilanisch (Duitschland) 49 min. 22 sec. 2. Schmot en Ruske (Du) 50 min. 24 soc. Vouwboot voor één persoon 1. Hradetzki (Oostenrijk, kampioen van het vorige jaar) 53 min. 1.2 sec. 2. Kberhart (Frankrijk) 54 min. 9.2 sec. 3. Rein (Duitschland). Kano voor één persoon 1. Bohm (Denemarken) 49 min. 41 sec. 2. Wallin (Zweden). 3. Kleckcrs (Duitschland). De tweede dag. Kopenhagen, 19 Aug. (V.D.) Op den Oeresund bij Kopenhagen zijn heden dc gisteren aangevangen Europeescho kam pioenschappen voortgezet. In aansluiting op de reeds gemelde uit slagen van Zaterdag, wordt nog geseind, dat het Nederlandsche duo G. van 't Hof N. Tates in de tweepersoons Kajak als derde eindigden achter Lubrecht—Schorn (Duitschland). In het nummer één-per- soons kajaks, dat gewonnen werd door den Deenschen kanovaarder Bohm, werd H. W. Tromp achtste en Scheffers negende. Het nummer twee-persoons Canadeesche kano's werd gewonnen door het tweetal Rus—Phé- lix (Tsjecho-Slowakije). Al deze nummers, welke Zaterdag zijn verwerkt, gingen over een afstand van 10 K.M. Heden zijn de wedstrijden voortgezet met de races over korte baan (1 K*M.). De resultaten luidden Eén-persoons kano 1. Tilker (Duitschland). 5 min. 7.4 sec. 2. Wallin (Zweden), 5 min. 12.2 sec. 3. Klodt (Duitschland), 5 min. 13 sec. J. Kraaier (Nederland) eindigde als zeven de. Tromp (Nederland) als negende. Twee-persoons kano 1. TilkerBondroit (Duitschland) 4 min. 35 sec. 2. KümmercrStangere (Duitschland) 4 min. 37.2 sec. 3. G. van 't Hol —Tates (Nederland). Canadeesche één-persöons kano 1. Roschnitt (Duitschland) 6 min. 26 sec. 2. Silny (Ts. SI.) 7 min. 20 sec. 3. Karlik (Tsj. SI.) 7 min. 21.2 sec. Canadeesche twee-persoons kano 1. Rus—Phélix (Tsj. SI.). Wedstrijd voor dames over 600 Meter voor een persoons Canadeesche kano's 1. Mevrouw Brettschneider (Duitsch land) 3 min. 36.8 sec. 2. Mej. Bromeis (Duitschland) 3 min. 40.4 sec. 3. Mej. Pavlisola (Tsj. SI.) 3 min. 42.4 sec. Zeilwedstrijd voor zeilkano's M2.) 1. Nielt Iiolpi (Zweden). LAWNTENNIS Duitschland wint van Roemenië Berlijn, 18 Aug. (V.D.) Door een over winning in het dubbelspel heeft Duitsch land zich reeds van do overwinning tegen Roemenië verzekerd. Von Cramm cn Ilen- kel sloegen Schmidt cn Hamburger met 61, 6—2, G2. Duitschland leidt thans met 3—0. Duitschland speelt in dc volgende ronde tegen Denemarken op 24, 25 en 26 Augus tus te Kopenhagen. Zondag werden de beide laatste enkel spelen van de Davis Cup ontmoeting Duitschland—Roemenie gespeeld, welke door de Duilsclic spelers werden gewon nen, zoodat Duitschland met 5—0 den zege heeft behaald. Ilenkel won in drie sets van Alexander Hamburger 60, G—3, 6—3. Von Cramm sloeg Arnulf Schmidt met 75, 64. PAARDENSPORT Den Jfaag, 19 Aug. De uitslagen van do heden te Duindigt gehouden draverijen cn courses luiden als volgt Migrjonprijs (Sci icprijzendravcrij 4de klasso over 1740 M.): Eerste serie Xantippe, eig. J. Spaans. 2. Xenon, eig. J. de Vlieger. Twcodc serie: 1. Welvaart van Duindal, eig. A. do Vlieger. 2. Xantippe, eig. J. Spaans. Beslissing 1. Xantippe; 2. Welvaart van Duindal. Madeleineprijs (Ren op vlakke baan over 1S00 M. voor paarden van drie jaren cn ouder, gereden door dames): 1. Phrynetto, eig. IC Iiensen. 2. Romolettc, eig. D. Siem Jr. Mincrvnprijs (Prijzcndravcrij 1ste klasse over 2840 M.): 1. Uitblinker K, eig. C. Kleyne. 2. Oberamtmann, eig. A. Marcus. Mimosaprijs (Ren op vlakke baan over 2000 M. voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door officieren en heer rijders): 1. Orebul, eig. K. Iiensen. 2. Prospect, eig. M. J. v. d. Volde. Margueriteprijs (Handicap-draverij 2de en 3de klasse over 2800 M.): 1. Volei, eig. G. de Lange. 2. Xuthus, eig. Stal X. Vijftiende Heerrijdersprijs (Handicap- heatdraverij 1ste klasso 1700 M.): 1. Kotur, eig. J. Vrylandt. 2. Robert E. Lee, eig. Stal Hilversum. Beslissing Kotur, eig. J. Vrylandt. 2. Determination, eig. Stal Gooiland. Iloogerheide is gelegen aan den grooten verkeersweg Bergen op Zoom—Putte. Slechts enkele kilometers is het van de stad Bergen op Zoom gelegen en de gelegen heid om van daaruit zich naar het vriende lijke dorp te begeven bestaat op velerlei manieren. Het vertrek voor de wedstrijden heeft plaats voor het schilderachtige gemeente huis cn gaat dan in de richting van Ossen- drecht eerst langs een steile daling en dan na een glimming op dc kom van de laatst genoemde gemeente ai. We hebben daar een mooi gezicht over de wijd uitgestrekte pol ders en zien heel in de verte de Schelde lig gen. We trekken door Ossendrecht en komen na een paar scherpe bochten op den land weg die naar Putsch Molentje voert, waar we terugdraaien naar Hoogerheide over de groote broede verkeersweg van Hoogerheide naar Putte. Vele kilometers is deze weg die ons langs bosschen cn vennen terug in de kom van het dorp Hoogerheide brengt, dat we door trekken nu in dc richting van Bergen op Zoom. We hebben de kom van Hoogerheide nog maar pas achter ons gelaten of we zit ten weer op een groote verkeersweg. We draaien dan bij Korteven den weg naar Zeeland op cn over een afzink van enkele kilometers trekken we in de richting van het station Wocnsdrecht. Zoover komen we echter niet, want we moeten de scherpe bocht door den polderweg op, waar de ren ners meermalen last van den wind zullen hebben, die hier vanuit de Schelde soms leelijk blazen kan. Na deze weg bevinden we ons voor een groote klimpartij, die ons door het kerkdorp Woensdrccht met zijn stompe toren, voert naar Hoogerheide, waar wc zoo weer spoedig aan het vertrekpunt zijn. Wc mcencn hiermede een kort overzicht gegeven te hebben van den weg, die door de renners gevolgd zal worden. Ze is onge veer 20 K.M. lang. Over de wegen zelf ho pen we de volgende koer wel een en ander te vertellen. WIELRENNEN De voorbereidingen in en om Hoogerheide Zooals men nu al wel zal weten, zullen, behoudens de noodige goedkeuringen, de wegkampioenschappcn van Nederland dit jaar verreden worden op het traject van de ,Acht van I-Ioogerheide". Het ijverige Comité „Hoogerheide Voor uit" werkt gestadig aan de voorbereidende maatregelen voor deze voor het Westen van Noord-Brabant zoo belangrijke wedstrijden. Zoo heeft dit comité thans de kwestie van het logies onder het oog gezien voor de duizenden vreemdelingen, die ongetwijfeld naar de wedstrijden zullen komen, die op 10 en 17 September a.s. gehouden zullen wor den, op 18 September de groote kermis- koers als slot. Do vreemdelingen, die dus naar Hooger heide komen, wordt reeds nu dc gelegen heid gegeven hun logies te regelen. De «peciale commissie, daarvoor in het leven geroepen, bestaat uit de heeren M. de Wit, Antwerpsche straatweg, Bergen op Zoom, oorzitter; A. Groffen, Dorpstraat, Hooger heide; A. van Zundert, Dorpstraat, Hooger heide. Zij zal gegadigden steeds gaarne alle mogelijke inlichtingen en hulp bieden. Men weet dus nu tot wie zich te wenden. Vorige keer beloofden we aan het slot nog iets meer te vertellen over het te rijden tra- ject. We willen daarvan, in het kort, zon der in bijzonderheden te treden, thans iets mededeelen. In den Internationalen Zeezwemwedstvijd Zand voert, 18 Aug. Heden werd de vierde internationale Noorderbad Zeowed- ötrijd gehouden over een parcours van 1850 Meter. 4S deelnemers hadden ingcschre ven, waarvan 3 uitvielen. Dc uitslagen luiden als volg 1. Dames vrije slag: I J. W. de Groot, U.Z.C., 37 min. 53 sec. 2. D. Husken, A.D Z.f 41 min. 32 6cc. 3. II. Ilaaso, ZIGNIA, 45 min. 13 scc. II Hccren veteranen: 1. Th. M. van Dommelen, Sportver. Uil- li ge rsb erg, 41 min. 58 sec. 2. E Varadi, A. Z., 46 min. 33 sec. 3 J. F. van Lunteren, R.Z.C., 46 min. 33 sec. III Heeren schoolslag. 1. G. Cnptcvn, Haarlem, 40 min. 34 sec. 2. L. Barzelay, A.Z., 40 min. 55 sec. 3. J. v. d. Mye, Haarlem, 42 min. 12 sec IV. Heeren vrije slag. 1. J. van Hcnsbergen, Haarlem, 32 min. 8 sec. 2. F. C. Drijver, H.V.G.B., 32 min. 9 60c. 3. K. Zecgers, A.Z., 33 min. 51 sec. 4. F. R. Kuyper, Dolfijn, 34 min. De Noorderbadvviseelbekor is door de zwemclub „Haarlem" gewonnen met 29 punten, A.Z. behaalde 16 p. en Dolfijn 11 p. ONTSLAG UIT DEN INDISCHEN DIENST. Batavia, 18 Aug. (Aneta). Wegens over gang in den Nederlandschen Staatsdienst is ontslag uit den Ned. Indischen dienst verleend aan mr. P. M. van Baerdt van Srninia, laatstelijk adjunct-referendaris op het kantoor voor de decentralisatie. Dit ont slag wordt gerekend te zijn ingegaan op 31 Juli 1934. TER DOOD VEROORDEELD. Samarinda, 17 Aug. (Aneta). Dc Land raad te Samarinda veroordeelde den inlan der Papaja, die op 3 Maart 1934 in de kam pong Djombajan met zijn broeder Kato een inlandsche vrouw vermoordde, tot den doodstraf. Kato werd veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. VLIEGVELD TE BRASTAGI. Batavia. 18 Aug. (Aneta). Do zending van een escadrille van de Ned.-Indische luchtmacht ter opluistering van de opening van het vliegveld te Brastagi is thans, waar ook Engelsehe vliegtuigen uit Singapore aanwezig zullen zijn, opnieuw in overwe ging. OEFENINGEN LAND. EN ZEEMACHT Batavia, 18 Aug. (Aneta). In verband met de a.s. oefeningen van de land- en zee macht arriveerden te Tandjong-Priok Hr. Ms. „Floret", „Soemba", „Witte de With", „Java" en de onderzeeërs K VI, K VII, KXII en KXIIL Batavia, 17 Aug. (Aneta). De heer Beets diende bij den Volksraad een motie in, waarbij de Regeering verzocht wordt maatregelen te nemen waarbij het moge lijk wordt gemaakt de verpondings-aanslag jaar voor jaar te herzien in die gevallen waarin kan worden aangetoond de op brengst van een onroerend goed in eenig jaar minder was dan driekwart van de som waarop de oorspronkelijke aanslag was gebaseerd. De heer Prawolo dient een motie in waarbij de Regeering wordt verzocht over te gaan tot de verlaging van den debiet- prijs van briket-zout van tien tot acht cent per kati. De heer Wirjopranoto dient een motie Iv waarin er wordt op aangedrongen om bij contingcnteering van den invoer van goe deren. welke hoofdzakelijk door de bevol king worden afgenomen, als gebleekte ka toenen stoffen, bontgewezen sarongs en aardewerk, de quota-verdeeling in dier voege te herzien dat aan kleine resp. nieu we importeurs een grooter quotum wordt toegekend. De heer Wirjopranoto dient een motie in waarin wordt aangedrongen op de benoe ming van een commissie om de sociaaU economische uitwerking van de contingen- teering van gebleekte katoenen stoffen na der te onderzoeken en aan den Volksraad bekend te stellen. De motie van den heer Wiranata Koe- soema tot instelling van een individueels theerestrietie wordt ingetrokken. In behandeling wordt genomen de ge wijzigde motie van den heer De Wolf waar bij do Regeering wordt verzocht er voor te waken dat aan niet-aangesloten bona fide fabrikanten voldoende kinabast kan worden geleverd De Regeeringsgcmachtigde voor Econo mische Zaken deelt mede, dat momenteel onderhandelingen over een groote kina transactie gaande zijn. Hierover kunnen thans geen verdere mededoelingen worden gedaan. Do heer De Wolff ontkent dat wantrou wen de drijfveer tot het indienen dezer motie zou zijn. De Regeeringsgcmachtigde: „Dan is zij ook volkomen overbodig". De rnotie-Do Wolff wordt vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De begrooting van liet Departement van Economische Zaken over het dienstjaar 1935 wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De motie, ingediend door den heer Pra- woto tot contingcnteering* van den imj^ort van eind-productcn van tabak, wordt tij dens do debatten gewijzigd in een verzoek tot, bostudecring van dezen maatregel. Na een toezegging van de Regeoring wordt deze motie vervolgens ingetrokken. AFSCHEID GOUVERNEUR SCHNITZLER Batavia, 16 Aug. (Aneta). Heden nam de Gouverneur van West-Java, dc heer Schnitzlcr, die 22 Augustus voor gezond heidsreden repatrieert, afscheid van Gede puteerden cn van hot personeel van het Gouvernementskantoor. De wnd. voorzitter van Gedeputeerden, Mr. Blaauw, cn dc aanstaande Gouverneur van West-Java, de heer Van der Hoek (dia in den loop van de volgende week als zoo danig zal optreden) hielden toespraken, waarbij zij den heer Schnitzler van harte horstel toewenschten. De heer Schnitzler dankte en wenschte den nieuwen Gouverneur alle succes toe in zijn werkkring. BRAND IN AMPASLOODS C h e r i b o n, 16 Aug. (Aneta). Op 15 Augustus brak brand uit in een ampas- loods van de suikerfabriek Soerawinan- gocn. Vermoedelijk is hier kwaadwilligheid in het spel, DE NEDERLANDSCH-JAPANSCEÜ ONDERHANDELINGEN. 1 Batavia, 17 Aug. (Aneta). Het Japan- sche persbureau Rengo meldt: „De uitvoer van katoenen manufacturen, speciaal in onbedrukt, van Japan naar Ned- Indië is kort geleden zoodanig toegenomen, dat de Nederlandsche autoriteiten hierdoor gealarmeerd werden en aan de Japanscho regeering contröle verzochten. Vreezonde dat een ongecontroleerde uitvoer van onbe drukte katoenen manufacturen de onder handelingen van de Bataviasche conferentie zou belemmeren, besloot de Japansche re geering de handelsbeschermingswet toe te passen op die Japansche exporteurs, die manufacturen uitvoeren, hierbij vooruitloo pend op het nieuwe handelsverdrag tus- schen Japan en Ned.-Indiö te sluiten." Het departement van Economische Zaken vat deze mededeeling op als een bewijs, dat de fc Batavia verkregen opklaring dóór onderlinge besprekingen der delegatie! thans ook in Japan tot resultaten hebben ge leid. Dit zegt echter niet dat thans reeds alle moeilijkheden zouden zijn opgelost, doch het bewijst dat dc cenige mogelijke weg, die tot regelmatige onderhandelingen kan lel den, wordt ingeslagen. HET B.B. IN DE VORSTENLANDEN. Batavia, 18 Aug. (Aneta). De vervul ling van do vacature van gouverneur van Djokjakarta kan niet voor het einde van de maand worden verwacht, doch definitief kan worden medegedeeld, dat samonvoe- ging van de gouvernementen Djokjakarta en Solo niet wederom in beschouwing is genomen, aangezien deze samenvoeging, om verschillende redenen, niet gewensebt wordt geacht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10